• Головна
  • Інформація щодо проведення масової вакцінації від COVID-19 по Костянтинівській МТГ.

Інформація щодо проведення масової вакцінації від COVID-19 по Костянтинівській МТГ.

Щоб записатись до черги, необхідно заповнити google-форму на офіційному сайті центру: web: http://костянтинівка.цпмсд.укр або за наступним посиланням: 
https://xn--80adrhcpbf1akb8mxd.xn--d1apijw.xn--j1amh/?page_id=2810

ІІ етап акцинації COVID 19 стаття 2

 ІІ етап Вакцинації COVID 19 1

 

Вакцинація COVID 19 1 000011

Вакцинація COVID 19 1 00002

Вакцинація COVID 19 1 00003

Covid 19 24 03 3

Covid 19 24 03 5

Covid 19 24 03 6

Covid 19 24 03 8

Covid 19 24 03 10

Covid 19 24 03 11

Covid 19 24 03 9

UKR coping with stress

UKR coping with stress children 

 

 

Тестування на COVID ➡ Роз’яснення НСЗУ 27.02.21

Зараз лікар первинної ланки може призначити тест на коронавірус пацієнту не лише з симптомами COVID-19 та пневмонії, а й з ознаками гострої респіраторної вірусної інфекції. Також до пакету первинної медичної допомоги додано тестування методом експрес-діагностики - швидкий тест на визначення антигену SARS-CoV-2. Роз'яснюємо, в яких випадках який саме тест потрібно робити. Ось що потрібно знати. 

✅ Будь-який аналіз, швидкий тест, ПЛР-тест пацієнту призначає не він сам собі, а його сімейний лікар, терапевт або педіатр. Дотримуйтесь рекомендацій вашого лікаря.
✅ Медичні працівники можуть виїжджати додому до тих пацієнтів, які самостійно не в змозі дістатися до амбулаторії чи іншого пункту тестування.
✅ Вдома чи за місцем надання послуги, пацієнту, який має направлення, зроблять відбір зразків матеріалів для швидкого тестування на антиген SARS-CoV-2 або для ПЛР. Це - незалежно від наявності декларації про вибір лікаря, який надає ПМД.
✅Скринінгове дослідження на визначення антигену SARS-CoV-2 проводять пацієнтам:
- з підозрою на COVID-19;
- з ознаками тяжкого гострого респіраторого синдрому;
- з ознаками пневмонії;
- які підлягають плановій госпіталізації;
- які були у тісному контакті з хворим на COVID-19;
- що повертаються з регіонів зі значним розповсюдженням COVID-19.
✅ Є випадки, коли результат експрес-тесту потребує підтвердження ПЛР і коли - не потребує. Зокрема:
- позитивний результат швидкого тесту не має бути підтверджений за допомогою ПЛР-тесту, коли лікар бачить, що пацієнт відповідає визначенню підозрілого або ймовірного випадка захворювання на COVID-19;
- позитивний результат швидкого тесту має бути підтверджений за допомогою ПЛР-тесту, коли лікар не діагностує підозру або ймовірний COVID-19 у пацієнта за симптомами;
- якщо швидкий тест показав негативний результат, то лікар призначить ПЛР-тест у випадку, коли пацієнт має симптоми підозрілого або ймовірного випадків на COVID-19.
✅ Про тих, кому обов’язково робити ПЛР-тест:
- пацієнтам, які відповідають визначенню підозрілого, ймовірного випадку захворювання на COVID-19, з ознаками ГРВІ, вірусної пневмонії, яким не проводився скринінговий швидкий тест та/або тест методом ІФА;
- пацієнтам з позагоспітальною пневмонією;
- контактним особам при появі симптомів, які не виключають COVID-19.
✅ Центр надання первинної медичної допомоги має можливість, то пацієнту зі встановленим діагнозом ГРВІ чи негоспітальною пневмонією зроблять швидкий тест безпосередньо в амбулаторії. Його результати можна отримати через 15 хвилин після тестування. При відсутності такої можливості лікар скерує пацієнта на ПЛР-тест.
✅ Ми всі втомились від пандемії, але наразі вона не відступає. Лікарям стає працювати важче з кожним днем, особливо в регіонах зі стрімким поширенням коронавірусу. Обов’язок кожної розсудливої відповідальної людини зробити все, що в її силах, щоб захистити себе та полегшити життя лікарів. Для підтримки потрібно зовсім небагато - дотримуватись встановлених правил:
➡ Носіть маску за правилами, а не заради, “щоб було”. Маска повинна закривати не тільки рот, а й ніс.
➡ Тримайте дистанцію. Хоча б там, де це зробити зовсім нескладно. Наприклад, не ставайте впритул до людей у черзі - від того черга не рухатиметься швидше.
➡ Мийте руки або користуйтесь антисептиком якнайчастіше.
➡ Не торкайтесь брудними руками обличчя.
➡ Залишайтесь вдома, якщо можете це робити.
➡ Якщо відчуваєте симптоми застуди, залишайтесь вдома.
➡ Дотримуйтесь самоізоляції, якщо мали контакт з людиною з підтвердженим COVID-19.

 

Будь ласка, дотримуйтесь карантинних обмежень!

Не забувайте й надалі дотримуватися протиепідемічних заходів і правил респіраторної гігієни:

• Мийте руки з милом або користуйтеся засобом для дезінфекції рук, який містить щонайменше 70% спирту.
• Дотримуйтеся дистанції з людьми понад 1,5 м.
• Уникайте скупчень людей і закритих приміщень із поганою вентиляцією. Якщо такої можливості немає, вдягніть маску.
• Не торкайтеся очей, носа й рота на вулиці, у транспорті або магазині.
• Кашляйте та чхайте в згин ліктя або прикривайте рот і ніс серветкою, яку одразу ж викидайте.

Щойно до вас доходить етап вашої вакцинації — не зволікайте й не ризикуйте власним здоров’ям, вакцинуйтеся!

Нагадуємо, що рекомендації щодо запобігання поширенню COVID-19 ефективно працюватимуть лише тоді, коли їх будуть дотримуватися всі.

Носіння масок у громадських місцях знижує ризик інфікування COVID-19. Слідкуйте, щоб маска повністю прикривала ніс і рот, а також не забувайте її змінювати кожні 2 год.

Самоізоляція – це утримання від контакту з іншими, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція передбачає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше ніж 2 метри).
Винятком є лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном).
Якщо ви не впевнені, чи потребуєте самоізоляції або не знаєте до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте на гарячу лінію Центру громадського здоров’я України щодо нової коронавірусної інфекції: 0 800 505 840
Для кого потрібна самоізоляція:
🔶для тих, хто очікує результати тесту на новий коронавірус;
🔶для тих, хто близько контактував з особами, що захворіли на COVID-19;
🔶для тих, хто нещодавно повернувся із країн, де зафіксовано новий коронавірус (навіть якщо відсутні симптоми).

Скільки триває самоізоляція?
Якщо вам рекомендував лікар або ви самостійно прийняли рішення про ізоляцію, вона повинна тривати не менше 14 днів із дати початку випадку, який став причиною самоізоляції: подорож, контакт з хворим тощо.

Як підготуватись до самоізоляції?
Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи.
Збережіть контакти вашого лікаря та попередньо повідомте його про причини самоізоляції, а також оберіть контактну особу, до якої будете звертатись за допомогою.

Що робити, якщо проживаєте не одні?
Потрібно ізолюватися в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо – зробіть це.
Не забувайте про регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю, використання одноразових серветок та хустинок. Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.

Як організувати доставку харчових продуктів?
Спробуйте мінімізувати походи до магазину. Якщо є можливість, попросіть друзів або родичів доставляти вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою.

Що робити, якщо вам необхідно покинути житло?
Якщо виникла необхідність покинути місце самоізоляції – одягайте маску та мінімізуйте контакти із людьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.

 

 

Зниження нюху або нюхова дисфункція – один з найбільш поширених симптомів COVID-19

Хто ризикує втратити нюх при COVID-19?

Пацієнти з легким перебігом коронавірусної хвороби частіше скаржаться на втрату нюху і смаку, ніж ті, хто переносить хворобу в тяжкій формі.

У дослідженні, проведеному за участі 2581 пацієнта з 18 європейських лікарень, нюхова дисфункція склала 85,9% у легких випадках COVID-19, 4,5% – у помірних і 6,9% у важких та критичних випадках. Середня тривалість нюхової дисфункції, про яку повідомляли пацієнти, склала 21,6 дня, але майже чверть повідомили, що у них нюх не відновився через 60 днів після втрати. Об’єктивні клінічні дослідження виявили нюхову дисфункцію в 54,7% легких випадків COVID-19 і 36,6% випадків COVID-19 від помірної до критичної.

Результати дослідження

Через 60 днів і 6 місяців у 15,3% і 4,7% цих пацієнтів відповідно нюх не відновився. Нюхова дисфункція частіше зустрічається при легких формах COVID-19, ніж при формах від помірних до критичних, і 95% пацієнтів відновлюють нюх через 6 місяців після зараження, сказав провідний автор дослідження Джером Р. Лечієн, доктор медицини, PhD, MS Паризького університету Саклі.
Як раніше встановили іспанські вчені з університету Барселони, при ковіді втраті нюху та смаку зазвичай передують сухість і неприємні відчуття в носоглотці. Про них заявили близько 70% учасників дослідження, проведеного лікарями. Такі симптоми тривали близько 12 днів, збігаючись у часі з втратою нюху і смаку або ж передуючи їй.

Причини втрати нюху

На думку фахівців, подібна реакція організму пов’язана з ураженням Sars-CoV-2 епітелію носоглотки. Це відбувається через те, що ковід атакує келихоподібні клітини, розкидані по епітелію дихального і кишкового трактів. Ці клітини виділяють фермент-рецептор, із яким з’єднується білок вірусу, що дозволяє йому проникати в здорові клітини людського організму.
Вони ж продукують муцини – компонент слизу, що виділяється для захисту дихальних шляхів від вірусів. Втрата чуття може бути пов’язана з тим, що уражені коронавірусом клітини перестають виділяти цей слиз, який у свою чергу потрібен для отримання інформації одорантів – речовин, що відповідають за запахи.
«Наявність цих назальних відчуттів може бути прийнята до уваги як для діагностики, так і для цілей соціального дистанціювання, особливо в неважких випадках», – зазначено в статті вчених.

 

 

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua