«В пам'ять про учасників ліквідації аварії на ЧАЕС»

26 квітня 1986 року на четвертому блоці Чорнобильської АЕС відбувся вибух, який повністю зруйнував реактор. Будівля енергоблоку частково обвалилася, загинув старший оператор реакторного цеху В. Ходемчук. Руйнування 4-го енергоблоку стало початком великої трагедії для працівників станції, мешканців міст Прип’ять і Чорнобиль, навколишніх сіл та віддалених районів. Вдень 26 квітня від дози опромінення, несумісної з життям, помер учасник ліквідації наслідків руйнувань М. Шашенок. 11 працівників отримали 4-й ступінь променевої хвороби, внаслідок чого до 20 травня 1986 р. вони всі померли. Ще в 14 працівників виникла променева хвороба 3-го ступеня. До робіт по ліквідації аварії залучали військовослужбовців строкової служби, згодом – військові запасу та вільнонаймані працівники. За неповними даними, через майданчик Чорнобильської АЕС пройшло понад 800 тис. осіб.

viber image 2019 04 26 09.38.11

Цього пам’ятного дня делегація від виконавчого комітету Костянтинівської міської ради на чолі з заступником міського голови Віктором Василенком поклала квіти до пам’ятного знаку «В пам'ять про учасників ліквідації аварії на ЧАЕС» (сквер афганців), пам'ять за загиблими та померлими героями тієї страшної трагедії було вшановано хвилиною мовчання. До церемонії покладання квітів долучилися учні загальноосвітньої школи №3.

viber image 2019 04 26 09.38.05

Віктор Володимирович звернувся до підростаючого покоління, наголосивши на тому, що ми всі маємо пам’ятати тих, хто віддав життя ліквідуючи цю техногенну катастрофу, та брати за приклад мужність та героїзм людей, які першими стали на захист людства від ядерної хмари.

Нарада з представниками бізнесу міста, органів місцевого самоврядування

25.04.2019 року було проведено нараду з представниками бізнесу міста, органів місцевого самоврядування , Костянтинівського міського відділення Фонду соціального страхування України у Донецькій області, управління соціального захисту населення з питань:
1. Нагородження листом подяки міського голови підприємств та установ нашого міста.
За бездоганну сумлінну працю, високий професіоналізм, зразкове виконання службових обов’язків та з нагоди професійного свята – Всесвітній день охорони праці були нагороджені:

- Навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа 1-111 ступенів , дошкільний навчальний заклад» м.Костянтинівки Донецької області;
- Фізична особа-підприємець Болотов В’ячеслав Анатолійович;
- Комунальне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Костянтинівської міської ради».

2. Привітання з професійним святом та проведенну роботу серед підприємств та установ міста Костянтинівським міським Фондом соціального страхування України у Донецькій області .

3. Рекомендації суб’єктам господарювання щодо організації роботи та ведення необхідної документації з охорони праці згідно вимог Закону України «Про охорону праці».
4. Легалізація виплати заробітної плати, помилки та підведення підсумків за 2018 рік.
Інформаційно - роз’яснювальна робота щодо детінізації ринку праці про недопустимість відсутності оформлення трудових відносин продовжується.
Роз’яснюємо щодо мінімальних державних гарантій в оплаті праці в частині статті.117 КЗпП. Заходи, встановлені цією статтею визначаються, як відповідальність роботодавця перед працівником за затримку розрахунку при звільнені, роботодавець несе матеріальну відповідальність у розмірі компенсаційних виплат працівнику. Також щодо ведення кадрової документаціїї по відношенню до найманих працівників суб’єктами господарської діяльності.

5. Регулювання охорони праці у колективному договорі.

IMG 1f0879d7a87ba621893e781cea7fac13 V

У колективному договорі, угоді сторони передбачають забезпечення працівникам соціальних гарантій у галузі охорони праці на рівні, не нижчому за передбачений законодавством, їх обов'язки, а також комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійного захворювання, аваріям і пожежам.

Присутні: 27 осіб.Ремонтно-відновлювальні роботи

Часів-Ярський РВУКП «Вода Донбасу» повідомляє, що у зв'язку з тривалою зупинкою насосної Б.Кузьміновка, найближчим часом в с. Червоний буде подана вода з підвищеною дозою хлору 25 мгр на 1 м3.

ЗВІТНИЙ КОНЦЕРТ «ЧАРІВНИЙ СВІТ МИСТЕЦТВА»

19 квітня відбувся звітний концерт Костянтинівської школи мистецтв «Чарівний світ мистецтва». Великий зал дозволив численним глядачам протягом півтори години насолоджуватися чарівними звуками музики.

IMG 1014

Традиційний концерт став творчим звітом школи за 2018-2019 навчальний рік. В ньому взяли участь кращі солісти та колективи школи – лауреати і дипломанти конкурсів та фестивалів різних рівнів – Міжнародних, Всеукраїнських та Обласних. На музичне свято завітали близько 400 слухачів.
Основу програми концерту склали ансамблеві колективи, які стали яскравою демонстрацією головного напрямку роботи школи – колективного музикування. Відкрив концерт Державний Гімн України у виконанні духового оркестру школи (кер. Стогнушенко В. Л.). На сцені виступили ансамблі учнів «Dolche» (кер. Ларінкова Г. Г.), фортепіанне тріо (кер. Федотова А. В. таЛіпко Т. Ф.), «Камертон» (кер. Деменюк М. В.), «Віола» (кер. Полякова І. В., Полова І. Г.), «Сantabile» (кер. Кирилова І. В.), ансамбль саксофоністів (кер. Михальчук Ю. Ф.), «DоubleHappy» (кер. Камініна Л. М.), «Першоцвіт» (кер. Юсіфова К. М.), «Пірует» (кер.Луценко І. Г.), «Канцона» (кер. Костоглод О. В.), а такоже ансамблі викладачів «Криниці» (кер. Кошкин О. А.), «Рідні наспіви» (кер. Бакуліна Л. В.), та «Діксіленд». Не менш яскравими стали виступи хорових колективів (кер. Бережна А. А. та Кирилова І. В.), а також сольні номери кращих учнів школи (Д. Баленко, М. Галстян, Д. Стогнушенко та ін.). Глядачі не шкодували долонь для підтримки юних, але вже цілком зрілих талантів.
Для концерту були відібрані кращі твори різних епох і стилів різноманітних жанрів і напрямків, освоєні учнями цього навчального року. Переважно це маловідомі пересічному слухачеві, досить складні для виконання композиції. Немов спеціально для розширення музичного кругозору глядачів звучали твори таких композиторів, як Д. Кохан, І. Поклад, О. Нежигай та ін..
Всього прозвучало майже три десятка номерів, які тепло зустріли глядачі: друзі, родичі юних музикантів, а також інші учні школи, не задіяні в програмі. Ведучі концерту – Маслова І. В. та Блотницького Р. А., створили теплу та доброзичливу атмосферу, де затишно почували собі як діти і викладачі, так і слухачі.
По завершенню концерту слухачами були висловлені захоплені відгуки про найбільш яскраві номери, було багато приємних відгуків і подяк на адресу як викладачів, так і вихованців школи. В цілому, школа як завжди продемонструвала свій високий рівень, «Браво!».

За інформацією міського відділу культури

Спеціалісти із Костянтинівки в День пам'яток історії та культури Українивзяли участь в обласного семінарі.

18 квітня у Міжнародний день пам'яток та історичних місць культурна спільнота України відзначає День пам'яток історії та культури.Цього дня у місті Добропіллі і на території Добропільського району відбувся обласний семінар-нарада присвячений одній з найактуальнішій темі сьогодення «Методологічні аспекти роботи та нормативно-правова база у сфері охорони культурної спадщини» організований Управлянням культури і туризму Донецької облдержадміністрації і Добропільською районною радою. У семінарі взяли участь спеціалісти і фахівці з охорони культурної спадщини з міських і районних держадміністрацій області.

ПОЧАТОК СЕМIНАРУ

Почався семінар з обговорення важливих нагальних проблем. Юлія Літвінова, начальник відділу культури і туризму Добропільської райдержадміністрації, познайомила присутніх зі станом роботи з охорони культурної спадщини на території району та розповіла, що на території району існує 46 пам’яток історії і культури, 283 пам’ятки археології місцевого значення які є невід’ємною частиною культурного надбання України. У своїй доповіді «Про археологічні дослідження на території Добропільського району»Олександр Петренко, історик, археолог-краєзнавець, розповів,що на території району близько двох сотень курганів і, що в досліджених були знайдені цікаві речі, частина з яких представлена учасникам семінару на виставці «Керамічна історія Добропільщини». Головними спеціалістами відділу курортів, туризму та охорони культурної спадщини Світланою Глушко та Єлизаветою Портатенко були розглянуті питання порядку погодження органами культурної спадщини проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, програм та проектів, реалізація яких може позначитися на об’єктах культурної спадщини та порядок перенесення пам’яток місцевого значення у разі загрози знищення.
Після офіційної частини учасниками була запропонована цікава виїзна екскурсія на огляд кургану, що розташований на землях Криворізької сільської ради. Старший науковий співробітник Донецького краєзнавчого музею Юрій Коваль розповів, що на Донеччині нараховується близько 7,5 тис. курганних насипів. Знищуються вони не тільки природним чинниками, а й шукачами скарбів, глибокою оранкою, щільністю забудов, і томудля збереження об’єктів археологічної спадщини є вкрай необхідним проведення комплексу протиаварійних робіт і неухильне дотримання Законів УкраїниПро охорону культурної і археологічної спадщини.
Запашним караваєм та щирим привітанням зустрічали учасників семінару учениці Криворізької школи і народна майстриня Гайдук Марія Миколаївна і запросили до шкільного музею ляльки-мотанки, де зібрано понад півтори тисячі різноманітних ляльок-оберегів.
Відвідали учасники семінару архітектурний комплекс маєток-садибу-музей Генріха Яковича Судермана, розташований у селі Зелене, яке він придбав у 1887 році.До сьогодні зберігся добротнийбудинок у класичному стиліз двоповерховою лівою і одноповерховою правою частинами. Між ними парадний вхід прикрашений двома колонами з доричним ордером. По периметру великого просторого подвір’я розташовані залишки господарських будівель і новобудови. В'їзд до маєтку,як і 130 років тому, позначений масивними відреставрованимиколонами. На житловому будинку у круглій розетці є ініціали «HMS», що означають «Генріх та Марія Судерман». Старший син Генріха Судермана - Ісаак Судерман був засновником Торецького товариства вогнетривких виробів (ТООИ) у Костянтинівці. Керуючий садибою Іван Цебанов розповів про одну з найстаріших господарських будівель маєтку, що була збудована у 1889 році, в якій зараз знаходиться конюшня, де утримуються породисті рисаки, неодноразові чемпіони України. Іван Миколайович з гордістю розповідав про перемоги, призи і кубки своїх підопічних.

За інформацією міського краєзнавчого музею

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua