Новини Донеччини

Україна зацікавлена у розвитку діалогу та партнерства з державами, які поділяють демократичні цінності – Президент під час вручення вірчих грамот новопризначеними послами

 

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України(Мінреінтеграції) 15 грудня 2020 проведе у Донецькій області Форум «Східможливостей».

Мета форуму - інформування мешканців Донеччини і Луганщини про найбільшуспішні проєкти, які були реалізовані в Донецькій та Луганській областяхпротягом останнього часу за підтримки донорських організацій, налагодженнявзаємодію з представниками місцевих громад, які живуть на підконтрольній,спілкування з мешканцями областей та з керівниками територіальних громадДонецької області, Луганської області.

15 грудня 2020 року форум проходитиме у місті Краматорськ в рамках проєктуДемократичне врядування у Східній Україні (DG East) USAID Ukraine– USAIDУкраїна за фінансової та технічної підтримки Агентства США міжнародногорозвитку (USAID). Онлайн-трансляція форуму відбуватиметься на сайті таютюб-каналі Антикризовий медіа-центр: https://acmc.com.ua/<https://acmc.com.ua/?fbclid=IwAR0tewXSX1A3BbjxrUoU-Ml_6iSDPUQ1srEpA_CN9gq6IG1oB4JEQ8yDQo>

Під час форуму, 15 грудня 2020 з 12:00 до 13:30, відбудетьсяонлайн-пресконференція та «пряма лінія» з жителями областей. На запитання упрямому ефірі з трансляцією на офіційній сторінці Мінреінтеграції у Фейсбук

(https://m.facebook.com/MinReintegration/<https://www.facebook.com/MinReintegration/?__cft__[0]=AZXKOO4VtDtbxm-9cNstctf6Xjt_aoR_0zGmbO6QX7cL8jWF8A_kKCuwT4bQZQsu1r2CExjXkWfRLRwJZbh2b1IvdUJxEWd0ZlKZ8BZoP4aanNreCTMYLiCVml5gqSL4QNM-aQS19AINF9JccABB5JTx&__tn__=kK-R>),

відповідатимуть Віцепрем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграціїтимчасово окупованих територій Олексій Резніков, голова Донецькоїоблдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністраціїПавло Кириленко, голова Луганської обласної державної адміністрації –керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай.

Надіслати свої питання спікерам мешканці і представники ЗМІ вже заразможуть через чат-бот у Viber, Telegram та мессенджеріФейсбук:https://shid.customer.smartsender.eu/lp/D4ajLVMm

<https://shid.customer.smartsender.eu/lp/D4ajLVMm?fbclid=IwAR2giuPhh9KCCFTexbIwOpX8uhr-yxD_vxLVZ1gKmnNyqoIFnopQdvyBjAY>.

Разом із питаннями журналіст обов‘язково має зазначити своє ім’я та назвувидання.

16 грудня, за участі Олексія Резнікова, буде відкрито багатофункціональнийсервісний центр на КПВВ «Новотроїцьке» Донецької області, якийспоруджується за аналогом відкритого 10 жовтня сервісного центру у містіЩастя Луганської області.

Після відкриття центру у Новотроїцькому, о 12:00 на КПВВ відбудетьсяпрес-брифінг для представників ЗМІ. Акредитуватися на який можна зателефоном 099 708 87 20. Контактна особа – Масюченко Надія.

 

 

Про здійснення полювання на території мисливських угідь Донецької області у мисливський сезон 2020/2021 років

 

«Велике будівництво»: понад 135 млн гривень виділено на розвиток спортивної інфраструктури на Донеччині

https://dn.gov.ua/ua/news/velike-budivnictvo-ponad-135-mln-griven-vidileno-na-rozvitok-sportivnoyi-infrastrukturi-na-donechchini 

Відповідальне ставлення до протиепідемічних заходів та рекомендацій – захист Вашого життя та здоров’я

https://dn.gov.ua/ua/news/vidpovidalne-stavlennya-do-protiepidemichnih-zahodiv-ta-rekomendacij-zahist-vashogo-zhittya-ta-zdorovya  

Як вберегтися від вірусів?

https://dn.gov.ua/ua/galleries/yak-vberegtisya-vid-virusiv0408  

 

«Велике будівництво»: триває ремонт кількох ділянок дороги державного значення Н-32 Покровськ-Бахмут-Михайлівка

Посилання - https://dn.gov.ua/ua/news/velike-budivnictvo-trivaye-remont-kilkoh-dilyanok-dorogi-derzhavnogo-znachennya-n-32-pokrovsk-bahmut-mihailivka 

 

ПОЛІЦІЯ ПОСИЛЮЄ КОНТРОЛЬ ЗА ДОТРИМАННЯМ ПРАВИЛ КАРАНТИНУ НА ДОНЕЧЧИНІ

https://dn.gov.ua/ua/news/policiya-posilyuye-kontrol-za-dotrimannyam-pravil-karantinu-na-donechchini?v=5ef441ce8c989 

 

Президент дав завдання підвищити зарплати лікарям другої ланки з 1 вересня

Зарплата лікарів другої ланки в Україні нині одна з найнижчих, що неприпустимо для цивілізованої країни, а тим більше – в умовах ускладненої епідемічної ситуації. На цьому  наголосив Президент України Володимир Зеленський на традиційній селекторній нараді щодо запобігання поширенню коронавірусу, що відбулася під його головуванням.

Глава держави обговорив можливості підвищення заробітних плат лікарям, медсестрам і санітарам, які працюють у закладах вторинної ланки (надають спеціалізовану медичну допомогу), з 1 вересня цього року, допоки не буде відпрацьована нова система нарахування зарплат у межах медичної реформи з 2021 року.

«Медична реформа не спрацювала для лікарів другої ланки. Їхні зарплати мізерні. Допоки не запрацює нова система нарахування зарплат у 2021 році, ми впровадимо проміжне рішення, і зарплати наших медиків, не побоюся сказати – наших героїв сьогодні, – зростуть уже з вересня. З цифр, наданих урядом, я бачу, що ми можемо суттєво підвищити зарплати», – наголосив Володимир Зеленський.

Урядовці представили цифри, які вони підготували до наради за завданням Президента. На підвищення зарплат готові виділяти понад 2 млрд грн щомісяця. Це дасть змогу забезпечити підняття виплат лікарям другої ланки до 70% від їхньої тарифної ставки, медсестрам і санітарам – на 50% і 25% відповідно від мінімальної заробітної плати.

«Тарифна ставка лікаря-хірурга сьогодні – 5 тисяч 87 гривень. З надбавками середня зарплата становить близько семи тисяч гривень. Після підняття з вересня вона буде приблизно 10 тисяч 500 гривень. Це хоч якось наблизить зарплати лікарів другої ланки до зарплат сімейних лікарів. Хто, як не ми, маємо потурбуватися про наших медиків. Сподіваюсь, з наступного року рішення буде ще ефективнішим», – зазначив Президент. 

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр фінансів Сергій Марченко та міністр охорони здоров’я Максим Степанов додали, що в разі узгодженої формули підвищення середня зарплата середнього медперсоналу підніметься до понад 7 тис. грн, а молодшого – наближатиметься до 6 тис. грн.

«У нашій медицині саме фахівці – те, чим ми пишаємося. В умовах застарілих лікарень, обладнання, наднизьких зарплат вони героїчно рятують життя українців. Щоб наші кваліфіковані кадри були мотивовані, не виїжджали за кордон, держава Україна повинна про них піклуватися. Підвищення зарплат – найкращий спосіб показати, що ми їх цінуємо», – наголосив Володимир Зеленський.

На нараді обговорили й епідемічну ситуацію. Президент стурбований рекордною кількістю померлих від COVID-19 за останню добу (31 особа). Главі держави доповіли, що абсолютна більшість померлих – це люди похилого віку й мали тяжкі супровідні захворювання.

Офіційне інтернет-представництво Президента України

 

 

Прес-служба Донецької облдержадміністрації, посилання:579276 668732449814469 1919149322 n

 

Пробне ЗНО відбудеться дистанційно. Рекомендації для учасників

Шановні учасники пробного ЗНО, а також наші колеги – працівники пунктів тестування. Учора пізно ввечері на сайті Кабінету міністрів України з’явилася новина про внесення змін до Постанови Кабінету міністрів України від 12 червня 2020 р. № 480, підпунктом 1 пункту 4 якої фактично було заборонено проводити пробне ЗНО в закладах освіти 15 червня. 

Ми просимо вас 15 червня і 17 червня не приходити на пункти проведення пробного ЗНО, окрім відповідальних за пункти та їхніх помічників, а також повідомити про це усім вашим друзям, знайомим, колегам, хто, можливо, також мав би прийти до нас у цей понеділок. 

Напередодні ми повідомляли про готовність пунктів проведення пробного ЗНО до тестування. Ми підтверджуємо цю інформацію і сьогодні: спільними зусиллями багатьох – працівників Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, керівників закладів освіти, обласних і Київського міського департаментів освіти, держспоживслужб у регіонах, НАК «Нафтогаз України» – ми виконали всі вимоги щодо створення безпечного середовища, які поставило перед нами суспільство. Немає сумнівів у тому, що пункти проведення пробного ЗНО були б безпечними для учасників тестування та педагогів. 

Ми надзвичайно вдячні за пророблену упродовж останніх тижнів відповідальним за пункти проведення та їхнім помічникам. Ми просимо Вас прийти на пункт проведення пробного ЗНО, щоб скеровувати учасників, які все ж не  отримають інформацію про неможливість роботи пункту тестування.. 

З огляду на ситуацію, що склалася, ми пропонуємо учасникам пройти тестування вдома:

15 червня об 11:00 зайти на свою інформаційну сторінку і завантажити тестовий зошит і бланк відповідей з української мови і літератури. 

• Виконати завдання тестового зошита.

• До 19 червня унести свої відповіді до сервісу визначення результатів. 

• Отримати свій результат за тестування.

17 червня об 11:00 зайти на свою інформаційну сторінку і завантажити тестовий зошит і бланк відповідей з того навчального предмета, який ви обрали для проходження пробного ЗНО. 

• Упродовж двох днів виконати завдання тестового зошита. 

• До 19 червня унести свої відповіді до сервісу визначення результатів. 

• Отримати свій результат за тестування. 

Під час роботи із тестовим зошитом намаг айтеся дотримуватися часових меж іне відволікатися. Сервіс визначення результатів буде працювати з 11:00 17 червня до 18:00 19 червня. 

Нагадуємо, що експерти Українського центру оцінювання освіти за підтримки ГС «Освіторія», МФ «Відродження» детально розберуть кожне завдання 4-х надпопулярних предметів, нададуть розгорнуті пояснення на всі запитання тестів з української мови і літератури, історії України, математики та англійської мови та порадять, як успішно скласти ЗНО у 2020 році. 

Ваші тестові зошити знаходяться на пунктах проведення пробного ЗНО, інформацію про можливість отримання цих зошитів ви зможете отримати в своїх особистих кабінетах учасників. 

Ознайомитися з процедурою проведення пробного ЗНО ви можете за цим посиланням https://youtu.be/rFVrxwEHlLs .Ми також підготуємо додаткові інформаційні матеріали, щодо особливостей поводження на пунктах тестувань в

умовах карантинних обмежень..

Загрозливі спалахи захворюваності щохвилини вносять корективи у плани кожного, але ми маємо залишатися спокійними, сильними і здоровими. Бережіть себе, а ми зробимо все, щоб виконати свої зобов’язання перед вами!

 

Ситуація з водопостачанням Донецької області

З 6 червня у зв’язку з різким підвищенням температури повітря склались певні труднощі з водопостачанням міст та районів Донецької області, що спричинено підвищенням рівня забору води споживачами, у тому числі для використання на присадибних ділянках. Стосовно міста Слов’янськ.  Після проведення перемовин між керівництвом Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» (далі - Компанія) та Слов’янської міської ради, підвищено постачання питної води на 1,7 тис. м3 на добу до загального обсягу водопостачання міста у 18,1 тис. м3 на добу, що дозволило стабілізувати ситуацію.  Стосовно водопостачання міст Дружківка, Костянтинівка. 

З 11.06.2020 прийнято рішення про підвищення подачі води від Слов’янських фільтрувальних станцій № № 1, 2 в об’ємах не нижче 4,4 тис. м3/год., що дозволить нормалізувати подачу води на вищезазначені міста.  Стосовно південної групи міст Донецької області.  У зв’язку з тим, що у 2015 році на Авдіївській промзоні зруйновано одну з двох ділянок водогону діаметром 1400 мм та протяжністю приблизно 9 км, дефіцит подачі води до міст Покровськ, Мирноград, Добропілля, Вугледар, Волноваха, Маріуполь, у спекотний період року, становить 2 тис. м3 на годину. До теперішнього часу режим тиші, для проведення ремонтних робіт, не надано. 

Таким чином, Компанія не має технічної можливості подати заявлену кількість води з урахуванням різкого підвищення температури повітря, та як наслідок у м. Покровську введено погодинний графік подачі води мешканцям.

 

Діти з окупованих територій матимуть можливість навчатись в українських вишах

Не зважаючи на інцидент з недопущенням окупантами мешканців Донецької області до перетину лінії розмежування, робота з відновлення часткового функціонування контрольних пунктів в’їзду-виїзду буде продовжена. Про це під час брифінгу з питань запобігання розповсюдженню коронавірусу на території Донецької області повідомив голова донецької облдержадміністрації Павло Кириленко.

«Вчора ми у повному обсязі виконали усі домовленості та розпорядження уряду щодо відновлення перетину лінії розмежування цивільними особами, проте окупанти не допустили людей та повернули на підконтрольну Україні територію усіх, хто намагався потрапити на окуповані території. Наразі на рівні Мінських переговорів буде розглядатись питання організації гуманітарних коридорів, які функціонуватимуть декілька годин на день. Окремо урядом розглянуто питання щодо організації участі дітей з окупованих територій у

проведенні зовнішнього незалежного оцінювання. Ми представили уряду власні пропозиції, які були враховані, тому я переконаний, що усі діти з окупованих територій матимуть можливість навчатись в українських вишах», - заявив очільник області.

Відповідаючи на питання журналістів, Павло Кириленко зазначив, що наразі урядом та обласною владою розглядається можливість встановлення банкоматів та пересувних відділень банків на території КПВВ області. Таким чином планується створити умови для отримання соціальних виплат мешканцями окупованих територій без безпосереднього відвідування підконтрольних українській владі територій.

 

Компенсація за неотримані «бебібокси» буде виплачена з обласного бюджету

Під час щоденного брифінгу з питань протидії поширенню коронавірусу на території Донецької області голова донецької облдержадміністрації Павло Кириленко заявив, що близько 14200 породіль отримають компенсацію за неотримані у 2018 та 2019 роках «пакунки малюка» у грошовому еквіваленті за рахунок обласного бюджету.

«Вчора мною було підписане розпорядження про виділення з обласного бюджету 46,2 млн гривень, тому жінки, які народили дітей з 1 вересня 2018 року по 31 грудня 2019 року, отримають грошову компенсацію за неотримані «бебібокси». Такий період визначений в рамках дії програми. Допомогу породіллям було монетизовано, і розмір виплат складатиме 3250 гривень на одну дитину. За даними міністерства соціальної політики Україні розмір компенсації відповідає середній вартості «пакунку малюка» протягом 2018-2019 років», - сказав Павло Кириленко.

Очільник області зауважив, що у 2020 році програма допомоги породіллям буде переглянута урядом та буде реалізована у іншій формі.

 

 

karantin 820x360

Під час карантину люди старше 60 років мають знаходитись на самоізоляції вдома

    

 

 

   

  Сьогодні, 5 березня, мешканку Краматорська, яка повернулась з Таіланду було госпіталізовано з симптомами ГРВІ. Відповідно до протоколу та алгоритму дій, лікарі вжили всіх відповідних заходів, ізолювали хвору та взяли біологічний матеріал, який було направлено о 06:40 до ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» у м. Київ. 

  Станом на 18:00 годину діагноз коронавірус у госпіталізованої мешканки Краматорська не підтверджено. Наразі госпіталізована краматорчанка знаходиться під наглядом спеціалістів. Як зазначалося раніше, вона почуває себе на багато краще. Орієнтовний час проведення дослідження – 6 березня. «Центр Громадського Здоров’я» МОЗ України робить все можливе, щоб здійснити перевірку у найкоротший термін. Як тільки буде отримано результати аналізів, Донецька ОДА проінформує населення та ЗМІ. Просимо зберігати спокій та довіряти інформації тільки з офіційних джерел. Окрім цього, повідомляємо, що питання щодо коронавірусу знаходиться на особистому контролі голови ОДА Павла Кириленка. 

  Як повідомлялось раніше, під час брифінгу у ДонОДА, 28 лютого 2020 року, область повністю готова до будь-якого розвитку ситуації – лікарні обладнані необхідним, підготовані до можливого прийому пацієнтів, лікарі навчені необхідному алгоритму дій. За словами в.о. директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Володимира Колесника, як карантинний заклад хворих буде приймати Мирноградська інфекційна лікарня, а людей, уражених коронавірусом на півночі області зможе прийняти Костянтинівська інфекційна лікарня, на півдні – Маріупольська міська лікарня №4 та лікарня швидкої допомоги.

   

  Азовська митниця Держмитслужби отримала реєстрацію

  Азовська митниця Держмитслужби 6 листопада 2019 року зареєстрована як юридична особа у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.  Новостворена митниця є правонаступником прав та обов’язків Донецької митниці ДФС, яка знаходиться на стадії реорганізації.

  Азовська митниця Держмитслужби отримала ідентифікаційний код юридичної особи (ЄДРПОУ) 43333684. Фактичне місце розташування адміністративного будинку новоствореної установи залишилось попереднім:  87510, Донецька обл., м. Маріуполь, проспект Луніна,1.

  З 4 листопада 2019 року виконуючим обов’язки начальника  нової митної установи призначено  Володимира Денісова.

  Першочергові завдання нової митниці –затвердження структури, штатного розпису та переведення працівників Донецької митниці ДФС до її правонаступника Азовської митниці Держмитслужби.

  Робота митниці, як  і в попередні періоди направлятиметься  на захист економічних інтересів нашої держави. Митники продовжуватимуть  створювати найкомфортніші умови для ведення зовнішньоекономічної діяльності, а значить і надалі  будуватимуться партнерські відносини між митницею та бізнесом.

  #Азовська митниця#митниця_Донецька_область#Держмитслужба

   

   

  «Наша основна мета – повернення миру »

  Під час зустрічі з журналістами у Слов’янську Павло Кириленко висловив свою

  думку щодо «формули Штайнмайєра» та розведення військ на Донбасі.

   

  «Процес розведення військ на окремих ділянках лінії бойового зіткнення має на меті зберегти життя і здоров’я військовослужбовців Збройних Сил України та запобігти загрозам для мирного населення, яке проживає у прифронтовій зоні. Головний принцип Президента України, позиція моя та колективу ДонОДА – це повернення миру, повернення тимчасово окупованих територій та наших людей з полону», - заявив Павло Кириленко.

  Він також пояснив, що розведення відбувається на відстань 1 км від лінії розмежування та є дзеркальним, тобто таким, що має здійснюватися обома сторонами. «Згадані три ділянки мають протяжність близько 3 км (з 410 км загальної лінії розмежування). Але основна умова початку розведення військ – дотримання режиму припинення вогню на ділянці розведення протягом 7 днів. Війська будуть розводитись дзеркально, кожен факт розведення буде відбуватися під наглядом місії ОБСЄ, яка має зафіксувати, що війська розводяться з обох сторін, та з залученням моніторингу СЦКК», - зауважив очільник області.

  Павло Кириленко також зазначив, що довкола «формули Штайнмайєра» існує багато міфів та неправильних тлумачень, зважаючи на які, зараз намагаються маніпулювати суспільством. «А насправді «формула Штайнмайєра» каже лише про одне - коли має запрацювати так званий закон про особливий статус Донбасу. Після проведення там місцевих виборів, які відбудуться за Конституцією України, законодавством України, та після публікації звіту ОБСЄ про те, що вибори відбулись відповідно до міжнародних демократичних стандартів будуть прийняті відповідні рішення. Українська влада не буде підписувати ніяких домовленостей з так званими «ДНР» та «ЛНР». Врегулювання конфлікту на Донбасі – складний та довгий процес, і на сьогодні, існує єдиний майданчик, де такі питання можуть обговорюватись на найвищому рівні. Це зустріч у Нормандському форматі», - пояснив голова Донецької ОДА.

   

  Вже п’ять років Україна бореться за свою незалежність, захищає свої території від агресора та докладає максимум зусиль для врегулювання ситуації дипломатичним шляхом.

  Які головні пріоритети держави у цьому питанні: по-перше, це завершення війни та повернення всіх територій, друге - повернення полонених, і третє – найголовніше – встановлення миру на Донбасі та всій Україні!

  Врегулювання конфлікту на Донбасі – складний та довгий процес, і на сьогодні, існує єдиний майданчик, де такі питання можуть обговорюватись на найвищому рівні. Це зустріч у Нормандському форматі. Але вона не могла б відбутися найближчим часом, бо на шляху була перепона – формула Штайнмайєра. Що потрібно знати про «Формулу Штайнмайєра»? Чи варто її лякатись? НІ, і ось чому:

  • Вона НЕ передбачає, що Україна визначає анексію Криму і відмовляється від Донбасу

  • Вона НЕ передбачає, що вибори на Донбасі пройдуть вже завтра

  • Вона НЕ передбачає, що вибори на Донбасі пройдуть під дулом кулеметів

  • Формула Штайнмайєра каже лише про одне - коли має запрацювати так званий закон про особливий статус Донбасу.

  • Після проведення там місцевих виборів, які відбудуться за Конституцією України, законодавством України

  • та після публікації звіту ОБСЄ про те, що вибори відбулись відповідно до міжнародних демократичних стандартів.

  З ЦИМ І ЛИШЕ З ЦИМ ПОГОДИЛАСЯ УКРАЇНА У МІНСЬКУ. Україна не підписувала ніяких спільних угод із ДНР і ЛНР. 

  На зустрічі у Нормандському форматі новий Закон про особливий статус підписуватися НЕ буде. Нинішній закон діє до 31 грудня. З 1 січня буде новий закон.

  Новий закон буде написано не в кулуарах Офісу президента чи парламенту. Він буде написаний у співпраці і публічному обговоренні з українським суспільством. Жодна «червона лінія» не буде перетнута Які кроки держави далі? Далі відбудеться зустріч у Нормандському форматі разом з Президентом Франції, Канцлером Німеччини та президентом Російської Федерації. На зустрічі будуть обговорені шляхи припинення війни на Донбасі. Головне, що нам необхідно зрозуміти та усвідомити - шлях до миру не буде швидким. Він буде довгим і складним. Ми повинні пройти його разом. І тут нам потрібна єдність. В питанні миру вона необхідна, як повітря. І головне, Донбас – Україна! Там повинен запанувати мир. 

   

   На Донеччині Президент України вшанував пам’ять загиблих воїнів АТО

  Сьогодні Президент України з робочим візитом відвідав Донеччину, де поклав квіти до пам’ятного меморіалу на трасі Краматорськ- Слов’янськ з нагоди 5-ої річниці звільнення міст Східної України. Під час урочистостей

  Володимир Зеленський відзначив мужність українських воїнів, які полягли у боях з агресором, звільняючи Донеччину. 

  «Для мене велика честь сьогодні бути тут, на місці першого бою, звідки почалося звільнення Північної частини Донецької області. Ми дякуємо тим, завдяки кому знову замайоріли українські прапори. Це наші військові,

  правоохоронці, волонтери. Ви зробили це незважаючи на чисельну перевагу противника. Я також хотів відзначити воїнів, які героїчно відстояли Краматорський аеропорт, знаходячись в оточенні 47 днів. Дякую звичайним

  мешканцям, які не залишилися осторонь і не побоялися вийти на вулиці з українськими прапорами. Я, у свою чергу буду робити все, щоб Донбас був заможнім і процвітаючим», - наголосив Володимир Зеленський.

  Нагадаємо, визволення північних міст Донеччини стало одним із ключових моментів Антитерористичної операції. Тоді більшість бойовиків втекла вночі. Окремі групи бойовиків намагалися прориватися через блокпости сил АТО та були знищені. У містах вони залишили численні докази причетності Росії, зокрема, зброю російського виробництва, документи й посвідчення.

   

  «Необхідно працювати над припиненням війни та відновленням Донбасу»

  Пріоритетом для влади має бути припинення бойових дій та одночасне відновлення інфраструктури Донецької та Луганської областей. Про це Президент України Володимир Зеленський заявив під час робочої поїздки до

  Донецької області з нагоди п’ятої річниці визволення Слов’янська та Краматорська від російсько-терористичних військ. 

  «Глобальним питанням для нас є припинення вогню. Сподіваюсь, розведення сил біля Станиці Луганської та відновлення роботи Мінської групи дозволить вирішити це питання. Я знаю, що зараз для Донбасу критичне значення має питання водопостачання. Тому разом з прем’єр-міністром ми вирішили на законодавчому рівні заборонити відключення «Води Донбасу» від електроенергії. Важливими питаннями, звісно, є відновлення краматорського аеропорту, виплата заборгованостей з заробітної плати перед шахтарями. Є ще безліч соціальних і гуманітарних проблем, але не треба шукати винних. 

  Необхідно працювати над припиненням війни та відновленням Донбасу», - заявив Володимир Зеленський.

  Він додав, що у вересні у Маріуполі буде проведений великий економічно-інвестиційний міжнародний форум, покликаний залучити інвестиції для розвитку Донецької області. 

  «Ми ніколи не ділили українців. Для нас мешканці тимчасово окупованих територій – такі ж громадяни України. І ми маємо їм показати на прикладі, що Україна змінюється не на словах, а реальними справами», - наголосив

  Глава держави. 

  Під час візиту до Краматорська Володимир Зеленський підписав указ про призначення та представив нового голову Донецької облдержадміністрації, військово-цивільної адміністрації Павла Кириленка.

  «Я дякую Президенту за довіру. Сподіваюсь, усі задачі, які будуть стояти перед мною та моєю командою, будуть виконані вчасно та у повному обсязі. Сподіваюсь на плідну співпрацю з правоохоронними органами, органами місцевого самоврядування, райдержадміністраціями та об’єднаними територіальними громадами. Сподіваюсь на загальну підтримку у роботі заради блага України», - заявив Павло Кириленко. 

  Після представлення нового очільника області, Президент подякував команді Донецької обласної держаної адміністрації за роботу. 

   

  Сьогодні у Краматорську голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць публічно відзвітував за рік роботи на посаді. 

  В ході публічного звіту очільник області повідомив про рівень безпеки в місцях, де будуть проводитися вибори до Верховної Ради. Як наголосив Олександр Куць, Центральну виборчу комісію повідомили про те, що так само, як і на вибори президента, є готовність провести вибори на всіх дільницях і на всіх округах. 

  «У разі загострення ситуації є командування ООС. У разі неможливості або необхідності припинення виборчого процесу військові готові надати допомогу з нейтралізації негативу і навіть евакуації людей. Ми готові до надзвичайних ситуацій, але сподіваюсь, що буде тихо та вибори пройдуть без жодного пострілу у наш бік», - зазначив очільник області. 

  Також Олександр Куць розповів про проблеми з будівництвом олімпійської спортивної бази, місцем для якої розглядався Святогірськ. 

  Відповідно до рішення Святогірської міської ради про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у постійне користування земельної ділянки управлінню фізичної культури та спорту

  облдержадміністрації серед 11 депутатів Святогірської міської ради, присутніх на сесії, 7 чоловік проголосували «за», 2 – «проти», 2 – «утримались». У зв’язку з цим, управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації розглядає пропозиції щодо будівництва спортивної бази в інших містах регіону: Краматорську, Слов’янську і Лимані, та інших. 

  Нагадаємо, Донецька обласна державна адміністрація виступає ініціатором проекту щодо зведення в регіоні надсучасного спортивного об’єкту.Також очільник області відповів на питання журналістів та активістів, які

  ставилися під час трансляції у Facebook. 

   

   

  Водопостачання у місті Костянтинівка та навколишніх населених пунктах може бути відновлено вже найближчим часом. Про це під час звіту за рік роботи повідомив голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць. 

  «Кризова ситуація з водопостачанням має вирішитись найближчим часом. Ми звернулись до Міністра регіонального розвитку Генадія Зубка задля надання допомоги, але дії прем’єр-міністра Володимира Гройсмана нас випередили – за його ініціативи компанія «Вода Донбасу» отримала статус «захищеного споживача» електроенергії. Я сподіваюсь, що «Укрінтеренерго» та ДТЕК дослухаються до рекомендацій уряду та якнайскоріше відновлять енергопостачання до відключених об’єктів», - заявив Олександр Куць. 

  Очільник області також зауважив, що проблеми з водопостачанням у Костянтинівці виникали через серію аварій на магістральних водоводах. За його словами, наразі усі пориви ліквідовано, проте водопровідні мережі «сухі» і у разі відновлення подачі води до міста пройде деякий час до повного наповнення системи та доведення тиску води до необхідного. 

  «Хочу зазначити, що ми готові виділити 2 мільйони гривень на часткову модернізацію водопровідних мереж Костянтинівки. Це має попередити аварійні ситуації у майбутньому», - наголосив голова ОДА.

  Відповідаючи на питання журналістів, Олександр Куць повідомив, що останнім часом знизився рівень забору води з каналу «Сіверський Донець-Донбас» на тимчасово окупованих територіях. 

  «Ми постійно відслідковуємо рівень забору води на окупованих територіях та слідкуємо за діяльністю підприємств, які хоч якісь кошти вносили до українського бюджету. Нажаль, зі зменшенням рівня забору води ми маємо

  констатувати зупинку більшості підприємств», - заявив Олександр Куць.

  Також під час спілкування з журналістами очільник області дав пояснення щодо водопостачання у інших містах області та запевнив, що обласна влада докладає максимум зусиль для стабільного постачання води в усіх  населених пунктах регіону.

   

  Нагадуємо, що виборцям, які перебувають не за своєю виборчою адресою та

  бажають проголосувати, потрібно звернутися до відповідного органу ведення

  Державного реєстру виборців щодо тимчасової зміни місця голосування.

   

  Щоб змінити адресу голосування, виборцю потрібно:

   

  - До 15 липня 2019 року особисто подати заяву про тимчасову зміну місця

  голосування без зміни виборчої адреси до органу ведення Державного реєстру

  виборців із зазначенням дільниці чи адреси, за якою він бажає проголосувати.

  - До заяви треба додати документи (копії документів), які

  підтверджують необхідність

  тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої

  адреси (*довідка

  з місця роботи чи навчання; документ, який підтверджує право власності або

  оренди на житло; проїзні документи, путівка в санаторій, довідку про взяття

  на облік внутрішньо переміщеної особи тощо*).

   

  Слід зазначити, що виборці, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово

  окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та

  Луганській областях, межі та перелік яких визначено Президентом України у

  порядку, передбаченому Законом України «Про особливості державної політики

  із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих

  територіях у Донецькій та Луганській областях», можуть не додавати до заяви

  документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх

  голосування.

  - 21 липня 2019 року прийти на визначену виборчу дільницю та

  проголосувати.

   

  Органи ведення Державного реєстру виборців у Донецькій області

   

  Назва відділу ведення

   

  Поштова адреса

   

  Контактний телефон

   

  Районні в місті відділи ведення

   

  *Відділ ведення ДРВ Кальміуської районної адміністрації Маріупольської

  міської ради

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=741&prejim=3>*

   

  просп.Металургів, 193, м.Маріуполь, Донецька обл., 87524

   

  (0629) 47-60-79, 47-60-80, 47-60-81, 47-60-82

   

  *Відділ ведення ДРВ Лівобережної районної адміністрації Маріупольської

  міської ради

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=742&prejim=3>*

   

  просп.Перемоги, 16, м.Маріуполь, Донецька обл., 87502

   

  (0629) 58-31-77, 58-31-75

   

  *Відділ ведення ДРВ Приморської районної адміністрації Маріупольської

  міської ради

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=743&prejim=3>*

   

  вул.Чорноморська, 6, м.Маріуполь, Донецька обл., 87517

   

  (0629) 47-45-87, 47-46-03

   

  *Відділ ведення ДРВ Центральної районної адміністрації Маріупольської

  міської ради

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=740&prejim=3>*

   

  просп.Миру, 29Б, м.Маріуполь, Донецька обл., 87515

   

  (0629) 47-53-59, 47-53-60, 47-53-61

   

  Міські відділи ведення

   

  *Відділ ведення ДРВ військово-цивільної адміністрації м.Авдіївка

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=136&prejim=3>*

   

  вул.Молодіжна, 5, м.Авдіївка, Донецька обл., 86065

   

  (06236) 3-19-22

   

  *Відділ ведення ДРВ Бахмутської міської ради

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=137&prejim=3>*

   

  вул.Миру, 44, м.Бахмут, Донецька обл., 84511

   

  (0627) 44-04-88, 44-03-02

   

  *Відділ ведення ДРВ Вугледарської міської ради

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=138&prejim=3>*

   

  вул.30-річчя Перемоги, 16, м.Вугледар, Донецька обл., 85670

   

  (06273) 6-41-30, 6-40-51

   

  *Відділ ведення ДРВ Добропільської міської ради

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=143&prejim=3>*

   

  вул.Першотравнева, 83, м.Добропілля, Донецька обл., 85000

   

  (06277) 2-78-61, 2-78-62, 2-78-74

   

  *Відділ ведення ДРВ виконавчого комітету Дружківської міської ради

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=146&prejim=3>*

   

  вул.Соборна, 16, м.Дружківка, Донецька обл., 84205

   

  (06267) 5-33-68, 5-33-86

   

  *Відділ ведення ДРВ Костянтинівської міської ради

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=150&prejim=3>*

   

  вул.Олекси Тихого, 260, м.Костянтинівка, Донецька обл., 85114

   

  (06272) 4-33-44, 4-02-61

   

  *Відділ ведення ДРВ Краматорської міської ради

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=151&prejim=3>*

   

  пл.Миру, 2, м.Краматорськ, Донецька обл., 84313

   

  (0626) 48-55-16, 48-55-67, (06264) 5-31-95

   

  *Відділ ведення ДРВ виконавчого комітету Лиманської міської ради

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=153&prejim=3>*

   

  вул.Незалежності, 46, м.Лиман, Донецька обл., 84406

   

  (06261) 4-29-14

   

  *Відділ ведення ДРВ виконавчого комітету Мирноградської міської ради

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=142&prejim=3>*

   

  вул.Центральна, 9, м.Мирноград, Донецька обл., 85320

   

  (06239) 6-41-00

   

  *Відділ ведення ДРВ Новогродівської міської ради

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=156&prejim=3>*

   

  вул.О.Кошового, 46, м.Новогродівка, Донецька обл., 85483

   

  (06237) 3-41-04

   

  *Відділ ведення ДРВ Покровської міської ради

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=152&prejim=3>*

   

  пл.Шибанкова, 13, м.Покровськ, Донецька обл., 85302

   

  (06239) 2-02-97

   

  *Відділ ведення ДРВ Селидівської міської ради

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=157&prejim=3>*

   

  вул.К.Маркса, 8, м.Селидове, Донецька обл., 85400

   

  (06237) 7-42-41

   

  *Відділ ведення ДРВ Слов’янської міської ради

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=158&prejim=3>*

   

  пл.Соборна, 2, м.Слов’янськ, Донецька обл., 84122

   

  (06262) 2-68-34, 2-03-61

   

  *Відділ ведення ДРВ військово-цивільної адміністрації міста Торецьк

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=141&prejim=3>*

   

  вул.Маяковського, 24А, м.Торецьк, Донецька обл., 85200

   

  (06247) 4-10-50

   

  Районні відділи ведення

   

  *Відділ ведення ДРВ Бахмутської РДА

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=121&prejim=3>*

   

  вул.О.Сибірцева, 33, м.Бахмут, Донецька обл., 84511

   

  (0627) 44-91-84, 44-91-86

   

  *Відділ ведення ДРВ апарату Великоновосілківської РДА

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=122&prejim=3>*

   

  вул.Центральна, 34, смт Велика Новосілка, Великоновосілківський р-н,

  Донецька обл., 85500

   

  (06243) 2-15-09, 2-20-80

   

  *Відділ ведення ДРВ Волноваської РДА

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=123&prejim=3>*

   

  вул.Героїв 51 ОМБр, 1, м.Волноваха, Волноваський р-н, Донецька обл., 85700

   

  (06244) 4-16-61, 4-10-72

   

  *Відділ ведення ДРВ апарату Добропільської РДА

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=125&prejim=3>*

   

  вул.Московська, 1, м.Добропілля, Донецька обл., 85000

   

  (06277) 2-83-20

   

  *Відділ ведення ДРВ апарату Костянтинівської РДА

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=126&prejim=3>*

   

  просп.Ломоносова, 156, м.Костянтинівка, Донецька обл., 85102

   

  (06272) 2-67-31

   

  *Відділ ведення ДРВ Мангушської РДА

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=131&prejim=3>*

   

  просп.Миру, 72, смт Мангуш, Мангушський р-н, Донецька обл., 87400

   

  (06297) 2-45-89, 2-36-36

   

  *Відділ ведення ДРВ Мар'їнської РДА

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=128&prejim=3>*

   

  вул.Шевченка, 3, м.Мар’їнка, Мар’їнський р-н, Донецька обл., 85600

   

  (06278) 5-21-29

   

  *Відділ ведення ДРВ Нікольської РДА

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=124&prejim=3>*

   

  вул.Свободи, 87, смт Нікольське, Нікольський р-н, Донецька обл., 87000

   

  (06246) 2-22-57

   

  *Відділ ведення ДРВ Олександрівської РДА

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=130&prejim=3>*

   

  вул.Самарська, 27, смт Олександрівка, Олександрівський р-н, Донецька обл.,

  84000

   

  (06269) 2-10-66; +380669967023

   

  *Відділ ведення ДРВ Покровської РДА

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=127&prejim=3>*

   

  пл.Шибанкова, 13, м.Покровськ, Донецька обл., 85302

   

  (06239) 2-32-48, 2-60-32

   

  *Відділ ведення ДРВ Слов’янської РДА

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=132&prejim=3>*

   

  вул.Василівська, 45, м.Слов’янськ, Донецька обл., 84122

   

  (06262) 3-31-65, 3-50-43

   

  *Відділ ведення ДРВ Ясинуватської РДА

  <https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=14&pf3001=135&prejim=3>*

   

  вул.Первомайська, 12, смт Очеретине, Ясинуватський р-н, Донецька обл., 86020

   

  (050)860-20-76

   

  https://fex.net/s/6yfcx9d  -  за цим посиланням відео та фотоматеріали, які необхідно розмістити на офіційних сайтах та сторінках у соц. мережах.


  Донецька обласна державна адміністрація запрошує всіх мешканців та гостей області приєднатися до святкування Дня Європи, який відбудеться 18 травня 2019 року в м. Бахмут.

  Для відвідувачів Нижнього парку м. Бахмут з 12:00 і до самого вечора будуть працювати фотозони – презентації країн Євросоюзу, виставка ужиткового, декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва. Також мешканців будуть вражати своїм талантом вуличні художники та музиканти, «живі скульптури» та мім-шоу.

  Усі бажаючі можуть взяти участь у спортивних змаганнях, хореографічних майстер-класах та майстер-класах з виготовлення сувенірної продукції, відвідати дискотеку в стилі 80-90-х, подивитися кращі європейські фільми та мультфільми, а також скуштувати традиційні страви країн Європейського Союзу.

  А ввечері, наприкінці свята, для мешканців та гостей області виступить джазовий колектив під управлінням Майка Кауфмана-Портнікова.

  Не пропустіть можливість за один день побувати в 28 країнах Євросоюзу!

   

  На Донеччині готуються до проведення військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

  7 травня під керівництвом заступника голови Донецької облдержадміністрації Ігоря Стокоза відбулось засідання обласного штабу з підготовки та проведення у 2018-2019 навчальному році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл («Джура»)». Під час зустрічі представники робочої групи розглянули концепцію проведення заходу, організаційні, господарчі та безпекові моменти проведення змагань, технічне оснащення, надання швидкої допомоги у разі необхідності, а також про підготовку переможців до всеукраїнського ІІІ етапу Гри. 

  Заступник очільника області зауважив, що знання походження назви змагань, історії допоможе організаторам заглибити учасників гри в атмосферу часів козацтва. 

  «Джурою називали в Україні молодих хлопців, які навчалися у козацької старшини. Вони були зброєносцями, які разом з козаками ходили в походи, брали участь у боях. Виходячи з цього визначення, головною задачею

  організаторів заходу є заглиблення учасників в атмосферу козацьких часів. Молодь повинна перейнятися духом видатних отаманів, гетьманів та хорунжих, аби максимально показати рівень своєї фізичної та  нтелектуальної підготовки, ерудованості та організованості», – підкреслив Ігор Стокоз.

  Обласний етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») планується провести з 13 по 19 травня 2019 року в селі Торське Лиманського району на т/б «Лісова». Участь у грі зможуть взяти учні віком 14-18 років загальноосвітніх, позашкільних професійних (професійно-технічних) закладів освіти Донецької області. Учасники будуть змагатися в конкурсах військово-прикладного, спортивного, туристсько-краєзнавчого,

  культурно-інтелектуального та патріотичного спрямування.

  Програмою заходу буде передбачено виставку військової техніки та озброєння, майстер-класи з рукопашного бою, надання долікарської допомоги, гасіння умовної пожежі, показові виступи підрозділів ДСНС. Рій, який посяде І місце у загальнокомандному заліку, буде представляти область на ІІІ Всеукраїнському етапі гри у Дніпропетровській області.

   

  У Краматорську відбудеться акція «Перша хвилина миру» Капітуляція Німеччини була підписана саме 8 травня пізно ввечері. Формально саме в цей день завершилася війна у Європі. Таким чином Україна розширює відзначення пам’яті про війну, яка ніколи знову не повинна повторитися. 

  Мир у Європі після Другої світової війни настав 8 травня 1945 року о 23:00. 

  З метою консолідації суспільства навколо визначній ролі України у Другій світовій війні та її внеску у здобуття перемоги антигітлерівської коаліції над нацизмом, жертовності нашого народу у боротьбі за визволення Європи 08 травня 2019 року о 23.00 в м. Краматорськ у Сквері Героїв відбудеться акція «Перша хвилина миру».

   

  8 травня 2019 року відбудеться перепоховання останків 158 воїнів 12-ї та 6-ї армій, 3-ї та 8-ї Гвардійській армій, які загинули в боях при звільненні Слов’янщини в 1941-1943 роках та мітинг з відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 

  У заходах візьме участь керівництво Донецької облдержадміністрації, Операції об’єднаних сил, представників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, військовослужбовці, учнівська молодь. 

  Запрошуємо громадськість та ЗМІ до участі в заходах 08 травня 2019 року о 10. 00 за адресою: Слов’янський район с. Маяки, вул. Гагаріна, 1. 

   

  Донецькою облдержадміністрацією продовжується реалізація комплексу заходів з забезпечення проведення зовнішнього незалежного оцінювання (далі – ЗНО) для випускників навчальних закладів, які розташовані як на підконтрольних українській владі територіях, так і на тимчасово окупованих. 

  Повідомляємо, що мешканці тимчасово окупованих районів Донецької області можуть взяти участь у ЗНО ВИКЛЮЧНО на підконтрольних українській владі територіях. Для участі у ЗНО необхідно оформити електронний дозвіл для перетину лінії розмежування.

  ІНСТРУКЦІЯ З ОФОРМЛЕННЯ ДОЗВОЛУ ДЛЯ ПЕРЕТИНУ ЛІНІЇ РОЗМЕЖУВАННЯ

  Для перетину лінії розмежування у зоні проведення Операції об’єднаних Сил необхідно мати електронний дозвіл для переміщення осіб у зоні проведення ООС. Цей дозвіл можна оформити самостійно, зареєструвавшись на сайті Служби  безпеки України за посиланнямhttps://urp.ssu.gov.ua/(при реєстрації на сайті необхідно вказати адрес власної електронної пошти). Зазначаємо, що до реєстрації не допускаються скриньки, створені на сервісах mail.ru та yandex.ua. 

  Особам, які при оформленні дозволу допустили помилку в анкетних даних необхідно провести ануляцію дозволу. Анулювати дозвіл можна виключно особисто, звернувшись з паспортом та ІПН до координаційних центрів або груп СБУ. 

  За два місяці д о завершення терміну дії перепустки у особистому кабінеті на сайті СБУ з’являється можливість продовження строку дії перепустки (з’являється кнопка червоного кольору «Переподати»). 

  Якщо ви не встигли натиснути кнопку «Переподати», необхідно видалити свої дані з бази СБУ, для того щоб в подальшому оформити новий дозвіл. Для цього вам необхідно особисто звернутись до координаційних центрів або груп СБУ за телефонами:

  Велика Новосілка 097-258-38-47, 050-848-69-35; 

  Координаційний центр м. Краматорськ 068-351-09-63;

  Координаційна група м. Старобільську 066-092-36-04; 096-243-84-02;

  066-897-50-81, 095-751-98-9

   

  Подані заявки на видалення з бази СБУ розглядаються протягом 1-3 робочих

  днів. Перевірити це можна шляхом повторної подачі заявки на сайті СБУ. Якщо

  при введенні анкетних даних з’являється червона кнопка з написом «Такі

  серія та номер паспорту є у базі даних», це означає, що попередня

  інформація ще не видалена.

   

  Після подачі заявки на оформлення електронного дозволу на переміщення у

  зоні проведення ООС, необхідно дочекатись появи статусу «Оформлено», який

  з’явиться автоматично протягом 10 календарних днів з моменту подачі. Дозвіл

  діє без обмеження терміну дії.

   

  Нагадаємо, що контрольні пункти в’їзду-виїзду у зоні ООС перейшли на новий

  режим роботи. За «літнім» режимом роботи КПВВ працюють щоденно з 7:00 до

  18:30. 

   

  17 квітня у Краматорську відбувся круглий стіл «5 років російської агресії - 5 років боротьби». Захід було ініційовано Донецькою облдержадміністрацією за підтримки Служби безпеки України, Українського інституту національної пам’яті та громадського сектору. У ньому взяли участь директор департаменту інформаційної та внутрішньої політики Наталія Чукова, представники СБУ, Міністерства інформаційної політики, громадські активісти, волонтери та молодь. 

  «З початку Революції гідності, російської окупації в Криму, а згодом й Донбасу, кожен з наших учасників зустрічі за ці 5 років пройшов свій шлях, але їх об’єднує Україна і Донеччина. Саме вони з початком агресії Росії в Україні й по цей час роблять все можливе, щоб розвінчати міф про «російський Донбас. Починаючи з червня 2014 року, українські військові розпочали звільнення міст Донецької області від російських окупантів. Нажаль, у нас не вистачило сил повністю звільнити всю територію Донецької та Луганської областей, але ЗСУ кожного дня, крок за кроком просуваються й звільняють нашу землю від агресора. З моменту звільнення територій,

  українська влада розпочала активну відбудову та розвиток населених пунктів Донеччини. Кожного дня ми бачимо, як відновлюється соціальна інфраструктура, відкриваються нові Центри безпеки і ЦНАПи», - наголосила

  Наталія Чукова.

  Також про події 2014 року розповіла полковник Служби безпеки України Юлія Лапутіна. Слід зазначити, що ще у 1994 році Юлія брала участь у спецопераціях з нейтралізації сепаратистського путчу в Криму. Першою

  операцією після оголошення АТО стала висадка в квітні 2014 року першої об’єднаної групи СБУ у Краматорський аеропорт. Юлія також прибула у складі групи. ЇЇ завданням було налагодити контакти з проукраїнськими активістами, розвідка і передача інформації, а також ведення переговорів з місцевими прихильниками терористів. У результаті таких переговорів вдалося уникнути штурму українських блокпостів та зберегти життя наших захисників.

   

  Сьогодні в ході візиту на Донбас Ірина Геращенко, Перший заступник голови Верховної Ради України, обговорила з мешканцями міста найактуальніші та найболючіші питання. Мешканців прифронтового міста цікавить багато питань – але найголовніше – відновлення газопостачання.

  Володимир Мороз, керівник Мар’їнської ВЦА пояснив, що питання відновлення газопостачання, в першу чергу, залежить від надання гарантій безпеки.

  «Наразі повністю прокладено та заведено трубу до Красногорівки. Виділено кошти з обласного бюджету – 10 млн гривень, які дозволять провести реконструкцію автоматизованої газорозподільчої станції. Але найголовніше –це забезпечення режиму тиші з боку російських окупантів», - наголосив він. 

  Ірина Геращенко, в свою чергу підкреслила, що забезпечення режиму тиші – питання, яке завжди стоїть дуже гостро. «Черговий режим тиші 8 березня знову було порушено. І як правило, тиша завжди зберігається зовсім недовго, але зменшується інтенсивність обстрілів, яка зберігає людські життя», - розповіла Перший заступник Голови ВРУ та зазначила, що Мар’їнська ВЦА має підготувати лист, в якому вказати всі нагальні проблеми щодо відновлення систем життєзабезпечення міста, для того, щоб 27 березня під час переговорів Мінської групи з гуманітарних та безпекових питань поставити цю проблему на розгляд.

  06.03.2019

  5 березня в Донецькій облдержадміністрації відбулось засідання колегії під керівництвом голови Донецької ОДА Олександра Куця. Участь взяли керівники районних державних адміністрацій, місцевого самоврядування, правоохоронці та військові. У ході засідання розглянули хід реалізації проектів, які фінансуються за рахунок коштів міжнародних організацій, реалізацію Регіональної програми розвитку та безпеки дорожнього руху в Донецькій

  області до 2020 року, програму розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення на 2019-2022 рр., а також виконання обласного бюджету за 2018 рік. 

  Керівник Донецької обласної ВЦА нагородив працівників області за значний особистий внесок, державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний та культурно-освітній розвиток української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю. 

  Також працівників Донецької обласної державної адміністрації нагородили представники Спілки ветеранів АТО та силових структур України за мужність, патріотизм, громадську активність та високий професіоналізм, проявлені в

  боротьбі за єдність та незалежність України.

   

  11.01.2019

  Бойовики обстріляли автомобіль компанії "Вода Донбасу", щоб дискредитувати бійців ООС

  Поблизу села Крута Балка Донецької області у четвер, 10 січня, бойовики здійснили обстріл цивільного автомобіля компанії "Вода Донбасу" з метою дискредитувати українських військових. Представники росЗМІ, які одразу прибули на місце події, зробили відповідний сюжет із звинуваченнями Збройних сил України. Про це Тижню.ua повідомили джерела в ООС.

  Унаслідок обстрілу автомобіль ЗіЛ-131 компанії «Вода Донбасу» загорівся і вибухнув. Троє працівників, що проводили роботи біля насосної станції, отримали поранення. За попередньою інформацією, їх було доставлено до лікарні м. Яснувата.

  Як повідомляли, 23 вересня 2018 року, бойовики вчинили провокацію, обстрілявши в Авдіївці працівників підприємства "Вода Донбасу", що виконували аварійно-відновлювальні роботи з ліквідації пошкоджень Південно-Донбаського водоводу. 

  https://tyzhden.ua/news/225307

   

  21.12.2018

  На Донеччині суттєво оновлено обладнання у медичних закладах

  У Донецькій області було суттєво оновлено обладнання у медичних закладах. На це з обласного бюджету спрямували 324 млн 749 тисяч гривень.

  Зокрема, протягом року в межах програми економічного та соціального розвитку дооснастили сучасним обладнанням кардіологічне та онкологічне відділення КЛПУ «Міський онкологічний диспансер м. Краматорська» на суму 68 млн 428 тис. грн; КЛПУ «Міський наркологічний диспансер м. Маріуполя» - на суму 3 млн 996 тис грн; ККЛПЗОЗ «Обласна травматологічна лікарня» у Лимані - на суму 16 млн 500 тис. грн.

  «Для повноцінного здійснення лікувального процесу в КЗОЗ «Обласна лікарня інтенсивного лікування м. Маріуполя» протягом 2018 року ми придбали медобладнання (у тому числі високотехнологічного) на суму 192 млн 942 тис. грн. А для діагностичного центру в Слов’янську - на суму 32 млн 497 тис грн», - наголосив голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць.

   

  21.01.2018

  Петро Порошенко: на відновлення інфраструктури Донецька та Луганська області отримають 108 млн євро

  Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час робочого візиту до Донецької області. Він розповів, що у ході переговорів у Брюсселі була затверджена спеціальна програма для відновлення Донбасу.

  «Боротьба за Україну ведеться саме на Донбасі. Тут ми високою ціною відстоюємо власну ідентичність. 13 грудня я був у Брюсселі. Там ми з партнерами затвердили спеціальну програму для Донбасу, якою передбачено, що Європейський Союз та ЄБРР спрямує по 54 млн євро Донеччині та Луганщині. Бо нема нічого важливішого, ніж відбудувати зруйнований війною Донбас, показати тим, хто залишився на окупованих територіях, що тут держава піклується про людей, захищає їх та створює належні умови для життя», - заявив Глава держави.

  Президент України під час зустрічі з учнями та вчителями ЗОШ №2 міста Бахмут також наголосив, що завдяки спільним зусиллям влади та громадян Україні вдалось взяти чіткий курс на євроінтеграцію.

   

  21.01.2018

  30 тисяч шкільних підручників та подарунки до свят: як пройшов візит Президента та його дружини на Донбас

  Президент України Петро Порошенко та Перша леді України Марина Порошенко з робочим візитом відвідали Донецьку область. Вони відвідали інклюзивно-ресурсний центр у місті Бахмут та передали комплекти сучасних україномовних підручників для шкіл північної частини Донеччини. Підручники були придбані в рамках реалізації проекту «Україна  - єдина» Фонду Порошенка на загальну суму 2,2 млн гривень.

  «Ми не тільки вивчили слово «інклюзія», але й знаємо що таке ІРЦ. Тут такі вчителі, такі фантастичні діти. Уявіть, лише декілька років тому ці діти вимушені були сидіти у чотирьох стінах, але подивіться, які у них фантастичні очі, які вони добрі. І уявіть, що за ці чотири роки ми відкрили для них цей світ. І за це я хочу подякувати вчителям, які змогли імплементувати інклюзивну освіту у школах», - зазначив Президент України Петро Порошенко.

  Звертаючись до присутніх, Марина Порошенко зазначила, що раніше спілкувалась з учнями Донецької області та дізналась про проблему з наявністю українських підручників.

  «Ми робимо усе необхідне, аби школярі максимально швидко отримували нові українські підручники, щоб у дітей був шанс встигнути підготуватись до ЗНО та вступити до українських вишів, отримати хороші професії. Я дуже вдячна керівництву Донецької області за те, що вони швидко відреагували та надали усю необхідну інформацію про те, які підручники та у якій кількості потрібні школам області», - зауважила Перша леді України.

  Президент разом з дружиною вручили голові Донецької облдержадміністрації Олександру Куцю сертифікат на отримання 30 тисяч підручників для шкіл області. Також вони передали солодкі подарунки для учнів бахмутської школи №2.

   

  21.12.2018

  На Донеччині суттєво оновлено обладнання у медичних закладах

  У Донецькій області було суттєво оновлено обладнання у медичних закладах. На це з обласного бюджету спрямували 324 млн 749 тисяч гривень.

  Зокрема, протягом року в межах програми економічного та соціального розвитку дооснастили сучасним обладнанням кардіологічне та онкологічне відділення КЛПУ «Міський онкологічний диспансер м. Краматорська» на суму 68 млн 428 тис. грн; КЛПУ «Міський наркологічний диспансер м. Маріуполя» - на суму 3 млн 996 тис грн; ККЛПЗОЗ «Обласна травматологічна лікарня» у Лимані - на суму 16 млн 500 тис. грн.

  «Для повноцінного здійснення лікувального процесу в КЗОЗ «Обласна лікарня інтенсивного лікування м. Маріуполя» протягом 2018 року ми придбали медобладнання (у тому числі високотехнологічного) на суму 192 млн 942 тис. грн. А для діагностичного центру в Слов’янську - на суму 32 млн 497 тис грн», - наголосив голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць.

   

  21.12.2018

  Петро Порошенко: на відновлення інфраструктури Донецька та Луганська області отримають 108 млн євро

   

  Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час робочого візиту до Донецької області. Він розповів, що у ході переговорів у Брюсселі була затверджена спеціальна програма для відновлення Донбасу.

  «Боротьба за Україну ведеться саме на Донбасі. Тут ми високою ціною відстоюємо власну ідентичність. 13 грудня я був у Брюсселі. Там ми з партнерами затвердили спеціальну програму для Донбасу, якою передбачено, що Європейський Союз та ЄБРР спрямує по 54 млн євро Донеччині та Луганщині. Бо нема нічого важливішого, ніж відбудувати зруйнований війною Донбас, показати тим, хто залишився на окупованих територіях, що тут держава піклується про людей, захищає їх та створює належні умови для життя», - заявив Глава держави.

  Президент України під час зустрічі з учнями та вчителями ЗОШ №2 міста Бахмут також наголосив, що завдяки спільним зусиллям влади та громадян Україні вдалось взяти чіткий курс на євроінтеграцію.

   

  21.12.2018

  30 тисяч шкільних підручників та подарунки до свят: як пройшов візит Президента та його дружини на Донбас

  Президент України Петро Порошенко та Перша леді України Марина Порошенко з робочим візитом відвідали Донецьку область. Вони відвідали інклюзивно-ресурсний центр у місті Бахмут та передали комплекти сучасних україномовних підручників для шкіл північної частини Донеччини. Підручники були придбані в рамках реалізації проекту «Україна  - єдина» Фонду Порошенка на загальну суму 2,2 млн гривень.

  «Ми не тільки вивчили слово «інклюзія», але й знаємо що таке ІРЦ. Тут такі вчителі, такі фантастичні діти. Уявіть, лише декілька років тому ці діти вимушені були сидіти у чотирьох стінах, але подивіться, які у них фантастичні очі, які вони добрі. І уявіть, що за ці чотири роки ми відкрили для них цей світ. І за це я хочу подякувати вчителям, які змогли імплементувати інклюзивну освіту у школах», - зазначив Президент України Петро Порошенко.

  Звертаючись до присутніх, Марина Порошенко зазначила, що раніше спілкувалась з учнями Донецької області та дізналась про проблему з наявністю українських підручників.

  «Ми робимо усе необхідне, аби школярі максимально швидко отримували нові українські підручники, щоб у дітей був шанс встигнути підготуватись до ЗНО та вступити до українських вишів, отримати хороші професії. Я дуже вдячна керівництву Донецької області за те, що вони швидко відреагували та надали усю необхідну інформацію про те, які підручники та у якій кількості потрібні школам області», - зауважила Перша леді України.

  Президент разом з дружиною вручили голові Донецької облдержадміністрації Олександру Куцю сертифікат на отримання 30 тисяч підручників для шкіл області. Також вони передали солодкі подарунки для учнів бахмутської школи №2.

   

  21.12.2018

  Президент: 15 грудня в історії України - день створення української Автокефальної Помісної Православної Церкви

  Президент Петро Порошенко під час виступу на Софійській площі за результатами Всеукраїнського Православного Об’єднавчого Собору привітав українців зі створенням української Автокефальної Помісної Православної Церкви.

  «Отже, звершилося сьогодні, 15 грудня. Прошу всіх, хто зараз нас дивиться: всередині України, по всьому світу - запам’ятайте дуже добре. Цей день увійде, або вже увійшов в історію України як священний  день, день створення Автокефальної Помісної Православної Церкви України. День остаточного здобуття нашої української незалежності від Росії. І Україна тепер вже не буде пити, кажучи словами Тараса Шевченка, «з московської чаші московську отруту», - наголосив Глава держави.

  Президент підкреслив, що сьогодні відбулася велична подія. Він наголосив, що багато українців протягом кількох годин на вулиці біля Софійської площі напружено очікували рішення Собору. «Ви не є свідки. Ви – творці історії, яка зараз твориться. Ви - безпосередні учасники цього величного таїнства, яке щойно сталося всередині Софійського собору. Собору, що тисячу років тому на честь перемоги над східною ордою спорудив Ярослав Мудрий, син рівноапостольного князя Володимира Хрестителя. І тому ваша присутність тут, така ваша масова підтримка були надзвичайно важливими для всіх учасників Собору», - зауважив Президент. Він відзначив, що відчував цю підтримку.

  Глава держави підкреслив, що сьогодні день створення Церкви, визнаної світовим православ’ям у якості незалежної структури – як у переважній більшості країн, які належать до православної християнської традиції.

  «Це диво стало можливим завдяки непохитній позиції Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія, нашої Константинопольської Церкви-Матері. Це вона скористалася своїм беззаперечним канонічним правом зцілити ті рани, які завдано українському православ’ю кількома століттями московського панування», - підкреслив Президент.

  За його словами, переговори тривали довго, але протягом цього року Його Всесвятість та Синод крок за кроком ухвалили рішення про надання автокефалії. «По-друге, затвердили проект Томосу, грамоти про незалежність. По-третє, зняли всі неправедні московські кари з українських єпископів, які ще на світанку незалежності вийшли із-під порядкування РПЦ і почали розбудовувати структури незалежної церкви. І по-четверте, підтвердили незаконність анексії Київської митрополії Москвою, здійсненої ще у 17 столітті. Вони, як і ми, не визнають жодних претензій РПЦ на Україну», - підкреслив Президент.

   

  20.12.2018

  Реалізація проектів житлового фонду на Донеччині

  Житловий фонд комунальної форми власності Донецької області станом на 01 січня 2018 року складає 10 223 житлових будинки, загальною площею 17,3 млн кв. м. У 2312 житлових будинках створені об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

  Основна частина житлових будинків комунальної форми власності має фізичний знос від 41% до 80% та більше (57,9% загальної площі). Це будинки введені в експлуатацію в 60-ті – 80-ті роки. Таким чином, близько 80% житла потребує ремонту.

  У 2018 році за кошти обласного бюджету реалізовано 14 проектів «Теплий будинок»: 8 - у місті Бахмут на суму 27,6 млн грн та 6 - у місті Маріуполь на суму 18,2 млн грн. Також виконано капітальний ремонт 61 покрівлі житлових будинків у місті Маріуполь. На теперішній час там триває реалізація 1 проекту на суму 9,8 млн грн.

  У 2019 році планується продовжити роботу з відновлення роботи ліфтового господарства.

  За кошти обласного бюджету планується реалізувати 7 проектів «Теплий будинок» у місті Бахмут на суму 55,1 млн грн.

   

  За словами директора департаменту фінансів Донецької облдержадміністрації Михайла Скарги, протягом 2017 року надходження власних коштів і закріплення доходів до загального фонду місцевих бюджетів області збільшилося на 30% або на 1,8 млрд грн, в тому числі надходження податків на доходи фізичних осіб зросли на понад 27%, або на 1,1 млрд грн. 

  Обсяг дохідної частини обласного бюджету на 2019 рік з урахуванням трансфертів з державного бюджету прогнозується у сумі 11 327 722, 0 тис. грн і складається із загального та спеціального фондів. Прогнозні показники

  доходів обласного бюджету без урахування трансфертів з державного бюджету та власних надходжень бюджетних установ на 2019 рік становлять 2 288 031,2 тис. грн та проти затверджених розпорядженням голови облдержадміністрації, керівником обласної військово-цивільної адміністрації показників обласного бюджету на 2018 рік збільшуються на 346 043,8 тис. грн, або на 17.8 %, у тому числі по загальному фонду - на 308 400, 9 тис. грн, або на 18,1%, та по спеціальному фонду - на 37 642,9 тис. грн. або на 16%.

  Прогнозна сума доходів загального фонду обласного бюджету на 2019 рік становить 10 106 090,4 тис. грн та складається з закріплених за обласним бюджетом надходжень загальнодержавних податків і зборів (обов’язкових

  платежів) та власних доходів – 2 015 434,0 тис. грн, трансфертів з державного бюджету – 8 090 656,4 тис. грн.

   

  За словами директора департаменту фінансів Донецької облдержадміністрації Михайла Скарги, протягом 2017 року надходження власних коштів і закріплення доходів до загального фонду місцевих бюджетів області  збільшилося на 30% або на 1,8 млрд грн, в тому числі надходження податків на доходи фізичних осіб зросли на понад 27%, або на 1,1 млрд грн. 

  Обсяг дохідної частини обласного бюджету на 2019 рік з урахуванням трансфертів з державного бюджету прогнозується у сумі 11 327 722, 0 тис. грн і складається із загального та спеціального фондів. Прогнозні показники доходів обласного бюджету без урахування трансфертів з державного бюджету та власних надходжень бюджетних установ на 2019 рік становлять 2 288 031,2 тис. грн та проти затверджених розпорядженням голови облдержадміністрації, керівником обласної військово-цивільної адміністрації показників обласного бюджету на 2018 рік збільшуються на 346 043,8 тис. грн, або на 17.8 %, у тому числі по загальному фонду - на 308 400, 9 тис. грн, або на 18,1%, та по спеціальному фонду - на 37 642,9 тис. грн. або на 16%.

  Прогнозна сума доходів загального фонду обласного бюджету на 2019 рік становить 10 106 090,4 тис. грн та складається з закріплених за обласним бюджетом надходжень загальнодержавних податків і зборів (обов’язкових

  платежів) та власних доходів – 2 015 434,0 тис. грн, трансфертів з державного бюджету – 8 090 656,4 тис. грн.

   

  У Краматорську пройшов форум «Громадянське суспільство Донеччини», у якому взяли участь представники Донецької облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, громадськості та ЗМІ.

  Під час вступного слова заступник голови Донецької ОДА Ігор Стокоз зазначив, що в Україні ще продовжується процес становлення громадянського суспільства.

  «Звісно, за останні чотири роки громадянське суспільство нашої країни стало якісно іншим. Процеси, які стали каталізатором розвитку цього суспільства, зумовили подальший вектор розвитку. Громадські організації одними з перших почали відстоювати активну позицію, допомагати армії, а у подальшому деякі активісти пішли до органів влади, що є однозначно позитивною тенденцією. Попереду ще важкий шлях. Нам потрібно створити належні умови для життя людей саме тут, саме на Донеччині», - зазначив Ігор Стокоз. 

  Учасники форуму розглянули практики взаємодії представників інститутів громадянського суспільства та влади, реалізації власної ініціативи, спрямованої на розвиток громади, роль молоді в розвитку громадянського суспільства, а також практики надання соціальних послуг громадськими активістами.

  Перша леді України передала 30 тисяч підручників для школярів Донецької області

  Дружина Президента України Марина Порошенко під час візиту до Волновахи та Маріуполя передала перші 16 тисяч підручників для місцевих шкіл. Загалом у рамках реалізації проекту Фонду Порошенка «Україна – єдина» придбано 30 тисяч сучасних підручників на загальну суму 2,2 млн гривень.

  «Коли у Слов’янську школярі розповіли мені, що навчаються за старими російськомовними підручниками, ми домовились, що вони отримають від Фонду Порошенка сучасні україномовні підручники. З часом було прийнято рішення передати підручники і для інших шкіл Донеччини. Зараз нами придбано 30 тисяч книг для шкіл Волновахи, Маріуполя, Курахового, Селидового, Новогродівки, інших міст та районів півдня та центру Донецької області. Наша мета – зробити так, щоб кожна школа була на сто відсотків забезпечена модерновими, якісними, українськими підручниками», - наголосила Марина Порошенко.

  Перша леді України також зазначила, що для реалізації проекту поєднано зусилля п’яти провідних українських видавництв, які почали друкувати уніфіковані підручники з базових шкільних предметів.

  «Донецька область однією з перших долучилась до реалізації ініціативи Президента зі створення опорних шкіл. Зараз опорні школи, які діють у Донецькій області, на 90% забезпечена підручниками, але ці 30 тисяч значно допоможуть покращити ситуацію з українськими підручниками в інших школах», - підкреслив голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць.

  Очільник Донецької області також зауважив, що в області функціонує найбільша кількість опорних шкіл та подякував Марині Порошенко за значний внесок у розвиток та покращення якості освіти Донеччини.  

   

  Марина Порошенко: Донеччина стала символом боротьби за незалежність

  Під час робочого візиту на Донеччину дружина Президента України Марина Порошенко, очільник Донецької області Олександр Куць та народний депутат України Артур Герасимов поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам теракту 13 січня 2015 року на блокпосту «Волноваха».

  Розповідаючи про свої враження від візиту, Марина Порошенко наголосила, що відвідування Донецької області є дуже важливим для неї.

  «Волноваха – місто, яке пережило важкі події. Всі ми пам’ятаємо терористичний акт розстрілу автобусу. Всі ці міста, вся Донецька область стала символом  боротьби з тероризмом та агресією, боротьби за незалежність нашої країни. І перед цією загрозою всі ми об’єдналися для того, щоб разом дати відсіч, щоб вистояти та стати непереможним», - зазначила Марина Порошенко. 

   

  Олександр Куць та Голова ДСНС України підписали Меморандум про співпрацю

  Сьогодні у Краматорську відбулася зустріч голови Донецької облдержадміністрації Олександра Куця з головою ДСНС України Миколою Чечоткіним, в ході якої був підписаний Меморандум про співпрацю. Цим Меморандумом обумовлено співпрацю щодо здійснення соціально-економічних перетворень у Донецькій області, підвищення громадянських цінностей, розбудови ефективної системи цивільного захисту у регіоні. Інтересам кожної зі сторін відповідає спільна і узгоджена реалізація заходів з розбудови цивільного захисту в ОТГ Донецької області, що передбачає залучення зацікавлених сторін та громадянського суспільства до процесу реформ.

  «Наші колеги з ДСНС з перших днів російської агресії допомагали цивільному населенню та військовим. На теперішній час ДСНС допомагає нам відновлювати пошкоджене житло в Авдіївці. Наразі ми рухаємося до створення Центрів безпеки у ОТГ, у яких Державна служба з надзвичайних ситуацій приймає активну участь. Важливу підтримувати один одного, особливо в регіоні, де триває війна», - наголосив Олександр Куць.

  Як підкреслив голова ДСНС України Микола Чечоткін, також буде проведено аналіз природно-техногенних загроз, з урахуванням яких буде запроваджено комплекс заходів цивільного захисту, зокрема щодо створення системи оповіщення, укриття населення у захисних спорудах та евакуації при надзвичайних ситуаціях, а також організації інших видів захисту.

   

  Друга черга регіонального полігону твердих побутових відходів працює тепер у Краматорську

  У Краматорську працює друга черга регіонального полігону твердих побутових відходів: три карти загальною площею 12 га побудовані за сучасною французькою технологією, що убезпечує ґрунти від забруднення фільтратами.

  Будівництво другої черги розпочали у серпні минулого року, на це з обласного бюджету спрямували 132 млн грн.

  Потужності полігону дозволяють використовувати його протягом 30 років, а у разі будівництва сміттєпереробного заводу - набагато довше.

  Що стосується першої черги краматорського полігону ТПВ, то після заповнення вона буде рекультивована.

  Крім Краматорська, подібні сучасні полігони твердих побутових відходів невдовзі запрацюють у Волновасі, Кураховому та Нікольському районах. Таким чином, повністю закриваються потреби області в захороненні сміття.

   

  Понад 60 млн гривень витратили у 2018 році на придбання житла для дітей-сиріт

  На Донеччині продовжується реалізація проектів з вирішення доволі болючого соціального питання – забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Станом на кінець 2018 року з різноманітних джерел фінансування на придбання житла спрямовано понад 60 мільйонів гривень та придбано 168 квартир і 10 будинків для створення дитячих будинків сімейного типу.

  Так, у 2018 році за умови співфінансування 50/50 з обласного та місцевих бюджетів для дітей-сиріт придбано 105 квартир на загальну суму  22,5млн гривень. Ще 63 квартири на 16,7 млн гривень було придбано за рахунок субвенції з державного бюджету. Для порівняння, протягом 2017 року з цих джерел було придбано 137 квартир. Збільшення обсягів придбання житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа легко пояснити тим, що Донецька облдержадміністрація визначила одним зі своїх пріоритетів максимальне забезпечення житлом цих дітей. 

  Важливою частиною забезпечення дітей-сиріт житлом є створення дитячих будинків сімейного типу. Ці заклади сприяють швидшій соціалізації дітей, адже діти живуть у великій, дружній сім’ї та забезпечені теплом та любов’ю нових батьків. Для того, щоб умови проживання були максимально комфортними, обласна влада за два роки придбала 16відремонтованих та повністю оснащених житлових будинків на загальну суму у понад 30 млн гривень.

  Попри те, що щороку збільшуються видатки на придбання житла для дітей-сиріт, не мають власного житла ще майже 2800 дітей, а тому Донецька ода продовжуватиме докладати зусилля для виправлення цієї ситуації.

   

   У Донецькій області діє 785 об’єктів цивільного захисту

  В умовах збройної агресії проти України саме для Донецької області надзвичайно важливе значення має повноцінне функціонування системи цивільного захисту населення, адже, як показує досвід, цинічний ворог може будь-якої миті нанести удар по мирним містам та об’єктам цивільної інфраструктури. Для того, щоб мінімізувати ризики та людські жертви, Донецька облдержадміністрація у взаємодії з органами правопорядку та військовими постійно проводить перевірки готовності сховищ та укриттів.  

  Згідно спеціалізованого облікузахисних споруд цивільного захисту в Донецькій області на території, підконтрольній українській владі 785 захисних споруд цивільного захисту, з них 433 сховища та 355протирадіаційних укриття.Наразібільшість захисних споруд «готові» та «обмежено готові» до прийому осіб, що укриваються.Протягом 2018 року приведено у готовність та обмежену готовність до прийому осіб, що укриваються додатково 63захисні споруди.

  Також протягом року в містах та районах області проведені обстеження будівель, споруд та приміщень різного призначення для встановлення можливості їх використання для укриття населення, як споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів. За результатами роботи визначено 2445 об’єктів в яких можливо тимчасово укрити понад 450 тис. осіб та які придатні до включення до фонду захисних споруд цивільного захисту, як споруди подвійного призначення та найпростіші укриття. Роботи зі створення ефективної системи цивільного захисту тривають.

   

  У Мар’їнського району амбітні плани, не дивлячись на обстріли та війну

  10 грудня у Мар’їнському районі пройшли громадські слухання з обговорення пропозицій до Плану перспективного розвитку Мар’їнського району на 2019 – 2021 роки. Слухання проходили у Мар’їнці, Красногорівці та Павлівці. До обговорень долучились керівники району, члени місцевої ради регіонального розвитку, підприємці та небайдужі громадяни.

  Учасники обговорень визначили головним пріоритетом відновлення інфраструктури та розбудову мирного життя району. Членами ради регіонального розвитку визначені наступні заходи, які необхідно втілити протягом найближчого часу:

  -         Продовжити відновлення пошкодженого житла;

  -         Створити додаткову амбулаторію сімейної медицини та 7 нових робочих місць для лікарів;

  -         Провести ремонт та термомодернізацію дитячих садочків «Червона шапочка» та «Золота рибка» у Красногорівці;

  -         Створити опорну школу на базі Красногорівської школи №2;

  -         Провести капітальний ремонт будівлі, в якій розташовано управління соціального захисту райдержадміністрації, Центр комплексної реабілітації для осіб та дітей з інвалідністю «Вогник надії» та територіальний центр із соціального обслуговування громадян Мар’їнського району

  -         Привести до ладу дороги місцевого значення та вуличне освітлення;

  -         Придбати додаткову техніку для сортування та транспортування відходів;

  -         Налагодити стабільне водопостачання та газопостачання до населених пунктів району;

  -         Створити у с. Павлівка сучасне зернесховище.

  Члени Ради зазначили, що кошти на реалізацію цих проектів планується залучати на умовах співфінансування з обласного та районних бюджетів, а також долучати до реалізації деяких проектів приватних інвесторів.

  Попри наближеність до лінії розмежування та постійні обстріли населених пунктів району, його мешканці бачать реальну перспективу розвитку.

  Найближчим часом планується проведення обговорень планів розвитку і інших населених пунктах району. Зведений перспективний план розвитку Мар’їнського району буде представлений на початку 2019 року.

   

  У Бахмуті триває реконструкція обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру

  На Донеччині реконструюють обласний лікарсько-фізкультурний диспансер. Через проведення на території Донецької області антитерористичної операції, диспансер було перереєстровано з міста Донецьк до міста Бахмут. Задля створення якісного ведення медично-біологічного контролю провідних спортсменів, здійснення медичного контролю дитячо-юнацького спорту, із комунальної власності територіальної громади м. Бахмут у спільну власність було передано приміщення цілісного майнового комплексу державного закладу «Вузлова лікарня станції Бахмутського державного підприємства «Донецька залізниця».

  З метою приведення зазначеної будівлі до придатного стану за рахунок коштів обласного бюджету в жовтні 2017 року розпочалася реалізація проекту. У березні-квітні 2018 року було проведено коригування проектно-кошторисної документації, з урахуванням зростання цін на матеріали, збільшенням заробітної плати, а також додаткових робіт, необхідність яких виявлено в ході реконструкції. Переможцем відкритих торгів на проведення будівельних робіт, що відбулись у квітні, визначено товариство з обмеженою відповідальністю «Хозхімсервіс».

  Загальна сума проекту, згідно оновленої ПКД, складає майже 49,5 млн. грн. Роботи виконуються за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку за співфінансування з обласного бюджету на рівні 30%.На 2018 рік передбачено кошти ДФРР у сумі 20119,160 тис. грн. та кошти обласного бюджету 2235,462 тис. грн. З урахуванням нової експертизи, для повного завершення реконструкції об’єкту не вистачає25157,375 тис. грн. Для вирішення цього питання проект подано на участь у конкурсному відборі програм і проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку в 2019 році.

  На сьогоднішній день виконано більшу частину фасадних робіт – утеплення стін металопрофілем, завершуються роботи із заміни покрівлі на металочерепицю. Також здійснено перекриття між першим та другим поверхами – як у головному корпусі, так і в майбутньому гуртожитку. Окрім цього, у приміщеннях тривають роботи з внутрішнього оновлення. До кінця року планується завершення наступних видів робіт у головному корпусі:покрівля, фасад, бетонні роботи, розводка тепломережі та електромережі, а також придбання ліфту та 2 підйомників.

  Будівлі лікарсько-фізкультурного диспансеру передбачаються для надання медичної допомоги населенню в частині проведення профілактики, діагностики, лікування захворювань та ушкоджень, пов’язаних із заняттям фізичною культурою і спортом. Будівля гуртожитку передбачена для розміщення та проживання медичного персоналу та лікарів.

  На першому поверсі передбачено розміщення діагностичного відділення – МРТ, флюорографія, УЗД;лабораторії загально-клінічних та біохімічних досліджень; кабінетів лікарів – кардіолога,ортопед-травматолога, гінеколога, отоларинголога, офтальмолога, психотерапевта,невропатолога, стоматолога; допоміжні технічні, адміністративні приміщення, гардероб. На другому поверсі передбачено розміщення палатного відділення на 8 ліжок; операційного блоку, залів лікувальної фізкультури та механотерапії, адміністративних кабінетів.

  Нагадаємо, у Донецькій області служба лікарського контролю (спортивної медицини)за особами, що займаються фізичною культурою і спортом, існує з 1947 року та представлена обласним лікарсько-фізкультурним диспансером.На території регіону, що непідконтрольна українській владі, залишилося все необхідне обладнання та саме головне – будівля. З переміщенням диспансеру у місто Бахмут, організація проводить діяльність на стадіоні «Металург», де орендує приміщення загальною площею 208 кв. м. А це не дозволяє закуповувати медичне обладнання для повноцінної діяльності диспансеру, розширювати штат працівників.

   

  З метою обміну досвідом викладачі Донецької області відвідали Чеську республіку

  З 30 вересня по 06 жовтня 2018 року делегація директорів опорних шкіл Донеччини у складі 7 викладачівперебували у навчальній поїздці до Чеської республіки.

  Директори набули дуже корисного досвіду та добрих практик щодо організації навчально-виховного процесу в загальноосвітніх навчальних закладах, ознайомились із системою роботи з обдарованими дітьми, набули практичних навичок впровадження інноваційних методик викладання навчальних предметів, зокрема англійської мови, фізики, математики під час відвідування класичної гімназії в м. Німбурк. Ознайомились із системою інспектування та атестації шкіл в Чеській республіці. 

  З особливостями організації інклюзивної освіти директорів познайомила Люсі Мак’ю, керівник Чеського товариства інклюзивної освіти. Цікавим та корисним був досвід, набутий під час зустрічі з директором Молодіжного центру м. Прага ЛіберомБездзеком щодо залучення до гурткової позаурочної роботи вузьких спеціалістів-непедагогів та фахівців-батьків. 

  Зі структурою та системою освіти в Чеській республіці керівники шкіл познайомились під час зустрічей з директором відділу освіти Муніципалітету Праги та головою департаменту освіти обласного уряду Центральної Чехії. Корисною також була зустріч із дослідником та експертом системи освіти Яною Страковою. 

  На вищому рівні було організовано проживання, харчування та екскурсії для української делегації. 

   

   

  На Донеччині відновлюють коледж мистецтв імені Карабиця

  Бахмутський коледж мистецтв імені Карабиця до наступного навчального року буде повністю відремонтовано. Наразі завершені роботи у другому корпусі, у першому - відновлено дах, систему опалення, завершується термомодернізація, розпочато ремонт третього поверху. Крім того, ремонтується і гуртожиток. 

  В училищі повністю оновили інструментарій: на 3,8 млн грн придбали 13 акустичних та 12 електронних піаніно “Yamaha” , комплект литавр “Adms”, духові інструменти. 

  В училищі навчається 170 учнів з Харківської та Донецької області (у тому числі й з окупованої її частини). За словами директора училища В‘ячеслава Паржицького, після відкриття напрямків з хореографії та візуального мистецтва кількість студентів збільшиться до 350.

  На базі училища працює 8 творчих колективів, які постійно підтверджують свою майстерність на всеукраїнських та міжнародних конкурсах.

   

  У 2018 році на Донеччині відремонтували майже 125 км доріг, з яких 104,9 км автодоріг державного значення середнім поточним ремонтом, 5 мостів та 20 км доріг - капітальним ремонтом (із улаштуванням нижніх шарів покриття). Тобто уперше за останні роки деякі пріоритетні траси нарешті зазнали комплексного відновлення.* Цього року поточним ремонтом відновлено 21,2 км міжнародної траси М-03. 

  Нова проїзна частина має сучасну пластикову розмітку (відремонтованими автопавільйонами, новими дорожніми знаками). Її відремонтовано від межі Харківської області, через Слов’янськ, у напрямку Бахмута, тобто ремонт

  повністю виконано у межах Слов’янського району. У Бахмутському районі цього року виконували капітальний ремонт, який продовжиться наступного року. 

  Також цього року проводили ремонт важливої для області артерії Т-05-14 Добропілля – Лиман, по якій проходить основний транспортний потік воєнних та цивільних вантажів – уздовж лінії розмежування.

  У 2018 році в Донецькій області відремонтували Н-20 між Слов'янськом і Краматорськом.

  Протягом цього року в області відновлено 5 мостів. Загалом протягом останніх років в Донецькій області: у 2016 році відремонтовано (поточним середнім ремонтом) 21 км автодоріг, у 2017 році відремонтовано (переважно

  удосконаленим методом поточного середнього ремонту, із застосуванням технології холодного ресайклінгу) 52 км автодоріг, цього року – 125 км.

   

  На Донеччині створено перший в Україні центр безпеки громадян та Єдиний сервісно-аналітичний центр Національної поліції

  На Донеччині створено перший в Україні центр безпеки громадян та Єдиний сервісно-аналітичний центр Національної поліції, впроваджено автоматизовану систему моніторингу довкілля. В результаті активної роботи, проведеної спільно з ДСНС, в області запрацювали 7 будинків безпеки. 

  Через аналітичний центр Національної поліції щоденно обробляється близько тисячі дзвінків від жителів регіону, забезпечується функціонування понад ста камер інтелектуального відеоспостереження. Вимогою складних обставин, в яких перебуває наша область, є подолання наслідків бойових дій. Відновлення житла та систем життєзабезпечення здійснюється системно та узгоджено. Це принципове питання для того, щоб кожний житель відчував захищеність та підтримку з боку влади, бачив себе частиною української Донеччини. 

  На порядку денному залишаться питання інформаційної безпеки, забезпечення жителів всієї Донецької області неупередженими джерелами інформації. Ефектом від реалізації проектів за згаданими попередньо пріоритетами стане покращення інвестиційного клімату, а отже –  інвестиційної привабливості регіону та його окремих територій.

  Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації

   

  Реформа медицини - пріоритетний напрямок

  Наразі, в рамках президентської програми розвитку медицини у сільській місцевості затверджені до фінансування 23 проекти з розбудови амбулаторій на загальну суму майже 120 млн. грн. Ще 11,5 млн. грн. спрямуються не закупівлю автомобілів для цих амбулаторій. Відновлюються роботи та розвиваються обласні заклади охорони здоров’я – травматологічна та психіатрична лікарні, обласний госпіталь для ветеранів війни та центр боротьби зі СНІДом.

  Підтримка третинного рівня охорони здоров’я підтверджується реалізацією низки проектів з розбудови лікарні інтенсивного лікування у Маріуполі зі створенням  сучасних відділень екстреної медичної допомоги та анастезіології. 

  У первинній ланці відкрито 15 нових амбулаторій та 5 фельдшерських пунктів, на вторинному рівні – 9 кабінетів комп’ютерної томографії, а також спеціалізовані відділення у Краматорському онкологічному диспансері та Маріупольській лікарні швидкої допомоги.

  Окремою ланкою розвитку є медичне забезпечення захисників України – у Слов’янську планується створення кризового центра реабілітації учасників АТО та їх сімей.Також, планується створення багатопрофільної лікарні та перинатального центру у Краматорську, обласної дитячої лікарні – у Слов’янську, нейро-судинного центру – у Дружківці.

  Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації

   

  У Слов’янську за підтримки ЄС відкрили Центр надання адмінпослуг

  5 грудня у Слов'янську голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць, заступниця голови Представництва ЄС в Україні Анніка Вайдеманн та директор ПРООН в Україні Янтомасом Хімстрою відкрили оновлений Центр надання адміністративних послуг.

  Центр споруджено та повністю облаштовано за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах нового етапу спільного проекту ЄС/ПРООН «Підтримка Євросоюзом сходу України – відновлення, зміцнення миру та урядування, 2018-2022 роки», що є частиною Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

  Очікується, що Центр надаватиме 200 видів адміністративних і соціальних послуг понад 200 000 громадян Слов’янська та навколишніх населених пунктів. Загальна вартість проекту становить 510 000 доларів США, з яких внесок із місцевого бюджету складає 88 000 доларів США.

  Голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць зазначив, що це ще один крок до створення комфортної, прозорої системи державного сервісу, у центрі якої - людина та її потреби.

  «Загалом на реконструкцію адмінбудівлі, придбання меблів та обладнання Центру ЄС спрямував 11 млн 141 тисячу гривень. Я дякую нашим друзям із Європейського Союзу за цю суттєву допомогу. Не маю сумнівів, що оновлений ЦНАП люди високо оцінять, і він і надалі буде розвиватися та поліпшувати свою роботу. Якщо п’ять років тому, у 2013-му, тут можна було отримати 40 адмінпослуг, зараз -192, і вже усе готове для того, щоб надавати 200 адміністративних та соціальних послуг», – зауважив Олександр Куць.

  ЦНАП забезпечено усіма необхідними ресурсами, зокрема офісними меблями, обладнанням і серверною кімнатою, але найважливіше – фаховим і навченим персоналом, який надаватиме послуги на високому рівні. Центру також передано «цифрові валізи» – мобільні пристрої для надання послуг за межами центру за моделлю «виїзного адміністратора». Це дозволить отримати послуги особам з інвалідністю, жінкам з малими дітьми та людям похилого віку з віддалених районів − потрібно лише зателефонувати до ЦНАПу. Працівники Центру зможуть надавати необхідні послуги, відвідуючи їх удома з «цифровими валізами», до яких входять ноутбук зі спеціальним програмним забезпеченням, пристрій для зчитування ID-карток, сканер, принтер, фотоапарат і модем.

  У ЦНАПі є рампа, широкі двері, вбиральні з поруччям, а також надписи шрифтом Брайля для осіб із вадами зору, системи електронної черги й оплати послуг для збільшення обсягів надання послуг і підвищення ефективності роботи персоналу.

  Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації

   

  Донеччина першою долучилась до електронної системи публічних закупівель

  Донецька область першою серед регіонів України долучилась до електронної системи публічних закупівель. Протягом останніх трьох років, незважаючи на складні обставини, в області впроваджуються пріоритетні реформи, започатковані на рівні держави. За окремими напрямами Донецька область активно реалізує пілотні проекти. Наприклад, Донеччина першою серед інших регіонів долучилася до електронної системи публічних закупівель і зекономила близько 2 млрд. бюджетних коштів. Це принциповий момент для забезпечення довіри населення, прозорості влади та її ефективності.

  Багато зусиль направлено на інвестиційний розвиток регіону. За результатами моніторингу соціально-економічного розвитку регіонів за І півріччя 2018 року спостерігається значна позитивна динаміка. Порівняно з минулим роком – зростання на 15 сходинок рейтингу (з 17 на 2 місце) серед областей України за напрямком «Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця».

  За три роки в область було залучено міжнародної технічної допомоги більше ніж на 3,0 млрд. грн. А за 9 місяців 2018 року зростання експорту до країн ЄС більше ніж на 23% у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року.

  Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації

   

  На Донеччині розробили інтерактивну карту проектів соціально-економічного розвитку та забезпечили підтримку малому бізнесу

  У Донецькій області відбувається активне поліпшення соціально-економічного стану регіону, а також підтримка малого бізнесу.

  Облдержадміністрацією створено інтерактивну карту проектів соціально-економічного розвитку Донецької області.

  Більше 8 тис. проектів, що дозволять потенційним інвесторам, міжнародним фінансовим організаціям, організаціям міжнародної технічної допомоги, громадськості отримувати повну інформацію про інвестиційний потенціал області, і, як результат - залучити кошти для реалізації проектів.

  Унікальним для країни є регіональний проект з надання безповоротної фінансової підтримки малому бізнесу. В результаті спільних заходів облдержадміністрації та місцевої влади підтримано понад двісті проектів підприємців області, за якими буде створено майже 760 нових робочих місць. Цей проект – дієвий інструмент формування середнього класу, спільноти активних та соціально відповідальних підприємців.

  Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації

   

  На Донеччині відкрито 18 опорних шкіл та 7 інклюзивних ресурсних центрів

  На Донеччині проводиться системна робота щодо забезпечення умов для гідного розвитку та становлення молоді. Так, в різних куточках нашого регіону відкрито 18 сучасних опорних шкіл, які надають кожній дитині рівний доступ до якісного навчання.

  Донеччина долучилися до національного проекту “Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації”. У рамках робочої поїздки в Донецьку область Марина Порошенко та голова Донецької обласної державної адміністрації Олександр Куць підписали Меморандум про долучення області до національного проекту Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», який реалізується у співпраці з Міністерством освіти і науки України. На сьогодні розпочали роботу 7 інклюзивних ресурсних центрів. Забезпечується поступовий перехід дітей з особливими освітніми потребами від соціальної ізоляції до повноцінної інтеграції у суспільство.

  Також наразі забезпечено житлом майже 450 дітей-сиріт. Важливий крок – реалізація проекту щодо закупівлі житла за рахунок коштів обласного та місцевих бюджетів.

  Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації

   

  30 листопада в Мирнограді заступник голови Донецької облдержадміністрації Ігор Стокоз спільно міським головою Олександром Брикаловим та керівництвом обласної та міської служби у справах дітей вручили ключі від квартири Дар’ї Гущіній, особі з числа дітей сиріт та позбавлених батьківського піклування. 

  Ігор Стокоз зазначив, що держава спрямовує достатню кількість коштів, аби забезпечити дітей-сиріт необхідним житлом. 

  «У минулому році 155 квартир, а в цьому 235, а наступного року планується ще більше. Державний бюджет на наступний рік виділяє 177 млн грн на закупівлю квартир і будинків сімейного типу. У цьому році було виділено

  45,5 млн грн. Нам збільшили суму на закупівлю, аби саме такі, як Даша отримали житло. Тобто мета – забезпечити домівкою дітей-сиріт, які закінчують навчальний заклад, починають доросле життя в придатних умовах,

  створюючи нові сім’ї», – зауважив він.

  Протягом року у Мирнограді планувалося видати ключі від 10 квартир дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування. Також готується для передачі власникам будинок сімейного типу.

  Наразі всього у Донецькій області налічується 840 очіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування віком до 22 років.

   

   

  Підсумки роботи

  відділення Національної служби посередництва і примирення в 

  Донецькій області за 9 місяців 2018 року

   

  Протягом січня-вересня 2018 року Відділенням проводилась робота по врегулюванню 68 випадків ускладнення стану соціально-трудових відносин     (далі – СТВ), по яких було взято на облік 81 чинник. 

  Причиною виникнення випадків ускладнення у звітному періоді стала заборгованість із виплати зарплати в сумі 368 млн. грн. 

  З початку  2018 року було взято на облік 61 випадок ускладнення стану СТВ, в тому числі за видами економічної діяльності:

  - сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство – 6 випадків (9,8%);

  - добувна промисловість і розроблення кар’єрів – 14 випадків (23%);

  - виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів – 1 випадок (1,6%);

  - металургійне виробництво, виробництво готових металевих виробів – 2 випадки (3,3%);

  - постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 20 випадків 32,8%);

  - водопостачання; каналізація, поводження з відходами – 15 випадків (42,9%);

  - оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів – 2 випадки (3,3%);

  - транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність – 3 випадки (4,9%);

  - тимчасове розміщування й організація харчування – 1 випадок (1,6%);

  - професійна, наукова та технічна діяльність – 2 випадки (3,3%);

  - діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування – 2 випадки (3,3%);

  - державне управління й оборона; обов’язкове соціальне страхування – 1 випадок (1,6%);

  - освіта – 2 випадки (3,3%);

  - охорона здоров’я та надання соціальної допомоги – 1 випадок (1,6%);

  - мистецтво, спорт, розваги та відпочинок –1 випадок (1,6%);

  Причинами виникнення випадків ускладнення стану СТВ  на підприємствах Донецької області з початку 2018 року були 74 чинника, з них: 

  59 – щодо невиконання вимог законодавства про працю (79,7%);

  13 –  щодо виконання колективного договору, угоди  (17,6%);

   2 –  щодо укладання або зміни колективного договору, угоди (2,7%).

  У звітному періоді, з метою врегулювання чинників ускладнення стану СТВ, фахівцями Відділення по кожному підприємству було складено план заходів по врегулюванню чинників, проведено консультації з представниками органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, здійснено виїзди на підприємства та проведено 209 узгоджувальних зустрічей зі сторонами соціально-трудових відносин.

  В результаті постійної взаємодії зі сторонами СТВ та органами місцевого самоврядування, протягом січня-вересня 2018 року було погашено заборгованості із виплати заробітної плати, що стала чинником дестабілізації, в сумі 103 млн. грн., що складає 28,1% від заборгованості, що стала чинником ускладнення стану СТВ.

  Упродовж січня-вересня поточного року знято з обліку 40 випадків, в тому числі 33 – у зв’язку із врегулюванням чинників ускладнення стану СТВ,   2 – у зв’язку з припиненням трудових відносин, 4 – у зв’язку з відсутністю причин або умов для виникнення колективного трудового спору (конфлікту) (далі – КТС(К)),  1 – у зв’язку із реєстрацією КТС(К).

  Станом на 01.10.2018 року на обліку Відділення залишилося 28 випадків ускладнення стану СТВ з 31 чинником, по яким в стадії вирішення залишається сума заборгованості із виплати заробітної плати  166 млн. грн.

  Протягом січня-вересня 2018 року Відділенням проводилась робота по вирішенню 7 колективних трудових спорів (конфліктів), в тому числі 6 – на виробничому рівні, з яких 3 – на рівні підприємств, установ, організацій (50%),  3 – на рівні структурних підрозділів (50%); 1 – на територіальному рівні.

  У 7 КТС(К) найманими працівниками було висунуто 29 вимог, в тому числі:

  - щодо встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту – 1 вимога (3,4% від загальної кількості); 

  -  щодо виконання колективного договору, угоди – 15 вимог (51,7%);

  -  щодо невиконання вимог законодавства про працю – 13 вимог (44,8%).

  Заборгованість із виплати заробітної плати, яка стала причиною виникнення КТС(К), які залишились невирішеними станом на 01.07.2018 року, відсутня. 

  Упродовж січня-вересня 2018 року, з метою проведення моніторингу стану вирішення вимог найманих працівників у КТС(К) та на виконання рішень примирних органів зі сторонами СТВ було проведено 86 примирних процедур, в т.ч. 80 –  узгоджувальних зустрічей, 6 – примирних комісій.

  У звітному періоді розпорядженням НСПП  зареєстрований 1 колективний трудовий спір (конфлікт) на виробничому рівні.

  Розпорядженнями НСПП знято з реєстрації 3 КТС(К) та знято з реєстрації першу вимогу у КТС(К) між найманими працівниками Донецького обласного управління водних ресурсів м. Слов’янська Донецької області та комісією з реорганізації Донецького обласного управління водних ресурсів м. Слов’янська Донецької області як вирішену.

  Упродовж січня-вересня 2018 року всього знято з реєстрації 14 вимог найманих працівників. Станом на 01.10.2018 на реєстрації Відділення залишилось 4 КТС(К), в яких в стадії вирішення залишилися 15 вимог, висунутих найманими працівниками.

  З метою вирішення спірних питань між сторонами соціально-трудових відносин виключно у правовому руслі, Відділення спрямовувало свої зусилля на попередження проведення страйків і акцій протесту та послаблення соціальної напруги під час проведення найманими працівниками страйків і колективних припинень роботи.

  За звітний період Відділенням було зафіксовано проведення 16 акцій соціального протесту, а саме: 1 стихійний страйк, 5 мітингів, 2 невиходи на поверхню, 3 припинення роботи,  5 пікетувань.

  Основними вимогами акцій соціального протесту, страйку були:

  - погашення заборгованості із заробітної плати;

  - виплата поточної заробітної плати;

  -  вирішення питання бюджетного фінансування заробітної плати;

  - підвищення тарифних ставок на рівень інфляції;

  - виділення коштів на технологію та матеріали;

  - оснащення та підготовки лав  і очисних вибоїв;

  - зниження рівня заробітної плати внаслідок неповного робочого тижня.

  19 червня, 5 липня та 10 липня 2018 року наймані працівники ДП «Селидіввугілля» і ДП «Мирноградвугілля» прийняли участь у галузевих акціях протесту – пікетуванні Верховної Ради України у місті Києві в підтримку проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України №8362 від 16.05.2018 року «Про Державний бюджет України на 2018 рік» щодо належного фінансового забезпечення державного сектору вугільної галузі. 

  Аналіз виробничих та фінансових показників Донецької області у звітному періоді, стану соціально-трудових відносин на підприємствах області та результатів діяльності Відділення свідчить, що за січень-вересень 2018 року в економіці області, особливо в  вугледобувній промисловості, спостерігаються значні фінансові складнощі, які безпосередньо впливають на показники соціальних стандартів, в тому числі рівні оплати праці та строках її виплати.

  На підприємствах області продовжують існувати, а в окремих випадках, загострюватися чинники погіршення стану СТВ, зокрема зростання заборгованості із виплати заробітної плати, причиною чого є недофінансування вугільної галузі, відставання реконструкції та технічного переозброєння шахт, старіння основних фондів шахт, скорочення наукового потенціалу галузі, припинення виробничої діяльності окремими підприємствами.

  Аналіз динаміки погашення заборгованості із виплати заробітної плати, що стала чинником ускладнення стану СТВ упродовж звітного періоду, свідчить, що спільні заходи Відділення та сторін соціально-трудових відносин направлені на вирішення вимог найманих працівників, в тому числі і щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати, виявились результативними.

  Відділенням проводиться цілеспрямована робота з надання консультацій та рекомендацій найманим працівникам та профспілковим організаціям з питань вирішення спірних питань в правовому руслі, в тому числі і шляхом вступу у колективні трудові спори (конфлікти).

   

   

  Голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць привітав мешканців та гостей міста. Краматорську, які зібрались у парку ім. Пушкіна на обласному святі з нагоди Дня Незалежності України. 

  Очільник області зазначив, що український народ йшов до своєї незалежності крізь століття боротьби і випробувань.

  “Ми зберегли нашу державу, нашу мову та культуру, і зараз, на 27-й річниці Незалежності України нам є чим пишатися. Для українців відкритий європейський кордон, відновлено потужну українську армію, запущені ефективні економічні реформи, з думкою України рахуються у всьому світі. Сьогодні ми знову зі зброєю в руках мусимо протистояти російському агресору,. Весь світ знає – нам чужого не треба. Ми прагнемо повернути своє. Тому правда на нашому боці. І перемога безробітних за нами”,- наголосив Олександр Куць. Також у своїй промові він звернувся до мешканців тимчасово окупованих територій. “Ми ніколи від вас не відмовимось. Ми завжди з вами поруч. Ми

  вітаємо вас зі святом! І настане день, коли замойорить прапор України над Донецьком і Луганської, над Сімферополем і Севастополем. Слава Україні!”, – підкреслив очільник Донеччини.

  Окрім цього, голова Донецької ОДА вручив відзнаки Президента України “За гуманітарну участь в Антитерористичній операції” волонтерів Донеччини, а також ID-паспорти 14-річним громадянам.

  Традиційно, містом пройшла святкова хода за участю керівництва області, військовослужбовців, прикордонників, представників громадських організацій, мешканців та гостей свята.

   

  23 серпня на честь Дня Державного Прапора України біля будівлі Донецької облдержадміністрації відбулась урочиста церемонія підняття державного прапора. 

  Право підняти державний стяг надали першому заступнику голови Донецької ОДА Євгену Вілінському та першому заступнику начальника Донецько-Луганського регіонального управління Державної прикордонної служби  країни Олегу Цевельову.

  В урочистостях взяли участь працівники апарату та структурних підрозділів Донецької облдержадміністрації. 

  Сьогодні о 9 годині ранку в усіх областях, містах та районах країни відбулось урочисте підняття Державного Прапора України.

  Нагадаємо, що 23-го серпня 2004 року Президент України підписав Указ № 987/2004 «Про День Державного Прапора України». Цим Указом «на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України» встановлено в Україні нове свято — День Державного Прапора України, який щорічно відзначається 23 серпня.

   

  Сьогодні у Краматорську відбулося засідання колегії облдержадміністрації під керівництвом голови Донецької облдержадміністрації Олександра Куця, який вручив державні та урядові нагороди і перейшов до розгляду питань на

  порядку денному. Розглядалися актуальні питання щодо організації та проведення земельних торгів земельних ділянок державної власності. Окремим питанням розглянули проект регіональної програми «Профілактика та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2018-2022 роки» та впровадження в Донецькій області Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості». 

  «Реалізація заходів означеної програми в Донецькій області сприятиме запобіганню та зниженню рівня захворюваності на серцево-судинні і судинно- мозкові хвороби, інвалідності та смертності від їх ускладнень, а також

  збільшення тривалості та підвищення якості життя населення», – наголосив голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць.

  Також начальник головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Наталія Рад доповіла про стан та перспективи фінансування та виплати пенсій у другому півріччі поточного року.

  В рамках профорієнтаційної програми служби зайнятості 3 серпня 2018 року у Слов’янському міському центрі зайнятості відбудеться відкрите засідання клубу «Свідоме батьківство» за темою: «Обираємо майбутнє разом». В

  засіданні візьмуть участь батьки, які мають неповнолітніх дітей і зареєстровані в службі зайнятості, та їх діти. Протягом заходу будуть функціонувати три діючі майданчики: 

  1. Арт-терапія для батьків за участю психолога, гештальт-терапевта Трояновської Наталії, представника громадської організації «Промир», що займається наданням психологічної підтримки і допомоги різним категоріям населення. 

  2. Інтерактивна гра для підлітків «Відгадай професію майбутнього», проведення психодіагностичного тестування з метою визначення професійної спрямованості та інтересів учнів за допомогою спеціалістів з профорієнтації

  Баженової Наталії, Бочкової Наталії. 3. Пісочна анімація з елементами арт-терапії для дітей на базі громадської платформи ініціатив «Теплиця» під керівництвом фахівця з пісочної анімації з елементами арт-терапії Прокопенко Анни. Під час роботи цього майданчику діти зможуть в незвичайній формі познайомитись з різноманітними професіями, у прямому сенсі слова доторкнутися до світу професій та змоделювати власне бачення майбутнього.

  2 серпня у Краматорську об 11:00 (вул. Олекси Тихого 6, 3-й поверх) відбудеться колегія облдержадміністрації. На порядок денний винесені  наступні питання: Про стан роботи щодо організації та проведення земельних торгів земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у формі аукціону в Донецькій області. Про проект регіональної програми «Профілактика та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2018-2022 роки». 

  Про впровадження в Донецькій області Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості».

  Про стан та перспективи фінансування та виплати пенсій у другому півріччі поточного року. 

  Акредитація за телефоном: 095 838 19 61 Світлана. 

  Запрошуємо представників ЗМІ!

   

  Сьогодні, 31 липня, в районі проведення операції Об’єднаних сил під керівництвом Командувача Об’єднаних сил Сергія Наєва відбувся круглий стіл за результатами третього місяця проведення операції.

  Сьогодні у Краматорську відбулась зустріч очільника області Олександра Куця з правлінням громадської ради при облдержадміністрації. Під час зустрічі була обговорена гуманітарна ситуація в населених пунктах на лінії зіткнення, благоустрій КПВВ «Майорське», проблеми з виплатою пенсій внутрішньо переміщеним особам, впровадження інклюзивної освіти на Донеччині.
  Також під час зустрічі члени громадської ради звернули увагу на реалізацію державних програм в сфері охорони здоров’я в Донецькій області, забезпечення безкоштовними стентами пацієнтів з гострим інфарктом міокарда. Крім цього, в момент обговорення було запропоновано визначити дату 5 липня офіційним святом, як «День визволення міст півночі Донеччини від проросійських терористів».
  Окремо обговорили питання щодо відновлення газопостачання м. Авдіївка, на що голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць пообіцяв: «На сьогодні проект знаходиться в завершальній стадії. Після повного завершення робіт та отримання відповідного дозволу від Державної архітектурної інспекції України, об’єкт до початку опалювального сезону 2018-2019 рр.
  буде введено в експлуатацію». 
  Нагадаємо, 7 червня 2017 року в результаті ведення активних бойових дій сталося відключення системи газопостачання міста Авдіївка та низки прилеглих населених пунктів Ясинуватського району (с. Красногорівка, с. Орлівка, с. Тоненьке, с. Водяне, с. Первомайське, с. Нетайлове, с-ще Ласточкине) внаслідок аварії на магістральному газопроводі.

  У заході взяли участь запрошені голови Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій Олександр Куць та Юрій Гарбуз, відповідні керівники Військово-цивільних адміністрацій, командири оперативно-тактичних угруповань «Північ» та «Схід», військовий прокурор Об’єднаних сил, заступники командувача Об’єднаних сил із застосування Служби безпеки України, Національної поліції України, Державної прикордонної служби

  України, Національної гвардії України, командири бригад, полків, окремих батальйонів Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів, що беруть участь у проведенні операції Об’єднаних сил.

  У форматі круглого столу учасники обговорили досягнуті результати за військовою, правоохоронною, соціально-гуманітарними складовими, розглянули питання взаємодії з обласними Військово-цивільними адміністраціями. У ході конструктивного діалогу визначені подальші напрямки та заходи, що необхідно виконати у серпні поточного року та на подальшу перспективу. Всі складові сектору безпеки і оборони, які входять до складу Об’єднаних сил та голови Донецької та Луганської обласних держадміністрацій, керівники відповідних Військово-цивільних адміністрацій знають завдання та координують свої дії задля досягнення цілей державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях.

   

  Учора на Донеччині в позаміському дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Орлятко» Лиманського району зареєстрований випадок спалаху гострого гастроентероколіту. Станом на 10 годину 18 червня госпіталізовано: в інфекційне відділення Лиманської ЦРЛ 11 дітей в стані середньої важкості; в інфекційні відділення Слов’янська – 23 дитини, 13 дорослих, з них 4 співробітники закладу відпочинку та 9 учнів ПТУ; в інфекційні відділення Краматорська – 31 дітина, 2 дорослих, з них 1 співробітник закладу відпочинку; в інфекційне відділення міської лікарні м. Дружківка – 7 дітей; в інфекційну лікарню м. Мирноград – 6 дітей в стані середньої важкості.

  Всі діти отримують необхідну медичну допомогу, запас лікарських засобів в закладах охорони здоров’я в наявності. 

  Оперативно організовано комплексне санітарно-епідеміологічне розслідування спалаху за участю фахівців ДУ «Донецький ОЛЦ МОЗ України» (в т.ч. Лиманської районної філії), Держпродспоживслужби, департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з відбором зразків довкілля, мікробіологічним обстеженням персоналу закладу та заключною дезінфекцією. Під час перевірки на харчоблоці виявлено численні порушення, а правовстановлюючі документи, в тому числі акт прийомки дитячого оздоровчого табору «Орлятко» на 2 зміну вилучили співробітники Слов’янської міжрайонної прокуратури в Донецькій області. 

  Наразі здійснюється активне медичне спостереження за контактними, тривають протиепідемічні заходи та 19 липня 2018 року відбудеться засідання обласної міжвідомчої комісії з підготовки та проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році. 

   

  Сьогодні у Краматорську відбулося засідання обласної міжвідомчої комісії з підготовки та проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році, в якому взяли участь заступник керівника Донецької облдержадміністрації Ігор

  Стокоз, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, представники Держпродспоживслужби, департаменту охорони здоров′я, департаменту сім′ї, молоді та спорту. Міжвідомча комісія заслухала усі

  версії щодо отруєння дітей у дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Орлятко», а Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова висловила бажання поїхати до місця події, щоб особисто  обачити умови, у яких перебували діти закладу «Орлятко». 

  «Це надзвичайна подія навіть в масштабах України, коли відразу хворіє така кількість діточок. Ми маємо зробимо висновки, а відповідні служби проїхати по дитячих таборах та перевірити стан усіх харчоблоків. Оздоровчі  заклади, у яких будуть виявлені порушення, перестануть працювати. Бо перш за все, це життя і здоров′я наших маленьких громадян України – наших дітей», – наголосив заступник керівника Донецької облдержадміністрації Ігор Стокоз.

   

  http://www.president.gov.ua/news/ne-mozhna-zupiniti-ideyu-chas-yakoyi-nastav-prezident-pro-na-48746

  https://fex.net/995343010631

  Сьогодні Державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко разом із завідувачем сектору інформаційної реінтеграції Криму та Донбасу Міністерства інформаційної політики України Віктором Литвіновим з робочим візитом відвідали Донеччину, де зустрілися з головою Донецької облдержадміністрації Олександром Куцьом. Після цього була проведена зустріч з військовими ООС, під час якої представникам Сухопутних військ ЗСУ була вручена друкована продукція від Міністерства інформаційної політики України.

  «Першими ми обрали Об′єднані сили, тому що саме тут проходить операція і саме тут потрібно надихати. Ми, насправді, дуже поважаємо тих хлопців та дівчат, що боронять землю від агресора, і хочемо, щоб вони відчували себе героями, як на постерах. В планах надрукувати кілька тисяч таких постерів, календарів та передати в усі військові частини, шпиталі, військомати», – наголосив Державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко.

  Нагадаємо, Генеральний штаб ЗСУ спільно з інтернет-видавництвом «Петро Мазепа» оголосив конкурс на кращий плакат для армії. Найкращі світлини були розміщені на плакатах та будуть розповсюджені по військових частинах.

   

  Урочисті заходи з нагоди святкування Дня металурга та гірника відбулися у Маріуполі.

  З професійним святом маріупольських металургів вітали в Українському домі. Голова Донецької обласної державної адміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Олександр Куць вручив найкращим представникам професії урядові відзнаки й грамоти від ДонОДА.

  Зокрема, Почесною грамотою Кабінету міністрів України відзначено працівників маріупольського металургійного комбінату «Азовсталь» Сергія Казанцева, Віктора Санглича, Вадима Соколова та Дмитра Тищенкова. 

  Подякою Прем’єр-міністра України – працівників комбінату імені Ілліча Сергія Чепурного, Олександра Зуєва, Івана Васьковського та Андрія Коваля, а також азовстальців Валерія Колесникова, Віктора Новікова, Івана Ревуна й Олександра Свистунова.

  Почесні грамоти від Донецької обласної державної адміністрації за свою працю отримали працівник «Азовсталі» Сергій Нарушев та іллічівської аглофабрики Сергій Падалка.

   

  Сьогодні у с. Олександрівка Черкаської об′єднаної територіальної громади за участі керівника Донецької облдержадміністрації Олександра Куця відбулося урочисте відкриття «Молодіжного центру «Ініціатива». Керівник молодіжного центру ознайомив гостей з виставкою робіт майстрів декоративно – ужиткового та образотворчого мистецтва Черкаської об’єднаної територіальної громади.

  «У моєму дитинстві таких молодіжних центрів, нажаль, не було. Я задоволений, що метою проекту є сприяння всебічного розвитку молоді завдяки неформальним та інтерактивним методам навчання. Слід відзначити, що молодіжний центр – це відкритий простір для роботи, відпочинку та розвитку молоді за принципами доступності та спільної ідповідальності», – наголосив голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць.

  Відкриття молодіжного центру «Ініціатива» передбачає створення нових якісних можливостей для молоді громади через забезпечення роботи різних молодіжних платформ. Це відкритий простір для генерування ідей та проектної роботи, відпочинку та розваг. Це система нових форм освіти і дозвілля молоді та сприяння розвитку, як кожної окремої  собистості, так і громади в цілому, сприяння всебічному розвитку молоді Донецької області завдяки неформальним та інтерактивним методам навчання.

   

   

  7 липня 2018 року у Бахмуті розпочався черговий чемпіонат України з легкої атлетики серед юнаків та дівчат, у якому взяли участь представники 22 областей України та міста Києва.

  Урочисте відкриття чемпіонату України відбулося на базі Бахмутського спортивного комплексу «Металург» за участю керівника обласної державної адміністрації Олександра Куця, Бахмутського міського голови Олексія Реви, директора департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Володимира Мицика та начальника управління з питань фізичної культури та спорту Бахмутської міської ради, президента федерації легкої атлетики Донецької області Віктора Лиса.

  На початку змагань з вітальними словами до присутніх звернувся керівник обласної державної адміністрації Олександр Куць, привітавши спортсменів з початком змагань, побажавши їм наснаги та успіхів, після чого нагородив переможців ранкової програми змагань.

  Після церемонії нагородження змагання продовжилися. Також Олександр Куць поспілкуватися з керівництвом міста та ознайомився зі спортивною гордістю Бахмута – спорткомплексом «Металург».

   

   

  Сьогодні на горі Карачун відбулося покладання квітів до меморіалу добровольцям АТО за участю заступника голови облдержадміністрації Сергія Добряка, командувача Об′єднаних Сил Сергія Наєва, громадських активістів, а також представників краматорської організації «Українська спілка ветеранів Афганістану» з нагоди Дня звільнення північних міст Донеччини від проросійських терористів. 

  «Минуло вже 4 роки з часу звільнення міст північної частини Донеччини від проросійських терористів. В спекотні дні початку липня 2014 року українські воїни, підрозділи всіх силових структур, волонтери, громадські активісти згуртувалися щоб дати рішучу відсіч ворогові. Для багатьох це був перший бойовий досвід, для деяких, нажаль він же став і єдиним. Ми низько схиляємо голову перед тими, хто віддав своє життя за суверенітет, територіальну цілісність та незалежність нашої держави», – наголосив під час виступу заступник голови облдержадміністрації Сергій Добряк. 

  Після промови керівництво облдержадміністрації та військові взяли участь в урочистому відкритті Всеукраїнської акції «Донеччина зустрічає своїх захисників». 

   

   

  Сьогодні у Слов’янську відбувся урочистий мітинг з нагоди 22-ї річниці Конституції України та покладання квітів до пам’ятного знаку загиблим у боях під Слов’янськом військовим. 

  У заході взяли участь представники обласної та місцевої влади, Національної поліції України, військовослужбовці та громадськість. 

  «Прийняття основного закону навічно закріпило незалежність нашої держави та волю українського народу жити у вільній та суверенній країні. Нажаль, четвертий рік поспіль ми святкуємо це свято в умовах неоголошеної війни. Наші воїни ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, Національної поліції боронять основні фундації нашої Конституції, яка чітко визначає основне – це людина і її честь, гідність, свобода, недоторканість і безпека», – звернувся до присутніх очільник Донецької області Олександр Куць. Також він привітав присутніх зі святом, бажаючи миру, наснаги, успіхів та миру мешканцям Донеччини. 

  В ході заходу присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Завершився мітинг покладанням квітів до пам’ятного знаку загиблим.

   

   

  Сьогодні заступник керівника Донецької облдержадміністрації Ігор Стокоз відвідав у Святогірську обласний дитячо-молодіжний санаторно-оздоровчий комплекс «Перлина Донеччини», де ознайомився з роботою закладу та взяв участь у тематичній зустрічі з молоддю, дітьми з нагоди Дня Конституції України. 

  «Сьогодні я завітав сюди, щоб подивитися, як живуть та відпочивають діти. Ми вважаємо пріоритетним перспективу літнього оздоровлення дітей. На  теренах Донецької області триває Операція Об′єднаних сил по відбиттю російської агресії, тому величезна кількість дітей, які мешкають на лінії зіткнення, потребує оздоровлення. Для цього є всі засоби, умови та фінансування», – наголосив заступник керівника Донецької облдержадміністрації Ігор Стокоз.

  Як підкреслив заступник очільника області, Конституція України хоч молода, але вона йде корінням у сиву давнину і свого часу взяла принцип Конституції Пилипа Орлика. Конституція України є однією з найпрогресивніших та демократичних у світі. 

  «Наразі йде боротьба на передньому краї – українці захищають конституційний лад і незалежність нашої держави для того, щоб Україна прославилась в віках та зайняла достойне місце серед сім′ї світових народів» – зазначив Ігор Стокоз.

   

   

  http://www.president.gov.ua/news/novu-vijskovu-medicinu-mi-buduyemo-za-standartami-nato-prezi-48146

  http://www.president.gov.ua/news/spasibi-za-te-sho-dbayete-pro-zhittya-j-zdorovya-usih-nas-pr-48150

  Відеоролики - https://dropmefiles.com/uUpJW

  Сьогодні в рамках робочого візиту на Донеччину Президент України Петро Порошенко представив нового керівника Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Олександра Куця. 

  Петро Порошенко розповів, що у виборі кандидатури керувався наступними двома факторами– забезпечення безпеки на території Донецької області та проведення необхідного переліку заходів для наближення України до миру.

  «Олександр Іванович з перших днів війни на фронті у складі бойових груп Служби безпеки України. Як Президент України, я добре знаю про діяльність бойових груп СБУ, і можу вас засвідчити – вороги не дарма бояться Олександра Куця. Це людина, яка рішуче іде в бій, має аналітичний склад ума та дуже добре відома на Донбасі. Олександр Іванович також знає, шанує та поважає цей регіон і його мешканців», – наголосив Петро Порошенко. 

  Президент України підкреслив, що досвід ефективної співпраці Донецької ОДА з Операцією Об’єднаних сил, силовими структурами та народними депутатами є безцінним. Також він зазначив, що ці напрацювання та нові  ріоритети щодо розвитку територій, прилеглих до тимчасово окупованих, включно з тими, які були звільнені останнім часом дозволять якомога швидше повернути мирне життя на українську землю Донеччини. 

  «Перший пріоритет, який визначив для нового очільника області – це мир та безпека людей, відновлення інфраструктури і розвиток територій. Це є наше спільне завдання. Переконаний, що у Олександра Івановича все вийде»,  зазначив Глава Держави.

  Також він окреслив основні напрямки подальшої роботи – це розвиток освіти, реалізація реформи децентралізації, підтримка малого та середнього бізнесу, забезпечення гідних умов перетину лінії розмежування.

  «Необхідно забезпечити залучення наявних сил і засобів для протидії диверсійним проявам та терористичним актам, захисту від елементів гібридної війни, розвитку інформаційної безпеки на території Донецької області. Також необхідно створити комфортні умови на КПВВ – там не повинно бути контрабанди та нелегальних фінансових потоків, які фінансують терористичну діяльність», – підкреслив Петро Порошенко. 

  Новопризначений голова Донецької ОДА подякував Президенту за довіру та наголосив на тому, що основними пріоритетами залишається безпека людей та інформаційна безпека регіону, інфраструктура та економіка регіону.

  «Ми розуміємо, що в регіоні зараз непросто, тривають постійні бойові дії пов’язані з російською агресією. Але спільно з Операцією Об’єднаних сил, силовиками ми сподіваємось якомога швидше продемонструвати ефективність цього регіону, його економічне зростання та можливості. Ми ні в якому разі не будемо забувати про мешканців Донецької області, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Це громадяни України і ми, безумовно, повинні створювати умови для їх реінтеграції. Маємо обладнати КПВВ за європейськими стандартами та забезпечити всіма необхідними адміністративними послугами. Головне – продемонструвати гідне життя тут,

  для того, щоб повернути тимчасово окуповані території», – звернувся до присутніх Олександр Куць. 

   

  Сьогодні Президент України Петро Порошенко з робочим візитом відвідав Донецьку область, де розказав про важливі для країни закони, що були прийняті вчора в Парламенті. Вони стосуються важливої низки напрямків діяльності держави. За словами Петра Порошенка, економіка має 4 рівні свободи – свобода руху товарів, послуг, людей та капіталів. Товари та послуги були врегульовані укладанням угоди з ЄС про асоціацію та зону вільної торгівлі, що змітає кордони для 99,5% українських товарів. 

  «Закон про валюту, який країна чекала довгих 25 років, нарешті прийнятий. Закон замінює декрет про валютне регулювання, до цього українська економіка була неконкурентноспроможною, бо за 25 років жодна влада не знайшла в собі мужності, сили та політичної волі для того, щоб оголосити цей перший з актів економічної свободи. Заборонено те, що окремо зазначено державою, все інше – вільно. Ми відійшли від радянських традицій, коли кожний підприємець, який відкриває рахунок за кордоном – злочинець. Інвестор може прийти до України, і в нього не буде боліти голова, що хтось адміністративними заходами забере його гроші», – підкреслив Президент

  України Петро Порошенко.

  Також Президент зазначив, що українці сьогодні мають право подорожувати без віз або отримувати візу на кордоні у більш, як 120 країнах світу. Український паспорт входить у 30 найбільш цінних паспортів світу, а безвізом скористалися вже 560 тисяч українців.

   

   

  У Краматорську пройшов спільний брифінг Командувача об’єднаних сил генерал-лейтенанта Сергія Наєва, голови Донецької облдержадміністрації Павла Жебрівського та голови Луганської ОДА Юрія Гарбуза. Під час брифінгу Сергій Наєв надав пояснення щодо особливостей впровадження операції Об’єднаних сил. 

  «Головна відмінність ОС від АТО у тому, що це військова операція, спрямована на відсіч російській агресії та припинення окупації російсько-терористичними військами окремих районів Донецької та Луганської областей. Зараз ми маємо справу не тільки з терористичними угрупуваннями так званих «ДНР» та «ЛНР». Ми ведемо боротьбу з російськими окупаційними військами. Так звані 1-й та 2-й армійські корпуси входять до складу 8-ї армії Російської Федерації, звідки отримують спорядження та боєприпаси. Усі офіцери у цих підрозділах – російські кадрові військові. Ми не прогнозуємо загострення бойових дій у зв’язку з початком операції, проте готові дати адекватну відповідь на будь-яку агресію з боку окупантів», – заявив Сергій Наєв.

  Павло Жебрівський підкреслив, що головною метою операції є відновлення територіальної цілісності. 

  «Зараз є два основні напрямки – військовий та цивільний. По-перше, нам потрібне найбоєздатніше військо, і військово-цивільні адміністрації зі свого боку можуть зробити значний внесок у розвиток армії. По-друге, ми маємо налагодити комунікацію між військовими та цивільними для того, щоб усі зрозуміли хто кого захищає. Зазначу, що наша перемога залежить не лише від військових успіхів, але й від того, наскільки якісним буде життя людей на контрольованих Україною територіях», – зауважив Павло Жебрівський.

  Також очільник області підкреслив, що спільно зі штабом операції Об’єднаних сил буде переглянуте розташування блок-постів для спрощення переміщення громадян у межах Донецької області. 

  Окремо Сергій Наєв зазначив, що ОС у своїх діях виходять з того, що по обидві сторони від лінії зіткнення знаходяться громадяни України, життя та здоров’я яких є однаково цінним для держави. Тому для дотримання законності 

  та безпеки громадян у склад Об’єднаних сил входять підрозділи Збройних сил України, Національної поліції, Служби безпеки та Державної прикордонної служби.

   

   

  Протягом 2017 року проведено 5 засідань конкурсної комісії з відбору проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва для надання фінансової підтримки з бюджету Донецької області. Всього для розгляду було надано 304 проекти, у тому числі 17 – на часткову компенсацію відсоткових ставок за кредитами, наданими на реалізацію проектів, 287 – на фінансову підтримку проектів. 

  Переможцями визначено 10 проектів щодо часткової компенсації відсоткових ставок; 133 проекти щодо фінансової підтримки на загальну суму 53,5 млн. грн. Проектами переможців передбачається створення більше 560 нових робочих місць. 

  Протягом 2017 року профінансовано проекти 107 підприємців на загальну суму 31,9 млн грн. Із 107 проектів в повному обсязі профінансовано 65 проектів на загальну суму 26,7 млн. грн., в т.ч. 13,35 млн. грн. – кошти місцевих бюджетів. Відповідно до укладених угод станом на 29 січня 2018 року суб’єктами підприємництва надано 64 звіти, згідно з якими створено 69 робочих місць.

  У 2018 році внесено зміни до Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва в Донецькій області на 2017-2018 роки, підготовлено проект розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації про внесення змін до Порядку використання коштів обласного бюджету, передбачених на надання фінансової підтримки суб’єктам малого підприємництва на реалізацію проектів (передбачається співфінансування проектів на більш сприятливих умовах для громад – 70 % з обласного бюджету, 30% – з бюджетів міст обласного значення, районів, ОТГ). Після завершення процедури погодження проекту розпорядження буде оголошено черговий прийом документів на конкурс. 

  27 січня на українську землю повернулася Ольга Політова – мешканка села Очеретино. На костянтинівському вокзалі полонянку зустрів заступник голови- керівник апарату облдержадміністрації Сергій Добряк.  Ольга Пилипівна не може приховати емоцій. День визволення називає другим народженням і найщасливішим днем життя.  У полон терористів жінка потрапила наприкінці 2015-го під час виконання своїх службових обов’язків. 2 роки тюрми згадує з жахом, адже весь цей час перебувала під всебічним тиском з боку ворога. В селі Очеретине, де мешкає переселенка з Донецька, для неї вже підготували житло. Одразу після повернення, Ольга Політова зможе повернутися до своєї роботи. Ольга Політова – вже 6 з 24 полонених, які мають повернутися на рідну Донеччину. Кожному з таких людей обласна державна адміністрація надає соціальний супровід та фінансову підтримку. 

  Невдовзі в Донецьку область мають повернутися ще 9 звільнених з полону людей, які наразі перебувають на реабілітації в Києві. 

  З метою інформування населення, в тому числі дітей шкільного та дошкільного віку, щодо способів поводження з побутовими та ртутьвмісними відходами, департаментом екології та природних ресурсів було виготовлено 3  відеоролики  з українським та англійським дубляжем.

  Матеріали були створені в рамках реалізації Програми поводження з відходами в Донецькій області на 2016-2020 роки, яка затверджена розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної  адміністрації від 22 вересня 2016 р. № 836 департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації на виконання заходу «Створення відеотек, спрямованих на запровадження раціональної системи поводження з відходами». 

  https://fex.net/#!633280494190 - Посилання на ролик загальний

  https://fex.net/#!084842907137 - Посилання на ролик для дітей

   

  Сьогодні керівник Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський разом з віце-прем'єр-міністром Геннадієм Зубком відвідали КПВВ «Майорськ», де обговорили проект облаштування контрольно-пропускного пункту в'їзду-виїзду.

  Під час обговорення було прийнято рішення не будувати капітальні споруди, бо психологічно це сприйматиметься як будівництво кордону. 

  «За попередніми розрахунками, на оформлення необхідних документів та затвердження проекту потрібно місяців три, ще півроку - на його реалізацію. Тобто десь до вересня маємо закрити це питання й навести лад на усіх чотирьох пропускних пунктах, що функціонують на території області. Ми маємо подбати про людей - щоб їм було зручно проходити контроль та перебувати на КПВВ», - наголосив керівник Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський. 

   

  На виконання доручення очільника області сьогодні проведено облік пошкодженого житла у Новолуганському, яке вчора постраждало від обстрілів рашистів. У селищі розгорнуто цілодобовий оперативно-рятувальний штаб: намети ДСНС, польова кухня, а також надається медична допомога. «Маємо на сьогодні таку картину: пошкоджено 5 п’ятиповерхівок, 7 двоповерхівок, гуртожиток, амбулаторія, школа, дитсадок та 41 приватний будинок», - повідомив Павло Жебрівський. 

  У ході засідання оперативного штабу задіяні підрозділи ДСНС, поліції та військових, що наразі ведуть роботи з розбору завалів від зруйнованого житла, сапери оглянули територію та провели знешкодження нерозірваних снарядів. Також ремонтні бригади допомагають людям лагодити дахи та затуляти вікна. Протягом ночі чергуватимуть поліцейські, аби не допустити мародерства. 

  «Сильно постраждали місцеві школа, дитячий садок та амбулаторія. Це першочергові об’єкти, які ми маємо відновити», - наголосив Павло Жебрівський. Окрім цього, голова Донецької ОДА дав завдання місцевим депутатам обійти кожну домівку у селищі, подивитися, де ще потрібна наша допомога, оповістити усіх, де облаштовані сховища. 

  Потреби в евакуації людей поки що немає.

   

  Сьогодні для дітей північної частини області сьогодні влаштували великий подарунок – спектакль Донецького академічного обласного драматичного театру "Іде Святий Миколай". 

  Привітати діточок зі святом завітав і заступник голови облдержадміністрації Ігор Стокоз.

  Також він зазначив, що така ж вистава відбудеться і в південній частині Донеччини. День Святого Миколая з року в рік набуває популярності на теренах Донецької області та всієї України, тому сьогодні пісні, танці та

  захоплива історія спектаклю нікого не залишили байдужими. 

  Також цього дня у Краматорську підвели підсумки обласного  фестивалю для дітей-інвалідів «Я можу все». Понад двісті учасників презентували свої картини, вироби з паперу та дерева.

   

  Сьогодні у Краматорську відкрився форум «Децентралізація: сучасний стан та  перспективи розвитку». Організаторами форуму виступили Донецька обласна державна адміністрація, Комітет Верховної Ради України з питань  ержавного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Захід відбувається за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» Під час урочистого відкриття керівник Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський наголосив: «Дуже приємно, що такий форум проходить на Донеччині вже вдруге. Це значить, що реформа децентралізації є важливою, а для Донецької та Луганської області надважливою. Росія пропонує нам статус для окремих територій Донецької та Луганської області, щоб впарити нам цю ракову пухлину. У відповідь має бути децентралізація з самодостатніми громадами. Наскільки це буде успішно проведено– настільки міцнішими будуть наші аргументи під час перемовин. Україна знає, як навести порядок на власній території. Кажуть, що Краматорськ – це серце Донеччини, але насправді серцем Донецької області залишається Донецьк. Це поранене серце, до якого ми поки не маємо доступу, але він буде. Хочу, щоб сьогодні на форумі ми максимально поділилися досвідом, щоб громади працювали для людей, діти не хотіли виїжджати за кордон, а робили свою громаду успішною». Народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Віталій Курило пообіцяв, що нові законопроекти полегшать проведення реформи: «Наш комітет піклується реформою децентралізації, через Комітет йдуть постанови про зміну меж та назв. Абсолютна більшість питань проходить при 100% голосуванні, тому ви завжди знайдете підтримку. У нас підготовлений проект закону про військово-цивільні адміністрації. Новий закон значно полегшить роботу з адміністрування. При підготовці цього закону ми працювали з Луганською та Донецькою областями, але ми також готові вносити зміни».

  У форумі беруть участь народні депутати України – члени Комітету, голови профільних підкомітетів, представники центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування Донецької області та інших регіонів України, представники всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, громадянського суспільства, експертного і наукового середовища та міжнародні партнери.

   

  Донецька облдержадміністрація оголосила відкритий краєзнавчий конкурс проектних робіт "Донеччина.UA". Відеоролік знаходиться за посиланням "ДонеччинаUA_4.mp4"

   

  09 листопада на Донеччині у Новогродівці відкрили після реконструкції сквер імені Тараса Шевченка. Він став справжньою окрасою міста: нові доріжки й зелені насадження, дитячий майданчик та освітлення, лавочки для відпочинку та фонтан.

  Роботи з відновлення  скверу розпочалися ще торік. З обласного екологічного фонду було виділено 3 мільйони 543 тисячі гривень. На цьому об’єкті були проблеми із підрядником: компанія «Дені Донбас», яка виграла підряд, затягнула роботи до неможливого, тож змушені були з нею попрощатися. За роботу за результатами наступного тендеру на ProZorro взялося ТОВ «Континент Будівельник», воно й завершило проект.

  Відкриття скверу стало справжнім святом для містян. Нині це місце для побачень та прогулянок, проведення культурних заходів та зустрічей. До скверу вже «потягнувся» дрібний бізнес – відкриваються кав’ярні, ятки з сувенірами, іграшками та смаколиками для дітей.

  «Маю надію, що об’єкти, які будуємо та ремонтуємо коштом обласного бюджету – школи, сквери, парки, спортивні майданчики, молодіжні центри – будуть осердям суспільного життя громад. Дамо поштовх – і їм легше буде розвиватися надалі», – наголосив керівник Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський.

   

  Сьогодні у Краматорську відбулася зустріч представників Донецької облдержадміністрації зі спільною делегацією Представництв Європейського Союзу та ПРООН в Україні. На ній сторони обговорили координацію поточних завдань та ініціатив ООН, короткострокові та довгострокові плани роботи облдержадміністрації в регіоні.

  «З Представництвом ЄС та ПРООН в Україні вже маємо багаторічний позитивний досвід співпраці, тож пропозиції, висловлені Донецькою облдержадміністрацією, сподіваюся, у майбутньому будуть підтримані нашими партнерами. Ми сподіваємося на підтримку міжнародних організацій та просимо продовження і у наступному році програми стажувань для представників малого бізнесу, директорів шкіл, чиновників; реалізації програми з підвищення рівня професійно-технічної освіти в області. Крім того є необхідність проведення маркетингових досліджень Донеччини задля формування унікальних регіональних економічних пропозицій», – наголосив Павло Жебрівський. 

  За словами керівника Програм співробітництва Представництва ПРООН в Україні Беренда де Гроота, у наступному році ЄС планує виділити 50 млн євро для Донецької та Луганської областей. Їх спрямують передусім на програми з

  децентралізації, розвиток професійно-технічної й вищої освіти та медицини, підтримку малого підприємництва, зміцнення безпекової складової громад.

   

  Краматорськ незабаром отримає новий сучасний сквер. За реалізацію проекту з благоустрою території взялась громадська організації «Екологія промислового регіону», допомогу надали департамент екології та природних ресурсів

  Донецької облдержадміністрації та заступник голови Донецької ОДА Віктор Ремський.

  Активісти ГО «Екологія промислового регіону» взяли на себе усі фінансові питання проекту, керівництво Донецької ОДА долучилось до виготовлення необхідної дозвільної документації. Віктор Ремський зазначив, що подібні проекти життєво необхідні не лише для Краматорська, а й для багатьох міст Донеччини.

  «Питання озеленення не тільки міста Краматорськ, а й взагалі Донецької області надзвичано важливе, оскільки ні для кого не секрет, що наша область найбільш техногенно навантажена. Тому це питання стоїть на контролі голови обласної державної адміністрації. До нас приїздили спеціалісти різних інститутів, які вивчали територію Донеччини, і вони зазначили, що у Донецькій області, особливо у містах, таких як Маріуполь та Краматорськ, катастрофічно не вистачає хвойних насаджень», – наголосив Віктор Ремський.

  Він також зауважив, що у області існує масштабний проект озеленення міст, створення нових насаджень, благоустрою парків.

  «Ми повинні розуміти, що від свідомості кожного залежить якість життя у містах Донеччини. Сьогодні ми хочемо усім показати приклад того, що саме від нас залежить стан наших парків, скверів, дворів. Хочу подякувати активістам за їх корисну роботу», – додав Віктор Ремський.

  У оновленому сквері на бульварі Богдана Хмельницького вже висадили 20 кленів, 41 тую та кущі ялівця. Також продовжується реконструкція пішохідних доріжок, монтаж дитячого майданчику та обладнання для створення зони Wi-Fi

   

  Біля Авдіївки продовжуються роботи з будівництва газогону для міста та навколишніх сіл. Трубопровід протягнеться від Очеретиного та гарантуватиме безперебійне газопостачання для міста.

  Наразі вже підготовлено 7780 метрів траншеї для прокладання газогону та зварено 5400 метрів труб. Будівельники ведуть роботу одночасно на двох напрямках.

  «Бригади працюють на 6 зварювальних апаратах, допомагають і підсобники – жителі Авдіївки. Усі зацікавлені у тому, аби якнайшвидше завершити роботи й подати газ на місто та навколишні села. Дав завдання підряднику та департаменту, який курує будівництво, збільшити кількість зварювальних апаратів – їх в області, щоправда, більше немає, тож шукатимемо у сусідніх областях. Авдіївка та селища Ясинуватського району будуть з газом – для

  цього докладаємо максимум зусиль.», – заявив голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський.

  Очільник області зазначив, що найближчим часом до будівництва газогону долучаться військові. Вони мають надати необхідну техніку та залучити спеціалістів.

   

  У Торецьку відбувся брифінг віце-прем′єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ Геннадія Зубка та керівника Донецької облдержадміністрації Павла Жебрівського. Під час спілкування з журналістами Геннадій Зубко зазначив, що зараз йде підготовка проекту модернізації системи водопостачання в Донецькій області як стратегії 2017-2020. Можливо для даних цілей будуть залучені кошти міжнародних партнерів.
  «Сьогодні презентується програма, яка дасть можливість будівництва другого водогону, який зможе дати альтернативне забезпечення таким містам, як Авдіївка, Торецьк або Маріуполь. На це потрібно шукати кошти в бюджеті, щоб за три роки повністю забезпечити Донецьку область водопостачанням», – сказав Геннадій Зубко.
  Також керівник Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський зазначив: «Ми підготували дорожню карту побудови нової інфраструктури на території, контрольованій українською владою. Ви це можете побачити на сайті ДонОДА – 243 мільярда гривень потрібно для того, щоб це була європейська інфраструктура – дороги, мости, каналізація. Але це не відновлення, це – побудова нової інфраструктури. Відновлюється не тільки те, що зруйновано війною, а й те, що не будувалося багато років. Думаю, найближчим часом ми будемо відкривати очисні споруди в Костянтинівці, які не функціонували 25 років».

   

  Сьогодні у Торецьку на Донеччині відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житло-комунального господарства за участю представників Донецької облдержадміністрації та віце-прем′єр- міністра, міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ України Геннадія Зубка.

  Під час засідання були розглянуті питання водопостачання на Донбасі, відновлення зруйнованої інфраструктури та опалення.

  «Є три питання, які потрібно вирішити на Донеччині – водозабезпечення, теплопостачання та відновлення житла. Ми просимо уряд віднайти механізм погашення заборгованості на КП «Вода Донбасу» непідконтрольними територіями, що наразі складають майже 2 мільярда гривень. Ми навіть готові передати КП «Вода Донбасу» в управління міжнародним організаціям. Зараз будується альтернативний газогін, що повністю забезпечить Авдіївку природнім газом. Відновлення приватного житла на лінії зіткнення є величезною проблемою – будівельні кампанії не хочуть заходити в Авдіївку, Красногорівку та займатися відбудовою, тому ми вимушені просити залізничні війська робити певний перелік робіт» , – наголосив керівник Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський.

  Під час засідання віце-прем′єр- міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ України Геннадій Зубко відмітив, що головна задача уряду – підтримати усі інфраструктурні проекти, які реалізуються на Донеччині, а їх понад 800. Також Генадій Зубко подякував очільнику області за вчасно розпочатий опалювальний сезон та підкреслив, що відповідальність за невчасне увімкнення опалення у будівлях несуть керівники на місцях.

   

  Сьогодні на Донеччині у місті Краматорську відбулись меморіальні заходи з нагоди 73-ї річниці вигнання з України нацистських окупантів – мешканці міста, представники міської та обласники влади, співробітники місцевого військкомату, військовослужбовці 81-ї аеромобільної бригади поклали квіти до пам’ятного знаку та вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих.

  Очільник області провів паралель між діями нацистів 73 роки тому та діями проросійських терористів сьогодні.

  «Зараз проросійські терористи називають українську владу фашистами. Фашист – це той, хто готовий знищити свій народ заради забаганок. Українська влада не знищує свій народ. Українська влада готова боротись за кожну людину», – підкреслив очільник області Павло Жебрівський.

  Голова облдержадміністрації зазначив, що 73 роки тому те,  що було фашизмомі нацизмом, сьогодні – рашизм – і вони ні чим не відрізняються.

  «Сьогодні вшануючи пам’ять загиблих тоді, ми кажемо сьогоднішньому ворогу з Російської Федерації – ви ні чим не відрізняєтесь від гітлерівців, які катували та вбивали людей», – підкреслив очільник області.

  Також Павло Жебрівський зазначив, що це святий та пам’ятний день для всіх нас, бо тоді українці здійснили подвиг заради миру, незалежності та свободи України.

  «Я точно знаю, що цей урок, ця пам’ять для нас всіх є дуже важливо. Ми ніколи не вели себе як фашисти. І тепер ми ніколи не дозволимо рашистам забрати українську землю», – наголосив Павло Жебрівський.

   

  Ремонт пошкодженого в результаті бойових дій приватного житла та газопостачання прифронтової зони – такі питання сьогодні обговорив очільник області Павло Жебрівський з представниками Міжнародного Комітету Червоного Хреста Даніель Хеннон-Бьорт та Крістофом Гравендом. 

  Павло Жебрівський подякував за співпрацю по Авдіївці: саме завдяки будівельним матеріалам, наданим Червоним Хрестом, спільно з бригадами ДСНС вдалось відремонтувати вже понад сотню приватних помешкань. Представники

  організації запевнили, що така допомога надаватиметься і надалі.

  Обіцяв підтримку Червоний Хрест і в питаннях забезпечення населення, що мешкає на лінії розмежування, паливними брикетами для обігріву приміщень, або грошової допомоги для придбання палива.

  Обговорили також проблему перебитих російськими наймитами газогонів – на Авдіївку та Ясинуватський район, Мар’їнку й Красногорівку, селище Пікузи. По кожному з них – окреме рішення. До Авдіївки та селищ Ясинуватського

  району прокладаємо газогін з контрольованої території. 

  «По Мар’їнці й Красногорівці хотіли б запустити існуючий, відновлений спільно з тим-таки Червоним Хрестом газогін, але проросійські бандити не дають нам проінсталювати й запустити ГРС, тому вже думаємо про альтернативу

  – підведення газу з Курахового (по альтернативному проекту ПКД вже є, але роботи раніше весни наступного року розпочати не зможемо). Тож по Мар’їнці та Красногорівці сподіваємося на допомогу ОБСЄ та Червоного Хреста в

  питаннях тиску на російську сторону, щоб та забезпечила повний режим тиші та надала можливість запустити вже існуючу мережу», – повідомив Павло Жебрівський.

  Також він розповів про ситуацію по окупованому селищу Пікузи (колишнє Комінтернове, куди раніше постачала паливо приватна компанія «Маріупольгаз»). «Там кілька проблем: перебитий газогін та накопичені борги. Проросійські бандити буквально тримають людей у заручниках: не дають відновити пошкоджену трубу й не пускають представників «Маріупольгазу», щоб вони приймали плату за спожитий газ (хоча у сусідньому Павлополі, який живиться з окупованого Новоазовська, це питання вирішене – люди за газ тій стороні платять). Просимо міжнародні організації – ОБСЄ та Червоний Хрест – вплинути на російську сторону та допомогти вирішити ці питання», – звернувся очільник області до представників організації.

  Павло Жебрівський подякував представникам Міжнародного Комітету Червоного Хреста за плідну співпрацю й дієву допомогу населенню. Представники делегації запевнили, що усі програми підтримки будуть продовжені і у наступному році.

   

  26 жовтня у Краматорському палаці культури ім. Леоніда Бикова пройшов VІІ Всеукраїнський конкурс краси дівчат на інвалідних візках “Краса без обмежень – 2017”. 

  Такий конкурс на Донеччині проводиться вже сьомий рік підряд, і за цей час він набув популярність не лише в Донбасі і Україні, але й за межами нашої держави.

  Організаторами конкурсу традиційно виступили Управління у справах сім’ї і молоді Донецької облдержадміністрації, Донецька обласна організація інвалідів ВОІ СОІУ, “Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю “Донбас” і Комітет молодіжної політики ДООІ.

  Як і минулого року, конкурс пройшов під патронатом голови Донецької ОДА Павла Жебрівського і народного депутата України Максима Єфімова.

  У нинішньому конкурсі виступили 10 дівчат, що пересуваються на інвалідних візках, з різних регіонів України: Донецької, Закарпатської, Житомирської, Івано-Франківської, Луганської, Київської, Миколаївської та Хмельницької областей.

  Під час конкурсу учасниці представили 2 танцювальні номери. Поки дівчата готувалися гостей розважали артисти, в тому числи чемпіони з бальних танців на візках. Під час фінального виходу у вечірніх сукнях журі оголосили переможниць. Корону з рук минулорічної красуні отримала наймолодша учасниця , 18-річна Олена Мороз з Луганської області 

  Переможниця конкурсу, Перша і Друга віце-міс отримали путівки на реабілітацію до Слов’янського курорту. Всі учасниці «Краси без обмежень-2017» отримали спеціальні титули та численні подарунки від спонсорів і організаторів.

  Завітав на свято також і заступник голови облдержадміністрації Ігор Стокоз. Він передав вітання від голови Донецької облдержадміністрації Павла Жебрівського та вручив усім дівчатам квіти.

  «Радий вітати Вас на цьому святі! Адже для кожного з нас – це давно вже не просто конкурс. Це справжнє свято краси, сміливості, сили думки та мужності духу. Кожного року ви знову і знову своїм прикладом даєте можливість людям, що опинилися в складних життєвих умовах повірити в себе, даєте їм можливість наповнити життя новим сенсом, надихаєте їх. Дорогі красуні, сьогодні мені б хотілося привітати кожну з вас з перемогою, бо не залежно

  від результатів ви вже перемогли обставини та суспільну думку. Я пишаюсь вашою красою, мужністю та силою духу. Ви – справжній приклад для кожного з нас», – звернувся до присутніх Ігор Стокоз.

   

  Сьогодні в Дружківці відбулося виїзне засідання колегії Донецької облдержадміністрації, де на розгляд колегії винесли питання про розвиток третинного рівня медичної допомоги в Донецькій області, обласну цільову соціальну програму протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2017-2018 роки, заслухали звіт проекту комплексної програми економічного розвитку сільських територій Донецької області на 2018-2020 роки, а також заслухали звіт про діяльність Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області у галузі ветеринарної медицини, сферах державного нагляду (контролю) за дотриманням санітарного законодавства, карантину та захисту рослин.

  Під час колегії керівник Донецької облдержадміністрації наголосив: «Необхідно провести інвентаризацію усіх сільськогосподарських земель Донеччини. Кожна сотка землі повинна приносити кошти громаді. Скільки необлікованих земель? Безліч. Орендна плата не змінювалася з 2007 року та за старими договорами складає всього 3%. Усім відомо, що на сьогодні ніхто менш ніж за 8% землю в оренду не здає. Все інше йде в конвертах. Громада недоотримує кошти. Тут повинний бути чіткий механізм, який наразі відсутній».

  -----
  В рамках дводенного візиту на Донеччину представники Комітету Верховної Ради з питань освіти та науки провели у Краматорську виїзне засідання з представниками освітянської сфери Донецької та Луганської областей. Участь у засіданні також взяв голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський.
  Звертаючись до присутніх очільник області зазначив, що освіта й наука для Донеччини – ключове питання. Він наголосив, що надзвичайно важливо, що народні депутати Олександр Співаковський, Тарас Кремінь, а також перший заступник міністра науки та освіти Володимир Ковтунець приїхали на Донеччину, щоб на власні очі побачити, як ми розбудовуємо мережу опорних
  шкіл, поспілкувалися з освітянами, обговорили закон про освіту. «Такі виїзди, таке відкрите спілкування дають глибоке розуміння суті процесів, можливість бачити перспективу та за необхідності корегувати ті чи інші моменти. Важливо, що до розмови долучилися й народні депутати з Донеччини – Олег Недава та Максим Єфімов», – підкреслив Павло Жебрівський.
  На засіданні, звертаючись до освітян, голова Донецької ОДА зазначив, що своєю першочерговою задачею бачить розбудову мережі опорних шкіл. На Донеччині їх має бути 39. Поки що визначено  інансування по 30 (чотири з них вже відкрито).
  «Щодо решти 9 шкіл, просимо допомоги народних  депутатів та Кабінет міністрів, щоб на наступний рік 450 млн грн з коштів, які передбачені для тимчасово окупованих територій, спрямували для цільового використання на ремонт та облаштування 9 опорних шкіл на контрольованій Україною території», – звернувся Павло Жебрівський до представників Комітету. Ця пропозиція була підтримана членами виїзного засідання та внесена у протокол. 
  Перший заступник міністра освіти Володимир Ковтунець та заступник голови комітету ВР з питань науки та освіти Олександр Співаковський дали високу оцінку роботі, яку проводить обласна влада з розбудови мережі опорних шкіл. Вони побували у Покровську та Билбасівці й були вражені масштабами та якістю проведення робіт, а також їхньою ціною. «Загалом в Україні у цьому році будується чи реконструюється 36 опорних шкіл. У цій цифрі 22 школи – з Донеччини», – наголосив Володимир Ковтунець. 
  «Розбудова освітньої мережі та зміцнення й осучаснення шкільної освіти – загальнодержавна політика. Президент України Петро Порошенко зазначив, що держава розглядає фінансування освіти не як видатки, а як інвестиції у майбутнє. І це вкрай важливо для Донеччини», – наголосив очільник області.

  Сьогодні у Слов’янську відбулись урочисті заходи з нагоди 25-річчя існування в Донецькій області центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також напередодні професійного свята Дня працівника соціальної сфери. 
  «Ваша справа важлива, як ніколи. Тому що саме до вас звертаються люди, які потребують допомоги. Ви здійснюєте свою роботу в складних умовах – в області, в якій триває збройна агресія Росії проти України, і тому багато людей, постраждалих внаслідок дій ворога потребують вашої допомоги», – звернувся до присутніх Ігор Стокоз. Він привітав соціальних працівників зі
  святом, побажавши миру, благополуччя та віри в свою справу. 
  Також заступник голови облдержадміністрації Ігор Стокоз вручив почесні грамоти та подяки працівникам центрів соціальних служб міст та районів Донеччини.

   

  Соціальні відеоролики https://fex.net/#!803543789691

   

  9-10 жовтня Донеччину з робочим візитом відвідала делегація членів Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та пенсійного забезпечення. Метою поїздки стало ознайомлення з гуманітарною ситуацією у регіоні.

  Народні депутати спільно з заступником голови облдержадміністрації відвідали Бахмутьске районне та міське управління з питань соціального захисту населення, управління пенсійного фонду. В рамках візиту члени Комітету провели нараду з представниками профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, де обговорили нагальні проблеми. 

  Представники делегації також відвідали КПВВ «Майорське» та селище Новолуганське. На пункті пропуску народні обранці поспілкувались з місцевими мешканцями та оглянули роботу мобільного відділення «Ощадбанку». 

  Під час спілкування з людьми депутати ознайомились з головними проблемами, які турбують місцевих мешканців. Для жителів сірої зони проблемними питаннями є водопостачання та забезпечення електроенергією. Для тих, хто перетинає лінію розмежування – отримання соціальних виплат. 

  Разом з тим, ведеться робота зі спрощення перетину лінії розмежування. Щодня КПВВ «Майорське» обслуговує понад 7 тисяч пішоходів та близько тисячі автівок. Тут регулярно працює мобільне відділення «Ощадбанку», у якому можна пройти верифікацію та виконати інші банківські операції.

   

  В Донецькій області проходить інформаційна кампанія «Я –ГРОМАДА», організатором якої виступили експерти Програми розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу. 

  У рамках дорожнього туру інформаційній заходи проходитимуть у тих громадах, які тільки йдуть до об’єднання. Фахівці надали корисну інформацію, пов’язану з процесом децентралізації, мешканцям Краматорська. На черзі – зустрічі у Великій Новосілці, Вугледарі, Маріуполі, Сартані, Дружківці, Слов’янську та Бахмуті. 

  За словами керівника Програми відновлення та розбудови миру Віктора Мунтяну, проведення інформаційної кампанії було націлене на збільшення рівня залученості громадян до впровадження реформи децентралізації. 

  « Це також нові можливості для людей: можливості швидше вирішувати питання власного міста або села, можливість швидше розвиватися, можливість залишати більше грошей від зборів і податків на своїй території, можливості отримувати якісні адміністративні й соціальні послуги, послуги у сфері освіти, безпеки і медицини», – підкреслив представник міжнародної організації. 

  Як зазначила в.о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації Людмила Биченко, одним із основних напрямків роботи Донецької ОДА є створення спроможних територіальних громад. 

  «Ключове завдання децентралізації – забезпечити економічну самодостатність громад, допомогти людям повернути собі впевненість у здатності самим планувати і забезпечувати власне майбутнє. Держава надасть об’єднаним громадам усіляку підтримку – аби вони міцно стали на ноги і були реально спроможними, сильними, єдиними», – підкреслила Людмила Биченко. Вона також додала, що до переліку 20 найспроможніших громад в Україні увійшли також дві ОТГ з Донецької області – Лиманська та Шахівська. 

  У кожному пункті зупинки дорожнього туру з місцевими мешканцями зустрічаються експерти, щоб поінформувати їх про сутність реформи децентралізації, про позитивні зміни та відповідальність, які очікують на громаду, що проходить шлях об’єднання. Представники успішних громад також діляться досвідом та кращими практиками втілення реформи. 

  Організатори кампанії переконані, що саме відкритий діалог з людьми та переконливий приклад об’єднаних громад дозволять мешканцям області краще зрозуміти наявні резерви та можливості й використати їх для поліпшення життя на місцях.

   

  Сьогодні, 3 жовтня у місті Селидове відбулось відкриття після капітального ремонту моста і автодороги по вул. Героїв праці. Збудували міст через річку Солона ще в далекому 1949 році і за словами місцевих мешканців цей міст був просто необхідний для міста, спочатку він був дерев’яний, а в 1961 його розширили й поклали асфальтове покриття, більше капітальних робіт цей міст не бачив.

  Голова облдержадміністрації Павло Жебрівський привітав присутніх та зазначив, що станом на сьогодні вже відновлено три мости, які були понищені війною, але необіхдно також відбудовувати і ті об’єкти, на яких раніше нічого не робилось. «Загалом до кінця року ми плануємо відремонтувати дванадцять мостів, з них три дуже важливих – Бахмут, Соледар і от Селидове, інші дев’ять – невеликі мости, але не менш важливі для місцевих мешканців. У нас ще багато роботи в області, але важливо розуміти, що це все наша відповідальність», – підсумував очільник області. 

  Роботи по реконструкції й оновленню моста та ділянки дороги виконувала підрядна організація ТОВ «Олександрія Кепітал» з міста Київ, вартість проекту згідно ПКД 6 млн 949 тис. 288 гривень за договором підрядник дає гарантію 10 років на експлуатацію. Також цікавинкою цього мосту є те, що тут були встановлені фільтри вітчизняного виробництва на стічний водовідвід мосту, тож тепер реактиви, сіль, бруд, нафто-паливні матеріали і гума з дорожнього полотна не будуть потрапляти в річку і забруднювати її.

  В рамках робочого візиту до міста Селидове Павло Жебрівський разом з головою міста Віктором Ремізовим відвідав Селидівську міську лікарню, у якій встановлено новий комп’ютерний томограф Brivo CT385. 

  Цей апарат дозволяє отримати 16 зрізів зображень, і можливість виконувати наступні дослідження: комп’ютерна томографія головного мозку, кісток черепа, орбіт, носоглотки, придаткових пазух, органів грудної порожнини, органів черевної порожнини, хребта, тазостегнових суглобів, кісток таза, томографія кінцівок.

  Brivo CT385 відрізняється високим ступенем роздільною здатністю і якістю зображення, можливістю використання передових технологій та швидкістю ефективної автоматизованої обробки отриманого зображення. Використання цього обладнання дозволить на протязі року провести обстеження приблизно 1400 пацієнтів. 

  Павло Жебрівський зазначив, що обладнання яке надається лікувальним установам повинно в першу чергу слугувати людям, які приходять в лікарню за допомогою, а не простоювати без діла.

  Близько 50 представників всеукраїнських та регіональних засобів масової інформації взяли участь у обласному прес-турі «Оновлена Донеччина», який стартував сьогодні у Краматорську.

  У рамках першого дня прес-туру представники ЗМІ разом відвідали інфраструктурні об’єкти у Краматорську, Слов’янську та районі, Черкаській об’єднаній територіальній громаді. Заступник голови облдержадміністрації Віктор Ремський в ході поїздки розповів представникам медіа про основні напрямки роботи ОДА та представив кожний об’єкт у програмі прес-туру. 

  Так, на Краматорському регіональному полігоні твердих побутових відходів журналістам презентували першу в Україні мобільну установку з утилізації ртутьвмісних відходів. Автомобіль дозволяє утилізувати 5 тисяч ламп на годину. Цієї потужності достатньо, щоб вирішити дану проблему не тільки на Донеччині, але й суміжних регіонах. 

  Продовжився прес-тур на новому спортивному майданчику селища Ясногірка. Футбольне поле зі штучним покриттям – подарунок місцевій школі від Донецької облдержадміністрації. Всього до кінця року в області планується відкрити близько 100 полів зі штучним покриттям та 200 антивандальних спортивних майданчиків.

  В селищі Билбасівка Слов’янського району учасники відвідали опорну школу. Вартість проекту склала 16,5 млн грн. За рахунок обласного бюджету виконано капітальний ремонт будівлі та допоміжних споруд, придбано матеріали та

  обладнання. Всього в області має відкритися 30 опорних шкіл. Пілотним проектом області також стали Центри безпеки громадян. Один з перших було відкрито в Черкаській об’єднаній територіальній громаді. Учасники прес-туру ознайомились зі структурою та специфікою роботи центру.

  Неабиякий інтерес журналістів викликало відділення кардіо та рентгенваскулярної хірургії у Краматорску. На базі закладу використовуються не тільки новітні методики у галузі медицини, а й унікальне лікувально-діагностичне обладнання, яке вдалося придбати за рахунок обласного бюджету.

  Попереду на учасників прес-туру чекає другий день з не менш насиченою програмою, в рамках якої журналісти відвідають інфраструктурні об’єкти в Бахмуті, Дружківці та Краматорську.

   

  5 вересня в місті Дружківка спеціальна комісія від Донецької облдержадміністрації під головуванням в. о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики Людмили Биченко у супроводі заступника Дружківського міського голови Руслана Верещагіна, представників міської ради та представників місцевих ЗМІ провела оцінку проведених робіт по заміні табличок назв вулиць та інших об’єктів топоніміки, рекламних вивісок, інформаційних стендів та переклад їх української мовою. У місті з травня були переведені на українську мову більше 2 тисяч обʼєктів підприємств роздрібної торгівлі, торгових мереж, оптової торгівлі. 

  Представники комісії були приємно вражені якістю виконаних робіт та згуртованістю населення навколо ідеї голови облдержадміністрації. Нагадаємо, що Дружківка стала другим містом в Донецькій області, яке заявило про готовність претендувати на головну премію конкурсу.

   

  У селі Берестове Соледарської міської об’єднаної територіальної громади відбулось урочисте перепоховання решток 27 воїнів, які загинули під час звільнення Бахмутського району від гітлерівських військ у 1941 – 1943 роках. В урочистостях взяли участь заступник голови облдержадміністрації Владислав Лаврик, керівництво Соледарської ОТГ, члени пошукового загону «АДВІС «Плацдарм», військовослужбовці та мешканці громади.

  «У ці святкові дні визволення Донеччини від фашистських загарбників ми вшановуємо пам’ять 27 воїнів, які загинули, захищаючи наш рідний край. Та страшна війна зачепила кожну родину. Хтось був на фронті, хтось у тилу, хтось у підпіллі. Зараз, нажаль, іде неоголошена війна. Наші хлопці та дівчата захищають рідну землю від нових загарбників. Я впевнений, що перемога буде за нами, тому що ми на своїй Богом даній землі», – заявив Владислав Лаврик.

  Активну участь у віднайденні поховання часів Другої світової війни здійснили місцеві мешканці, роботу ж з ідентифікації решток солдат проводив пошуковий загін «АДВІС «Плацдарм». Члени загону провели велику дослідницьку роботу та встановили, що рештки належать військовослужбовцям 12-ї та 37ї армії, 1-ї та 3-ї гвардійських армій. Через незаконну діяльність так званих «чорних археологів», поки що неможливо встановити особи  агиблих, проте пошуковий загін не втрачає надії віднайти рідних загиблих. 

  «Всі ми розуміємо, що війна не завершена до того часу, поки останній солдат не буде похоронений. У Другій світовій війні загинуло дуже багато наших хлопців, дуже багато зникли без вісти, тому такі заходи слугують нагадуванням про мужність та героїзм захисників Батьківщини», – підкреслив Владислав Лаврик. 

  Пошукова група «АДВІС «Плацдарм» також проводить пошук та ідентифікацію загиблих учасників антитерористичної операції на Сході України.

   

  Сьогодні Президент України з робочим візитом відвідав Бахмут, де відкрив соціальний гуртожиток для студентів Горлівського інституту іноземних мов. 

  Відновлення гуртожитку складалося з комплексу заходів, у ході яких проведено облаштування фасаду будівлі енергозберігаючою системою, відновлено покрівлю будинку; реконструйовані зовнішні та внутрішні мережі водопостачання та водовідведення, електропостачання, вентиляції; облаштована автономна котельня для подачі гарячої води і опалення будівлі. 

  Всього вартість проекту реконструкції склала 21882,278 тис. грн., з яких будівельні роботи – 14245,3 тис. грн. Фінансування проекту здійснювалось за кошти Державного фонду регіонального розвитку, субвенції з державного

  бюджету місцевим бюджетам за рахунок залишків коштів з населених пунктів Донецької області, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, а також за кошти міського бюджету м. Бахмута. 

  Таким чином проведення робіт з реконструкції будівлі гуртожитку та інженерних мереж дало можливість забезпечити житлом 87 осіб з числа ВПО.

  «Першим пріоритетом є відновлення мирного життя на Донеччині. Ми все робимо і будемо робити, щоб нарешті на нашу землю прийшов мир. Відновлення Донецької області є наразі пріоритетним напрямком, щоб ті, хто перебувають

  на тимчасово окупованій території бачили, що Україна розвивається та для неї відкритий увесь світ. І 20 мільйонів, які виділені на те, щоб побудувати гуртожитки – це також символічно, бо Україна не одна у відновленні Донбасу», – наголосив під час виступу президент України Петро Порошенко.

  Нагадаємо, у 2014 році місто Бахмут прийняло найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб, яка склала понад 110 тисяч. З метою вирішення проблеми надання житла особам, переселеним з тимчасово непідконтрольної території, Бахмутською міською радою було розроблено проект реконструкції нежитлової будівлі по вул. Південній, 2а під гуртожиток.

  Під час відкриття опорної школи у Покровську Президент України Петро Порошенко заявив, що за останні три доби серед українських військових немає загиблих. Також він анонсував оголошення «шкільного перемир’я». «На щастя, за останні три доби ми не втратили жодного українського воїна, кількість обстрілів з важкого озброєння значно зменшилась. Ми оголосили так зване «шкільне перемир’я», яке триває з 25 серпня. Головним нашим завданням є досягнення миру на Донеччині», – заявив Петро Порошенко. 

  За словами Президента України, досягнення миру на Донеччині включає в себе декілька факторів, один з яких – відновлення зруйнованої інфраструктури. «Попри російську військову агресію, всі біди, всі негаразди, що через неї трапилися з нами, ми і надалі крок за кроком будемо продовжувати розбудову мир ного життя на Донеччині, відновлювати зруйновану війною інфраструктуру, будувати дороги, мости, шляхопроводи. Зараз їх відновлення – це справа честі. Ми відновили енергопостачання у Авдіївці, зараз питання відновлення газопостачання у місті під моїм особистим контролем. 24 серпня, на День Незалежності, ми відновили водозабезпечення у Торецьку. Так, крок за

  кроком, ми робимо все, щоб повернути Донеччину до мирного життя», – підкреслив Петро Порошенко. Голова країни зауважив, що на Луганщині пройшли перемовини з представниками

  місії ОБСЄ щодо цілодобової роботи патрулів моніторингової місії вздовж усієї лінії розмежування для забезпечення сталого припинення вогню. «Я впевнений, що мир, який так чекають по всій Україні, мир, який особливо

  цінують на Донеччині, нам вдасться забезпечити», – зазначив Президент України.

  Президент України Петро Порошенко відвідав церемонію відкриття опорної школи у місті Покровськ. Також сьогодні відбулись відкриття опорних шкіл у Дружківці та Часів Ярі. Участь у святкових заходах взяли перший

  віце-прем’єр-міністр України Генадій Зубко та голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський.

  Петро Порошенко привітав мешканців міста з відкриттям нового навчального закладу та підкреслив, що створення опорних шкіл на Донеччині – значний крок для повернення мирного життя у цьому регіоні.

  «Держава виділила понад 55 мільйонів гривень для комплексного ремонту приміщень. Зроблені кроки для підвищення енергоефективності, створення комфортних умов для навчання та розвитку спортивно-оздоровчого комплексу. Життям підтверджено, що і стіни вчать. І з кожним роком все більше і більше вчителів та учнів будуть працювати та навчатись у міцних та комфортних приміщеннях. До кінця цього року на Донеччині буде відкрито ще декілька опорних шкіл», – наголосив Президент України.

  Також Петро Порошенко підкреслив, що в Україні проходить реформа освіти, у якій зацікавлені як вчителі, так і учні.

  «Новий підхід до навчання вимагає принципово нових якостей для українських вчителів. Саме тому на наступний рік держава спрямує значні кошти для підготовки вчителів молодших класів. Також ми плануємо підвищити рівень

  заробітної плати для вчителів, адже це не просто стаття видатків у бюджеті, а створення нової освітньої системи в Україні», – заявив Петро Порошенко. 

  Очільник країни окремо звернув увагу на важливість патріотичного виховання молоді та наголосив, що саме молодь формує образ майбутньої новітньої європейської України.

  Запрошуємо представників ЗМІ на прес-конференцію 29 серпня о 13:45 в приміщенні ДонОДА за адресою: м. Краматорськ, вул. Олекси Тихого, 6, зала засідань на 3 поверсі, з нагоди візиту Посла Польщі Яна Пєкло у Краматорськ та Авдіївку.
  Під час зустрічі Голова ОДА та війсково-цивільної адміністрації Павло Жебрівський і Посол Ян Пєкло говоритимуть про результати польської допомоги протягом останніх років, про напрямки співпраці в цій сфері в майбутньому, а також про поточну суспільно-політичну ситуацію в регіоні.
  В 2015-16 рр. Польща надала через ПРООН майже 3 млн. злотих на підтримку малого та середнього бізнесу для внутрішно-переміщених осіб. В липні цього року Польща підписала договір з ПРООН, згідно з яким виділить ще 2 млн. злотих на продовження реалізації проекту в 2017-18 рр.
  В ході візиту Посол Ян Пєкло відвідає нові стартапи, створені з допомогою польської програми для розвитку, серед яких, між іншим, виробництво інвентарю й знарядь для спорту і відпочинку, виробництво сирів, кав’ярня.  
  У результаті реалізації першої частини проекту в 2015-16 рр., близько 200 переселенців здобули навики написання бізнес-планів, отримали гроші на відкриття близько 100 малих підприємств, внаслідок чого було створено 323 робочих місця.
  В Авдіївці влітку ц.р. був реалізований проект, фінансований в рамках Програми малих грантів посольства РП в Україні. В школі № 6 було замінено вікна та обладнано кабінети географії.
  В вересні розпочинається проект з утворення двох інформаційно-інтеграційних центрів для внутрішньо-переміщених осіб та мешканіців громад, які їх прийняли в Бахмуті та Авдіївці. В рамках проекту передбачається, зокрема, надання психологічної підтримки, впровадження програми ‘’cash for work’’, створення мобільних груп соціальної допомоги та інші заходи. Загальна сума
  передбачена на реалізацію проекту в 2017 році складає майже мільйон злотих. Шановні представники ЗМІ – просимо до 11.00 29 серпня пройти акредитацію. Контактна особа – заступник начальник відділу прес-служби Масюченко Надія,068 935 06 51, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  Голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський відвідав обласний молодіжний зліт «Молодіжна хвиля», який проходить зараз у м. Святогірськ. У зльоті взяли участь представники молодіжних центрів, створених за кошти обласного бюджету та міжнародних грантів, тому основною темою спілкування став подальший розвиток мережі молодіжних центрів та хабів.

  Очільник області заявив, що у Краматорську планується створити великий хаб-простір, який має на меті акумулювання, методичну обробку та впровадження найбільш цікавих проектів, запропонованих молодіжними центрами зі всієї області. Павло Жебрівський зазначив, що обласна влада дала початок масовому створенню молодіжних центрів, проте надалі роль області буде падати, а розвитком мережі матимуть займатись місцеві органи самоуправління та громадські організації.

  «За даними соціології майже 80% молоді на Донеччині позиціонують себе українцями різного походження, серед людей старшого віку цей відсоток значно менший. Саме тому ми приділяємо велику увагу розвитку національно-патріотичному вихованню, частиною якого є мережа молодіжних центрів. Наша основна задача – робота з молоддю і для молоді, формування «українських донеччан», – заявив Павло Жебрівський. 

  Також голова ОДА підкреслив, що найближчим часом планується відійти від прямого фінансування громадських організацій з обласного бюджету.

  «Ми не збираємось оплачувати стіни. Тому будемо переходити на грантову основу роботи – організація зможе отримати кошти під конкретний проект, реалізація якого матиме позитивний результат для громади. Фінансування ж

  поточної діяльності ми перекладемо на муніципалітети», – зазначив Павло Жебрівський.

  Під час зустрічі з очільником області представники молодіжних організацій розповіли історії свого створення та основну діяльність. Зокрема, представники Авдіївського молодіжного центру «Вулик» розповіли, що центр було створено за підтримки ЮНІСЕФ, місцевої військово-цивільної адміністрації та громадських організацій міста Краматорськ. Здебільшого до центру приходять маленькі діти та їх батьки, які власними силами організовують дозвілля, беруть участь у масових акціях та сприяють розвитку центру усіма можливими засобами.

  23 серпня у Бахмуті голова облдержадміністрації Павло Жебрівського вручив сертифікати на сім футбольних полів зі штучним покриттям, які збудовані при Бахмутських школах № 2, № 5, № 9, № 10, № 11, № 12, № 24.

  Очільник області привітав присутніх зі святом, та зазначив що ключове завдання сьогодні – це виховати на Донеччині нове покоління українців.

  «Всі ми зацікавлені у тому, щоб наші діти були найрозумнішими, найбільш фізично розвиненими, тому що це обличчя майбутньої оновленої Донеччини. Якщо діти будуть щасливими, безумовно будуть щасливими і батьки. До кінця року у Бахмуті буде багато-багато різних «смаколиків». Ми багато чого відкриємо, багато чого зробимо, але це лише початок шляху», – наголосив Павло Жебрівський.

  Розмір нових майданчиків складає 42 х 22 метри з огорожею.

  Загальна кошторисна вартість збудованих об’єктів складає 9935, 35 тис. грн.

  Ще одним приємним подарунком для молоді міста стало відкриття молодіжного центру «Перспектива» у комунальному закладі культури «Бахмутський міський народний Дім».

  Молодіжний центр «Перспектива» – це відкритий простір для роботи, відпочинку та розвитку молоді за принципами доступності та спільної відповідальності.

  Основними завданнями центру є організація зручного неформального простору для молоді, де вона буде мати змогу обговорювати та реалізовувати проекти, займатися неформальною освітою. У центрі планується створити вільний  оступ до інформації з працевлаштування, можливість реалізовувати творчій та інтелектуальний потенціал молодіжного середовища.

  Площа центру складає 82,3 кв.м.

  На облаштування центру витрачено 100 тис.грн. з місцевого бюджету, на придбання меблів та технічного обладнання виділено 270 тис.грн з обласного бюджету.

  Очільник області зазначив, що для такого великого міста, як Бахмут, одного молодіжного центру замало. «Ми дали старт ініціативі, а подальший розвиток мережі таких центрів та хабів залежить від зацікавленості громадських організацій, адже молодь сама має бути зацікавлена у цих центрах. Ми готові виділяти кошти, але на конкретні обґрунтовані проекти. Сподіваюсь, міська влада і надалі підтримуватиме молодіжні ініціативи та створюватиме простір для розвитку громадянського суспільства», – підкреслив Павло Жебрівський.

  Сьогодні у Краматорську у сквері Т. Шевченка відбулося урочисте підняття державного прапора України з нагоди державного свята. У Краматорську свято стартувало яскраво та масово, у мітингу взяли участь заступник керівника Донецької облдержадміністрації Владислав Лаврик, міський голова Андрій Панков, активісті, патріоти та небайдужі громадяни.

  «День Державного прапора – це свято всіх поколінь українців, це данина символу держави, який пройшов довгий героїчний шлях. Синій – це колір чистого неба, жовтий – це колір стиглої пшениці. Український прапор є символом вільних людей від сходу до заходу. Зараз під цим прапором наші хлопці та дівчата боронять рідну землю від російських загарбників, саме жовто-блакитний стяг буде встановлено у звільнених містах Донеччини та на кордонах країни», – наголосив заступник керівника Донецької облдержадміністрації Владислав Лаврик

  Нагадаємо, 23 серпня – напередодні Дня Незалежності, відзначається свято

  Державного прапора України.

   

  Сьогодні очільник області Павло Жебрівський проінспектував ремонт доріг, мостів та шляхопроводів, який ведеться коштом обласного та державного бюджетів у дев’яти містах – Слов’янську, Селидовому, Соледарі, Добропіллі, Мирнограді, Покровську, Бахмуті, Костянтинівці та Краматорську.

  «Зауважень багато. І перш за все – до якості та темпів виконання робіт підрядниками. Повторюю вкотре: за якість доріг ті, хто береться їх ремонтувати, відповідатимуть у тому числі й матеріально», -наголосив Павло Жебрівський.

  Очільник області повідомив, що зобов’язав підрядника, який робив частину дороги Т-0514 «Добропілля – Лиман», власним коштом переробити ділянки, на яких допущено брак. «Будемо й надалі дотримуватися такого порядку: не забезпечив якості за бюджетні гроші – вкладай свої», – підкреслив Павло Жебрівський.

  Після перевірки було визначено наступні проблемні питання.

  Перше: багато керівників міст та селищ так і не почули обласну владу з приводу системно-комплексного підходу. «Я ставлю задачу ремонтувати дороги так, аби мінімум 10 років не мати з ними проблем. Причому враховувати все: від основи й покриття до бордюрів. Ямковим ремонтом ставлю задачу обходитися лише там, де без нього – ніяк», – пояснює керівник Донецької ОДА.

  Проблема друга: затримки з виконання робіт. Основна причина – недостатня кількість вантажних вагонів на залізниці. Підрядники не можуть довезти так звані сипучі матеріали для виготовлення достатньої кількості асфальту.

  Проблема третя – підрядники. Вони лише спинаються на ноги та завершуютьбудувати асфальтові заводи. Криза призвела до відсутності у них обігових коштів. Але вкладати гроші й нарощувати потужності їм є сенс, адже на Донеччині щонайменше 20 наступних років будівельних робіт буде більше ніж достатньо.

  «Зараз на рахунку 464 млн, думаю, що до 1 вересня буде 600 млн, а до кінця року – мільярд гривень, який ми зможемо спрямувати на дороги. Крім того, приблизно 370 млн гривень ми вже спрямували на комунальні дороги.  чікуємо на наступний рік 2,5 мільярди грошей, які ми маємо використати на будівництво доріг. Цього не вистачить, щоб відремонтувати усі дороги Донеччини, але це більше, аніж можуть «підняти» наші підрядники», –зазначив Павло Жебрівський.

  Також він повідомив, що у 2017 році заплановано закінчити реконструкцію 12 об’єктів. Для порівняння: до війни в усій Донецькій області за рік відновлювали максимум 2-3. «За Державними будівельними нормами України на мости й шляхопроводи має бути 10 років гарантії, то підрядники готові й 25 років давати, тому що насправді роблять якісно й на совість. Втім, є проблеми з фінансуванням. Там, де «працюють» обласні кошти – все чітко розписане й затримок немає. А там, де виділяються гроші державні – великі затримки й відповідно – проблеми. Їх ми обговоримо з Президентом – він спеціально з приводу цього скликає голів ОДА Сходу України», – зазначив очільник області.

  Кілька об’єктів вже майже завершені: Бахмутський шляхопровід буде зданий 23 серпня, на День прапора; а міст у Соледарі буде зданий до кінця вересня.

   

  У суботу, 19 серпня о 16:00 у центрі міста Краматорськ (площа Миру) представники неурядових організацій спільно з агентствами Організації Об’єднаних Націй проведуть захід, присвячений Всесвітньому дню гуманітарної допомоги.

  Щороку 19 серпня у всьому світі відзначають день, у який в 2003 році двадцять два співробітники Організації Об’єднаних Націй (ООН) були вбиті під час бомбування штаб-квартири в Багдаді. Цей день покликаний вшанувати тих, хто втратив життя, працюючи у сфері гуманітарної допомоги, а також тих, хто продовжує надавати допомогу мільйонам людей, які її потребують. З часом, цей день перетворився на глобальну кампанію з відзначення ідеї гуманітарної допомоги та підтримки гуманнішого світу.

  У 2017 році День гуманітарної допомоги супроводжується кампанією «NotATarget: Protection of Civilians» («НеМішень: Захист цивільного населення»), щоб ще раз наголосити: цивільне населення не повинне бути мішенню у конфліктах. У Краматорську гуманітарні організації спільно відзначатимуть Всесвітній день гуманітарної допомоги. Програма заходу включатиме як освітні, так і розважальні активності, а саме: - Майстер-класи з мистецтва (створення ляльок, ліпка з глини, малювання,

  аеродизайн);
  - Міні-фестиваль фарб Холі;
  - Тренінги з надання першої допомоги та мінної безпеки;
  - Ігровий майданчик та розваги для дітей;
  - Сесії з розвитку бізнесу ;
  - Юридичні консультації;
  - Консультації мобільних бригад психологів.
  Відвідувачі також зможуть отримати інформацію про роботу гуманітарних організацій, що працюють в Україні. Хочемо наголосити, що усі заходи до Всесвітнього дня гуманітарної допомоги є безкоштовними.

   

  На День Незалежності України у Краматорську виступить «Голос країни» та Студія «Квартал 95»

  24 серпня з нагоди відзначення 26-ї річниці Незалежності України у Краматорську на Площі миру о 16:15 відбудеться святковий концерт фіналістів талант-шоу «Голос Країни», а об 19.00 Донеччину зі святом привітає Студія «Квартал 95».

  Запрошуємо мешканців та гостей міста відзначити разом 26-ї річницю незалежності нашої країни.

   

  2 серпня 2017 року у місті Краматорську о 14.00 відбудеться підписання Меморандуму про партнерство та співпрацю між Донецькою облдержадміністрацією та Конфедерацією Будівельників України. У заході візьмуть участь голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський, голова Ради директорів Конфедерації Будівельників України, почесний консул Хорватії в Україні Олекандр Ротов, виконавчий директор Конфедерації Будівельників України, регіональний представник Конфедерації Будівельників України.
  Місце проведення :м. Краматорськ, пл. Миру, буд. 2, каб. 306.
  Запрошуємо представників ЗМІ!

   

  2 серпня об 11.00 голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський зустрінеться з переможцями 1-го конкурсного відбору проектів за програмою «Український донецький куркуль».

  Місце проведення: м. Краматорськ, пл. Миру, буд. 2, каб. 306

  Запрошуємо представників ЗМІ!

   

  3 серпня у місті Краматорську за участю голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації П.І. Жебрівського відбудеться відкриття ІІ черги будівництва регіонального полігону для твердих побутових відходів.
  Захід відбудеться о 10:00 за адресою: м. Краматорськ, вул. Танкістів, 176.
  Запрошуємо представників ЗМІ!

   

  4 серпня у м. Краматорську з 09.30 до 12.30 відбудеться семінар «Впровадження енергосервісу та енергоменеджменту в Донецькій області».

  Організатори семінару: Донецька облдержадміністрація та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України Місце проведення: м. Краматорськ, площа Миру, 2, 4-й поверх, зал засідань

  В рамках семінару будуть обговорені питання щодо впровадження ЕСКО та енергоменеджменту в бюджетній сфері.

  У семінарі візьмуть участь: керівництво бюджетних установ обласного підпорядкування, РДА, міст та розпорядників бюджетних коштів, фахівців, відповідальних за питання енергозбереження та енергоефективності у містах та районах області.

   

  Донецьку область з робочим візитом відвідав Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер. Основною метою візиту стало ознайомлення з гуманітарною і військовою ситуацією на Донеччині, а також станом дотримання «Мінських угод». Курт Волкер заявив, що візит до України є частиною підготовки до зустрічі з представниками «Нормандської четвірки». За його словами, після візиту до міста Авдіївка на Донеччині він впевнився, що наразі відбувається не заморожений конфлікт, а справжня війна, завершити яку потрібно у максимально стислі терміни.

  «Україна переживає дуже страшні часи. Багато людей померло, багато отримало поранення, зруйновані школи та лікарні, сильно постраждала економіка.  Українці платять велику ціну за свою незалежність, але як цивільні мешканці, так і військові мають потужний дух для захисту своєї країни», – заявив Курт Волкер. Спеціальний представник підкреслив велику роботу, яку здійснюють як влада, так і неурядові організації. «На Донеччині працює багато організацій, які займаються вирішенням гуманітарних проблем, адміністрації відновлюють пошкоджену інфраструктуру, – це дає надію на щасливе майбутнє», – зазначив він.

  Також у рамках візиту Курт Волкер та Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні Марі Йованович провели зустріч з головою Донецької облдержадміністрації Павлом Жебрівським, під час якої обговорили безпекову та гуманітарну ситуацію на Донеччині.

   

  З 18.07.2017 у Лимані почав працювати оновлений Центр надання адміністративних послуг. ЦНАП у місті працює вже декілька років та постійно збільшує кількість надаваних послуг. Приміщення Центру було розширено та відремонтовано за співфінансування з обласного та міського бюджетів, а також за підтримки міжнародних донорів.
  ЦНАП у Лимані наразі може надавати 106 різноманітних послуг, ведуться перемовини щодо можливості оформлення та видачі біометричних паспортів. У Центрі працює 9 спеціалістів, до яких найчастіше звертаються з питань оформлення земельних ділянок та поширених довідок, які раніше надавались виконкомом міської ради.
  «Оновлений Центр надання послуг має спростити доступ людей до необхідних документів та довідок. У Лиманській громаді зараз проходить безліч змін, вона знаходиться у дуже вигідному становищі, адже найбільша в Україні сільська громада має величезний ресурс у вигляді землі та рекреаційних зон. Сподівають, відкриття ЦНАПу стане значним кроком до принципового покращення життя людей, європейськості у методах управління», - заявив голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський.
  Очільник області відзначив велику роботу зі створення ЦНАПу у Лимані, проте підкреслив, що попереду буде велика робота з розширення кількості послуг, пришвидшення обслуговування людей, залучення суміжних структур до співпраці.

  Департамент інформаційної та внутрішньої політики
  Донецької облдержадміністрації

   

  20 липня о 13.00 у приміщенні Краматорської міської ради відбудеться  круглий стіл з питань встановлення тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення для комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» за участю голови заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуарда Кругляка, голови облдержадміністрації Павла Жебрівського, представників Антимонопольного комітету України, представників комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу», а також представників облдержадміністрації та громадськості. 

  Місце проведення: м. Краматорськ, пл. Миру, буд. 2, 306-й кабінет

  Запрошуємо представників ЗМІ!

  --

  З повагою,

  департамент інформаційної та внутрішньої політики
  Донецької облдержадміністрації

  т/ф.: +38 063 035 34 43

  e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  www.dn.gov.ua - офіційний сайт ДонОДА

   

  14 липня після завершення саміту ЄС-Україна Віце-президент з питань євро та соціального діалогу Валдіс Домбровскіс відвідає Маріуполь. Під час візиту він особисто ознайомиться зі станом гуманітарної допомоги ЄС на місці, а також обговорить подальші реформи та потреби із представниками влади та місцевою громадою. В рамках візиту Валдіс Домбровскіс відвідає Центр соціальних служб для внутрішньо переміщених осіб. ЄС допоміг у відновленні цього центру. Разом із Міністром з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадимом Чернишом, Головою Донецької обласної державної адміністрації Павлом Жебрівським та Секретарем Маріупольської міської ради Степаном Махсмою, Валдіс Домбровскіс візьме участь у прес-конференції. Під час візиту Віце-президента Домбровскіса супроводжуватимуть Керівник Програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Беренд де Гроот та Голова Представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Лілія Чернявська. *Акредитація: Ольга Ігнатова, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. <Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.;, 096 926 43 66, * *Контактна особа з питань візиту: Мартті Луцар, Представництво Європейського Союзу в Україні, тел. 0672245614* -- З повагою, департамент інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації т/ф.: +38 063 035 34 43 e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. - офіційний сайт ДонОДА

   

  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Програма Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» оголошують з 29 червня цього року старт Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт за тематикою «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади» у 2017 році.

  «Реформа місцевого самоврядування та процеси децентралізації в Україні вже мають вагомі результати. Це і суттєве збільшення місцевих бюджетів, і підвищення спроможності місцевої влади вирішувати більшість питань громад у
  різних сферах: медицині, освіті, розбудові інфраструктури, наданні адміністративних, комунальних та інших послуг. Але, на жаль, у реформи усе ще є багато противників, які, намагаючись залишити стару, зручну для них, а не для мешканців громад систему, не нехтують інформаційними маніпуляціями, поширенням міфів, спрямованих на дискредитацію змін, що впроваджуються. Це не шкодить тим, хто вірить у децентралізацію і втілює реформу, але заважає приймати правильні рішення тим, хто усе ще сумнівається. Тому важливо, щоб якомога більше людей мали об’єктивну інформацію щодо перебігу децентралізації в країні, про її здобутки, проблеми та перспективи. І у цьому ми розраховуємо на підтримку засобів масової інформації», — прокоментував Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода.

  До участі у конкурсі до 15 жовтня 2017 року приймаються матеріали в
  чотирьох номінаціях:
  - онлайн-публікація,
  - стаття (в друкованому ЗМІ),
  - радіоматеріал,
  - відеоматеріал.
  Призовий фонд від Програми Ради Європи. В кожній з чотирьох номінацій
  передбачені три премії:

  - І премія – 15000 грн,
  - ІІ премія – 10000 грн,
  - ІІІ премія – 7000 грн.
  Конкурсом також передбачено відзначення авторів низки робіт заохочувальними відзнаками та запрошення переможців до участі у міжнародному заході з тематики місцевого самоврядування в одній з країн – членів Ради Європи. Церемонія нагородження переможців Конкурсу відбудеться у Києві наприкінці 2017 рок у.

  До участі приймаються матеріали, розміщені вперше у регіональних ЗМІ усіх типів (теле- і радіокомпанії, друковані та онлайн-медіа) і форм власності (державної, приватної, комунальної) не раніше 1 січня 2017 року. Тематичні пріоритети конкурсних робіт - Мета, завдання, зміст, очікувані результати та переваги реформи, спрямованої на децентралізацію та розбудову місцевого самоврядування.

  - Добровільне об’єднання територіальних громад.
  - Співробітництво територіальних громад.
  - Фінансова децентралізація та ресурсна підтримка місцевого і регіонального розвитку (здобутки громад, досягнуті завдяки змінам, що внесені до Бюджетного та Податкового кодексів).
  - Кращі практики органів місцевого самоврядування в Україні з питань соціально-економічного розвитку територій, їх відповідність європейським стандартам і світовим тенденціям.
  Форма заявки учасника Конкурсу розміщена за посиланням:
  http://bit.ly/contest2017media

  Більше про конкурс є ТУТ
  <http://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/regional-dev/rozvytok-mistsevoho-samovryaduvannya/vseukrayinskiy-konkurs-zhurnalistskih-robit-z-tematiki-reformuvannya-mistsevogo-samovryaduvannya-ta-teritorialnoyi-organizatsiyi-vladi/vseukrayinskiy-konkurs-zhurnalistskih-robit-reformuvannya-mistsevogo-samovryaduvannya-ta-teritorialnoyi-organizatsiyi-vladi-2017-rik/>

  Довідкову інформацію можна отримати за телефонами: (044) 458-44-40; (044)
  501-92-03; (093) 403-58-87; (097) 917-70-70, або надіславши запит на
  електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  Додаткові матеріали:

  - Додаток
  <http://dn.gov.ua/wp-content/uploads/05104-BUKLET_view_new_x8-1.pdf>

   

  Сьогодні у Черкаській об’єднаній територіальній громаді відбулося урочисте вручення спеціального одягу фахівцям «Центру безпеки громадян» Шахівської, Лиманської, Черкаської громад за участю заступника міністра МВС України з питань європейської інтеграції Анастасії Дєєвій, заступника Голови Донецької облдержадміністрації Ігоря Стокоза, Голови ДСНС України Миколи Чечоткіна.

  «Я пишаюся Вами – півроку потому ми розпочали реформу у ДСНС, щоб під час небезпеки ваші герої завжди мали засоби дістатися до вас. У всьому світі є добровільні пожежні команди, подібне буде створено і в Донецькій області, тому ми сьогодні передаємо форму, щоб покращити безпеку в об’єднаних територіальних громадах», – сказала заступник міністра МВС України з питань європейської інтеграції Анастасія Дєєва.

  Заступник керівника Донецької облдержадміністрації Ігор Стокоз наголосив, що безпека є одним із найважливіших факторів на Донеччині: «Без сумніву, життя та права людини стоять на першому місті. Вручення пожежної форми «Центрам безпеки громадян» є знаком того, що влада опікується людьми. Вірю, що мешканці об’єднаних територіальних громад долучаться до створення добровільних пожежних громад».

  «Жителям Донеччини як нікому відомо, що таке небезпека. Дякую американським партнерам за підтримку, ця пожежна форма є важливим внеском у захист громад від надзвичайних подій», – підкреслив Голова ДСНС України Микола Чечоткін.

  начальник ГУ ДСНС у Донецькій області Миколи Ільченко, Секретар Черкаської селищної ради Олексій Кривоконь, Голова Шахівської об’єднаної територіальної громади Володимир Кучеріненко, Начальник комунального закладу «Лиманський Центр безпеки громадян» Михайло Шепель.

   

  Сьогодні у Краматорську відбулася селекторна нарада Донецької облдержадміністрації та територіальних підрозділів ЦОВВ з Міністерством інформаційної політики щодо запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України. Делегацію від Донецької облдержадміністрації очолював заступник керівника ДонОДА Ігор Стокоз, під час були присутні представники структурних підрозділів, Державної прикордонної та Державної міграційної служби.

  Під час наради були порушені питання щодо законодавчого затвердження порядку на перелік документів з перетину кордону ЄС учасниками проекту «Український донецький куркуль», на що буди надані роз’яснення. Представники Державної прикордонної служби та Державної міграційної служби України пообіцяли сприяти учасникам проекту під виїзду на стажування за кордон.

  Також на нараді відмітили, що з моменту введення безвізу з країнами ЄС, цим встигли скористатися 34057 громадян, 320 тисяч зайшли на сайт, щоб дізнатися про умови безвізового режиму та 2600 задали питання.

   

  23 червня 2017 року Перший віце-спікер Ірина Геращенко разом з Заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марією Іоновою, депутатами Європарламенту Петрасом Аустревічусом і Анною Фотига та представниками дипломатичних місій перебуватиме з робочим візитом на сході України.

  Під час візиту заплановано ознайомити представників Європарламенту з напруженою безпековою, гуманітарною та екологічною ситуацією на Сході України, оглянути роботу контрольно пропускних пунктів в’їзду/виїзду, цивільні зруйновані об’єкти Донбасу та стан їх відновлення.

  Також передбачається зустріч учасників робочого візиту з представниками спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Сході України, для обговорення непоодиноких проблем перешкоджання роботи місії на Донбасі.

  Окрім того, в рамках візиту заплановано проведення регіональної наради з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій за участі народних депутатів України І.Геращенко, М.Іонової, представників Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Міністерства екології та природних ресурсів України, інших профільних відомств та представників Донецької обласної військово-цивільної адміністрації.

  За підсумками робочого візиту передбачається брифінг.

  З питань акредитації ЗМІ Надія Масюченко 0689350651

   

  На Донеччині вдруге провели виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики. Основною темою засідання стало посилення інформаційної безпеки Донеччини та протидія технічним засобам пропаганди агресора.

  «Рік тому ми отримали від Комітету та Міністтерства інформаційної політики певні завдання, які успішно виконуємо. Обласна адміністрація поєднувала зусилля з військовими для того, щоб «забити» сигнал з окупованої території, проте зараз ми прийшли до більш чіткої та ефективної концепції розвитку інформаційної безпеки. Обласній владі ще є над чим працювати, але дуже приємно усвідомлювати та відчувати реальну підтримку, яку ми отримуємо від народних депутатів», – зазначив на початку засідання голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський.

  Член Комісії Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Юрій Павленко зазначив, що за останній рік Донецькою облдержадміністрацією проведена велика робота з втілення програми протидії інфомаційній агресії.

  «Рік тому ми шукали проблеми на Донбасі, а цього року ми шукаємо вирішення цих проблем. На мою думку, є три основні проблеми: нам необхідно працювати щодо посилення сигналу українських мовників і центральна влада має допомогти добудувати всю необхідну інфраструктуру. А саме – 200-метрову вежу в Покровську. Ще одна проблема – блокування ворожого сигналу. Третя – це контент, тому що людям хочеться чути більше про їхні проблеми і про те, як вони мають бути вирішені», – підкреслив Юрій Павленко.

  Він зауважив, що мешканці Донеччини, особливо ті, хто проживає поблизу лінії розмежування, мають свої специфічні проблеми. Їх розуміють місцеві журналісти та саме вони можуть донести правдиву інформацію як до мешканців тих територій, так і для всієї України. Тому влада має підтримувати ЗМІ та сприяти їх якісній роботі.

  «Ми однозначно будемо сприяти реалізації проекту з перешкоджання проникненню до України заборонених засобів масової інформації Росії та так званих «ЛНР-ДНР». Це було нашим основним завданням. Сподіваюсь, всі відповідальні органи візьмуть на себе всі необхідні функції для того, щоб проект був втілений. Якщо ми не зупинимо масоване проникнення російської пропаганди, на яку витрачаються мільярди доларів та яка виробляється лише з метою інформаційної аргесії проти України, то покнурувати нашими звичнии ЗМІ буде достатньо складно», – заявила голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторі Сюмар.

  Вона підкреслила, що у процесі протидії пропаганді надважливе значення мають технічні засоби та зазначила, що Україна має у цьому питанні значну матеріальну підтримку з боку європейських та американських партнерів.

  Член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський заявив, що телевежі, які зараз будуються та плануються будуватись найближчим часом не покриють мовленням окуповані території, проте повністю приберуть усі прогалини у телерадіомовленні на території, контрольованій Україною.

  Сергій Костинський зазначив, що за останній рік значно покращилась якість покриття Донеччини українськими мовниками. За його словами, це результат плідної роботи концерну РРТ, Міністерства інформаційної політики, Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, Донецької облдержадміністрації.

  «Хочу зазначити, що вежа на горі Карачун, про яку було стільки чуток, не мала донести українське мовлення до Донецька. Вона вирішує питання «білих плям» у нашому мовленні. Таку ж функцію нестимуть і вежі у інших містах області. Захистити населені пункти на лінії розмежування та у сірій зоні від інформаційної агресії допоможуть фідери малої потужності, які будуть забезпечувати попит цих населених пунктів», – заявив Сергій Костинський.

  Він підкреслив, що нові вежі, що будуть розташовані у Покровську, Гірнику та Луганській області будуть модульними – за потреби їх можна буде швидко розібрати та змонтувати в іншому місці.

  Також Сергій Костинський наголосив, що у місті Часів Яр вже працює потужний середньохвильовий радіопередавач, який транслює український мовників на всю територію Донецької і Луганської областей, а також частково на Харківську, Дніпропертовську, Запорізьку області України, деякі регіони Російської Федерації.

   

  Сьогодні у Краматорську відбувся прес-брифінг громадської організації “Фонд “Відкрита політика”, департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України та Донецької ОДА, присвячений старту вступної кампанії 2017 для абітурієнтів з Донбасу і Криму та початку роботи Освітніх Центрів (ОЦ) “Донбас-Україна”, “Крим-Україна”.

  «Ми зацікавлені у залученні дітей з непідконтрольної території. Саме через освіту ми зможемо залучити учнів та їх батьків до підконтрольної території, і це є один із шляхів реінтеграції», – наголосив заступник голови Донецької ОДА Ігор Стокоз.

  Керівник ГО “Фонд “Відкрита політика” Ірина Жданова повідомила, що 19 червня починають роботу освітні центри “Донбас-Україна”. На сайті «Доступна освіта» знаходиться «дорожня карта», де покроково описана процедура вступу та розміщений список документів. Прізвища вступників будуть шифруватися, щоб зберегти їх родини від можливих переслідувань окупаційної влади. Важливо лише вчасно подати документи.

  На прес-брифінгу були озвучені умови спрощеної процедури вступу до ВНЗ через Освітні Центри “Донбас-Україна” (у т. ч. і без сертифікатів ЗНО) громадян з Донбасу.

  Більш детально з умовами вступу осіб з тимчасово непідконтрольних територій, сірої зони та тимчасово окупованого Криму можна ознайомитися за посиланням. (https://drive.google.com/open?id=0B22ltLJpcA2rVDhSTlBrS3F1clE) 

   

  Голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський взяв участь у селекторній нараді, яку провів Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман з приводу підготовки до опалювального сезону.
  Павло Жебрівський заявив, що 25 відсотків з 2,6 мільярдів гривень, наданих області, виділено на житлово-комунальне господарство. Найбільша кількість грошей спрямована на енергоефективність, заміну теплотрас, модернізацію котелень.
  «На Донеччині є проблеми з встановленням лічильників. Тому містам доведені план-графіки виходу на 100% забезпечення приладами обліку. Зараз виділяємо з обласного бюджету кошти для «Теплокомуненерго» на підвищення енергоефективності, в тому числі компанія має забезпечувати абонентів лічильниками. Аналогічно, вимірювальні прибори будуть закупати міста та райони області. Сьогодні по області розрахунки населення за послуги ЖКГ знаходяться на рівні 111 відсотків, коли надійдуть проплати за субсидіями та пільгами за вживаний населенням газ від держави, вийдемо на рівень 143 відсотка, за електроенергію – понад 100 відсотків», – зазначив Павло Жебрівський.
  Очільник області зауважив, що ключовою проблемою, у якій обласній владі потрібна підтримка Уряду, – борги, які накопичились на неконтрольованих територіях: із 5,6 млрд гривень боргу за електроенергію – 3,9 млрд заборгувала неконтрольована Україною територія і без втручання Уряду обласна влада не зможе вирішити це питання. Крім того, гостро стоїть проблема блокування рахунків комунальних підприємств за старі борги. Нині рахунки «Води Донбасу» та «Комуненерго» заблоковані саме по пеням та штрафам. Володимир Гройсман та профільні міністри надали пояснення з цих питань.

  Під час наради також було розглянуто питання забезпечення водою деяких районів Донеччини. Прем’єр – міністр Володимир Гройсман та міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко відзначили роботу області та ДСНС у тому, що вони швидко та ефективно відреагували на відключення Донецької фільтрувальної станції та забезпечили підвезення питної та технічної води для понад 380 тисяч мешканців області. Павло Жебрівський також підкреслив важливість визначення альтернативних водогонів та диверсифікації водопостачання.

   

  На шахті «Південнодонбаська №1» у місті Вугледар запустили нову лаву. Це дозволить суттєво збільшити об’єми видобутку кам’яного вугілля. Умовну церемонію запуску комбайну відвідав голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський.

  Очільник області оглянув адміністративні будівлі та поспілкувався з керівним персоналом шахти. Його ознайоили з основними економічними показниками підприємства та показали провідну систему контролю за головними підземними системами «УТАС».

  Павло Жебрівський спустився під землю, де ознайомився зі специфікою роботи «Південнодонбаської №1». Він оглянув системи безпеки, транспортування людей та вугілля. Під час огляду нової лави голова Донецької ОДА спробував себе у ролі гірника та був присутнім під час видобутку першого вугілля з нової лави. Керівник області подякував шахтарям за їх важкий труд та побажав подальшого розвитку підприємства.

  «Це п’ята шахта, яку я відвідав. Сьогодні за умовами роботи ця шахта – одна з найкращіх у області. Безумовно, пласт один з найменших, люди працюватимуть у важких умовах, кожен гірник вже герой. Проте лаву запустили, вона буде давати важливе для України вугілля. Значить у людей буде робота, у людей буде зарплата, буде життя у Вугледарі», – підкреслив Павло Жебрівський.

  Керівник підприємства Володимир Коломієць заявив, що нова лава даватиме 800 тон на день та розроблятиме горизонт на глибині 385 метрів. Ця лава стане потужнім підґрунтям для подальшого розвитку шахти. У планах підприємства – будівництво власної збагачувальної фабрики та введення нових форм фасування вугілля для продажу населенню та за кордон.

   

   

   

   

   Сьогодні на апаратній нараді очільник області Павло Жебрівський зазначив, що 11 червня насосна станція першого підйому Південно-Донбаського водогону, яку 10 червня тільки-но відновили та запустили, знову зупинена. Російські найманці нанесли черговий вогневий удар по району, де розташована станція (Ясинуватський район, с.Василівка). Перебили лінії електропередач, вивели з ладу трансформатор, пошкодили будівлю. Через це такі міста як Покровськ, Мирноград, Родинське, Селидове, Українськ, Новогродівка, Гірник, селища Цукурине, Гострий та Курахівка мають проблеми із водопостачанням.

  «Сьогодні найголовніше питання забезпечити мешканців області питною водою», – наголосив Павло Жебрівський.

  Також голова облдержадміністрації підкреслив що наразі необхідно відпрацювати питання щодо встановлення режиму тиші для відновлення мереж, які були зруйновані.

  Очільник області дав доручення структурним підрозділам, керівникам міст та районів залучити всі власні сили, підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій, міжнародні організації для того, щоб забезпечити мешканців населених пунктів, які мають проблеми із водопостачанням технічною та питною водою, здійснювати постійним підвіз води.

  Очільник області підкреслив, що тримає це питання на особистому контролі.

   

  Завдяки звитязі українських військовослужбовців, бійців добровольчих батальйонів та громадян, 13 червня 2014 року місто Маріуполь стало вільним від проросійських терористів.

  Три роки тому в Маріуполі відбувся бій між силами АТО проти бойовиків так званого «ДНР». За підтримки Збройних сил України добровольчий спецбатальйон «Азов», батальйон «Дніпро» та Нацгвардія звільнили місто Маріуполь від окупації, вселивши в серця містян довгоочікуваний спокій та надію на майбутнє в складі єдиної, неподільної України.

  Таким чином відбулося довгоочікуване звільнення м. Маріуполя від проросійських терористів. Зазначена дата була зафіксована постановою Верховної Ради України 2 лютого 2016 року № 971-VIII «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2016 році».

  13 червня – це прекрасний привід сказати: «Дякую» за можливість жити в мирному місті та ще раз заявити про свою любов до України.

   

  Голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський відкрив футбольні майданчики зі штучним покриттям у містах Краматорськ та Миколаївка. Ці майданчики – частина великого проекту, присвяченого до 85-ї річниці Донецької області. Під час урочистостей також були присутні заступники голови ОДА Віктор Ремський та Владислав Лаврик.

  Очільник області наголосив, що створення сучасних спортивних майданчиків має важливе значення для формування здорової молоді на Донеччині.

  «Донецька область завжди вирізнялась потужними футбольними клубами та спортсменами світового рівня. Сподіваюсь, що на нових футбольних майданчиках нам вдасться виховати нових зірок, які будуть своїми досягненнями прославляти Донеччину та Україну», – наголосив Павло Жебрівський.

  Заступник голови ОДА Віктор Ремський підкреслив, що обласна влада підтримує не лише футбол, а розвиває усі види спорту. За його словами, це одна з важливих складових патріотичного виховання та формування здорової нації.

  У Краматорську та Миколаївці одразу після відкриття майданчиків відбулись змагання серед учнів місцевих шкіл. Кожна команда отримала цінні подарунки від Федерації футболу України, Павло Жебрівський особисто нагородив переможців пам’ятними медалями.

   

  На Донеччині у місті Покровську розпочалось відзначення Дня Європи. На центральній площі міста наразі триває презентація страв країн Європи, майстер-класи з виготовлення сувенірів та різноманітні виставки.

  Урочисте відкриття свята розпочалось зі святкової ходи за участю керівництва Донецької облдержадміністрації, керівництва міст та районів Донецької області, військовослужбовців та мешканців області.

  Голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський урочисто відкрив святковий концерт та звернувся до присутніх з привітанням.

  Очільник області зазначив, що святкування мало відбутись 14 травня, але нажаль в т ой день проросійські терористи обстріляли Авдіївку, загинули мирні мешканці. «Російські найманці і сьогодні почали ранок з обстрілів насосної станції. Через це відсутнє водопостачання і в Покровську в тому числі. Кожного дня бойовики здійснюють обстріли позицій українській військових. Вчора загинули четверо бійців української армії. Це страшна біда для кожного з нас. Але ці хлопці, справжні герої України, віддають своє життя, боронять нашу землю, для того, щоб ми могли збудувати справжнє європейське заможне вільне українське суспільство. Для того, щоб після цієї біди, після всіх цих смертей Донеччина постала як справжня родзинка європейської спільноти. І ми з вами маємо це зробити», – наголосив Павло Жебрівський.

  «Але сьогодні окрім відзначення Дня Європи у нас є ще один чудовий привід для свята – це початок безвізу між Україною та Європейським Союзом. Я хотів би щиро подякувати Президенту України Петру Порошенку та його команді, які зробили все для того, щоб це відбулось. Безвіз – це можливості для кожного з нас. Для всієї Донеччини. І тепер я з радістю оголошую, що кожного року ми будемо відзначати День Європи у Покровську», – підкреслив очільник області.

  Окрім цього, сьогодні для гостей та мешканців міста Покровська відбудеться презентація європейських країн районами та містами Донеччини, концерт гурту «Mad Heads», а також виступи запрошених колективів. Запрошуємо усіх долучитись до свята!

   

  7 червня в.о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики Людмила Биченко провела робочий візит до села Перше Травня Покровського району. Основною темою візиту стало обговорення реформи децентралізації влади та утворення Покровської об’єднаної територіальної громади.

  На зустрічі були присутні голова Покровської райдержадміністрації Анатолій Шишко, голова районної ради Михайло Костюк, Покровський міський голова Руслан Требушкін, секретар міської ради Ірина Сущенко та голова Першотравневої сільської ради Вікторія Чернікова. Також на нараді були присутні голови сусідніх сільських та селищних рад та більшість мешканців сіл Першотравневої сільської ради.

  Мешканці села Перше Травня були занепокоєні через те, що у Покровському районі занадто довго проходить процес добровільного об’єднання громад. Також селяни невдоволені тим, що депутати сільської ради готували документи без узгодження з місцевими жителями. Вони висловили своє бажання приєднатись до Покровської міської територіальної громади. Людмила Биченко заявила, що відповідно до перспективного плану розвитку село Перше Травня разом з 8 іншими сільськими та селищними радами має увійти до Покровської ОТГ, проте жителі села можуть впливати на остаточне рішення. Також вона запевнила громадян, що всі документи, зокрема протоколи громадських обговорень та прийняті рішення, будуть ретельно вивчені. Також вона запропонувала створити нову робочу групу, до складу якої мають долучитись громадські активісти.

  «Ви обрали депутатів, тому маєте ставити їм питання щодо якості їх роботи. Зараз варто у межах робочої групи провести опитування на кожній вулиці, запротоколювати результати. Після цього варто провести сесію сільської ради та, зважаючи на результати опитування, прийняти рішення», – зазначила Людмила Биченко.

   

  Незабаром у Донецькій області почне працювати проект з надання грантів журналістам та виданням, які у своїх публікаціях висвітлюють тему історії Донеччини та проводять історичні дослідження. Загальний фонд проекту складатиме 1 млн гривень. Про це заявив голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський під час прес-конференції, присвяченій Дню журналіста.

  Відповідаючи на питання, Павло Жебрівський заявив, що у Донецькій області найближчим часом почне активно розвиватись мережа теле-радіо передавачів, які дозволять покрити українським мовленням всю вільну територію області та частково окуповану. Також він зазначив, що у місті Часів Яр почав мовлення на окуповану територію Перший канал Українського радію. За словами очільника області, подеколи українські радіопередачі «чутно» навіть у російському Ростові-на-Дону.

  Також Павло Жебрівський підкреслив важливість існування україномовних видань на території області. Він зауважив, що обласна влада може підтримувати українську пресу на перших етапах, пізніше видання має існувати самостійно. Звертаючись до присутніх журналістів, очільник області зазначив велике значення медіа у сучасній війні в Україні.

  «Агресія Росії показала, що війни змінились, тепер війна іде за розуми людей, за їх громадянську позицію. Багато журналістів залишилось на тій стороні і промивають населенню мізки. Зараз є величезна відповідальність усієї журналістської спільноти перед країною за кожне слово, кожен репортаж», – заявив Павло Жебрівський.

   

  Через обстріли з боку проросійських бойовиків та пошкодження лінії електропередачі знеструмленою залишається Донецька фільтрувальна станція. За дорученням голови Донецької облдержадміністрації Павла Жебрівського почалось відновлення ЛЕП та постачання питної води. Питну та технічну воду до міста Авдіївка зараз постачають ДСНС, АДРА та Червоний хрест.

  Павло Жебрівський зазначив, що зараз в районі Донецької фільтрувальної станції ремонтна бригада у супроводі саперів, представників ОБСЄ та СЦКК почала роботи з відновлення ЛЕП.

  На сьогоднішній день мешканцям Авдіївки питну воду постачають: ДСНС – 22 кубічні метри, АДРА – 918 бутлів об’ємом 6 літрів, Червоний хрест – 18 кубічних метрів. Технічну воду постачають підприємства ЖКГ м. Авдіївка – 10 кубічних метрів, ДСНС – 5 кубічних метрів. Цієї води вистачить для забезпечення потреб мешканців міста на одну добу, до повного відновлення централізованого водопостачання підвіз води буде забезпечуватись усіма наявними засобами.

   

  Сьогодні у Краматорську у будівлі Краматорської міської ради відбулися урочистості з нагоди Дня журналіста. У заході взяли участь голова облдержадміністрації Павло Жебрівський, заступник голови облдержадміністрації Ігор Стокоз, голова Національної спілки журналістів Микола Токарський, представники Штабу АТО, а також в.о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики Людмила Биченко. У святковій обстановці керівник облдержадміністрації нагородив журналістів Почесними грамотами та цінними подарунками, а голова Донецької обласної спілки журналістів Національної спілки журналістів України Микола Токарський прийняв у члени НСЖУ трьох кореспондентів.

  «Журналісти Донецької області – це особлива каста. Безумовно, до вашої спільноти входять журналісти ЗСУ. Ви не тільки даєте оцінку, контролюєте владу, а й даєте відсіч у інформаційній війні, яку проти нас розв’язала Росія. Сьогодні багато телевізій залишилося на непідконтрольній території, і така ситуація дає додатковий поштовх, щоб медіа ефективно запрацювали у Маріуполі, Слов’янську, Покровську, Краматорську. Кожне ваше слово, кожен ваш репортаж – це відповідь на ту російську агресію, що є сьогодні на Донеччині», – наголосив Павло Жебрівський.

  Також Микола Токарський подякував Павлу Жебрівському за влаштовану зустріч та пообіцяв сприяти українським військовим в інформаційному плані щодо повернення окупованих територій – Донбасу та Криму.

   

  Голова Донецької Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський відвідав українських воїнів, які беруть участь в Антитерористичній операції та ознайомився з умовами їх служби та побуту. Також очільник Донеччини взяв участь в урочистому відкритті двох сучасних спортивно-тренажерного майданчиків, придбаних облдержадміністрацією для наших військових і подарував військовослужбовцям футбольні м’ячі та інший спортивний інвентар.

  Звертаючись до присутніх Павло Жебрівський зазначив, що обласна адміністрація робить усе можливе для покращення побуту українських захисників.

  «Схожі тренажерні комплекси найближчим часом будуть зведені у Маріуполі, Краматорську, Слов’янську та інших містах регіону, де є військові частини», – повідомив Павло Жебрівський.

  Окрім того він додав, що торік Донецька ОДА виділила 50 мільйонів гривень для придбання сучасного військового обладнання.

  У свою чергу керівник Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей генерал-лейтенант Олександр Сирський від імені українських військових подякував Павлу Жебрівському за постійну підтримку і допомогу у покращенні матеріальної-технічної бази військових частин, що залучені до проведення Антитерористичної операції та висловив сподівання, що така плідна співпраця триватиме і надалі.

  Сьогодні очільник області Павло Жебрівський проінспектував ремонт доріг,
  мостів та шляхопроводів, який ведеться коштом обласного та державного
  бюджетів у дев’яти містах – Слов’янську, Селидовому, Соледарі, Добропіллі,
  Мирнограді, Покровську, Бахмуті, Костянтинівці та Краматорську.

  «Зауважень багато. І перш за все – до якості та темпів виконання робіт
  підрядниками. Повторюю вкотре: за якість доріг ті, хто береться їх
  ремонтувати, відповідатимуть у тому числі й матеріально», -наголосив Павло
  Жебрівський.

  Очільник області повідомив, що зобов’язав підрядника, який робив частину
  дороги Т-0514 «Добропілля – Лиман», власним коштом переробити ділянки, на
  яких допущено брак. «Будемо й надалі дотримуватися такого порядку: не
  забезпечив якості за бюджетні гроші – вкладай свої», – підкреслив Павло
  Жебрівський.

  Після перевірки було визначено наступні проблемні питання.

  Перше: багато керівників міст та селищ так і не почули обласну владу з
  приводу системно-комплексного підходу. «Я ставлю задачу ремонтувати дороги
  так, аби мінімум 10 років не мати з ними проблем. Причому враховувати все:
  від основи й покриття до бордюрів. Ямковим ремонтом ставлю задачу
  обходитися лише там, де без нього – ніяк», – пояснює керівник Донецької ОДА.

  Проблема друга: затримки з виконання робіт. Основна причина – недостатня
  кількість вантажних вагонів на залізниці. Підрядники не можуть довезти так
  звані сипучі матеріали для виготовлення достатньої кількості асфальту.

  Проблема третя – підрядники. Вони лише спинаються на ноги та завершують
  будувати асфальтові заводи. Криза призвела до відсутності у них обігових
  коштів. Але вкладати гроші й нарощувати потужності їм є сенс, адже на
  Донеччині щонайменше 20 наступних років будівельних робіт буде більше ніж
  достатньо.

  «Зараз на рахунку 464 млн, думаю, що до 1 вересня буде 600 млн, а до кінця
  року – мільярд гривень, який ми зможемо спрямувати на дороги. Крім того,
  приблизно 370 млн гривень ми вже спрямували на комунальні дороги. Очікуємо
  на наступний рік 2,5 мільярди грошей, які ми маємо використати на
  будівництво доріг. Цього не вистачить, щоб відремонтувати усі дороги
  Донеччини, але це більше, аніж можуть «підняти» наші підрядники», –
  зазначив Павло Жебрівський.

  Також він повідомив, що у 2017 році заплановано закінчити реконструкцію 12
  об’єктів. Для порівняння: до війни в усій Донецькій області за рік
  відновлювали максимум 2-3. «За Державними будівельними нормами України на
  мости й шляхопроводи має бути 10 років гарантії, то підрядники готові й 25
  років давати, тому що насправді роблять якісно й на совість. Втім, є
  проблеми з фінансуванням. Там, де «працюють» обласні кошти – все чітко
  розписане й затримок немає. А там, де виділяються гроші державні – великі
  затримки й відповідно – проблеми. Їх ми обговоримо з Президентом – він
  спеціально з приводу цього скликає голів ОДА Сходу України», – зазначив
  очільник області.

  Кілька об’єктів вже майже завершені: Бахмутський шляхопровід буде зданий 23
  серпня, на День прапора; а міст у Соледарі буде зданий до кінця вересня.
  © 2016 Костянтинівська міська рада.
  Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
  logo gray small
  logo footer
  85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
  Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
  Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
  тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
  Для офіційної кореспонденції:
  E-mail: kon.v@dn.gov.ua