Новини Донеччини

Прес-служба Донецької облдержадміністрації, посилання:579276 668732449814469 1919149322 n

 

Протягом 2017 року проведено 5 засідань конкурсної комісії з відбору проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва для надання фінансової підтримки з бюджету Донецької області. Всього для розгляду було надано 304 проекти, у тому числі 17 – на часткову компенсацію відсоткових ставок за кредитами, наданими на реалізацію проектів, 287 – на фінансову підтримку проектів. 

Переможцями визначено 10 проектів щодо часткової компенсації відсоткових ставок; 133 проекти щодо фінансової підтримки на загальну суму 53,5 млн. грн. Проектами переможців передбачається створення більше 560 нових робочих місць. 

Протягом 2017 року профінансовано проекти 107 підприємців на загальну суму 31,9 млн грн. Із 107 проектів в повному обсязі профінансовано 65 проектів на загальну суму 26,7 млн. грн., в т.ч. 13,35 млн. грн. – кошти місцевих бюджетів. Відповідно до укладених угод станом на 29 січня 2018 року суб’єктами підприємництва надано 64 звіти, згідно з якими створено 69 робочих місць.

У 2018 році внесено зміни до Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва в Донецькій області на 2017-2018 роки, підготовлено проект розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації про внесення змін до Порядку використання коштів обласного бюджету, передбачених на надання фінансової підтримки суб’єктам малого підприємництва на реалізацію проектів (передбачається співфінансування проектів на більш сприятливих умовах для громад – 70 % з обласного бюджету, 30% – з бюджетів міст обласного значення, районів, ОТГ). Після завершення процедури погодження проекту розпорядження буде оголошено черговий прийом документів на конкурс. 

27 січня на українську землю повернулася Ольга Політова – мешканка села Очеретино. На костянтинівському вокзалі полонянку зустрів заступник голови- керівник апарату облдержадміністрації Сергій Добряк.  Ольга Пилипівна не може приховати емоцій. День визволення називає другим народженням і найщасливішим днем життя.  У полон терористів жінка потрапила наприкінці 2015-го під час виконання своїх службових обов’язків. 2 роки тюрми згадує з жахом, адже весь цей час перебувала під всебічним тиском з боку ворога. В селі Очеретине, де мешкає переселенка з Донецька, для неї вже підготували житло. Одразу після повернення, Ольга Політова зможе повернутися до своєї роботи. Ольга Політова – вже 6 з 24 полонених, які мають повернутися на рідну Донеччину. Кожному з таких людей обласна державна адміністрація надає соціальний супровід та фінансову підтримку. 

Невдовзі в Донецьку область мають повернутися ще 9 звільнених з полону людей, які наразі перебувають на реабілітації в Києві. 

З метою інформування населення, в тому числі дітей шкільного та дошкільного віку, щодо способів поводження з побутовими та ртутьвмісними відходами, департаментом екології та природних ресурсів було виготовлено 3  відеоролики  з українським та англійським дубляжем.

Матеріали були створені в рамках реалізації Програми поводження з відходами в Донецькій області на 2016-2020 роки, яка затверджена розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної  адміністрації від 22 вересня 2016 р. № 836 департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації на виконання заходу «Створення відеотек, спрямованих на запровадження раціональної системи поводження з відходами». 

https://fex.net/#!633280494190 - Посилання на ролик загальний

https://fex.net/#!084842907137 - Посилання на ролик для дітей

 

Сьогодні керівник Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський разом з віце-прем'єр-міністром Геннадієм Зубком відвідали КПВВ «Майорськ», де обговорили проект облаштування контрольно-пропускного пункту в'їзду-виїзду.

Під час обговорення було прийнято рішення не будувати капітальні споруди, бо психологічно це сприйматиметься як будівництво кордону. 

«За попередніми розрахунками, на оформлення необхідних документів та затвердження проекту потрібно місяців три, ще півроку - на його реалізацію. Тобто десь до вересня маємо закрити це питання й навести лад на усіх чотирьох пропускних пунктах, що функціонують на території області. Ми маємо подбати про людей - щоб їм було зручно проходити контроль та перебувати на КПВВ», - наголосив керівник Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський. 

 

На виконання доручення очільника області сьогодні проведено облік пошкодженого житла у Новолуганському, яке вчора постраждало від обстрілів рашистів. У селищі розгорнуто цілодобовий оперативно-рятувальний штаб: намети ДСНС, польова кухня, а також надається медична допомога. «Маємо на сьогодні таку картину: пошкоджено 5 п’ятиповерхівок, 7 двоповерхівок, гуртожиток, амбулаторія, школа, дитсадок та 41 приватний будинок», - повідомив Павло Жебрівський. 

У ході засідання оперативного штабу задіяні підрозділи ДСНС, поліції та військових, що наразі ведуть роботи з розбору завалів від зруйнованого житла, сапери оглянули територію та провели знешкодження нерозірваних снарядів. Також ремонтні бригади допомагають людям лагодити дахи та затуляти вікна. Протягом ночі чергуватимуть поліцейські, аби не допустити мародерства. 

«Сильно постраждали місцеві школа, дитячий садок та амбулаторія. Це першочергові об’єкти, які ми маємо відновити», - наголосив Павло Жебрівський. Окрім цього, голова Донецької ОДА дав завдання місцевим депутатам обійти кожну домівку у селищі, подивитися, де ще потрібна наша допомога, оповістити усіх, де облаштовані сховища. 

Потреби в евакуації людей поки що немає.

 

Сьогодні для дітей північної частини області сьогодні влаштували великий подарунок – спектакль Донецького академічного обласного драматичного театру "Іде Святий Миколай". 

Привітати діточок зі святом завітав і заступник голови облдержадміністрації Ігор Стокоз.

Також він зазначив, що така ж вистава відбудеться і в південній частині Донеччини. День Святого Миколая з року в рік набуває популярності на теренах Донецької області та всієї України, тому сьогодні пісні, танці та

захоплива історія спектаклю нікого не залишили байдужими. 

Також цього дня у Краматорську підвели підсумки обласного  фестивалю для дітей-інвалідів «Я можу все». Понад двісті учасників презентували свої картини, вироби з паперу та дерева.

 

Сьогодні у Краматорську відкрився форум «Децентралізація: сучасний стан та  перспективи розвитку». Організаторами форуму виступили Донецька обласна державна адміністрація, Комітет Верховної Ради України з питань  ержавного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Захід відбувається за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» Під час урочистого відкриття керівник Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський наголосив: «Дуже приємно, що такий форум проходить на Донеччині вже вдруге. Це значить, що реформа децентралізації є важливою, а для Донецької та Луганської області надважливою. Росія пропонує нам статус для окремих територій Донецької та Луганської області, щоб впарити нам цю ракову пухлину. У відповідь має бути децентралізація з самодостатніми громадами. Наскільки це буде успішно проведено– настільки міцнішими будуть наші аргументи під час перемовин. Україна знає, як навести порядок на власній території. Кажуть, що Краматорськ – це серце Донеччини, але насправді серцем Донецької області залишається Донецьк. Це поранене серце, до якого ми поки не маємо доступу, але він буде. Хочу, щоб сьогодні на форумі ми максимально поділилися досвідом, щоб громади працювали для людей, діти не хотіли виїжджати за кордон, а робили свою громаду успішною». Народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Віталій Курило пообіцяв, що нові законопроекти полегшать проведення реформи: «Наш комітет піклується реформою децентралізації, через Комітет йдуть постанови про зміну меж та назв. Абсолютна більшість питань проходить при 100% голосуванні, тому ви завжди знайдете підтримку. У нас підготовлений проект закону про військово-цивільні адміністрації. Новий закон значно полегшить роботу з адміністрування. При підготовці цього закону ми працювали з Луганською та Донецькою областями, але ми також готові вносити зміни».

У форумі беруть участь народні депутати України – члени Комітету, голови профільних підкомітетів, представники центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування Донецької області та інших регіонів України, представники всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, громадянського суспільства, експертного і наукового середовища та міжнародні партнери.

 

Донецька облдержадміністрація оголосила відкритий краєзнавчий конкурс проектних робіт "Донеччина.UA". Відеоролік знаходиться за посиланням "ДонеччинаUA_4.mp4"

 

09 листопада на Донеччині у Новогродівці відкрили після реконструкції сквер імені Тараса Шевченка. Він став справжньою окрасою міста: нові доріжки й зелені насадження, дитячий майданчик та освітлення, лавочки для відпочинку та фонтан.

Роботи з відновлення  скверу розпочалися ще торік. З обласного екологічного фонду було виділено 3 мільйони 543 тисячі гривень. На цьому об’єкті були проблеми із підрядником: компанія «Дені Донбас», яка виграла підряд, затягнула роботи до неможливого, тож змушені були з нею попрощатися. За роботу за результатами наступного тендеру на ProZorro взялося ТОВ «Континент Будівельник», воно й завершило проект.

Відкриття скверу стало справжнім святом для містян. Нині це місце для побачень та прогулянок, проведення культурних заходів та зустрічей. До скверу вже «потягнувся» дрібний бізнес – відкриваються кав’ярні, ятки з сувенірами, іграшками та смаколиками для дітей.

«Маю надію, що об’єкти, які будуємо та ремонтуємо коштом обласного бюджету – школи, сквери, парки, спортивні майданчики, молодіжні центри – будуть осердям суспільного життя громад. Дамо поштовх – і їм легше буде розвиватися надалі», – наголосив керівник Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський.

 

Сьогодні у Краматорську відбулася зустріч представників Донецької облдержадміністрації зі спільною делегацією Представництв Європейського Союзу та ПРООН в Україні. На ній сторони обговорили координацію поточних завдань та ініціатив ООН, короткострокові та довгострокові плани роботи облдержадміністрації в регіоні.

«З Представництвом ЄС та ПРООН в Україні вже маємо багаторічний позитивний досвід співпраці, тож пропозиції, висловлені Донецькою облдержадміністрацією, сподіваюся, у майбутньому будуть підтримані нашими партнерами. Ми сподіваємося на підтримку міжнародних організацій та просимо продовження і у наступному році програми стажувань для представників малого бізнесу, директорів шкіл, чиновників; реалізації програми з підвищення рівня професійно-технічної освіти в області. Крім того є необхідність проведення маркетингових досліджень Донеччини задля формування унікальних регіональних економічних пропозицій», – наголосив Павло Жебрівський. 

За словами керівника Програм співробітництва Представництва ПРООН в Україні Беренда де Гроота, у наступному році ЄС планує виділити 50 млн євро для Донецької та Луганської областей. Їх спрямують передусім на програми з

децентралізації, розвиток професійно-технічної й вищої освіти та медицини, підтримку малого підприємництва, зміцнення безпекової складової громад.

 

Краматорськ незабаром отримає новий сучасний сквер. За реалізацію проекту з благоустрою території взялась громадська організації «Екологія промислового регіону», допомогу надали департамент екології та природних ресурсів

Донецької облдержадміністрації та заступник голови Донецької ОДА Віктор Ремський.

Активісти ГО «Екологія промислового регіону» взяли на себе усі фінансові питання проекту, керівництво Донецької ОДА долучилось до виготовлення необхідної дозвільної документації. Віктор Ремський зазначив, що подібні проекти життєво необхідні не лише для Краматорська, а й для багатьох міст Донеччини.

«Питання озеленення не тільки міста Краматорськ, а й взагалі Донецької області надзвичано важливе, оскільки ні для кого не секрет, що наша область найбільш техногенно навантажена. Тому це питання стоїть на контролі голови обласної державної адміністрації. До нас приїздили спеціалісти різних інститутів, які вивчали територію Донеччини, і вони зазначили, що у Донецькій області, особливо у містах, таких як Маріуполь та Краматорськ, катастрофічно не вистачає хвойних насаджень», – наголосив Віктор Ремський.

Він також зауважив, що у області існує масштабний проект озеленення міст, створення нових насаджень, благоустрою парків.

«Ми повинні розуміти, що від свідомості кожного залежить якість життя у містах Донеччини. Сьогодні ми хочемо усім показати приклад того, що саме від нас залежить стан наших парків, скверів, дворів. Хочу подякувати активістам за їх корисну роботу», – додав Віктор Ремський.

У оновленому сквері на бульварі Богдана Хмельницького вже висадили 20 кленів, 41 тую та кущі ялівця. Також продовжується реконструкція пішохідних доріжок, монтаж дитячого майданчику та обладнання для створення зони Wi-Fi

 

Біля Авдіївки продовжуються роботи з будівництва газогону для міста та навколишніх сіл. Трубопровід протягнеться від Очеретиного та гарантуватиме безперебійне газопостачання для міста.

Наразі вже підготовлено 7780 метрів траншеї для прокладання газогону та зварено 5400 метрів труб. Будівельники ведуть роботу одночасно на двох напрямках.

«Бригади працюють на 6 зварювальних апаратах, допомагають і підсобники – жителі Авдіївки. Усі зацікавлені у тому, аби якнайшвидше завершити роботи й подати газ на місто та навколишні села. Дав завдання підряднику та департаменту, який курує будівництво, збільшити кількість зварювальних апаратів – їх в області, щоправда, більше немає, тож шукатимемо у сусідніх областях. Авдіївка та селища Ясинуватського району будуть з газом – для

цього докладаємо максимум зусиль.», – заявив голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський.

Очільник області зазначив, що найближчим часом до будівництва газогону долучаться військові. Вони мають надати необхідну техніку та залучити спеціалістів.

 

У Торецьку відбувся брифінг віце-прем′єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ Геннадія Зубка та керівника Донецької облдержадміністрації Павла Жебрівського. Під час спілкування з журналістами Геннадій Зубко зазначив, що зараз йде підготовка проекту модернізації системи водопостачання в Донецькій області як стратегії 2017-2020. Можливо для даних цілей будуть залучені кошти міжнародних партнерів.
«Сьогодні презентується програма, яка дасть можливість будівництва другого водогону, який зможе дати альтернативне забезпечення таким містам, як Авдіївка, Торецьк або Маріуполь. На це потрібно шукати кошти в бюджеті, щоб за три роки повністю забезпечити Донецьку область водопостачанням», – сказав Геннадій Зубко.
Також керівник Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський зазначив: «Ми підготували дорожню карту побудови нової інфраструктури на території, контрольованій українською владою. Ви це можете побачити на сайті ДонОДА – 243 мільярда гривень потрібно для того, щоб це була європейська інфраструктура – дороги, мости, каналізація. Але це не відновлення, це – побудова нової інфраструктури. Відновлюється не тільки те, що зруйновано війною, а й те, що не будувалося багато років. Думаю, найближчим часом ми будемо відкривати очисні споруди в Костянтинівці, які не функціонували 25 років».

 

Сьогодні у Торецьку на Донеччині відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житло-комунального господарства за участю представників Донецької облдержадміністрації та віце-прем′єр- міністра, міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ України Геннадія Зубка.

Під час засідання були розглянуті питання водопостачання на Донбасі, відновлення зруйнованої інфраструктури та опалення.

«Є три питання, які потрібно вирішити на Донеччині – водозабезпечення, теплопостачання та відновлення житла. Ми просимо уряд віднайти механізм погашення заборгованості на КП «Вода Донбасу» непідконтрольними територіями, що наразі складають майже 2 мільярда гривень. Ми навіть готові передати КП «Вода Донбасу» в управління міжнародним організаціям. Зараз будується альтернативний газогін, що повністю забезпечить Авдіївку природнім газом. Відновлення приватного житла на лінії зіткнення є величезною проблемою – будівельні кампанії не хочуть заходити в Авдіївку, Красногорівку та займатися відбудовою, тому ми вимушені просити залізничні війська робити певний перелік робіт» , – наголосив керівник Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський.

Під час засідання віце-прем′єр- міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ України Геннадій Зубко відмітив, що головна задача уряду – підтримати усі інфраструктурні проекти, які реалізуються на Донеччині, а їх понад 800. Також Генадій Зубко подякував очільнику області за вчасно розпочатий опалювальний сезон та підкреслив, що відповідальність за невчасне увімкнення опалення у будівлях несуть керівники на місцях.

 

Сьогодні на Донеччині у місті Краматорську відбулись меморіальні заходи з нагоди 73-ї річниці вигнання з України нацистських окупантів – мешканці міста, представники міської та обласники влади, співробітники місцевого військкомату, військовослужбовці 81-ї аеромобільної бригади поклали квіти до пам’ятного знаку та вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих.

Очільник області провів паралель між діями нацистів 73 роки тому та діями проросійських терористів сьогодні.

«Зараз проросійські терористи називають українську владу фашистами. Фашист – це той, хто готовий знищити свій народ заради забаганок. Українська влада не знищує свій народ. Українська влада готова боротись за кожну людину», – підкреслив очільник області Павло Жебрівський.

Голова облдержадміністрації зазначив, що 73 роки тому те,  що було фашизмомі нацизмом, сьогодні – рашизм – і вони ні чим не відрізняються.

«Сьогодні вшануючи пам’ять загиблих тоді, ми кажемо сьогоднішньому ворогу з Російської Федерації – ви ні чим не відрізняєтесь від гітлерівців, які катували та вбивали людей», – підкреслив очільник області.

Також Павло Жебрівський зазначив, що це святий та пам’ятний день для всіх нас, бо тоді українці здійснили подвиг заради миру, незалежності та свободи України.

«Я точно знаю, що цей урок, ця пам’ять для нас всіх є дуже важливо. Ми ніколи не вели себе як фашисти. І тепер ми ніколи не дозволимо рашистам забрати українську землю», – наголосив Павло Жебрівський.

 

Ремонт пошкодженого в результаті бойових дій приватного житла та газопостачання прифронтової зони – такі питання сьогодні обговорив очільник області Павло Жебрівський з представниками Міжнародного Комітету Червоного Хреста Даніель Хеннон-Бьорт та Крістофом Гравендом. 

Павло Жебрівський подякував за співпрацю по Авдіївці: саме завдяки будівельним матеріалам, наданим Червоним Хрестом, спільно з бригадами ДСНС вдалось відремонтувати вже понад сотню приватних помешкань. Представники

організації запевнили, що така допомога надаватиметься і надалі.

Обіцяв підтримку Червоний Хрест і в питаннях забезпечення населення, що мешкає на лінії розмежування, паливними брикетами для обігріву приміщень, або грошової допомоги для придбання палива.

Обговорили також проблему перебитих російськими наймитами газогонів – на Авдіївку та Ясинуватський район, Мар’їнку й Красногорівку, селище Пікузи. По кожному з них – окреме рішення. До Авдіївки та селищ Ясинуватського

району прокладаємо газогін з контрольованої території. 

«По Мар’їнці й Красногорівці хотіли б запустити існуючий, відновлений спільно з тим-таки Червоним Хрестом газогін, але проросійські бандити не дають нам проінсталювати й запустити ГРС, тому вже думаємо про альтернативу

– підведення газу з Курахового (по альтернативному проекту ПКД вже є, але роботи раніше весни наступного року розпочати не зможемо). Тож по Мар’їнці та Красногорівці сподіваємося на допомогу ОБСЄ та Червоного Хреста в

питаннях тиску на російську сторону, щоб та забезпечила повний режим тиші та надала можливість запустити вже існуючу мережу», – повідомив Павло Жебрівський.

Також він розповів про ситуацію по окупованому селищу Пікузи (колишнє Комінтернове, куди раніше постачала паливо приватна компанія «Маріупольгаз»). «Там кілька проблем: перебитий газогін та накопичені борги. Проросійські бандити буквально тримають людей у заручниках: не дають відновити пошкоджену трубу й не пускають представників «Маріупольгазу», щоб вони приймали плату за спожитий газ (хоча у сусідньому Павлополі, який живиться з окупованого Новоазовська, це питання вирішене – люди за газ тій стороні платять). Просимо міжнародні організації – ОБСЄ та Червоний Хрест – вплинути на російську сторону та допомогти вирішити ці питання», – звернувся очільник області до представників організації.

Павло Жебрівський подякував представникам Міжнародного Комітету Червоного Хреста за плідну співпрацю й дієву допомогу населенню. Представники делегації запевнили, що усі програми підтримки будуть продовжені і у наступному році.

 

26 жовтня у Краматорському палаці культури ім. Леоніда Бикова пройшов VІІ Всеукраїнський конкурс краси дівчат на інвалідних візках “Краса без обмежень – 2017”. 

Такий конкурс на Донеччині проводиться вже сьомий рік підряд, і за цей час він набув популярність не лише в Донбасі і Україні, але й за межами нашої держави.

Організаторами конкурсу традиційно виступили Управління у справах сім’ї і молоді Донецької облдержадміністрації, Донецька обласна організація інвалідів ВОІ СОІУ, “Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю “Донбас” і Комітет молодіжної політики ДООІ.

Як і минулого року, конкурс пройшов під патронатом голови Донецької ОДА Павла Жебрівського і народного депутата України Максима Єфімова.

У нинішньому конкурсі виступили 10 дівчат, що пересуваються на інвалідних візках, з різних регіонів України: Донецької, Закарпатської, Житомирської, Івано-Франківської, Луганської, Київської, Миколаївської та Хмельницької областей.

Під час конкурсу учасниці представили 2 танцювальні номери. Поки дівчата готувалися гостей розважали артисти, в тому числи чемпіони з бальних танців на візках. Під час фінального виходу у вечірніх сукнях журі оголосили переможниць. Корону з рук минулорічної красуні отримала наймолодша учасниця , 18-річна Олена Мороз з Луганської області 

Переможниця конкурсу, Перша і Друга віце-міс отримали путівки на реабілітацію до Слов’янського курорту. Всі учасниці «Краси без обмежень-2017» отримали спеціальні титули та численні подарунки від спонсорів і організаторів.

Завітав на свято також і заступник голови облдержадміністрації Ігор Стокоз. Він передав вітання від голови Донецької облдержадміністрації Павла Жебрівського та вручив усім дівчатам квіти.

«Радий вітати Вас на цьому святі! Адже для кожного з нас – це давно вже не просто конкурс. Це справжнє свято краси, сміливості, сили думки та мужності духу. Кожного року ви знову і знову своїм прикладом даєте можливість людям, що опинилися в складних життєвих умовах повірити в себе, даєте їм можливість наповнити життя новим сенсом, надихаєте їх. Дорогі красуні, сьогодні мені б хотілося привітати кожну з вас з перемогою, бо не залежно

від результатів ви вже перемогли обставини та суспільну думку. Я пишаюсь вашою красою, мужністю та силою духу. Ви – справжній приклад для кожного з нас», – звернувся до присутніх Ігор Стокоз.

 

Сьогодні в Дружківці відбулося виїзне засідання колегії Донецької облдержадміністрації, де на розгляд колегії винесли питання про розвиток третинного рівня медичної допомоги в Донецькій області, обласну цільову соціальну програму протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2017-2018 роки, заслухали звіт проекту комплексної програми економічного розвитку сільських територій Донецької області на 2018-2020 роки, а також заслухали звіт про діяльність Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області у галузі ветеринарної медицини, сферах державного нагляду (контролю) за дотриманням санітарного законодавства, карантину та захисту рослин.

Під час колегії керівник Донецької облдержадміністрації наголосив: «Необхідно провести інвентаризацію усіх сільськогосподарських земель Донеччини. Кожна сотка землі повинна приносити кошти громаді. Скільки необлікованих земель? Безліч. Орендна плата не змінювалася з 2007 року та за старими договорами складає всього 3%. Усім відомо, що на сьогодні ніхто менш ніж за 8% землю в оренду не здає. Все інше йде в конвертах. Громада недоотримує кошти. Тут повинний бути чіткий механізм, який наразі відсутній».

-----
В рамках дводенного візиту на Донеччину представники Комітету Верховної Ради з питань освіти та науки провели у Краматорську виїзне засідання з представниками освітянської сфери Донецької та Луганської областей. Участь у засіданні також взяв голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський.
Звертаючись до присутніх очільник області зазначив, що освіта й наука для Донеччини – ключове питання. Він наголосив, що надзвичайно важливо, що народні депутати Олександр Співаковський, Тарас Кремінь, а також перший заступник міністра науки та освіти Володимир Ковтунець приїхали на Донеччину, щоб на власні очі побачити, як ми розбудовуємо мережу опорних
шкіл, поспілкувалися з освітянами, обговорили закон про освіту. «Такі виїзди, таке відкрите спілкування дають глибоке розуміння суті процесів, можливість бачити перспективу та за необхідності корегувати ті чи інші моменти. Важливо, що до розмови долучилися й народні депутати з Донеччини – Олег Недава та Максим Єфімов», – підкреслив Павло Жебрівський.
На засіданні, звертаючись до освітян, голова Донецької ОДА зазначив, що своєю першочерговою задачею бачить розбудову мережі опорних шкіл. На Донеччині їх має бути 39. Поки що визначено  інансування по 30 (чотири з них вже відкрито).
«Щодо решти 9 шкіл, просимо допомоги народних  депутатів та Кабінет міністрів, щоб на наступний рік 450 млн грн з коштів, які передбачені для тимчасово окупованих територій, спрямували для цільового використання на ремонт та облаштування 9 опорних шкіл на контрольованій Україною території», – звернувся Павло Жебрівський до представників Комітету. Ця пропозиція була підтримана членами виїзного засідання та внесена у протокол. 
Перший заступник міністра освіти Володимир Ковтунець та заступник голови комітету ВР з питань науки та освіти Олександр Співаковський дали високу оцінку роботі, яку проводить обласна влада з розбудови мережі опорних шкіл. Вони побували у Покровську та Билбасівці й були вражені масштабами та якістю проведення робіт, а також їхньою ціною. «Загалом в Україні у цьому році будується чи реконструюється 36 опорних шкіл. У цій цифрі 22 школи – з Донеччини», – наголосив Володимир Ковтунець. 
«Розбудова освітньої мережі та зміцнення й осучаснення шкільної освіти – загальнодержавна політика. Президент України Петро Порошенко зазначив, що держава розглядає фінансування освіти не як видатки, а як інвестиції у майбутнє. І це вкрай важливо для Донеччини», – наголосив очільник області.

Сьогодні у Слов’янську відбулись урочисті заходи з нагоди 25-річчя існування в Донецькій області центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також напередодні професійного свята Дня працівника соціальної сфери. 
«Ваша справа важлива, як ніколи. Тому що саме до вас звертаються люди, які потребують допомоги. Ви здійснюєте свою роботу в складних умовах – в області, в якій триває збройна агресія Росії проти України, і тому багато людей, постраждалих внаслідок дій ворога потребують вашої допомоги», – звернувся до присутніх Ігор Стокоз. Він привітав соціальних працівників зі
святом, побажавши миру, благополуччя та віри в свою справу. 
Також заступник голови облдержадміністрації Ігор Стокоз вручив почесні грамоти та подяки працівникам центрів соціальних служб міст та районів Донеччини.

 

Соціальні відеоролики https://fex.net/#!803543789691

 

9-10 жовтня Донеччину з робочим візитом відвідала делегація членів Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та пенсійного забезпечення. Метою поїздки стало ознайомлення з гуманітарною ситуацією у регіоні.

Народні депутати спільно з заступником голови облдержадміністрації відвідали Бахмутьске районне та міське управління з питань соціального захисту населення, управління пенсійного фонду. В рамках візиту члени Комітету провели нараду з представниками профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, де обговорили нагальні проблеми. 

Представники делегації також відвідали КПВВ «Майорське» та селище Новолуганське. На пункті пропуску народні обранці поспілкувались з місцевими мешканцями та оглянули роботу мобільного відділення «Ощадбанку». 

Під час спілкування з людьми депутати ознайомились з головними проблемами, які турбують місцевих мешканців. Для жителів сірої зони проблемними питаннями є водопостачання та забезпечення електроенергією. Для тих, хто перетинає лінію розмежування – отримання соціальних виплат. 

Разом з тим, ведеться робота зі спрощення перетину лінії розмежування. Щодня КПВВ «Майорське» обслуговує понад 7 тисяч пішоходів та близько тисячі автівок. Тут регулярно працює мобільне відділення «Ощадбанку», у якому можна пройти верифікацію та виконати інші банківські операції.

 

В Донецькій області проходить інформаційна кампанія «Я –ГРОМАДА», організатором якої виступили експерти Програми розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу. 

У рамках дорожнього туру інформаційній заходи проходитимуть у тих громадах, які тільки йдуть до об’єднання. Фахівці надали корисну інформацію, пов’язану з процесом децентралізації, мешканцям Краматорська. На черзі – зустрічі у Великій Новосілці, Вугледарі, Маріуполі, Сартані, Дружківці, Слов’янську та Бахмуті. 

За словами керівника Програми відновлення та розбудови миру Віктора Мунтяну, проведення інформаційної кампанії було націлене на збільшення рівня залученості громадян до впровадження реформи децентралізації. 

« Це також нові можливості для людей: можливості швидше вирішувати питання власного міста або села, можливість швидше розвиватися, можливість залишати більше грошей від зборів і податків на своїй території, можливості отримувати якісні адміністративні й соціальні послуги, послуги у сфері освіти, безпеки і медицини», – підкреслив представник міжнародної організації. 

Як зазначила в.о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації Людмила Биченко, одним із основних напрямків роботи Донецької ОДА є створення спроможних територіальних громад. 

«Ключове завдання децентралізації – забезпечити економічну самодостатність громад, допомогти людям повернути собі впевненість у здатності самим планувати і забезпечувати власне майбутнє. Держава надасть об’єднаним громадам усіляку підтримку – аби вони міцно стали на ноги і були реально спроможними, сильними, єдиними», – підкреслила Людмила Биченко. Вона також додала, що до переліку 20 найспроможніших громад в Україні увійшли також дві ОТГ з Донецької області – Лиманська та Шахівська. 

У кожному пункті зупинки дорожнього туру з місцевими мешканцями зустрічаються експерти, щоб поінформувати їх про сутність реформи децентралізації, про позитивні зміни та відповідальність, які очікують на громаду, що проходить шлях об’єднання. Представники успішних громад також діляться досвідом та кращими практиками втілення реформи. 

Організатори кампанії переконані, що саме відкритий діалог з людьми та переконливий приклад об’єднаних громад дозволять мешканцям області краще зрозуміти наявні резерви та можливості й використати їх для поліпшення життя на місцях.

 

Сьогодні, 3 жовтня у місті Селидове відбулось відкриття після капітального ремонту моста і автодороги по вул. Героїв праці. Збудували міст через річку Солона ще в далекому 1949 році і за словами місцевих мешканців цей міст був просто необхідний для міста, спочатку він був дерев’яний, а в 1961 його розширили й поклали асфальтове покриття, більше капітальних робіт цей міст не бачив.

Голова облдержадміністрації Павло Жебрівський привітав присутніх та зазначив, що станом на сьогодні вже відновлено три мости, які були понищені війною, але необіхдно також відбудовувати і ті об’єкти, на яких раніше нічого не робилось. «Загалом до кінця року ми плануємо відремонтувати дванадцять мостів, з них три дуже важливих – Бахмут, Соледар і от Селидове, інші дев’ять – невеликі мости, але не менш важливі для місцевих мешканців. У нас ще багато роботи в області, але важливо розуміти, що це все наша відповідальність», – підсумував очільник області. 

Роботи по реконструкції й оновленню моста та ділянки дороги виконувала підрядна організація ТОВ «Олександрія Кепітал» з міста Київ, вартість проекту згідно ПКД 6 млн 949 тис. 288 гривень за договором підрядник дає гарантію 10 років на експлуатацію. Також цікавинкою цього мосту є те, що тут були встановлені фільтри вітчизняного виробництва на стічний водовідвід мосту, тож тепер реактиви, сіль, бруд, нафто-паливні матеріали і гума з дорожнього полотна не будуть потрапляти в річку і забруднювати її.

В рамках робочого візиту до міста Селидове Павло Жебрівський разом з головою міста Віктором Ремізовим відвідав Селидівську міську лікарню, у якій встановлено новий комп’ютерний томограф Brivo CT385. 

Цей апарат дозволяє отримати 16 зрізів зображень, і можливість виконувати наступні дослідження: комп’ютерна томографія головного мозку, кісток черепа, орбіт, носоглотки, придаткових пазух, органів грудної порожнини, органів черевної порожнини, хребта, тазостегнових суглобів, кісток таза, томографія кінцівок.

Brivo CT385 відрізняється високим ступенем роздільною здатністю і якістю зображення, можливістю використання передових технологій та швидкістю ефективної автоматизованої обробки отриманого зображення. Використання цього обладнання дозволить на протязі року провести обстеження приблизно 1400 пацієнтів. 

Павло Жебрівський зазначив, що обладнання яке надається лікувальним установам повинно в першу чергу слугувати людям, які приходять в лікарню за допомогою, а не простоювати без діла.

Близько 50 представників всеукраїнських та регіональних засобів масової інформації взяли участь у обласному прес-турі «Оновлена Донеччина», який стартував сьогодні у Краматорську.

У рамках першого дня прес-туру представники ЗМІ разом відвідали інфраструктурні об’єкти у Краматорську, Слов’янську та районі, Черкаській об’єднаній територіальній громаді. Заступник голови облдержадміністрації Віктор Ремський в ході поїздки розповів представникам медіа про основні напрямки роботи ОДА та представив кожний об’єкт у програмі прес-туру. 

Так, на Краматорському регіональному полігоні твердих побутових відходів журналістам презентували першу в Україні мобільну установку з утилізації ртутьвмісних відходів. Автомобіль дозволяє утилізувати 5 тисяч ламп на годину. Цієї потужності достатньо, щоб вирішити дану проблему не тільки на Донеччині, але й суміжних регіонах. 

Продовжився прес-тур на новому спортивному майданчику селища Ясногірка. Футбольне поле зі штучним покриттям – подарунок місцевій школі від Донецької облдержадміністрації. Всього до кінця року в області планується відкрити близько 100 полів зі штучним покриттям та 200 антивандальних спортивних майданчиків.

В селищі Билбасівка Слов’янського району учасники відвідали опорну школу. Вартість проекту склала 16,5 млн грн. За рахунок обласного бюджету виконано капітальний ремонт будівлі та допоміжних споруд, придбано матеріали та

обладнання. Всього в області має відкритися 30 опорних шкіл. Пілотним проектом області також стали Центри безпеки громадян. Один з перших було відкрито в Черкаській об’єднаній територіальній громаді. Учасники прес-туру ознайомились зі структурою та специфікою роботи центру.

Неабиякий інтерес журналістів викликало відділення кардіо та рентгенваскулярної хірургії у Краматорску. На базі закладу використовуються не тільки новітні методики у галузі медицини, а й унікальне лікувально-діагностичне обладнання, яке вдалося придбати за рахунок обласного бюджету.

Попереду на учасників прес-туру чекає другий день з не менш насиченою програмою, в рамках якої журналісти відвідають інфраструктурні об’єкти в Бахмуті, Дружківці та Краматорську.

 

5 вересня в місті Дружківка спеціальна комісія від Донецької облдержадміністрації під головуванням в. о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики Людмили Биченко у супроводі заступника Дружківського міського голови Руслана Верещагіна, представників міської ради та представників місцевих ЗМІ провела оцінку проведених робіт по заміні табличок назв вулиць та інших об’єктів топоніміки, рекламних вивісок, інформаційних стендів та переклад їх української мовою. У місті з травня були переведені на українську мову більше 2 тисяч обʼєктів підприємств роздрібної торгівлі, торгових мереж, оптової торгівлі. 

Представники комісії були приємно вражені якістю виконаних робіт та згуртованістю населення навколо ідеї голови облдержадміністрації. Нагадаємо, що Дружківка стала другим містом в Донецькій області, яке заявило про готовність претендувати на головну премію конкурсу.

 

У селі Берестове Соледарської міської об’єднаної територіальної громади відбулось урочисте перепоховання решток 27 воїнів, які загинули під час звільнення Бахмутського району від гітлерівських військ у 1941 – 1943 роках. В урочистостях взяли участь заступник голови облдержадміністрації Владислав Лаврик, керівництво Соледарської ОТГ, члени пошукового загону «АДВІС «Плацдарм», військовослужбовці та мешканці громади.

«У ці святкові дні визволення Донеччини від фашистських загарбників ми вшановуємо пам’ять 27 воїнів, які загинули, захищаючи наш рідний край. Та страшна війна зачепила кожну родину. Хтось був на фронті, хтось у тилу, хтось у підпіллі. Зараз, нажаль, іде неоголошена війна. Наші хлопці та дівчата захищають рідну землю від нових загарбників. Я впевнений, що перемога буде за нами, тому що ми на своїй Богом даній землі», – заявив Владислав Лаврик.

Активну участь у віднайденні поховання часів Другої світової війни здійснили місцеві мешканці, роботу ж з ідентифікації решток солдат проводив пошуковий загін «АДВІС «Плацдарм». Члени загону провели велику дослідницьку роботу та встановили, що рештки належать військовослужбовцям 12-ї та 37ї армії, 1-ї та 3-ї гвардійських армій. Через незаконну діяльність так званих «чорних археологів», поки що неможливо встановити особи  агиблих, проте пошуковий загін не втрачає надії віднайти рідних загиблих. 

«Всі ми розуміємо, що війна не завершена до того часу, поки останній солдат не буде похоронений. У Другій світовій війні загинуло дуже багато наших хлопців, дуже багато зникли без вісти, тому такі заходи слугують нагадуванням про мужність та героїзм захисників Батьківщини», – підкреслив Владислав Лаврик. 

Пошукова група «АДВІС «Плацдарм» також проводить пошук та ідентифікацію загиблих учасників антитерористичної операції на Сході України.

 

Сьогодні Президент України з робочим візитом відвідав Бахмут, де відкрив соціальний гуртожиток для студентів Горлівського інституту іноземних мов. 

Відновлення гуртожитку складалося з комплексу заходів, у ході яких проведено облаштування фасаду будівлі енергозберігаючою системою, відновлено покрівлю будинку; реконструйовані зовнішні та внутрішні мережі водопостачання та водовідведення, електропостачання, вентиляції; облаштована автономна котельня для подачі гарячої води і опалення будівлі. 

Всього вартість проекту реконструкції склала 21882,278 тис. грн., з яких будівельні роботи – 14245,3 тис. грн. Фінансування проекту здійснювалось за кошти Державного фонду регіонального розвитку, субвенції з державного

бюджету місцевим бюджетам за рахунок залишків коштів з населених пунктів Донецької області, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, а також за кошти міського бюджету м. Бахмута. 

Таким чином проведення робіт з реконструкції будівлі гуртожитку та інженерних мереж дало можливість забезпечити житлом 87 осіб з числа ВПО.

«Першим пріоритетом є відновлення мирного життя на Донеччині. Ми все робимо і будемо робити, щоб нарешті на нашу землю прийшов мир. Відновлення Донецької області є наразі пріоритетним напрямком, щоб ті, хто перебувають

на тимчасово окупованій території бачили, що Україна розвивається та для неї відкритий увесь світ. І 20 мільйонів, які виділені на те, щоб побудувати гуртожитки – це також символічно, бо Україна не одна у відновленні Донбасу», – наголосив під час виступу президент України Петро Порошенко.

Нагадаємо, у 2014 році місто Бахмут прийняло найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб, яка склала понад 110 тисяч. З метою вирішення проблеми надання житла особам, переселеним з тимчасово непідконтрольної території, Бахмутською міською радою було розроблено проект реконструкції нежитлової будівлі по вул. Південній, 2а під гуртожиток.

Під час відкриття опорної школи у Покровську Президент України Петро Порошенко заявив, що за останні три доби серед українських військових немає загиблих. Також він анонсував оголошення «шкільного перемир’я». «На щастя, за останні три доби ми не втратили жодного українського воїна, кількість обстрілів з важкого озброєння значно зменшилась. Ми оголосили так зване «шкільне перемир’я», яке триває з 25 серпня. Головним нашим завданням є досягнення миру на Донеччині», – заявив Петро Порошенко. 

За словами Президента України, досягнення миру на Донеччині включає в себе декілька факторів, один з яких – відновлення зруйнованої інфраструктури. «Попри російську військову агресію, всі біди, всі негаразди, що через неї трапилися з нами, ми і надалі крок за кроком будемо продовжувати розбудову мир ного життя на Донеччині, відновлювати зруйновану війною інфраструктуру, будувати дороги, мости, шляхопроводи. Зараз їх відновлення – це справа честі. Ми відновили енергопостачання у Авдіївці, зараз питання відновлення газопостачання у місті під моїм особистим контролем. 24 серпня, на День Незалежності, ми відновили водозабезпечення у Торецьку. Так, крок за

кроком, ми робимо все, щоб повернути Донеччину до мирного життя», – підкреслив Петро Порошенко. Голова країни зауважив, що на Луганщині пройшли перемовини з представниками

місії ОБСЄ щодо цілодобової роботи патрулів моніторингової місії вздовж усієї лінії розмежування для забезпечення сталого припинення вогню. «Я впевнений, що мир, який так чекають по всій Україні, мир, який особливо

цінують на Донеччині, нам вдасться забезпечити», – зазначив Президент України.

Президент України Петро Порошенко відвідав церемонію відкриття опорної школи у місті Покровськ. Також сьогодні відбулись відкриття опорних шкіл у Дружківці та Часів Ярі. Участь у святкових заходах взяли перший

віце-прем’єр-міністр України Генадій Зубко та голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський.

Петро Порошенко привітав мешканців міста з відкриттям нового навчального закладу та підкреслив, що створення опорних шкіл на Донеччині – значний крок для повернення мирного життя у цьому регіоні.

«Держава виділила понад 55 мільйонів гривень для комплексного ремонту приміщень. Зроблені кроки для підвищення енергоефективності, створення комфортних умов для навчання та розвитку спортивно-оздоровчого комплексу. Життям підтверджено, що і стіни вчать. І з кожним роком все більше і більше вчителів та учнів будуть працювати та навчатись у міцних та комфортних приміщеннях. До кінця цього року на Донеччині буде відкрито ще декілька опорних шкіл», – наголосив Президент України.

Також Петро Порошенко підкреслив, що в Україні проходить реформа освіти, у якій зацікавлені як вчителі, так і учні.

«Новий підхід до навчання вимагає принципово нових якостей для українських вчителів. Саме тому на наступний рік держава спрямує значні кошти для підготовки вчителів молодших класів. Також ми плануємо підвищити рівень

заробітної плати для вчителів, адже це не просто стаття видатків у бюджеті, а створення нової освітньої системи в Україні», – заявив Петро Порошенко. 

Очільник країни окремо звернув увагу на важливість патріотичного виховання молоді та наголосив, що саме молодь формує образ майбутньої новітньої європейської України.

Запрошуємо представників ЗМІ на прес-конференцію 29 серпня о 13:45 в приміщенні ДонОДА за адресою: м. Краматорськ, вул. Олекси Тихого, 6, зала засідань на 3 поверсі, з нагоди візиту Посла Польщі Яна Пєкло у Краматорськ та Авдіївку.
Під час зустрічі Голова ОДА та війсково-цивільної адміністрації Павло Жебрівський і Посол Ян Пєкло говоритимуть про результати польської допомоги протягом останніх років, про напрямки співпраці в цій сфері в майбутньому, а також про поточну суспільно-політичну ситуацію в регіоні.
В 2015-16 рр. Польща надала через ПРООН майже 3 млн. злотих на підтримку малого та середнього бізнесу для внутрішно-переміщених осіб. В липні цього року Польща підписала договір з ПРООН, згідно з яким виділить ще 2 млн. злотих на продовження реалізації проекту в 2017-18 рр.
В ході візиту Посол Ян Пєкло відвідає нові стартапи, створені з допомогою польської програми для розвитку, серед яких, між іншим, виробництво інвентарю й знарядь для спорту і відпочинку, виробництво сирів, кав’ярня.  
У результаті реалізації першої частини проекту в 2015-16 рр., близько 200 переселенців здобули навики написання бізнес-планів, отримали гроші на відкриття близько 100 малих підприємств, внаслідок чого було створено 323 робочих місця.
В Авдіївці влітку ц.р. був реалізований проект, фінансований в рамках Програми малих грантів посольства РП в Україні. В школі № 6 було замінено вікна та обладнано кабінети географії.
В вересні розпочинається проект з утворення двох інформаційно-інтеграційних центрів для внутрішньо-переміщених осіб та мешканіців громад, які їх прийняли в Бахмуті та Авдіївці. В рамках проекту передбачається, зокрема, надання психологічної підтримки, впровадження програми ‘’cash for work’’, створення мобільних груп соціальної допомоги та інші заходи. Загальна сума
передбачена на реалізацію проекту в 2017 році складає майже мільйон злотих. Шановні представники ЗМІ – просимо до 11.00 29 серпня пройти акредитацію. Контактна особа – заступник начальник відділу прес-служби Масюченко Надія,068 935 06 51, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський відвідав обласний молодіжний зліт «Молодіжна хвиля», який проходить зараз у м. Святогірськ. У зльоті взяли участь представники молодіжних центрів, створених за кошти обласного бюджету та міжнародних грантів, тому основною темою спілкування став подальший розвиток мережі молодіжних центрів та хабів.

Очільник області заявив, що у Краматорську планується створити великий хаб-простір, який має на меті акумулювання, методичну обробку та впровадження найбільш цікавих проектів, запропонованих молодіжними центрами зі всієї області. Павло Жебрівський зазначив, що обласна влада дала початок масовому створенню молодіжних центрів, проте надалі роль області буде падати, а розвитком мережі матимуть займатись місцеві органи самоуправління та громадські організації.

«За даними соціології майже 80% молоді на Донеччині позиціонують себе українцями різного походження, серед людей старшого віку цей відсоток значно менший. Саме тому ми приділяємо велику увагу розвитку національно-патріотичному вихованню, частиною якого є мережа молодіжних центрів. Наша основна задача – робота з молоддю і для молоді, формування «українських донеччан», – заявив Павло Жебрівський. 

Також голова ОДА підкреслив, що найближчим часом планується відійти від прямого фінансування громадських організацій з обласного бюджету.

«Ми не збираємось оплачувати стіни. Тому будемо переходити на грантову основу роботи – організація зможе отримати кошти під конкретний проект, реалізація якого матиме позитивний результат для громади. Фінансування ж

поточної діяльності ми перекладемо на муніципалітети», – зазначив Павло Жебрівський.

Під час зустрічі з очільником області представники молодіжних організацій розповіли історії свого створення та основну діяльність. Зокрема, представники Авдіївського молодіжного центру «Вулик» розповіли, що центр було створено за підтримки ЮНІСЕФ, місцевої військово-цивільної адміністрації та громадських організацій міста Краматорськ. Здебільшого до центру приходять маленькі діти та їх батьки, які власними силами організовують дозвілля, беруть участь у масових акціях та сприяють розвитку центру усіма можливими засобами.

23 серпня у Бахмуті голова облдержадміністрації Павло Жебрівського вручив сертифікати на сім футбольних полів зі штучним покриттям, які збудовані при Бахмутських школах № 2, № 5, № 9, № 10, № 11, № 12, № 24.

Очільник області привітав присутніх зі святом, та зазначив що ключове завдання сьогодні – це виховати на Донеччині нове покоління українців.

«Всі ми зацікавлені у тому, щоб наші діти були найрозумнішими, найбільш фізично розвиненими, тому що це обличчя майбутньої оновленої Донеччини. Якщо діти будуть щасливими, безумовно будуть щасливими і батьки. До кінця року у Бахмуті буде багато-багато різних «смаколиків». Ми багато чого відкриємо, багато чого зробимо, але це лише початок шляху», – наголосив Павло Жебрівський.

Розмір нових майданчиків складає 42 х 22 метри з огорожею.

Загальна кошторисна вартість збудованих об’єктів складає 9935, 35 тис. грн.

Ще одним приємним подарунком для молоді міста стало відкриття молодіжного центру «Перспектива» у комунальному закладі культури «Бахмутський міський народний Дім».

Молодіжний центр «Перспектива» – це відкритий простір для роботи, відпочинку та розвитку молоді за принципами доступності та спільної відповідальності.

Основними завданнями центру є організація зручного неформального простору для молоді, де вона буде мати змогу обговорювати та реалізовувати проекти, займатися неформальною освітою. У центрі планується створити вільний  оступ до інформації з працевлаштування, можливість реалізовувати творчій та інтелектуальний потенціал молодіжного середовища.

Площа центру складає 82,3 кв.м.

На облаштування центру витрачено 100 тис.грн. з місцевого бюджету, на придбання меблів та технічного обладнання виділено 270 тис.грн з обласного бюджету.

Очільник області зазначив, що для такого великого міста, як Бахмут, одного молодіжного центру замало. «Ми дали старт ініціативі, а подальший розвиток мережі таких центрів та хабів залежить від зацікавленості громадських організацій, адже молодь сама має бути зацікавлена у цих центрах. Ми готові виділяти кошти, але на конкретні обґрунтовані проекти. Сподіваюсь, міська влада і надалі підтримуватиме молодіжні ініціативи та створюватиме простір для розвитку громадянського суспільства», – підкреслив Павло Жебрівський.

Сьогодні у Краматорську у сквері Т. Шевченка відбулося урочисте підняття державного прапора України з нагоди державного свята. У Краматорську свято стартувало яскраво та масово, у мітингу взяли участь заступник керівника Донецької облдержадміністрації Владислав Лаврик, міський голова Андрій Панков, активісті, патріоти та небайдужі громадяни.

«День Державного прапора – це свято всіх поколінь українців, це данина символу держави, який пройшов довгий героїчний шлях. Синій – це колір чистого неба, жовтий – це колір стиглої пшениці. Український прапор є символом вільних людей від сходу до заходу. Зараз під цим прапором наші хлопці та дівчата боронять рідну землю від російських загарбників, саме жовто-блакитний стяг буде встановлено у звільнених містах Донеччини та на кордонах країни», – наголосив заступник керівника Донецької облдержадміністрації Владислав Лаврик

Нагадаємо, 23 серпня – напередодні Дня Незалежності, відзначається свято

Державного прапора України.

 

Сьогодні очільник області Павло Жебрівський проінспектував ремонт доріг, мостів та шляхопроводів, який ведеться коштом обласного та державного бюджетів у дев’яти містах – Слов’янську, Селидовому, Соледарі, Добропіллі, Мирнограді, Покровську, Бахмуті, Костянтинівці та Краматорську.

«Зауважень багато. І перш за все – до якості та темпів виконання робіт підрядниками. Повторюю вкотре: за якість доріг ті, хто береться їх ремонтувати, відповідатимуть у тому числі й матеріально», -наголосив Павло Жебрівський.

Очільник області повідомив, що зобов’язав підрядника, який робив частину дороги Т-0514 «Добропілля – Лиман», власним коштом переробити ділянки, на яких допущено брак. «Будемо й надалі дотримуватися такого порядку: не забезпечив якості за бюджетні гроші – вкладай свої», – підкреслив Павло Жебрівський.

Після перевірки було визначено наступні проблемні питання.

Перше: багато керівників міст та селищ так і не почули обласну владу з приводу системно-комплексного підходу. «Я ставлю задачу ремонтувати дороги так, аби мінімум 10 років не мати з ними проблем. Причому враховувати все: від основи й покриття до бордюрів. Ямковим ремонтом ставлю задачу обходитися лише там, де без нього – ніяк», – пояснює керівник Донецької ОДА.

Проблема друга: затримки з виконання робіт. Основна причина – недостатня кількість вантажних вагонів на залізниці. Підрядники не можуть довезти так звані сипучі матеріали для виготовлення достатньої кількості асфальту.

Проблема третя – підрядники. Вони лише спинаються на ноги та завершуютьбудувати асфальтові заводи. Криза призвела до відсутності у них обігових коштів. Але вкладати гроші й нарощувати потужності їм є сенс, адже на Донеччині щонайменше 20 наступних років будівельних робіт буде більше ніж достатньо.

«Зараз на рахунку 464 млн, думаю, що до 1 вересня буде 600 млн, а до кінця року – мільярд гривень, який ми зможемо спрямувати на дороги. Крім того, приблизно 370 млн гривень ми вже спрямували на комунальні дороги.  чікуємо на наступний рік 2,5 мільярди грошей, які ми маємо використати на будівництво доріг. Цього не вистачить, щоб відремонтувати усі дороги Донеччини, але це більше, аніж можуть «підняти» наші підрядники», –зазначив Павло Жебрівський.

Також він повідомив, що у 2017 році заплановано закінчити реконструкцію 12 об’єктів. Для порівняння: до війни в усій Донецькій області за рік відновлювали максимум 2-3. «За Державними будівельними нормами України на мости й шляхопроводи має бути 10 років гарантії, то підрядники готові й 25 років давати, тому що насправді роблять якісно й на совість. Втім, є проблеми з фінансуванням. Там, де «працюють» обласні кошти – все чітко розписане й затримок немає. А там, де виділяються гроші державні – великі затримки й відповідно – проблеми. Їх ми обговоримо з Президентом – він спеціально з приводу цього скликає голів ОДА Сходу України», – зазначив очільник області.

Кілька об’єктів вже майже завершені: Бахмутський шляхопровід буде зданий 23 серпня, на День прапора; а міст у Соледарі буде зданий до кінця вересня.

 

У суботу, 19 серпня о 16:00 у центрі міста Краматорськ (площа Миру) представники неурядових організацій спільно з агентствами Організації Об’єднаних Націй проведуть захід, присвячений Всесвітньому дню гуманітарної допомоги.

Щороку 19 серпня у всьому світі відзначають день, у який в 2003 році двадцять два співробітники Організації Об’єднаних Націй (ООН) були вбиті під час бомбування штаб-квартири в Багдаді. Цей день покликаний вшанувати тих, хто втратив життя, працюючи у сфері гуманітарної допомоги, а також тих, хто продовжує надавати допомогу мільйонам людей, які її потребують. З часом, цей день перетворився на глобальну кампанію з відзначення ідеї гуманітарної допомоги та підтримки гуманнішого світу.

У 2017 році День гуманітарної допомоги супроводжується кампанією «NotATarget: Protection of Civilians» («НеМішень: Захист цивільного населення»), щоб ще раз наголосити: цивільне населення не повинне бути мішенню у конфліктах. У Краматорську гуманітарні організації спільно відзначатимуть Всесвітній день гуманітарної допомоги. Програма заходу включатиме як освітні, так і розважальні активності, а саме: - Майстер-класи з мистецтва (створення ляльок, ліпка з глини, малювання,

аеродизайн);
- Міні-фестиваль фарб Холі;
- Тренінги з надання першої допомоги та мінної безпеки;
- Ігровий майданчик та розваги для дітей;
- Сесії з розвитку бізнесу ;
- Юридичні консультації;
- Консультації мобільних бригад психологів.
Відвідувачі також зможуть отримати інформацію про роботу гуманітарних організацій, що працюють в Україні. Хочемо наголосити, що усі заходи до Всесвітнього дня гуманітарної допомоги є безкоштовними.

 

На День Незалежності України у Краматорську виступить «Голос країни» та Студія «Квартал 95»

24 серпня з нагоди відзначення 26-ї річниці Незалежності України у Краматорську на Площі миру о 16:15 відбудеться святковий концерт фіналістів талант-шоу «Голос Країни», а об 19.00 Донеччину зі святом привітає Студія «Квартал 95».

Запрошуємо мешканців та гостей міста відзначити разом 26-ї річницю незалежності нашої країни.

 

2 серпня 2017 року у місті Краматорську о 14.00 відбудеться підписання Меморандуму про партнерство та співпрацю між Донецькою облдержадміністрацією та Конфедерацією Будівельників України. У заході візьмуть участь голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський, голова Ради директорів Конфедерації Будівельників України, почесний консул Хорватії в Україні Олекандр Ротов, виконавчий директор Конфедерації Будівельників України, регіональний представник Конфедерації Будівельників України.
Місце проведення :м. Краматорськ, пл. Миру, буд. 2, каб. 306.
Запрошуємо представників ЗМІ!

 

2 серпня об 11.00 голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський зустрінеться з переможцями 1-го конкурсного відбору проектів за програмою «Український донецький куркуль».

Місце проведення: м. Краматорськ, пл. Миру, буд. 2, каб. 306

Запрошуємо представників ЗМІ!

 

3 серпня у місті Краматорську за участю голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації П.І. Жебрівського відбудеться відкриття ІІ черги будівництва регіонального полігону для твердих побутових відходів.
Захід відбудеться о 10:00 за адресою: м. Краматорськ, вул. Танкістів, 176.
Запрошуємо представників ЗМІ!

 

4 серпня у м. Краматорську з 09.30 до 12.30 відбудеться семінар «Впровадження енергосервісу та енергоменеджменту в Донецькій області».

Організатори семінару: Донецька облдержадміністрація та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України Місце проведення: м. Краматорськ, площа Миру, 2, 4-й поверх, зал засідань

В рамках семінару будуть обговорені питання щодо впровадження ЕСКО та енергоменеджменту в бюджетній сфері.

У семінарі візьмуть участь: керівництво бюджетних установ обласного підпорядкування, РДА, міст та розпорядників бюджетних коштів, фахівців, відповідальних за питання енергозбереження та енергоефективності у містах та районах області.

 

Донецьку область з робочим візитом відвідав Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер. Основною метою візиту стало ознайомлення з гуманітарною і військовою ситуацією на Донеччині, а також станом дотримання «Мінських угод». Курт Волкер заявив, що візит до України є частиною підготовки до зустрічі з представниками «Нормандської четвірки». За його словами, після візиту до міста Авдіївка на Донеччині він впевнився, що наразі відбувається не заморожений конфлікт, а справжня війна, завершити яку потрібно у максимально стислі терміни.

«Україна переживає дуже страшні часи. Багато людей померло, багато отримало поранення, зруйновані школи та лікарні, сильно постраждала економіка.  Українці платять велику ціну за свою незалежність, але як цивільні мешканці, так і військові мають потужний дух для захисту своєї країни», – заявив Курт Волкер. Спеціальний представник підкреслив велику роботу, яку здійснюють як влада, так і неурядові організації. «На Донеччині працює багато організацій, які займаються вирішенням гуманітарних проблем, адміністрації відновлюють пошкоджену інфраструктуру, – це дає надію на щасливе майбутнє», – зазначив він.

Також у рамках візиту Курт Волкер та Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні Марі Йованович провели зустріч з головою Донецької облдержадміністрації Павлом Жебрівським, під час якої обговорили безпекову та гуманітарну ситуацію на Донеччині.

 

З 18.07.2017 у Лимані почав працювати оновлений Центр надання адміністративних послуг. ЦНАП у місті працює вже декілька років та постійно збільшує кількість надаваних послуг. Приміщення Центру було розширено та відремонтовано за співфінансування з обласного та міського бюджетів, а також за підтримки міжнародних донорів.
ЦНАП у Лимані наразі може надавати 106 різноманітних послуг, ведуться перемовини щодо можливості оформлення та видачі біометричних паспортів. У Центрі працює 9 спеціалістів, до яких найчастіше звертаються з питань оформлення земельних ділянок та поширених довідок, які раніше надавались виконкомом міської ради.
«Оновлений Центр надання послуг має спростити доступ людей до необхідних документів та довідок. У Лиманській громаді зараз проходить безліч змін, вона знаходиться у дуже вигідному становищі, адже найбільша в Україні сільська громада має величезний ресурс у вигляді землі та рекреаційних зон. Сподівають, відкриття ЦНАПу стане значним кроком до принципового покращення життя людей, європейськості у методах управління», - заявив голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський.
Очільник області відзначив велику роботу зі створення ЦНАПу у Лимані, проте підкреслив, що попереду буде велика робота з розширення кількості послуг, пришвидшення обслуговування людей, залучення суміжних структур до співпраці.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики
Донецької облдержадміністрації

 

20 липня о 13.00 у приміщенні Краматорської міської ради відбудеться  круглий стіл з питань встановлення тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення для комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» за участю голови заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуарда Кругляка, голови облдержадміністрації Павла Жебрівського, представників Антимонопольного комітету України, представників комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу», а також представників облдержадміністрації та громадськості. 

Місце проведення: м. Краматорськ, пл. Миру, буд. 2, 306-й кабінет

Запрошуємо представників ЗМІ!

--

З повагою,

департамент інформаційної та внутрішньої політики
Донецької облдержадміністрації

т/ф.: +38 063 035 34 43

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

www.dn.gov.ua - офіційний сайт ДонОДА

 

14 липня після завершення саміту ЄС-Україна Віце-президент з питань євро та соціального діалогу Валдіс Домбровскіс відвідає Маріуполь. Під час візиту він особисто ознайомиться зі станом гуманітарної допомоги ЄС на місці, а також обговорить подальші реформи та потреби із представниками влади та місцевою громадою. В рамках візиту Валдіс Домбровскіс відвідає Центр соціальних служб для внутрішньо переміщених осіб. ЄС допоміг у відновленні цього центру. Разом із Міністром з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадимом Чернишом, Головою Донецької обласної державної адміністрації Павлом Жебрівським та Секретарем Маріупольської міської ради Степаном Махсмою, Валдіс Домбровскіс візьме участь у прес-конференції. Під час візиту Віце-президента Домбровскіса супроводжуватимуть Керівник Програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Беренд де Гроот та Голова Представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Лілія Чернявська. *Акредитація: Ольга Ігнатова, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. <Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.;, 096 926 43 66, * *Контактна особа з питань візиту: Мартті Луцар, Представництво Європейського Союзу в Україні, тел. 0672245614* -- З повагою, департамент інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації т/ф.: +38 063 035 34 43 e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. - офіційний сайт ДонОДА

 

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Програма Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» оголошують з 29 червня цього року старт Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт за тематикою «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади» у 2017 році.

«Реформа місцевого самоврядування та процеси децентралізації в Україні вже мають вагомі результати. Це і суттєве збільшення місцевих бюджетів, і підвищення спроможності місцевої влади вирішувати більшість питань громад у
різних сферах: медицині, освіті, розбудові інфраструктури, наданні адміністративних, комунальних та інших послуг. Але, на жаль, у реформи усе ще є багато противників, які, намагаючись залишити стару, зручну для них, а не для мешканців громад систему, не нехтують інформаційними маніпуляціями, поширенням міфів, спрямованих на дискредитацію змін, що впроваджуються. Це не шкодить тим, хто вірить у децентралізацію і втілює реформу, але заважає приймати правильні рішення тим, хто усе ще сумнівається. Тому важливо, щоб якомога більше людей мали об’єктивну інформацію щодо перебігу децентралізації в країні, про її здобутки, проблеми та перспективи. І у цьому ми розраховуємо на підтримку засобів масової інформації», — прокоментував Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода.

До участі у конкурсі до 15 жовтня 2017 року приймаються матеріали в
чотирьох номінаціях:
- онлайн-публікація,
- стаття (в друкованому ЗМІ),
- радіоматеріал,
- відеоматеріал.
Призовий фонд від Програми Ради Європи. В кожній з чотирьох номінацій
передбачені три премії:

- І премія – 15000 грн,
- ІІ премія – 10000 грн,
- ІІІ премія – 7000 грн.
Конкурсом також передбачено відзначення авторів низки робіт заохочувальними відзнаками та запрошення переможців до участі у міжнародному заході з тематики місцевого самоврядування в одній з країн – членів Ради Європи. Церемонія нагородження переможців Конкурсу відбудеться у Києві наприкінці 2017 рок у.

До участі приймаються матеріали, розміщені вперше у регіональних ЗМІ усіх типів (теле- і радіокомпанії, друковані та онлайн-медіа) і форм власності (державної, приватної, комунальної) не раніше 1 січня 2017 року. Тематичні пріоритети конкурсних робіт - Мета, завдання, зміст, очікувані результати та переваги реформи, спрямованої на децентралізацію та розбудову місцевого самоврядування.

- Добровільне об’єднання територіальних громад.
- Співробітництво територіальних громад.
- Фінансова децентралізація та ресурсна підтримка місцевого і регіонального розвитку (здобутки громад, досягнуті завдяки змінам, що внесені до Бюджетного та Податкового кодексів).
- Кращі практики органів місцевого самоврядування в Україні з питань соціально-економічного розвитку територій, їх відповідність європейським стандартам і світовим тенденціям.
Форма заявки учасника Конкурсу розміщена за посиланням:
http://bit.ly/contest2017media

Більше про конкурс є ТУТ
<http://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/regional-dev/rozvytok-mistsevoho-samovryaduvannya/vseukrayinskiy-konkurs-zhurnalistskih-robit-z-tematiki-reformuvannya-mistsevogo-samovryaduvannya-ta-teritorialnoyi-organizatsiyi-vladi/vseukrayinskiy-konkurs-zhurnalistskih-robit-reformuvannya-mistsevogo-samovryaduvannya-ta-teritorialnoyi-organizatsiyi-vladi-2017-rik/>

Довідкову інформацію можна отримати за телефонами: (044) 458-44-40; (044)
501-92-03; (093) 403-58-87; (097) 917-70-70, або надіславши запит на
електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Додаткові матеріали:

- Додаток
<http://dn.gov.ua/wp-content/uploads/05104-BUKLET_view_new_x8-1.pdf>

 

Сьогодні у Черкаській об’єднаній територіальній громаді відбулося урочисте вручення спеціального одягу фахівцям «Центру безпеки громадян» Шахівської, Лиманської, Черкаської громад за участю заступника міністра МВС України з питань європейської інтеграції Анастасії Дєєвій, заступника Голови Донецької облдержадміністрації Ігоря Стокоза, Голови ДСНС України Миколи Чечоткіна.

«Я пишаюся Вами – півроку потому ми розпочали реформу у ДСНС, щоб під час небезпеки ваші герої завжди мали засоби дістатися до вас. У всьому світі є добровільні пожежні команди, подібне буде створено і в Донецькій області, тому ми сьогодні передаємо форму, щоб покращити безпеку в об’єднаних територіальних громадах», – сказала заступник міністра МВС України з питань європейської інтеграції Анастасія Дєєва.

Заступник керівника Донецької облдержадміністрації Ігор Стокоз наголосив, що безпека є одним із найважливіших факторів на Донеччині: «Без сумніву, життя та права людини стоять на першому місті. Вручення пожежної форми «Центрам безпеки громадян» є знаком того, що влада опікується людьми. Вірю, що мешканці об’єднаних територіальних громад долучаться до створення добровільних пожежних громад».

«Жителям Донеччини як нікому відомо, що таке небезпека. Дякую американським партнерам за підтримку, ця пожежна форма є важливим внеском у захист громад від надзвичайних подій», – підкреслив Голова ДСНС України Микола Чечоткін.

начальник ГУ ДСНС у Донецькій області Миколи Ільченко, Секретар Черкаської селищної ради Олексій Кривоконь, Голова Шахівської об’єднаної територіальної громади Володимир Кучеріненко, Начальник комунального закладу «Лиманський Центр безпеки громадян» Михайло Шепель.

 

Сьогодні у Краматорську відбулася селекторна нарада Донецької облдержадміністрації та територіальних підрозділів ЦОВВ з Міністерством інформаційної політики щодо запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України. Делегацію від Донецької облдержадміністрації очолював заступник керівника ДонОДА Ігор Стокоз, під час були присутні представники структурних підрозділів, Державної прикордонної та Державної міграційної служби.

Під час наради були порушені питання щодо законодавчого затвердження порядку на перелік документів з перетину кордону ЄС учасниками проекту «Український донецький куркуль», на що буди надані роз’яснення. Представники Державної прикордонної служби та Державної міграційної служби України пообіцяли сприяти учасникам проекту під виїзду на стажування за кордон.

Також на нараді відмітили, що з моменту введення безвізу з країнами ЄС, цим встигли скористатися 34057 громадян, 320 тисяч зайшли на сайт, щоб дізнатися про умови безвізового режиму та 2600 задали питання.

 

23 червня 2017 року Перший віце-спікер Ірина Геращенко разом з Заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марією Іоновою, депутатами Європарламенту Петрасом Аустревічусом і Анною Фотига та представниками дипломатичних місій перебуватиме з робочим візитом на сході України.

Під час візиту заплановано ознайомити представників Європарламенту з напруженою безпековою, гуманітарною та екологічною ситуацією на Сході України, оглянути роботу контрольно пропускних пунктів в’їзду/виїзду, цивільні зруйновані об’єкти Донбасу та стан їх відновлення.

Також передбачається зустріч учасників робочого візиту з представниками спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Сході України, для обговорення непоодиноких проблем перешкоджання роботи місії на Донбасі.

Окрім того, в рамках візиту заплановано проведення регіональної наради з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій за участі народних депутатів України І.Геращенко, М.Іонової, представників Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Міністерства екології та природних ресурсів України, інших профільних відомств та представників Донецької обласної військово-цивільної адміністрації.

За підсумками робочого візиту передбачається брифінг.

З питань акредитації ЗМІ Надія Масюченко 0689350651

 

На Донеччині вдруге провели виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики. Основною темою засідання стало посилення інформаційної безпеки Донеччини та протидія технічним засобам пропаганди агресора.

«Рік тому ми отримали від Комітету та Міністтерства інформаційної політики певні завдання, які успішно виконуємо. Обласна адміністрація поєднувала зусилля з військовими для того, щоб «забити» сигнал з окупованої території, проте зараз ми прийшли до більш чіткої та ефективної концепції розвитку інформаційної безпеки. Обласній владі ще є над чим працювати, але дуже приємно усвідомлювати та відчувати реальну підтримку, яку ми отримуємо від народних депутатів», – зазначив на початку засідання голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський.

Член Комісії Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Юрій Павленко зазначив, що за останній рік Донецькою облдержадміністрацією проведена велика робота з втілення програми протидії інфомаційній агресії.

«Рік тому ми шукали проблеми на Донбасі, а цього року ми шукаємо вирішення цих проблем. На мою думку, є три основні проблеми: нам необхідно працювати щодо посилення сигналу українських мовників і центральна влада має допомогти добудувати всю необхідну інфраструктуру. А саме – 200-метрову вежу в Покровську. Ще одна проблема – блокування ворожого сигналу. Третя – це контент, тому що людям хочеться чути більше про їхні проблеми і про те, як вони мають бути вирішені», – підкреслив Юрій Павленко.

Він зауважив, що мешканці Донеччини, особливо ті, хто проживає поблизу лінії розмежування, мають свої специфічні проблеми. Їх розуміють місцеві журналісти та саме вони можуть донести правдиву інформацію як до мешканців тих територій, так і для всієї України. Тому влада має підтримувати ЗМІ та сприяти їх якісній роботі.

«Ми однозначно будемо сприяти реалізації проекту з перешкоджання проникненню до України заборонених засобів масової інформації Росії та так званих «ЛНР-ДНР». Це було нашим основним завданням. Сподіваюсь, всі відповідальні органи візьмуть на себе всі необхідні функції для того, щоб проект був втілений. Якщо ми не зупинимо масоване проникнення російської пропаганди, на яку витрачаються мільярди доларів та яка виробляється лише з метою інформаційної аргесії проти України, то покнурувати нашими звичнии ЗМІ буде достатньо складно», – заявила голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторі Сюмар.

Вона підкреслила, що у процесі протидії пропаганді надважливе значення мають технічні засоби та зазначила, що Україна має у цьому питанні значну матеріальну підтримку з боку європейських та американських партнерів.

Член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський заявив, що телевежі, які зараз будуються та плануються будуватись найближчим часом не покриють мовленням окуповані території, проте повністю приберуть усі прогалини у телерадіомовленні на території, контрольованій Україною.

Сергій Костинський зазначив, що за останній рік значно покращилась якість покриття Донеччини українськими мовниками. За його словами, це результат плідної роботи концерну РРТ, Міністерства інформаційної політики, Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, Донецької облдержадміністрації.

«Хочу зазначити, що вежа на горі Карачун, про яку було стільки чуток, не мала донести українське мовлення до Донецька. Вона вирішує питання «білих плям» у нашому мовленні. Таку ж функцію нестимуть і вежі у інших містах області. Захистити населені пункти на лінії розмежування та у сірій зоні від інформаційної агресії допоможуть фідери малої потужності, які будуть забезпечувати попит цих населених пунктів», – заявив Сергій Костинський.

Він підкреслив, що нові вежі, що будуть розташовані у Покровську, Гірнику та Луганській області будуть модульними – за потреби їх можна буде швидко розібрати та змонтувати в іншому місці.

Також Сергій Костинський наголосив, що у місті Часів Яр вже працює потужний середньохвильовий радіопередавач, який транслює український мовників на всю територію Донецької і Луганської областей, а також частково на Харківську, Дніпропертовську, Запорізьку області України, деякі регіони Російської Федерації.

 

Сьогодні у Краматорську відбувся прес-брифінг громадської організації “Фонд “Відкрита політика”, департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України та Донецької ОДА, присвячений старту вступної кампанії 2017 для абітурієнтів з Донбасу і Криму та початку роботи Освітніх Центрів (ОЦ) “Донбас-Україна”, “Крим-Україна”.

«Ми зацікавлені у залученні дітей з непідконтрольної території. Саме через освіту ми зможемо залучити учнів та їх батьків до підконтрольної території, і це є один із шляхів реінтеграції», – наголосив заступник голови Донецької ОДА Ігор Стокоз.

Керівник ГО “Фонд “Відкрита політика” Ірина Жданова повідомила, що 19 червня починають роботу освітні центри “Донбас-Україна”. На сайті «Доступна освіта» знаходиться «дорожня карта», де покроково описана процедура вступу та розміщений список документів. Прізвища вступників будуть шифруватися, щоб зберегти їх родини від можливих переслідувань окупаційної влади. Важливо лише вчасно подати документи.

На прес-брифінгу були озвучені умови спрощеної процедури вступу до ВНЗ через Освітні Центри “Донбас-Україна” (у т. ч. і без сертифікатів ЗНО) громадян з Донбасу.

Більш детально з умовами вступу осіб з тимчасово непідконтрольних територій, сірої зони та тимчасово окупованого Криму можна ознайомитися за посиланням. (https://drive.google.com/open?id=0B22ltLJpcA2rVDhSTlBrS3F1clE) 

 

Голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський взяв участь у селекторній нараді, яку провів Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман з приводу підготовки до опалювального сезону.
Павло Жебрівський заявив, що 25 відсотків з 2,6 мільярдів гривень, наданих області, виділено на житлово-комунальне господарство. Найбільша кількість грошей спрямована на енергоефективність, заміну теплотрас, модернізацію котелень.
«На Донеччині є проблеми з встановленням лічильників. Тому містам доведені план-графіки виходу на 100% забезпечення приладами обліку. Зараз виділяємо з обласного бюджету кошти для «Теплокомуненерго» на підвищення енергоефективності, в тому числі компанія має забезпечувати абонентів лічильниками. Аналогічно, вимірювальні прибори будуть закупати міста та райони області. Сьогодні по області розрахунки населення за послуги ЖКГ знаходяться на рівні 111 відсотків, коли надійдуть проплати за субсидіями та пільгами за вживаний населенням газ від держави, вийдемо на рівень 143 відсотка, за електроенергію – понад 100 відсотків», – зазначив Павло Жебрівський.
Очільник області зауважив, що ключовою проблемою, у якій обласній владі потрібна підтримка Уряду, – борги, які накопичились на неконтрольованих територіях: із 5,6 млрд гривень боргу за електроенергію – 3,9 млрд заборгувала неконтрольована Україною територія і без втручання Уряду обласна влада не зможе вирішити це питання. Крім того, гостро стоїть проблема блокування рахунків комунальних підприємств за старі борги. Нині рахунки «Води Донбасу» та «Комуненерго» заблоковані саме по пеням та штрафам. Володимир Гройсман та профільні міністри надали пояснення з цих питань.

Під час наради також було розглянуто питання забезпечення водою деяких районів Донеччини. Прем’єр – міністр Володимир Гройсман та міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко відзначили роботу області та ДСНС у тому, що вони швидко та ефективно відреагували на відключення Донецької фільтрувальної станції та забезпечили підвезення питної та технічної води для понад 380 тисяч мешканців області. Павло Жебрівський також підкреслив важливість визначення альтернативних водогонів та диверсифікації водопостачання.

 

На шахті «Південнодонбаська №1» у місті Вугледар запустили нову лаву. Це дозволить суттєво збільшити об’єми видобутку кам’яного вугілля. Умовну церемонію запуску комбайну відвідав голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський.

Очільник області оглянув адміністративні будівлі та поспілкувався з керівним персоналом шахти. Його ознайоили з основними економічними показниками підприємства та показали провідну систему контролю за головними підземними системами «УТАС».

Павло Жебрівський спустився під землю, де ознайомився зі специфікою роботи «Південнодонбаської №1». Він оглянув системи безпеки, транспортування людей та вугілля. Під час огляду нової лави голова Донецької ОДА спробував себе у ролі гірника та був присутнім під час видобутку першого вугілля з нової лави. Керівник області подякував шахтарям за їх важкий труд та побажав подальшого розвитку підприємства.

«Це п’ята шахта, яку я відвідав. Сьогодні за умовами роботи ця шахта – одна з найкращіх у області. Безумовно, пласт один з найменших, люди працюватимуть у важких умовах, кожен гірник вже герой. Проте лаву запустили, вона буде давати важливе для України вугілля. Значить у людей буде робота, у людей буде зарплата, буде життя у Вугледарі», – підкреслив Павло Жебрівський.

Керівник підприємства Володимир Коломієць заявив, що нова лава даватиме 800 тон на день та розроблятиме горизонт на глибині 385 метрів. Ця лава стане потужнім підґрунтям для подальшого розвитку шахти. У планах підприємства – будівництво власної збагачувальної фабрики та введення нових форм фасування вугілля для продажу населенню та за кордон.

 

 

 

 

 Сьогодні на апаратній нараді очільник області Павло Жебрівський зазначив, що 11 червня насосна станція першого підйому Південно-Донбаського водогону, яку 10 червня тільки-но відновили та запустили, знову зупинена. Російські найманці нанесли черговий вогневий удар по району, де розташована станція (Ясинуватський район, с.Василівка). Перебили лінії електропередач, вивели з ладу трансформатор, пошкодили будівлю. Через це такі міста як Покровськ, Мирноград, Родинське, Селидове, Українськ, Новогродівка, Гірник, селища Цукурине, Гострий та Курахівка мають проблеми із водопостачанням.

«Сьогодні найголовніше питання забезпечити мешканців області питною водою», – наголосив Павло Жебрівський.

Також голова облдержадміністрації підкреслив що наразі необхідно відпрацювати питання щодо встановлення режиму тиші для відновлення мереж, які були зруйновані.

Очільник області дав доручення структурним підрозділам, керівникам міст та районів залучити всі власні сили, підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій, міжнародні організації для того, щоб забезпечити мешканців населених пунктів, які мають проблеми із водопостачанням технічною та питною водою, здійснювати постійним підвіз води.

Очільник області підкреслив, що тримає це питання на особистому контролі.

 

Завдяки звитязі українських військовослужбовців, бійців добровольчих батальйонів та громадян, 13 червня 2014 року місто Маріуполь стало вільним від проросійських терористів.

Три роки тому в Маріуполі відбувся бій між силами АТО проти бойовиків так званого «ДНР». За підтримки Збройних сил України добровольчий спецбатальйон «Азов», батальйон «Дніпро» та Нацгвардія звільнили місто Маріуполь від окупації, вселивши в серця містян довгоочікуваний спокій та надію на майбутнє в складі єдиної, неподільної України.

Таким чином відбулося довгоочікуване звільнення м. Маріуполя від проросійських терористів. Зазначена дата була зафіксована постановою Верховної Ради України 2 лютого 2016 року № 971-VIII «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2016 році».

13 червня – це прекрасний привід сказати: «Дякую» за можливість жити в мирному місті та ще раз заявити про свою любов до України.

 

Голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський відкрив футбольні майданчики зі штучним покриттям у містах Краматорськ та Миколаївка. Ці майданчики – частина великого проекту, присвяченого до 85-ї річниці Донецької області. Під час урочистостей також були присутні заступники голови ОДА Віктор Ремський та Владислав Лаврик.

Очільник області наголосив, що створення сучасних спортивних майданчиків має важливе значення для формування здорової молоді на Донеччині.

«Донецька область завжди вирізнялась потужними футбольними клубами та спортсменами світового рівня. Сподіваюсь, що на нових футбольних майданчиках нам вдасться виховати нових зірок, які будуть своїми досягненнями прославляти Донеччину та Україну», – наголосив Павло Жебрівський.

Заступник голови ОДА Віктор Ремський підкреслив, що обласна влада підтримує не лише футбол, а розвиває усі види спорту. За його словами, це одна з важливих складових патріотичного виховання та формування здорової нації.

У Краматорську та Миколаївці одразу після відкриття майданчиків відбулись змагання серед учнів місцевих шкіл. Кожна команда отримала цінні подарунки від Федерації футболу України, Павло Жебрівський особисто нагородив переможців пам’ятними медалями.

 

На Донеччині у місті Покровську розпочалось відзначення Дня Європи. На центральній площі міста наразі триває презентація страв країн Європи, майстер-класи з виготовлення сувенірів та різноманітні виставки.

Урочисте відкриття свята розпочалось зі святкової ходи за участю керівництва Донецької облдержадміністрації, керівництва міст та районів Донецької області, військовослужбовців та мешканців області.

Голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський урочисто відкрив святковий концерт та звернувся до присутніх з привітанням.

Очільник області зазначив, що святкування мало відбутись 14 травня, але нажаль в т ой день проросійські терористи обстріляли Авдіївку, загинули мирні мешканці. «Російські найманці і сьогодні почали ранок з обстрілів насосної станції. Через це відсутнє водопостачання і в Покровську в тому числі. Кожного дня бойовики здійснюють обстріли позицій українській військових. Вчора загинули четверо бійців української армії. Це страшна біда для кожного з нас. Але ці хлопці, справжні герої України, віддають своє життя, боронять нашу землю, для того, щоб ми могли збудувати справжнє європейське заможне вільне українське суспільство. Для того, щоб після цієї біди, після всіх цих смертей Донеччина постала як справжня родзинка європейської спільноти. І ми з вами маємо це зробити», – наголосив Павло Жебрівський.

«Але сьогодні окрім відзначення Дня Європи у нас є ще один чудовий привід для свята – це початок безвізу між Україною та Європейським Союзом. Я хотів би щиро подякувати Президенту України Петру Порошенку та його команді, які зробили все для того, щоб це відбулось. Безвіз – це можливості для кожного з нас. Для всієї Донеччини. І тепер я з радістю оголошую, що кожного року ми будемо відзначати День Європи у Покровську», – підкреслив очільник області.

Окрім цього, сьогодні для гостей та мешканців міста Покровська відбудеться презентація європейських країн районами та містами Донеччини, концерт гурту «Mad Heads», а також виступи запрошених колективів. Запрошуємо усіх долучитись до свята!

 

7 червня в.о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики Людмила Биченко провела робочий візит до села Перше Травня Покровського району. Основною темою візиту стало обговорення реформи децентралізації влади та утворення Покровської об’єднаної територіальної громади.

На зустрічі були присутні голова Покровської райдержадміністрації Анатолій Шишко, голова районної ради Михайло Костюк, Покровський міський голова Руслан Требушкін, секретар міської ради Ірина Сущенко та голова Першотравневої сільської ради Вікторія Чернікова. Також на нараді були присутні голови сусідніх сільських та селищних рад та більшість мешканців сіл Першотравневої сільської ради.

Мешканці села Перше Травня були занепокоєні через те, що у Покровському районі занадто довго проходить процес добровільного об’єднання громад. Також селяни невдоволені тим, що депутати сільської ради готували документи без узгодження з місцевими жителями. Вони висловили своє бажання приєднатись до Покровської міської територіальної громади. Людмила Биченко заявила, що відповідно до перспективного плану розвитку село Перше Травня разом з 8 іншими сільськими та селищними радами має увійти до Покровської ОТГ, проте жителі села можуть впливати на остаточне рішення. Також вона запевнила громадян, що всі документи, зокрема протоколи громадських обговорень та прийняті рішення, будуть ретельно вивчені. Також вона запропонувала створити нову робочу групу, до складу якої мають долучитись громадські активісти.

«Ви обрали депутатів, тому маєте ставити їм питання щодо якості їх роботи. Зараз варто у межах робочої групи провести опитування на кожній вулиці, запротоколювати результати. Після цього варто провести сесію сільської ради та, зважаючи на результати опитування, прийняти рішення», – зазначила Людмила Биченко.

 

Незабаром у Донецькій області почне працювати проект з надання грантів журналістам та виданням, які у своїх публікаціях висвітлюють тему історії Донеччини та проводять історичні дослідження. Загальний фонд проекту складатиме 1 млн гривень. Про це заявив голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський під час прес-конференції, присвяченій Дню журналіста.

Відповідаючи на питання, Павло Жебрівський заявив, що у Донецькій області найближчим часом почне активно розвиватись мережа теле-радіо передавачів, які дозволять покрити українським мовленням всю вільну територію області та частково окуповану. Також він зазначив, що у місті Часів Яр почав мовлення на окуповану територію Перший канал Українського радію. За словами очільника області, подеколи українські радіопередачі «чутно» навіть у російському Ростові-на-Дону.

Також Павло Жебрівський підкреслив важливість існування україномовних видань на території області. Він зауважив, що обласна влада може підтримувати українську пресу на перших етапах, пізніше видання має існувати самостійно. Звертаючись до присутніх журналістів, очільник області зазначив велике значення медіа у сучасній війні в Україні.

«Агресія Росії показала, що війни змінились, тепер війна іде за розуми людей, за їх громадянську позицію. Багато журналістів залишилось на тій стороні і промивають населенню мізки. Зараз є величезна відповідальність усієї журналістської спільноти перед країною за кожне слово, кожен репортаж», – заявив Павло Жебрівський.

 

Через обстріли з боку проросійських бойовиків та пошкодження лінії електропередачі знеструмленою залишається Донецька фільтрувальна станція. За дорученням голови Донецької облдержадміністрації Павла Жебрівського почалось відновлення ЛЕП та постачання питної води. Питну та технічну воду до міста Авдіївка зараз постачають ДСНС, АДРА та Червоний хрест.

Павло Жебрівський зазначив, що зараз в районі Донецької фільтрувальної станції ремонтна бригада у супроводі саперів, представників ОБСЄ та СЦКК почала роботи з відновлення ЛЕП.

На сьогоднішній день мешканцям Авдіївки питну воду постачають: ДСНС – 22 кубічні метри, АДРА – 918 бутлів об’ємом 6 літрів, Червоний хрест – 18 кубічних метрів. Технічну воду постачають підприємства ЖКГ м. Авдіївка – 10 кубічних метрів, ДСНС – 5 кубічних метрів. Цієї води вистачить для забезпечення потреб мешканців міста на одну добу, до повного відновлення централізованого водопостачання підвіз води буде забезпечуватись усіма наявними засобами.

 

Сьогодні у Краматорську у будівлі Краматорської міської ради відбулися урочистості з нагоди Дня журналіста. У заході взяли участь голова облдержадміністрації Павло Жебрівський, заступник голови облдержадміністрації Ігор Стокоз, голова Національної спілки журналістів Микола Токарський, представники Штабу АТО, а також в.о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики Людмила Биченко. У святковій обстановці керівник облдержадміністрації нагородив журналістів Почесними грамотами та цінними подарунками, а голова Донецької обласної спілки журналістів Національної спілки журналістів України Микола Токарський прийняв у члени НСЖУ трьох кореспондентів.

«Журналісти Донецької області – це особлива каста. Безумовно, до вашої спільноти входять журналісти ЗСУ. Ви не тільки даєте оцінку, контролюєте владу, а й даєте відсіч у інформаційній війні, яку проти нас розв’язала Росія. Сьогодні багато телевізій залишилося на непідконтрольній території, і така ситуація дає додатковий поштовх, щоб медіа ефективно запрацювали у Маріуполі, Слов’янську, Покровську, Краматорську. Кожне ваше слово, кожен ваш репортаж – це відповідь на ту російську агресію, що є сьогодні на Донеччині», – наголосив Павло Жебрівський.

Також Микола Токарський подякував Павлу Жебрівському за влаштовану зустріч та пообіцяв сприяти українським військовим в інформаційному плані щодо повернення окупованих територій – Донбасу та Криму.

 

Голова Донецької Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський відвідав українських воїнів, які беруть участь в Антитерористичній операції та ознайомився з умовами їх служби та побуту. Також очільник Донеччини взяв участь в урочистому відкритті двох сучасних спортивно-тренажерного майданчиків, придбаних облдержадміністрацією для наших військових і подарував військовослужбовцям футбольні м’ячі та інший спортивний інвентар.

Звертаючись до присутніх Павло Жебрівський зазначив, що обласна адміністрація робить усе можливе для покращення побуту українських захисників.

«Схожі тренажерні комплекси найближчим часом будуть зведені у Маріуполі, Краматорську, Слов’янську та інших містах регіону, де є військові частини», – повідомив Павло Жебрівський.

Окрім того він додав, що торік Донецька ОДА виділила 50 мільйонів гривень для придбання сучасного військового обладнання.

У свою чергу керівник Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей генерал-лейтенант Олександр Сирський від імені українських військових подякував Павлу Жебрівському за постійну підтримку і допомогу у покращенні матеріальної-технічної бази військових частин, що залучені до проведення Антитерористичної операції та висловив сподівання, що така плідна співпраця триватиме і надалі.

Сьогодні очільник області Павло Жебрівський проінспектував ремонт доріг,
мостів та шляхопроводів, який ведеться коштом обласного та державного
бюджетів у дев’яти містах – Слов’янську, Селидовому, Соледарі, Добропіллі,
Мирнограді, Покровську, Бахмуті, Костянтинівці та Краматорську.

«Зауважень багато. І перш за все – до якості та темпів виконання робіт
підрядниками. Повторюю вкотре: за якість доріг ті, хто береться їх
ремонтувати, відповідатимуть у тому числі й матеріально», -наголосив Павло
Жебрівський.

Очільник області повідомив, що зобов’язав підрядника, який робив частину
дороги Т-0514 «Добропілля – Лиман», власним коштом переробити ділянки, на
яких допущено брак. «Будемо й надалі дотримуватися такого порядку: не
забезпечив якості за бюджетні гроші – вкладай свої», – підкреслив Павло
Жебрівський.

Після перевірки було визначено наступні проблемні питання.

Перше: багато керівників міст та селищ так і не почули обласну владу з
приводу системно-комплексного підходу. «Я ставлю задачу ремонтувати дороги
так, аби мінімум 10 років не мати з ними проблем. Причому враховувати все:
від основи й покриття до бордюрів. Ямковим ремонтом ставлю задачу
обходитися лише там, де без нього – ніяк», – пояснює керівник Донецької ОДА.

Проблема друга: затримки з виконання робіт. Основна причина – недостатня
кількість вантажних вагонів на залізниці. Підрядники не можуть довезти так
звані сипучі матеріали для виготовлення достатньої кількості асфальту.

Проблема третя – підрядники. Вони лише спинаються на ноги та завершують
будувати асфальтові заводи. Криза призвела до відсутності у них обігових
коштів. Але вкладати гроші й нарощувати потужності їм є сенс, адже на
Донеччині щонайменше 20 наступних років будівельних робіт буде більше ніж
достатньо.

«Зараз на рахунку 464 млн, думаю, що до 1 вересня буде 600 млн, а до кінця
року – мільярд гривень, який ми зможемо спрямувати на дороги. Крім того,
приблизно 370 млн гривень ми вже спрямували на комунальні дороги. Очікуємо
на наступний рік 2,5 мільярди грошей, які ми маємо використати на
будівництво доріг. Цього не вистачить, щоб відремонтувати усі дороги
Донеччини, але це більше, аніж можуть «підняти» наші підрядники», –
зазначив Павло Жебрівський.

Також він повідомив, що у 2017 році заплановано закінчити реконструкцію 12
об’єктів. Для порівняння: до війни в усій Донецькій області за рік
відновлювали максимум 2-3. «За Державними будівельними нормами України на
мости й шляхопроводи має бути 10 років гарантії, то підрядники готові й 25
років давати, тому що насправді роблять якісно й на совість. Втім, є
проблеми з фінансуванням. Там, де «працюють» обласні кошти – все чітко
розписане й затримок немає. А там, де виділяються гроші державні – великі
затримки й відповідно – проблеми. Їх ми обговоримо з Президентом – він
спеціально з приводу цього скликає голів ОДА Сходу України», – зазначив
очільник області.

Кілька об’єктів вже майже завершені: Бахмутський шляхопровід буде зданий 23
серпня, на День прапора; а міст у Соледарі буде зданий до кінця вересня.
© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua