Засідання Донецької регіональної платформи

На днях у Костянтинівці відбулося засідання Донецької регіональної платформи з діалогу щодо розвитку на тему: «Застосування Закону України щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення». Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. У засіданні взяв участь секретар міської ради Юрій Разумний, сільські і селищні голови, голови об’єднаних територіальних громад, народний депутат України Наталія Веселова, представники обласної влади, регіональні консультанти Донецького РВ АМУ.

34096645 1038110709677110 4456866775417487360 n

Консультант з юридичних питань Донецького РВ АМУ Костянтин Гацько розповів про останні зміни законодавства, що стосуються добровільного приєднання до територіальних громад міст обласного значення та роз’яснив алгоритм приєднання за спрощеною процедурою. Експерт звернув увагу сільських і селищних рад на велику вірогідність неспроможності невеликих громад, що створюються поряд з містами. «Мешканці ОТГ мають отримувати якісні послуги, максимально наближені до людей. Це потрібно враховувати в першу чергу, приймаючи рішення про об’єднання», - акцентував консультант ПУЛЬСу.

20180530 161039

Обговорюючи проблемні питання створення об’єднаних територіальних громад на прикладі Костянтинівської міської ОТГ, секретар Костянтинівської міськради Юрій Разумний зазначив, що через незгоду деяких сіл об’єднуватися з містом, втрачається реальний шанс навчитися жити по-новому в об’єднаних територіальних громадах. «Сенс реформи – не поглинання містом села, а саме об’єднання. Є реальні факти, як змінюється мислення людей в ОТГ: це інший рівень самоорганізації населення, самостійності, відповідальності», - зауважив він.
Учасники платформи також обговорили систему соціального захисту населення в громадах. Крім того, консультанти АМУ озвучили низку законопроектів, які необхідно прийняти для завершення децентралізації, зокрема про службу в органах місцевого самоврядування. Наталія Веселова запевнила присутніх у підтримці тих законодавчих змін, що підсилюватимуть місцеве самоврядування і ОТГ та сприятимуть об’єднанню територіальних громад Донеччини на засадах добровільності.

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua