Нарада

На виконання розпорядження обласної військово-цивільної адміністрації від 09.01.2018 №1/14-18 13.06.2018 року була проведена семінар - нарада з представниками бізнесу ( торгівля продовольчих та непродовольчих товарів) міста , представниками органів прокуратури, органів місцевого самоврядування , управління соціального захисту населення з наступних питань:

DSC 1677

1. Додержання мінімальних гарантій в оплаті праці.
Мораторій на перевірки Держпраці та її територіальних органів ЗНЯТО( постанова КМУ від 18.12.2017 року № 1104, дія закону №1728). За порушення трудового законодавства передбачена кримінальна, фінансова, адміністративна та дисциплінарна відповідальність. Щодо кримінальної відповідальності, передбаченої за порушення законодавства про працю це ст.172,175 ККУ.
Право на проведення перевірок та притягнення до фінансової відповідальності за порушення у сфері законодавства про працю мають: Державна служба України з питань праці, Державна Фіскальна служба.
Штраф нараховується за результатами перевірки роботодавця, якщо за час проведення такої перевірки встановлено ознаку порушення законодавства про працю.
1. Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, гарантії мобілізованим працівникам: збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку – це 10 розмірів мінімальної заробітної плати встановленої законом на момент порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;
2. Виплата заробітної плати не рідше 2-х разів на місяць. Порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам більш як за один місяць, виплата її не в повному обсязі – це 3(три) розміри мінімальної заробітної плати встановленої на момент виявлення порушення.
3. Недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні – це 3 (три) розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.
4. Недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю для виявлення неоформлених трудових відносин – це 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.
2. Переваги оформлення трудових відносин відповідно до законодавства.

Шановні роботодавці! Легалізуйте ззайнятість населення та відмовтесь від виплати зарплати « в конвертах». Це дозволить: зняти соціальну напругу, громадянам отримати реальну соціальну підтримку. Пропонуємо негайно оформити належним чином трудові відносини зі своими найманими працівниками. У випадку ігнорування цієї вимоги контролюючі органи будуть застосовувати всі заходи впливу за порушення законодавства з праці у межах їх компетенції. Консультаційну допомогу щодо застосування норм діючого законодавства завжди готові надати спеціалісти Головного управління Держпраці у Донецькій області.
Шановні працівники! Для реалізації своіх трудових прав та забезпечення належного рівня свого майбутнього, ви повині вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору, а також регламентацію трудових відносин відповідно до чиного трудового законодавства, У разі відмови роботодавця, кожен громадянин має право звернутися до компетентних державних органів за захистом своіх констутиційних прав

3. Про здійснення державного контролю за додержанням законодавства з охорони праці .
4. Профілактика виробничого травматизму.
5. Алгоритм дій роботодавця у разу нещасного випадку, склад та обов’язки комісії з розслідування НВ, акти за формою Н-5 і Н-1.
Вимоги Закону України «Про охорону праці», дотримання працівниками вимог нормативних документів з охорони праці.
Забезпечення безпечних умов праці на кожному робочому місці. Проведення навчання керівників підприємств, проведення інструктажів з питань охорони праці.
Ведення журналів інструктажів з питань охорони праці на робочому місці. Розробка інструкцій з охорони праці.
Контроль зі сторони керівників підприємств за дотриманням робітниками вимог інструкцій з охорони праці , виробничої та трудової дисципліни.

Присутні: 27 чол.

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua