• Головна
  • Новини
  • Творча зустріч з авторами та презентація книги «Праця, виснаження та успіх: промислові мономіста Донбасу»

Творча зустріч з авторами та презентація книги «Праця, виснаження та успіх: промислові мономіста Донбасу»

4 жовтня в Центральній міській публічній бібліотеці відбулася зустріч із авторами та презентація книги «Праця, виснаження та успіх: промислові мономіста Донбасу» (2018), що присвячена історії та сучасному життю в промислових мономістах. Це визначна краєзнавча подія у нашому місті.

IMG 3770

Книга у популярній формі розповідає про те, як індустріалізація Донбасу з ХІХ століття і до сьогодні змінила образ регіону, перетворивши його на найбільш урбанізований край України. Поселення навколо заводів і шахт стали привабливим місцем самореалізації та нових можливостей, як для робітників, так і управлінців та бізнесменів. Як і в усіх промислових регіонах світу, ці поселення являли собою своєрідний організм, де все життя – робота, відпочинок, відносини між людьми, планування і міські громадські простори – було тісно пов’язано із підприємством. Така своєрідність породила свої міфи і стереотипи про мономіста – деякі з яких живуть і сьогодні, навіть якщо місто давно виросло і стало багатофункційним. Автори книги спробували критично подивитися на ці стереотипи, привернути увагу до індустріальної спадщини як позитивного ресурсу, але також показати ціну – екологічну та соціальну – яка стоїть за досягненнями промислової епохи.
Більше 100 унікальних фотографій з Центрального державного кінофотофоноархіву ім. Г.С. Пшеничного в Києві та з музейних зібрань становлять важливу частину цього дослідження.
Це видання стало результатом співпраці декількох авторів, яких об'єднала ініціатива Центру міської історії (м. Львів) та Програми вивчення східної України ім. Ковальських Канадського інституту українських студій (м. Харків).Під час зустрічі Олена Стяжкіна, доктор історичних наук, професор, старший науковий співробітник Інституту історії НАНУ, Ксенія Кузіна, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії НАНУ, та Ірина Склокіна, кандидат історичних наук, дослідник Центру міської історії м. Львова, презентували основні ідеї книги та знахідки, які в неї не увійшли.
Учасники зустрічі – вчителі історії учбових закладів міста, представники МУО та громадських організацій, прийняли активну участь в обговоренні питань про стереотипи історії Донбасу та його фотографічні образи, про повсякденне життя, розбудову міського простору та особливості стосунків між людьми у поселеннях, що засновувалися навколо виробництва.
Висловлюємо щиру подяку авторам книги за подаровані видання і сподіваємось що вони стануть у нагоді нашим користувачам.
Всіх, хто бажає ознайомитися з матеріалами, що представлені в книзі, ми чекаємо в бібліотеках Костянтинівської централізованої бібліотечної системи та учбових закладів міста.

Праця, виснаження та успіх: промислові мономіста Донбасу / За ред. В.Кулікова та І.Склокіної. - Львів, 2018. - 244 с.

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua