Дотримуйтесь правил пожежної безпеки у побуті!

Новий рік 2019 почався в Україні сумним антирекордом. Відразу 28 громадян загинуло на пожежах в житловому секторі протягом 1 та 2 січня. Загалом, за перший місяць нового року показник загиблих та постраждалих на пожежах становить вже 148 та 61 особа відповідно. Більше десятка смертей щодня!!! Прикро, але щороку показник трагічних випадків у житловому секторі взимку стабільно зростає. Громадяни опалюють свої домівки, часто нехтуючи правилами пожежної безпеки, палять у приміщеннях та перенавантажують електромережу, вмикаючи обігрівачі та несправні побутові прилади.

Як зазначають вогнеборці, саме власна недбалість українців є основною причиною виникнення займань і як наслідок загибелі людей.
Статистика свідчить про те, що найчастіше жертвами вогняної стихії стають літні люди, а також багатодітні сім’ї, та громадяни, які опинилися в складних життєвих умовах.
А ось і сумна статистика по місту Костянтинівка: з початку року – 4 пожежі, 2 загиблих, 4 виклики – не підтвердились.
Аби запобігти виникненню пожеж в опалювальний сезон, фахівці ДПРЗ-16 ГУ ДСНС України в Донецькій області, відділ з питань НС, оборонної та мобілізаційної роботи та НКП у м. Костянтинівка нагадує громадянам основні правила пожежної безпеки осінньо-зимового періоду при користуванні пічним та газовим опаленням.

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ при користуванні пічним опаленням
• перед початком, а також впродовж усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі – не рідше одного разу на три місяці;
• відстань від печі до меблів, шаф та іншого обладнання повинна бути не менше 0.7 м., а від топкових отворів – не менше 1.25 м;
• біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0.5х0.7 м;
• усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;
• печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій відповідно до вимог будівельних норм;
• золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця.

При користуванні печами ЗАБОРОНЕНО:
• розпалювати їх легкозаймистими та горючими рідинами;
• використовувати для обігріву несправні та не відремонтовані опалювальні печі;
• сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
• зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу;
• розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
• проводити розпалення печей дровами, довжина яких перевищує розміри топки;
• здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;
• виносити та викидати гаряче вугілля ближче 15 метрів від будівель;
• зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або горючій підставці;
• використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи;
• влаштовувати в якості димової труби металеві та азбестові труби;
• прокладати димоходи (борови) опалювальних печей по горючих основах;
• закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;
• топити печі під час проведення у приміщеннях масових заходів;
• доручати розпалювання печі та нагляд за нею дітям.

До уваги користувачів побутових електронагрівальних приладів
• не залишайте без нагляду, у разі виходу з приміщень, увімкнені в електромережу нагрівальні прилади;
• намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно кілька побутових електроприладів великої потужності;
• не застосовуйте саморобні некалібровані плавкі вставки в запобіжники електричного струму.

Чадний газ не має ні кольору, ні запаху. Дія цього газу призводить до зсідання гемоглобіну крові й у великих концентраціях може остаточно погасити свідомість, а також спричинити летальний наслідок. Дим від куріння тютюну теж є джерелом чадного газу. Чимала кількість цього газу міститься й у вихлопах автомобільних двигунів. Звичайно, обсяги цих джерел недостатні для того, аби «вчадіти до смерті». Незначні дози чадного гази спричинюють головний біль, кисневе голодування, у разі тривалого впливу – виникає розлад серцево-судинної системи, починається розвиток атеросклерозу.
Сільські жителі з дитячого віку знають, що чадний газ (оксид вуглецю – СО) потрапляє у житлове приміщення або лазню, якщо передчасно закрити пічну заслінку. А це може коштувати життя людині.
Оксид вуглецю утворюється і під час неповного загорання природного газу. Це означає, якщо на кухні чи у ванній (з газовою колонкою) погана вентиляція, смерть може наступити непомітно і швидко. Особливо небезпечно палити газ при поганій тязі в газовій колонці. Отже, рекомендується частіше перевіряти тягу запаленим сірником.
Ніколи не можна забувати правило: поки на вугіллі видно блакитні вогники, закривати заслін смертельно небезпечно. Взагалі, економія тепла ніколи не повинна заважати безпеці, тобто – вентиляції.
Ознаки отруєння: запаморочення, слабкість, нудота, біль у грудях, іноді сухий кашель, шум у вухах, сльози. При таких ознаках треба негайно залишити приміщення. Важке отруєння призводить до судом, блювоти, непритомності, нарешті – до втрати свідомості та зупинки серця.
Перша допомога при отруєнні чадним газом:
Терміново викликати швидку медичну допомогу. Дотримуватись принципів надання першої медичної допомоги: вивести постраждалого на свіже повітря; рятувальники не повинні перебувати під впливом чадного газу тривалий час, бо звичайних протигаз (якщо він є) не захищає від дії газу; при зупинці дихання і кровообігу – серцево-легенева реанімація; кращий спосіб лікування – тривале дихання киснем.

Якщо пожежі уникнути не вдалося, негайно повідомте про це аварійно-рятувальну службу за телефоном 101, при цьому вкажіть точну адресу об’єкта, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також повідомте своє прізвище та номер телефону, з якого надійшло повідом-лення. По можливості, евакуюйте людей, гасіть пожежу водою, піском та іншими підручними засобами.

З А П А М ’ Я Т А Й Т Е :
Ваше життя та здоров’я перш за все залежить від вибору правильної поведінки. Не нехтуйте правилами безпеки. Будьте обережні!


Інформацію підготувала:
Завідувач НКП у м. Костянтинівка О.С. Казак

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua