• Головна
  • Новини
  • Нарада представників бізнесу, підприємств та установ міста, органів місцевого самоврядування , ГУ Держпраці України у Донецькій області, Костянтинівського міського відділення Фонду соціального страхування України у Донецькій області

Нарада представників бізнесу, підприємств та установ міста, органів місцевого самоврядування , ГУ Держпраці України у Донецькій області, Костянтинівського міського відділення Фонду соціального страхування України у Донецькій області

31.01.2019 року було проведено нараду представників бізнесу, підприємств та установ міста, органів місцевого самоврядування , ГУ Держпраці України у Донецькій області, Костянтинівського міського відділення Фонду соціального страхування України у Донецькій області з питань:

IMG 8f18c650e7c67841f9d9f80acf64a8ce V

1.Підведення підсумків, аналіз причин настання нещасних випадків виробничого та невиробничого характеру за 2018 рік.
Доведена інформація про стан виробничого травматизму у місті. Про заходи щодо попередження та профілактики травматизму.
2. Загальний травматизм у галузі будівництво у Донецькій області за 2018 рік. Аналіз причин настання нещасних випадків. Зміни у законодавстві у сфері охорони праці у 2018 році.
Головний державний інспектор відділу нагляду у будівництві, котлонагляді та за підйомними спорудами управління нагляду в промисловості та на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Донецькій області довела інформацію щодо кількості травмованих внаслідок нещасних випадків.
Нагадала, що у 2018 році введено в дію ряд нових нормативно-правових актів з охорони праці, таких як:
1.Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання НПАОП 0.00-1.80-18. (Об’єднані Правила експлуатації вантажопідіймальних кранів та підйомників). Зареєстровані в МінЮсті України 17 лютого 2018 р. за N 244/31696.
2. Правила охорони праці під час експлуатації обладнання,що працює під тиском НПАОП 0.00-1.81-18. (Об’єднані з правилами експлуатації котлів та трубопроводів пари та гарячої води (вище 110° C або під тиском, вищим 0,5 бар). Зареєстровані в МінЮсті України 10 квітня 2018 р. за N 433/31885.
3. Правила охорони праці під час експлуатації навантажувачів НПАОП 0.00-1.83-18. Зареєстровані в МінЮсті України 19 вересня 2018 за № 1082/32534.
4. Мінімальні вимоги безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці НПАОП 0.00-7.17-18 (Зареєстровано в МінЮсті України 27 грудня 2018 р. за №1494/32946) в якому розкриті теми:
- Загальні обов'язки роботодавців (Крім своєчасного забезпечення ЗІЗ, роботодавець повинен забезпечити регулярне навчання працівників правилам користування ЗІЗ та демонстрацію їх правильного застосування).
- придбання ЗІЗ;
- визначення потреби в ЗІЗ;
- приймання і перевірку ЗІЗ, що надходять на підприємство, на їх відповідність вимогам

нормативних документів та результатам оцінки:
- Строки використання ЗІЗ;
- Догляд та обслуговування ЗІЗ;
- Додатком до цих Мінімальних вимог представлена ОСОБИСТА КАРТКА ОБЛІКУ СПЕЦІАЛЬНОГО ОДЯГУ, СПЕЦІАЛЬНОГО ВЗУТТЯ ТА ІНШИХ ЗАСОБІВ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ та ОРІЄНТОВНИЙ ПЕРЕЛІК НЕБЕЗПЕК, ЗА ЯКИХ ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ ДОДАТКОВІ ЗІЗ.
Переглянуто 07 лютого 2018 та внесено зміни до Постанови КМУ від 26 жовтня 2011року №1107 «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки», а саме скорочено переліки видів робіт підвищеної небезпеки та перелік машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки на виконання та експлуатацію яких необхідно отримувати Дозвіл в органах Держпраці.
До переліку видів робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі
декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам
законодавства з охорони праці додано такі роботи як:
1. Роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 метра.
2. Навчання з питань охорони праці працівників інших суб’єктів господарювання.
3. Роботи в колодязях, шурфах, траншеях, котлованах, бункерах, камерах, колекторах, замкнутому просторі (ємностях, боксах, топках, трубопроводах).
4. Земляні роботи, що виконуються на глибині понад 2 метри або в зоні розташування підземних комунікацій чи під водою.
5. Роботи верхолазні.
6. Зберігання балонів, контейнерів, цистерн та інших ємностей із стисненим, зрідженим, отруйним, вибухонебезпечним та інертним газом.
7. Зварювальні роботи.
До переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що експлуатуються (застосовуються) на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці додано:
1. Ковальсько-пресове устатковання.
2. Технологічні транспортні засоби.
3. Рекомендації суб’єктам господарювання та представникам підприємств та установ міста щодо організації роботи та ведення необхідної документації з охорони праці згідно вимог Закону України «Про охорону праці».
Проведення навчання керівників підприємств, проведення інструктажів з питань охорони праці. Ведення журналів інструктажів з питань охорони праці на робочому місці. Контроль зі сторони керівників підприємств за дотриманням робітниками вимог інструкцій з охорони праці , виробничої та трудової дисципліни.
4.Детінізація зайнятості населення.
Інформаційно- роз’яснювальна робота щодо детінізації ринку праці про недопустимість відсутності оформлення трудових відносин продовжується.
Роз’яснюємо щодо мінімальних державних гарантій в оплаті праці в частині статті 117 КЗпП. Заходи, встановлені цією статтею визначаються, як відповідальність роботодавця перед працівником за затримку розрахунку при звільнені, роботодавець несе матеріальну відповідальність у розмірі компенсаційних виплат працівнику.
21.01.2019 року між Міністерством юстиції України та Державною службою України з питань праці підписано Меморандум про співробітництво між Державною службою

України з питань праці та Міністерством юстиції України. Предметом Меморандуму є взаємодія сторін у напрямі організації та проведення спільних заходів, спрямованих на
детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками, зокрема особами, які мають майнові зобов’язання за
рішеннями суду, в тому числі заборгованість зі сплати аліментів, та стосовно яких відкрито виконавче провадження в органах державної виконавчої служби.
5. Про результати роботи організацій та установ міста щодо виконання заходів з поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища та з профілактики травматизму невиробничого характеру.
6. Профілактика травматизму в осінньо-зимовий період.

Присутні: 49 чол.

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua