ГРОШОВА МОНЕТИЗАЦІЯ СУБСИДІЙ

Шановні мешканці міста Костянтинівка!

На початку 2019 року Уряд запровадив дві пілотні моделі грошової монетизації субсидії:

Безготівкова грошова форма (згідно постанови КМУ від 27.12.2018р. №1176) - в ній прийматимуть участь ті сім’ї, які звернулися за допомогою з 01.01.2019 року.
Під час звернення до УПСЗН, при заповненні заяви на призначення житлової субсидії, необхідно обов’язково вказати номер власного мобільного телефона – він потрібен для створення персонального облікового запису Ощадбанком, на який Держава буде перераховувати суму нарахованої субсидії.
Ощадбанк буде самостійно розраховуватися за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про стан розрахунку за послугу.
Громадяни зобов’язані щомісяця сплачувати вартість обов’язкову частку платежу. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов’язкова частка витрат на оплату такої послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.
.
Для прикладу. Домогосподарству виділена субсидія на газ, воду, електроенергію у загальному розмірі 1 500 гривень. А сума всіх комунальних платежів складає 2 000 гривень. 1 500 субсидійних гривень Ощадбанк перераховує надавачам послуг та інформує сім’ю субсидіанта про те, що йому залишилося доплатити за комуналку 500 грн.

Готівкова грошова форма (згідно постанови КМУ від 06.02.2019р. №62) - в ній прийматимуть участь ті сім’ї, які отримали субсидію до 31.12.18 р.
Всі, кому призначено субсидію з жовтня по грудень 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневу комуналку.
Вся субсидія «старим» субсидіантам буде перерахована грошовим переказом через державний Ощадбанк, а пенсіонерам виплатить Пенсійний фонд одночасно з пенсією.
Пенсіонери, які отримають пенсійні виплати через інші банки, відповідно зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку. Тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом з пенсією доставить Укрпошта.
Решти субсидіянтам для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення Ощадбанку і надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні.
Для прикладу. Якщо сім’я отримує щомісяця від держави субсидію у розмірі 1600 гривень, а платіжка за газ у лютому прийде на 1100 гривень, 500 гривень залишиться їй на власні потреби або для оплати рахунку, скажімо, за воду чи електроенергію. Тобто, суть нового механізму полягає у тому, що домогосподарство отримуватиме підтримку від держави у вигляді субсидії готівкою і далі зможе самостійно розраховуватися за спожиті послуги, а зекономлені кошти використати на свій розсуд.
У той же час, посилюється контроль за платіжною дисципліною. Перерахування коштів субсидії припиняється в разі отримання інформації від комунальних підприємств про прострочену більш 1 місяця заборгованості по оплаті, якщо вона більше 20 неоподатковуваних мінімумів (340 грн.)
Рішення про остаточне впровадження однієї з форм монетизації буде прийняте в травні 2019р.

памятка

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua