День Добровольця

14 березня в Україні відзначають День українського добровольця.

IMG 20190313 141427 HDR

Цей день був встановлений Верховною Радою України у січні 2017 року з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та напідтримку ініціативи громадськості.
Добровольці – цеті, хто за своєю доброю волею стали солдатами і боронять рідну землю від ворога. Хтось в мирному житті був лікарем, хтось менеджером, кухарем, програмістом, а хтось був студентом.Загалом у воєнномуконфлікті на сходінашоїкраїни взяли участь майже 40 добровольчихбатальйонів. Вонипройшли пекло найтяжчихбойовихоперацій: Широкине, Іловайськ, Мар’їнка, Донецькийаеропорт. Іменамидобровольців, щовіддали на фронтісвоїжиття, називаютьвулиці та проспектиукраїнськихміст. І відтепер 14 березнякраїнащороку віддаєшану подвигу і ця дата стала Днем українськогодобровольця. Їх подвиг рятує країну і сьогодні.
В міськомукраєзнавчому музеї 13 березня до Дня українського добровольця пройшов тематичний захід«Добровольці Божої чоти»дляучнів 10 класу ЗШ №2. На заході були присутні представники ГО «Костянтинівський центр учасників бойових дій та волонтерів АТО», бійці Добровольчого Українського Корпусу «ПС» Оношко Юрій, Йовенко Ігор, боєць добровольчого батальйону «Донбас» Поляков Андрій;представники Громадського формування «Гайдамацький Рух», начальник штабу Балан Андрій, Мироненко Володимир, поетМихайлоМілян; представник ЗМІ кореспондент сайту Костянтинівки ХристинаОніпченко.
Учням розповіли історичні факти добровольчого і волонтерського руху. Чому дата 14 березня стала Днем Добровольця. Присутній на заході боєць добровольчого батальйону «Донбас» Поляков Андрій поділився своїми згадками про участь в АТО, розповів важливі моменти бойових подій в Іловайську, показав архівні світлини батальйону «Донбас». Поет Мілян Михайло читав свої вірші присвячені добровольцям. Учасники заходухвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих воїнів – костянтинівців, відвідали експозицію «АТО. Події в місті Костянтинівка 2014-2018 рр.»


За інформацією міського краєзнавчого музею

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua