Авторське право для юних талантів із Костянтинівки.

30 травня в центральній міській бібліотеці пройшла інформина «Про інтернет і авторське право для юних талантів» до ЦМПБ завітали талановиті учні міста Костянтинівки. Інформину у інтернет – центрі було проведено провідним бібліотекарем абонементу для юнацтва Людмилою Черняєвою сумісно з провідним бібліографом Інтернет центру мережевих ресурсів Тетяною Іванівною Маяк. На захід також було запрошено місцевого поета, члена літературного об’єднання «Дзеркало», голову Костянтинівського видавництва «Укрвест» Михайла Милого.

IMG 9189

Кожен із присутніх відзначився своїм талантом: юні поети, прозаїки, артисти – театрали, циркачі зібралися у інтернет – центрі, щоб поділитися своїми досягненнями. Але як зберегти своє право на власний твір, розміщений у інтернеті чи на електронному, або паперовому носії, як зареєструвати авторське право на літературний твір, як отримати свідоцтво, про перелік документів, необхідних для подачі заявки на реєстрацію тощо розповіла бібліотекар Людмила Вячеславівна.
Потім відбулося знайомство. Богдан Бєлєвцов пише вірші та прозу про епоху лицарства; Ярослав Бут – написав казку про Білочку, а ще він має не аби – які здібності футболіста і грає на трубі; сестри Олексанра та Вікторія Толмачьови – про любов до мами та сенс життя. Станіслав Заболотський порадував своїм новим ессе про весну і віршем про останній дзвоник. Його попередні твори «Листи до Сухомлинського» та інші надруковані у збірці творчості учнів шкіл міста, яка зберігається у методкабінеті міського управління освіти. Ярослава Дрига повідомила про проникливу дружбу хлопчика і дівчинки. Анастасія Суходольська вразила всіх своїми віршами про Україну. Неймовірно талановитий Микола Мушинський ходить до музичної школи, відвідує театральну студію, активний учасник масових заходів ЦМПБ, пише багато фантастичної прози. Учні відкрили веб – сторінку блогу «Таланти Костянтинівки» Костянтинівської ЦМПБ і ознайомилися із творами присутніх авторів: Богдана Бєлєвцова, Олександри Толмачьової та Анастасії Суходольської. Олександра Толмачьова вже два роки нагороджується грамотою від ЦМПБ в номінації «Кращий читач року». Людмила Вячеславівна також представили наймолодшу активну читачку Вероніку Кондратенко. Бібліотекарем повідомила присутнім про УБА, про програму «Бібліоміст», було розглянуто питання і професійної етики бібліотечного працівника у формі інтерактивної гри. Всі разом пригадали про правила користування бібліотекою, як треба поводитися із книгою, розглянули поняття «абонемент», «формуляр», «книговидача» тощо. У ролі бібліотекарів спробували себе Микола Мушинський і Олександра Толмачьова, а у ролі користувачів – Богдан Бєлєвцов і Вікторія Толмачьова.
Театрали добре виконали свої ролі та показали вищий клас бібліотечної етики. Вважаю, що якщо вони захочуть, то стануть справжніми бібліотекарями у майбутньому, приваблюючи своєю чемністю і повагою багато користувачів.
Бібліотекар Людмила Вячеславівна підвела підсумок власним віршем про Тараса Шевченка, наголошуючи на те, що всі ми – українці. Потім урочисті хвилини нагородження виступаючих грамотами від адміністрації ЦМПБ. Напам’ять всі сфотографувалися біля виставки збірок та книг місцевих поетів, яка розташована на абонементі.
За інформацією центральної міської бібліотеки.

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua