• Головна
  • Новини
  • Четвертий регіональний літературно-мистецькій фестиваль «Кальміюс» у Костянтинівці

Четвертий регіональний літературно-мистецькій фестиваль «Кальміюс» у Костянтинівці

В прагненні відстояти спроможність українського сходу у 2016 році був заснований перший літературно-мистецький проект на Сході України сучасної україномовної літератури – фестиваль «Кальміюс», який проводиться за підтримки управління культури Донецької обласної державної адміністрації, агентства США з міжнародного розвитку (USAID), громадської організації «Фонд розвитку громади». За чотири роки фестиваль зібрав найширше представництво митців і літераторів з усієї України та став регіональним мистецьким брендом Донеччини.

IMG 2580

Цього року 4-ий регіональний літературно-мистецькій фестиваль «Кальміюс» проводиться з 4 по 9 листопада у шести містах Донеччини. «Фокусна тема цьогорічного фестивалю - "Свобода в умовах несвободи", - повідомляють організатори. - Ця тема - привід згадати тих, хто найбільше мріяв бути вільним і подумати над цим. В ці дні учасників фестивалю приймає Костянтинівка.
5 листопада у Центральній міській публічній бібліотеці відбулася творча зустріч читачів та громадян міста з письменницьким десантом фестивалю. На майданчику для спілкування з інтелектуальною елітою України презентували свої твори Сергій Пантюк, Людмила Охрименко, Євгенія Пірог. Віталій Запека - людина, яка розуміє мову собак, презентував антивоєнний роман «Щеня». Презентацію коміксу про О. Тихого "Урок німецької" провів Костянтин Блошенко (м. Дружківка). За словами автора, це єдиний в Україні комікс про дисидента (Нагадаємо, Олекса Тихий - засновник правозахисної асоціації Української Гельсінської групи. Виступав за захист української мови в Радянському союзі. У 1977 році його звинуватили в «антирадянській агітації й пропаганді» та засудили до 10 років позбавлення волі у виправно-трудовій колонії в Мордовії. В 1984-му році помер у тюремній лікарні)..
Костянтинівська ЦМПБ отримала у подарунок комплект книг сучасних українських авторів.

За інформацією Костянтинівської ЦМПБ

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua