• Головна
  • Новини
  • «Іловайськ-2014» виставка у Костянтинівському краєзнавчому музеї

«Іловайськ-2014» виставка у Костянтинівському краєзнавчому музеї

22 січня в Костянтинівському міському краєзнавчому музеї до Дня Соборності України відбулось відкриття і презентація документальної фотовиставки «Іловайськ 2014».

202001231

На 45-ти кольорових і 15-ти чорно-білих фотографіях зображені українські бійці і події серпня 2014 року. Авторами фотографій є четверо молодих фотокореспондентів, які були в Іловайську поруч з бійцями, і їх зброєю була камера фотоапарата. Олександр Глядєлов - український фотограф, який знімає документальні проекти, та конфлікти в різних країнах світу, активно співпрацює з міжнародною гуманітарною організацією «Лікарі без кордонів». Був в Придністров’ї, на південному фронті в Азербайджані під час війни за Карабах, в 1996-му в Чечні. З «Лікарями без кордонів» був в Сомалі і в Південному Судані. Працював в гуманітарній місії на півдні Киргизії.
Максим Дондюк - переможець престижної журналістської премії Remi Ochlik Prize. Максим Левін - працював в газетах «Киевскі Відомости», «Газета 24», фото-агентстві «Фотострічка»; журналах - «Фокус», «Профіль», «Український тиждень». Маркіян Лисейко - фотокореспондент Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ».
На кожній світлині доля і життя наших воїнів, деяких вже немає серед нас, інші залишилися інвалідами, треті продовжують захищати нашу країну на передових рубежах Донецької і Луганської областей. Дуже символічно, що відкриття проходило в день Соборності України, бо саме наші хлопці виборюють мир і суверенітет нашої країни на сході України. Даний проект - це своєрідна данина їх пам'яті. На фотографіях зображені і мирні жителі, які пережили трагічні події 2014 року, їх настрій, переживання, тривогу точно впіймав фокус фотоапарата кореспондентів.
Нагадаємо, Іловайська трагедія сталася в кінці серпня 2014 року. Успішний наступ на території, контрольованої сепаратистами, зачинився «котлом», українські військові зіткнулися з сильним ворогом. У боях і при виході з «котла» загинули і потрапили в полон сотні людей - колона військ, що йшла по узгодженому «зеленому коридору», була розстріляна. За офіційними даними військової прокуратури, при виході з Іловайська загинули 366 осіб, 429 отримали поранення, 300 потрапили в полон, 158 пропали без вісті.
Українського фотографа Олександра Глядєлова було поранено 21 серпня 2014 року.
Виставку представляв Андрій Поляков, голова правління військово-патріотичного об'єднання учасників бойових дій «Справедливість», боєць батальйону «Донбас», учасник іловайських подій. Були присутні ветерани АТО Юрій Оношко та Василь Мишастий. Головними слухачами й гостями на презентації були учні 8-9 класів школи №2. Андрій розповідав про кожну подію та кожну людину на фото. І хоча, за останні роки виставку побачили тисячі людей і вона була презентована в багатьох містах, але в своїх розповідях він переживав все з початку.
По завершенню заходу міський поет Михайло Мілян читав свої вірші, словами одного з них хотілося б завершити: «Пишаюсь тим, що є такі сини у тебе, наша ненька Україна».

За інформацією міського краєзнавчого музею

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua