• Головна
  • Новини
  • Нарада-семінар з представниками бізнесу, підприємств, установ, закладів міста

Нарада-семінар з представниками бізнесу, підприємств, установ, закладів міста

28.01.2020 року органами місцевого самоврядування, державними інспекторами ГУ Держпраці, Костянтинівським міським відділенням Фонду соціального страхування України у Донецькій області було проведено нараду-семінар з представниками бізнесу, підприємств, установ, закладів міста з питань:
1. Підведення підсумків та аналіз обставин і причин настання нещасних випадків та/або гострих професійних захворювань (отруєнь), аварій за підсумками року.
2. Роз’яснення нової редакції Порядка розслідування та обліку нещасних випадків професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року № 337.
3. Контроль за своєчасністю та об’єктивністю проведення розслідування нещасних випадків та гострих професійних захворювань (отруєнь), аварій на підприємствах та у побуті ГУ Держпраці.
4. Профілактика виробничого травматизму.
5. Рекомендації суб’єктам господарювання щодо організації роботи та ведення необхідної документації з охорони праці згідно вимог Закону України «Про охорону праці».

20200128 1010061

Для реалізації конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров'я в процесі трудової діяльності, для створення безпечних і нешкідливих умов праці роботодавець зобов'язаний:
- створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити дотримання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.
(ст. 13 Закону України «Про охорону праці»)
- проінформувати працівника про умови праці та про наявність на його робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, можливі наслідки їх впливу на здоров'я та про права працівника на пільги і компенсації за роботу в таких умовах.
(ст. 5 Закону України «Про охорону праці»)
- забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього і періодичних медичних оглядів.
(ст. 17 Закону України «Про охорону праці»)
- організовувати інструктаж, навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварії.
(ст. 18 Закону України «Про охорону праці»)
- забезпечити працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними засобами.
(ст. 8 Закону України «Про охорону праці»)
Роботодавець повинен організовувати розслідування та вести облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій відповідно до положення, що затверджується Кабінетом Міністрів України за погодженням з всеукраїнськими об'єднаннями профспілок.

За підсумками розслідування нещасного випадку, професійного захворювання або аварії роботодавець складає акт за встановленою формою, один примірник якого він зобов'язаний видати потерпілому або іншій заінтересованій особі не пізніше трьох днів з моменту закінчення розслідування.
У разі відмови роботодавця скласти акт про нещасний випадок чи незгоди потерпілого з його змістом питання вирішуються посадовою особою органу державного нагляду за охороною праці, рішення якої є обов'язковим для роботодавця.
Рішення посадової особи органу державного нагляду за охороною праці може бути оскаржене у судовому порядку.
(ст.22 Закону України «Про охорону праці).
Роботодавець за порушення законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці, за створення перешкоди в діяльності посадових осіб органів державного нагляду за охороною праці притягуються до дисциплінарної, адміністративної, матеріальної, кримінальної відповідальності згідно із законом.
6. На виконання доручення Прем’єр-міністра України О. Гончарука від 22.01.2020 № 2313/0/1-20 про вжиття заходів про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин, у тому числі шляхом безпосередніх візитів за місцем здійснення господарської діяльності.

Присутні: 44 особи.

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua