Вишиванка – найцінніший український оберіг

      У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками.
      Свято Дня вишиванки було засноване в Чернівцях у 2006 році студентами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, які запропонували ідею акції “Всесвітній день вишиванки” і прийшли одного дня в українському традиційному одязі. Спочатку акція була підтримана кількома десятками студентів і викладачів університету, але в подальші роки свято вийшло на всеукраїнський рівень, до якого приєдналися українці з усіх куточків нашої країни та українські діаспори зі всього світу. День української вишиванки стирає кордони й об’єднує всіх українців по всьому світу.

20200520 kol


      Традиційно в Україні цей день відзначається в третій четвер травня. Цьогоріч День вишиванки припадає на 21 травня. Враховуючи ситуацію, яка склалася у країні та світі в цілому, на своїй Фейсбук-сторінці засновники свята закликають не проводити масових заходів, а також дотримуватися всіх медичних рекомендацій на період пандемії. День Вишиванки 2020 присвячується українській родині та родоводу. Організатори пропонують присвятити цей день у карантинний період дослідженню власного роду.
Костянтинівці декілька років поспіль із задоволенням долучалися до відзначення Дня вишиванки, ще раз наголошуючи на тому, що вишита сорочка є оберегом, символом краси і молодості, та підтверджуючи те, що в серцях кожного з нас міцно вкоренилася любов до Батьківщини, до батьків, чиїми руками вони вишивалися, любов до українських традицій та української історії.


© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua