МІСЬКИЙ ГОЛОВА ПРО АСПЕКТИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ МІСТА

Ми всі є свідками початку чергового політичного сезону, пов'язаного з місцевими виборами, які повинні відбутися вже цієї осені. Специфіка майбутніх виборів полягає ще і в тому, що вибори проходитимуть з урахуванням створення нової об'єднаної громади з приєднанням сусідніх сільських громад.
Ситуація в нашому місті є унікальною, оскільки останні вибори міського голови і депутатів міської ради відбулися в далекому 2010-му році. І як ви знаєте, з незалежних від нас причин, у подальші періоди виборча компанія не проводилася.
Нам з вами припало за цей час пережити не одне потрясіння. За період з 2010-го року в нашому житті пройшов не один катаклізм: це і складні політичні трансформації, бойові дії, екологічні й техногенні проблеми, загострення радикальних настроїв і тотального популізму, потоки брехні і неправди, інсценованої заїжджими і місцевими "персонажами" із завищеною соціальною самооцінкою.
Владу завжди критикують, і ми визнаємо, що багато чого вимагає доопрацювання, що є цілий ряд проблем і недоліків, над якими необхідно якісніше працювати. При цьому ми намагалися оперативно реагувати на проблеми в межах наших можливостей і наявних ресурсів.
У 2010 році доходи загального фонду міського бюджету склали 179 млн. грн. Упродовж подальших років нам вдалося їх значно збільшити до суми 700-800 млн. грн, при цьому розмір власних доходів міського бюджету виріс з 61 до 271 млн. грн. Практично 90% міського бюджету йде на виплату по захищених статтях, а саме: заробітна плата в бюджетній сфері, енергоносії, харчування, медикаменти тощо. Таким чином, на потреби, що залишилися, пов'язані з ремонтом житлового фонду і доріг, будівництвом, модернізацією, придбанням техніки та обладнання, залишається приблизно 10%.
Завдання, які поставлені перед нами, були зрозумілі; досить великий їхній обсяг був вирішений спокійно, без пафосу і дутого піару. Така наша позиція. Усім не догодиш. Так було і, напевно, буде. Щось буде не виконане; щось буде зроблено, але не так; а нові виклики практично щодня примушують вносити в роботу корективи.
За цей період проведено 103 сесії міської ради, на яких розглянуто більше двох тисяч питань, 124 засідання виконавчого комітету - майже 6000 питань, видано декілька тисяч розпоряджень міського голови.
Хочу відмітити, що ми всіляко намагалися не втягуватися в конфронтацію з деструктивними елементами, оскільки це спочатку безперспективне заняття і марна трата ресурсів і часу.
Одним з найважливіших завдань у цей період було мінімізувати наслідки негативної дії обставин, що постійно змінюються, і по можливості зберегти об'єкти інфраструктури для забезпечення максимально-можливого функціонування комунальних підприємств, установ охорони здоров'я, освіти і культури.
Вважаю необхідним детальніше освітити проблеми, над вирішенням яких ми працювали і в якій мірі нам вдалося їх врегулювати в умовах катастрофічного браку коштів та хронічного реформування. Намагатимусь надмірно не перевантажувати інформацією, але нам, дійсно, важливо поділитися результатами нашої роботи в більш упорядкованому виді для того, щоб ви кінець-кінцем змогли зробити самостійні висновки.

Житловий фонд
Житловий фонд міста складає 513 будинків, з них 45 ОСББ. У середньому фізичний знос фонду складає 40-60 %, тому основним завданням міської ради є підтримка та відновлення існуючих систем і будинків. За період з 2010 року було фактично виконано робіт з капітального, поточного ремонтів і утриманню житлового фонду на суму 69,2 млн. грн. Основними видами виконаних робіт були наступні:
- капітальний ремонт покрівель - 82,8 тис.кв.м;
- поточний ремонт покрівель - 4, 9 тис.кв.м;
- капітальний ремонт міжпанельних швів - 713 тис.м;
- ремонти центрального опалення, водопостачання, водовідведення і електроосвітлення - 64,6 тис. погонних метрів;
- установка приладів обліку електроенергії - 108 од.;
- капітальний ремонт аварійних під'їзних козирків - 319 од.;
- установка, ремонт, заміна вхідних дверей – 257од.;
- експертне обстеження, капітальний ремонт машинних відділень – 52 од.;
- капітальний ремонт ліфтового господарства (у т.ч. капітальний ремонт, модернізація, диспетчеризація) - 122 од.;
- капітальний ремонт внутрішньоквартальних доріг - 5,1 тис.кв.м.

У багатоповерхових будинках житлового фонду налічується 126 ліфтів, відремонтовані і нині функціонують - 123 ліфти. У стадії ремонту - один пасажирський і не відремонтовані два вантажних. Цей вид робіт вдалося масштабно здійснити при - серйозному сприянні благодійного фонду "Фонд Бориса Колєснікова" та залученні коштів з бюджетів інших рівнів. Одним з пріоритетних напрямів проведення житлової реформи є удосконалення управління сферою утримання житлового фонду шляхом створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. На базі 45-ти будинків житлового фонду міста створено 34 ОСББ. Частина коштів на виконання робіт з капітального ремонту покрівель, поточного ремонту будинків ОСББ, оплати відсотків по кредитах за програмою "Теплий будинок" було виділено з місцевого бюджету.
Старіння житлового фонду призвело в 2013 році до обвалу житлового будинку по вул. Олекси Тихого, 178 (на щастя, завдяки випереджувальним заходам обійшлося без жертв). З метою надання допомоги та забезпечення житлом мешканців аварійного будинку, у період з 2010 року було придбано 7 квартир і виділено 9 квартир повторного заселення.
У 2018 році міською радою затверджено програму «Забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2018-2020 роки». Фактично за цією програмою придбано 19 квартир для дітей-сиріт (16 - за рахунок міського бюджету та 3 - за рахунок державного). З метою підтримки та допомоги дітям-сиротам у виділених шести квартирах проведено капітальний ремонт. У 2018 році був придбаний і повністю оснащений усіма зручностями житловий будинок дитячого будинку сімейного типу на суму 2,1 млн.грн. Завдяки цій програмі п'ятеро дітей-сиріт придбали домашній затишок.

Дорожньо-мостове господарство
Забезпечення організації пересування жителів міста, утримання міських доріг у належному стані, організація безпеки дорожнього руху проводиться відповідно до міської Програми безпеки руху. Багато хто не задоволені сьогоднішнім станом міських доріг, але ті, хто пам'ятає, що з ними було десять років тому, здатні побачити різницю в кращу сторону.
З 2010 року роботи з поточного, капітального ремонтів і реконструкції об'єктів дорожнього господарства з міського бюджету були виконані по вул. Олекси Тихого, вул.Театральна, вул. П.Ангеліної, вул. Ізюмській, вул. Героїв праці, вул. Промисловій (частково), вул. Калмикова, пл. Перемоги, вул. Мірошниченка, вул. Соборності, вул. Магістральній, вул. Мінській, вул. Незалежності, вул. Новосибірській, вул. Громова, вул. 6-го Вересня, вул.Торецькій, пр. Ломоносова, вул. Поштовій, вул. Носулі, вул. Бахмутській, вул. Номікосових, вул. Леваневського, вул. Одеській, вул. Ємельянова, вул. Бурденка, вул. Братів Котельникова, бул. Космонавтів, вул. Європейській, вул. Безнощенка, вул. Гоголя, вул. Магістральній, вул. Київській, вул. Ол. Невського, вул.13-ти розстріляних).
Поточний ремонт об'єктів дорожнього господарства було здійснено на 34 тис.м. кв; проводився капітальний ремонт узбіч доріг, тротуарів, у тому числі з укладанням тротуарної плитки, загальною пл.8,7тис.м. кв. (вул. Ол. Невського, бул. Космонавтів, на перехрестях пр. Ломоносова та вул. Шмідта, Леваневського, Б.Хмельницького, Європейської, а також у районі ЦДЮТ з влаштуванням паркувального майданчика, вул. Олекси Тихого, вул. Злагоди тощо. Здійснено реконструкцію ряду світлофорних об'єктів: це світлофори на перехрестях пр. Ломоносова - вул. Шмідта, пр. Ломоносова - вул. Леваневського, пр. Ломоносова - Б.Хмельницького, пр. Ломоносова - вул. Європейська). У результаті робіт з ремонту Північного шляхопроводу вдалося запобігти загрозі його обвалення.
З метою забезпечення безпеки руху пішоходів, щорічно виконуються роботи щодо контролю стану дорожніх знаків, світлофорних об'єктів, їх ремонту та заміни.

Санітарна очистка. Поводження з ТПВ
За період з 2010 року з території міста було вивезено 1 235 189 м. куб. побутових відходів та ліквідовано 53 стихійні звалища загальним обсягом відходів 28 330 тон.
У 2016 році розроблена та затверджена схема санітарної очистки міста, яка визначає черговість здійснення заходів, обсяги робіт за всіма видами санітарної очистки, методів збору, видалення, знезараження та переробки відходів, необхідну кількість спецтехніки, устаткування, доцільність проектування, будівництва, реконструкції або розширення існуючих об'єктів санітарного очищення, орієнтовні капіталовкладення на будівництво й придбання технічних засобів.
На підставі даної схеми саночистки проводиться розширення і обвалування полігону ТПВ.
Щорічно проводиться аналіз і оцінка потреби в оновленні контейнерного парку. З 2010 року було виготовлено, придбано та оновлено 845 од. контейнерів і облаштовано 34 контейнерних майданчики.
Для забезпечення своєчасного та якісного вивезення сміття було придбано наступне:
у 2012 році - машину комбіновану (універсальну) моделі КО-806-20 на базі МАЗ-5337, у 2014 році придбаний сміттєвоз з боковим завантаженням МАЗ-2902А2-390 на шасі МАЗ-5337, у 2019 році - сміттєвоз з боковим завантаженням СБМ-304/2 на шасі МАЗ-5340, два трактори МТЗ.
З метою забезпечення безпеки життєдіяльності жителів міста, створення умов для їх пересування в темний час доби, у період з 2010 року проведено ремонт та реконструкцію мереж освітлення таких вулиць міста: вул. Суворова, вул. Шкільна, вул. Волховська, вул. Молодіжна, вул. Білоусова, вул. Мірошниченко, вул. Олекси Тихого до перетину з вул. Бутилочна, пр. Ломоносова (від вул. Ємельянова до вул. Мірошниченка), вул. Бурденко, освітлена територія дитячої лікарні. У результаті виконаних робіт здійснено заміну мереж і установку світлодіодних (енергозберігаючих) світлоточок, що забезпечило економію електроенергії й скоротило витрати бюджетних коштів на 20 відсотків. Щорічно проводиться обслуговування та поточний ремонт мереж зовнішнього освітлення.

Зелене господарство
Одним з пріоритетних напрямків реалізації програми соціально-економічного розвитку є озеленення та благоустрій території міста. Щорічно проводиться догляд за клумбами, покіс карантинних трав, догляд і обрізка кущів, прибирання опалого листя, видалення порослі багаторічних насаджень, видалення аварійних дерев, інвентаризація зелених насаджень. На відновлення зеленої зони з 2010 року по 2012 рік закуплено 351 од. рослин. У 2017 році проведені заходи із озеленення міського парку культури і відпочинку по вул. Абрамова, скверу «Театральний» і парку по вул. Інженерна.
У 2018-2019 роках висаджено понад 200 кущів троянд, більше 600 дерев, а саме: ялину колючу, яблуню, спірею, барбарис. Проведена інвентаризація зелених насаджень скверу «Ювілейний».

Дитячі та спортивні майданчики
У місті проводиться організація відпочинку для різних верств населення за віком та інтересами. Для організації спортивного дозвілля дітей та молоді у 2018 році придбано і встановлено спортивне обладнання та штучне покриття для міні футбольних полів на території шкіл № 5, №6 та по вул. Ціолковського. З метою надання можливості здорового розвитку дітей шкільного та дошкільного віку, у період з 2010 року по 2020 рік за кошти міського бюджету було придбано й встановлено 21 дитячий майданчик.

Екологія, охорона навколишнього середовища
З метою зменшення забруднення водних басейнів притоку головної артерії Сіверського Дінця - річки Кривий Торець і для забезпечення стабільної роботи КНС, у період з 2010 року було проведено ряд заходів, спрямованих на поліпшення умов якості прийому, переробки та видалення відходів стічних вод і економії енергоресурсів: реконструкція каналізаційної насосної станції №5 із заміною насосного обладнання, будівництво самопливного колектора по вул. Олекси Тихого КНС1а, реконструкція міських очисних споруд каналізації м. Костянтинівка, роботи з будівництва 3-х спостережних свердловин на полігоні твердих побутових відходів, реконструкція мережі зливової каналізації та споруд. У поточному році планується виконання робіт з реконструкції самопливного каналізаційного колектора по вул. Олекси Тихого.
З метою контролю за станом об'єктів підвищеної небезпеки, проведено обстеження та паспортизація гідротехнічних споруд, розташованих у балці «Довгенька», у 2020 році розпочаті роботи з паспортизації в балці «Берестова». Для зменшення рівня втрат питної води, економії електроенергії та поліпшення послуг водопостачання розроблена і затверджена схема оптимізації водопостачання міста, реалізація якої залежить тепер тільки від централізованого фінансування та обійдеться не в один десяток, а то й сотні мільйонів гривень. Знос мереж водопостачання та водовідведення мікрорайону «Цинковий», який розташований у промисловій зоні, де проживають близько двох тисяч мешканців міста, становить майже 70 відсотків. Тому розроблений і представлений на ДФРР проект «Реконструкція внутрішньоквартальних мереж водопостачання мікрорайону «Цинковий» м. Костянтинівка» і «Реконструкція внутрішньоквартальних мереж водовідведення мікрорайону «Цинковий» у м. Костянтинівка. (вул.6-го Вересня, вул. Лівобережна, вул. Б. Хмельницького, пр. Ломоносова). Реалізація даного проекту планується у 2021 році.

Охорона здоров'я
З метою поліпшення якості надання медичних послуг населенню міста було створено комунальне некомерційне підприємство «Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування Костянтинівської міської ради», яке визначено опорною лікарнею і є базовою для пацієнтів міста Костянтинівки, Костянтинівського району, Іллінівської територіальної громади і частини населення Ясинуватського району загальною чисельністю 90 тисяч осіб та забезпечує доступність для них якісної вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги.
Статус опорної лікарні вимагає концентрації інвестиційних ресурсів та створення належного рівня надання медичних послуг жителям Костянтинівки та прилеглих територій. Важливим завданням є забезпечення фінансовим ресурсом процесу комп'ютеризації закладів охорони здоров'я, адже без інформатизації неможливе якісне надання медичних послуг, на ці цілі КНП «БЛІЛ КМР» було виділено 1,2 млн.грн.
На установку програмного забезпечення було виділено 989,5тис.грн. Протягом останніх років в охороні здоров'я міста здійснюється робота з організації та забезпечення стабільного та якісного функціонування медичних установ.
Особлива увага приділялася оснащенню лікувально-профілактичних установ міста новою, сучасною медичною апаратурою та обладнанням. Так, з 2015 року по теперішній час за рахунок коштів усіх видів бюджету медичною апаратурою та обладнанням на загальну суму 39,2 млн.грн. були переоснащені відділення і служби.
Пріоритетна увага приділяється розвитку охорони материнства і дитинства. З метою створення умов для народження здорових дітей, збереження здоров'я кожної дитини і матері, у місті в 2018 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та міського бюджету почав реалізовуватися проект реконструкції будівлі пологового відділення, який передбачає заміну інженерних мереж, внутрішній ремонт, переоснащення акушерського відділення новою апаратурою і обладнанням на суму 53,0 млн.грн. Проведено роботи щодо термосанації пологового відділення (утеплення стін, для акушерсько-гінекологічної, неонатологічної служб придбана медична апаратура та обладнання: апарати штучної вентиляції легенів для дорослих, для новонароджених, апарат УЗД для проведення досліджень в акушерстві та гінекології з допплерографією, лампи фототерапії, фетальні монітори, кювези, реанімаційні столики для новонароджених, хірургічні монітори, ларингоскоп для новонароджених, операційні столи з гідроприводом.
У результаті системного переоснащення на сьогоднішній день пологове відділення по оснащенню і за технічним станом приміщень відповідає сучасним стандартам, у ньому функціонують дві операційні, обладнані новою сучасною наркозно-дихальною апаратурою, новими операційними столами, безтіньовими лампами тощо. На даний час закінчуються роботи з модернізації двох палат інтенсивної терапії для жінок. У відділенні є п'ять пологових залів із сучасною апаратурою та обладнанням. Індивідуальні палати спільного перебування матері і дитини оснащені медичним обладнанням, душовими кабінками, санвузлами. У будівлі пологового відділення новий ліфт та готується до введення другий.
Для зниження рівня дитячої смертності та забезпечення належного рівня інтенсивної терапії дитячому населенню за рахунок коштів міського бюджету придбано апарат штучної вентиляції легенів вартістю 598 тис. грн., монітор пацієнта вартістю 53,8 тис.грн., шприцевий насос для відділення інтенсивної терапії педіатричного профілю.
З огляду на те, що в сучасній медицині якісна, точна і своєчасна діагностика захворювань відіграє дуже важливу роль, міською радою постійно вишукуються кошти на придбання сучасного лабораторного обладнання. Так, для поліпшення якості клінічних та біохімічних аналізів було придбано наступне: аналізатор біохімічний напівавтоматичний, два фотометри, 9 мікроскопів, три термостати, шість лабораторних центрифуг, три водяні бані, витяжні шафи на суму 691тис.грн. Особливо слід відзначити, що у зв'язку з тим, що значна кількість пацієнтів має серцево-судинні захворювання, акушерську патологію, захворювання системи крові, хірургічну патологію, яка вимагає проведення профілактики ускладнень післяопераційних втручань, для клініко-діагностичної лабораторії був придбаний за рахунок міського бюджету напівавтоматичний 4-х канальний коагулометр Соаd4D-диметр, який забезпечує проведення якісних і швидких досліджень крові, «Abacus 3 CT» (вартість 275,6 тис.грн.) дозволяє виконувати 60 тестів за годину, забезпечує точне і диференціальне вимірювання 22-х параметрів.
Великий крок вперед для охорони здоров'я мешканців міста - відкриття в КНП «БЛІЛ КМР» кабінету комп'ютерної томографії, що є результатом значної спільної роботи департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації, міської ради, КНП «БЛІЛ КМР»: комп'ютерний томограф «Brivo CT385» вартістю 9997 тис.грн. був отриманий лікарнею за кошти обласного бюджету, а для його розміщення було виділено в педіатричному корпусі приміщення і за рахунок коштів міського бюджету проведено капітальний ремонт на суму 800 тис.грн. Для розширення діапазону досліджень за кошти міського бюджету було придбано одноколбовий інжектор для введення рентгенконтрастних засобів вартістю 387,5 тис.грн., а також персональний комп'ютер з принтером для лікаря рентгенолога.
З огляду на те, що КНП «БЛІЛ КМР» є лікарнею інтенсивного лікування, адміністрацією закладу за підтримки міської ради та допомоги облдержадміністрації активізується розвиток хірургічної, травматологічної допомоги, анестезіологічної служб.
За останні роки хірургічна служба поповнилася новою сучасною апаратурою і обладнанням: операційними стельовими шестирефлекторними та дванадцятирефлекторними світильниками, двома установками УЗД для ультразвукового передстерилізаційного очищення виробів медичного призначення, які ефективно використовуються для передстерилізаційного очищення від крові й біологічних тканин, п'ятьма електрохірургічними апаратами, п'ятьма медичними електровідсмоктувачами, 8-ю моніторами пацієнта, кисневими концентраторами.
З метою впровадження сучасних медичних операційних технологій у роботу хірургічного відділення закуплена багатофункціональна лапароскопічна хірургічна стійка вартістю 2,1 млн.грн. Використання цього обладнання кардинально скорочує післяопераційні терміни перебування в стаціонарі пацієнтів, які страждають на жовчнокам'яну хворобу, забезпечує більш ранню фізичну і трудову реабілітацію.
Планомірно здійснюється зміцнення матеріально-технічної бази травматологічного відділення. Так, було придбано операційний багатофункціональний стіл з ортопедичною вставкою, апарат для штучної вентиляції легенів SV300, насосний агрегат CV-21T з електродвигуном, а також інша сучасна апаратура.
У 2019 році за кошти міського бюджету виготовлена проектно-кошторисна документація для об'єкту «Реконструкція будівлі хірургічного відділення комунального некомерційного підприємства «Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування Костянтинівської міської ради» загальною кошторисною вартістю будівництва 90,9 млн.грн., здійснено її експертну оцінку-коригування. Проектом передбачена реконструкція першого поверху хірургічного корпусу під відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги , капітальний ремонт внутрішніх приміщень із заміною інженерних мереж, придбання сучасної реанімаційної й діагностичної апаратури, обладнання. На даний час практично вирішене питання проведення реконструкції першого поверху вищезазначеного корпусу для розміщення там відділення екстреної та невідкладної медичної допомоги на 12 ліжок, а також облаштування приймального боксу для машин екстреної допомоги на один автомобіль з інженерними системами підтримки клімату. Актуальність проекту полягає в тому, що служба екстреної та невідкладної медичної допомоги, хірургічне та травматологічне відділення з травматологічним пунктом, розташованих у даному корпусі - це основа лікарні інтенсивного лікування, від їх роботи залежить рівень і якість надання медичної допомоги хворим з невідкладними станами хірургічного та травматологічного профілю.
Приділяється увага розвитку кардіологічної та неврологічної допомоги населенню. Протягом п'яти років за рахунок коштів міського бюджету було придбано 10 електрокардіографів, два дефібрилятори, системи холтерівського моніторування на суму 580,4 тис.грн. З листопада 2019 року в складі неврологічного відділення функціонують дві палати інтенсивної терапії для хворих з гострими інсультами, які оснащені моніторами, шприцевими дозаторами, кисневими концентраторами, що також мають прямий доступ кисню. Організовано цілодобовий медсестринський пост для даних хворих.
Паралельно з модернізацією провідних служб охорони здоров'я міста приділялася важлива увага й іншим спеціалізованим розділам роботи. Так, для офтальмологічної служби була придбана щілинна лампа БІОМЕД, для центрального стерилізаційного відділення - парові стерилізатори, сухожарові шафи, для відділення відновного лікування поліклініки - нова фізіотерапевтична апаратура на загальну суму 294,4 тис.грн. Слід зазначити істотне поліпшення умов роботи та модернізацію патологоанатомічного відділення, для якого було придбано новий секційний стіл, секційний набір і робоче місце лікаря патологоанатома.
Також КНП «БЛІЛ КМР» придбало за кошти міського бюджету автомобіль Peugeot, який переобладнаний під спеціалізований санітарний автотранспорт, оснащений ношами, гойдалкою, має три місця для сидіння в салоні, хода характеризується маневреністю й високою плавністю. Автомобіль використовується для перевезення хворих між відділеннями КНП «БЛІЛ КМР» для проведення діагностичних досліджень, консультацій, а також для транспортування їх до лікувальних закладів другого і третього рівнів сусідніх міст. З огляду на те, що для належної організації надання вторинної медичної допомоги жителям міста необхідний сучасний санітарний автотранспорт, тому за кошти місцевого бюджету для КНП «БЛІЛ КМР» був придбаний автомобіль Peugeot Rifter Access.
З 2010 року по 2020 рік за рахунок міського бюджету та субвенцій обласного бюджету проведено заходи щодо поліпшення матеріально-технічної бази медичних установ на суму 109,2 млн.грн., основними з яких є наступні:
- проведення капітальних ремонтів внутрішніх приміщень будівлі поліклініки КУ «ЦРЛ», капітальний ремонт внутрішніх приміщень дитячої поліклініки, даху будівлі педіатричного корпусу, внутрішніх приміщень хірургічного відділення, систем водопостачання та каналізації патологоанатомічного корпусу;
- проведення капітальних ремонтів кардіологічного та патологоанатомічного відділень на загальну суму 2 млн. 163 тис.грн.;
- ремонт ліфтів в установах охорони здоров'я на суму 128 тис.грн.;
- капітальний ремонт корпусів лікарні №5;
- термомодернізація дитячого відділення ЦРЛ та капітальний ремонт філії стоматологічної поліклініки, проведення яких здійснювалося згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації від 04.07.2016 №548 «Про затвердження Переліку об'єктів і заходів, які будуть здійснюватися за рахунок залишків коштів місцевих бюджетів населених пунктів Донецької області, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження», на суму 41,1 млн.грн.,
- за рахунок коштів Європейського Інвестиційного Банка, обласного та міського бюджетів для проведення капітального ремонту (термосанація) будівлі ЦРЛ передбачено 11,7 млн.грн. Планується виконати капітальний ремонт покрівлі, утеплення будівлі по периметру, заміна вікон і зовнішніх дверей, а також системи опалення. У даний час розпочато роботи, на які виділені 2,5 млн.грн. Роботи планується завершити до кінця поточного року. Проведені роботи дозволили на 30% скоротити витрати бюджету на оплату енергоносіїв.
Протягом останніх п'яти років (2015-2020) закладами охорони здоров'я міста за підтримки міської ради здійснюється ряд ефективних заходів щодо подолання найбільш поширених і соціально обумовлених захворювань серед населення.
Так, з метою забезпечення на амбулаторному етапі всіх категорій населення профілактичним, рентгенологічним, а в разі потреби і бактеріоскопічним обстеженням, було освоєно 263,2 тис.грн. З метою недопущення відривів від лікування хворих на туберкульоз на амбулаторному етапі, за рахунок місцевого бюджету купуються соціальні пайки, що містять продукти харчування та засоби особистої гігієни, на суму 263,4 тис.грн. Забезпечено проведення туберкулінодіагностики та щеплень новонароджених та інших контингентів дітей від туберкульозу на суму 166,5 тис.грн.
Здійснюється певна робота щодо профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД. Рішенням виконавчого комітету міської ради від 28.03.2018 №75 затверджено План заходів щодо реалізації Регіональної стратегії протидії епідемії туберкульозу, у тому числі хіміорезистентного та ВІЛ-інфекції / СНІДу на період до 2020 року в м. Костянтинівка, з міського бюджету було виділено 831,9 тис. грн. на реалізацію відповідних заходів. Розширено доступ населення міста до добровільного консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію. Так, за останні п'ять років було обстежено 15 458 жителів міста, на що виділено з міського бюджету 364 тис.грн. Також щорічно з міського бюджету виділяються необхідні кошти на забезпечення молочними сумішами для дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів.
Велика увага приділяється забезпеченню хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну та цукрознижувальними медикаментами. А починаючи з 2018 року, купуються реактиви на визначення глікірованого гемоглобіну. На ці цілі було виділено 148,6 тис.грн. За кошти місцевого бюджету в сумі 977,3 тис.грн. хворі на онкологічні захворювання забезпечувалися лікарськими засобами.
Щорічно з міського бюджету виділяються кошти на лікування рідкісних орфанних захворювань. На ці цілі виділено 1,2 млн. грн. У 2020 році міською радою був розроблений порядок відшкодування вартості проїзду хворих з хронічною нирковою недостатністю, які отримують програмний гемодіаліз в обласному гемодіалізному центрі м Краматорська за рахунок коштів міського бюджету, на що передбачено 160,5 тис.грн.
З метою поліпшення надання первинної медичної допомоги населенню, у зв'язку із реформуванням системи охорони здоров'я в 2012 році рішенням міської ради було створено комунальну установу «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Костянтинівської міської ради. У структурі було затверджено 4 амбулаторії: №1; №2; №4 для обслуговування дорослого населення та амбулаторію для обслуговування дитячого населення. У 2018 році комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги» реорганізовано в комунальне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Костянтинівського міської ради», яке обслуговує більше 69,7 тис. населення. Підприємство плідно співпрацює з органами місцевого самоврядування. Фінансування комунальної установи з 2012 року по 2020 рік відбувається за рахунок державного та місцевого бюджетів. Так, за даний період було виділено фінансування в сумі 119,4 млн.грн., а до кінця року планується освоїти 4,2 млн.грн. У зв'язку з критичною ситуацією, пов'язаною з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, з місцевого бюджету надано фінансову допомогу на проведення протиепідемічних заходів: забезпечення установ засобами індивідуального захисту, дезінфектантами, санітарно-технічним обладнанням.
На сьогоднішній день охорона здоров'я міста працює в умовах пандемії гострої респіраторної хвороби. Для проведення профілактичних заходів і створення умов для лікування хворих з даною патологією протягом 2020 року з місцевого бюджету виділено 1,3 млн.грн.

Освіта
Сфера освіти завжди була й залишається пріоритетною в роботі міської ради. Мережу освітніх установ міста складають 13 денних закладів загальної середньої освіти, з них 12 закладів - І–ІІІ ступенів, 1 заклад – І–ІІ ступенів, 16 дошкільних навчальних закладів, 3 заклади позашкільної освіти. Школи відвідують близько шести тисяч дітей, дошкільні навчальні заклади - більше двох тисяч вихованців, позашкільні навчальні заклади - близько двох тисяч дітей.
Створюються умови для здобуття якісної освіти для дітей з особливими освітніми потребами, а саме: впроваджено інклюзивне навчання в усіх закладах. Відкрито шість інклюзивних груп і десять класів. У 2018 році на базі дитячого садку №13 "Тополя" міською радою створена та сьогодні успішно функціонує інклюзивно-ресурсний центр. У закладі обладнаний пандус і поручні. Центр оснащений сучасними меблями, реабілітаційним устаткуванням, дидактичними та ігровими матеріалами, комп'ютерною технікою. На сьогодні в центрі навчаються 332 дитини.
Виховання творчої, здорової особистості здійснюють три позашкільні заклади міста: Центр дитячо-юнацької творчості, дитячо-юнацька спортивна школа, станція юних техніків. У ЦДЮТ працюють 67 гуртків, у ДЮСШ - 45 спортивних секцій, у СЮТ- 41 гурток. Усі гуртки працюють безкоштовно. Мережа позашкільних закладів дає можливість задовольняти потребу дітей в додатковій освіті, змістовному дозвіллі, розвивати творчі здібності дітей.
У рамках проекту "Нова українська школа" на розвиток освітньої структури, організацію дистанційно-експертної форми навчання, переоснащення комп'ютерних класів, придбання сучасних кабінетів хімії, фізики, закупівлю дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп'ютерного обладнання, музичних інструментів виділено з міського бюджету 3,5 млн.грн. Щорічно з міського бюджету фінансуються заходи щодо зміцнення матеріально-технічної бази та підготовки до осінньо-зимового періоду. Здійснена реалізація проекту з реконструкції та капітального ремонту будівель закладів освіти, фінансування або співфінансування яких проводилося за рахунок міського бюджету: виконані ремонти 4-х навчальних закладів (шкіл №,№6, дитячих садків №23, №31).
У школі №1 проведена реконструкція даху, спортивного майданчика, капітальний ремонт системи опалювання, заміна вікон, вхідних дверей, утеплення фасадів, реконструкція їдальні з прибудовою, придбано устаткування й матеріали, посуд й обладнання для їдальні на суму 7090 тис.грн, сучасні меблі для класів, встановлені камери відеоспостереження.
Профінансована розробка проєктів з реконструкції та капітального ремонту будівель закладів освіти, реалізація яких запланована у 2020-2021 роках, загальна сума майбутніх робіт складає 37,5 млн.грн. На проведення капітальних і поточних ремонтів за рахунок коштів бюджетів усіх рівнів у закладах освіти було виділено 11,7 млн.грн. Також виділялися кошти для придбання резервуарів для дитячих садків у сумі 99,7 тис. грн, на придбання підручників - 334,8 тис.грн, оснащення закладів комп'ютерним і мультимедійним обладнанням (проектори, комп'ютери, інтерактивні дошки, комплекти друкарського обладнання) на суму 1771,5 тис.грн., господарською технікою (холодильники, кондиціонери, пральні машини, кухонні плити - 500,6 тис.грн.)
Особлива увага керівництвом міста приділялася питанню забезпечення дітей харчуванням у дитячих садках і школах. Для дошкільних навчальних закладів на ці цілі за звітний період виділено з міського бюджету 33,3 млн.грн. Діти-сироти, діти, що позбавлені батьківського піклування або виховуються в малозабезпечених сім'ях, а також з особливими освітніми потребами і діти, батьки яких є учасниками АТО, ООС або загинули під час АТО, забезпечуються безкоштовним гарячим харчуванням, які на 100% фінансувалися міським бюджетом. На ці цілі було виділено 9,6 млн.грн.
Для забезпечення літнього відпочинку дітей щорічно відкривається 8-12 міських пришкільних таборів, де оздоровлюється до 700 дітей. Доброю традицією стало щорічне нагородження премією міського голови учнів, що досягли високих результатів у Всеукраїнських, обласних предметних учнівських олімпіадах, Всеукраїнських і міжнародних конкурсах, змаганнях. Щорічно проводиться загальноміський урочисто-випускний бал, на якому медалісти отримують грошову винагороду від міського голови. З особистих коштів міського голови найбільш талановита молодь була заохочена екскурсійною поїздкою в Європу вартістю 25 000 євро.
Для широкомасштабного впровадження в освітній процес інформаційно-комунікаційних технологій і дистанційного навчання (в умовах карантину) адміністраціям закладів і педагогічним колективам було виділено 13 ноутбуків та інтерактивних дощок. У навчальних закладах створюються комфортні й безпечні умови для перебування дітей, покращується зовнішній вигляд установ і прилеглої території.

Соціальний захист населення
З 2010 року контингент громадян, який обслуговується управлінням соціального захисту населення Костянтинівської міської ради збільшився з 37741 осіб до 67525 осіб, у тому числі за рахунок появи нових категорій громадян, які мають право на соціальні гарантії, а саме:
- 23809 внутрішньо переміщені особи (з 2014 року),
- 503 учасники антитерористичної операції (з 2016 року),
- 534 особи, які досягли пенсійного віку, але не мають права на пенсію (з 2019 року).
У 2019 році була проведена санація будівлі управління, а саме: капітальний ремонт покрівлі, системи опалення, утеплення фасадів, заміна вікон і вхідних дверей будівлі на суму 11538,5 тис.грн. Із місцевого бюджету виділені кошти на оплату проектно-кошторисної документації в сумі 233,7 тис.грн.
Крім того, у 2019 році для зручності відвідувачів та запобігання виникнення черги в приймальні соціального офісу встановлено термінал електронної черги. Гроші на придбання, установку й налаштування терміналу виділили з міського бюджету. На сьогодні проводиться капітальний ремонт внутрішніх приміщень управління, який планується завершити до кінця 2020 року. Вартість капітального ремонту склала 9076,97 тис.грн. Придбано за рахунок міського бюджету комп'ютери та побутову техніку на загальну суму 112 тис.грн, а також меблі на суму 144 тис.грн. В стадії завершення знаходиться виготовлення проектної кошторисної документації з благоустрою території навколо управління. Це озеленення й освітлення території, дитячий майданчик і дві пожежобезпечні альтанки, гараж для "Мобільного соціального офісу" і стоянка для автомобілів, також передбачається огородження всієї території.

Заклади культури міста
Мережа закладів культури в місті складає:
- комунальний заклад культури «Централізована система публічних бібліотек» (4 бібліотеки);
- комунальний початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад (школа естетичного виховання) «Костянтинівська школа мистецтв»;
- міський комунальний заклад культури «Палац культури та дозвілля»;
- комунальний заклад культури «Костянтинівський міський краєзнавчий музей»;
- комунальне підприємство «Об’єднання парків та кінотеатрів Костянтинівської міської ради»;
- управління культури, молоді та спорту Костянтинівської міської ради.
Усі міські заклади культури є бюджетними, окрім комунального підприємства "Об'єднання парків і кінотеатрів Костянтинівської міської ради", яке є госрахунковим, і частково дотується з міського бюджету.

Школа мистецтв
Естетична освіта в місті забезпечена навчальним закладом "Костянтинівська школа мистецтв", яка надає державні гарантії естетичного виховання підростаючого покоління. Школа мистецтв представлена музичним, хореографічним і театральним відділеннями. У школі працює 16 творчих колективів. Бюджетом міста повністю забезпечено навчання пільгової категорії учнів, визначеної чинним законодавством: за десять років безкоштовно навчалися 1217 учнів пільговій категорії. Зроблені капітальні й поточні ремонти установи: велика й мала зали, хореографічна зала, вхідний тамбур, класи, ремонт покрівлі на загальну суму 1674 тис.грн. З 2015 року по 2019 рік було виділено фінансування з міського бюджету в сумі 364 тис.грн. на розробку проектної кошторисної документації, експертизи на проект "Капітальний ремонт будівлі КПСМНЗ "Костянтинівська школа мистецтв" для подальшої реалізації його в "Надзвичайній кредитній програмі для відновлення України". На даний момент проект знаходиться в стадії реалізації, підготовлені перші платіжні документи, кошторисна вартість проекту складає 18,2 млн.грн. За звітний період був оновлений парк музичних інструментів, оновилася костюмерна школи, придбана оргтехніка, хорові верстати, звукова і світлова апаратура, теле-фото апаратура на загальну суму 480 тис.грн. До ювілею школи з міського бюджету була виділена сума в розмірі 182 тис.грн. на придбання "Комплекту одягу сцени і вікон".

Краєзнавчий музей
Костянтинівський міський краєзнавчий музей - це багатофункціональний заклад культури з соціальною інформацією, який зберігає культурно-історичні цінності. З 2010 року музейний фонд Костянтинівського міського музею збільшився майже на три тисячі одиниць, віднесених до основного фонду України.
У краєзнавчому музеї сім експозиційних і одна виставкова зала. Костянтинівський краєзнавчий музей має найбільшу в області колекцію скляних виробів: продукція місцевої групи заводів скляної промисловості. У 2019 році за рахунок засобів міського бюджету проведений поточний ремонт приміщення, опалювальної системи, заміни вікон, а також була закуплена оргтехніка, фондове обладнання й офісні меблі. Щорічно в краєзнавчому музеї проводиться більше 160 екскурсій, близько 40 виставок і більше 100 культурно-масових заходів до святкових і пам'ятних дат.

Палац культури та дозвілля
Міський комунальний заклад культури "Палац культури і дозвілля" - це головна театрально-концертна сцена міста і основний майданчик для проведення різних тематичних заходів. Палац культури повністю фінансується з міського бюджету. У Палаці культури і дозвілля плідно працює 21 клубне формування (гуртки та любительські об'єднання), з них звання "Зразковий" носять три колективи та звання "Народний" - три. У колективах Палацу культури займається більше 500 вихованців. Учасники колективів неодноразово ставали переможцями й лауреатами багатьох міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсів і фестивалів.
Для поліпшення якості роботи за звітний період було придбано за рахунок міського бюджету наступне: звукотехнічне та світлове обладнання, оргтехніка, концертні костюми, швацьке обладнання на загальну суму 401,5 тис.грн. Також були облаштовані додаткові приміщення для заняття образотворчим мистецтвом. Проведені поточні ремонти робочих приміщень, холу другого поверху, установка пластикового вікна, частковий ремонт центрального входу, капітальний ремонт частини покрівлі на загальну суму 1100,0 тис.грн.
За підтримки міського голови в палаці щорічно проводяться відкриті всеукраїнські змагання зі спортивних бальних танців "Кубок мера", а ряд колективів брали участь в Міжнародному конкурсі дитячої та юнацької творчості "Твій Олімп", "Україна - це ти" у м. Київ та в Міжнародному фестивалі циркового мистецтва в м. Рига (Латвія) тощо.

Централізована система публічних бібліотек
Бібліотечна мережа Костянтинівки - це інформаційний, освітній, культурний центр, який постійно розвивається, вивчаючи й впроваджуючи нові технології у свою діяльність. Фонди бібліотек нараховують 300 тис. екземплярів. В установах Централізованої системи публічних бібліотек працює 21 клуб за інтересами. У них нараховується 400 учасників. Протягом 2010-2020 років у бібліотеках міста були відкриті наступні пункти і центри за інтересами:
- пункти вільного доступу до Інтернету;
- Центр навчання "Університет третього віку";
- пункт європейської інформації;
- вільний простір "Молодіжка";
- Familu- студія "Смайлик";
- правова приймальня.
Усі вищезазначені центри існують за рахунок місцевого бюджету і грантових програм.
За звітний період були проведені капітальні й поточні ремонти (капітальний ремонт читальної зали, часткова заміна опалювальної системи, часткова заміна вікон) на суму 230 тис.грн. у центральній бібліотеці, у дитячій бібліотеці - на суму 50 тис.грн (установка пластикових вікон). Поповнена матеріально-технічна база, закуплені меблі, оргтехніка, фото- і телетехніка, мультимедійне обладнання на загальну суму 202 тис.грн.
Окремо хочу відмітити, що нам вдалося відродити добру традицію і зробити улюбленим святом костянтинівців День міста, участь у якому беруть українські знаменитості.

Фізкультура і спорт
На сьогодні в місті функціонують 27 спортивних майданчиків. Працюють 11 громадських організацій спортивного напряму. У 2017 році були побудовані три футбольні майданчики зі штучним покриттям на загальну суму 4151,6 тис.грн. Також встановлені сім майданчиків з антивандальним тренажерним обладнанням на загальну суму 466,1 тис.грн. У 2015 році був проведений капітальний ремонт покрівлі легкоатлетичного манежу ДЮСШ на кошти з міського бюджету на суму 860 тис.грн. При постійній підтримці міського голови вихованці ДЮСШ неодноразово мали можливість брати участь у різних змаганнях, у тому числі в чемпіонатах Світу і Європи.

Сім'я та молодь
Особливу увагу адміністрацією міста приділяється роботі в сфері реалізації молодіжної та сімейної політики.

Одним з пріоритетних напрямків є попередження і протидія домашньому насильству, надання всебічної допомоги особам, які постраждали від насильства в сім'ї. При Костянтинівському міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в лютому 2020 року було створено і працює мобільна бригада для швидкого реагування та надання допомоги в разі домашнього насильства. На здійснення діяльності даної служби в 2020 році з місцевого бюджету виділено 340,0 тис.грн. Хочеться відзначити, що в Донецькій області таких мобільних бригад всього вісім, і одна з них функціонує в нашому місті.

У місті зареєстровано 419 багатодітних сімей, в яких виховується 1495 дітей. Багатодітним сім’ям постійно здійснюється соціальна підтримка. З метою поліпшення житлових умов однієї з багатодітних сімей, в якій виховується 10 дітей, виконавчим комітетом міської ради виділено 3 квартири. На частковий капітальний ремонт квартир з місцевого бюджету виділено 400,0 тис. грн.

У 2020 році на придбання 2-х кімнатної квартири для багатодітної сім'ї, в якій виховується 5 дітей, закладено фінансування на суму 125,0 тис. грн. з місцевого бюджету та обласної субвенції 125,0 тис. грн.

Для соціальної підтримки та адаптації дітей - сиріт та осіб, з числа дітей - сиріт та позбавлених батьківського піклування, в місті працює комунальний заклад «Міський соціальний гуртожиток», розрахований на 30 місць. На сьогоднішній день в гуртожитку проживає 14 осіб. Для них створені всі оптимальні умови для проживання: обладнані кухні, санвузли, пральня, мебльовані кімнати, встановлено централізоване опалення. Житлово-комунальні послуги оплачуються з місцевого бюджету. На капітальний ремонт та утримання соціального гуртожитку за період з 2010 року по 2020 рік з місцевого бюджету виділено 4 млн.грн.

Велика увага приділяється відпочинку та оздоровленню дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Щорічно, з місцевого бюджету виділяється понад 700,0 тис.грн., Кількість дітей пільгової категорії, оздоровлених за рік, в середньому становить 400-450 чол.
З 2017 року реалізується проект часткової компенсації грошових коштів від вартості путівки дитячим оздоровчим центром в Донецькій області для дітей, які виховуються в сім'ях (без пільгової категорії). За період 2017- 2019 роки оздоровлено за даним механізмом 352 дитини, з місцевого бюджету виділено на часткове погашення вартості путівки 692,5 тис. грн.

Діти пільгових категорій: діти-сироти, багатодітні, малозабезпечені, діти учасників АТО щорічно при фінансовій підтримці міського голови, виконавчого комітету Костянтинівської міської ради отримують солодкі подарунки, призи на заходах до Дня святого Миколая, Дню захисту дітей. На проведення заходів з місцевого бюджету за 10 років виділено понад 300 тис. грн.

Делегації дітей, молоді, сімей (1550 чол.) за період з 2010 року по 2019 рік відвідали обласні заходи до державних та традиційних свят. З місцевого бюджету для перевезення делегацій було виділено 150,0 тис.грн.

Для створення комфортних умов, здійснення молодіжної комунікації, неформальної освіти молоді, реалізації проектів, спрямованих на адаптацію і соціалізацію молоді в суспільстві, в місті відкрилися 3 молодіжних центри «Талантаун», «DRUZI», «Південна зірка». Для їх підтримки з місцевого бюджету було виділено 214,0 тис.грн.

В рамках національно-патріотичного виховання молоді щорічно проводились такі заходи, як відправка призовної молоді до лав української армії, ігри патріотів, заходи до Дня українського козацтва, на які з місцевого бюджету було виділено 350 тис.грн.

Парк культури і відпочинку
Міський парк культури та відпочинку є улюбленим місцем відпочинку костянтинівців та гостей міста. За останні десять років у парку були реконструйовані зони відпочинку, встановлені нові атракціони, обладнані спортивні майданчики. З метою розвитку зон відпочинку і рекреаційних центрів у парку культури та відпочинку було встановлено 6 альтанок, 2 ігрові лабіринти, придбані 9 атракціонів на загальну суму 858 тис.грн.
Для безпечної експлуатації атракціонів щорічно проводиться технічний огляд атракціонів і протипожежні заходи. Для поліпшення візуального оформлення парку був розроблений проєкт арт-об`єкта "Я люблю Костянтинівку", організована фото зона - алея парасольок "Веселкове небо". Для облаштування і відновлення роботи кінотеатру "Супутник" були виділені з міського бюджету гроші на загальну суму 1,2 млн.грн. Систематично фінансується проведення розважальних заходів, присвячених Дню міста та іншим значущим подіям.

Центр надання адміністративних послуг
Рішенням Костянтинівської міської ради в травні 2013 року створено Центр надання адміністративних послуг Костянтинівської міської ради. Кількість адміністративних послуг, що надаються, на сьогодні складає 134, у тому числі 46 послуг структурних підрозділів міської ради, 88 адміністративних послуг центральних органів виконавчої влади.

Цей огляд обсягу робіт і заходів не є вичерпним, не включає багатьох позицій та детальної розшифровки, але, на мій погляд, дає досить інформації для формування більш цілісного уявлення про роботу міської адміністрації й комунальних підприємств за значний проміжок часу.
На завершення хочу подякувати всім тим, хто в непростих умовах своєю працею й енергією допомогли зберегти наше місто і привнесли посильний внесок до його розвитку.

З повагою
міський голова Сергій Давидов

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua