• Головна
  • Новини
  • 6 вересня День звільнення міста Костянтинівка від нацистських загарбників

6 вересня День звільнення міста Костянтинівка від нацистських загарбників

Друга світова війна була найстрашнішою та наймасштабнішою у XX-сторіччі. Вона забрала мільйони життів та скалічила безліч людських доль. Біда прийшла у кожну родину. Перемога над фашистськими загарбниками стала найбажанішою та найочікуванішою для усіх українців.

DSCF3305111

Донбаська операція почалася 13 серпня 1943 року наступом правого крила Південно-Західного та Південного фронтів радянських частин, які брали участь у вигнанні нацистських окупантів з Харкова. На річці Міус було призупинено подальший наступ радянських військ військами СС та групою армій «Південь». Найбільші втрати німецьким дивізіям наносили 2-а та 5-а гвардійські армії.

Проте 16 серпня перейшли у наступ війська Південного фронту, які прорвали німецьку оборону. 30 серпня було звільнено місто Таганрог. Ліквідація Таганрозького угрупування німецької армії завершила розгром Міус-фронту.

1 вересня німецькі війська почали відступ з Донбасу та всього фронту. Передові рухомі частини були зі складу 259-ї та 266-ї стрілецьких дивізій, 23-го танкового корпусу, 179-го винищувально-протитанкового артилерійського полку, 152-го гаубичного полку, мінометного полку. У Костянтинівці була одна з проміжних ділянок оборони вермахту. 5 вересня стрімким ударом танки 135-ї танкової бригади під керівництвом комбрига М.З.Безнощенко знищили оборонні підрозділи 62-ї піхотної дивізії вермахту і підійшли до околиці міста. Тут зав’язався бій з силами противника, які безпосередньо прикривали місто. 6 вересня 1943 року було звільнено Костянтинівку, 8 вересня війська РСЧА оволоділи центром Донбасу — Сталіно (м. Донецьк).

Звільнення міста стало результатом спільних дій усіх передових рухомих частин. Особливо відзначилися 135 танкова бригада та 179-й ІПТАП, яким на той час було присвоєно почесне найменування «Костянтинівські». У сквері ім. Шевченка поховані воїни 135-ої і 39-ої танкових бригад, над їх могилами завмер на постаменті Т-70.
Усього під час звільнення міста, за наявними на сьогодні даними, загинуло 187 воїнів, які з почестями поховані у Костянтинівці.

Щороку 6 вересня костянтинівці відзначають день звільнення міста, згадуючи подвиг наших дідів та прадідів, які звільнили рідне місто від загарбників. Традиційно жителі міста покладають квіти до пам’ятників та пам’ятних знаків часів Другої Світової війни, вшановуючи пам’ять за загиблими в ті страшні роки.

В урочистій церемонії покладання квітів до пам`ятника воїнам—землякам (вул. Інженерна, 1, Сквер Металургів) взяли участь секретар міської ради Юрій Разумний та представники виконавчого комітету Костянтинівської міської ради.

«Ми повинні низько вклонитися і подякувати людям, які обороняли наше місто. Минає час, біль втрати потроху згасає, але пам’ять про той величезний подвиг наших дідів і прадідів буде жити у віках.», – зазначив Юрій Григорович.

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua