Рік тридцять третій... Голод... голод....

Немов прокляття, ожива
Рік тридцять третій...
Голод... голод...
Б. Олександрів

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
Смуток огортає душу, коли вчитуєшся й осмислюєш рядки архівних документів, вислуховуєш сповнені печалі розповіді очевидців Голодомору, штучно створеного в Україні. Але правду про це повинні знати всі, якою б гіркою вона не була. Саме з цією метою 22 листопада в Костянтинівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №16 пройшов Тематичний вісник присвячений Дню пам’яті жертв голодомору.

28027543

Метою заходу було ознайомлення учнів початкових класів із жахливими роками голодомору в Україні, допомогти зрозуміти душевний стан авторів творів про голодомор, викликати в учнів співчуття до долі людей, які жили в ті тяжкі часи.

87859264

Під час вісника учні міркували чим саме пахне життя. Варіантів було безліч, але головним став запах хлібу. Є тільки одне слово рівноцінне слову «хліб». Це слово - життя. Також учні прослухали історичну довідку про причини та наслідки Голодомору 1932-1933 років, переглянули документальні хроніки - спогади очевидців тих жахливих років, фотокартки. Декламуючи вірши у деяких учнів на очах були сльози. Аналізуючи прослуханий твір-розповідь бабусі «Хліба» діти висловлювали своє ставлення, почуття, переживання до описаних подій. На квіточках «Незабудьках» діти записали слова: «пам’ятаємо», «на забудемо», «знаємо», «голодомор 1933» та прикріпили їх на карті України. Захід було закінчено хвилиною мовчання.
Маленькі українці мають пам’ятати сторінки минулого, свято берегти їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua