50 років в музейному просторі

2017 рік для міського краєзнавчого музею – ювілейний. 

20 жовтня 1967 року в Костянтинівці відкрився історико-краєзнавчий музей. За 50 років музей тричі змінював свій статус: спочатку був народним музеєм, потім філіалом Донецького обласного краєзнавчого музею, і тільки з 1992 року – це міський краєзнавчий музей. У витоків музею стояли ентузіасти ветерани, педагоги історики, громадські діячі. Першим директором музею був Борис Наумович Донцов, а науковим співробітником Володимир Петрович Бондар. Вони є авторами книг з історії міста і почесними громадянами Костянтинівки.

DSC 0006

22 грудня з приводу півстолітнього ювілею зібрались друзі, колеги, партнери щоб згадати історію музею, його засновників і працівників, поговорити про досягнення, поділитись планами на майбутнє. До уваги гостей були запропоновані фото-виставки, де представлені різноманітні форми роботи музею: екскурсії, майстер-класи, зустрічі з цікавими людьми, стаціонарні та пересувні виставки, імітаційні ігри, а також фотографії художників, поетів, авторів персональних виставок, які постійно співпрацюють з музеєм.
Починався музей з однієї кімнати у Палаці культури хімічного заводу.
Зараз музейний фонд нараховує близько 10 тис. експонатів і складається з семи експозиційних залів, в яких представлена історія міста. Музей володіє однією з найбільших в області колекцій виробів із скла костянтинівських заводів. Розвивається, комплектує фонди, створює експозиції і відкриває нові виставки.
Протягом року до ювілею проводились конкурси, вікторини, квести. У конкурсі «Моє місто – моя історія» переможцем став учень ЗШ №3 Максим Мережко. Учасники поетичної вітальні «Костянтинівка в поезії» молоді поети Власенко Марія – учениця гімназії, Покойна Ольга – учениця ЗШ№2 склали вірші, присвячені музею. В квест-екскурсії «Мандруємо залами музею» набрала найбільшу кількість балів учениця ЗШ №16 Сєргєєва Софія. Всі переможці отримали призи від музею.
Привітала музейників з ювілеєм начальник відділу культури Костянтинівської міської ради Хоменко Ольга Олегівна. Теплі слова на адресу музею лунали від колег - Кошкіна Олега Андрійовича, директора школи мистецтв, Оратовської Тетяни Володимирівни, завідуючої центральною публічною бібліотекою, директора ЗШ №5 Кухар Валентини Олексіївни, заступника директора школи-інтернату №1 Філенко Ольги Миколаївни, завідуючої ДНЗ №34 Устінової Олександри Іванівни. Вітання на адресу робітників музею з вдячністю за їх роботу прозвучали від Назаренко Олени Юріївни, територіальний Центр соціального обслуговування населення. Поет Константінов Анатолій Іванович читав вірш присвячений музею. Художник Байбара Володимир Володимирович, член національної спілки художників України, подарував музею свою картину. Від народного вокального ансамблю «Горицвіт» під керівництвом Хромічової Ірини Григорівни отримали пісенний подарунок. Наприкінці була запропонована оглядова екскурсія по залах музею і авторська екскурсія від Міляна Михайла Йосиповича до виставки «Обличчя Майдану».

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua