• Головна
  • Новини
  • Пересувна виставка «Іноземні інвестиції в Україні: Франція 1870-1918»

Пересувна виставка «Іноземні інвестиції в Україні: Франція 1870-1918»

11 травня у міському краєзнавчому музеї відкрилась пересувна виставка-дослідження «Міжнародні інвестиції в Україну з кінця ХІХ – початку ХХ століття. Частина друга – Франція». Перша частина була презентована під час візиту у Костянтинівку посла Бельгії в Україні пана Люка Якобса 25 липня 2016 року і розповідала про бельгійські інвестиції в промисловість України наприкінці ХІХ поч. ХХ століть. 

ВИСТАВКА УКРАЇНА ФРАНЦIЯ У КОСТЯНТИНIВСЬКОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ

Авторами виставки проведена величезна дослідницька і пошукова робота по відновленню історії розвитку промисловості Донбасу. Щоб будувати майбутнє, треба добре знати уроки минулого. І ці уроки підготували співробітники Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького: Лазебник Валентина Іванівна - завідуюча відділом наукових досліджень і експозицій історії України ХІV-поч. ХХ ст. і Юрій Малієнко - провідний художник-дизайнер, Дмитро Піркл – меценат. Дослідження представлене у форматі інформаційних плакатів-колажів з історичними документами, оригінали яких знаходяться у Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького.
На відкритті виставки були присутні співробітники Донецького обласного краєзнавчого музею - Філонова Катерина, заступник директора з наукової роботи і Білько Дмитро, вчений секретар; начальник міського відділу культури Хоменко Ольга Олегівна, начальник управління освіти Барабаш Ольга Вікторівна з учнями, які беруть участь у міжнародному проекті «Історія моєї громади», краєзнавці Сєров Микола Опанасович, Бредіхін Ігор Володимирович, журналісти місцевих і обласних видань, представник Антикризового медіа-центру Дмитро Ігнатьєв, поет Мілян Михайло Іосифович.
Під час презентації виставки Валентина Іванівна розповіла, що європейський період в історії розвитку українських регіонів сьогодні недостатньо досліджений і залишається маловідомим для широкого загалу, і що даний проект презентує музейно-історичну версію взаємовідносин України і Франції періоду 1870-1918 років. Основою для виставки стала колекція Дмитра Піркла, який протягом 2011-2015 років купував історичні документи в Європі і передавав їх до музею. Серед унікальних документів – акції, видані у Парижі, фото рудників, автографи французьких підприємців на цінних паперах, реклама підприємств, фото православного храму, побудованого французами у ті часи.
Зараз науковці працюють над третьою частиною проекту, яка розкриє історію взаємовідносин України з іншими країнами Європи та Америки. В майбутньому планується презентувати повноцінний проект в країнах Європи.
Ми вдячні авторам виставки за те, що вони надали можливість костянтинівцям ознайомитись з ще однією сторінкою історії Донбасу, нашої малої батьківщини. Адже Донбас - це невід’ємна частина України, ії промислове серце. І поштовх до ритмічної роботи цього серця надали саме міжнародні інвестиції в промисловість Донбасу.
Ст. науковий співробітник КМКМ
А.Л. Аренсбург

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua