Податкова інформує

Податкова повідомляє про зміну рахунків для сплати податків з 1 січня 2021 року
Костянтинівська державна податкова інспекція повідомляє, що через зміни в адміністративно-територіальному устрої населених пунктів України, з 1 січня 2021 року всі податкові платежі слід сплачувати на нові рахунки.
Кошти, сплачені на старі рахунки не будуть зараховуватись Казначейством, а повертатимуться платникам як нез’ясовані платежі.
Нові реквізити рахунків розміщено на субсайті Головного управління ДПС у Донецькій області в розділі «Бюджетні рахунки» (https://dn.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/).

ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

Костянтинівська державна податкова інспекція запрошує громадян задекларувати минулорічні доходи

З початком 2021 року розпочалась кампанія декларування громадянами доходів, одержаних у 2020 році.
Декларація подається до Центру обслуговування платників за місцем податкової адреси (реєстрації)громадянина особисто чи уповноваженою на це особою, поштою чи засобами електронного зв’язку.
На офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» є електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За його допомогою можна заповнити декларацію та завантажити копії документів, надіслати їх до контролюючого органу в електронному вигляді.
Подати декларації за 2020 рік необхідно:
- до 09.02.2021 включно - фізичним особам – підприємцям, які здійснюють підприємницьку діяльність на загальній системі оподаткування;
- до 30.04.2021 включно - громадянам, які зобов’язані подавати декларацію, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність;
- до 31.12.2021 включно - фізичним особам, які декларують право на податкову знижку.
Обов’язок для подання декларації у громадян виникає:
- при отриманні доходів не від податкових агентів (підприємств, організацій, підприємців). Наприклад, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення, доходи від обробки паїв та продажу вирощеної на них сільгосппродукції, тощо;
- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. Наприклад, операції з інвестиційними активами, списана заборгованість за комунальні платежі, тощо;
- при отриманні іноземних доходів;
- в інших випадках передбачених законодавством, наприклад, при отриманні у власність майна за рішенням суду.
Податкова декларація не подається, якщо платник податку отримував доходи виключно:
- від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ;
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до розділу IV ПКУ не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів був сплачений податок відповідно до розділу IV ПКУ;
- у вигляді об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Розмір доходу, що дозволяє працювати на єдиному податку в 2021 році збільшено
В Костянтинівській державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Донецькій області розповіли, що з 01 січня 2021 року змінюються граничні обсяги доходів, якідозволяють перебувати підприємцям на єдиному податку І - ІІІ груп. Визначатимуться вони зважаючи на встановлений законом на 1 січня податкового (звітного) року розмір мінімальної заробітної плати.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» з 01 січня 2021 року встановлено мінімальну заробітну плату 6000,0 гривень на місяць.
Тож, обсяг доходу протягом 2021 року не повинен перевищувати:
І група – 167 розмірів МЗП, - 1002000грн. (6000,0* х 167)
ІІ група – 834 розміри МЗП, - 5004000грн. (6000,0 х 834)
ІІІ груп – 1167 розмірів МЗП, - 7002000грн. (6000,0 х 1167)
Ці зміни передбачені Законом України від 01.12.2020 №1017-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій».

За 4 квартал підприємцям слід сплачувати ЄСВ на нові рахунки
В Костянтинівській ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області повідомили, що19 січня 2021 року - останній день сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами – підприємцями, особами, які провадять незалежну професійну діяльність, та членами фермерських господарств за 4 квартал 2020 року.
З 01 січня 2021 року діють нові рахунки для сплати податків, зборів, платежів та єдиного внеску.
Мінімальний щомісячний ЄСВ у ІV кварталі 2020 року складав 1100,00 грн., квартальний - не менше 3300,00 грн.
Разом з тим, платників єдиного податку першої групи звільнено від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ з 1 грудня 2020 року по 31 травня 2021 року. Така норма передбачена Законом України від 04.12.2020 року № 1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»

Платники єдиного податку та РРО: кому треба в 2021 році
Костянтинівська ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє , що в 2021 році реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються фізичними особами підприємцями - платниками єдиного податку другої - четвертої груп, якщо обсяг їх доходу протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
В 2021 році – це 1 320 000 грн, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:
- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;
- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Книги обліку доходів з 2021 року скасовано: кому та як вести облік по-новому
В Костянтинівській ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області повідомили, що з 1 січня 2021 року згідно з п.296.1 ст. 296 Податкового кодексу фізичні особи - підприємці – платники єдиного податку першої, другої та третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів.
Для підприємців – платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, передбачено ведення обліку у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів та витрат.
Облік доходів і витрат може вестися за власним рішенням платників єдиного податку в паперовому та/або електронному вигляді в довільній формі.
За бажанням платники першої – третьої груп єдиного податку можуть продовжувати вести облік доходів у книгах за попередньо визначеними формами. Реєструвати книги у контролюючих органах з 01.01.2021 не потрібно.

 

Податкова спише штрафи та пеню: умови, строки, обмеження

Закон України від 04 грудня 2020 року № 1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» набрав чинності 10.12.2021 року.
Умови списання
Цим законом штрафні санкції і пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати такого податкового боргу, підлягають списанню у порядку, визначеному для списання безнадійного податкового боргу у разі:
1) погашення платниками податків у повному обсязі грошовими коштами протягом шести місяців з дня набрання чинності Закону № 1072 суми податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням), що виник станом на 1 листопада 2020 року;
2) сплати поточних податкових зобов'язань у повному обсязі;
3) подання заяви в довільній формі про намір скористатись нормою Закону № 1072. У заяві зазначається:
- сума податкового боргу, яку платник податків планує погасити протягом шести місяців з дня набрання чинності Закону № 1072;
- зобов’язання щодо сплати протягом цього періоду поточних грошових зобов’язань у повному обсязі.
Обмеження
Норми Закону №1072 не застосовуються до:
великих платників податків, що відповідають критеріям, визначеним підпунктом 14.1.24 пункту 14.1 статті 14 ПКУ;
осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства;
осіб, щодо яких наявні судові рішення, що набрали законної сили, якими розстрочено (відстрочено) стягнення податкового боргу;
банків, на які поширюються норми Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб";
осіб, які мають податковий борг з митних платежів;
осіб, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені.
Штрафні санкції та пеня будуть списані, якщо:
- основна частина податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням) погашена платником податків грошовими коштами;
- погашення здійснене протягом шести місяців з дня набрання чинності Закону № 1072 (тобто з 10 грудня 2020 року до 09 червня 2021 року включно);
- податків забезпечує своєчасну і у повному обсязі сплату поточних податкових зобов’язань із загальнодержавних та місцевих податків.
Додаткова інформація:
1) У разі повної сплати платником податків суми податкового боргу з основного платежу у визначений пунктом 23 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ строк, штрафні санкції не застосовуються, а пеня не нараховується.
2) Штрафні санкції і пеня, що підлягають застосуванню та нарахуванню у зв'язку зі сплатою такого податкового боргу, не підлягають застосуванню та нарахуванню, а нараховані підлягають коригуванню до нульових показників.
3) Заборгованість зі сплати єдиного внеску не підпадає під списання згідно з нормою п. 2 прим. 3 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ. Однак частина заборгованості зі сплати єдиного внеску може бути списана згідно з нормою п. 9 прим. 15 розділу VІІІ Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (зі змінами та доповненнями) до якого Законом №1072-ІХ також внесено зміни.

 

листівка 1

листівка 2

 

листівка 3

 

листівка 4

 

листівка 5

 

листівка 6

 

листівка 7

 

листівка 8

 

 

 

 

 

 

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua