Податкова інформує

Костянтинівські податківці повідомили, чому всі працівники мають бути з трудовими договорами та зарплатою

«Від використання нелегальної праці програють усі – бюджет, працівники і роботодавці. Економія суб’єктів господарювання на податках та ЄСВ загрожує їм величезними штрафами. Неоформлені працівники стають майже беззахисними перед законом та лишаються усіх державних соціальних гарантій. Бюджет зазнає великих збитків від неперерахованих податків і зборів», - зазначає Ірина Чуб – начальниця Костянтинівської ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області.
Наводимо 8 причин, чому працівнику не треба погоджуватись на неофіційну роботу:
1) у разі конфлікту з роботодавцем можна залишитись без заробітної плати або отримати істотно менше без пояснення причини;
2) втрата соціальних гарантій, наприклад, у випадку скорочення;
3) у разі хвороби листок непрацездатності (лікарняний) не буде оплачено;
4) можна залишитись без відпустки та «відпускних»;
5)втрачаються державні гарантії, пов’язані з навчанням, вагітністю, народженням дитини;
6) у разі нещасного випадку з працівником недобросовісний роботодавець уникає відповідальності;
7) втрачається загальний та страховий стаж для оформлення пенсії.
8) втрачається можливість отримання державної допомоги у разі втрати роботи
Три причини для роботодавця укладати трудові договори з працівниками:
1) неоформлений працівник не несе матеріальну відповідальність та відповідальність за якість роботи, може порушувати трудову дисципліну;
2) великі штрафи за порушення законодавства про працю. Наприклад, фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати зарплати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ та податків – загрожує штрафом у розмірі 10 мінімальних зарплат на момент виявлення порушення за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, в 2021 році це 60 тис.грн:
3) втрата ділової репутації та іміджу, потрапляння до ризикових суб’єктів господарювання.
Бюджет втрачає надходження
За рахунок оподаткування доходів громадян та своєчасного надходження податків до бюджету , залежить вчасне фінансування закладів освіти, охорони здоров’я, оборони, безпеки, культури, соціальних виплат. Нелегальна праця знижує доходи, зокрема до місцевих бюджетів, бюджетів Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування.
Костянтинівські податківці вважають виявлення порушників законодавства про працю та податкового законодавства в частині виплати заробітної плати – одним з головних кроків до захисту інтересів працівників. Тому є постійними членами робочої групи, створеної при місцевих органах влади з метою виявлення найманих працівників, які працюють неофіційно, проведення з ними роз’яснювальної роботи та залучення до оподаткування.

 

Забув сплатити задекларовані податки - доведеться платити більше

Костянтинівські податківці нагадують, декларування доходів громадянами в 2021 році триватиме до 1 травня, а сплатити задекларовані суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору треба до 1 серпня. Якщо громадянин вчасно не розрахується з бюджетом, то доведеться сплачувати штраф у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів включно – у розмірі 5 відс. суми податкового боргу;
- при затримці більше 30 календарних днів – у розмірі 10 відс. суми податкового боргу.
- умисне ухилення від сплати податкових платежів – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відс. від суми несплаченого (несвоєчасно сплаченого) грошового зобов’язання.
- при повторному умисному порушенні протягом 1095 календарних днів або простроченні сплати грошового зобов’язання на строк більше 90 календарних днів, накладається штраф в розмірі 50 відс. від суми несплаченого (несвоєчасно сплаченого) грошового зобов’язання.
Крім того, за кожний календарний день прострочення сплати суми податкового зобов’язання, починаючи з 91 календарного дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати такого зобов’язання, нараховується пеня.

 

Став підприємцем – відкривати чи не відкривати банківський рахунок

Костянтинівські податківці повідомили, що суб’єкти господарювання мають право відкривати рахунки в будь-яких банках України відповідно до власного вибору для забезпечення своєї господарської/підприємницької/інвестиційної/незалежної професійної діяльності/ діяльності, яка не пов’язана з підприємницькою, і власних потреб.
Поточний рахунок відкривається підприємствам усіх видів і форм власності, їх відокремленим підрозділам, а також фізичним особам – підприємцям для зберігання грошових коштів і здійснення всіх видів операцій за цими рахунками відповідно до чинного законодавства.
Юридична особа для ведення господарської діяльності може здійснювати розрахунки як в безготівковій формі так і готівкою.
Якщо фізична особа – підприємець або фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність не планує працювати з іншими підприємствами (зазвичай розрахунки між підприємствами здійснюються у безготівковій формі) та отримувати оплату за товари та послуги від покупців через банк, то такий підприємець може здійснювати підприємницьку діяльність, не відкриваючи рахунка в банку. При цьому, сплата податків та зборів здійснюється в готівковій або безготівковій формі, крім випадків, передбачених Податковим кодексом України або законами з питань митної справи.

 

Отримав спадщину – вигода чи витрати на податки?

В 2021 році понад 70 мешканців Костянтинівської та Іллінівської ТГ задекларували спадщину, яку отримали в минулому році. Та чи всім спадкоємцям треба йти до податкової та сплачувати податки? В Костянтинівській ДПІ пояснили.
Вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не належать до членів сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення, оподатковується за ставкою – 5% та військовим збором – 1,5%. Такі доходи підлягають декларуванню.
За нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти, що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення. Такі доходи можна не декларувати.
Членами сім’ї першого ступеня споріднення вважаються батьки, чоловік дружина, діти, у тому числі усиновлені. До другого ступеня споріднення відносяться рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.
Наприклад, бабуся залишила десятирічному онуку у спадок квартиру. Бабуся та онук мають другий ступень споріднення. Відповідно, податок з вартості квартири сплачувати не потрібно. Декларацію до податкової можна не подавати, якщо не має інших підстав для декларування доходів.
Інша ситуація – тітка залишила у спадок племіннику дім. Між тіткою та племінником не має ні першого, ні другого ступеня споріднення. Тому спадкоємцю доведеться сплатити від вартості квартири податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та військовий збір – 1,5%. А ще, подати декларацію про майновий стан і доходи до податкової.
Якщо доходи отримує малолітня/неповнолітня дитина, подати податкову декларацію від її імені мають батьки (усиновителі) та опікуни (піклувальники). Також саме вони будуть сплачувати податки.

 

Скільки екоподтку отримують бюджети місцевих громад для захисту довкілля

Понад пів мільйона гривень екоподатку сплатили Костянтинівські підприємства та підприємці в 2021 році.
Екологічний податок суб’єкти господарювання сплачують за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах, а також за утворення радіоактивних відходів та їх тимчасове зберігання понад установлений особливими умовами ліцензії строк.
Перераховані суми екологічного податку органи казначейства розподіляють у співвідношенні, визначеному Бюджетним кодексом України:
45 % екологічного податку — до загального фонду Державного бюджету України. Виняток - екоподаток за Викиди двоокису вуглецю, за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та/або тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад встановлений особливими умовами ліцензії строк, – ці кошти зараховуються до загального фонду державного бюджету у повному обсязі;
55 % — до спеціального фонду місцевих бюджетів, у тому числі:
до сільських, селищних, міських бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад — 25 %;
обласних бюджетів та бюджету Автономної Республіки Крим - 30 %;
бюджетів міст Києва та Севастополя — 55 %.

 

Костянтинівці сплачують мільйони гривен на допомогу армії

Мешканці Костянтинівської та Іллінівської територіальних громад допомогли армії на 3,2 мільйони гривень. Таку суму військового збору сплатили громадяни в перші місяці 2021 року. У відповідному періоді 2020 року ця сума була на 680 тисяч гривень меншою. 

Військовий збір громадяни сплачують з 2014 року. Обкладають ним заробітну плату та інші доходи громадян за заставкою - 1,5 відсотки. Кошти спрямовуються для фінансування Збройних сил України.

 

«Алкогольні» ліцензії мають 149 Костянтинівських підприємців

В Костянтинівській та Іллінівській територіальній громаді підприємці отримали 149 ліцензій для легального продажу алкогольної продукції та 98 ліцензій для торгівлі тютюновими виробами. В лютому 2021 року додалось 4 нових легальних місця для торгівлі алкоголем, натомість 4 ліцензії було анульовано. «Тютюнових» ліцензій поменшало на 3 одиниці.
Підприємці, які торгують алкоголем в місті, сплачують за ліцензію 8000 грн на рік. Плата за ліцензію в сільській місцевості (селищах і селах) менша - 500 грн. Річна плата за «тютюнову» ліцензію в місті складає 2000 гривень на кожне місце торгівлі, для сіл та селищ - 250 гривень. Оплата за ліцензії проводиться щоквартально в рівних частинах.

 

Костянтинівський малий та середній бізнес наповнює місцеві бюджети

Понад 10 мільйонів гривень єдиного податку сплатили підприємці та підприємства Костянтинівської та Іллінівської територіальних громад за два місяці 2021 року. Фізичні особи – підприємці сплатили 7,6 млн грн податку, підприємства – 810 тис.грн, сільгоспвиробники – 1,6 млн.грн. 

Спрощену систему оподаткування зі сплатою єдиного податку обирає більшість підприємців, бо вона має суттєві переваги над загальною системою оподаткування: значне скорочення переліку податків; спрощення ведення обліку та звітності; право не використовувати РРО до досягнення доходу у 220 розмірів мінімальної заробітної плати; право вибору бути чи ні платником ПДВ; сплата на першій та другій групі фіксованого розміру податку, незалежно від фактичного рівня рентабельності та обсягів доходу.

 

Костянтинівські податківці знайомлять підприємців з електронними сервісами та програмними РРО

Фахівці Костянтинівської ДПІ ГУ ДПС у Донецькій області розповідають підприємцям про останні новації у сфері використання РРО та електронних сервісів податкової служби під час зустрічей на ринках м.Костянтинівка. Суб’єкти господарювання дізнались про терміни обов’язкового застосування РРО платниками єдиного податку, переваги програмних РРО у порівнянні із традиційними касовими апаратами, про відповідальність за порушення використання РРО та штрафні санкцій. Розповіли податківці про електронні сервіси податкової служби, зокрема Електронний кабінет платника, InfoTAX, Legal_ZrPlat.

 

Де декларувати: фізична особа знята з реєстрації за однією податковою адресою та не зареєстрована за іншою

Громадяни декларують свої доходи за податковою адресою (місцем реєстрації), за яким вона береться на облік як платник податків в контролюючому органі.

Платник податків - фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.
Відповідно до ст.6 Закону України від 11 грудня 2003 року № 1382-IV «Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання в Україні» громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання. Батьки або інші законні представники зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження.
Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена органом реєстрації з одночасним зняттям з попереднього місця проживання. Таким чином, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією адресою та не зареєстрована за іншою, то вона повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за попередньою податковою адресою.

 

Декларування 2021: громадянин надавав земельні ділянки в оренду

Костянтинівська ДПІ ГУ ДПС у Донецькій області роз’яснює, що фізична особа-орендодавець при отриманні доходу від здавання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю іншій фізичній особі – орендарю, яка при цьому не є податковим агентом (підприємцем, підприємством, самозайнятою особою), має сплатити податок на доходи фізичних осіб до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких ділянок.
Бюджетним кодексом передбачено, що податок на доходи фізичних осіб, нарахований податковим агентом або фізичною особою, яка отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, з доходів за здавання фізичними особами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), сплачується таким податковим агентом або такою фізичною особою до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об'єктів оренди (суборенди, емфітевзису).
Податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

 

Декларування 2021: Здав в оренду квартиру податки сплачую я чи «квартирант»?

Костянтинівські податківці повідомили, - якщо орендар (квартирант) та орендодавець (той, хто здає житло) є фізичними особами (не підприємцями), то особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету, є особа, яка надає житло у найм та отримує доходи.

Кожен орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету. Всі отримані доходи від здавання в оренду нерухомості оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовим податком - 1,5відсотки.
Під час визначення орендної плати, необхідно враховувати що розмір орендної плати, зазначений в договорі оренди, не має бути меншим, ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди.
Мінімальна сума орендного платежу визначається за Методикою визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб, затверджено постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1253, виходячи з мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомості з урахуванням місця її розташування, інших функціональних та якісних показників, що встановлюються органом самоврядування села, селища, місця, на території яких вона розташована.

 

Як українцю дізнатись про свої доходи в податковій

В Костянтинівській ДПІ розповідають, що фізична особа може отримати інформацію з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків (далі – Довідку про доходи) особисто або через представника шляхом подання заяви за формою № 10ДР до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання) або до будь-якого контролюючого органу у разі, якщо фізична особа тимчасово перебуває за межами населеного пункту проживання.
Крім того, така фізична особа може отримати Довідку про доходи за допомогою електронних сервісів ДПС такими способами:
- подати запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру в електронному вигляді засобами інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет», вхід до якого здійснюється за адресою:cabinet.tax.gov.ua та через офіційний вебпортал ДПС, інформація надається засобами цієї системи;
- подати запит до «Єдиного вікна подання електронної звітності», програмне забезпечення якого розміщено на офіційному вебпорталі ДПС у розділі «Електронна звітність», інформація направляється на електронну адресу фізичної особи.
При цьому, запит може бути сформований починаючи з I кварталу 1998 року за будь-які п’ять років (запит формується поквартально, тому загальна кількість кварталів, яка вказується в запиті, не повинна перевищувати 20 кварталів).
Інформація про доходи за останній звітний період надається через 50 днів після його закінчення. Для користування електронними сервісами треба отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) - аналог власноручного підпису. Він надає електронному документу такої ж юридичної сили, як і паперовому. КЕП видають Кваліфіковані надавачі електронних довірчих послуг КЕП від податкової служби можна безкоштовно отримати в пунктах обслуговування ІДД ДПС за попереднім записом.

 

Єдина форма для звітування з ЄСВ, єдиного податку та ПДФО за 1 квартал 2021 року

Костянтинівська державна податкова інспекція нагадує, що платники ЄСВ звітуватимуть за I квартал 2021 р.(граничний термін – 11 травня 2021 року) за новою об’єднаною формою звітності. Вона подаватиметься у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб та єдиного податку за основним місцем обліку платника ЄСВ.
Форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, за якою подається об’єднана звітність, затверджено наказом Мінфіну від 15.12.2020 р. № 773.
Розрахунок подається податковими агентами та платниками ЄСВ лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку – фізичній особі податковим агентом, платником ЄСВ протягом звітного періоду.
Простіше та зручніше звітувати в електронному вигляді, через Електронний кабінет платника. Для подання податкової звітності та отримання послуг онлайн потрібно отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) - це аналог власноручного підпису. Він надає електронному документу такої ж юридичної сили, як і паперовому.
КЕП видають Кваліфіковані надавачі електронних довірчих послуг
- КЕП від податкової служби можна безкоштовно отримати в пунктах обслуговування ІДД ДПС за попереднім записом:
1) м. Краматорськ бульв. Машинобудівників, буд. 22, зал №3, телефон для запису та консультацій: (06264)7-43-87.
2) м. Маріуполь, просп. Металургів, буд. 193, каб. 212, телефон для запису та консультацій: (0629) 38-45-39
- КЕП від банківських установ безкоштовно можуть отримати клієнти:
1) АТ «Укрсиббанку»
2) ПАТ «Альфа Банку»
3) АТ КБ «Приватбанку». Банк надає змогу отримати КЕП онлайн, через сервіс «Privat24». Для цього у розділ "Всі послуги" треба обрати пункт "Бізнес", потім обрати «Електронний цифровий підпис» та «Завантажити сертифікат».
- КЕП платно надаютьКваліфіковані надавачі електронних довірчих послуг. Інформація про них разом з інформацією про кваліфіковані електронні довірчі послуги, які вони надають міститься у Довірчому списку на сайті Центрального засвідчувального органу www.czo.gov.ua

ДЕ ОТРИМАТИ ПОСЛУГИ ДПС ТА ПОДАТИ ЗВІТИ

1. Перейти на веб-портал Державної податкової служби (www.tax.gov.ua) та обрати спеціальний банер «Електронний кабінет» (посилання https://cabinet.tax.gov.ua/).

2. Увійти до приватної частини Електронного кабінету після проходження електронної ідентифікації онлайн з використанням КЕП.
3. Платник податків стає суб’єктом електронного документообігу після надсилання до контролюючого органу першого будь-якого електронного документа у встановленому форматі.

ДЕ ОТРИМАТИ ДОДАТКОВУ ІНФОРМАЦІЮ

1. В Центрі обслуговування платників Костянтинівської ДПІ: м.Костянтинівка, пр-т.Ломоносова, 125, 1 поверх. Телефони для довідок: (06272) 6-12-33, (06272) 6-18-02, (06272) 6-18-05. Для отримання майстер-класу по формуванню КЕП та роботі в Електронному кабінеті платника необхідно взяти з собою флешку.

2. На веб-портал Державної податкової служби (www.tax.gov.ua) розміщено відеуроки щодо користування Електронним кабінетом платника та інформація про всі електронні сервіси служби.

Знижено ставку податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції

Костянтинівська ДПІ інформує, що знижено ставку ПДВ з 20 відс. до 14 відс. по операціях з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України сільськогосподарської продукції, що класифікується за такими кодами згідно з УКТ ЗЕД: 0102, 0103, 0104 10, 0401 (в частині молока незбираного), 1001, 1002, 1003, 1004, 1005, 1201, 1204 00, 1205, 1206 00, 1207, 1212 91, крім операцій з ввезення на митну територію України товарів, визначених у п. 197.18 ст. 197 Податкового кодексу України. Ставка податку, яка діяла до першого числа звітного (податкового) періоду, з якого застосовується ставка ПДВ у розмірі 14 відс., застосовується у разі:

1) постачання на митній території України продукції (товарів), щодо яких передбачено ставку у розмірі 14 відс., яке відбувається після перерахування платником податку попередньої оплати (авансу), що була отримана до першого числа звітного (податкового) періоду, з якого застосовується ставка ПДВ у розмірі 14 відсотків;
2) коригування податкових зобов’язань при поверненні попередньої оплати (авансу) або повернення продукції (товарів), що були отримані до першого числа звітного (податкового) періоду, з якого застосовується ставка ПДВ у розмірі 14 відсотків;
3) коригування податкових зобов’язань при зміні договірної (контрактної) вартості визначеної продукції (товарів), поставка якої відбулася до першого числа звітного (податкового) періоду, з якого застосовується ставка ПДВ у розмірі 14 відсотків.
У разі здійснення платником податку операцій з постачання на митній території України продукції (товарів), до яких з 01 березня 2021 року буде застосовуватися ставка 14 відс., яка була придбана до першого числа звітного (податкового) періоду (до 01 березня 2021 року), з якого застосовується ставка ПДВ у розмірі 14 відс., за таким платником податку зберігається податковий кредит з ПДВ у розмірі, який був нарахований при придбанні та/або постачанні такої сільськогосподарської продукції (товарів).
Такі зміни впроваджено Законом України від 17 грудня 2020 року № 1115-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції» (далі – Закон № 1115)
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та застосовується до податкових періодів, починаючи з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.
Закон опубліковано 24.02.2021 в газеті «Голос України» № 35.
ФОП - єдинник без РРО. Який документ надати покупцю за продані товари?
Відповідно до ст. 9 Закону від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» реєстратори розрахункових операцій (РРО) та/або програмні РРО та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) платниками єдиного податку (фізичними особами – підприємцями), які відносяться відповідно до Податкового кодексу до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.
Разом з тим, п. 15 ст. 3 Закону № 265 визначено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані надавати в паперовій та/або електронній формі покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший розрахунковий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України від 12 травня 1991 року № 1023-ХІІ «Про захист прав споживачів» із змінами та доповненнями.
Таким чином, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку, яка має право не застосовувати РРО та/або ПРРО, зобов’язана надати в паперовій та/або електронній формі покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший розрахунковий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця.

В Костянтинівці 26 найманих працівників отримали легальне місце роботи

Костянтинівські податківці спільно з фахівцями Костянтинівського міського центру зайнятості, відділів та управлінь Костянтинівської міської ради, Пенсійного фонду України проводять «роз’яснювальні рейди» серед підприємців. щодо легальної зайнятості та заробітної плати.
За два місяці 2021 року робоча група відвідала 85 Костянтинівських суб’єктів господарювання, виявила 8 громадян, які займалися підприємницькою діяльністю без реєстрації та 19 підприємців, які використовували працю найманих працівників без укладання трудового договору. З такими порушниками була проведена попереджувальна роз’яснювальна бесіда. Чотирнадцять фізичних осіб – підприємців вирішили «виправитися» та уклали трудові договори з 26 найманими працівниками, 2 громадянина отримали статус підприємця До бюджету додатково надійшло 33,1 тис.грн. ЄСВ, 27 тис грн податку на доходи фізичних осіб, 2,3 тис грн військового збору та 1,2 тис грн єдиного податку.
Нелегальна праця – це тимчасова вигода, яка в майбутньому обертається великими проблемами. Працівники не отримують соціальні державні гарантії та страховий стаж, лишаються прав та можливостей їх відстоювати. Роботодавці можуть отримати величезні штрафи та постраждати від несумлінних прцівників.

РРО – 2021:що є виробами медичного призначення та лікарськими засобами

Костянтинівські податківці нагадують, що продавці виробів медичного призначення та лікарських засобів мають застосовувати в своїй діяльності РРО/ПРРО. 

Відповідно до ст. 2 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», вироби медичного призначення (медичні вироби) – будь-який інструмент, апарат, прилад, пристрій, програмне забезпечення, матеріал або інший виріб, призначені для діагностики, лікування, профілактики організму людини та забезпечення таких процесів.
Ст. 2 Закону України від 04 квітня 1996 року № 123/96-ВР «Про лікарські засоби» встановлено, що лікарський засіб – будь-яка речовина або комбінація речовин (одного або декількох активних фармацевтичних інгредієнтів (далі – АФІ) та допоміжних речовин)), що має властивості та призначена для лікування або профілактики захворювань у людей, чи будь-яка речовина або комбінація речовин (одного або декількох АФІ та допоміжних речовин), яка може бути призначена для запобігання вагітності, відновлення, корекції чи зміни фізіологічних функцій у людини шляхом здійснення фармакологічної, імунологічної або метаболічної дії або для встановлення медичного діагнозу.

Декларування - 2021: як задекларувати іноземні доходи

В Костянтинівській ДПІ ГУ ДПС у Донецькій області повідомили, що громадянин, який отримує іноземні доходи, зобов'язаний подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок та військовий збір з таких доходів.

Декларація подається за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.2015 №859 (у редакції від 25.04.2019 №177), в якій:
- у рядку 10.7 розд. ІІ «Доходи, які включаються до загального річного оподатковуваного доходу»необхідно зазначити назву країни, з якої отримано іноземні доходи, та назву валюти
- у графі 3 рядка 10.7 «доходи, отримані з джерел за межами України» - вказати суму іноземних доходів. Іноземні доходи перераховуються у гривні за валютним курсом НБУ, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.
- у графі 6 рядка 10.7 декларації вказується сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету, розрахована за ставкою 18%.
- у графі 7 рядка 10.7 вказується сума військового збору, що підлягає сплаті до бюджету, розрахована за ставкою 1,5%.
Громадяни можуть подати декларацію в електронній формі через Електронний кабінет платника, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua або через офіційний вебпортал ДПС.

 

Костянтинівські підприємці опановують нові сфери діяльності Отримати одноразову допомогу по безробіттю та відкрити інтернет-магазин з продажу засобів для догляду за шкіряними виробами вирішив мешканець Костянтинівки, що залишився без роботи. Для цього він навчався, склав бізнес-план та успішно його захистив перед комісією в Костянтинівському міському центрі зайнятості, членами якої були Костянтинівські податківці.
Під час засідання обговорювались перспективи вибраного напрямку підприємницької діяльності, засобів її реалізації, питання різних організаційних аспектів власної справи, що є важливими у започаткуванні майбутнього бізнесу.
«Податкова підтримує підприємницьку ініціативу громадян, адже це шлях до легалізації праці, зменшення безробіття, наповнення бюджетів. Теоретично підготовлені підприємці стають сумлінними платниками податків та відповідальними роботодавцями. Бажаємо їм успіху та розвитку», - зазначила Анна Бондаренко - головна державна інспекторка Костянтинівської ДПІ ГУ ДПС у Донецькій області.

Костянтинівські податківці навчали правоохоронців працювати в Електронному кабінеті платника 

Кампанія декларування громадянами доходів, отриманих в 2020 році проходить паралельно з кампанією декларування доходів та майна державними службовцями. Для перевірки своїх минулорічних статків більшість держслужбовців щороку отримують відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків (Довідку про доходи). 

Костянтинівські податківці провели майстер-клас по роботі в Електронному кабінеті платника працівникам відділу поліції №2 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області.
Головний державний інспектор Костянтинівської ДПІ ГУ ДПС у Донецькій області Олег Пучков показав як отримати довідку про доходи он-лайн через Електронний кабінет платника.
Наведемо кроки, необхідні для отримання довідки:
1. Увійти Електронного кабінету платника податків через веб-портал ДПС або за адресою: cabinet.tax.gov.ua.
2. Авторизуватися за допомогою ключа електронного підпису.
3. Перейти в розділ «ЕК для громадян», обрати «Запит про суми виплачених доходів» та натиснути кнопку «Створити».
4. Заповнити реквізити у формі заяви та натиснути кнопку «Зберегти» у лівому верхньому кутку.
5. Натисніть кнопки «Підписати», а потім «Відправити». Запит з’явиться у відправлених документах розділу «Вхідні/вихідні документи».
6. Після обробки Запиту до особистого електронного кабінету платника податків надійде повідомлення «Відомості з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів…», яке можна переглянути у вкладці «Вхідні документи» розділу «Вхідні/вихідні документи». Цю відповідь можна скачати або роздрукувати.
Головна державна інспекторка Костянтинівської ДПІ Анна Бондаренко розповіла, що громадяни, які отримували у 2020 році доходи від надання в оренду рухомого і нерухомого майна, спадок, подарунки, іноземні доходи та інші доходи, з яких не сплачено податок на доходи фізичних осіб, зобов’язані до 1 травня 2021 року подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за місцем своєї реєстрації. Розповіла про порядок та строки подання податкової декларації про майновий стан і доход.

Костянтинівські податківці нарахували 7 переваг програмного РРО 

В Костянтинівській ДПІ ГУ ДПС у Донецькій області розповіли про переваги програмних реєстраторів розрахункових операцій перед класичними:

1. Безкоштовне програмне забезпечення, яке можна завантажити на смартфон, планшет, комп’ютер тощо;
2. Реєстрація ПРРО через Електронний кабінет швидко та зручно;
3. Можливість роботи в режимі «офлайн»;
4. Електронні чеки замість паперових;
5. Відсутність посередників (еквайєра, ЦСО);
6. Відсутність експертизи для комерційних ПРРО;
7. Пристосованість для будь якого пристрою, що підтримує операційну систему WINDOWS.ANDROID;
Програмне забезпечення, яке фактично є ПРРО, можна безкоштовно завантажити з сайту ДПС (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/) і встановити на свій пристрій. Нагадуємо, що безкоштовною є не тільки сама програма, але і її підтримка.
Детальна інформація та відеоуроки розміщені на веб-порталі ДПС України. Якщо у вас є питання по отриманню ключів електронного підпису, поданню звітності в електронному вигляді, роботі з електронними сервісами податкової служби, реєстрації РРО та/або ПРРО чекаємо вас за адресою: Центр обслуговування платників Костянтинівської ДПІ, пр-т.Ломоносова, 125, 1 поверх.

Як отримати податкову знижку у зв’язку з витратами на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини 

В Костянтинівські ДПІ ГУ ДПС у Донецькій області розповіли, що податкова знижка – це документально підтверджена сума витрат платника податку - резидента, у зв’язку з придбанням товарів, робіт або послуг у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати.

Платник податку на доходи фізичних осіб має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати на оплату вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита.
Для того, щоб скористатися цим правом, громадянин подає до органу податкової служби за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи та копії документів, що підтверджують витрати (договір, квитанції, чеки, тощо).

Податкова знижка розраховується наступним чином:

1. Визначити базу оподаткування - річну суму нарахованої заробітної плати зменшити на суму страхових внесків до Накопичувального фонду, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності. Інформацію щодо заробітної плати, застосованих пільг, утриманого податку на доходи фізичних осіб, фізичні особи отримують у вигляді довідки про доходи від свого роботодавця;
- Визначити суму податку на доходи фізичних осіб, на яку зменшуються податкові зобов’язання у зв’язку з використанням права на податкову знижку: з суми податку на доходи фізичних осіб утриманого із заробітної плати за рік віднімаємо суму податку на доходи фізичних осіб, визначену як добуток бази оподаткування, зменшеної на суму понесених платником податку витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита, та ставки податку 18 відсотків.
Сума, що має бути повернута, зараховується на банківський рахунок платника податку, відкритий у будь-якому комерційному банку, або направляється поштовим переказом на адресу, зазначену у податковій декларації про майновий стан і доходи протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації. Річні податкові декларації з метою отримання податкової знижки, громадяни можуть подавати до грудня 2021 року за 2020 рік.

Костянтинівські податківці відповідають на головні питання відвідувачів ЦОП щодо декларування доходів громадян 

Начальник Костянтинівської ДПІ ГУ ДПС у Донецькій області Ірина Чуб дала відповіді на основні питання, з якими звертаються відвідувачі Центру обслуговування платників Костянтинівської ДПІ щодо декларування доходів громадян. 

Куди громадянин має подавати декларацію про майновий стан і доходи?
Декларація подається за місцем податкової адреси платника податків особисто ним або уповноваженою на це особою, поштою або засобами електронного зв’язку. В Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, для використання права на податкову знижку.
Які строки подання декларації в 2021 році?
Граничні строки подання декларації за звітний (податковий) 2020 рік:
- для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють підприємницьку діяльність на загальній системі оподаткування – 09.02.2021 р.;
- для громадян, які зобов’язані подавати декларацію, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність – 30.04.2021 р.;
- для фізичних осіб, які декларують право на податкову знижку – 31.12.2021 р.
3. Які доходи зобов’язані задекларувати громадяни?
Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:
- при отриманні доходів не від податкових агентів (підприємств, організацій, підприємців). Наприклад, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення тощо;
- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відносяться, зокрема, операції з інвестиційними активами;
- при отриманні іноземних доходів;
- в інших випадках передбачених законодавством.
Коли декларація не подається?
Обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:
- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ;
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, отримання спадщини, дохід від яких відповідно до розділу IV ПКУ не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів був сплачений податок відповідно до розділу IV ПКУ.

Суб’єкти господарювання зобов’язані створювати та зберігати контрольні стрічки

В Костянтинівській ДПІ ГУ ДПС у Донецькій області роз’яснили, що контрольна стрічка – це:
- копії розрахункових документів послідовно сформованих реєстратором розрахункових операцій (далі – РРО), що надруковані або створені в електронній формі таким РРО, а також копії фіскальних звітних чеків у разі створення контрольної стрічки в електронній формі;
- електронні копії розрахункових документів, а також електронні копії фіскальних звітних чеків, які сформовані послідовно із додаванням у кожен наступний розрахунковий документ або фіскальний звітний чек хешу попереднього розрахункового документа або фіскального звітного чека та зберігаються в електронній формі програмним РРО (далі – ПРРО) під час його роботи на період відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу (в режимі офлайн) до моменту передачі розрахункових документів або фіскальних звітних чеків до фіскального сервера контролюючого органу.
Суб’єкти господарювання зобов’язані створювати та зберігати контрольні стрічки
- на реєстраторах розрахункових операцій (далі – РРО) (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) – протягом трьох років;
- на програмних РРО (далі – ПРРО) у разі здійснення розрахункових операцій у режимі офлайн – до моменту передачі електронних розрахункових документів, електронних фіскальних звітів, електронних фіскальних звітних чеків до фіскального сервера контролюючого органу.
У разі якщо контрольну стрічку не надруковано або не створено в електронній формі на РРО або виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції, інформація про які міститься на такій контрольній стрічці, до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Змінили прізвище чи адресу – треба оповістити податкову 

В Костянтинівській ДПІ нагадують, що у разі зміни прізвища, адреси чи інших даних, які вносяться до облікової картки платника податків (ідентифікаційного номера), громадяни зобов’язані протягом місяця з дня виникнення таких змін повідомити про це податкову службу.

Для цього, необхідно подати заяву за формою № 5ДР або №5ДРП (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відмітку у паспорті).
Заяву громадяни можуть подати через Електронний кабінет платника. При поданні заяви (за форма 5-ДР) в такий спосіб необхідно додати скановані копії документів, що підтверджують зміни даних.
Також громадяни можуть поінформувати податкову про зміну даних особисто або через законного представника чи уповноважену особу за місцем проживання, у разі зміни місця проживання - до контролюючого органу за новим місцем проживання. Фізичні особи, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подають зазначені заяви особисто або через представника до будь-якого контролюючого органу.
Для заповнення Заяви використовуються дані документа, що посвідчує особу, та інших документів, які підтверджують зміни таких даних, наприклад, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про зміну імені, рішення суду про усиновлення тощо.
Внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб здійснюється протягом трьох робочих днів від дня подання фізичною особою Заяви за формою № 5ДР або №5ДРП.

Який порядок та термін реєстрації ПРРО?
Костянтинівська державна податкова інспекція ГУ ДПС у Донецькій області повідомляє, що для реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО):
1. В Електронному кабінеті платника складається та подається Заява про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за ф.№ 1-ПРРО (J/F 1316602) з дотриманням вимог законів у сфері електронного документообігу та використання електронних документів.
2. У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації, ПРРО реєструється шляхом присвоєння програмним забезпеченням фіскального номера ПРРО із внесенням даних до Реєстру ПРРО.
3. Про реєстрацію ПРРО суб’єкту господарювання направляється інформація у другій квитанції із зазначенням присвоєного під час реєстрації фіскального номера ПРРО.
Датою реєстрації ПРРО є дата формування фіскального номера ПРРО.
Про результати обробки реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО, суб’єкту господарювання надається або направляється інформація засобами Електронного кабінету або засобами телекомунікацій:
- у день отримання реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО, якщо реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО, надійшла не пізніше 16.00 робочого (операційного дня);
- не пізніше наступного робочого дня, якщо реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО надійшла після 16.00 робочого (операційного дня).
Більше інформації можна отримати на Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДПС України (категорія 109.24).

 

Кому можна не декларувати доходи за 2020 рік
Кого звільнено від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи, навіть у разі отримання доходів, що підлягають декларуванню, розповіли в Костянтинівській ДПІ ГУ ДПС у Донецькій області.
Звільняються від декларування доходів громадяни, які:
- є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;
- перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;
- перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;
- перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;
Обов’язок платника податку щодо подання Декларації вважається виконаним і Декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:
- від податкових агентів (підприємств, які згідно ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ПКУ;
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно ПКУ не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок;
- у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до ПКУ оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок.

Ситуація до декларування-2021: підприємець та податкова знижка
В Костянтинівській ДПІ ГУ ДПС у Донецькій області повідомили, що декларації про майновий стан і доходи подають громадяни, які зобов’язані декларувати свої доходи та ті, які мають право подати декларацію, щоб скористатися податковою знижкою.
Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, визначені п.166.3 ст.166 ПКУ.
Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми його заробітною плати за рік.
Заробітна плата це - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму.
Таким чином, фізична особа – підприємець не має право на податкову знижку щодо доходів, одержаних від підприємницької діяльності.
Якщо ж підприємець одночасно є найманою особою та отримує заробітну плату, то він може скористатись податковою знижкою до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати.

До уваги платників Донеччини! Перевірте місце свого податкового обліку!

Головне управління ДПС у Донецькій області надає перелік платників податків, у яких змінено місце податкового обліку внаслідок проведення адміністративно – територіальної реформи.
https://dn.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/451722.html
З метою забезпечення сервісного обслуговування, повноти та достовірності реєстраційних та облікових даних платників податків просимо платників перевірити місце свого податкового обліку.
Нагадаємо, що у зв’язку з проведенням адміністративно – територіальної реформи , було утворено нові райони відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів» у складі міських територіальних громад.

Костянтинівські податківці проводять роз'яснювальні рейди серед роботодавців
Костянтинівські податківці продовжують вести роз’яснювальну роботу з роботодавцями за місцем здійснення ними діяльності. До «роз’яснювальної» робочої групи також увійшли фахівці Костянтинівського міського центру зайнятості, управління праці та соціального захисту населення Костянтинівської міської ради, Пенсійного фонду та Костянтинівського виконкому.
Фахівці служб інформують бізнес про переваги легальної зайнятості та неприпустимість найму працівників без оформлення трудових відносин, необхідність неухильного дотримання законодавчих вимог щодо укладання трудового договору. Податківці розповідають про оподаткування заробітних плат, сплати ЄСВ та чіткого дотримання норм трудового законодавства і карантинних вимог.
Також роботодавці отримали інформацію про відповідальність за порушення трудового законодавства, зокрема, про передбачені штрафні санкції за неоформлених працівників та несвоєчасну сплату податків.

Головне про кампанію декларування доходів громадянами – 2021

Кому декларувати доходи в 2021 році
З більшості доходів, які отримують громадяни, податки утримуються і перераховуються до бюджету податковими агентами (підприємствами, організаціями, підприємцями), які є джерелами їх виплат.
Наприклад, роботодавець нараховує працівникові заробітну плату. Але, перш ніж видати її працівнику «на руки», роботодавцю потрібно утримати із зарплати та перерахувати до бюджету податок на доходи фізичних осіб (18%) і військовий збір (1,5%). Звіт про виплачені доходи і перераховані податки також подасть до податкової служби сам роботодавець.
Однак, якщо громадянин отримує доходи від такого ж громадянина як він, не від податкового агента, то відповідальність за сплату податків і подання декларації лягає на нього самого.
Наприклад, громадянин може отримувати доходи від здачі в оренду майна, подарунки та спадщину не від родичів I і II ступеня споріднення, від обробки земельних паїв більше 2 га і продажу вирощеної на них сільгосппродукції, від надання послуг репетитора або аніматора, іноземні доходи, та ін .
Таким чином, якщо громадянину дохід виплачує підприємство, організація, підприємець, то обов'язок щодо нарахування та перерахування податку, подання звітності лежить на них. А ось за доходи, отримані від звичайної фізичної особи, йому потрібно самостійно відзвітувати перед податковою службою і не забути сплатити податки.
Ставки податку
18% - основна ставка податку на доходи фізичних осіб, яка застосовується до:
- заробітної плати та за цивільно-правовими договорами,
- пасивних доходів (процентів, роялті),
- призів,
- іноземних доходів,
- доходів іноземних громадян від продажу на території України більше одного разу на рік вдома, квартири, дачі, земельної ділянки, легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда та іншого транспорту, а також об'єктів, які перебували у власності менше трьох років;
- продажі третього і наступних протягом року автомобіля, мотоцикла, мопеда та іншого транспорту;
- спадщини від спадкодавця-нерезидента, або якщо спадкоємець - нерезидент;
5% - ставка податку застосовується до доходів:
- від дивідендів по акціях і корпоративних прав, нараховані резидентами - платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатів, які виплачуються інститутами спільного інвестування).
- від продажу більше одного разу на рік дома, квартири, дачі, земельної ділянки в межах норм, і продажу об'єктів, що перебувають у власності менше трьох років.
- від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року другого об'єкта рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та / або мотоцикла, та/ або мопеда.
- від отримання спадщини від осіб, які не є членами сім'ї першого та другого ступеня споріднення: перша ступінь спорідненості - батьки, чоловік, дружина, діти; друга ступінь споріднення - брати, сестри, бабуся, дідусь, онуки.
0% - ставка податку застосовується до доходів:
- від продажу один раз на рік дома, квартири, дачі, земельної ділянки в межах норм, які перебувають у власності понад три роки або отриманих у вигляді спадщини (для резидентів і нерезидентів).
- від продажу один раз на рік легкового автомобіля та / або мотоцикла, та / або мопеда (для резидентів і нерезидентів).
- отримання спадщини (подарунків) членами сім'ї спадкодавця (дарувальника) першого та другого ступеня споріднення.
Як заплатити менше
Фізособи можуть зменшити суму оподатковуваного доходу і повернути частину раніше сплаченого податку, скориставшись правом на податкову знижку.
Таке право виникає у громадян, які користувалися іпотечним кредитом, оплачували навчання в навчальних закладах, надавали благодійну допомогу неприбутковим організаціям, оформляли довгострокове страхування життя і платили пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення; понесли витрати на оплату допоміжних репродуктивних технологій; переобладнали транспортний засіб на використання артельнатівного виду палива.
Звернутися за податковою знижкою можуть тільки ті громадяни, які отримують доходи у вигляді заробітної плати. Тому, наприклад підприємці, не зможуть її отримати.
Для отримання податкової знижки та подальшого повернення надміру сплаченого податку потрібно подати декларацію про доходи за попередній рік, а також мати документи, що підтверджують понесені витрати (договору, чеки, квитанції, і т.д.). Декларації, які подаються з метою отримання податкової знижки податківці приймають протягом усього року, до 31 грудня.
Як подати декларацію
Декларація подається за місцем своєї податкової адреси (реєстрації):
- особисто або уповноваженою на це особою в Центрі обслуговування платників,
- поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення,
- засобами електронного зв'язку.
Заповнити та подати в декларацію в податкову інспекцію простіше і зручніше за все через електронний кабінет на сайті ДПС. Для цього потрібно попередньо отримати ключі електронного підпису в будь-якому акредитованому центрі їх видачі.
Термін подачі декларації для громадян за 2020 рік - 30 квітень 2021 року. Для тих громадян, які хочуть скористатися податковою знижкою, подавати декларацію можна до 31 грудня.
Що чекає на порушників
Несвоєчасне надання платником податків - фізичною особою податкової декларації про майновий стан і доходи тягне:
- накладення штрафу в розмірі 340 гривень.
- адміністративну відповідальність у вигляді попередження або накладення штрафу в розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зміни у списанні податкового боргу
Закон № 1072 спрямований на соціальну підтримку у 2020-2021 роках застрахованих осіб та надання допомоги суб’єктам господарювання (юридичним особам, фізичним особам - підприємцям) на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2
Законом № 1072:
- збільшено мінімальний поріг суми податкового боргу, до якої не застосовуються заходи стягнення.
- збільшено суму податкового боргу, відносно якої застосовуються заходи стягнення з 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (з 1020 гривень) до 180 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на сьогодні 3060 гривень). До зазначеної суми податкового боргу територіальні органи ДПС не будуть направляти боржнику податкові вимоги та застосовувати заходи стягнення. Також майно боржників не буде передаватися в податкову заставу у разі, якщо загальна сума податкового боргу не перевищуватиме 3060 гривень.
- доповнено підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ новими пунктами, через які законодавець передбачив одразу декілька механізмів врегулювання податкового боргу, залежно від його суми та категорії платників податків - боржників, зокрема, списання податкового боргу, загальна сума якого за усіма податками і зборами не перевищує 3 060 гривень у будь-якого платника податків, крім платників, що перебувають у процедурах банкрутства, та платників, що мають податковий борг з митних платежів (пункт 2 (прим. 4) підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу.). Списанню підлягає податковий борг (у тому числі штрафні санкції і пеня) платника податків, сукупний розмір якого за усіма податками і зборами не перевищує 3 060 грн (включно), що обліковувався станом на 1 листопада 2020 року та залишився несплаченим/ непогашеним станом на дату списання такого боргу.
- встановлено, що не підлягає списанню податковий борг з податків та зборів, які відповідно до податкового, митного та іншого законодавства справляються у зв’язку із ввезенням (пересиланням) товарів на митну територію України або територію вільної митної зони або вивезенням (пересиланням) товарів з митної території України або території вільної митної зони, а також податковий борг осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства. Заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску не підпадає під зазначене списання.
Заява на списання податкового боргу не подається, оскільки списання здійснюється контролюючим органом одноразово та одночасно усім платникам податків, сукупна сума податкового боргу яких станом на 1 листопада 2020 року не перевищувала 3 060 гривень (включно) та залишилась непогашеною на дату такого списання.
Інформацію про списання податкового боргу платник податків може отримати в приватній частині Електронного кабінету (в доступній для перегляду платнику податків інформації про стан розрахунків з податків та зборів буде відображена сума списання із посиланням на Закон № 1072).
Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу
«InfoTAX» https://t.me/infoTAXbot
Більше інформації на офіційних сторінках у соціальній мережі Фейсбук:
Державка податкова служба України https://www.facebook.com/TaxUkraine
та ДПС у Полтавській області https://www.facebook.com/TaxUkraine
Підписуйтесь на канали інформування ДПС Телеграм
https://t.me/tax_gov_ua

Підприємці, які з 2017 року не отримують дохід можуть списати борги з ЄСВ
Костянтинівська ДПІ нагадує, що фізичні особи-підприємці (крім ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування) та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, які за період з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року не отримували дохід (прибуток) від діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, мають право на списання суми недоїмки з ЄСВ, а також штрафів та пені, нараховані на ці суми недоїмки.
Для цього зазначеним категоріям суб’єктів господарювання необхідно до 1 березня 2021 року звернутися до податкового органу з відповідною заявою.

 

листівка 1

листівка 2

листівка 3

листівка 4

 

З 1 лютого 2021 року підприємці подають звітність з ЄСВ за новими формами

В Костянтинівській ДПІ повідомили, що з 01.01.2021 року вступив в силу Наказ Мінфіна №670 від 05.11.2020 р., яким змінено форми звітності з ЄСВ, що подають ФОП, члени фермерських господарств та особи, які провадять незалежну професійну діяльність (Додаток 5), Тому, з01.02.2021 року звіт з ЄСВ (додаток 5) їм необхідно подавати по новим формам. Старі форми вважаються нечинними!
Суб’єктам господарювання, які звітують в електронному вигляді слід обирати форми:
F3000513 — для фізичних осіб-підприємців, у тому числі платників єдиного податку
F3005113 — для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та/або членів фермерського господарства. 

 

 

Кому з підприємців спишуть заборгованість з ЄСВ у 2021 році

Законодавчі підстави

Закон України від 04.12.2020 р. № 1072-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
Цим Законом продовжуються процедури, передбачені при списанні сум недоїмки з єдиного внеску, а також штрафів і пені згідно до Закону України від 13 травня 2020 року № 592-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» (далі – Закон № 592-IX) зі змінами, внесеними Законом України від 14 липня 2020 року № 786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців» (далі – Закон № 786-ІХ).
Хто має право на списання недоїмки з ЄСВ
Право списання мають фізичні особи – підприємці (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та особи, які провадять незалежну професійну діяльність.
Період, протягом якого такі платники можуть звернутися за списанням – до 01 березня 2021 року.
При цьому, згідно до Закону №1072-ІХ ФОП з датою ліквідації з 1 січня 2017 року до 3 червня 2020 року також мають право на списання ЄСВ.
Порядок списання заборгованості з ЄСВ
Несплачені станом на 01 грудня 2020 року суми недоїмки, нараховані фізичним особам – підприємцям (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та особам, які провадять незалежну професійну діяльність, підлягають списанню у порядку, визначеному Законом № 2464-VI при дотриманні наступних умов:
- такими платниками у відповідних місяцях періоду з 01 січня 2017 року до 01 грудня 2020 року не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, якщо до 01 березня 2020 року подано необхідні документи, а саме:
а) для фізичних осіб – підприємців (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування):
• заяву про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, яка подається державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи – підприємця (якщо така заява не подавалася раніше);
• заяву про списання заборгованості та звітність відповідно до вимог ч. 2 ст. 6 Закону № 2464-VI за період з 01 січня 2017 року до 01 грудня 2020 року, які подаються до податкового органу за основним місцем обліку (якщо така звітність не подавалася раніше або була подана з помилками). Цю норму слід розуміти таким чином, що подана фізичною особою звітність має обов’язково відображати дані за період з 01 січня 2017 року до дати державної реєстрації припинення підприємницької діяльності включно у зазначеному періоді, який закінчується 01 грудня 2020 року. Фізичній особі не потрібно звітувати за період після дати державної реєстрації припинення підприємницької діяльності, оскільки в такому проміжку часу вона вже не вважається платником єдиного внеску відповідно до Закону № 2464-VI на підставі даних, одержаних контролюючим органом від Державного реєстратора;
б) для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність (наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності):
• заяву про списання заборгованості;
• заяву про зняття з обліку як платника єдиного внеску (якщо така заява не подавалася раніше) та звітність відповідно до вимог частини 2 ст. 6 Закону № 2464-VI за період з 01 січня 2017 року до 01 грудня 2020 року, які подаються до податкового органу за основним місцем обліку (якщо така звітність не подавалася раніше, або була подана з помилками).
Якщо зазначені особи вже зверталися до контролюючих органів із заявою про зняття з обліку раніше, то звітність має охоплювати період з 01 січня 2017 року до дати подання заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску. Якщо ж така заява подається вперше після 30 листопада 2020 року, то звітність подається за період до 01 грудня 2020 року.

З 1 січня 2021 року платники єдиного податку можуть здавати в оренду більші площі житлових та нежитлових приміщень
Костянтинівська державна податкова інспекція Головного управління ДПС у Донецькій області повідомила, що з 1 січня 2021 року фізичні особи - підприємці, можуть надавати в оренду земельні ділянки, загальна площа яких не перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких не перевищує 400 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких не перевищує 900 квадратних метрів. У разі перевищення зазначеної площі, підприємці не можуть бути платниками єдиного податку І-ІІІ груп.
Зазначені зміни внесені до п.п.291.5.3 п.291.5 ст.291 Податкового кодексу Законом України від 17.12.2020 року № 1117-IX .
Нагадаємо, що до 2021 року для зазначеної категорії платників податків діяли обмеження щодо надання в оренду житлових приміщень та/або їх частини, загальною площею понад 100 квадратних метрів, нежитлових приміщень (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальною площею понад 300 квадратних метрів.
Розмір площ земельних ділянок, які надаються в оренду не змінився та залишився на рівні попереднього 2020 року – до 0,2 га.

Деклаування 2021: хто звітуватиме за минулорічні доходи до податкової
Костянтинівська Державна податкова інспекція Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що з 1 січня 2021 року розпочалась щорічна кампанія декларування доходів громадян. Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:
- при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення тощо;
- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відносяться, зокрема, операції з інвестиційними активами;
- при отриманні іноземних доходів;
- та в інших випадках передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.
Обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:
- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ;
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до розділу IV ПКУ не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів був сплачений податок відповідно до розділу IV ПКУ;
- у вигляді об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

 

Що треба знати платникам єдиного податку про РРО в 2021 році 

Костянтинівська державна податкова інспекція Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що відповідно до Закону України від 01.12.2020 р. № 1017-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» з 1 січня 2021 року до 1 січня 2022 року реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (далі ПРРО) не застосовуються платниками єдиного податку (фізичними особами – підприємцями) другої – четвертої груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (у 2021 році – 1 320 000 грн), незалежно від обраного виду діяльності. Також, відповідно до п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України РРО та/або ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.
Виключення складають фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку підприємці, які здійснюють:
- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;
- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
Такі підприємці мають застосовувати РРО в своїй діяльності не залежно від обсягу отриманого доходу.
У разі перевищення платником єдиного податку другої – четвертої груп (фізичною особою – підприємцем) в календарному році обсягу доходу 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.
Тимчасово, до 1 січня 2022 року, санкції, визначені пунктом 1 статті 17 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме у разі проведення розрахункових операцій з використанням РРО, програмних РРО або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), непроведення розрахункових операцій через РРО та/або програмні РРО, застосовуються в таких розмірах:
10 % вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;
50 % вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.

20210201РРО

 

РРО - 2021: що треба знати ФОП – платникам єдиного податку

Костянтинівська державна податкова інспекція повідомляє, що Законом України № 1071-IX від 04.12.2020 року змінено строки та умови застосування РРО платниками єдиного податку:
Не застосовують РРО:
- єдинники І групи,
- єдинники II, III та IV групи, якщо протягом року обсяг їхнього доходу не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2021 році - 1 320 000 грн).
Зобов’язані застосовувати РРО не залежно від суми отриманого доходу суб’єкти господарювання, які:
- реалізують технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту;
- реалізують лікарські засоби та вироби медичного призначення
- надають платні послуги у сфері охорони здоров'я;
- реалізують ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
Такі підприємці з 1 січня 2021 року мають використовувати у своїй діяльності класичний чи програмний РРО.

 

Програмний РРО: реєстрація за 4 кроки

Костянтинівські податківці розповіли, які кроки треба зробити підприємцю для реєстрації програмного РРО:

Крок 1. Отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг (КНДЕП ІДД ДПС України видає безкоштовно).
Крок 2. Завантажити з веб-порталу ДПС України та встановити програмне забезпечення на будь-який зручний пристрій, який є в наявності. Це може бути комп’ютер, смартфон або планшет.
Посилання для завантаження: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/.
Крок 3. Подати через Електронний кабінет платника заяви для реєстрації ПРРО та касирів:
- для реєстрації ПРРО знаходимо в приватній частині кабінету та створюємо електронний документ за формою № 1-ПРРО «Заява про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій» (J/F1316602);
- для реєстрації касира треба подати Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (для повідомлень щодо сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО) форма № J/F1391801.
Вхід в ПРРО (додавання сертифікатів) здійснюється за допомогою ключа касира/старшого касира щодо якого суб’єкт господарювання подав Повідомлення за формою J/F1391801.
Крок 4. Ввести товари в ПРРО. Всі чеки фіскалізуються безпосередньо на сервері ДПС.
Детально ознайомитись з процедурою реєстрацією ПРРО можна у відеоуроці від ДПС за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/video-lessons/6842.html.
Додаткову інформацію можна дізнатись:
- на веб-порталі ДПС України: www.tax.gov.ua у банері Прграмні РРО;
- в Центрі обслуговування платників Костянтинівської ДПІ за адресою: м.Костянтинівка, пр-т Ломоносова, 125, вікно №15, тел. (06272) 6-18-02;
- за телефонами Головного управління ДПС у Донецькій області: 099 -986-64-05, 097-258-59-12;
- в Контакт-центрі ДПС України: 0-800-501-007 (напрямок консультації «5»).

 

Податкова повідомляє про зміну рахунків для сплати податків з 1 січня 2021 року

Костянтинівська державна податкова інспекція повідомляє, що через зміни в адміністративно-територіальному устрої населених пунктів України, з 1 січня 2021 року всі податкові платежі слід сплачувати на нові рахунки.
Кошти, сплачені на старі рахунки не будуть зараховуватись Казначейством, а повертатимуться платникам як нез’ясовані платежі.
Нові реквізити рахунків розміщено на субсайті Головного управління ДПС у Донецькій області в розділі «Бюджетні рахунки» (https://dn.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/).

ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

 

Костянтинівська державна податкова інспекція запрошує громадян задекларувати минулорічні доходи

З початком 2021 року розпочалась кампанія декларування громадянами доходів, одержаних у 2020 році.
Декларація подається до Центру обслуговування платників за місцем податкової адреси (реєстрації)громадянина особисто чи уповноваженою на це особою, поштою чи засобами електронного зв’язку.
На офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» є електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За його допомогою можна заповнити декларацію та завантажити копії документів, надіслати їх до контролюючого органу в електронному вигляді.
Подати декларації за 2020 рік необхідно:
- до 09.02.2021 включно - фізичним особам – підприємцям, які здійснюють підприємницьку діяльність на загальній системі оподаткування;
- до 30.04.2021 включно - громадянам, які зобов’язані подавати декларацію, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність;
- до 31.12.2021 включно - фізичним особам, які декларують право на податкову знижку.
Обов’язок для подання декларації у громадян виникає:
- при отриманні доходів не від податкових агентів (підприємств, організацій, підприємців). Наприклад, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення, доходи від обробки паїв та продажу вирощеної на них сільгосппродукції, тощо;
- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. Наприклад, операції з інвестиційними активами, списана заборгованість за комунальні платежі, тощо;
- при отриманні іноземних доходів;
- в інших випадках передбачених законодавством, наприклад, при отриманні у власність майна за рішенням суду.
Податкова декларація не подається, якщо платник податку отримував доходи виключно:
- від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ;
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до розділу IV ПКУ не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів був сплачений податок відповідно до розділу IV ПКУ;
- у вигляді об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.


Розмір доходу, що дозволяє працювати на єдиному податку в 2021 році збільшено

В Костянтинівській державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Донецькій області розповіли, що з 01 січня 2021 року змінюються граничні обсяги доходів, якідозволяють перебувати підприємцям на єдиному податку І - ІІІ груп. Визначатимуться вони зважаючи на встановлений законом на 1 січня податкового (звітного) року розмір мінімальної заробітної плати.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» з 01 січня 2021 року встановлено мінімальну заробітну плату 6000,0 гривень на місяць.
Тож, обсяг доходу протягом 2021 року не повинен перевищувати:
І група – 167 розмірів МЗП, - 1002000грн. (6000,0* х 167)
ІІ група – 834 розміри МЗП, - 5004000грн. (6000,0 х 834)
ІІІ груп – 1167 розмірів МЗП, - 7002000грн. (6000,0 х 1167)
Ці зміни передбачені Законом України від 01.12.2020 №1017-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій».

За 4 квартал підприємцям слід сплачувати ЄСВ на нові рахунки
В Костянтинівській ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області повідомили, що19 січня 2021 року - останній день сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами – підприємцями, особами, які провадять незалежну професійну діяльність, та членами фермерських господарств за 4 квартал 2020 року.
З 01 січня 2021 року діють нові рахунки для сплати податків, зборів, платежів та єдиного внеску.
Мінімальний щомісячний ЄСВ у ІV кварталі 2020 року складав 1100,00 грн., квартальний - не менше 3300,00 грн.
Разом з тим, платників єдиного податку першої групи звільнено від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ з 1 грудня 2020 року по 31 травня 2021 року. Така норма передбачена Законом України від 04.12.2020 року № 1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»

Платники єдиного податку та РРО: кому треба в 2021 році
Костянтинівська ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє , що в 2021 році реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються фізичними особами підприємцями - платниками єдиного податку другої - четвертої груп, якщо обсяг їх доходу протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
В 2021 році – це 1 320 000 грн, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:
- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;
- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Книги обліку доходів з 2021 року скасовано: кому та як вести облік по-новому
В Костянтинівській ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області повідомили, що з 1 січня 2021 року згідно з п.296.1 ст. 296 Податкового кодексу фізичні особи - підприємці – платники єдиного податку першої, другої та третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів.
Для підприємців – платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, передбачено ведення обліку у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів та витрат.
Облік доходів і витрат може вестися за власним рішенням платників єдиного податку в паперовому та/або електронному вигляді в довільній формі.
За бажанням платники першої – третьої груп єдиного податку можуть продовжувати вести облік доходів у книгах за попередньо визначеними формами. Реєструвати книги у контролюючих органах з 01.01.2021 не потрібно.

 

Податкова спише штрафи та пеню: умови, строки, обмеження

Закон України від 04 грудня 2020 року № 1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» набрав чинності 10.12.2021 року. 

Умови списання
Цим законом штрафні санкції і пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати такого податкового боргу, підлягають списанню у порядку, визначеному для списання безнадійного податкового боргу у разі:
1) погашення платниками податків у повному обсязі грошовими коштами протягом шести місяців з дня набрання чинності Закону № 1072 суми податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням), що виник станом на 1 листопада 2020 року;
2) сплати поточних податкових зобов'язань у повному обсязі;
3) подання заяви в довільній формі про намір скористатись нормою Закону № 1072. У заяві зазначається:
- сума податкового боргу, яку платник податків планує погасити протягом шести місяців з дня набрання чинності Закону № 1072;
- зобов’язання щодо сплати протягом цього періоду поточних грошових зобов’язань у повному обсязі.
Обмеження
Норми Закону №1072 не застосовуються до:
великих платників податків, що відповідають критеріям, визначеним підпунктом 14.1.24 пункту 14.1 статті 14 ПКУ;
осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства;
осіб, щодо яких наявні судові рішення, що набрали законної сили, якими розстрочено (відстрочено) стягнення податкового боргу;
банків, на які поширюються норми Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб";
осіб, які мають податковий борг з митних платежів;
осіб, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені.
Штрафні санкції та пеня будуть списані, якщо:
- основна частина податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням) погашена платником податків грошовими коштами;
- погашення здійснене протягом шести місяців з дня набрання чинності Закону № 1072 (тобто з 10 грудня 2020 року до 09 червня 2021 року включно);
- податків забезпечує своєчасну і у повному обсязі сплату поточних податкових зобов’язань із загальнодержавних та місцевих податків.
Додаткова інформація:
1) У разі повної сплати платником податків суми податкового боргу з основного платежу у визначений пунктом 23 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ строк, штрафні санкції не застосовуються, а пеня не нараховується.
2) Штрафні санкції і пеня, що підлягають застосуванню та нарахуванню у зв'язку зі сплатою такого податкового боргу, не підлягають застосуванню та нарахуванню, а нараховані підлягають коригуванню до нульових показників.
3) Заборгованість зі сплати єдиного внеску не підпадає під списання згідно з нормою п. 2 прим. 3 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ. Однак частина заборгованості зі сплати єдиного внеску може бути списана згідно з нормою п. 9 прим. 15 розділу VІІІ Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (зі змінами та доповненнями) до якого Законом №1072-ІХ також внесено зміни.

 

листівка 1

листівка 2

 

листівка 3

 

листівка 4

 

листівка 5

 

листівка 6

 

листівка 7

 

листівка 8

 

 

 

 

 

 

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua