• Головна
  • Протидія домашньому насильству

Протидія домашньому насильству

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» з нагоди відзначення 25 листопада - Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками; 1 грудня - Всесвітнього дня боротьби із СНІДом; 2 грудня - Міжнародного дня боротьби за скасування рабства; 6 грудня - річниці з дня «Монреальської різанини»; 10 грудня - Міжнародного дня прав людини.

Метою проведення акції «16 днів проти насильства» є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, закладів освіти, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.
Радою Європи спільно з Міністерством освіти і науки України в рамках проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» було підготовлено та адаптовано інформаційні матеріали, які можуть бути додатковим ресурсом у проведенні заходів до вищевказаних днів, доступні за посиланнями, а саме:
1. Серія із 6-ти навчальних відеоуроків для батьків та дорослих, які працюють з дітьми та для дітей «Батьківство в епоху цифрових технологій»:
1) Захист дітей онлайн https://vimeo.com/464178591;
2) Сексуальний шантаж https://vimeo.com/464179613;
3) Секстинг https://vimeo.com/464177511;
4) Секс-чатинг https://vimeo.com/464176581;
5) Грумінг https://vimeo.com/464181532;
6) Зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти https://vimeo.com/464180697.
2. Відеоролик «Почни говорити» для дітей та дорослих щодо попередження сексуальних домагань в спорті. Ролик доступний за посиланням http://vimeo.com/477933967.
3. Відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» щодо попередження сексуального насильства щодо дітей в колі довіри. Ролик доступний за посиланням http://vimeo.com/292080839.
4. Буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі для дітей та молоді. Буклет доступний за посиланням http://rm.coe.int/leam-about-your-rights-in-a-digital-environment-ukr/1680a052c2.
Всі вищевказані та інші матеріали Проєкту «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» доступні на сайті Міністерства освіти і науки України та Офісу Ради Європи за посиланням https://www.coe.int/uk/web/kyiv/combating-violence-against-children-in-ukraine в розділі «Підвищення обізнаності та запобігання».
Лист Міністерства освіти і науки України від 17.11.2020 №6/1379-20 "Щодо Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації і сексуального насильства та Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»"

 

Костянтинівка - місто вільне від домашнього насильства!

У рамках партнерства за проектом «Міста, вільні від домашнього насильства» Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA), за підтримки уряду Великої Британії 17-19 листопада був проведений четвертий завершальний модуль спеціалізованого поглибленого Навчального курсу з підготовки місцевих експертів/-ок – консультантів/-ок з питань розбудови муніципальної системи запобігання і протидії домашньому насильству у відібраних в рамках конкурсу 15-ти містах: Львів, Вінниця, Київ, Полтава, Одеса, Харків, Миколаїв, Херсон, Кременчук, Дніпро, Северодонецьк, Краматорськ, Костянтинівка, Покровськ, Мелітополь. Кожне місто-партнер проекту «Міста, вільні від домашнього насильства» делегувало для участі в курсі по три учасника, місто Костянтинівка представляли спеціалісти мобільної бригади соціально-психологічної допомоги Костянтинівського міського центру соціальних служб та відповідальна особа за прийняття та реєстрацію повідомлень про вчинення домашнього насильства.

Окрім вивчення основних теоретичних понять та аналізу проблеми домашнього насильства, а також його впливу на добробут громади, учасники курсу ознайомились з специфікою муніципальної та національної систем запобігання та протидії домашньому насильству, а також міжнародними підходами до даної проблематики. Вивчили необхідні аспекти розбудови локальних систем запобігання і протидії домашньому насильству, зокрема координацію, міжвідомчу взаємодію та реагування у сфері надання послуг постраждалим від насильства за ознакою статі та домашнього насильства.

Після завершення Навчального курсу учасники пройшли вихідне тестування і отримали відповідні сертифікати.

Костянтинівською міською радою вже зроблені суттєві кроки у створенні сталих механізмів надання допомоги постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Зокрема, створено мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства. Участь у проєкті дозволить нам ще більше посилити роботу у напрямку попередження та протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству на території нашої громади.

Ми зацікавлені у співпраці з Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA), який надає велику підтримку в запровадженні інноваційних моделей надання послуг, розширенні їхньої мережі та доступності, в створенні умов, у яких постраждалі особи зможуть більш швидко та ефективно подолати наслідки насильства.

Дякуємо UNFPA, організаторам, тренерам та учасникам за плідну співпрацю і море незабутніх вражень.

АНКЕТА з питань рівня обізнаності населення Костянтинівської ОТГ щодо домашнього насильства.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdc4zF38nrohOfKeRJLYzYv2VEF7gy9irQK7tcgekRuxvMltg/viewform?fbclid=IwAR0-gzazyk0Ez7RFNCgMxwGr7slovMl4lqQLs5p4A8emjPV7_SadLqHyxbI

 

Нормативно-законодавча база:

- ЗаконУкраїни від 7 січня 2018 року № 2229-VIII «Про запобігання та протидію домашньому насильству»;

- Постанова Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі»;

- розпорядження міського голови від 20.01.2020 «Про визначення координатора та відповідальних осіб»;

- рішення міської ради від 26.09.2019 «Про міську програму щодо запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на 2019-2021 роки».


- Коваленко Т.С.заступник міського головиКостянтинівської міської ради, голова Координаційної радиз питань сімейної політики, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми, вул.О.Тихого, 260, м.Костянтинівка, Донецька обл., каб.302, контактний телефон: (06272) 4-02-20
-Хоменко О.О. – начальник міського відділу культури, заступник голови Координаційної ради з питань сімейної політики, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми; пл. Перемоги, 6, м.Костянтинівка, Донецька обл., email:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.;Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., контактний телефон: (06272) 2-71-12


Якщо ви або ваші близькі страждаєте від фізичного, психологічного, сексуального або економічного насильства - звертайтесь за допомогою!

Правоохоронні органи(поліція). Ви можете викликати поліцію за телефоном 102, (чергова частина 095-810-74-00) або звернутись особисто до відділення Поліції та написати заяву.

Медичні установи. Якщо Ви зазнали фізичного чи сексуального насильства, Ви маєте право одразу ж звернутись до медичної установи за місцем проживання та фіксувати фізичні ушкодження. Надалі це допоможе Вам притягнути кривдника до відповідальності, якщо ви звернетеся до правоохоронних органів.
- Станція швидкої допомоги м.Костянтинівка, контактний телефон 103;
- КНП «БЛІЛ м.Костянтинівка» Травматолігічне відділення, травмпункт, пр. Ломоносова, 101, м.Костянтинівки, (06272) 2-33-96

Костянтинівський міський відділ культури. Тут приймуть Вашу заяву про вчинення у Вашій сім’ї насильства та залучать відповідальні органи та служби, у тому числі, за потреби, правоохоронні органи, для надання допомоги Вашій родині.
- м.Костянтинівка, пл. Перемоги,6 каб.22, email:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., (06272) 2-71-12

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У центрі соціальних служб Ви можете отримати необхідні юридичні, психологічні, соціальні послуги та консультації. Вам зможуть допомогти налагодити стосунки з партнером, навчитися спілкуватися без насильства. Якщо через загрозу насильства вам немає де жити, за сприянням центру ви зможете отримати тимчасове безпечне місце проживання.
- Костянтинівський міський центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, вул.О.Тихого, 260, м.Костянтинівка, каб.225,email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,(06272) 4-03-30
Мобільна бригада фахівців працює згідно графіку роботи Костянтинівського міського центру соціальних служб для сім,ї, дітей та молоді з 8:00 до 17:00 (понеділок-четвер), з 8:00-15:45 (п,ятниця).
Телефонний номер, за яким постраждала особа може звернутися +380501735902 з 8:00 до 17:00 (згідно графіку роботи), після 17:00 на телефон національної "гарячої лінії" з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (короткий номер з мобільного).

Кол-центр – Урядова «гарячалінія» для жертв домашньогонасильства.
Сервіспрацюєцілодобовоза номером 15-47.
Дзвінки – безкоштовні та конфіденційні. Оператор кол-центрунадаєпрактичнуінформацію, щоробити і кудизвертатись при виявленнізагрозичипроблеми. Також в онлайн-режимі для постраждалихжінок, чоловіків та дітейнадаютьпсихологічнудопомогу.
Служба у справах дітей.Якщо в сім’ї є діти, вони так само або страждають від насильства, або є його свідками. Відповідна служба втрутиться у ситуацію та захистить права дітей.
- Служба у справах дітей Костянтинівської міської ради,вул. О.Тихого, 260, м.Костянтинівка, каб.229, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., (06272) 4-19-90, (06272) 4-39-31

Допоміжні центри. У таких центрах кваліфікаційні психологи та юристи надають юридичну, психологічну та інші види допомоги:

- Костянтинівськебюроправовоїдопомоги,м.Костянтинівка, вул.Театральна,5, еmail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,099-621-91-72

- Костянтинівський міськрайонний відділ філії ДУ «Центр пробації» в Донецькій області, пр. Ломоносова, 101-А, м.Костянтинівка,еmail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,050- 695-25-25

- Благодійний фонд «Слов`янське Серце», 050-036-86-65

- Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги «Української фундації громадського здоров’я»,050-597-37-79, 050-870-75-68

- Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, контактний телефон116-123 (з мобільного), 0-800-500-335(зі стаціонарного)

- КУ «Донецький обласний центр соціально-психологічної допомоги», м.Дружківка, вул.Машинобудівельників,64, еmail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. 095-428-17-00

Мобільна бригада соціально- психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі
у м. Костянтинівка в дії.

Домашнє насильство та гендерно-зумовлене насильство- це майже табуйовані у нашому суспільстві теми. Але мовчання приховує за собою величезний пласт наслідків, які впливають на всі сфери життя як жінок, так і чоловіків. Жоден прояв агресії не має залишатися безкарним. Про це свідчить Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Він передбачає низку послуг та сервісів, які може отримати людина, що зазнала домашнього насильства, та гарантує невідворотність покарання для кривдника. Одним із таких сервісів (надання соціальних послуг) є спеціалізоване формування: мобільна бригада соціально- психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Мобільна бригада створена з лютого 2020 при Костянтинівському міському центрі соціальних служб для сім,ї, дітей та молоді за рахунок коштів місцевого бюджету. До складу мобільної бригади входить психолог, фахівець із соціальної роботи.
Метою діяльності мобільної бригади є надання соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, зокрема соціальних послуг з консультування, кризового та екстреного втручання, соціальної профілактики відповідно до їх потреб.
Кожна людина, яка постраждала від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі може отримати низку послуг:
- надання психологічної допомоги постраждалим особам, психологічного консультування, включаючи екстрену допомогу;
- діагностування соціально-психологічного стану потерпілої особи і ризиків повторного вчинення насильства;
- консультування з питань попередження насильства;
- консультування з соціально-правових питань;
- сприяння постраждалим особам в отриманні додаткових послуг (медичних, соціальних, психологічних, правових, забезпечення тимчасового притулку тощо), у тому числі шляхом направлення в разі потреби до відповідних загальних або спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб та/або інших суб’єктів;
- роз’яснення постраждалим особам їх прав, визначених законом, можливостей отримання допомоги від суб’єктів та доцільності її отримання;
- провадження інформаційно-просвітницької діяльності (у тому числі розповсюдження серед населення відповідних інформаційних матеріалів) щодо форм, проявів та наслідків насильства, формування нетерпимого ставлення громадян до цих явищ, а також щодо заходів у сфері запобігання та протидії насильству.
- надання інформації про найближчі лікувальні заклади, в яких наявні медичні набори термінової постконтактної профілактики ВІЛ/СНІДу, інфекцій, що передаються статевим шляхом, і можливості отримати постконтактну профілактику протягом 72 годин з моменту небажаного та/або незахищеного сексуального контакту (в разі потреби);
-інформування осіб, які вчинили гендерно-зумовлене і домашнє насильство про відповідальність за такі правопорушення.
Робота фахівців мобільної бригади здійснюється згідно графіку роботи Костянтинівського міського центру соціальних служб для сім,ї, дітей та молоді з 8:00 до 17:00 (понеділок-четвер), з 8:00-15:45 (п,ятниця). Телефонний номер, за яким постраждала особа може звернутися +380501735902 з 8:00 до 17:00 (згідно графіку роботи), після 17:00 на телефон національної "гарячої лінії" з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (короткий номер з мобільного).

Інформаційні статистичні дані за 2019 рік
стосовно домашнього насильства в сім’ї по м.Костянтинівка

- 19 засідань Координаційної ради з питань сімейної політики, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми.
- 2 засідання робочої комісії з попередження насильства в сім'ї та роботі з сім`ями, які перебувають у складних життєвих обставинах

- 78 спільних рейдів з представниками соціальних служб, поліції, мобільної бригади УФГЗ та іншими службами, які задіяні в протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статті.
Всього за 2019 рік зафіксовано 239 повідомлень про вчинення домашнього насильства на території м.Костянтинівки з них:
- Стосовно дітей 3;
- Жінок 228 (22 з повторами);
- Чоловіків 8 (4 з повторами).

Заходи вжиті стосовно кривдників:
- 5 термінових заборонних приписів;
- 2 обмежувальний припис (6 місяців)
- 1 адміністративний нагляд
- 12 кривдників громадські роботи.
Перенаправлення постраждалих осіб до БФ «Слов`янське серце», мобільної бригади УФГЗ, громадської організації «Шлях до визволення».

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua