Протидія корупції

Щодо територіальних громад

Оскарження дій державного виконавця в судовому порядку

ДО УВАГИ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛІВ, УПРАВЛІНЬ, СЛУЖБ МІСЬКОЇ РАДИ!

Відповідно до частини 4 статті 53 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство, а також інші державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування забезпечують умови для повідомлень їх працівниками про порушення вимог цього Закону іншою особою, зокрема через спеціальні телефонні лінії, офіційні веб-сайти, засоби електронного зв’язку.
На підставі вищезазначеного працівники відділів, управлінь, служб Костянтинівської міської ради в разі наявності обґрунтованого переконання, що інформація є достовірною, мають можливість повідомити про порушення вимог зазначеного Закону України наступним чином:

• у телефонному режимі, зателефонувавши до відділу з юридичної, кадрової роботи, запобігання та протидії корупції за наступними номерами телефону: (06272) 4 32 26, (06272) 4 13 11.

• засобами електронного зв’язку, надіславши відповідне повідомлення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Звертаємо Вашу увагу на те, що інформація в такому повідомленні має бути підкріплена доказами, стосуватися конкретної особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також щодо прирівняних до них осіб згідно із Законом «Про запобігання корупції», та містити фактичні дані, які можуть бути перевірені.
Водночас нагадуємо, що повідомлення завідомо неправдивих відомостей тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством.

Начальник відділу з юридичної,
кадрової роботи, протидії та
запобігання корупції А.В.Боєва

 

«ДО УВАГИ СУБЄКТІВ ДЕКЛАРУВАННЯ!

На сьогодні за допомогою ЕЦП (електронного ключа) кожен суб’єкт декларування має можливість зареєструватися на веб-порталі Пенсійного фонду України та дистанційно скористатися наступними видами послуг:

- отримування інформацію, накопичену в базах даних персоніфікованого обліку для заповнення Е-декларації;
- здійснення контролю за даними, що вносяться до системи персоніфікованого обліку та впливають на пенсійні права (для працюючих);
- отримання відомостей з власної пенсійної справи (для пенсіонерів) щодо суми призначеної пенсії;
- подання заяви-запиту на попереднє замовлення паперових документів;
- подання до органів Пенсійного фонду заяв на призначення пенсії, про перерахунок пенсії у зв’язку з набутим страховим стажем;
- записатися на прийом до органів Пенсійного фонду.
Для реєстрації в персональному кабінеті веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України необхідно перейти за посиланням http://portal.pfu.gov.ua, обрати пункт головного меню «Вхід», закладку «За ЕЦП», обрати АЦСК та ключ, який знаходиться на носії, ввести пароль і скористатися будь-якою із запропонованих електронних послуг веб-порталу».


Начальник відділу з юридичної,
кадрової роботи, протидії та
запобігання корупції А.В.Боєва

 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВІДПОВІДАЛЬНИХ ОСІБ

З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ ТА ВИЯВЛЕННЯ КОРУПЦІЇ

У ВІДДІЛАХ, УПРАВЛІННЯХ, СЛУЖБАХ

КОСТЯНТИНІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

  ПІБ відповідальної особи Посада Поштова адреса для листування, контактна електронна адреса, телефон
1. Барабаш Тетяна Юріївна головний спеціаліст відділу з юридичної, кадрової роботи, запобігання та протидії корупції міської ради

85114, Донецька область,

м. Костянтинівка,                      вул. Правобережна, буд. 260,

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,

(06272) 4 13 11

2. Криворучко Павло Михайлович головний спеціаліст бюджетного відділу міського фінансового управління

85114, Донецька область,

м. Костянтинівка,                       вул. Правобережна, буд. 260,

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,

(06272) 4 20 59

3. Мінаєва Лариса Миколаївна заступник начальника управління освіти міської ради м. Костянтинівки

85102, Донецька область,     м. Костянтинівка,                      пр. Ломоносова, буд. 150,

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,

(06272) 2 70 38

4. Хоменко Ольга Олегівна начальник Костянтинівського міського відділу культури

85110, Донецька область,               м. Костянтинівка,                       пл. Перемоги, буд. 6,

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,

(06272) 2 71 12

5. Абасова Євгенія Вікторівна головний спеціаліст управління соціального захисту населення міської ради

85113, Донецька область,         м. Костянтинівка,                       вул. Громова, буд. 14, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,

(06272) 6 23 30

 

 

ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ «ШЛЮБ ЗА ДОБУ» В БАХМУТІ!

22 березня 2017 року розпорядженням Кабінету Міністрів України місто Бахмут включений до участі у пілотному проекті «Шлюб за добу», який запроваджений Міністерством юстиції України.
Нагадуємо, що цей проект надає можливість нареченим зареєструвати шлюб у визначені ними строки, без додержання місячного строку, передбаченого Сімейним кодексом України.
Пілотний проект «Шлюб за добу» у місті Бахмуті стартує 20 квітня 2017 року.
Учасниками пілотного проекту визначені:
- Бахмутський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану, розташований за адресою місто Бахмут, вулиця Незалежності, будинок 62, контактні телефони: (06274) 4-52-60, 4-52-61;

- Бахмутськийрайонний відділи державної реєстрації актів цивільного
Стану, розташований за адресою: місто Бахмут, вулиця Василя Першина, будинок 9, контактний телефон: (06274) 4-63-19.

Організатором державної реєстрації шлюбу є комунальне підприємство «Бахмутське бюро технічної інвентаризації», розташоване за адресою:
місто Бахмут, вулиця Незалежності, будинок 73, телефон для довідок: (0627)2-19-28.


Управління державної реєстрації
Головного територіального управління
юстиції у Донецькій області

 

ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ДЕКЛАРУВАННЯ!

З 01.01.2017 до 01.04.2017 триває процедура подачі особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та іншими прирівняними до них особами Е-декларацій.
Відповідно до статей 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції» особами, що зобов’язані подавати Е-декларації, є наступні:
1. особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови, посадові особи місцевого самоврядування;
2. особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема посадові особи юридичних осіб публічного права.
При цьому відповідно до статті 81 Цивільного кодексу України під юридичними особами публічного права слід розуміти юридичних осіб, що створюються розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
Посадовими особами юридичних осіб публічного права є працівники юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.
При цьому під адміністративно-господарськими функціями (обов’язками) слід розуміти обов’язки з управління або розпорядження державним чи комунальним майном (начальники планово-господарських, постачальницьких, фінансових відділів і служб; завідуючі складами, магазинами, майстернями, ательє, їх заступники; керівники відділів підприємств, відомчі ревізори та контролери).
Організаційно-розпорядчими функціями (обов’язками) є обов’язки щодо здійснення керівництва галуззю промисловості. трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форм власності (керівники комунальних підприємств, установ або організацій, їхні заступники; керівники структурних підрозділів (начальники цехів, завідуючі відділами, лабораторіями, кафедрами), їхні заступники, особи, які керують ділянками робіт (майстри, виконроби, бригадири).
Законом України «Про Вищу раду правосуддя» від 21.12.2016 № 1798-VIII до статтю 45 Закону України «Про запобігання корупції» доповнено новою частиною 5, відповідно до якої дія розділу VII цього Закону (зокрема, щодо обов’язку подання Е-декларацій) не поширюється на посадових осіб закладів, установ та організацій, які здійснюють основну діяльність у сфері соціального обслуговування населення, соціальної та професійної реабілітації інвалідів і дітей-інвалідів, соціального захисту ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, охорони здоров’я (крім керівників закладів охорони здоров’я центрального, обласного, районного, міського (міст обласного значення, міст Києва та Севастополя) рівня), освіти (крім керівників вищих навчальних закладів та їх заступників), науки (крім президентів Національної академії наук України та національних галузевих академій наук, перших віце-президентів, віце-президентів та головних учених секретарів Національної академії наук України та національних галузевих академій наук, інших членів Президії Національної академії наук України та президій національних галузевих академій наук, обраних загальними зборами Національної академії наук України та національних галузевих академій наук відповідно, керівників науково-дослідних інститутів та інших наукових установ), культури, мистецтв, відновлення та збереження національної пам’яті, фізичної культури, спорту, національно-патріотичного виховання.
На своєму офіційному веб-сайті Національним агентством з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) опубліковані найпоширеніші питання технічного характеру, які виникають у суб’єктів декларування при користуванні ЄДР декларацій, зі змістом яких можна ознайомитись за посиланням: https://nazk.gov.ua/news/do-uvagy-subyektiv-deklaruvannya-0;
Крім того, НАЗК також розроблені навчальні відео із реєстрації у системі "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" (https://www.youtube.com/watch?v=-P0IPwcaiME) та із зміни електронного цифрового підпису у системі "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" (https://www.youtube.com/watch?v=p-lsOWAeXXg).
Також при заповненні Е-декларацій радимо користуватися навчальними відеоматеріалами, розробленими НАЗК та розміщеними за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=C_8OWodSAcs&list=PLQCyS3bbFoFfo4_bQInHbquLOCNVAtS6x, де відображені особливості заповнення кожного розділу Е-декларації.
Крім зазначеного, рекомендуємо суб’єктам декларування при заповненні розділів Е-декларації ознайомитися зі змістом Методичних рекомендацій щодо заходів фінансового контролю, затверджених рішенням НАЗК від 11.08.2016 № 3 (зі змінами). Даний документ розміщено за посиланням ftp://91.142.175.4/nazk_files/zvity/24.10/РОЗЯСНЕННЯ%2007.10.16.pdf .

Начальник відділу з юридичної,
кадрової роботи, протидії та
запобігання корупції А.В.Боєва

 

ДО ВІДОМА ОСІБ, ВІДПОВІДАЛЬНИХ ЗА ЗАСТОСУВАННЯ ЕЛЕКТРОННОГО ЦИФРОВОГО ПІДПИСУ У ВІДДІЛАХ, УПРАВЛІННЯХ, СЛУЖБАХ МІСЬКОЇ РАДИ

Згідно з пунктом 3 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3 суб’єкт декларування повинен зареєструватися у Реєстрі з використанням особистого ключа та посиленого сертифіката відкритого ключа електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП).
Надання послуг ЕЦП забезпечується в т.ч. пунктами реєстрації Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби України (далі – АЦСК).
Таким чином, для подання до 01.04.2017 декларації за минулий рік суб’єкт декларування має використовувати особистий ключ ЕЦП, отриманий ним для виконання своїх службових обов’язків.
З урахуванням вищевикладеного, для забезпечення можливості та своєчасності подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, інформуємо Вас про необхідність підготовки та подачі до пункту реєстрації АЦСК необхідних документів для отримання послуг ЕЦП.
Так, зокрема, Вам слід дотриматися наступної послідовності дій:
1. Перейти за посиланням http://www.acskidd.gov.ua на офіційний веб-сайт АЦСК.
2. Обрати розділ «Реєстрація користувачів», ознайомитись з відповідною інформацією, розміщеною у даному розділі.
3. Обрати у розділі «Реєстрація користувачів» категорію «Підготовка документів та реєстрація. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації державної форми власності», перейти до даної категорії.
4. Ознайомитись з інформацією у даній категорії.
5. Ознайомитися з відеоінформацією за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=3cIcM59rLMs, сгенерувати ключі на з’ємний носій (флешка або диск).
6. Копіювати з локального диску С персонального комп’ютера на флешку/диск папку «My Certificates».
7.Завантажити комплект документів, необхідних для подання до АЦСК, заповнити їх відповідно до зразку заповнення.
8. Зібрати повний пакет документів, перелік яких зазначений в категорії «Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації державної форми власності».
9. Подати даний пакет документів (+ флешку/диск з розміщеними на них файлами), до пункту реєстрації АЦСК, розміщеного за адресою: Донецька область, м. Краматорськ, б. Машинобудвників, буд.22, зал № 3.
За довідковою інформацією Ви можете звертатися за тел.: (тел.: (06264) 74387).

Начальник відділу з юридичної, кадрової роботи,
запобігання та протидії корупції А.В.Боєва

Барабаш Т.Ю.,
(06272) 4 13 11

14.07.2016 Національним агентством з питань запобігання корупції прийнято рішення № 2 «Про затвердження Методичних рекомендацій з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних до них осіб».
Закон України «Про запобігання корупції» містить визначення понять «реальний конфлікт інтересів» та «потенційний конфлікт інтересів». Під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень. Потенційним же конфліктом інтересів слід вважати наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Різниця між зазначеними поняттями полягає в тому, що у випадку потенційного конфлікту приватний інтерес може вплинути на об'єктивність прийняття службовцем рішення чи вчинення діянь лише в майбутньому при настанні певних обставин.
З метою запобігання прийняття/імовірності прийняття рішень особами, уповноваженими на виконання функцій місцевого самоврядування, та прирівняних до них осіб в умовах конфлікту інтересів, важливо вчасно самостійно виявити наявність подібного конфлікту. Одним з ефективних інструментів для цього експрес-аналізу є проведення посадовою особою самотестування.
ТЕСТ № 1 на наявність реального конфлікту інтересів
o Питання 1: Якими службовими, представницькими повноваженнями наділена службова особа?
● Відповідь 1: У відповіді службова особа вказує перелік своїх повноважень. (Для з'ясування див.: посадову інструкцію, трудовий договір,закон тощо).
o Питання 2: Які саме службові, представницькі повноваження будуть реалізовуватись при виконанні конкретного доручення, надання відповіді на запит, здійснення контрольного заходу тощо?
● Відповідь 2: У відповіді службова особа обирає конкретні повноваження із переліку у відповіді на питання 1, які будуть реалізовуватись при виконанні доручення.
o Питання 3: Чи наявні приватні інтереси та чи впливають вони на об'єктивність прийняття рішення чи вчинення діяння?
● Відповідь 3: У відповіді службова особа вказує:
- приватні інтереси, що існують на цей час (визначає їх характер, встановлює які саме відносини їх зумовлюють);
- аргументи щодо очевидності впливу приватного інтересу (можливість отримати вигоду матеріального, нематеріального характеру);
- наслідки, до яких може призводити вплив приватних інтересів.
Висновок: У випадку очевидності впливу, службова особа має реальний конфлікт інтересів.
ТЕСТ № 2 на наявність потенційного конфлікту інтересів
o Питання 1: Якими службовими, представницькими повноваженнями наділена службова особа?
● Відповідь 1: У відповіді службова особа вказує перелік своїх повноважень. (Для з'ясування див.: посадову інструкцію, трудовий договір, закон тощо).
o Питання 2: Які конкретно службові, представницькі повноваження будуть реалізовуватись при виконанні конкретного доручення, надання відповіді на запит, здійснення контрольного заходу тощо?
● Відповідь 2: У відповіді службова особа обирає із переліку у відповіді на питання 1 конкретні повноваження, які будуть реалізовуватись при виконанні доручення.
o Питання 3: Чи наявні приватні інтереси та при настанні яких обставин вони впливатимуть на об'єктивність чи неупередженість прийняття рішення чи вчинення діяння у майбутньому?
● Відповідь 3: У відповіді службова особа вказує:
- приватні інтереси, що існують на цей час (визначає їх характер, встановлює, які саме відносини їх зумовлюють);
- при настанні яких саме обставин (настання обставин має бути обґрунтовано ймовірним) конфлікт може перетворитись на реальний;
- аргументи щодо очевидності впливу приватного інтересу (можливість отримати вигоду матеріального, нематеріального характеру);
- наслідки, до яких може призвести вплив приватних інтересів.
Висновок: У випадку встановлення обґрунтованої ймовірності настання обставин та очевидності впливу після їх настання, службова особа має потенційний конфлікт інтересів.
Більш детально з особливостями поведінки посадової особи при вирішенні конфлікту інтересів під час здійснення службової діяльності можна ознайомитися на офіційному веб-сайті НАЗК в розділі «Конфлікт інтересів. Методичні роз’яснення».


Начальник відділу з юридичної,
кадрової роботи, протидії та
запобігання корупції А.В.Боєва

 

15.03.2016 Верховною Радою України за № 1022-VIII прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру у 2016 році».
Вказаним Законом України передбачені наступні нововведення:

- У 2016 році службові особи, які на день початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, займають згідно зі статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище, зобов’язані подати щорічні декларації за минулий рік у порядку, встановленому цим Законом, протягом 60 календарних днів після початку роботи системи;
- Декларуванню підлягає цінне рухоме майно, вартість якого перевищує 100 мінімальних заробітних плат; у випадку ж якщо таке майно (крім транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів) на момент подання декларації за новою формою відповідно до ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» набуте до вступу/призначення особи на відповідну посаду, дані про вартість такого майна не зазначаються.
- Після заповнення декларації декларант має право протягом 7 днів після її подачі подати виправлену декларацію;
- Національне агентство з питань запобігання корупції перевіряє відомості, зазначені в декларації на підставі в т.ч. інформації про можливість недостовірного декларування, отриманої від фізичних/юридичних осіб, від ЗМІ та інших джерел.
- Вид відповідальності за завідомо недостовірне декларування залежатиме від розміру суми, на яку задекларовані відомості відрізнятимуться від достовірних. Так, якщо така сума складатиме від 100 до 250 мінімальних заробітних плат, особа-декларант може бути притягнута до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.172-6 КУпАП у вигляді штрафу від 17000 до 42500 грн. Якщо ж сума виявленої різниці становитиме більше, ніж 250 мінімальних заробітних плат, особу може бути притягнуто до кримінальної відповідальності за ст.366-1 КК України у вигляді штрафу від 42500 до 51000 грн., або громадських робіт на строк від 150 до 240 годин, або позбавлення волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

«Внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи» :

Термін "кінцевий бенефіціарний власник (контролер)" розуміється у значенні, що вживається вЗаконі України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".
Кінцевий бенефіціарний власник (контролер) - фізична особа, яка незалежно від формального володіння має можливість здійснювати вирішальний вплив на управління або господарську діяльність юридичної особи безпосередньо або через інших осіб, що здійснюється, зокрема, шляхом реалізації права володіння або користування всіма активами чи їх значною часткою, права вирішального впливу на формування складу, результати голосування, а також вчинення правочинів, які надають можливість визначати умови господарської діяльності, давати обов’язкові до виконання вказівки або виконувати функції органу управління, або яка має можливість здійснювати вплив шляхом прямого або опосередкованого (через іншу фізичну чи юридичну особу) володіння однією особою самостійно або спільно з пов’язаними фізичними та/або юридичними особами часткою в юридичній особі у розмірі 25 чи більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі.
При цьомукінцевимбенефіціарнимвласником (контролером) не може бути особа, яка маєформальне право на 25 чибільшевідсотківстатутногокапіталуабо прав голосу в юридичнійособі, але є агентом, номінальнимутримувачем (номінальнимвласником) або є тількипосередникомщодо такого права;
19.05.2015 у Верховній Раді України зареєстровано законопроект №2896 яким передбачено продовження строків подачі форми №4 на 4 місяці юридичними особами, які були зареєстровані до 25 листопада 2014 року, відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів), що, на думку суб‘єктів права законодавчої ініціативи, має забезпечити можливість виконання вимог відповідних закону всіма зареєстрованими юридичними особами. Також звільняються від обов’язку подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) релігійні організації, державні та комунальні підприємства, юридичні особи, учасниками яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх учасниками (членами).

 

Новації Закону України “Про запобігання корупції”

14 жовтня 2014 року Верховною Радою України прийнятоЗакон України «Про запобіганнякорупції», який введений з 26 квітня 2015 року. Даним нормативно-правовим актом запропоновано ряд суттєвих організаційних та функціональних змін у сфері запобігання та протидії корупції, спрямованих на підвищення ефективності механізму боротьби з проявами корупційних правопорушень.
Статею 23 Закону України «Про запобігання корупції» передбачені обмеження щодо одержання подарунків особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб: у зв'язку із здійсненням такими особами діяльності, пов'язаної із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування; якщо особа, яка дарує, перебуває в підпорядкуванні такої особи.
Виключенням є подарунки, яківідповідаютьзагальновизнанимуявленням про гостинність, крім вищезгаданих випадків, якщовартість їх не перевищує одну мінімальнузаробітну плату, встановлену на день прийняттяподарунка, одноразово, а сукупнавартість таких подарунків, отриманих з одного джерелапротягом року, не перевищуєдвохпрожитковихмінімумів, встановлених для працездатної особи на 1 січня поточного року. Обмеження щодо вартостіподарунків не поширюється на подарунки, які: даруютьсяблизькими особами; одержуються як загальнодоступнізнижки на товари, послуги, загальнодоступнівиграші, призи, премії, бонуси.
Ще однією новелою є Розділ VI «Правила етичної поведінки», яким передбачені загальні правила етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.
Передбачені зміни і розділом VII « Фінансовий контроль», відповідно до якого державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію за минулий рік за визначеноюформою. Поданідеклараціївключаються до Єдиного державного реєструдеклараційосіб, уповноважених на виконанняфункційдержавиабомісцевогосамоврядування. На офіційному веб-сайті буде забезпечений відкритийцілодобовий доступ до цього реєстру. Він надаватиметься шляхом можливості перегляду, копіювання та роздруковування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання. Відомості щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта громадянина України, місця проживання, дати народження фізичних осіб, щодо яких зазначається інформація в декларації, місцезнаходження об'єктів, які наводяться в декларації, є інформацією з обмеженим доступом та не будуть відображатися у відкритому доступі. Інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій зберігатиметься упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п'яти років після припинення виконання нею зазначених функцій. Остання декларація буде зберігатися безстроково.
Згідно ст. 48 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції буде проводити такі види контролю щодо декларацій, поданих суб'єктами декларування: щодо своєчасності подання; щодо правильності та повноти заповнення; щодо логічного та арифметичногоконтролю.
Національне агентство здійснює вибірковий моніторинг способу життя суб'єктів декларування з метою встановлення відповідності їх рівня життя наявним у них та членів їх сім'ї майну і одержаним ними доходам згідно з декларацією особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Моніторинг здійснюється на підставі інформації, отриманої від фізичних та юридичних осіб, а також із засобів масової інформації та інших відкритих джерел інформації, яка містить відомості про невідповідність рівня життя суб'єктів декларування задекларованим ними майну і доходам. Встановленняневідповідності є підставою для здійсненняповноїперевіркийогодекларації. У разівстановленняневідповідностірівняжиттяНаціональним агентством надаєтьсяможливістьсуб'єктудекларуванняпротягом десяти робочихднівнадатиписьмовепояснення за таким фактом.
Звертаємо особливу увагу субєктів декларування на питання щодо підвищення ступеня відповідальності за декларування недостовірної інформації у деклараціях про майно, доходи, витрати, зобовязання фінансового характеру. Якщо раніше положеннями статті 172-6 КпАП України було передбачено адміністративну відповідальність за подання завідомо недостовірних відомостей в декларації, то із введенням в дію нового Закону України «Про запобігання корупції» внесено зміни до Кримінального кодексу України, який доповнено статтею 366-1,відповідно до якої подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції", або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації карається позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

В.о. начальника відділу з юридичної,
кадрової роботи, запобігання і протидії корупції С.Н.Ісмаілов

В порядку частини 1 статті 19 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від07.04.2011 № 3206-VI відділ з юридичної, кадрової роботи, запобігання і протидії корупції Костянтинівської міської ради інформує про вжиті заходи щодо запобігання і протидії корупції та про осіб, притягнутих до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень.
Питання дотримання антикорупційного законодавства, реалізації заходів спрямованих на попередження негативних явищ, пов’язаних з проявами корупції, в Костянтинівській міській раді знаходиться на постійному контролі.
Загальна кількість суб’єктів, які здійснюють заходи щодо запобігання і протидії корупції становить всього 26 осіб.
Посадовими особами виконавчого комітету Костянтинівської міської ради постійно дотримуються вимоги щодо обмеження сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, щодо роботи близьких осіб.
Здійснюєтьсяантикорупційний контроль за створеннямпрозороїсистеми на публічнійслужбі та службі в органах місцевогосамоврядування, зокрема в частиніпроцедури конкурсного відборукандидатів на заміщеннявакантних посад державнихслужбовціввчастиніобмеження, повязаних з прийняттям, проходженнямдержавноїслужби та в органах місцевогосамоврядуваннязгідно Закону України «Про державну службу» та Закону України «Про службу в органах місцевогосамоврядування»
Станом на 01.02.2015 року проведено 6 спеціальнихперевірок за письмовоюзгодоюосіб, якіпретендували на зайняття посад, пов’язанихізвиконаннямфункційдержавиабомісцевогосамоврядування, послуги та майно органами місцевого самоврядування не одержувались, конфлікту інтересів суб’єктів відповідальності за корупційні правопорушення не виявлялись.
Звільнення з роботи осіб в порядку ст.22 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» за звітний період відсутні.
З метою виконання вимог ст.18 Закону щодо гарантій прав громадськості та участь в заходах запобігання і протидії корупції, забезпечення дієвого механізму зворотного зв’язку з громадськістю, щодо повідомлень про факти корупційних правопорушень і надання підтримки громадським організаціям, залучення громадськості до активної участі в громадсько-політичному житті міста, та в антикорупційній діяльності органів влади,функціонує антикорупційна лінія прямого зв’язку «Додаткова інформація», 1 раз на місяць проходять консультативно-правові зустрічі для населення з залученням фахівців юстиції, адвокатури, правоохоронних та контролюючих органів, за вимогами вищестоящих органів виконавчої влади (управління взаємодії з правоохоронними органами, запобігання та виявлення корупції облдержадміністрації), надаються звіти про результати проведення заходів щодо запобігання та протидії корупції.
На виконання вказаних Основних напрямків захисту прав і свобод громадян, зміцнення законності та правопорядку на 2015 рік відповідно до Плану роботи Координаційної ради з боротьби зі злочинністю та корупцією при виконкомі Костянтинівської міської ради (затверджено міським головою 30.12.2014 року) 30 січня 2015 року проведено засідання Координаційної ради з боротьби зі злочинністю та корупцією.

Відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби костянтинівського міськрайонного управління юстиції повідомляє, що на виконання доручення Державної реєстраційної служби України від 02 квітня 2015 року № 30/06-15-15, доручення Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Донецькій області від 02 квітня 2015 року № 03.2-4-89, у зв’язку з набранням 25 березня 2015 року чинності Закону України від 05 березня 2015 року № 247-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення повноважень нотаріусів та особливостей реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення", передбачено можливість нотаріусами проводити державну реєстрацію речових прав, похідних від права власності, на земельні ділянки сільськогосподарського призначення незалежно від нотаріального посвідчення договору, на підставі якого виникає таке право.

ЗАКОН УКРАЇНИ Про засади запобігання і протидії корупції

Закон України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII.

ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення

П О С Т А Н О В А
від 28 листопада 2011 р. N 1240
 Про затвердження Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки

Рішення виконкому міської ради від 15.02.2012 № 85 "Про затвердження завдань і заходів щодо запобігання і протидії корупції в виконавчих органах місцевого самоврядування м.Костянтинівка на 2012-2015 роки"

ПАМ’ЯТКА щодо шляхів врегулювання конфлікту інтересів

 


Міністерство юстиції України оголошує конкурс на заміщення вакантних посад:
Директора Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції;
Заступника Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції;
Заступника голови Державної пенітенціарної служби України;
Начальників головних територіальних управлінь юстиції в областях:
начальника Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області;
начальника Головного територіального управління юстиції у Волинській області;
начальника Головного територіального управління юстиції у Житомирській області;
начальника Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області;
начальника Головного територіального управління юстиції у Київській області;
начальника Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області;
начальника Головного територіального управління юстиції у Львівській області;
начальника Головного територіального управління юстиції у Рівненській області;
начальника Головного територіального управління юстиції у Сумській області;
начальника Головного територіального управління юстиції у Херсонській області;
начальника Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області;
Перших заступників начальників головних територіальних управлінь юстиції в областях:
першого заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області;
першого заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Київській області;
першого заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області;
першого заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області;
Заступників начальників головних територіальних управлінь юстиції в областях:
заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області з питань державної виконавчої служби – начальника управління державної виконавчої служби;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Волинській області з питань державної виконавчої служби – начальника управління державної виконавчої служби;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Житомирській області з питань державної виконавчої служби – начальника управління державної виконавчої служби;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області з питань державної виконавчої служби – начальника управління державної виконавчої служби;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області з питань державної виконавчої служби – начальника управління державної виконавчої служби;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Київській області з питань державної виконавчої служби – начальника управління державної виконавчої служби;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області з питань державної виконавчої служби – начальника управління державної виконавчої служби;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області з питань державної виконавчої служби – начальника управління державної виконавчої служби;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції в Одеській області з питань державної виконавчої служби – начальника управління державної виконавчої служби;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області з питань державної виконавчої служби – начальника управління державної виконавчої служби;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Рівненській області з питань державної виконавчої служби – начальника управління державної виконавчої служби;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області з питань державної виконавчої служби – начальника управління державної виконавчої служби;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Херсонській області з питань державної виконавчої служби – начальника управління державної виконавчої служби;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області з питань державної виконавчої служби – начальника управління державної виконавчої служби;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Черкаській області з питань державної виконавчої служби – начальника управління державної виконавчої служби;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області з питань державної виконавчої служби – начальника управління державної виконавчої служби;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області з питань державної виконавчої служби – начальника управління державної виконавчої служби;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Волинській області з питань державної реєстрації – начальника управління державної реєстрації;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Житомирській області з питань державної реєстрації – начальника управління державної реєстрації;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області з питань державної реєстрації – начальника управління державної реєстрації;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області з питань державної реєстрації – начальника управління державної реєстрації;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області з питань державної реєстрації – начальника управління державної реєстрації;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області з питань державної реєстрації – начальника управління державної реєстрації;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області з питань державної реєстрації – начальника управління державної реєстрації;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області з питань державної реєстрації – начальника управління державної реєстрації;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Рівненській області з питань державної реєстрації – начальника управління державної реєстрації;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області з питань державної реєстрації – начальника управління державної реєстрації;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Херсонській області з питань державної реєстрації – начальника управління державної реєстрації;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Черкаській області з питань державної реєстрації – начальника управління державної реєстрації;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області з питань державної реєстрації – начальника управління державної реєстрації;
заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області з питань державної реєстрації – начальника управління державної реєстрації.

З вимогами, порядком та умовами проходження конкурсу на заміщення вакантних посад можна ознайомитись за посиланням: http://www.minjust.gov.ua/section/288

 

Екскурс останніх змін законодавства щодо запобігання та протидії корупції

Верховною Радою України 13 травня 2014 року прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв'язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України". Зазначеним Законом передбачено виконання рекомендацій експертів Європейської Комісії щодо удосконалення положень антикорупційного законодавства, наданих в рамках переговорів щодо лібералізації ЄС візового режиму для України та внесено зміни до низки законодавчих актів України – Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Цивільно-процесуального кодексу України, Кримінально-процесуального кодексу України, Закону України "Про звернення громадян", Закону України "Про Військову службу правопорядку у Збройних Силах України", Закону України "Про банки і банківську діяльність" та Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції". Зокрема:
• посилено санкції за кримінальні корупційні правопорушення – встановлено більш жорсткі види покарання за відповідні правопорушення як щодо фізичних, так і щодо юридичних осіб;
• передбачено зовнішній контроль щодо декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру (далі – декларація) – покладено повноваження щодо здійснення перевірок достовірності зазначених у деклараціях відомостей на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику (ця норма набирає чинності з 01.01.2015);
• закріплено право органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, одержувати у банків інформацію щодо вказаних у декларації відомостей при проведенні їх перевірки (нагадаю, що з цього року у декларації особа, яка її заповнює, зазначає назву банку, в якому обслуговується);
• запроваджено адміністративну відповідальність за подання у деклараціях недостовірних відомостей;
• закріплено можливості повідомляти про корупційні правопорушення анонімно, а також порядку розгляду таких повідомлень;
• покладено обов’язок доказування правомірності прийнятих рішень чи вчинених дій у справах про звільнення, притягнення до дисциплінарної відповідальності, застосування заходів впливу до працівника з боку керівника або роботодавця заходів впливу (переведення, атестація, зміна умов праці тощо) у зв’язку з повідомленням таким працівником про корупційні правопорушення на відповідача - роботодавця.

З метою реалізації нової норми щодо контролю декларацій Мінюстом та Мінфіном розроблено та прийнято наказ від 20.05.2014 № 586/784/5, за яким визначено порядок здійснення логічного та арифметичного контролю декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру. Нагадаємо, що норма щодо контролю декларацій набирає чинності з 01 січня 2015 року.

Одночасно зазначаємо, що декларації подають не тільки державні службовці, а й посадові особи органів місцевого самоврядування та юридичних осіб публічного права. Деякі роз’яснення – чи є особа посадовою, поняття «юридична особа публічного права», було надано Міністерством юстиції України у листі від 11.03.2014 № 1050-0-4-14-1111, з текстом якого можна ознайомитись на сайті Верховної Ради України в рубриці «Законодавство України».


Відділ з юридичної, кадрової роботи,
запобігання та протидії корупції

Реєстрація професійних спілок
Легалізація профспілок


Профспілка це особлива категорія громадської організації яка набуває права юридичної особи з моменту затвердження статуту (положення) за рішенням з’їзду, конференції, установчих або загальних зборів членів профспілки, а не з моменту легалізації, тобто вступати в цивільно – правові відносини з іншими юридичними особами профспілки мають право вже з моменту затвердження статуту.
Порядок легалізації профспілок визначений статтею 16 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», відповідно до якої профспілки, їх об’єднання легалізуються шляхом повідомлення на відповідність заявленому статусу.
Для легалізації профспілок, об’єднань профспілок їх засновники або керівники виборних органів подають заяви. До заяви додаються статут (положення), протокол з’їзду, конференції, установчих або загальних зборів членів профспілки з рішенням про його затвердження, відомості про виборні органи, наявність організацій профспілки у відповідних адміністративно-територіальних одиницях, про засновників об’єднань.
Міністерство юстиції та його територіальні органи підтверджують відповідність профспілок заявленому статусу. Підтвердження необхідне для представлення і здійснення захисту прав та інтересів членів профспілки на відповідному рівні договірного регулювання трудових і соціально–економічних відносин. Статус організацій всеукраїнської профспілки чи профспілки іншого статусу визначається статутом цієї профспілки.
Статусу юридичної особи набувають також організації профспілки, які діють на підставі статуту. Тобто організації профспілки мають всі права юридичної особи як і сама профспілка.
Про належність до певної профспілки організації, які діють на підставі статуту цієї профспілки, надсилають легалізуючому органу за місцем свого знаходження повідомлення із посиланням на свідоцтво про легалізацію профспілки, на підставі якого вони включаються до реєстру об’єднань громадян. Первинні профспілкові організації також письмово повідомляють про це роботодавця.
Строк легалізації
На підставі поданих профспілкою, об’єднанням профспілок документів легалізуючий орган у місячний термін підтверджує заявлений статус за ознаками, визначеними статтею 11 зазначеного Закону, включає профспілку, об’єднання профспілок до реєстру об’єднань громадян і видає профспілці, об’єднанню профспілок свідоцтво про легалізацію із зазначенням відповідного статусу.
Легалізуючий орган не може відмовити в легалізації профспілки, об’єднання профспілок.
У разі невідповідності поданих документів профспілки, об’єднання профспілок зазначеному статусу легалізуючий орган пропонує профспілці, об’єднанню профспілок надати додаткову документацію, необхідну для підтвердження статусу.

Начальник реєстраційної служби А.В.Куслаєнко

 

Роз’яснення основних положень Закону України «Про адміністративні послуги»

Закон України «Про адміністративні послуги» визначає правові засади реалізації прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері надання адміністративних послуг.

Що таке адміністративна послуга? Це - результат здійснення владних повноважень суб’єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов’язків такої особи відповідно до закону.

Дія Закону України «Про адміністративні послуги» не поширюється на відносини щодо: здійснення державного нагляду (контролю); метрологічного контролю і нагляду; акредитації органів з оцінки відповідності; дізнання, досудового слідства; оперативно-розшукової діяльності; судочинства,виконавчого провадження; нотаріальних дій; виконання покарань; доступу до публічної інформації; застосування законодавства про захист економічної конкуренції; провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею; набуття прав на конкурсних засадах; набуття прав стосовно об’єктів, обмежених у цивільному обігу.

Права фізичної особи, юридичної особи, яка звертається за отриманням адміністративних послуг - суб’єкти звернення мають право на безоплатне отримання інформації про адміністративні послуги та порядок їх надання, що забезпечується шляхом надання їм безоплатного доступу до Реєстру адміністративних послуг, розміщеного на Урядовому порталі, функціонування цілодобової Урядової телефонної довідки та інформування таких суб’єктів через засоби масової інформації.

Органи виконавчої влади, інші державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, уповноважені відповідно до закону надавати адміністративні послуги зобов’язані забезпечити:

- облаштування у місцях прийому суб’єктів звернень інформаційних стендів із зразками відповідних документів та інформації в обсязі, достатньому для отримання адміністративної послуги без сторонньої допомоги;

- створення та функціонування веб-сайтів, на яких розміщується інформація про порядок надання відповідних адміністративних послуг, режим доступу до приміщення, в якому здійснюється прийом суб’єктів звернень, наявність сполучення громадського транспорту, під’їзних шляхів та місць паркування;

- здійснення посадовими особами прийому суб’єктів звернень згідно з графіком, затвердженим керівником відповідного суб’єкта надання адміністративних послуг. Кількість годин прийому суб’єктів звернень має становити не менше 40 годин на тиждень, у тому числі в суботу - не менше шести годин;

- надання суб’єкту звернення, який звернувся за допомогою засобів телекомунікації (телефону, електронної пошти, інших засобів зв’язку), інформації про порядок надання адміністративних послуг;

- видання довідково-інформаційних матеріалів про адміністративні послуги та безоплатне поширення таких матеріалів у приміщеннях, в яких здійснюється прийом суб’єктів звернень;

- облаштування скриньки для висловлення суб’єктами звернень зауважень і пропозицій щодо якості надання адміністративних послуг, проведення щорічного аналізу таких зауважень і пропозицій, вжиття відповідних заходів.

Адміністративні послуги надаються суб’єктами надання адміністративних послуг безпосередньо, через центри надання адміністративних послуг та/або через Єдиний державний портал адміністративних послуг.

Фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, має право на отримання адміністративної послуги незалежно від реєстрації її місця проживання чи місця перебування, крім випадків, установлених законом.

Юридична особа має право на отримання адміністративної послуги за місцезнаходженням такої особи або у випадках, передбачених законом, - за місцем провадження діяльності або місцезнаходженням відповідного об’єкта.

Заява на отримання адміністративної послуги (далі - заява) подається в письмовій чи усній формі.

Письмова заява може бути подана суб’єкту надання адміністративної послуги особисто, надіслана поштою або у випадках, передбачених законом, за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку.

Перелік та вимоги до документів, необхідних для отримання адміністративної послуги, визначаються законом.

Забороняється вимагати від суб’єкта звернення документи або інформацію для надання адміністративної послуги, не передбачені законом.

Начальник Костянтинівського

міськрайонного управління юстиції

Олейнікова Інна Вікторівна

«Роз’яснення основних положень»
Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»
від 07.04.2011 № 3206-VI


З 1 липня 2011 року набрав чинності Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 № 3206-VI (крім статей 11 «Спеціальна перевірка щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування» та 12 «Фінансовий контроль», які набирають чинності з 1 січня 2012 року), який було прийнято Верховною Радою України 7 квітня 2011 року.
Метою Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 № 3206-VI є визначення загальнодержавного механізму запобігання і протидії корупції, відповідно до міжнародних стандартів та загальносвітової практики.

Основними положеннями Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» є:

1. термінологія та визначення основних понять узгоджуються із Конвенцією ООН проти корупції, а саме поняття корупції та корупційного правопорушення, конфлікту інтересів, кодексів поведінки;
2. визначено широке коло суб’єктів відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до загальносвітових стандартів. До цього кола було віднесено найвищих посадових осіб держави, посадових осіб місцевого самоврядування, державних службовців, військових посадових осіб Збройних Сил України та інших створених відповідно до законів військових формувань, суддів, працівників правоохоронних органів, членів Центральної виборчої комісії, посадових осіб юридичних осіб публічного права, осіб, які не є державними службовцями, посадовими особами місцевого самоврядування, але надають публічні послуги (аудитори, нотаріуси, оцінювачі, а також експерти, арбітражні керуючі, незалежні посередники, члени трудового арбітраж, третейські судді під час виконання ними цих функцій), посадових осіб іноземних держав та міжнародних організацій та інші особи, які постійно чи тимчасово обіймають певні посади у юридичних особах приватного права незалежно від організаційно-правової форми, а також посадових осіб юридичних осіб, фізичних осіб – у разі одержання від них чиновниками, або за участю цих же чиновників іншими особами неправомірної вигоди;
3. визначено перелік органів, що здійснюють заходи щодо запобігання і протидії корупції. На Кабінет Міністрів України покладено повноваження щодо спрямування та координацію роботи органів виконавчої влади щодо запобігання і протидії корупції відповідно до Конституції і законів України, актів Президента України. Передбачено утворення Президентом України спеціального органу, відповідального за координацію реалізації антикорупційної стратегії. Спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції визначено органи прокуратури, спеціальні підрозділи Міністерства внутрішніх справ України, податкової міліції, Служби безпеки України, Військової служби правопорядку у Збройних Силах України. На вказані органи покладено здійснення у межах своєї компетенції заходи щодо виявлення, припинення та розслідування корупційних правопорушень;
4. встановлено значний перелік обмежень, спрямованих на запобігання і протидію корупції, а саме обмеження щодо використання службового становища, сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, одержання подарунків (пожертв), роботи близьких осіб, переходу на роботу після закінчення роботи на державній службі, запобігання виникненню конфлікту інтересів;
5. запроваджено проведення спеціальної перевірки щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. Спеціальній перевірці підлягають відомості про особу, яка претендує на зайняття посади, достовірність відомостей щодо притягнення конкретного кандидата на посаду до відповідальності за корупційні правопорушення, наявність корпоративних прав, щодо даних зазначених кандидатом у декларації, стан здоров’я, освіти, наявності наукового ступеня, вченого звання, підвищення кваліфікації;
6. встановлено вимоги щодо фінансового контролю осіб, уповноважених на виконання функцій держави, про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру;
7. передбачено обов’язок публічних службовців уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та повідомляти невідкладно безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів;
8. за Міністерством юстиції України законодавчо закріплено проведення антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів. Результати антикорупційної експертизи підлягають обов’язковому розгляду під час прийняття рішення щодо видання (прийняття) відповідного нормативно-правового акта;
9. з ціллю забезпечення прозорості інформації заборонено обмежувати доступ до відомостей щодо розмірів, видів благодійної та іншої допомоги, що надається чи одержується публічними службовцями, а також розміри, види оплати праці осіб та дарунки отримані за правочини, що підлягають обов’язковій державній реєстрації;
10. запроваджено механізм участі неурядових організацій в антикорупційних заходах (запобігання, виявлення і протидія корупційним правопорушенням) – громадський моніторинг діяльності органів влади. Встановлюються вимоги щодо обов’язкового інформування громадськості про вжиті заходи щодо запобігання і протидії корупції, а саме щодо підготовки та оприлюднення, у визначеному Кабінетом Міністрів України порядку, звіту про результати проведення заходів щодо запобігання і протидії корупції. Також громадськість має право проводити різноманітні інформаційні заходи у сфері запобігання і протидії корупції;
11. встановлено заборону органам державної влади, органам місцевого самоврядування одержувати від фізичних, юридичних осіб безоплатно послуги та майно, крім випадків, передбачених законами або чинними міжнародними договорами України;
12. передбачено обов’язкове звільнення з посади особи у зв’язку з притягненням до відповідальності за корупційне правопорушення, пов’язане з порушенням обмежень передбачених Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 № 3206-VI. Відомості про осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень заносяться до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, що формується та ведеться Міністерством юстиції України;
13. встановлено підстави усунення наслідків корупційних правопорушень, зокрема акти та рішення, прийняті внаслідок вчинення корупційного правопорушення можуть бути скасовані, а правочини, укладені внаслідок корупційного правопорушення, є нікчемними;
14. збитки, шкода, завдані корупційним правопорушенням підлягають відшкодуванню.

Нікітін В.В.,
Заступник начальника Костянтинівського
міськрайонного управління юстиції

Спрощено порядок проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування


Законом України від 14 травня 2013 року № 224-VІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики» внесені зміни до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» в частині проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування проводиться спеціальна перевірка, у тому числі щодо відомостей, поданих особисто.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики» встановлений більш спрощений порядок проведення спеціальної перевірки. Згідно вищезазначеного Закону України спеціальна перевірка не проводиться щодо кандидата на посаду, який перебуває на посаді в державному органі, органі місцевого самоврядування та призначається в порядку переведення на посаду в іншому державному органі, органі місцевого самоврядування. Кандидат на посаду, стосовно якого спеціальна перевірка вже проводилася, при призначенні, переведенні на посаду до іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, повідомляє про це відповідний орган, який в установленому порядку запитує інформацію щодо її результатів.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики» надано можливість кандидату на посаду в орган державної служби або органу місцевого самоврядування у разі встановлення за результатами спеціальної перевірки факту розбіжностей у поданих претендентом на посаду автобіографії та/або декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік посадовою особою (органом), яка (який) проводить спеціальну перевірку, протягом п’яти робочих днів надати письмове пояснення за таким фактом та/або виправити таку розбіжність.


Інна Олейнікова,
начальник Костянтинівського
міськрайонного управління юстиції

 

 

Обмеження щодо роботи близьких осіб

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 7 квітня 2011 року № 3206-VI, встановлено обмеження щодо роботи близьких осіб, так особи не можуть мати у своєму безпосередньому підпорядкуванні або бути безпосередньо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам.

Відповідно до абзацу другого частини 1 статті 1 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» близькі особи – це подружжя, діти батьки, рідні брати та сестри, дід, баба, онуки, усиновлювачі, усиновлені та інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом мають взаємні права та обов’язки із суб’єктами відповідальності за корупційні правопорушення.

Особи, які є суб’єктами відповідальності за корупційні правопорушення зобов’язані повідомити керівництво органу, на посаду в якому вони претендують, про працюючих у цьому органі близьких їм осіб.

Дана норма закону, зокрема, поширюється на низку посадових осіб, якими є: Президент України, Голова Верховної Ради України, його Перший заступник та заступник, Прем'єр-міністр України, Перший віце-прем'єр-міністр України, віце-прем'єр-міністри України, міністри, інші керівники центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабінету Міністрів України, та їх заступники, Голова Служби безпеки України, Генеральний прокурор України, Голова Національного банку України, Голова Рахункової палати, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим; державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування; військові посадові особи Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів військових формувань; судді Конституційного Суду України, інші професійні судді, Голова, члени, дисциплінарні інспектори Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, службові особи секретаріату цієї Комісії, Голова, заступник Голови, секретарі секцій Вищої ради юстиції, а також інші члени Вищої ради юстиції, народні засідателі і присяжні (під час виконання ними цих функцій); особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, державної кримінально-виконавчої служби, органів та підрозділів цивільного захисту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, особи начальницького складу податкової міліції; посадові та службові особи органів прокуратури, Служби безпеки України, дипломатичної служби, митної служби, державної податкової служби; члени Центральної виборчої комісії; посадові та службові особи інших органів державної влади; посадові особи юридичних осіб публічного права, які одержують заробітну плату за рахунок державного чи місцевого бюджету.

Однак, дані обмеження не поширюються на:

1) народних засідателів і присяжних;

2) близьких осіб, які безпосередньо підпорядковані один одному у зв'язку з перебуванням кожного з них на виборній посаді;

3) осіб, які працюють у сільській місцевості, гірських населених пунктах;

4) осіб, які працюють в галузі освіти, науки, культури, охорони здоров'я, фізичної культури та спорту;

5) інших осіб, визначених законодавством.

У разі виникнення обставин, що порушують встановлені обмеження відповідні особи, близькі їм особи вживають заходів щодо усунення таких обставин у п'ятнадцятиденний строк.

Якщо в зазначений строк ці обставини добровільно не усунуто, відповідні особи або близькі їм особи в місячний строк з моменту виникнення обставин підлягають переведенню в установленому порядку на іншу посаду, що виключає безпосереднє підпорядкування.

У разі неможливості такого переведення особа, яка перебуває у підпорядкуванні, підлягає звільненню із займаної посади.

Також особам, які є суб’єктами відповідальності за корупційні правопорушення(крім народних засідателів і присяжних) забороняється брати участь у роботі колегіальних органів під час розгляду питань щодо призначення на посаду близьких їм осіб та у будь-який інший спосіб впливати на прийняття такого рішення.

Нікітін Володимир

Заступник начальника Костянтинівського

міськрайонного управління юстиції

Адміністративна відповідальність за корупційні правопорушення

На виконання Закону України «Про запобігання і протидію корупції», відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення» від 7 квітня 2011 року N 3207-VI за вчинення корупційних правопорушень особою за:
Порушення обмежень щодо використання службового становища.
Пропозиція або надання неправомірної вигоди.
Порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності.
Порушення встановлених законом обмежень щодо одержання дарунка (пожертви).
Порушення вимог фінансового контролю.
Порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів.
Незаконне використання інформації, що стала відома особі у зв'язку з виконанням службових повноважень.
Невжиття заходів щодо протидії корупції.

– передбачена адміністративна відповідальність.

Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні
правопорушення відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення підвідомчі суду (судді).

Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.

Адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення може бути накладено протягом трьох місяців з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.

У разі відмови у порушенні кримінальної справи або закриття кримінальної справи, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про відмову у порушенні кримінальної справи або про її закриття.

У справах про адміністративні правопорушення, що стосуються корупційних діянь, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи:

органів внутрішніх справ;

органів Служби безпеки України;

органів державної податкової служби;

органів управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України (про правопорушення, вчинені військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів, а також працівниками Збройних Сил України під час виконання ними службових обов'язків;

прокурор або уповноважена ним особа з числа працівників прокуратури, інші відповідно до ст.255 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Протокол про адміністративні корупційні правопорушення надсилається органу (посадовій особі), уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення.

Протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення разом з іншими матеріалами у триденний строк з моменту його складення надсилається до місцевого загального суду за місцем вчинення корупційного правопорушення.

У разі вчинення корупційного правопорушення службовою особою, яка працює в апараті суду, протокол разом з іншими матеріалами надсилаються до суду вищої інстанції для визначення підсудності.

Особа, яка склала протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, одночасно з надісланням його до суду надсилає прокурору, органу державної влади, органу місцевого самоврядування, керівникові підприємства, установи чи організації, де працює особа, яка притягається до відповідальності, повідомлення про складення протоколу із зазначенням характеру вчиненого правопорушення та норми закону, яку порушено.

Відомості про осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, у триденний строк з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили, притягнення до цивільно-правової відповідальності, накладення дисциплінарного стягнення заносяться до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, що формується та ведеться Міністерством юстиції України. Положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення, порядок формування та ведення цього реєстру затверджується Міністерством юстиції України.

Інна Олейнікова,

начальник Костянтинівського

міськрайонного управління юстиції

 

Проведення спеціальної перевірки

Указом Президента України від 25 січня 2012 року № 33/2012 затверджений Порядок організації проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Спеціальній перевірці підлягають відомості щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначених у пункті 1 частини першої статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» (крім кандидатів на пост Президента України, кандидатів у народні депутати України, кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та на посади сільських, селищних, міських голів) (далі - кандидати), у тому числі відомості, подані особисто.

Указом Президента України затверджено органи, які здійснюють спеціальну перевірку:

1) Міністерство внутрішніх справ України - щодо відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності, наявність судимості, її зняття, погашення, про застосування до кандидата адміністративних стягнень за корупційні правопорушення;

2) Міністерство юстиції України - щодо наявності у Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні правопорушення, відомостей про кандидата;

3) Державна податкова служба України - щодо достовірності відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік;

4) Міністерство охорони здоров'я України - щодо відомостей про стан здоров'я кандидата;

5) Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України - щодо освіти, наявності у кандидата наукового ступеня, вченого звання;

6) Державна міграційна служба України - щодо відомостей про громадянство.

До проведення спеціальної перевірки інших відомостей, вимога щодо подання яких установлена законом, можуть залучатися спеціально уповноважені суб'єкти у сфері протидії корупції, а в разі потреби - інші центральні органи виконавчої влади.

З метою забезпечення вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» щодо ведення та формування Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення (далі – Реєстр) Міністерством юстиції України затверджено Положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення (наказ від 11 січня 2012 року № 39/5).

Відповідно до вимог Положення відомості про особу, яку притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення, вносяться до Реєстру Міністерством юстиції через Департамент антикорупційного законодавства та законодавства про правосуддя, а відомості про особу, яку притягнуто до дисциплінарної відповідальності за корупційне правопорушення – Головним управлінням юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головними управліннями юстиції в областях, містах Києві та Севастополі.

При цьому, відомості з Реєстру у формі витягу надаються безоплатно Головним управлінням юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головними управліннями юстиції в областях, містах Києві та Севастополі.

Інна Олейнікова,

начальник Костянтинівського

міськрайонного управління юстиції

 

Контакти, за якими можна звернутись щодо порушень чинного законодавства:

-Підрозділ по боротьбі з корупцією Донецької ДПА «Телефон «Довіри» ДПА в Донецькій області» (062)257-64-46

-Цілодобова лінія «Громадська позиція» ГУМВС України в Донецькій області»

0-800-505-102 (дзвінки з стаціонарних телефонів безкоштовні)

- Костянтинівська міжрайонна прокуратура в Донецькій області (06272) 4-04-65

-Костянтинівський міський відділ ГУ МВС України в Донецькій області (чергова частина) (06272) 4-29-69)

-Краматорський МРВ Управління СБ України в Донецькій області (чергова частина)

(06264) 3-03-33

(чергова частина)

-Виконком Костянтинівської міської ради

Грушина Людмила Олександрівна – посадова особа з питань взаємозв’язку з правоохоронними органами та запобігання проявів корупції в виконавчих олрганах місцевого самоврядування (06272) 5-33-28

Кримінальна відповідальність за вчинення корупційних правопорушень


Корупційні діяння вважаються закінченими з моменту незаконного або протиправного одержання особою матеріальних благ, порушення спеціальних обмежень з моменту вчинення зазначених у диспозиції статті дій або бездіяльність і відповідальність за них настає незалежно від одержання особою матеріальних та нематеріальних благ, послуг, пільг або інших переваг.

У відповідності до ст. 21 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» (далі Закону), за вчинення корупційних правопорушень особи, зазначені в ч. 1 ст. 4 Закону притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності в установленому законом порядку.

Законом України від 7 квітня 2011 р. № 3207-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відповідальності за корупційні правопорушення», до деяких законодавчих актів внесено зміни, а саме до Кримінального кодексу України. Зокрема, XVII розділом Особливої частини Кримінального кодексу України встановлена кримінальна відповідальність за злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг.

Зазначеним розділом передбачена відповідальність за:

- зловживання владою або службовим становищем;

- зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми;

- перевищення влади або службових повноважень;

- перевищення повноважень службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми;

- зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги;

- службове підроблення;

- службову недбалість;

- одержання хабара;

- незаконне збагачення;

- комерційний підкуп службової особи юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми;

- підкуп особи, яка надає публічні послуги;

- пропозиція або давання хабара;

- зловживання впливом;

- провокація хабара або комерційного підкупу.

До осіб, визнаних винними у вчиненні вказаних злочинів, судом можуть бути застосовані такі види покарань: штраф; позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю; виправні роботи; конфіскація майна; арешт; обмеження волі; позбавлення волі на певний строк.

Нагадуємо, що суб’єктами правопорушення є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; особи, які для цілей Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; особи, які постійно або тимчасово обіймають посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов’язків, або особи, спеціально уповноваженні на виконання таких обов’язків у юридичних особах приватного права незалежно від організаційно-правової форми, відповідно до Закону (п.1-3 ч. 1 ст. 4 Закону).

Особа, щодо якої винесено постанову про притягнення як обвинуваченої у вчиненні злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом, до розгляду справи судом, якщо інше не передбачено Конституцією і законами України.

Інші особи, яких притягнуто до кримінальної відповідальності за корупційні правопорушення, пов'язані з порушенням обмежень, передбачених Законом, підлягають звільненню з відповідних посад у триденний строк з дня отримання органом державної влади, органом місцевого самоврядування, підприємством, установою, організацією копії відповідного судового рішення, яке набрало законної сили, якщо інше не передбачено законом.

Начальник Костянтинівського

міськрайонного управління юстиції

Олейнікова Інна Вікторівна

Згідно з Законом України «Про безоплатну правову допомогу» з 1 січня 2013 року при всіх головних управліннях юстиції України діють центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. При Головному управлінні юстиції у Донецькій області створено 2 таких центра (в м. Донецьку та м. Маріуполі).

Порядок і умови проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги в зазначені центри, та вимоги до їх професійного рівня визначається постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 № 1362. Рішення про проведення конкурсу приймається наказом Міністерства юстиції України.

Так, наказом Міністерства юстиції України від 31.01.2013 № 190/5 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги» оголошено проведення конкурсу з відбору адвокатів для надання безоплатної вторинної правової допомоги у період з 11 березня по 01 квітня 2013 року.

Заяви для проходження конкурсу приймаються Головним управлінням юстиції у Донецькій області, а також всіма районними, районними у містах, міськими (міст обласного значення), міськрайонним управліннями юстиції до 4 березня 2013 року.

Претенденти - адвокати, які виявили намір взяти участь у конкурсі, повинні відповідати таким вимогам щодо їх професійного рівня:

- наявність свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю;

- знання нормативно-правових актів у сфері захисту прав людини;

- знання норм процесуального та матеріального права;

- знання та дотримання правил адвокатської етики;

- вміння складати процесуальні заяви, скарги та інші документи правового характеру;

- вміння працювати з правовими базами даних;

- володіння державною мовою (володіння англійською мовою та/або мовами національних меншин, які на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці становлять значну частину населення, є перевагою);

- досвід роботи (є перевагою).

Претендент - адвокат подає разом із заявою такі документи:

- копії паспорта, реєстраційного номера облікової картки платника податків, свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю, трудової книжки, документів про освіту;

- біографічну довідку та анкету за встановленою Мін’юстом формою, мотиваційний лист (до 500 слів) у довільній формі за підписом претендента. (Відсутність у претендента трудової книжки зазначається у заяві).

З більш докладнішою інформацією можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Головного управління юстиції у Донецькій області www.jast.dn.ua

Начальник Костянтинівського

міськрайонного управління юстиції

Інна Олейнікова

 

З 1 січня 2014 року набрали чинності зміни, внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики» від 14.05.2013 р. № 224-VII. Згідно з цими змінами:
• зменшено розмір разових витрат (вкладу/внеску) зі 150 тис. рн. до 80 тис. рн., у разі здійснення яких заповнюються відповідні рядки форми антикорупційної декларації;
• поле «Прізвище, ініціали» змінено на поле «Прізвище, ініціали, дата народження» (рядок 4);
• у рядках 45-64 в полях «Усього» і «у тому числі за кордоном» зазначають повне найменування банків, інших фінансових установ, організацій, підприємств, організацій тощо, з якими у декларанта або членів його сім’ї є відповідні відносини.
Антикорупційну декларацію за 2013 рік заповнюють за формою, що враховує такі зміни, і подають за місцем служби до 1 квітня 2014 року.
Нагадаємо, що згідно з постановою КМУ «Про виготовлення бланків декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру» від 08.02.2012 р. № 64 бланки антикорупційної декларації виготовляються самостійно особами, які заповнюють і подають цю декларацію, шляхом роздруківки або копіювання їх (включаючи примітку) на папері формату А4 за формою, наведеною в додатку до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 р. № 3206-VI.

Відділ кадрової роботи,
запобігання та виявлення корупції

 

 

Способи припинення діяльності громадського об'єднання
1. Припинення діяльності громадського об'єднання здійснюється:
1) за рішенням громадського об'єднання, прийнятим вищим органом управління громадського об'єднання, шляхом саморозпуску або реорганізації шляхом приєднання до іншого громадського об'єднання такого самого статусу;
2) за рішенням суду про заборону (примусовий розпуск) громадського об'єднання.
2. Припинення діяльності громадського об'єднання зі статусом юридичної особи має наслідком припинення цієї юридичної особи у порядку, встановленому Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.
3. Якщо вартості майна громадського об'єднання зі статусом юридичної особи, яке безпосередньо здійснює підприємницьку діяльність і щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такого громадського об'єднання відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Добровільне припинення діяльності громадського об'єднання.
1. Громадське об'єднання має право у будь-який час прийняти рішення про припинення своєї діяльності (саморозпуск).
2. Діяльність громадського об'єднання без статусу юридичної особи вважається припиненою з дня отримання повідомлення про таке рішення від особи, уповноваженої представляти це об'єднання, уповноваженим органом з питань реєстрації. На підставі зазначеного повідомлення уповноважений орган з питань реєстрації вносить відомості про припинення діяльності зазначеного громадського об'єднання до Реєстру громадських об'єднань.
3. Рішення про саморозпуск громадського об'єднання приймається у порядку, встановленому статутом цього об'єднання. Вищий орган управління, який прийняв рішення про саморозпуск громадського об'єднання, створює ліквідаційну комісію або доручає керівному органу здійснювати повноваження ліквідаційної комісії для проведення припинення громадського об'єднання як юридичної особи, а також приймає рішення щодо використання коштів та майна громадського об'єднання після його ліквідації відповідно до статуту.
4. Громадське об'єднання подає (надсилає) рішення про саморозпуск громадського об'єднання до уповноваженого органу з питань реєстрації.
Реорганізація громадського об'єднання.
1. Реорганізація громадського об'єднання, яке має статус юридичної особи, здійснюється шляхом його приєднання до іншого громадського об'єднання такого самого статусу. Реорганізація здійснюється на підставі рішення громадського об'єднання, яке приєднується, про припинення діяльності з приєднанням до іншого об'єднання та рішення громадського об'єднання, до якого приєднуються, про згоду на таке приєднання.
2. Вступ громадської організації або громадської спілки до складу громадської спілки не є реорганізацією громадського об'єднання і не має наслідком припинення його діяльності.
3. Про прийняті рішення щодо реорганізації громадського об'єднання шляхом приєднання реорганізоване громадське об'єднання повідомляє уповноважений орган з питань реєстрації.

Порядок припинення громадського об'єднання
1. Припинення громадського об'єднання включає:
1) припинення внутрішньоорганізаційної діяльності громадського об'єднання;
2) припинення громадського об'єднання як юридичної особи.
2. Припинення діяльності громадського об'єднання розпочинається з дня внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про рішення громадського об'єднання про саморозпуск розпочинається припинення громадського об'єднання як юридичної особи та набуває повноважень ліквідаційна комісія, та частині шостій статті 27 Закону України "Про громадські об'єднання", з дня набрання законної сили рішенням суду про заборону цього громадського об'єднання. З цього ж дня припиняється членство (участь) у громадському об'єднанні.
3. Припинення внутрішньо-організаційної діяльності громадського об'єднання, у тому числі передання до відповідних архівних установ документації громадського об'єднання, здійснюється протягом 60 днів з дня, зазначеного у частині другій цієї статті. Протягом встановленого часу управління поточними справами громадського об'єднання, спрямованими на припинення його діяльності, здійснює керівний орган громадського об'єднання. Після завершення зазначених дій діяльність керівного органу громадського об'єднання припиняється (за винятком покладених на нього повноважень ліквідаційної комісії, комісії з реорганізації).
4. Припинення громадського об'єднання як юридичної особи не може бути зупинено або скасовано цим об'єднанням після дня, зазначеного у частині другій цієї статті.
5. У разі прийняття судом рішення про припинення юридичної особи громадського об'єднання з підстав, зазначених у Законі України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", громадське об'єднання протягом шести місяців в довільній формі повідомляє уповноважений орган з питань реєстрації про продовження діяльності без статусу юридичної особи та надає відомості про особу (осіб), уповноважену представляти громадське об'єднання, в обсязі, визначеному пунктом 3 частини другої статті 16 Закону України "Про громадські об'єднання".
6. У разі неотримання уповноваженим органом з питань реєстрації протягом шести місяців повідомлення громадського об'єднання про продовження діяльності без статусу юридичної особи уповноважений орган з питань реєстрації вносить до Реєстру громадських об'єднань запис про припинення діяльності громадського об'єднання.

Начальник реєстраційної служби А.В.Куслаєнко

I. Складання тексту статуту.
Статут громадського затверджується на установчих зборах засновників.
Відповідно до статті 11 Закону статути громадських об'єднань мають містити такі розділи:
• загальні положення;
• найменування громадського об'єднання та за наявності скорочене найменування;
• мета (цілі) та напрями діяльності громадського об'єднання;
• порядок набуття і припинення членства (участі) у громадському об'єднанні, права та обов'язки його членів (учасників);
• повноваження керівника, вищого органу управління, інших органів управління (далі - керівні органи) громадського об'єднання, порядок їх формування та зміни складу, термін повноважень, а також порядок визначення особи, уповноваженої представляти громадське об'єднання, та її заміни (для громадських об'єднань, що не мають статусу юридичної особи);
• порядок звітування керівних органів громадського об'єднання перед його членами (учасниками);
• порядок оскарження рішень, дій, бездіяльності керівних органів громадського об'єднання та розгляду скарг;
• джерела надходження і порядок використання коштів та іншого майна громадського об'єднання;
• порядок створення, діяльності та припинення діяльності відокремлених підрозділів громадського об'єднання (у разі їх створення громадським об'єднанням, яке має намір здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи);
• порядок внесення змін до статуту;
• порядок прийняття рішення щодо саморозпуску або реорганізації громадського об'єднання, а також щодо використання його коштів та іншого майна, що залишилися після саморозпуску, - для громадського об'єднання, яке має намір здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи.
У статуті громадських об’єднань можуть бути передбачені додаткові положення, щодо утворення, діяльності і саморозпуску чи реорганізації громадського об’єднання, що не суперечать закону.
І.1. Загальні положення.
Статтею 1 Закону, зокрема, визначено, що:
• громадське об'єднання - це добровільне об'єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів.
• громадське об'єднання за організаційно-правовою формою утворюється як громадська організація або громадська спілка.
• громадська організація - це громадське об'єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи.
• громадська спілка - це громадське об'єднання, засновниками якого є юридичні особи приватного права, а членами (учасниками) можуть бути юридичні особи приватного права та фізичні особи.
Залежно від того, хто є засновниками та членами громадського об’єднання приймаються рішення про утворення громадської організації (засновниками та членами (учасниками) є фізичні особи) або громадської спілки (засновниками є юридичні особи приватного права, а членами (учасниками) можуть бути юридичні особи приватного права та фізичні особи).
Громадська організація (або громадська спілка) «_________________» (вказати власну назву громадської організації (або громадської спілки)) є добровільним громадським об'єднанням, яке здійснює____________________________ (вказати основну мету діяльності).

Громадська організація (або спілка) утворена (вказати рішення яким створене громадське об’єднання) (вказати орган який прийняв рішення про створення) від _____№ _____. (у разі правонаступництва слід вказувати такі відомості: ГО є правонаступником______________________ (вказати юридичну особу, що ліквідувалась)_______________________ (вказати вид розпорядчого акта)_______________________ (вказати орган який його видав) від _______№________).

Громадська організація (або спілка) у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про громадські об’єднання», іншими нормативно-правовими актами, а також цим Статутом.
Найменування громадського об'єднання та за наявності - скорочене найменування.
Найменування громадського об'єднання складається з двох частин - загальної та власної назв. У загальній назві зазначається організаційно-правова форма громадського об'єднання («громадська організація», «громадська спілка»).
Ця вимога пов'язана із загальними вимогами до найменування юридичних осіб, які встановлені статтею 90 Цивільного кодексу та деталізовані Наказом Міністерства юстиції України від 05.03.2012 № 368/5 «Про затвердження Вимог щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05.03.2012 за №367/20680.
На відміну від практики за старим Законом, який допускав такі назви: «Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська спілка підприємців», новий Закон забороняє таке найменування, і воно має викладатись таким чином: «громадська організація «Всеукраїнська спілка підприємців».
Найменування громадського об'єднання викладається державною мовою. Громадське об'єднання може також викласти свою власну назву, поряд з державною мовою, іноземною мовою або мовою національної меншини.
Слід звернути увагу на те, що перекладається на найменування, а назва. Отже, з найменування «громадська організація «Друзі лісу» буде перекладена лише власна назва «Друзі лісу».
Власна назва громадського об'єднання не повинна бути тотожною власним назвам інших зареєстрованих громадських об'єднань або громадських об'єднань, повідомлення яких прийнято в установленому цим Законом порядку.
Ця норма покликана обмежити зловживання відомими «брендами» недобросовісними громадянами. Тому, у разі, якщо наявна громадська спілка з власною назвою, наприклад, «Об'єднання вчених цивілістів», а подані на реєстрацію документи громадської організації «Спілка вчених цивілістів», у реєстрації такого громадського об'єднання має бути відмовлено.
Власна назва громадського об'єднання не може містити:
1) найменування органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, складових найменувань цих органів (міністерство, агентство, служба, інспекція, комітет, адміністрація, прокуратура, суд);
2) власну назву громадського об'єднання, діяльність якого заборонена в судовому порядку (протягом трьох років після набрання відповідним рішенням суду законної сили);
3) інші позначення, використання яких обмежено законом.
Власна назва громадського об'єднання не може містити слова «державний», «комунальний» та похідні від них. Власна назва навчального закладу, установи чи організації у власній назві громадського об'єднання може використовуватися лише за згоди відповідного навчального закладу, установи чи організації. Для реалізації цієї норми до документів, визначених частиною третьою статті 12 і частиною шостою статті 14, слід подавати також письмову згоду відповідного навчального закладу, установи чи організації на використання у власній назві громадського об'єднання власної назви навчального закладу, установи чи організації.
Забороняється використання у власній назві громадського об'єднання історичних державних найменувань, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Власна назва громадського об'єднання має містити інформацію про статус громадського об'єднання («дитяче», «молодіжне», «всеукраїнське») та може містити інформацію про його вид («екологічне», «правозахисне» тощо). Тому, для новоутвореної молодіжної громадської організації найменування повинно викладатись, наприклад, таким чином: «громадська організація «Молодіжне об'єднання ГУРТ». Громадське об'єднання зі статусом «дитяче» та «молодіжне» утворюється у порядку, визначеному Законом, з урахуванням чинного Закону України «Про молодіжні та дитячі громадські організації». Якщо громадська організація уже при створенні планує набути всеукраїнського статусу, її засновники зобов'язані вказати слово «всеукраїнська» у власній назві. Тому, найменування громадської організації повинно бути викладене таким чином (приклад): «Громадська організація «Всеукраїнська організація захисників безпритульних тварин».
Власна назва громадського об'єднання може містити ім'я (псевдонім) фізичної особи за умови попередньої письмової згоди цієї особи або її спадкоємців, засвідченої в установленому законом порядку, якщо інше не передбачено законом.
Громадське об'єднання має право на використання свого найменування з моменту реєстрації або прийняття в установленому цим Законом порядку повідомлення про його утворення. Забороняється використання найменування громадського об'єднання фізичними та юридичними особами, які не належать до цього громадського об'єднання, без згоди такого громадського об'єднання для цілей, не пов'язаних з діяльністю цього громадського об'єднання.
Громадське об'єднання може також мати скорочене найменування, яке визначається рішенням його установчих зборів або вищого органу управління - з'їзду, конференції, загальних зборів тощо (далі - вищий орган управління).
Зміна найменування громадського об'єднання здійснюється на засіданні вищого органу управління такого об'єднання з додержанням вимог Закону та статуту об'єднання (за наявності).

 

 

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua