• Головна
  • Соціальне забезпечення населення
  • Пенсійне забезпечення

Пенсійне забезпечення

Особливості перерахунку пенсій з 1 квітня 2019 року

З 01 квітня органами Пенсійного Фонду проведено автоматичний перерахунок пенсій (без додаткового звернення громадян) тим особам,які набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим – третім статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон).
Вказана правова норма передбачає наступні перерахунки пенсій:
1. З урахуванням не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії;
2. З урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) не раніше ніж через 2 роки після призначення (попереднього перерахунку) – у разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менше як 24 місяці.
Умови проведення перерахунку:
1. Пенсія призначена до 01.04.2017;
2. Пенсія призначена на умовах або порядку визначених Законом: за віком, по інвалідності, пільгові пенсії, по вислузі років (за умови, що пенсіонер досяг пенсійного віку).
3. Від останнього місяця, зарахованого до страхового стажу до 01.03.2019 минуло не менше 24 календарних місяців.
До страхового стажу буде зараховано не враховані періоди страхового стажу, починаючи з 01.01.2004 року (але не раніше місяця, по який вже враховано страховий стаж) по 28 лютого 2019 року.
Перерахунок проводиться як працюючим, так і непрацюючим пенсіонерам.
Нагадаємо, що страховий стаж – період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Для автоматичного перерахунку використані індивідуальні дані персоніфікованого обліку.
Одержувачам пенсій за вислугою років, які не досягли пенсійного віку такі перерахунки будуть проводитись після досягнення пенсійного віку.
Звертаємо увагу! Пенсіонери, які вийшли на пенсію після 01 квітня 2017 року, як і раніше, матимуть право звернутись за перерахунком з відповідною заявою до органів Фонду після того, як з дати призначення (або останнього перерахунку) сплине два роки, або такий перерахунок буде проведено в автоматичному порядку з квітня наступного року.
При цьому, відповідно до статті 45 Закону перерахунки по заяві проводяться у наступні строки:
• з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно,
• з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.
Автоматично перераховані пенсії пенсіонери отримають вже в квітні.

 

Костянтинівсько - Дружківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області

ПОВІДОМЛЯЄ,
ЩО ВИПЛАТА ПЕНСІЙ ЛИПНЯ МІСЯЦЯ 2018 РОКУ ЗАВЕРШУЄТЬСЯ.

25 липня п.р. головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області повністю профінансовано виплату пенсій через поштові відділення. Наші коллеги з «Укрпошти» забезпечать доставку цих коштів додому або їх виплату безпосередньо у відділеннях у найближчі два дні.
У цей же термін буде завершено зарахування пенсійних виплат липня на банківські рахунки пенсіонерів.
Зміщення графіку фінансування виплат зумовлено касовими розривами надходження єдиного соціального внеску до бюджету Пенсійного фонду.
Вже з 4 серпня управління Фонду області розпочинають фінансування та виплату пенсії серпня місяця відповідно до встановленого графіку виплати.

 

Костянтинівське об'єднане управління Пенсійного фонду України повідомляє: 08.11.2017 року прийнята Постанова Кабінету Міністрів України № 821 "Деякі питань функціонування органів Пенсійного фонду України".
Постановою передбачається реорганізація шляхом злиття Костянтинівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України та Управління Пенсійного фонду України в м. Дружковці.
Новостворене управління буде мати назву Костянтинівсько-Дружківське об'єднане управління Пенсійного фонду України з центральним офісом в м. Костянтинівці.

 

Костянтинівське об’єднане управління Пенсійного фонду Донецької області нагадує про можливість використання електронних послуг Веб-порталу Пенсійного фонду України при формуванні декларації про доходи за 2017 рік.
Держслужбовці, працівники органів місцевого самоврядування, працівники поліції, прокуратури, суду та військовослужбовці, керівники державних органів та установ за допомогою ЕЦП (електронно-цифрового підпису) або електронного ключа мають зручну можливість швидко зареєструватися на Порталі та отримати необхідні відомості про заробітну плату для заповнення е-декларації.

Для реєстрації необхідно перейти за адресою в мережі Internet: http://portal.pfu.gov.ua та в пункті головного меню «Вхід» обрати закладку «За ЕЦП».
Далі необхідно:
- вибрати з випадаючого меню АЦСК та обрати ключ, який знаходиться на будь-якому носії (флешка чи жорсткий диск комп’ютера);
- внести пароль до ключа та натиснути кнопку «Увійти з ЕЦП».
В такий спосіб швидко та зручно потрапляємо до «Особистого кабінету», в якому наявна інформація, накопичену в базах даних персоніфікованого обліку для заповнення е-декларації.
Користувачі Веб-ресурсу без черг і зайвих витрат часу також можуть скористатись наступними електронними послугами:
 здійснювати контроль за даними, що вносяться до системи персоніфікованого обліку та впливають на пенсійні права (для працюючих);
 отримувати відомості з власної пенсійної справи (для пенсіонерів) щодо суми призначеної пенсії, з урахуванням усіх встановлених надбавок, виду пенсії, закінчення строку виплати пенсії тощо;
 подавати заяву – запит на попереднє замовлення паперових документів, а саме: виписки з системи персоніфікованого обліку (ОК-5, ОК-7), виписки з пенсійної справи (для пенсіонерів), виписки про стан розрахунків з ПФУ (для страхувальників);
 подавати скарги до органів Пенсійного фонду;
 подавати заяви про призначення пенсії до органів Пенсійного фонду;
 подавати заяви про перерахунок пенсії у зв’язку з набутим страховим стажем до органів Пенсійного фонду (для пенсіонерів);
 записатися на прийом до органу Пенсійного фонду з можливістю вибору часу, зручного для відвідування Фонду.

 

Костянтинівське об’єднане управління Пенсійного фонду України звертає увагу приватних підприємців, віднесених до першої групи платників єдиного податку, що з січня цього року надана можливість сплачувати єдиний внесок за місяць у сумі не менше половини мінімального страхового внеску, тобто 352,00 грн. замість 704,00 грн.
Проте, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, як повний місяць, необхідно сплатити єдиний внесок в сумі не меншій ніж мінімальний страховий внесок, а саме 704,00 грн.
Підприємці повинні усвідомлювати, що при умовах сплати ЄСВ в розмірі 352,00грн. період здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу зарахується пропорційно до сплачено єдиного внеску, тобто до страхового стажу зарахується тільки півроку. В подальшому, зазначена ситуація може негативно вплинути на:
- визначення права на пенсію за віком та її розмір;
- призначення допомоги по безробіттю в центрі зайнятості;
- призначення соціальних виплат в управлінні соціального захисту населення.
Пам’ятайте, що майбутня пенсія залежить тільки від Вас!
За консультацією з питання наявності страхового стажу можна звернутися за адресою: вул. Ціолковського, 25, 2 поверх, 212 каб. або за телефоном 2-81-58, 2-83-43.
Костянтинівське ОУПФУ


Константиновское объединенное управление Пенсионного фонда Украины Донецкой области предоставляет жителям города и района электронные услуги Веб-портала http://portal.pfu.gov.ua/.
Преимущество пользования электронными услугами Портала заключается в возможности удаленно взаимодействовать с Пенсионным фондом, сведя к минимуму его личное посещение. В частности, зарегистрировавшись на Веб-портале ПФУ, с помощью личного кабинета, можно получать такие основные услуги:
 Выписка из системы персонифицированного учета (ОК-5, ОК-7).
Платятся ли за Вас налоги в ПФУ? Правильно ли подаются данные о стаже, заработке, ФИО и пр. работодателем в отчетности? Подаются ли вообще эти данные Вашим предприятием? Именно такую информацию можно увидеть персонально о себе на Веб-портале. Если о наличии каких-либо проблем Вам станет известно только в процессе оформления пенсии, то решать их будет поздно. Поэтому наиболее разумным является постоянный контроль своих персональных данных.
 Выписка из пенсионного дела.
Пенсионерам интересно будет узнать на сколько повысили пенсию или когда она будет выплачена и в каком размере? Что входит в размер пенсии, какие доплаты, какой страховой стаж учтен при назначении размера пенсии?
Предварительный заказ бумажных документов.
С помощью Портала заполняете заявку, получаете подтверждение и приходите в оговоренное время уже за готовыми документами. Или получаете их почтой (как электронной, так и обычной).
Формировать обращение по любому вопросу и получать ответ на него.
Разве не удобно просто написать на Веб-портале свой вопрос и получить ответ на него не тратя время на посещение Пенсионного фонда и нервы на стояние в очереди? Ответ очевиден.
Также на Веб-портале можно предварительно записаться на прием к руководителю и выбрать по электронному графику удобное для Вас время приема. В указанный день и час Вас примут согласно Вашей записи.
Итак, для того чтобы зарегистрироваться на Веб-портале необходимо взять с собой паспорт, идентификационный код и лично обратиться за получением кода регистрации на Портале в наше управление по адресу: ул.Циолковского, 25, каб.110, каб. 212 (тел.: 2-81-58, 2-83-43).
Вниманию обладателей электронно-цифровой подписи!
Кроме всех перечисленных услуг, у Вас есть возможность подать в электронном виде заявление на новое назначение пенсии или подать заявление на перерасчет уже назначенной.
Зарегистрироваться на Веб-портале с электронно-цифровой подписью просто:
Шаг 1 Зайди на portal.pfu.gov.ua. Нажми «Реєстрація на порталі». Заполни форму (надо указать свой электронный адрес).
Шаг 2 Зайди на электронный ящик. Получи письмо о подтверждении регистрации, перейди по ссылке и авторизируйся. Пользуйся услугами Веб-портала!
Константиновское ОУПФУ

 

 ВЕБ-портал электронных услуг Пенсионного фонда Украины

Каждый, кто работает, может проверить на веб-портале информацию из персональной карточки в системе персонифицированного учета, а пенсионер-узнать свой размер пенсии зайдя на страницу в сети Интернет http://portal.pfu.gov.ua
Каким образом обычный человек может воспользоваться этим ресурсом?
Органы Пенсионного фонда делают все для того, чтобы сделать удобными, понятными и функциональными сервисы, адресованные не только пенсионерам или работодателям, но и всем гражданам.
Веб-портал выполняет две наиболее важные функции:
• первая – предоставление общей информации в сфере социальных и пенсионных услуг. На веб-портале размещены образцы заявлений, бланков, других необходимых документов для назначения(перепасчета) пенсии, что дает возможность распечатать или заполнить их в электронном виде.
• вторая – зарегистрировавшись на портале, каждый человек имеет вожможность, не выходя из дома, используя возможности сети Интернет:
- записаться на приём в удобное время;
- отследить состояние своей персональной карточки, правильность и полноту информации, которую подаёт работодатель и своевременно требовать от работодателя исправления допущенных ошибок и уплаты взносов, чтобы не потерять ни одного дня страхового стажа во время назначения (перерасчета) пенсии;
- пенсионеры могут ознакомиться с размером пенсии.

Где можно ознакомиться с условиями регистрации на веб-портале?
В Положении про организацию приёма и обслуживания лиц, которые обращаются в органы Пенсионного фонда Украины, утвержденного постановлением ПФУ от 30.07.2015 №13-1, подробно изложены условия регистрации пользователей электронных услуг на веб-портале.
Что даёт регистрация на портале Пенсионного фонда Украины?
После регистрации каждый человек имеет возможность свободного доступа к своей персональной карточке и ведомостям, которые накапливаются с 01.07.2000 года по зарплате и стажу по всем работодателям, а пенсионер, кроме этого, может познакомиться с пенсионными выплатами.
Чтобы стать пользователем электронных сервисов веб-портала и в любое время получать подробную инмормацию, следует позаботиться о соблюдении законодательства о защите персональных данных. Для этого необходимо обратиться с заявлением о доступе к веб-порталу в Константиновское объединенное управление Пенсионного фонда Украины по адресу: ул.Циолковского, 25 каб, 110, тел.: 2-81-58.
После регистрации заявления работник ПФУ выдаст вам регистрационный номер, который применяется при личной регистрации на сайте веб-портала.
Во время регистрации человек сам придумывает логин и пароль для входа в систему, что и является защитой от несанкционированного доступа других пользователей

 

 

Стаття 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування»

(далі - Закон України №1058)

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення: чоловіками 60 років, жінками 55 років та наявності страхового стажу не менш 5 років.

Стаття 13. ЗУ «Про пенсійне забезпечення». Пенсії за віком на пільгових умовах:

На пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи:

 а) працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць:

 чоловіки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах;

 жінки - після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

 Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожний повний рік такої роботи чоловікам і на 1 рік 4 місяці - жінкам;

 б) працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць:

 чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах;

 жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

 Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи - жінкам;

 в) трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі;

 г) жінки, які працюють трактористами-машиністами, машиністами будівельних, шляхових і вантажно-розвантажувальних машин, змонтованих на базі тракторів і екскаваторів, - після досягнення 50 років і при загальному стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 15 років на зазначеній роботі;

 д) жінки, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 50 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років за умови виконання встановлених норм обслуговування.

 Норми обслуговування для цих цілей встановлюються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України;

 е) жінки, зайняті протягом повного сезону на вирощуванні, збиранні та післязбиральній обробці тютюну,- після досягнення 50 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років;

 є) робітниці текстильного виробництва, зайняті на верстатах і машинах, - за списком виробництв і професій, затверджуваним у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, - після досягнення 50 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років;

 ж) жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей, - незалежно від віку і трудового стажу, в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України;

 з) водії міського пасажирського транспорту (автобусів, тролейбусів, трамваїв) і великовагових автомобілів, зайнятих у технологічному процесі важких і шкідливих виробництв:

 чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи 25 років, в тому числі на зазначеній роботі не менше 12 років 6 місяців;

 жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи 20 років, в тому числі на зазначеній роботі не менше 10 років. 

 Порядок пенсійного забезпечення осіб, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених законодавством, що діяло раніше, визначається статтею 100 даного Закону.

Стаття 14. ЗУ «Про пенсійне забезпечення». Особливості пенсійного забезпечення

працівників, зайнятих на підземних і відкритих гірничих роботах та в металургії.

Працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на цих роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 20 років. Такий же порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничо-рятувальних частин) на шахтах по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або знаходяться в стадії ліквідації, але не більше 2 років.

 При наявності стажу на підземних роботах менше 10 років у чоловіків і менше 7 років 6 місяців у жінок за кожний повний рік цих робіт пенсійний вік, передбачений статтею 12 цього Закону, знижується на 1 рік.

Стаття 24. Закон України №1058.

Періоди, з яких складається страховий стаж

1. Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

До страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності або у зв'язку з втратою годувальника, крім наявного страхового стажу, зараховується також на загальних підставах відповідно період з дня встановлення інвалідності до досягнення застрахованою особою віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, та період з дня смерті годувальника до дати, коли годувальник досяг би віку, передбаченого статтею 26 цього Закону.

Період, протягом якого особа, яка підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, включається до страхового стажу. ( Частину першу статті 24 доповнено абзацом згідно із Законом № 2505-IV ( 2505-15 ) від 25.03.2005 )

Час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до страхового стажу для призначення пенсії за віком, а також до страхового стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах. ( Частину першу статті 24 доповнено абзацом четвертим згідно із Законом № 345-VI ( 345-17 ) від 02.09.2008 )

2. Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

3. Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду, відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

У разі якщо зазначену доплату не було здійснено, до страхового стажу зараховується період, визначений за кожний місяць сплати страхових внесків за формулою:

ТП = Св : В, де:

ТП - тривалість періоду, що зараховується до страхового стажу та визначається в місяцях;

Св - сума фактично сплачених страхових внесків за відповідний місяць;

В - мінімальний страховий внесок за відповідний місяць.

Періоди роботи після призначення пенсії зараховуються до страхового стажу на загальних підставах.

Страховий стаж враховується в одинарному розмірі, крім випадків, передбачених цим Законом.

За кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників ( 36-2003-п ), затвердженим Кабінетом Міністрів України, зайнятість на яких давала та дає право на пенсію на пільгових умовах, до страхового стажу додатково зараховується по одному року. ( Частину третю статті 24 доповнено абзацом десятим згідно із Законом № 345-VI ( 345-17 ) від 02.09.2008 )

4. Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом. 

Стаття 25 Закон України №1058. Коефіцієнт страхового стажу

 1. Коефіцієнт страхового стажу, що застосовується для обчислення розміру пенсії, визначається із заокругленням до п'яти знаків після коми за формулою: 

 См х Вс Кс = ------------, де:

 100% х 12 

 Кс - коефіцієнт страхового стажу; 

 См - сума місяців страхового стажу; 

 Вс - визначена відповідно до цього Закону величина оцінки одного року страхового стажу (у відсотках). За період участі 

тільки в солідарній системі величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1,35%, а за період участі в солідарній і накопичувальній системах пенсійного страхування - 1,08%. 

 Для особи, яка брала участь у солідарній і накопичувальній системах, визначається один коефіцієнт страхового стажу як сума коефіцієнта страхового стажу за період участі тільки в солідарній системі та коефіцієнта страхового стажу, визначеного за період участі в солідарній і накопичувальній системах. 

 2. Коефіцієнт страхового стажу з урахуванням періодів до набрання чинності цим Законом не може перевищувати 0,75, а з урахуванням страхового стажу - 0,85.

Стаття 27. Закон України №1058. Розмір пенсії за віком

1. Розмір пенсії за віком визначається за формулою: 

 П = Зп х Кс, де:

 П - розмір пенсії, у гривнях; 

 Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях; 

 Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону. 

 2. За бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону.

При цьому частина вом, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених законом для відповідних категорійпенсіонерів, та не може бути нижчою, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяли на день набрання чинності цим Законом. 

Стаття 28. Закон України №1058. Мінімальний розмір пенсії за віком

1. Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок - 20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

За кожний повний рік страхового стажу понад 25 років чоловікам і 20 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону, але не більше ніж на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком, зазначеного в абзаці першому цієї частини. ( Абзац другий частини першої статті 28 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2505-IV ( 2505-15 ) від 25.03.2005 )

Мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" ( 345-17 ), та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників ( 36-2003-п ), затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. ( Частину першу статті 28 доповнено абзацом третім згідно із Законом № 345-VI ( 345-17 ) від 02.09.2008; із змінами, внесеними згідно із Законом № 1564-VI ( 1564-17 ) від 25.06.2009 ) ( Частина перша статті 28 в редакції Закону № 2291-IV ( 2291-15 ) від 23.12.2004 )

2. За наявності страхового стажу меншої тривалості, ніж передбачено частиною першою цієї статті, пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.

3. Мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом першим частини першої цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом. ( Статтю 28 доповнено частиною третьою згідно із Законом № 2505-IV ( 2505-15 ) від 25.03.2005 ) ( Дія статті 28 поширюється на пенсіонерів, яким пенсію призначено до набрання чинності Законом № 2291-IV ( 2291-15 ) від 23.12.2004 )

 

 

 

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua