• Головна
  • Соціальне забезпечення населення
  • Центр зайнятості

Центр зайнятості

слайд 

 

Адреса центру зайнятості: 

85110, площа Перемоги, 8

Тел.:+380 (6272)2-12-90, факс +380 (6272)2-12-90

EmailЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Веб-сайт: http://www.dcz.gov.ua

www.facebook.com/Костянтинівський міський центр зайнятості

Графік роботи:

• понеділок-четвер — з 8.00 до 17.00;

• п’ятниця — з 8.00 до 15.45;

• перерва: згідно з графіком;

• вихідний: субота, неділя

Заходи на лютий 2020

Донецька обласна служба зайнятості постійно розширює свої послуги та активно співпрацює з міжнародними організаціями, які впроваджують різноманітні грантові програми з метою стимулювання і розвитку малого та середнього бізнесу в Україні, створення нових робочих місць, розв’язання проблем внутрішньо переміщених осіб та населення, постраждалого від конфлікту.
На сьогодні актуальними грантовими проектами від міжнародних організацій, які надають фінансову допомогу у започаткуванні і розширенні власної справи, є наступні:
Український Жіночий Фонд за підтримки USAID Агентства США з міжнародного розвитку реалізує проект «Економічні можливості постраждалим від конфлікту». Мета проекту – допомогти людям, постраждалим від конфлікту, заснувати чи перемістити бізнес та підвищити спроможність організацій громадянського суспільства і бізнесменів, які надають підтримку людям, постраждалим від конфлікту – внутрішньо переміщеним особам, демобілізованим учасникам АТО, жінкам і людям з інвалідністю.
Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні здійснює проект «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем внутрішньо переміщених осіб та постраждалого від конфлікту населення в Україні» для мешканців Донецької та Луганської областей та АР Крим. Програма розвитку самозайнятості та Програма розвитку мікропідприємництва надають можливість після участі у тренінгу і вдалого захисту бізнес-плану отримати грант для придбання інструментів і обладнання для впровадження самозайнятості чи підприємництва. Детальна інформація розміщена за посиланням: www.iom.org.ua або за телефонами: 099-539-00-23, 095-919-44-16.
Чеська недержавна гуманітарна організація «Людина в біді» реалізує проект «Гранти для створення робочих місць» за підтримки USAID американського народу, до участі приймаються заявки від підприємств та підприємців, які ведуть бізнес у Бахмутському, Костянтинівському, Мар’їнському, Ясинуватьському районах та містах Авдіївка, Бахмут, Торецьк, Костянтинівка, Селидове, Мар’їнка. Детальна інформація розміщена за посиланням: https:/lgoo.gl/uopMKS.
Додатково всю детальну інформацію по грантовим програмам можна отримати у спеціалістів міських та районних центрів зайнятості Донецької області.
Робота служби зайнятості по інформуванню громадян та підприємців щодо грантових програм триває, зацікавлені особи у повному обсязі отримують інформацію щодо умов участі у проектах.

Костянтинівський міський центр зайнятості (далі "Центр") забезпечує реалізацію завдань, пов’язаних із соціальним захистом населення від безробіття, сприянням громадянам у підборі підходящої роботи, наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг, професійної орієнтації, наданням послуг роботодавцям щодо підбору працівників та інформаційно-консультаційних послуг, а також реалізацією інших завдань, визначених законодавством у сфері зайнятості населення та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, на території м. Костянтинівка.

Центр у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України, постановами Верховної Ради України, указами та розпорядженнями Президента України, декретами, постановами, розпорядженнями Кабінету Міністрів України, наказами та інструкціями Міністерства соціальної політики України, Статутом Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, рішеннями правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, іншими нормативно-правовими актами, наказами, розпорядженнями та інструкціями Державного центру зайнятості, наказами Донецького обласного центру зайнятості, розпорядженнями міського голови, рішеннями міської ради, виконавчого комітету міської ради та Положенням про Краматорський міський центр зайнятості

Положення про центр затверджується директором Донецького обласного центру зайнятості. 

Основними завданнями центру є:

• реєстрація, перереєстрація та ведення обліку громадян, які шукають роботу, та безробітних;

• надання особам, які звертаються до центрів зайнятості, у тому числі, тим, що потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, соціальних послуг, передбачених статтею 7 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття";

• здійснення виплати матеріального забезпечення відповідно до Закону України"Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття";

• надання роботодавцям послуг щодо добору працівників, інформаційно-консультаційних послуг;

• організація професійної підготовки або перепідготовки, підвищення кваліфікації у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, у тому числі в навчальних закладах державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах, організаціях;

• здійснення профілактичних заходів, спрямованих на запобігання настанню страхових випадків;

• координація та контроль діяльності суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні;

• забезпечення цільового використання коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі – Фонд) відповідно до затвердженого кошторису видатків;

• контроль за правильністю витрат за страхуванням на випадок безробіття;

• підготовка пропозицій до проекту бюджетної програми Донецького обласного центру зайнятості, зокрема щодо визначення обсягів надання соціальних послуг незайнятому населенню та безробітним;

• виконання рішень правління Фонду, що стосується діяльності центру.

СТРУКТУРА ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ

Директор міського центру зайнятості:  

Марицька Світлана Вікторівна

  • тел.: +380 (6272)2-12-90

 

Костянтинівський центр зайнятості надає допомогу в створенні відеорезюме

З метою підвищення конкурентоспроможності клієнтів служби зайнятості та покращення співпраці з роботодавцями в роботі Костянтинівського міського центру зайнятості на постійній основі застосовуються форма роботи – відеорезюме. Зазначена форма роботи підвищує ефективність самопрезентації, економії часу та коштів шукача роботи. Послуги по створенню відеорезюме безоплатні.
Відтепер, кожний безробітний має можливість в центрі зайнятості отримати допомогу не тільки в складанні звичайного резюме та розміщенні його на провідних сайтах з пошуку роботи, а й створити коротку самопрезентацію (відеорезюме), яка однозначно зацікавить роботодавця, дозволить йому отримати первинне враження про претендента та прийняти рішення про призначення особистої зустрічі, що збереже його час та кошти.
Тож запрошуємо усіх роботодавців та шукачів роботи долучитись до інноваційних соціальних послуг, що надаються Костянтинівським міським центром зайнятості.

ГРАФІК
проведення Прямої телефонної лінії з населенням
керівниками Костянтинівського міського центру зайнятості на 2020 рік

 

ГРАФІК
проведення особистого прийому громадян
керівниками Костянтинівського міського центру зайнятості на 2020 рік

 

Провідний юрисконсульт

Збітнєва Ольга Ігоревна

тел.: +380 (6272)2-20-30

каб. №5

Особистий прийом громадян:четвер з 10-00 до 14-00

Основними завданнями є :

• Забезпечення правильного застосування в Костянтинівському міському центрі зайнятості нормативно-правових актів та інших документів, подання директору пропозиції щодо вирішення правових питань, пов'язаних з діяльністю установи.

• Розробка та участь у розробленні проектів актів та інших документів з питань діяльності установи.

• Координація роботи, пов’язаної з укладенням договорів з господарської діяльності.

• Прийняття участі у забезпеченні захисту майнових прав і законних інтересів міського центру зайнятості в разі невиконання чи неналежного виконання договірних зобов'язань.

• Ведення претензійної та позовної роботи, проведення аналізу її результатів.

• Розгляд матеріалів про відшкодування матеріальної шкоди за рахунок винних осіб, що готуються відповідними структурними підрозділами на основі економіко-правового аналізу даних бухгалтерського обліку і статистичної звітності, інших документів фінансово-господарської діяльності та матеріалів перевірок, проведених правоохоронними і контролюючими органами.

Міський центр зайнятості має відділи:

Відділ організації працевлаштування населення

Начальник відділу:Кортяк Тетяна Сергіївна

тел.: +380 (6272) 2-11-83

Особистий прийом громадян:середа з 10-00 до 14-00

Основними завданнями відділу є:

організація діяльності з питань сприяння у працевлаштуванні незайнятим громадянам, дотримання вимог чинного законодавства про зайнятість та соціальне страхування на випадок безробіття при наданні послуг клієнтам;
Функції відділу:

забезпечення дотримання законодавства про зайнятість та загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття;
Відділ активної підтримки безробітних

Начальник відділу:Палько Наталія Анатоліївна

тел.: +380 (6272) 2-00-02

Особистий прийом громадян: середа з 10-00 до 14-00

Основними завданнями відділу є забезпечення реалізації на території міста активних заходів державної політики зайнятості:

• Організація профорієнтаційної роботи з різними категоріями населення, в тому числі з учнівською молоддю, інвалідами, внутрішньо переміщеними особами, а саме проведення інформаційних, орієнтаційних семінарів, семінарів з техніки пошуку роботи, семінарів гендерної спрямованості, семінарів для молоді та інших категорій, профорієнтаційних уроків зі школярами, Днів відкритих дверей центру зайнятості, Ярмарків професій, Ярмарків кар’єри, презентацій учбових закладів, курсів навчання та професій, виїзних заходів для школярів, для осіб з обмеженими фізичними можливостями та для внутрішньо переміщених осіб;

• Організація професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних на замовлення роботодавців та під самозайнятість, провадження підприємницької діяльності:

- надання клієнтам центру зайнятості рекомендацій щодо вибору або зміни професії, визначення профілю підготовки чи перепідготовки з урахуванням стану здоров’я, побажань, здібностей та можливостей безробітних, а також потреб на регіональному ринку праці;

- направлення безробітних на навчання в учбові заклади, на підприємства, в установи, в організації, в центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

• Сприяння самозайнятості громадян:

- проведення інформаційних, орієнтаційних семінарів з орієнтації безробітних на підприємницьку діяльність;

- організація навчання безробітних основам бізнес-планування в учбових закладах міста та регіону;

- здійснення безробітним одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

Організація роботи щодо підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями.

Організація роботи щодо видачі ваучерів встановленим категоріям осіб для підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.

Впровадження нових сучасних інструментів співпраці роботодавця з претендентом: відеорезюме та онлайн-співбесіда.

Відділ взаємодії з роботодавцями

Начальник відділу:Тулубінська Маргарита Йосипівна

тел.: +380 (6272)2-07-62

Особистий прийом громадян:середа з 10-00 до 14-00

Основними завданнями відділу є :

• Організація роботи центру зайнятості з питань збору вакансій, вивчення потреб роботодавців у кадрах та укомплектування персоналом підприємств особами з числа тих, що шукає роботу.

• Інформування роботодавців у відповідності з профілем підприємств про професійно-кваліфікаційний склад осіб, які зареєстровані в центрі зайнятості.

• Надання соціальних послуг роботодавцям щодо:

- інформування про стан, основні тенденції та процеси на міському ринку праці;

- вивчення потреб роботодавця та надання допомоги щодо укомплектування підприємств персоналом;

- професійного навчання безробітних на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця як у навчальних закладах, так і безпосередньо на виробництві;

- здійснення на замовлення роботодавця підбору необхідних працівників із використанням психодіагностичних методик;

- сприяння укомплектуванню кадрами підприємств, установ, організацій, інших роботодавців шляхом працевлаштування безробітних на нові робочі місця з компенсацією єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

- надання комплексу спеціальних послуг у розв'язанні проблеми роботи із трудовим колективом в ситуації запланованого вивільнення працівників;

- проведення семінарів для керівників підприємств, бухгалтерів та представників кадрових служб;

• Здійснення збору інформації про вакансії, її систематизація, обробка, введення до банку оперативних вакансій та контроль за їх заповненням.

• Здійснення реєстрації договорів з роботодавцями на проведення оплачуваних громадських та інших робіт тимчасового характеру.

• Організація роботи, пов'язаної з проведенням ярмарків вакансій, Круглих столів, Днів роботодавців, Днів центру зайнятості, Днів кар'єри, конференцій, залучення до вказаних заходів роботодавців та інших соціальних партнерів.

• Здійснення розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним особам.

ВИДИ ПОСЛУГ, ЯКІ НАДАЄ РОБОТОДАВЦЯМ ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ

Компенсація єдиного соціального внеску

Роботодавцю, який працевлаштовує громадян, що недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці або суб’єкту малого підприємництва пріоритетних видів економічної діяльності, які працевлаштовують безробітних на нові робочі місця строком не менше ніж на два роки за направленням центру зайнятості, щомісяця протягом року компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, за який він сплачений, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Компенсація єдиного соціального внеску (ЄСВ) для роботодавців – це суттєва фінансова підтримка і стимул до розвитку бізнесу та створення нових робочих місць.

Компенсація витрат роботодавцю не здійснюється у разі, коли роботодавець: має заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування; визнаний в установленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство.

Порядоккомпенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування регулюється Законом України «Про зайнятість населення» (стаття 26,частина друга статті 27) та Порядком затвердженим від 15. 04.2013 № 347.

Організація громадських та інших робіт тимчасового характеру

Громадські роботи ― вид суспільно корисних оплачуваних робіт в інтересах територіальної громади, які організовуються для додаткового стимулювання мотивації до праці, матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб і виконуються ними на добровільних засадах. З цією ж метою роботодавці можуть організовувати інші роботи, що носять тимчасовий характер (строком до шести місяців).

Організація громадських робіт здійснюється місцевими державними адміністраціями, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад (далі - місцеві органи влади) за участю територіальних органів із залученням на добровільних засадах роботодавців.

Фінансування організації громадських робіт здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів, роботодавців та інших не заборонених законодавством джерел. У разі залучення зареєстрованих безробітних до громадських робіт фінансування організації таких робіт здійснюється пропорційно рівними частинами за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Порядок організації та проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру регулюєтьсяЗаконом України «Про зайнятість населення»та Порядком затвердженим від 20.03.2013 № 175

Компенсація витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб

Компенсація витрат роботодавцю на оплату праці тривалістю не більше шести календарних місяців надається за умови працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб за направленням базового центру зайнятості на умовах строкових трудових договорів і збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у 2 рази.

Компенсація витрат роботодавцю не здійснюється у разі, коли роботодавець: має заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування; визнаний в установленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство.

Компенсація витрат роботодавця на оплату праці виплачується щомісяця в розмірі фактичних витрат на оплату праці осіб, прийнятих за направленням базових центрів зайнятості, але не вище середнього розміру заробітної плати штатного працівника, що склався у відповідному регіоні за минулий місяць, або обчисленої з неї відповідної суми в разі, коли особа працювала неповний місяць.

Порядок здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб регулюєтьсяЗаконом України «Про зайнятість населення» (частина п’ята статті 24-1) та Порядком затвердженим від 08. 09.2015 № 696.

Право на одноразове отримання ваучера

З метою підтримання конкурентоспроможності особи на ринку праці за сприяння державної служби зайнятості є можливість одноразово отримати ваучер. Ваучер – це документ встановленого зразка, що дає особі відповідно до Закону України «Про зайнятість населення», право на перепідготовку, підготовку на наступному освітньо – кваліфікаційному рівні,спеціалізацію,підвищення кваліфікації у навчальних закладах чи у роботодавця.

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначений законодавством на момент прийняття рішення про видачу ваучера. У разі, коли вартість навчання перевищує максимальну вартість ваучера, громадянин або його роботодавець зможуть здійснити оплату різниці вартості навчання. Оплата ваучера здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття виходячи з фінансових можливостей.

Нормативна база: ст.30 Закону України «Про зайнятість населення» та Порядок видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці від 20.03.2013 року № 207

Для посередників у працевлаштуванні на території України

До послуг з посередництва у працевлаштуванні належать пошук роботи та сприяння у працевлаштуванні особи, добір працівників відповідно до замовлень роботодавців (у тому числі іноземних) у межах укладених з роботодавцями договорів (контрактів).

Перелік суб'єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні, та суб'єктів господарювання, які здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні у інших роботодавців, формується та ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.

Нормативна база: ч. 3 ст. 36 Закону України «Про зайнятість населення»; Порядок формування та ведення переліку суб'єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні, та суб'єктів господарювання, які здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в інших роботодавців від 05.06.2013 № 400

Застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні

Підприємства, установи та організації мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на території України на підставі дозволу, що видається територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, на строк до одного року, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Дозвіл роботодавцю на застосування праці іноземця або особи без громадянства видається за умови, що в Україні (регіоні) відсутні кваліфіковані працівники, які спроможні виконувати відповідний вид роботи, або є достатнє обґрунтування доцільності застосування їх праці, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Порядок видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства регулюєтьсяЗаконом України «Про зайнятість населення» (частина третя статті 42) та Порядком затвердженим від 27. 05.2013 № 437.

Неформальне навчання – за робітничими професіями

Професійне навчання - набуття та удосконалення професійних знань, умінь та навичок особою відповідно до її покликання і здібностей, що забезпечує відповідний рівень професійної кваліфікації для професійної діяльності та конкурентоспроможності на ринку праці.

Підвищення конкурентоспроможності працівників на ринку праці відповідно до вимог сучасного виробництва та сфери послуг здійснюється шляхом забезпечення ефективного функціонування та розвитку системи професійного навчання працівників, сприяння у проведенні їх професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання.

Роботодавець має право укладати з працівниками або іншими особами, які не перебувають з ним у трудових відносинах, за їх згодою договори про направлення їх до навчальних закладів для професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Нормативна база: ч. 6 ст. 34, ч.5 ст. 35 Закону України «Про зайнятість населення»; Порядок підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями від15.05.2013 №340

Працевлаштування інвалідів

Правові принципи працевлаштування інвалідів закріплені у низці законодавчих актів, які зобов’язують роботодавця створити спеціальні робочі місця для інвалідів і сприяти їх працевлаштуванню з урахуванням обмежених фізичних можливостей.

Право інвалідів на працю закріплено, зокрема, у Конституції та законах України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21 березня 1991 р. № 875-XII (далі — Закон № 875) і «Про охорону праці» від 14 жовтня 1992 р. № 2694-ХІІ.

Згідно зі ст. 19 Закону № 875 для підприємств, установ, організацій, у тому числі й громадських організацій інвалідів, а також фізичних осіб, які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб — у кількості одного робочого місця.

Підприємства самостійно здійснюють розрахунок кількості робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого ч. 1 ст. 19 Закону № 875, і забезпечують працевлаштування інвалідів. Шукати ж інвалідів на вакантні місця кадрові служби підприємств можуть або власними силами, або звертатися із заявками до районних центрів зайнятості.

Працевлаштування інвалідів

Правові принципи працевлаштування інвалідів закріплені у низці законодавчих актів, які зобов’язують роботодавця створити спеціальні робочі місця для інвалідів і сприяти їх працевлаштуванню з урахуванням обмежених фізичних можливостей.

Право інвалідів на працю закріплено, зокрема, у Конституції та законах України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21 березня 1991 р. № 875-XII (далі — Закон № 875) і «Про охорону праці» від 14 жовтня 1992 р. № 2694-ХІІ.

Згідно зі ст. 19 Закону № 875 для підприємств, установ, організацій, у тому числі й громадських організацій інвалідів, а також фізичних осіб, які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб — у кількості одного робочого місця.

Підприємства самостійно здійснюють розрахунок кількості робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого ч. 1 ст. 19 Закону № 875, і забезпечують працевлаштування інвалідів. Шукати ж інвалідів на вакантні місця кадрові служби підприємств можуть або власними силами, або звертатися із заявками до районних центрів зайнятості.

Нормативна база: Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII, Закон України «Про охорону праці» від 14.09 1992 № 2694-ХІІ. 

НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Нормативно-правові акти діяльності міського центру зайнятості

1.Кодекс законів про працю.

2. Закон України«Про зайнятість населення»від 05.07.2012 № 5067-VI.

3. Закон України«Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

4. Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»від 21.03.1991 № 875-XII.

5. Закон України«Про звернення громадян»від 02.10.1996 № 393/96-ВР.

6. Закон України«Про доступ до публічної інформації»від 13.01.2011 № 2939-VI.

7. Закон України«Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»від 15.04.2014 № 1207-VII.

8. Постанова КМУ від 13.03.2013 №153«Про затвердження Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»

9. Постанова КМУ від 20.03.2013 №175«Про затвердження Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру»

10. Постанова КМУ від 20.03.2013 №198«Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу»

11. Постанова КМУ від 20.03.2013 №207Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці

12. Наказ Міністерства праці та соціальної політики України від 21.02.2013 № 74«Про затвердження Порядку забезпечення надання територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, консультацій особам з питань організації та провадження підприємницької діяльності»

13. Наказ Міністерства праці та соціальної політики України від 13.02.2009 № 60/62« Про затвердження Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним »

14. Наказ Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 № 309«Про затвердження Порядку надання матеріальної допомоги по безробіттю, одноразової матеріальної допомоги безробітному та непрацездатним особам, які перебувають на його утриманні, допомоги на поховання у разі смерті безробітного або особи, яка перебувала на його утриманні»

15. Постанова Кабінету Міністрів України від 15.05.2014 № 340«Про затвердження Порядку підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями»

 

 

 

Служба зайнятості запускає сучасний освітній портал

У державній службі зайнятості стартував новий проект для успішного працевлаштування українців – Освітній портал державної служби зайнятості (http://skills.dcz.gov.ua/). 

«Новий сервіс допоможе безробітним розвивати власні навички, необхідні для вдалого працевлаштування, отримати нові компетенції та пройти професійне навчання», - коментує директор Державного центру зайнятості Ольга Макогон.

81461349 2405591659770746 3991392796996009984 n

Новий сервіс дозволить:

- розвивати особисті компетенції, затребувані на ринку праці;
- отримати актуальну інформацію щодо пошуку роботи та підбору персоналу;
- навчитися складати резюме сучасного формату;
- підготуватися до співбесіди з роботодавцем;
- обрати освітні курси та вебінари для безробітних, зокрема ті, які проводяться центрами професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.
«Портал допоможе реалізувати найважливіше для служби завдання - знайти достойну роботу кожному українцеві та кваліфікований персонал кожному роботодавцеві», - підкреслила О. Макогон.
На сайті будуть впроваджуватися нові освітні програми, розроблені спільно з роботодавцями, проводитимуться вебінари та дистанційне навчання. Більшість матеріалів буде розміщуватися у відеоформаті.
Завдяки новому сервісу зможуть також підвищувати свою кваліфікацію і працівники державної служби зайнятості. Це буде найбільша база можливостей.

 

 

 

В новий рік з новими ідеями

Перший у новому році тренінг з основ бізнес-планування пройшов 8 січня в Центрі розвитку підприємництва «ПровідНик» Костянтинівського МЦЗ за участю представників відділу економіки та податкової служби.

81475125 548798385671097 2115748735945277440 n

Зміни в оподаткуванні малого та середнього бізнесу, сплата ЄСВ та обчислення страхового стажу, діючі грантові програми на розвиток мікропідприємництва і соціальні показники на 2020 рік, - ці та багато інших питань були розглянуті в ході тренінгу.
Особливої уваги учасники заходу приділили електронним послугам, які спрощують взаємовідносини між контролюючими органами, службою зайнятості та суб’єктами господарювання, а також навчальним платформам, що дозволяють отримати нові знання в галузі управління, економіки і фінансів. Присутній на тренінгу підприємець Вадим Макоєд поділився з присутніми власним досвідом організації і ведення підприємницької діяльності.

 

 

 

Клуб «Успішна кар’єра» продовжує свою роботу

Мотивацію і її вплив на успішність результатів пошуку роботи обговорювали в клубі «Успішна кар’єра» Костянтинівського МЦЗ 9 січня 2020 року.

IMG 0162

Учасники тренінгу розбиралися у своїх особистих досягненнях, в позитивних і негативних факторах, що впливають на успішність працевлаштування, дізналися про мотиватори і демотиватори у процесі пошуку роботи.
Також, безробітні виконали кілька вправ та визначилися з власними очікуваннями від майбутньої роботи, мотивами і пріоритетами, якими вони керуються при розгляді вакансій.

 

Кадровий Резерв України

Випускники Костянтинівського професійного будівельного ліцею прийняли участь в «Акції Випускник – 2020», яку 20 січня провела фахівець з профорієнтації Костянтинівського міського центру зайнятості.

4332032 n

Профконсультант ознайомила учнів із основними вимогами правильного складання резюме, як подавати інформацію про відсутність досвіду роботи, формуванням Кадрового Резерву України. Окрема увага була приділена такої форми презентації, як відео резюме та портфоліо кар’єрного радника.
Портфоліо кар’єрного радника є новою і креативною формою самопрезентації випускників навчальних закладів які працевлаштовуються вперше. Відео резюме – це короткий ролик, у якому шукач роботи стисло описує свою біографію та професійні навички. Ця онлайн технологія швидкого пошуку і підбору кадрів на запит роботодавців, дає можливість отримати роботу своєї мрії та скоротити шлях до працевлаштування.
Результатом спільної роботи сьогодні стали творчі і цікаві самопрезентації майбутніх фахівців, гарний настрій і підвищення самооцінки молоді. Впевнені, що портфоліо та відео ролики допоможуть нашим випускникам привернути увагу та збільшити свої шанси щодо працевлаштування.

 

Студентська молодь вчиться само презентації

Потрфоліо кар’єрного просування вчилися складати випускники Костянтинівського технікуму Луганського національного аграрного університету під час занять в Клубі «Успішна кар’єра» Костянтинівського МЦЗ 21 січня 2020 року.

54

В ході зустрічі студенти дізнались про різні форми само презентації, які можна вдало використовувати під час пошуку роботи, розглянули їх особливості, переваги і недоліки.
Основну увагу було приділено складанню відео резюме і Порт фоліо кар’єрного просування. Креативний підхід до пошуку роботи і сучасні можливості дають змогу продемонструвати власні можливості, здобутки і досягнення, показати сильні сторони своєї особистості, які в подальшому сприятимуть працевлаштуванню і побудові успішної кар’єри.

 

Успішне складання випускного іспиту

IMG 0450

З успішним складанням випускного іспиту можна привітати безробітних, які 4 лютого закінчили професійне навчання і отримали нову професію «Швачка» на базі Костянтинівського професійного будівельного ліцею за направленням Костянтинівського МЦЗ.

Швейне виробництво стає найбільш поширеним видом діяльності в регіоні, і потреба у кваліфікованих кадрах постійно зростає. Отримані знання і практичні навички роботи на сучасному промисловому обладнанні відкрили для випускників нові перспективи успішно працевлаштуватися та замислитися про започаткування власної справи.

 

Центр розвитку підприємництва «ПровідНик

IMG 0486

В Центрі розвитку підприємництва «ПровідНик» Костянтинівського МЦЗ продовжується проведення щотижневих інфомаційно-консультаційних та мотиваційних заходів з особами, зацікавленими у становленні і розвитку власного бізнесу.
Темою чергового бізнес-тренінгу, який відбувся за участю представників податкової служби, стали зміни у законодавстві для фізичних осіб-підприємців, ставки оподаткування, застосування реєстраторів розрахункових операцій, отримання і оподаткування фінансової підтримки сторонніх організацій, в тому числі грантів.
Учасники заходу обговорили особливості розробки бізнес-проектів, обчислення фінансової складової та презентації потенційним інвесторам або грандодавцям.

 

Новітні форми роботи служби зайнятості!

В рамках впровадження нового сервісу Державної служби зайнятості – «Консультант роботодавця» фахівець відділу взаємодії з роботодавцями Костянтинівського міського центру зайнятості Олена Шейко провела тренінг для роботодавців на тему: «Ефективна робота компанії - мета кожного роботодавця».
Під час тренінгу його учасники отримали практичні навички по спілкуванню з різними категоріями громадян, розгляду резюме шукачів роботи, проведення співбесіди та інтерв’ю з кандидатами на вакантні посади.
Мета тренінгу - не просто надати інформацію, а допомогти роботодавцю і працівнику встановити контакт. В арсеналі служби зайнятості є різні інструменти, які дозволять підвищити якість обслуговування та забезпечити ефективність вирішення кадрових проблем роботодавця.
Даний захід викликав велике зацікавлення серед учасників та бажання і у подальшому проводити подібні тренінги-навчання.

 

Робоча зустріч директора Костянтинівського міського центру зайнятості

Керівник міського центру зайнятості Світлана Марицька, провела робочу зустріч з в.о. директора «Навчального центру ЛНАУ» Олександром Черв’яком.
Цей навчальний центр є правонаступником Луганського державного обласного навчального центру підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації кадрів АПК, який започатковано з метою підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації робітничих кадрів, а також підвищення кваліфікації спеціалістів середньої ланки у галузі сільськогосподарського виробництва.
В результаті зустрічі домовлено про подальшу співпрацю між центром зайнятості та навчальним центром щодо забезпечення та підготовки якісного кадрового потенціалу з урахуванням нинішніх і перспективних потреб підприємств міста.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua