• Головна
  • Соціальне забезпечення населення
  • Центр зайнятості

Центр зайнятості

слайд 

 

Адреса центру зайнятості: 

85110, площа Перемоги, 8

Тел.:+380 (6272)6-11-04, факс +380 (6272)6-11-04

EmailЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Веб-сайт: http://www.dcz.gov.ua

www.facebook.com/Костянтинівський міський центр зайнятості

Графік роботи:

• понеділок-четвер — з 8.00 до 17.00;

• п’ятниця — з 8.00 до 15.45;

• перерва: згідно з графіком;

• вихідний: субота, неділя

 

ГРАФІК
проведення Прямої телефонної лінії з населенням
керівниками Костянтинівського міського центру зайнятості на 2021 рік

№ з/п П.І.Б. Посада Дата проведення телефонного зв'язку
1 Марицька Світлана Вікторівна Директор Остання п'ятниця місяця

 «Пряма лінія» проводиться в кабінеті № 8 Костянтинівського міського центру зайнятості кожної останньої п’ятниці місяця з 13.00 до 15.00 години за телефоном 6-11-04

Актуальні телефонні номери  Костянтинівського міського центру зайнятості 

ГРАФІК проведення особистого прийому громадян керівниками Костянтинівського міського центру зайнятості на 2021 рік

 

 

 

Телефони «гарячої лінії» Донецького обласного центру зайнятості:  (0626) 48-57-52, (0626) 48-57-84

Електронна пошта ДОЦЗ для  роботи з населенням:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Електронна пошта ДОЦЗ для роботи з роботодавцями:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ми у Telegram

Користуйтесь чат-ботом у месенджері Telegram (завантажити тут - https://t.me/DonOczBot) - це зручно, корисно та доступно.

Кожен бажаючий може дізнатися про:

-        порядок роботи центрів зайнятості Донеччини під час карантину

-        вакансії та можливості для онлайн-навчання

-        потенційних працівників

-        умови фінансової підтримки роботодавців

-        можливості для створення власної справи та розвитку бізнесу

-        електронні сервіси служби зайнятості

-        телефони «гарячих ліній» та Skype адрес центрів зайнятості

Переходьте за посиланням: Telegram-bot (https://t.me/DonOczBot)

Контактна інформація:

84331, Донецька обл., м. Краматорськ, бульвар Краматорський, 41

Тел./факс: +38 (0626) 48 57 84

Код ЄДРПОУ: 03491004

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

www.don.dcz.gov.ua

  

Шанс стати кращім є у кожного

22 грудня на базі Костянтинівського МЦЗ відбулась зустріч з інспектором ювенальної превенції Костянтинівського відділення поліції Віталієм Довгополом та фахівчинею з питань профорієнтації Ольгою Хворостян.

20201228

Головним питанням сьогодення стала орієнтація неповнолітніх на здобуття актуальних на ринку праці професій, профілактика вчинення правопорушень, психологічна підтримка неповнолітніх, які перебувають на обліку у «Центрі пробації», дітей сиріт, а також дітей із сімей зі складними життєвими обставинами.
На період карантину дуже гостро виросла проблема вчинення дітьми правопорушень. Вони втікають з дому, вживають наркотичні та алкогольні засоби, перестають ходити до школи й не приділяють увагу учбовому процесу та формуванню свого свідомого майбутнього.
Провідний фахівець з профорієнтації надала рекомендації та побудувала план профорієнтаційної роботи, психологічної підтримки неповнолітніх, й презентувала он-лайн платформу: «Моя професія: консультаційна мережа» для професійного самовизначення дітей, та їх правильного вибору майбутньої професії.
Інспектор ювенальної превенції надав рекомендації, щодо вживання заходів протидії скоєння злочинів неповнолітніми, та алгоритм надання допомоги дітям які скоїли правопорушення. А також ознайомив із сучасними випадками шахрайства у Інтернеті та телефонним зв’язком, якими найчастіше керуються злочинці у сьогоденні та змушують дітей коїти противоправні вчинки.
У сучасному світі дуже важливо бути обізнаним. Знати свої права та обов’язки, допомагати людям у складних життєвих обставинах.
Діти – це наше майбутнє. Навіть якщо вони проступились, це не є приводом для їхньої ганьби та поганого життя.
Не можна закривати очі на існуючі проблеми, особливо коли саме ви можете стати провідником у краще життя!

 

Мотивація, цілі та цінності. Як знайти свої?

18 грудня тренінг для молоді «Підвищення мотивації та особистісного розвитку» провела фахівчиня Костянтинівського МЦЗ Ольга Хворостян.
Зокрема, присутні на тренінгу отримали інформації щодо видів мотивації, її пошуку у сьогоденні та розібрали основні шляхи та ресурси для самовдосконалення та особистісного розвитку.

20201228 mz

Під час інтерактивної частини учасники виконали вправи «Мотивація – Очікування – Страхи», «Сила та слабкість», «Довірся мені», кожна з яких була направлена на відкриття у людині внутрішнього мотиваційного ресурсу, інтеграції та виходу із зони комфорту. Дуже важливим було те, щоб кожний із учасників зміг зазирнути й поринути у свій внутрішній світ та знайти саме той маяк самовдосконалення, активізуватися у пошуку роботи та успішно крокувати у своє майбутнє.
Активна, вмотивована та впевнена молодь – є запорукою успіху нашої країни. Не можна залишатися на місці. Саморозвиток та самореалізація – це основні критерії здорової, успішної та щасливої людини.

 

Зупинимо насильство разом

4 грудня в рамках всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» групову консультацію для жінок провела фахівчиня Костянтинівського МЦЗ Ольга Хворостян.
Головними темами заходу стали: «Що таке насильство та його види», «Протидія домашньому насильству», «Що робити якщо ви або ваші близькі стали жертвами одного з виду насильства».

20201208 ЦЗ

Фахівчиня надала присутнім інформацію стосовно видів та проявів насильства, ознайомила з засобами запобігання насильству, особливо над жінками та дітьми, ознайомила із місцевими організаціями та організаціями до яких потрібно звертатися якщо ви або ваші близькі стали жервами насильства.
До участі у заході була запрошена головна спеціалістка Краматорського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Валерія Сергіївна Тіщенко.
Спеціаліст розповіла учасникам заходу про надання безоплатної вторинної правової допомоги та інших послуг людям які постраждали від насильства, відповіла на питання учасників щодо допомоги по судовим рішенням, й надала рекомендації, щодо упередження та протидії проявів домашнього насильства та насильства у сім`ї.
НЕ можна залишатися у стороні від такої проблеми. Про це потрібно говорити та навіть кричати. Разом ми зможемо зупинити це й зробити наш світ кращім!

 

Допоможемо разом

В Костянтинівському міському центру зайнятості у режимі «online» за допомогою сервісу «ZOOM» проведено круглий стіл на тему: «Індивідуальний супровід окремих категорій громадян після працевлаштування, успішної їх адаптації та закріплення на новому робочому місці» за участю соціальних партнерів, представників роботодавців та фахівців міського центру зайнятості.

20201207 CZ


В ході обговорення були розглянуті проблемні питання зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, пенсійного їх забезпечення та соціального захисту.
Відкриваючи засідання круглого столу заступник директора міського центру зайнятості Людмила Князева зазначила, що сьогодні суспільство приділяє значну увагу проблемам захисту гідності, прав і добробуту людей з особливими потребами. Правові принципи працевлаштування інвалідів закріплені в низці законодавчих актів, які зобов’язують роботодавця створити спеціальні робочі місця для осіб з особливими потребами й сприяти їхньому працевлаштуванню з урахуванням обмежених фізичних можливостей, стану здоров’я, рекомендацій лікаря та ін.
Для забезпечення ефективного працевлаштування окремих категорій громадян службою зайнятості запроваджено індивідуальний супровід, який здійснюється протягом 12 місяців з дня працевлаштування. Фахівцями Костянтинівського міського центру зайнятості ведеться моніторинг ефективності працевлаштування, заповнюється карта такого моніторингу, в якій фіксуються результати опитування безробітного після працевлаштування та роботодавця.
Прикладом такого супроводу є колишня безробітна особа з інвалідністю – Олена Бракіна, яка була працевлаштована 8 вересня 2020 року за вакансією «укладальник пакувальник» на СП «Нак». В ході індивідуального супроводу було виявлено, що умови зайнятості та оплата праці відповідають вимогам, які були заявлені роботодавцем. Олена успішно адаптувалася на новому робочому місці, задоволена отриманою роботою, а головне – відчуває себе потрібною.
Серед питань, які викликали жваве обговорення під час проведення круглого столу, були питання щодо соціальних прав інвалідів, створення спеціальних робочих місць для них.
Активно розглядались питання пенсійного забезпечення осіб з інвалідністю. Фахівці Пенсійного фонду ознайомили учасників заходу з новим сервісом «Електронна трудова книжка» на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, який надає змогу громадянам переглядати детальну інформацію про свою трудову діяльність, та сплачені страхові внески.
Як резюме проведення заходу - були обговорені напрямки подальшого партнерства центру зайнятості та роботодавців у вирішенні питання зайнятості людей з інвалідністю.

 

Участь у Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства»

27 листопада 2020 року, на запрошення відділу у справах сім’ї та молоді Костянтинівської міської ради та в рамках проведення заходів «16 днів проти насильства», фахівчиня відділу активної підтримки безробітних Вікторія Тимченко взяла участь у інформаційній акції для мешканців нашого міста.

20201203 16d

Костянтинівським міським центром зайнятості постійно проводяться інформаційні семінари з гендерних питань, не оминаючи увагою і проблему домашнього насильства та інформування куди саме необхідно звертатися якщо стали жертвою насильства в сім’ї або стали свідком такого типу протидій стосовно інших дорослих людей або дітей.
Проведення подібних акцій свідчить про актуальність проблеми подолання насильства в нашій державі, пошук в громадах та владних структурах оптимального механізму реагування як на спільні соціальні проблеми, так і на конкретну людську біду.

 

З Нагоди міжнародного дня інвалідів

Вже багато років поспіль між Костянтинівським міським центром зайнятості та міською громадською організацію інвалідів «Друг», яку очолює Галина Грінченко, підтримується традиція проведення щорічних зустрічей. Адже як свідчить досвід таких заходів, спілкування людей, що знаходяться в однаковій ситуації, має високу цінність, так як учасники заходу вчаться один у одного протистояти складним життєвим обставинам, спільно шукають шляхи виходу в питаннях працевлаштування та надають одна одній моральну підтримку. Цей рік теж не став виключенням та у відповідності до вимог адаптивного карантину 25 листопада 2020 року було проведено виїзний захід у приміщенні КМТІ «Друг».

20201203 dr

Фахівчині відділу активної підтримки безробітних Ольга Куплевацька та Вікторія Тимченко поінформували громадян про можливість отримання державних послуг в сфері зайнятості населення та проведення спеціалізованих ярмарків вакансій для інвалідів. Під час спілкування учасники заходу були ознайомлені з електронними сервісами Державної служби зайнятості: "Освітній портал", "Профорієнтаційна платформа", "Електронний кабінет шукача роботи" та "Електронна черга", які максимально доступні для клієнтів служби зайнятості.

 

Інформаційний вебінар для людей з інвалідністю.

Напередодні Міжнародного дня інвалідів в рамках Декади зайнятості для людей з інвалідністю 19 листопада 2020 року у Костянтинівському міському центрі зайнятості відбувся інформаційний вебінар, який провела фахівчиня відділу активної підтримки безробітних Вікторія Тимченко. Під час дистанційного спілкування учасники заходу були ознайомлені з електронними сервісами Державної служби зайнятості: "Освітній портал", "Профорієнтаційна платформа", "Електронний кабінет шукача роботи" та "Електронна черга", які максимально доступні для клієнтів служби зайнятості. Також, окрема увага була приділена таким питанням, як соціальні права та гарантії інвалідів, можливість проходження професійного навчання, особливості складання резюме, відерезюме та портфоліо. У період обмежувальних заходів служба зайнятості впроваджує інноваційні методи роботи та докладає зусиль, щоб максимально можливій кількості громадян надати роботу. Підбиваючи підсумки проведеного заходу, учасниками відмічено, що кожен отримав корисну інформацію про можливості, які надає служба зайнятості

 

«Електронна черга» для реєстрації безробітних – це швидко і зручно.

Завдяки сервісу «Електронна черга» на порталі Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua, сьогодні є можливість, не виходячи із дому та не витрачаючи часу й коштів на проїзд, записатися на прийом до спеціаліста будь-якого центру зайнятості України, у тому числі й до Костянтинівського міського центру зайнятості.
Для запису необхідно виконати такі кроки:
Зайти на портал Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua
Обрати рубрику «Електронні послуги»
Обрати підрубрику «Запис на відвідування»
Заповнити обов’язкові поля
Вказати мету відвідування
Обрати центр зайнятості, бажану дату та час відвідування
Записатися на відвідування
У разі якщо Ви зарезервували для себе час, Вам не потрібно отримувати талон на відвідування, а необхідно безпосередньо звернутися до фахівця центру зайнятості на робоче місце, про яке Вас повідомили під час запису на прийом засобами електронної черги.
Електронна черга – це швидко і зручно! Цінуйте свій час – користуйтеся новими сервісами, створеними саме для Вас!

 

А ваша дитина вже готова зробити усвідомлений крок у доросле життя?

Засідання клубу «Свідомого батьківства» для батьків та учнів Зорянської школи І-ІІІ ст., у режимі ZOOM – конференції провела фахівчиня з профорієнтації Костянтинівського МЦЗ Ольга Хворостян.

У зв’язку з ситуацією, яка склалась ще в березні 2020, батьки та учні звернулися до фахівців центру зайнятості за допомогою щодо вибору майбутньої професії. Адже виважене, обдумане рішення грає найважливішу роль у майбутньому професійному житті молоді.
Головними питаннями зустрічі стали проблеми вибору майбутньої професії дітей у зв’язку з пандемією COVІD-19, вибором навчального закладу, важливість та актуальність робочих місць у регіоні та країні.
Фахівчиня продемонструвала учасникам Освітній портал, ознайомила із психодіагностичним тестуванням для вибору майбутньої професії на платформі «Моя професія: консультаційна мережа», розібрала мапу сучасних вакансій які набирають своєї популярності під час карантину й відповіла на запитання стосовно правильного вибору майбутньої професії для молоді.
Якщо ви, або ваша дитина не знає як обрати професію, навчальний заклад, або не може зорієнтуватися чим займатися у майбутньому, звертайтесь до фахівців центру зайнятості, та отримайте відповіді на всі ці запитання.

 

Ознайомлення безробітних з комплексом соціальних послуг

2 листопада у Костянтинівському міському центрі зайнятості відбувся «Інформаційний семінар із загальних питань зайнятості», який провели фахівці Костянтинівського МЦЗ.

Шістнадцять безробітних, які вперше звернулись до служби зайнятості були ознайомлені із сучасним комплексом соціальних послуг, які надає служба зайнятості.
Фахівчиня відділу активної підтримки безробітних Вікторія Тимченко надала інформацію щодо пошуку та підбору підходящої роботи, ознайомила присутніх з правами та обов’язками безробітних, можливістю проходження навчання з метою підвищення кваліфікації або здобуття нової професії, та гендерними аспектами на ринку праці.
Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Маргарита Тулубінська ознайомила учасників заходу з перевагами тимчасових та громадських робіт.
Юрист Костянтинівського МЦЗ Ольга Сбітнєва детально розповіла про легальну зайнятість та звернула увагу на гарантії, що існують лише за умов офіційного працевлаштування.
По завершені семінару учасники отримали вичерпні відповіді та роз’яснення на свої запитання.

 

 

Інвалідність не є приводом для відмови у роботі

Групову консультацію для осіб з особливими потребами провела профконсультант Костянтинівського МЦЗ Ольга Хворостян.

Основними питаннями порядку денного стали можливості осіб з інвалідністю і особливості їх працевлаштування з урахуванням фізичного та емоційного стану, соціально-професійна адаптація та покращення психологічного стану .
Фахівчиня ознайомила присутніх з основним порядком працевлаштування осіб з інвалідністю, пільгами які передбаченні чинним законодавством, надала поради стосовно пошуку робочих місць та спілкуванням з роботодавцем.
В основі упередженого ставлення до людей з інвалідністю лежать стереотипи, які мають мало спільного з реальністю. Люди з інвалідністю в змозі ефективно працювати, навіть краще, ніж інші працівники, бо вони усвідомлюють свої недоліки і їх прагнення досягти успіху незрівнянно вище. У них варто повчитися наполегливості в досягненні своєї мети, навчитися переборювати труднощі й перешкоди.
Тільки робота дозволяє громадянину поважати себе, усвідомлювати свою індивідуальність, не замикатись у собі, подолати розчарування та самотність, додає впевненості. Тому, доступ людей з інвалідністю до зайнятості є одним із ключових чинників для розвитку їх як особистості та позитивним фактором для розвитку суспільства в цілому.

Власний бізнес-це мрія чи реальність?

29 жовтня заняття в Молодіжній Бізнес Школі для студентів Костянтинівського професійно-технічного училища провела фахівчиня Костянтинівського МЦЗ.

В ході конференції учасники обговорили особливості пошуку бізнес-ідей та організації власної справи, розібрались зі складовими доходів і витрат, системами оподаткування, тощо.
Також, учні переглянули відеоматеріали – історії розвитку та успіху мешканців Донецької і Луганської областей, які започаткували власну справу і отримали гранти за Програмою відновлення та розбудови миру ПРООН та обговорили перспективи започаткування і розвитку власної справи.Фахівчиня розіграла з присутніми он-лайн вправи « Східний базар», «Успішна покупка» та «Найкращій спеціаліст», а також проінформувала, що кожен бажаючий може отримати кваліфіковану інформаційно-консультаційну допомогу в Центрі розвитку підприємництва «ПровідНик», пройти профдіагностичне тестування на платформі «Моя професія: консультаційна мережа», визначити в собі підприємницькі здібності.
Під час заняття молодь розвивала навички, необхідні для успішної діяльності в майбутньому, презентувала себе і свої ідеї, вела дебати і переговори щодо розробки бізнес-плану. На прикладах реального бізнесу учні не тільки познайомились з основними поняттями необхідними для організації стартапу, але і отримали можливість відкрити в собі підприємницький талант.

 

Сучасні проблеми молоді, які вони?

Дистанційний профорієнтаційний урок для учнівської молоді Іллінівської ОТГ провела фахівчиня Костянтинівського МЦЗ Ольга Хворостян.

Головними питаннями сьогоднішньої зустрічі стали: « Проблеми вибору майбутньої професії», «Низький рівень заробітної плати в Україні», «Актуальні професії у місті та регіоні», «Як обрати свій навчальний заклад?» та багато іншого.
Разом із старшокласниками фахівчиня розібрала мапу вакансій Донецької області, презентувала «Сходинки» найактуальніших професій міста та регіону, особливу увагу приділивши професіям, які набрали своєї популярності під час пандемії COVІD-19, ознайомила учнів з освітнім порталом, профорієнтаційною платформою: Моя професія: консультаційна мережа, й он-лайн сервісами ДСЗ.
У завершенні заходу учасники виявили бажання пройти психодіагностичне тестування на он-лайн платформі для визначення майбутньої професії, а деякі разом з батьками вирішили прийняти участь у «Засіданні клубу свідомого батьківства», що відбудеться на наступному тижні.
Карантин, пандемія, масковий режим – все це дуже сильно вплинуло на життя українців. Але найбільш стурбовані наші школярі, адже їм потрібно вже зараз визначитися зі своїм майбутнім шляхом, і зробити правильний вибір. Тому якщо ви, або ваша дитина не знає як обрати професію, навчальний заклад, або не може зорієнтуватися чим займатися у майбутньому, звертайтесь до фахівців центру зайнятості, та отримайте відповіді на всі ці запитання.

 

Активна молодь-запорука успіху держави!

Групову консультацію для молоді в режимі онлайн провела фахівчиня Костянтинівського МЦЗ Ольга Хворостян.
У зв’язку з гострою проблемою працевлаштування молоді у місті Костянтинівка, а також регіоні, основним питанням зустрічі були шляхи вирішення даної проблеми, особливо на період карантину, пошук роботи шляхом самостійної самоорганізації та покращення навичок самопрезентації шукачів роботи.
Під час конференції учасники активно розповідали про переваги працевлаштування у нашому регіоні, проблеми з якими зіткнулися під час проходження співбесіди з роботодавцем та обговорили основні етапи успішного працевлаштування.
Фахівчиня ознайомила присутніх із Донецькою обласною мапою вакансій, презентувала освітній портал та онлайн сервіси ДСЗ, й провела міні-вправу «Успіх залежить від мене».
Не зважаючи на карантинні обмеження й епідемічну ситуацію у регіоні, молодь продовжує активно шукати роботу та розвиватися, адже молоді й перспективні спеціалісти – є запорукою успіху нашої країни.
А ви досі вагаєтесь, варто чи ні зараз шукати роботу? Тоді приймайте участь у наших конференціях, та отримайте відповіді на запитання стосовно успішного працевлаштування, можливість самореалізації та професійного самовизнання.

До Дня захисника України!

13 жовтня вебінар з психологічної підтримки для учасників АТО провела фахівчиня Костянтинівського МЦЗ Ольга Хворостян.
«Пройшовши крізь тернистий шлях, побачивши людське горе, прикриваючи голову від летючих бойових снарядів і повернувшись додому, дуже важко знову адаптуватися до спокійного життя» - говорить безробітний Дмитро, який нещодавно повернувся із зони бойових дій.
У ході заходу фахівчиня надала присутнім поради відомих психологів, стосовно адаптації для учасників АТО, провела психодіагностичне тестування на виявлення рівню стресу а також професійного направлення, й обговорили питання стосовно складностей працевлаштування, та шляхи їх подолання.
Профконсультант презентувала учасникам Освітній Портал та он-лайн сервіси ДСЗ, ознайомила з можливістю проходження професійного навчання, грантовими програмами, он-лайн платформою «Соursera» й вакансіями м. Костянтинівка.

20201019

На передодні Свята Дня Захисника України фахівчиня від всього колективу привітала присутніх зі наближаючимся святом та побажала міцного здоров'я, взаємної любові, мирного неба над головою, кар'єрного росту та щасливого життя! Щоб удома завжди чекали рідні, а горе обходило стороною!

 

Сучасна служба зайнятості для роботодавців.

Костянтинівським міським центром зайнятості проведено семінар для роботодавців: «Взаємодія служби зайнятості та роботодавців» за участю головного спеціаліста з питань праці апарату Костянтинівської міської ради та спеціалістів Костянтинівське – Дружківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України.
Легалізація трудових відносин та заробітної плати, ліквідація прихованої зайнятості – це актуальні та важливі питання сьогодення. Ця тема обговорювалась під час семінару.
Соціальні партнери нагадали представникам підприємств про відповідальність за неналежне оформлення трудових відносин та розповіли про порядок здійснення державного контролю за додержанням трудового законодавства.

20201013 cz1

Фахівці відділу взаємодії з роботодавцями розповіли про стан ринку праці, послуги Державної служби зайнятості. Наприкінці семінару кожний роботодавець отримав відповіді на свої запитання та роз’яснення щодо норм законодавства України про працю.

 

Відбувся міні-ярмарок вакансій

Скоротити шлях безробітного до роботодавця, максимально прискорити процес працевлаштування - є одним із головних завдань служби зайнятості. Саме з цією метою 6 жовтня в Костянтинівському міському центрі зайнятості проведено міні – ярмарок вакансій за участю Костянтинівського ВУВКГ КП «Компанія «Вода Донбасу», ТОВ «КЗМО».
Роботодавцями були представлені вакансії за професіями: налагоджувальник устаткування у виробництві, оператор лінії з оброблення кольорових металів, майстер зміни, слюсар аварійно-відбудовних робіт, контролер водопровідного господарства.
Під час заходу присутні ознайомилися з умовами праці, графіком роботи, рівнем заробітної плати та вимогами до претендентів. Шукачі роботи отримали вичерпні відповіді на питання, які їх найбільше цікавили, 2 особи були запрошені для подальшої співбесіди.

20201012 cz

 

 

Заняття в Молодіжній Бізнес Школі

Заняття в Молодіжній Бізнес Школі для студентів Костянтинівського медичного коледжу провела профконсультантка Костянтинівського МЦЗ.

«Вчіться бізнес-мисленню! Невідомо, як складатиметься ваш шлях, але ви вже матимите знання з основ підприємництва і не боятимитеся щось започаткувати, зможете заробляти гроші самостійно та впевно рухатись у доросле життя» - говорить фахічиня Ольга Хворостян.
Під час заняття з учаниками були розіграно вправи « Східний базар», «Успішна покупка» та «Найкращій спеціаліст», а також ознайомлено, що кожен бажаючий може отримати кваліфіковану інформаційно-консультаційну допомогу в Центрі розвитку підприємництва «ПровідНик», пройти профдіагностичне тестування на платформі «Моя професія: консультаційна мережа», визначити в собі підприємницькі здібності.
Під час заняття молодь розвивала навички, необхідні для успішної діяльності в майбутньому, презентувала себе і свої ідеї, вела дебати і переговори щодо розробки бізнес-плану. На прикладах реального бізнесу учні не тільки познайомились з основними поняттями необхідними для організації стартапу, але і отримали можливість відкрити в собі підприємницький талант.

Розпочалася реєстрація на дистанційні тренінги з онлайн промоції та продажів для МСБ

Програма ООН із відновлення та розбудови миру та Громадська школа бізнесу оголошують реєстрацію на безкоштовний онлайн-курс для представників мікро-, малого та середнього бізнесу (МСБ) в Луганській, Донецькій та Запорізькій областях.

Хто може взяти участь? Особи, які хочуть відкрити власний бізнес, стартапери, власники та керівники малого та середнього бізнесу, які проживають на території Донецької та Луганської областей (підконтрольні уряду України території) та окремих районів Запорізької області (Бердянський, Приморський, Приазовський, Оріхівський, Гуляйпільський, Якимівський, Більмацький райони).
Навчання проходитиме 3 дні (з 10.00 по 14.00) та охоплює наступні теми:
● Оцінка бізнес-моделі та здатності прийняти багатоканальну стратегію продажів та перейти на електронну комерцію;
● Просування товарів та послуг:
● Національні та міжнародні платформи онлайн-продажів для МСБ, їх сильні та слабкі сторони;
● Системи доставки, що працюють в Україні. Як їх використовувати для ведення бізнесу та які переваги;
● Система обробки цифрових платежів.
До викладання запрошені досвідчені практики в сфері бізнесу:
- Руслан Бельтюков - досвід у сфері управління понад 20 років, пройшов шлях від рекламного агента до директора рекламного холдингу (8 підприємств).
- Олександр Білоус - бізнес-тренер із стратегічного та процесного управління, бізнес-моделювання у Львівському центрі розвитку малого бізнесу.
- Зареєструватися на тренінги можна до 24 вересня включно за посиланням: https://bit.ly/3motPJU
- Дізнатися більше: https://bit.ly/35FiDCI
- Деталі за телефоном: +380 98 746 9497 та електронною поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
Навчальний курс реалізовує Громадська Школа бізнесу в межах
UNDP Ukraine / ПРООН в Україні із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського союзу та уряду Королівства Данія.

 

Портфоліо – це ваш крок до успішного працевлаштування

Відбулася ZOOM – конференція «Удосконалення власного портфоліо» для безробітних зареєстрованих у Костянтинівському міському центрі зайнятості.

20200916 mcz


«Портфоліо потрібне як новачкам у професії, так і досвідченим фахівцям; як офісним працівникам, так і фрілансерам – адже це чудова можливість продемонструвати найкращі роботи, досягнення та потенціал»- говорить організаторка вебінару, фахівчиня Ольга Хворостян.
Наразі, портфоліо пошукача роботи кар’єрного просування набирає все більшої популярності між роботодавців. За його допомогою вони заздалегідь знайомляться з кандидатом на вакансію, його професійними та особистими здібностями і якостями. Тим паче, завдяки портфоліо, пошукачі роботи можуть презентувати себе саме так, як їм самим подобається. При цьому, така самопрезентація привертає увагу роботодавця інформативним наповненням і яскравим оформленням.
Під час заходу учасники опановували навички самопрезентації, навчилися складати красиве та правильне портфоліо з відео резюме, й розповсюджувати його у мережі Інтернет, а ще підвищували власну самооцінку під час репетицій розмови з роботодавцем.
Сьогодні на ринку праці виграє той, хто вміє продати свою працю, зробити собі гарну рекламу, тому за допомогою данного вебінару безробітні зможуть краще представити себе та швидше знайти роботу своєї мрії.

  

Центр розвитку підприємництва «ПровідНик»

В центрі розвитку підприємництва «ПровідНик» фахівцем Костянтинівського міського центру зайнятості проведено тренінг з основ бізнес-планування з використанням платформи ZOOM.

20200916 mcz1

В ході тренінгу безробітні і представники малого бізнесу визначились з пріоритетними галузями економіки регіону, ознайомились з діючими грантовими програмами, обговорили особливості пошуку бізнес-ідей та організації власної справи, розібрались зі складовими доходів і витрат, системами оподаткування, застосування реєстраторів розрахункових операцій тощо. Учасники заходу отримали рекомендації щодо навчання основам бізнесу на online платформі Prometheus та проходження тестування на платформі «Моя професія: Консультаційна мережа».
Учасники заходу ознайомилися з можливістю взяти участь в п’ятиденних навчальних сесіях з формування бізнес-ідей, стартапів та розробки бізнес-планів організованих Програмою 00Н із відновлення та розбудови миру, за фінансової підтримки Європейського Союзу, урядів Королівства Данії та Японії. Участь у тренінгах – безкоштовна. Програма ООН із відновлення та розбудови миру повністю відшкодовує на період навчання - видатки на проїзд, забезпечення житла (за потребою), харчування, роздатковими матеріалами.

 

Вересняний «Picnic-Fest»

11 вересня у Костянтинівському ЗЗСО № 3 І-ІІІ ступенів відбувся «Picnic-Fest» для школярів, у якому прийняла участь провідна фахівчиня з профорієнтації Костянтинівського МЦЗ Ольга Хворостян.

Участь у заході також прийняли представники та представниці:
Костянтинівське відділення поліції.
Бюро правової допомоги БВПД.
Загін ДПРЗ-16.
Управління ДПС.
Костянтинівський медичний коледж.
РЛП «Клебан-Бик».
Донбаська Національна Академія будівництва та архітектури.
«Школа Миру».
«Батьківська Громада»
В ігровій і розважально-пізнавальній формах фахівчиня познайомила учнів з професіями сучасності і майбутнього, навчила відрізняти необхідні професійні навички представників різних професій. Освітяни уявили себе лікарями, кухарями, поліцейськими і будівельниками та зазирнувши до «Скриньки професій» кожний зміг побачити власне успішне професійне майбутнє. Також профконсультантка надала учасникам заходу відповіді стосовно майбутнього професійного вибору, презентувала Освітній портал та он-лайн сервіси ДСЗ.
Наприкінці заходу освітяни запускали до неба літаки мрій та отримали подарунки від представників «Школи Миру» та ландшафтного парку «Клебан-Бик».
При завершенні заходу директорка навчального закладу Вікторія Шубіна виказала слова подяки фахівчині за активний та вагомий внесок у профорієнтаційне життя учнів навчального закладу.
Ми сподіваємося, що сьогоднішній захід став у нагоді усім школярам, та сформував чітке бачення свого професійного шляху!

 

Відкриття «Класу Миру»

11 вересня у Костянтинівському ЗЗСО №3 І-ІІІ ступенів відбулося відкриття «Класу Миру» облаштованого в рамках проекту «Побудова миру в Україні: розвиток у дітей та молоді здібностей до ненасильницького розв’язання конфліктів.

Фахівчиня Костянтинівського МЦЗ Ольга Хворостян прийняла участь у відкриті класу для учнів навчального закладу.
Головним завдання «Класу Миру» є подолання насильницьких проявів у дітей, вирішення конфліктів гендерної нерівності у повсякденному житті та професійному майбутньому, протидія булінгу та жорстокому ставленні у колективі та родині.
Наприкінці заходу директорка школи Вікторія Шубіна висловила слова подяки та нагородила присутніх спеціалістів подяками за плідну співпрацю, підтримку, розуміння та ставлення до дитячих потреб та свідомого відношення до важливості профорієнтаційної роботи й популяризації здорового способу життя.

 

 

Ми проти насильства та гендерної нерівності!

31 серпня групова консультація для жінок в тому числі з інвалідністю та одиноких матерів, які виховують дітей віком до 14 років провела фахівчиня Костянтинівського МЦЗ Ольга Хворостян.

«Тимчасова відсутність робочого місця не має стати причиною зупинки життя. Тим паче не є приводом для насильства та занедбаного ставлення!» - говорить фахівчиня
До участі у заході були запрошені соціальні партнери, представники та представниці:
- Управління соціального захисту населення м. Костянтинівки.
- Управління культури, молоді та спорту Костянтинівської міської ради.
- Краматорського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
- Благодійного Фонду «Право на захист».
Темами сьогоднішньої зустрічі стали: «Гендерна нерівністю на українському ринку праці», «Проблеми працевлаштування жінок в Україні» та «Насильство над жінками у сім`ї».
В Україні в сучасних умовах функціонування ринку праці все більшої гостроти набувають проблеми гендерної нерівності, які виявляються в неоднакових можливостях жінок і чоловіків щодо структур влади, сфери освіти та зайнятості, доходу та власності. З чого виплаває і фактор насильства над жінками через відсутність робочого місця, неможливості працевлаштування й матеріального заробітку.
Разом із соціальними партнерами профконсультантка надала жінкам поради стосовно подолання гендерних стереотипів та їх вирішення, як вберегти себе та свою родину від насильства, відповіла на запитання учасників щодо надання допомоги постраждалим від домашнього насильства під час карантину, та як отримати безкоштовну юридичну і психологічну допомогу.
Якщо ви або ваші близькі зіткнуться з домашнім насиллям, майте телефони для звернення:
- Поліція – 102
- Урядовий центр з протидії насильству – 15-47
- Національна «гаряча лінія»: 0-800 – 500-225, 116-111 (з мобільного)
- Національна «гаряча лінія» по запобіганню домашнього насильства: 0-800-500-005, 116-123 (з мобільного).
- «Гаряча лінія» безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103

 

Навчаємо майбутніх бізнесменів

27 серпня заняття в Школі-молодого підприємця online із студентами Костянтинівського індустріального технікуму провела профконсультантка Костянтинівського МЦЗ.

«Успіху досягають ті, хто впевнено та чітко крокують до поставленої цілі!»-говорить фахівчиня Ольга Хворостян.
Сучасну молодь все більше цікавить можливість започаткування власної справи. Тому, в ході заняття учні ознайомились з основами підприємництва, діючими грантовими програмами, обговорили особливості пошуку бізнес-ідей та організації власної справи, розібрались зі складовими доходів і витрат, системами оподаткування тощо.
Важливим моментом стало те, що кожен бажаючий може отримати кваліфіковану інформаційно-консультаційну допомогу в Центрі розвитку підприємництва «ПровідНик», пройти профдіагностичне тестування на платформі «Моя професія: консультаційна мережа» і визначити в собі підприємницькі здібності, ознайомитись з успішним досвідом започаткування і ведення власної справи колишніми безробітними.

 

Легальна робота - соціальна захищеність і соціальна відповідальність

Костянтинівським міським центром зайнятості 27 серпня проведено семінар для роботодавців: «Легалізація трудових відносин» за участю головного державного інспектора Головного управління Держпраці у Донецькій області Олександра Пефтієва, головного спеціаліста з питань праці апарату Костянтинівської міської ради Ірини Кочергіної та спеціалістів Костянтинівське – Дружківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України.

Під час семінару суб’єкти господарювання поінформовані про порядок використання найманої праці, відповідно до вимог чинного трудового законодавства України, а також про відповідальність, яка виникає, у разі порушення законодавства про працю. Доведено до відома, що з першого вересня починаються інспекційні відвідування Головного управління Держпраці у Донецькій області щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.
Також, учасникам був представлений новий сервіс Пенсійного фонду України: «Електронна трудова книжка» на веб-порталі електронних послуг, який надає змогу громадянам переглядати детальну інформацію про свою трудову діяльність, та сплачені страхові внески. У разі втрати паперової трудової книжки не потрібно витрачати час на відновлення даних, адже вони будуть збережені в електронному форматі.
По завершені заходу всі учасники отримали відповіді на запитання та контакти для зворотного зв’язку.

 

Активно готуємося до нового навчального року

Педагогічну нараду у Костянтинівському ЗЗСО № 2 І-ІІІ ступенів з питань організації навчального процесу на період 2020-2021 року з урахуванням карантинних заходів відвідала 26 серпня фахівець з профорієнтації Костянтинівського МЦЗ.

Під час заходу педагоги обговорили можливості проведення дистанційних занять з учнями школи, особливості роботи для дітей з особливими потребами, сформували графік прийому учнів у школі з урахуванням маскового та температурного режиму. Також були обговорені питання щодо змін у графіку навчання учнів молодших та старших класів.
Профконсультант презентувала орієнтовний графік проведення профорієнтаційних занять із школярами, в тому числі дистанційно. Представила учасникам освітній портал та он-лайн сервіси Державної служби зайнятості. У ході дискусії були обговорені найпопулярніші професії на ринку праці України, а особливу увагу було приділено спеціальностям, які набули актуальності у країні саме за період карантину.
Карантин не завадить профорієнтаційній роботі. Усі ми готові щоденно докладати максимальні зусилля для поновлення нашого мирного та здорового життя. Нехай карантин ще триває, але ми готові дотримуватись усіх заходів протиепідемічної безпеки заради щасливого майбутнього та професійного життя наших дітей та всієї України!

 

Сприяємо задоволенню кадрових потреб роботодавців

Костянтинівський міський центр зайнятості відновив особистий прийом безробітних та 26 серпня організував міні-ярмарок вакансій за участю ТОВ «Краматорський комбінат дитячого харчування», основним напрямком якого є організація дитячого харчування в школах міста та регіону, організація громадського харчування.

З настанням навчального року ТОВ «Краматорський комбінат дитячого харчування» буде обслуговувати шкільні їдальні м. Костянтинівки. У зв’язку з цим підприємству потрібні: кухонний робітник, кухар дитячого харчування, завідувач виробництва, завідувач господарства.
Відкрила захід директор міського центру зайнятості Світлана Марицька, яка привітала учасників заходу, подякувала представника роботодавця за співпрацю, проінформувала учасників про ситуацію на ринку праці, особливості обслуговування клієнтів служби зайнятості в період карантинних обмежень.
Заступник керівника підприємства - Вікторія Полюшкіна ознайомила шукачів роботи з діяльністю підприємства, умовами праці, рівнем заробітної плати, графіком роботи та основними вимогами до претендентів.
Шукачі роботи, які зацікавилися пропозицією, скористалися можливістю поспілкуватися з роботодавцем індивідуально, з’ясувати всі питання, що виникли під час співбесіди.
По закінченню заходу Вікторія Полюшкіна підібрала працівників для подальшого працевлаштування та подякувала Костянтинівський міський центр зайнятості за проведений захід і виразили надію на подальшу плідну співпрацю.

 

 

20200810 MCZ

А Ви вже склали портфоліо?

Кожний з нас мріє стати найкращім, знайти хорошу та гарно оплачувану роботу. Але сором’язливість та невміння правильно презентувати себе та свої професійні якості стають перешкодою на шляху до успіху та самореалізації. Саме подолання сором’язливості та невпевненості у собі є головним критерієм для отримання гарної роботи. І в цьому вам стає у нагоді портфоліо кар’єрного просування.
Вебінар «Удосконалення власного портфоліо з резюме та відеорезюме» проведено фахівцем з профорієнтації Костянтинівського МЦЗ.
Метою зустрічі стало отримання практичних навичок складання порфоліо кар’єрного просування для безробітних, зареєстрованих у службі зайнятості, а також створення привабливого і якісного резюме з відеорезюме.
Наразі, портфоліо пошукача роботи кар’єрного просування набирає все більшої популярності між роботодавців. За його допомогою вони заздалегідь знайомляться з кандидатом на вакансію, його професійними та особистими здібностями і якостями. Тим паче, завдяки портфоліо, пошукачі роботи можуть презентувати себе саме так, як їм самим подобається. При цьому, така самопрезентація привертає увагу роботодавця інформативним наповненням і яскравим оформленням.

 

До Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, який відзначають 30 липня фахівець Костянтинівського міського центру зайнятості провела оnline конференцію на платформі ZOOM за темою: «Ризики нелегальної трудової міграції»

Мета заходу – підвищення рівня обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми та небезпеки, яку вона становить.

20200801

Під час дистанційного спілкування учасники заходу були ознайомлені з поняттям «торгівля людьми», методами вербування, формами експлуатації людини, небезпечними стереотипами та реаліями, з якими стикаються трудові мігранти за кордоном. Також, учасники отримали основні поради, як захистити себе їдучи за кордон, куди можна звертатися за допомогою, якщо потрапили у скрутну ситуацію, та переглянули соціальний
відеоролик «Життя на продаж».
Наприкінці заходу учасники ознайомлені з буклетами, що містять корисні поради для тих, хто зібрався за кордон та контактні дані Міжнародних організацій по протидії торгівлі людьми.

 

Робоча зустріч


В рамках співпраці Костянтинівського міського центру зайнятості та Управління культури, молоді та спорту Костянтинівської міської ради при сприянні ГО «Ліга ділових та професійних жінок України» проведена робоча зустріч.

20200730 МЦЗ

В ході зустрічі обговорювались питання анкетування та критерій виявлення осіб, які матимуть можливість подати заяву щодо включення їх до проекту Програми Реінтеграції МОМ для отримання допомоги.
За результатами зустрічі визначені напрямки подальшої співпраці задля надання допомоги певним категоріям осіб.

 

Методичний семінар з організації профорієнтаційної роботи у школі на період карантину з педагогічними коллективами

Поки учні відпочивають на літніх канікулах та набираються сил для нового навчального року, провідний фахівець з профорієнтації Костянтинівського міського центру зайнятості 16 липня провела методичний семінар з організації профорієнтаційної роботи у школі на період карантину з педагогічними колективами районних та міських шкіл у режимі он-лайн.
Під час конференції учасники узгодили спільні дії, що стосуються комплексного підходу до вирішення питань професійної орієнтації учнівської молоді. В результаті заходу був складений спільний план заходів.
До нього були внесені заходи і для гармонійного розвитку особи, і заходи, які сприятимуть процесу соціально-професійного становлення школярів, і мотивуючі заходи з ефективного вибору професії та виховання патріотичного ставлення до рідного краю.
Профконсультант ознайомила присутніх з інноваційними формами і методами роботи, які сприяють формуванню у школярів активної життєвої позиції щодо майбутнього професійного вибору, зокрема наголосила на важливості реалізації системного підходу у проведенні профорієнтаційної роботи з учнями, наданні учням необхідних знань для орієнтації в світі професій.

 

 

Допомога безробітним громадянам здобути додаткові знання

202007263 МЗЦ

Міжнародна платформа онлайн-освіти Coursera – допомога безробітним громадянам здобути додаткові знання та розвинути навички для
подальшого успішного працевлаштування.
Після онлайн-консультації з фахівцями центру зайнятості, отримавши безкоштовний доступ для реєстрації на цій платформі (https://www.coursera.org/), 26 безробітних Костянтинівського міського центру зайнятості обрали курси, які їх зацікавили. Є такі, що дуже сумлінно поставились до проходження навчального курсу та передчасно завершили навчання, отримавши відповідні сертифікати міжнародного зразка.
Завдяки курсам від провідних університетів світу Олександр Карпенко поглибив свої знання у сфері психології та набув впевненості у власних силах. Він вирішив не зупинятись на досягнутому і продовжити навчання за іншим напрямком.
Нагадуємо, що міжнародна платформа Coursera відкрила через службу зайнятості безкоштовний доступ до освітніх програм для безробітних. Це 3800 онлайн-курсів від кращих університетів та галузей промисловості.
Якщо ви втратили роботу через пандемію, скористайтеся шансом – зареєструйтеся до 30 вересня через службу зайнятості на онлайн-курсі за напрямком, який цікавить саме вас!

 

16.07.2020
ПРЕС-РЕЛІЗ

Служба зайнятості Донеччини: надійне партнерство та допомога у реаліях сьогодення

16 липня директорка Донецької обласної служби зайнятості Валентина Рибалко провела пресконференцію на тему: "Служба зайнятості Донеччини: надійне партнерство та допомога у реаліях сьогодення".
Під час заходу керівниця поінформувала про нові підходи у роботі служби зайнятості, які були впроваджені за час карантину. Через виникнення ситуації з пандемією COVID-19 усі центри області перейшли на дистанційну форму надання послуг із застосуванням онлайн-сервісів Skype, Zoom, Viber, WhatsApp. Валентина Рибалко поінформувала про законодавчі зміни на період карантину, зокрема надання фінансової допомоги по частковому безробіттю для суб’єктів малого та середнього підприємництва.
«Більш за все негативного впливу під час карантину зазнав саме цей сегмент економіки, представники якого сам на сам залишилися з проблемою і без прибутку. Завдяки державній програмі у вигляді фінансової допомоги вдалося не тільки підтримати бізнес, а й зберегти тисячі робочих місць по всьому регіону», – говорить директорка Донецької обласної служби зайнятості Валентина Рибалко.
З початку травня 2020 року було подано 12 375 пакетів документів. На даний момент вже 17 253 осіб отримали допомогу по частковому безробіттю на час карантину, з яких понад 6 394 осіб - це наймані працівники, а 10 859 – фізичні особи-підприємці.
Досягнення таких результатів стало можливим завдяки скоординованій діяльності Донецької обласної служби зайнятості у проведенні широкомасштабної інформаційної кампанії серед представників бізнес-середовища та громадськості. Загалом відбулося 5 900 онлайн консультацій, вебінарів, зустрічей, якими охоплено 50 000 підприємців.
За період карантину послугами служби зайнятості Донецької області скористалися 32,6 тис. осіб зареєстрованих безробітних, з яких 27,5 тис. осіб отримували допомогу по безробіттю.
Незважаючи на важку ситуацію, пошук роботи та працевлаштування залишаються безумовним пріоритетом в роботі служби зайнятості. Станом на 15 липня 2020 року в області було працевлаштовано 12,1 тис. осіб, з яких 6,8 тис. - за період карантину.
Для забезпечення оперативного інформування громадян, враховуючи дистанційний формат надання послуг, служба зайнятості Донеччини створила та запустила чат-бот у месенджері Telegram (@DonOczBot). Безкоштовно, в онлайн режимі користувачі можуть дізнатись про актуальні вакансії, можливості для навчання, топ актуальних професій та багато корисної консультаційної та правової інформації.
Черговим ноу-хау Донецької обласної служби зайнятості стала розробка та впровадження першої в Україні інтерактивної мапи відеорезюме шукачів роботи регіону. Відтепер новий сервіс дозволяє у зручний для роботодавця час здійснювати підбір кваліфікованого персоналу через мапу відеорезюме Донецької області на платформі Google maps.
Успішно працює і постійно оновлюється інтерактивна карта вакансій, за допомогою якої шукачі роботи з легкістю та безкоштовно підберуть бажану роботу у будь-якому місті Донеччини в онлайн режимі. На сьогодні карта набрала вже 203 тис. переглядів.

 

 

20200720 МЦЗ

Можливості осіб з інвалідністю і особливості їх працевлаштування

Дуже гострою є проблема працевлаштування осіб з інвалідністю в Україні. Головною перешкодою успішного працевлаштування людей з особливими потребами, є їх психологічна неготовність до праці, занижена самооцінка, та невміння правильно та грамотно презентувати себе роботодавцям. З метою поліпшення психологічного стану осіб з інвалідністю профконсультант Костянтинівського МЦЗ провела 15 липня ZOOM конференцію за темою «Успіх залежить лише від мене!» із залученням соціальних партнерів : благодійної організації БФ «Право на Захист».

Основними питаннями порядку денного стали можливості осіб з інвалідністю і особливості їх працевлаштування з урахуванням фізичного та емоційного стану, соціально-професійна адаптація та покращення психологічного стану .
Юрисконсульт Благодійного Фонду «Право на Захист» Дмитро Ганич ознайомив учасників заходу з таблицею пільг для осіб з інвалідністю, яка включає:
• пільги на медикаменти та амбулаторне лікування;
• отримання путівок до санаторію;
• пільги на телефонний та радіо зв'язок;
• право безкоштовного проїзду у міському автотранспорті;
• послуги з користування житлом та комунальними послугами.
В основі упередженого ставлення до людей з інвалідністю лежать стереотипи, які мають мало спільного з реальністю. Люди з інвалідністю в змозі ефективно працювати, навіть краще, ніж інші працівники, бо вони усвідомлюють свої недоліки і їх прагнення досягти успіху незрівнянно вище.
У них варто повчитися наполегливості в досягненні своєї мети, навчитися переборювати труднощі й перешкоди.
Тільки робота дозволяє громадянину поважати себе, усвідомлювати свою індивідуальність, не замикатись у собі, подолати розчарування та самотність, додає впевненості. Тому, доступ людей з інвалідністю до зайнятості є одним із ключових чинників для розвитку їх як особистості та позитивним фактором для розвитку суспільства в цілому.

 

Клуб «Свідомого батьківства»

У День Родини 8 липня засідання клубу «Свідомого батьківства» для батьків та учнів міських шкіл в режимі он-лайн провела профокнсультант Костянтинівського МЦЗ.
Фахівець з профорієнтації разом з учасниками заходу розглянула актуальні професії на ринку праці, ознайомила з можливістю проходження психодіагностичного тестування на освітньому порталі ДСЗ: «Моя професія-консультаційна мережа», й інформувала старшокласників про можливість навчання у Київському вищому професійному училищу будівництва та архітектури.
Вибір професії — надзвичайно важливе рішення, яке впливає на майбутнє і саме тому процес вибору викликає багато тривог та напруги. Важливо залишатись позитивним, інакше це може стати напруженим часом для усіх учасників.

20200713 МЦЗ

Дуже важливо підтримувати рівний діалог з дітьми та відкрито обмінюватись ідеями з приводу майбутнього. А також підтримувати та заохочувати свою дитину, збирати як можна більше інформації про свої галузі кар’єрного інтересу. Батьки мають визнати, що їх роль полягає в тому, аби виступати в якості посередника в кар’єрі своєї дитини та дозволяти відбуватись незалежним виборам в кар’єрі.
Це знаменує перший реальний крок молодих людей в доросле життя.

 

20200710

Навчаємо майбутніх бізнесменів

Заняття в Школі-молодого підприємця online з випускниками Костянтинівського вищого професійного училища провели 6 липня профконсультанти Костянтинівського МЦЗ.
Сучасну молодь все більше цікавить можливість започаткування власної справи. Тому, в ході заняття учні ознайомились з основами підприємництва, діючими грантовими програмами, з інформацією про Державну програму «Доступні кредити 5-7-9%», обговорили особливості пошуку бізнес-ідей та організації власної справи, розібрались зі складовими доходів і витрат, системами оподаткування тощо.
Важливим моментом стало те, що кожен бажаючий може отримати кваліфіковану інформаційно-консультаційну допомогу в Центрі розвитку підприємництва «ПровідНик», пройти профдіагностичне тестування на платформі «Моя професія: консультаційна мережа» і визначити в собі підприємницькі здібності, ознайомитись з успішним досвідом започаткування і ведення власної справи колишніми безробітними.

 

 

 20200706

Можливість отримати допомогу по частковому безробіттю на період карантину
Питання отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину залишається досить актуальним.
02 липня Костянтинівський міський центр зайнятості провів скайп - конференцію на платформі Zoom на тему «Надання допомоги по частковому безробіттю».
В онлайн режимі були надані роз’яснення щодо змін в законодавстві, порядку отримання допомоги по частковому безробіттю, формування пакету документів та строків подачі їх до центру зайнятості, хто має право на отримання допомоги по частковому безробіттю.
Учасники були поінформовані, що після набуття чинності змін до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, є можливість отримання цієї допомоги підприємцями, які не мають найманої праці.
Скайп - конференція пройшла у форматі діалогу. Кожен учасник мав можливість задати свої питання та отримати компетентні відповіді на них.
09 липня о 11-00 відбудеться наступна онлайн конференція, всіх бажаючих запрошуємо приєднатися до онлайн зустрічі!
За додатковою інформацією щодо отримання допомоги по частковому безробіттю звертатися до Костянтинівського міського центру зайнятості: 85110, Донецька область, м. Костянтинівка, пл. Перемоги, 8, тел/факс: (06272) 2-71-23.

 

 

20200703 MSZ

02.07.2020 рік                                                                                                            ПРЕСРЕЛІЗ


Якщо ви підприємець, встигніть отримати фінансовому допомогу!
Донецька обласна служба зайнятості продовжує активну роботу щодо надання допомоги по частковому безробіттю на час карантину для представників малого та середнього підприємництва. Саме на цю тему сьогодні був проведений престур для представників ЗМІ у м. Слов’янськ та Краматорськ. Журналісти поспілкувалися з роботодавцями та фізичними особами-підприємцями, які вже отримали допомоги по частковому безробіттю.
Наразі на Донеччині вже майже 15 000 осіб отримали кошти, серед яких близько 6 000 складають наймані працівники. Решта отримуючих – фізичні особи-підприємці, які ведуть діяльність одноосібно.
«Це стало можливим завдяки новому закону про підтримку бізнесу на час карантину, який набув чинності наприкінці травня цього року. Він надав можливість фізичним особам підприємцям отримати фінансову допомогу на себе, незалежно від того, мають вони найманих працівників чи ні. Тому звертайтесь до центрів зайнятості, якщо ви ще не скористалися цією можливістю», – говорить директорка Донецької обласної служби зайнятості Валентина Рибалко.
Окрім цього, згідно нового закону збільшено термін для звернення за отриманням допомоги по частковому безробіттю з 30 календарних днів з моменту зупинення або скорочення діяльності до 90 календарних днів. Також сума цієї допомоги не підлягає оподаткуванню.
Загалом до служби зайнятості надійшло понад 10 000 пакетів документів щодо надання допомоги з боку держави.
Більшість роботодавців, які звернулися до служби зайнятості, ведуть діяльність у сферах роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, транспортних перевезень, виробництва та комплексного обслуговування об’єктів.

 

 

20200622 ЦЗ 

Шановні підприємці міста Костянтинівки!

Відтепер фізичні особи - підприємці, які є застрахованими особами, можуть отримати фінансову допомогу по частковому безробіттю на час карантину для себе незалежно від того, мають вони найманих працівників чи ні. Такі зміни стали можливими після ухвалення Постанови КМУ від 03 червня 2020 р. № 453 «Про внесення змін до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Презентуємо покрокову інструкцію!    УСЬОГО ТРИ ПРОСТИХ КРОКИ!

 Зверніться до центру зайнятості за місцем сплати ЄВ протягом 90 календарних днів з дня зупинення чи скорочення діяльності.
Для уточнення місця сплати ЄВ скористайтеся «Електронним кабінетом» на сайті ДПС (розділ «Реєстри», пункт «Дані про взяття на облік платників податків»).

 Підготуйте необхідний пакет документів:

- заява на отримання допомоги у довільній формі;
- копія наказу із зазначенням дати початку зупинення/скорочення діяльності;
- відомості відповідно до Додатку 2 Порядку.
- довідка про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за останні шість місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності, на підставі звітних відомостей, що надаються до Пенсійного фонду України. (Довідку Ви робите самостійно, на підставі своїх звітів до ПФУ).

 Надайте пакет документів до центру зайнятості одним із зручним способів:
- у скриньку розміщення на вході центру зайнятості (оригінал);
- поштовим відправленням (оригінал).

Протягом трьох робочих днів центр зайнятості перевіряє пакет документів, наданий фізичною особою – підприємцем. У разі виявлення помилок центр зайнятості повідомляє його, який має право протягом 5 робочих днів надати виправлений пакет документів.

 Рішення про надання або відмову в наданні допомоги по частковому безробіттю на період карантину приймається обласним або Київським міським центром зайнятості протягом трьох робочих днів з дня подання роботодавцем або фізичною особою - підприємцем документів.

 Центр зайнятості протягом 3 робочих днів після отримання коштів на свій рахунок переказує їх фізичній особі – підприємцю на поточний рахунок вказаний у Додатку 2 Порядку.

НАГАДУЄМО!

 Допомога по частковому безробіттю на період карантину не оподатковується Податком на доходи фізичних осіб та Військовим збором.
 Допомога встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування ЄВ, але не більше мінімальної заробітної плати (4723 грн.) на місяць.

Кваліфіковану консультацію Ви можете отримати в Костянтинівському міському центрі зайнятості за телефонами: (097)0574205 Олена; (050)7549380 Наталія.

 

Coursera – ваш шлях до успіху!

ZOOM конференцію за темою «Coursera – ваш шлях до успіху» провела для безробітних 15 червня провідний фахівець з профорієнтації Костянтинівського МЦЗ. 

Американська освітня платформа Coursera відкриє безкоштовний доступ до 3800 онлайн-курсів для тих, хто втратив роботу.
Coursera – це онлайн курси, сертифіковані та дипломовані найкращими світовими університетами й компаніями світу. Вона пропонує своїм користувачам сотні безкоштовних онлайн-курсів з різних дисциплін, у разі успішного закінчення яких користувач отримує сертифікат про проходження курсу.
Україна стане однією з перших країн, де запрацює така ініціатива. За її допомогою Coursera хоче допомогти працівникам набути нових знань і навичок для повторного працевлаштування. Coursera співпрацює з університетами з різних країн світу для викладання курсів цих навчальних закладів онлайн.
Під час заходу профоконсультант ознайомила учасників з перевагами Coursera, порядком реєстрації та поданням даних для проходження онлайн курсів, можливістю корегування графіку навчання, новітньою інформацією та технологією онлайн, доступом до програм найкращих університетів світу, а також безкоштовним доступом до контенту з актуальними матеріалами.
Щоб стати найкращім зробіть наступний крок на шляху до досягнення особистих і професійних цілей разом з Coursera!

11.06.2020 рік  ПРЕС РЕЛІЗ

ФОПи теж можуть отримати допомогу по частковому безробіттю Відтепер фізичні особи-підприємці, які є застрахованими особами, можуть отримати фінансову допомогу по частковому безробіттю на час карантину для себе незалежно від того, мають вони найманих працівників чи ні. Такі зміни стали можливими після ухвалення Постанови КМУ від 03 червня 2020 р. № 453 Що для цього потрібно?
Зверніться до центру зайнятості за місцем сплати ЄВ упродовж 90 днів з моменту зупинення чи скорочення діяльності. Підготуйте необхідний пакет документів:
• заява на отримання допомоги в довільній формі;
• засвідчена копія наказу з датою початку зупинення чи скорочення діяльності;
• довідка про сплату ЄВ за останніх 6 місяців;
• відомості згідно Додатку 2 оновленого Порядку, затвердженого постановою КМУ №453 від 03.06.2020 р.

20200612 ФОП

Як подати документи? Поштою або через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості.
Як нараховується сума допомоги? Вона надається із розрахунку 2/3 від бази нарахування ЄВ. Для фізичних осіб, які звільнені від слати ЄВ, допомога надається із розрахунку 2/3 розміру мінімальної заробітної плати (4723 грн.).
Важливо: допомога по частковому безробіттю не оподатковується. Вона надається на період з дати зупинення/скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.
За консультацією звертайтесь до центру зайнятості у вашому місті чи районі:
https://don.dcz.gov.ua/publikaciya/kontaktni-telefony-centriv-zaynyatosti-doneckoyi-oblasti

20200612 рд

 

 

03.06.2020 рік
ПРЕС РЕЛІЗ

Підтримка бізнесу - одне з пріоритетних завдань служби зайнятості 3 червня пройшов черговий вебінар на тему «Актуальні питання щодо можливості отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину» для представників малого та середнього бізнесу.
Під час заходу підприємці дізналися про послідовність дій, які необхідні для отримання фінансової допомоги. Їх поінформували щодо механізму надання допомоги по частковому безробіттю під час карантину. Присутні дізналися про перелік документів, які необхідні для отримання фінансової підтримки з боку держави, та способи їх подачі до центрів зайнятості.
Також увагу учасників звернули на те, що 29 травня набув чинності новий закон про підтримку бізнесу на час карантину № 591-ІХ. Згідно цього закону значно збільшено строки подання документів та знято оподаткування з суми фінансової допомоги. Окрім цього, відтепер фізичні особи-підприємці, які не мають найманих працівників, теж зможуть отримати таку допомогу.
У заході взяли участь 44 підприємця. Вебінар пройшов завдяки підтримці Програми ООН з відновлення та розбудови миру, яка придбала ліцензію на використання платформи для проведення конференцій «Zoom».

20200609 мзц

29.05.2020 рік   

ЗАКОН НАБУВ ЧИННОСТІ!

Набув чинності новий закон про підтримку бізнесу на час карантину № 591- ІХ (законопроект № 3329-д: http://tiny.cc/giy2oz)
Які зміни?
•Збільшено термін для звернення за отриманням допомоги по частковому безробіттю з 30 календарних днів з моменту зупинення/скорочення діяльності до 90 календарних днів.
•Фізичні особи-підприємцям, які не мають найманих працівників, теж можуть отримати фінансову допомогу;
•Сума допомоги по частковому безробіттю не оподатковується.
За наданням допомоги по частковому безробіттю на період карантину звертайтесь до центру зайнятості у вашому місті.

 

20200602 MCZweb

 

Вебінар для підприємців: як отримати допомогу по частковому безробіттю?
3 червня об 11:00 запрошуємо представників малого та середнього бізнесу регіону, у тому числі і фізичних осіб-підприємців, в яких немає найманих працівників, долучитися до участі в обговоренні актуальних питань щодо отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину.
Реєстрація за посиланням: https://zoom.us/webinar/register/WN_FP12g7pYQvmO25VvIXmtlQ
ВАЖЛИВО! Після реєстрації ви отримаєте повідомлення на електронну пошту з підтвердженням, що містить інформацію про вхід в вебінар.

0002

 Допомога по частк безроб ФОП

 

27.05.2020 рік
ПРЕС РЕЛІЗ


Новий закон про підтримку бізнесу на час карантину ПІДПИСАНО!
Президент України підписав Закон № 591-ІХ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (СОVID-19)" (законопроект № 3329-д: http://tiny.cc/giy2oz).
Внесено ряд змін в порядок надання допомоги по частковому безробіттю:
•допомогу по частковому безробіттю звільнили від оподаткування ПДФО та ВЗ;
•надано можливість отримувати допомогу по частковому безробіттю не тільки працівникам, а й фізичним особам - підприємцям;
•збільшено термін для звернення за отриманням допомоги по частковому безробіттю з ЗО календарних днів з моменту зупинення (скорочення) діяльності до 90 календарних днів.

 

19.05.2020 рік ПРЕС РЕЛІЗ

Обласна служба зайнятості продовжує інформувати підприємців щодо отримання допомоги по частковому безробіттю
19 травня пройшов черговий вебінар на тему «Актуальні питання щодо можливості отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину» для представників малого та середнього бізнесу Донецької області.
Під час заходу підприємці дізналися про послідовність дій, які необхідні для отримання фінансової допомоги. Були обговорені питання щодо порядку формування пакету документів та процедури його подання до центрів зайнятості Донеччини.

20200521 CZ1

Директорка Донецької обласної служби зайнятості Валентина Рибалко поінформувала учасників про ухвалене минулого тижня Верховною Радою рішення, яким удосконалено процедуру отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Згідно законопроекту збільшено термін для звернення роботодавців на отриманням допомоги по частковому безробіттю на період карантину з 30 до 90 календарних днів з дня зупинення/скорочення діяльності. Окрім цього, відтепер фізичні особи-підприємці, які не мають найманих працівників, теж зможуть отримати допомогу з боку держави.
Донецька обласна служба зайнятості продовжує проведення онлайн заходів щодо можливості отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Запрошуємо представників малого та середнього бізнесу долучитися до участі у наступному вебінарі, який відбудеться після оприлюднення законопроекту № 3329-д від 13 травня 2020 року.

 

18.05.2020 рік    ПРЕС РЕЛІЗ

На Донеччині вже більше 100 підприємців отримають допомогу
Донецька обласна служба зайнятості продовжує приймати від роботодавців пакети документів на отримання фінансової допомоги по частковому безробіттю на період карантину. На сьогодні вже прийнято 142 позитивних рішення. 1 289 найманих працівників отримають фінансову підтримку по частковому безробіттю.
Служба зайнятості Донеччини продовжує активну інформаційну роботу серед роботодавців щодо отримання такої допомоги.

20200521 CZ2

Нагадаємо, що 13 травня 2020 року Верховна Рада прийняла законопроект, який удосконалює процедуру отримання допомоги по частковому безробіттю. Відтепер фізичні особи-підприємці, які не мають найманих працівників, теж зможуть отримати таку допомогу.

 

15.05.2020 рік ПРЕС РЕЛІЗ

На Донеччині за час карантину працевлаштовано понад 3 000 громадян

Попри карантинні обмеження Донецька обласна служба зайнятості продовжує виконувати головну свою функцію – сприяти працевлаштуванню громадян. За цей час до центрів зайнятості Донеччини звернулися та отримали статус безробітного 11 тисяч громадян. З початку карантину вдалося знайти роботу понад 3 тисячам громадян. Крім того, 1,3 тисячі осіб були залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру. Фахівці центрів зайнятості не припиняють дистанційно здійснювати підбір підходящої роботи для безробітних, а для роботодавців – кваліфікований персонал.  Кількість вакансій за останні місяці значно скоротилася і станом на 15 травня нараховує лише 900 одиниць. Торік на цей час їх було втричі більше.

20200521 CZprac

 

  Донецька обласна служба зайнятості продовжує роботу.

         На час загальнодержавного карантину Донецька обласна служба зайнятості перейшла на дистанційну модель обслуговування клієнтів. Усі міські та районні центри зайнятості Донеччини продовжують свою діяльність у режимі «онлайн».
Фахівці служби зайнятості Донеччини проводять заходи з використанням сучасних онлайн ресурсів – Zoom, Skype та Facebook. Щоденно проходять різноманітні тренінги, семінари, ярмарки вакансій, співбесіди тощо. Перш за все такі заходи направлені на всебічну підтримку підприємців та шукачів роботи в кризовій ситуації, яка склалася на даний момент. «Від початку карантину обласна служба зайнятості тимчасово переорієнтована на пасивну матеріальну підтримку людей, які втратили роботу. При цьому питання працевлаштування залишається головним у діяльності фахівців служби», – підкреслює директорка Донецької обласної служби зайнятості Валентина Рибалко.
Для безробітних проводять онлайн тренінги та семінари, які допомагають більш ефективно використовувати сучасні інтернет технології для пошуку роботи. Завдяки вебінарам бізнесмени отримують актуальну інформацію щодо можливостей переорієнтування діяльності та подальшого розвитку підприємств.
Під час карантину клієнти мають можливість отримати відповіді на запитання щодо роботи та надання послуг за допомогою сервісу Skype або зателефонувавши на «гарячу лінію». Контакти центрів зайнятості Донецької області можна знайти за ПОСИЛАННЯМ https://don.dcz.gov.ua/publikaciya/kontaktni-telefony-centriv-zaynyatostidoneckoyi-oblasti
Для зручності клієнтів Донецька обласна служба зайнятості запустила чат- бот у месенджері Telegram (bit.ly/2UnnJwh) для консультування в режимі онлайн. Не виходячи з дому, можна дізнатися про порядок роботи центрів зайнятості в цей період, вакансії та онлайн-навчання, телефони «гарячих ліній» та інші контакти, умови фінансової підтримки роботодавців тощо. Також для зручності на законодавчому рівні було спрощено процедуру подачі документів до центрів зайнятості. Відтепер їх можна надіслати електронною поштою або покласти папери у скриньку біля входу в центр зайнятості у своєму місті. Усю необхідну інформацію щодо подання документів можна знайти за ПОСИЛАННЯМ https://don.dcz.gov.ua/novyna/shanovni-kliyenty-sluzhby-zaynyatosti
ВАЖЛИВО!
Фахівці служби зайнятості телефонують до клієнтів, які подали заяви на реєстрацію в центрах зайнятості чи вже перебувають на обліку. В таких умовах можливі телефонні дзвінки з боку шахраїв, які бажають заволодіти персональними даними громадян.
ПАМ’ЯТАЙТЕ:
- якщо Вам телефонує фахівець служби зайнятості – він обов’язково відрекомендується: назве прізвище, ім’я, посаду та назву центру зайнятості. - фахівець звертатиметься до Вас на ім’я та по батькові, оскільки ця інформація є в базі даних Державної служби зайнятості; - фахівці служби зайнятості ніколи не вимагають називати Ваші персональні дані. Навпаки – можуть вказати наявні і попросити їх підтвердити або скорегувати. - працівники центрів зайнятості ніколи не вимагають називати номери банківських карток, CVV-кодів чи особистих банківських рахунків.- якщо у названих даних є помилка – фахівець не вимагатиме диктувати правильні дані, а попросить відсканувати чи сфотографувати коректний
варіант і надіслати на офіційну електронну адресу центру зайнятості або передати через скриньки для кореспонденції, розміщені біля центрів зайнятості.
Остерігайтесь шахраїв та будьте уважні, спілкуючись із незнайомцями. Бережіть себе та своїх близьких!

20200515 Vb4

 

УВАГА! ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ!

13 травня 2020 року Верховна Рада на позачерговому засіданні прийняла рішення, яким удосконалено процедуру отримання допомоги по частковому безробіттю НА ЧАС КАРАНТИНУ. Закон набере чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування. Посилання на законопроєкт: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=68724

20200515 Vb3

 

 

20200515 Vb2

20200515 Vb

 

20200513

 

вебинар page 0002

 

ДО УВАГИ ПРЕДСТАВНИКІВ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ!

Запрошуємо взяти участь у вебінарі на тему «Актуальні питання щодо можливості отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину».
Під час вебінару будуть розглянуті такі питання:
1. Хто має право на отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину?
2. Формування пакету документів та терміни його подання до центрів зайнятості.
3. Строки прийняття рішення та укладання договору по частковому безробіттю на період карантину.
4. Виплата, розмір та тривалість надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину.
5. Забезпечення гарантій зайнятості працівників, яким виплачувалася допомога по частковому безробіттю на період карантину.
РЕЄСТРАЦІЯ УЧАСНИКІВ ЗА ПОСИЛАННЯМ:
https://forms.gle/Cn9wVRDJxqSdSsa98 

 021 

  

Шановні клієнти служби зайнятості!

Ми полегшили процедуру подання документів до центрів зайнятості.

Превью Процедура подачі документів

Відтепер це дуже просто. Вам потрібно заповнити лише дві заяви – про надання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю!
Бланки тут: https://is.gd/6wW4ph та https://is.gd/o8O5Cg.

Як і раніше, заяви ви можете подати в два способи: на електронну пошту центру зайнятості, де вам зручно обслуговуватися, або через скриньку для кореспонденції безпосередньо в центрі зайнятості.

202004161 202004162

Якщо ви вирішили надіслати заяви електронною поштою:

- Заповніть заяви власноруч за зразком і сфотографуйте або відскануйте їх.
- Далі – надішліть на email центру зайнятості, де ви плануєте перебувати на обліку.
Важливо! У темі листа зазначте ваше прізвище, ім’я, по батькові.

Електронні скриньки центрів зайнятості Донецької області тут: https://don.dcz.gov.ua/publikaciya/kontaktni-telefony-centriv-zaynyatosti-doneckoyi-oblasti
Якщо ж у вас є технічна можливість, завантажте заяви, роздрукуйте та заповніть їх. Підпишіть власноруч, відскануйте (чи сфотографуйте) і надішліть на email центру зайнятості. Так само вкажіть у темі листа ваше прізвище, ім’я, по батькові.
Чекайте повідомлення від центру зайнятості щодо ухваленого рішення.

Якщо ви вирішили подати заяви через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості:
- якщо ж у вас є технічна можливість, завантажте заяви, роздрукуйте та заповніть їх вдома, складіть їх у конверт або з’єднайте в інший зручний спосіб, або
- заповніть заяви безпосередньо біля скриньки в центрі зайнятості. Тут слід пам’ятати, що для заповнення заяв вам знадобляться ваші паспортні дані, номер ідентифікаційного коду, дані про освіту та попередню трудову діяльність, тому візьміть документи з собою.
Покладіть заяви в скриньку для кореспонденції (у робочі години робочого дня).
Чекайте повідомлення від центру зайнятості щодо ухваленого рішення.
Нагадуємо, що впродовж 10 днів після завершення карантину до центру зайнятості необхідно буде подати оригінали ваших документів.

Бережіть себе і свої близьких!

Костянтинівський міський центр зайнятості продовжує надавати онлайн послуги.

14 квітня 2020 року проведено інформаційний семінар із загальних питань зайнятості за допомогою конференц-зв’язку у Skype.

IMG 0763 IMG 0761

В ході конференц-зв’язку фахівець центру зайнятості ознайомила осіб, які набули статусу безробітного під час дії карантину, з перевагами легальної зайнятості, ризиками нелегальної зайнятості, гендерними аспектами на ринку праці, комплексом соціальних послуг та сучасними підходами щодо їх отримання в умовах карантину.
Під час онлайн заходу всі учасники отримали вичерпні відповіді на запитання.

 

Донецька обласна служба зайнятості постійно розширює свої послуги та активно співпрацює з міжнародними організаціями, які впроваджують різноманітні грантові програми з метою стимулювання і розвитку малого та середнього бізнесу в Україні, створення нових робочих місць, розв’язання проблем внутрішньо переміщених осіб та населення, постраждалого від конфлікту. 

На сьогодні актуальними грантовими проектами від міжнародних організацій, які надають фінансову допомогу у започаткуванні і розширенні власної справи, є наступні:
Український Жіночий Фонд за підтримки USAID Агентства США з міжнародного розвитку реалізує проект «Економічні можливості постраждалим від конфлікту». Мета проекту – допомогти людям, постраждалим від конфлікту, заснувати чи перемістити бізнес та підвищити спроможність організацій громадянського суспільства і бізнесменів, які надають підтримку людям, постраждалим від конфлікту – внутрішньо переміщеним особам, демобілізованим учасникам АТО, жінкам і людям з інвалідністю.
Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні здійснює проект «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем внутрішньо переміщених осіб та постраждалого від конфлікту населення в Україні» для мешканців Донецької та Луганської областей та АР Крим. Програма розвитку самозайнятості та Програма розвитку мікропідприємництва надають можливість після участі у тренінгу і вдалого захисту бізнес-плану отримати грант для придбання інструментів і обладнання для впровадження самозайнятості чи підприємництва. Детальна інформація розміщена за посиланням: www.iom.org.ua або за телефонами: 099-539-00-23, 095-919-44-16.
Чеська недержавна гуманітарна організація «Людина в біді» реалізує проект «Гранти для створення робочих місць» за підтримки USAID американського народу, до участі приймаються заявки від підприємств та підприємців, які ведуть бізнес у Бахмутському, Костянтинівському, Мар’їнському, Ясинуватьському районах та містах Авдіївка, Бахмут, Торецьк, Костянтинівка, Селидове, Мар’їнка. Детальна інформація розміщена за посиланням: https:/lgoo.gl/uopMKS.
Додатково всю детальну інформацію по грантовим програмам можна отримати у спеціалістів міських та районних центрів зайнятості Донецької області.
Робота служби зайнятості по інформуванню громадян та підприємців щодо грантових програм триває, зацікавлені особи у повному обсязі отримують інформацію щодо умов участі у проектах.

Костянтинівський міський центр зайнятості (далі "Центр") забезпечує реалізацію завдань, пов’язаних із соціальним захистом населення від безробіття, сприянням громадянам у підборі підходящої роботи, наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг, професійної орієнтації, наданням послуг роботодавцям щодо підбору працівників та інформаційно-консультаційних послуг, а також реалізацією інших завдань, визначених законодавством у сфері зайнятості населення та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, на території м. Костянтинівка.

Центр у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України, постановами Верховної Ради України, указами та розпорядженнями Президента України, декретами, постановами, розпорядженнями Кабінету Міністрів України, наказами та інструкціями Міністерства соціальної політики України, Статутом Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, рішеннями правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, іншими нормативно-правовими актами, наказами, розпорядженнями та інструкціями Державного центру зайнятості, наказами Донецького обласного центру зайнятості, розпорядженнями міського голови, рішеннями міської ради, виконавчого комітету міської ради та Положенням про Краматорський міський центр зайнятості

Положення про центр затверджується директором Донецького обласного центру зайнятості. 

Основними завданнями центру є:

• реєстрація, перереєстрація та ведення обліку громадян, які шукають роботу, та безробітних;

• надання особам, які звертаються до центрів зайнятості, у тому числі, тим, що потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, соціальних послуг, передбачених статтею 7 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття";

• здійснення виплати матеріального забезпечення відповідно до Закону України"Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття";

• надання роботодавцям послуг щодо добору працівників, інформаційно-консультаційних послуг;

• організація професійної підготовки або перепідготовки, підвищення кваліфікації у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, у тому числі в навчальних закладах державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах, організаціях;

• здійснення профілактичних заходів, спрямованих на запобігання настанню страхових випадків;

• координація та контроль діяльності суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні;

• забезпечення цільового використання коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі – Фонд) відповідно до затвердженого кошторису видатків;

• контроль за правильністю витрат за страхуванням на випадок безробіття;

• підготовка пропозицій до проекту бюджетної програми Донецького обласного центру зайнятості, зокрема щодо визначення обсягів надання соціальних послуг незайнятому населенню та безробітним;

• виконання рішень правління Фонду, що стосується діяльності центру.

СТРУКТУРА ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ

Директор міського центру зайнятості:  

Марицька Світлана Вікторівна

  • тел.: +380 (6272)2-11-04

 Костянтинівський центр зайнятості надає допомогу в створенні відеорезюме

З метою підвищення конкурентоспроможності клієнтів служби зайнятості та покращення співпраці з роботодавцями в роботі Костянтинівського міського центру зайнятості на постійній основі застосовуються форма роботи – відеорезюме. Зазначена форма роботи підвищує ефективність самопрезентації, економії часу та коштів шукача роботи. Послуги по створенню відеорезюме безоплатні.
Відтепер, кожний безробітний має можливість в центрі зайнятості отримати допомогу не тільки в складанні звичайного резюме та розміщенні його на провідних сайтах з пошуку роботи, а й створити коротку самопрезентацію (відеорезюме), яка однозначно зацікавить роботодавця, дозволить йому отримати первинне враження про претендента та прийняти рішення про призначення особистої зустрічі, що збереже його час та кошти.
Тож запрошуємо усіх роботодавців та шукачів роботи долучитись до інноваційних соціальних послуг, що надаються Костянтинівським міським центром зайнятості.

 

Провідний юрисконсульт

Збітнєва Ольга Ігоревна

тел.: +380 (6272)2-20-30

каб. №5

Особистий прийом громадян:четвер з 10-00 до 14-00

Основними завданнями є :

• Забезпечення правильного застосування в Костянтинівському міському центрі зайнятості нормативно-правових актів та інших документів, подання директору пропозиції щодо вирішення правових питань, пов'язаних з діяльністю установи.

• Розробка та участь у розробленні проектів актів та інших документів з питань діяльності установи.

• Координація роботи, пов’язаної з укладенням договорів з господарської діяльності.

• Прийняття участі у забезпеченні захисту майнових прав і законних інтересів міського центру зайнятості в разі невиконання чи неналежного виконання договірних зобов'язань.

• Ведення претензійної та позовної роботи, проведення аналізу її результатів.

• Розгляд матеріалів про відшкодування матеріальної шкоди за рахунок винних осіб, що готуються відповідними структурними підрозділами на основі економіко-правового аналізу даних бухгалтерського обліку і статистичної звітності, інших документів фінансово-господарської діяльності та матеріалів перевірок, проведених правоохоронними і контролюючими органами.

Міський центр зайнятості має відділи:

Відділ організації працевлаштування населення

Начальник відділу:Кортяк Тетяна Сергіївна

тел.: +380 (6272) 6-11-03

Особистий прийом громадян:середа з 10-00 до 14-00

Основними завданнями відділу є:

організація діяльності з питань сприяння у працевлаштуванні незайнятим громадянам, дотримання вимог чинного законодавства про зайнятість та соціальне страхування на випадок безробіття при наданні послуг клієнтам;
Функції відділу:

забезпечення дотримання законодавства про зайнятість та загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття;
Відділ активної підтримки безробітних

Начальник відділу: Куплевацька Ольга Володимирівна

тел.: +380 (6272) 6-11-00

Особистий прийом громадян: середа з 10-00 до 14-00

Основними завданнями відділу є забезпечення реалізації на території міста активних заходів державної політики зайнятості:

• Організація профорієнтаційної роботи з різними категоріями населення, в тому числі з учнівською молоддю, інвалідами, внутрішньо переміщеними особами, а саме проведення інформаційних, орієнтаційних семінарів, семінарів з техніки пошуку роботи, семінарів гендерної спрямованості, семінарів для молоді та інших категорій, профорієнтаційних уроків зі школярами, Днів відкритих дверей центру зайнятості, Ярмарків професій, Ярмарків кар’єри, презентацій учбових закладів, курсів навчання та професій, виїзних заходів для школярів, для осіб з обмеженими фізичними можливостями та для внутрішньо переміщених осіб;

• Організація професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних на замовлення роботодавців та під самозайнятість, провадження підприємницької діяльності:

- надання клієнтам центру зайнятості рекомендацій щодо вибору або зміни професії, визначення профілю підготовки чи перепідготовки з урахуванням стану здоров’я, побажань, здібностей та можливостей безробітних, а також потреб на регіональному ринку праці;

- направлення безробітних на навчання в учбові заклади, на підприємства, в установи, в організації, в центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

• Сприяння самозайнятості громадян:

- проведення інформаційних, орієнтаційних семінарів з орієнтації безробітних на підприємницьку діяльність;

- організація навчання безробітних основам бізнес-планування в учбових закладах міста та регіону;

- здійснення безробітним одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

Організація роботи щодо підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями.

Організація роботи щодо видачі ваучерів встановленим категоріям осіб для підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.

Впровадження нових сучасних інструментів співпраці роботодавця з претендентом: відеорезюме та онлайн-співбесіда.

Відділ взаємодії з роботодавцями

Начальник відділу:Тулубінська Маргарита Йосипівна

тел.: +380 (6272)6-11-01

Особистий прийом громадян:середа з 10-00 до 14-00

Основними завданнями відділу є :

• Організація роботи центру зайнятості з питань збору вакансій, вивчення потреб роботодавців у кадрах та укомплектування персоналом підприємств особами з числа тих, що шукає роботу.

• Інформування роботодавців у відповідності з профілем підприємств про професійно-кваліфікаційний склад осіб, які зареєстровані в центрі зайнятості.

• Надання соціальних послуг роботодавцям щодо:

- інформування про стан, основні тенденції та процеси на міському ринку праці;

- вивчення потреб роботодавця та надання допомоги щодо укомплектування підприємств персоналом;

- професійного навчання безробітних на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця як у навчальних закладах, так і безпосередньо на виробництві;

- здійснення на замовлення роботодавця підбору необхідних працівників із використанням психодіагностичних методик;

- сприяння укомплектуванню кадрами підприємств, установ, організацій, інших роботодавців шляхом працевлаштування безробітних на нові робочі місця з компенсацією єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

- надання комплексу спеціальних послуг у розв'язанні проблеми роботи із трудовим колективом в ситуації запланованого вивільнення працівників;

- проведення семінарів для керівників підприємств, бухгалтерів та представників кадрових служб;

• Здійснення збору інформації про вакансії, її систематизація, обробка, введення до банку оперативних вакансій та контроль за їх заповненням.

• Здійснення реєстрації договорів з роботодавцями на проведення оплачуваних громадських та інших робіт тимчасового характеру.

• Організація роботи, пов'язаної з проведенням ярмарків вакансій, Круглих столів, Днів роботодавців, Днів центру зайнятості, Днів кар'єри, конференцій, залучення до вказаних заходів роботодавців та інших соціальних партнерів.

• Здійснення розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним особам.

ВИДИ ПОСЛУГ, ЯКІ НАДАЄ РОБОТОДАВЦЯМ ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ

Компенсація єдиного соціального внеску

Роботодавцю, який працевлаштовує громадян, що недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці або суб’єкту малого підприємництва пріоритетних видів економічної діяльності, які працевлаштовують безробітних на нові робочі місця строком не менше ніж на два роки за направленням центру зайнятості, щомісяця протягом року компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, за який він сплачений, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Компенсація єдиного соціального внеску (ЄСВ) для роботодавців – це суттєва фінансова підтримка і стимул до розвитку бізнесу та створення нових робочих місць.

Компенсація витрат роботодавцю не здійснюється у разі, коли роботодавець: має заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування; визнаний в установленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство.

Порядоккомпенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування регулюється Законом України «Про зайнятість населення» (стаття 26,частина друга статті 27) та Порядком затвердженим від 15. 04.2013 № 347.

Організація громадських та інших робіт тимчасового характеру

Громадські роботи ― вид суспільно корисних оплачуваних робіт в інтересах територіальної громади, які організовуються для додаткового стимулювання мотивації до праці, матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб і виконуються ними на добровільних засадах. З цією ж метою роботодавці можуть організовувати інші роботи, що носять тимчасовий характер (строком до шести місяців).

Організація громадських робіт здійснюється місцевими державними адміністраціями, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад (далі - місцеві органи влади) за участю територіальних органів із залученням на добровільних засадах роботодавців.

Фінансування організації громадських робіт здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів, роботодавців та інших не заборонених законодавством джерел. У разі залучення зареєстрованих безробітних до громадських робіт фінансування організації таких робіт здійснюється пропорційно рівними частинами за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Порядок організації та проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру регулюєтьсяЗаконом України «Про зайнятість населення»та Порядком затвердженим від 20.03.2013 № 175

Компенсація витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб

Компенсація витрат роботодавцю на оплату праці тривалістю не більше шести календарних місяців надається за умови працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб за направленням базового центру зайнятості на умовах строкових трудових договорів і збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у 2 рази.

Компенсація витрат роботодавцю не здійснюється у разі, коли роботодавець: має заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування; визнаний в установленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство.

Компенсація витрат роботодавця на оплату праці виплачується щомісяця в розмірі фактичних витрат на оплату праці осіб, прийнятих за направленням базових центрів зайнятості, але не вище середнього розміру заробітної плати штатного працівника, що склався у відповідному регіоні за минулий місяць, або обчисленої з неї відповідної суми в разі, коли особа працювала неповний місяць.

Порядок здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб регулюєтьсяЗаконом України «Про зайнятість населення» (частина п’ята статті 24-1) та Порядком затвердженим від 08. 09.2015 № 696.

Право на одноразове отримання ваучера

З метою підтримання конкурентоспроможності особи на ринку праці за сприяння державної служби зайнятості є можливість одноразово отримати ваучер. Ваучер – це документ встановленого зразка, що дає особі відповідно до Закону України «Про зайнятість населення», право на перепідготовку, підготовку на наступному освітньо – кваліфікаційному рівні,спеціалізацію,підвищення кваліфікації у навчальних закладах чи у роботодавця.

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначений законодавством на момент прийняття рішення про видачу ваучера. У разі, коли вартість навчання перевищує максимальну вартість ваучера, громадянин або його роботодавець зможуть здійснити оплату різниці вартості навчання. Оплата ваучера здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття виходячи з фінансових можливостей.

Нормативна база: ст.30 Закону України «Про зайнятість населення» та Порядок видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці від 20.03.2013 року № 207

Для посередників у працевлаштуванні на території України

До послуг з посередництва у працевлаштуванні належать пошук роботи та сприяння у працевлаштуванні особи, добір працівників відповідно до замовлень роботодавців (у тому числі іноземних) у межах укладених з роботодавцями договорів (контрактів).

Перелік суб'єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні, та суб'єктів господарювання, які здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні у інших роботодавців, формується та ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.

Нормативна база: ч. 3 ст. 36 Закону України «Про зайнятість населення»; Порядок формування та ведення переліку суб'єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні, та суб'єктів господарювання, які здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в інших роботодавців від 05.06.2013 № 400

Застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні

Підприємства, установи та організації мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на території України на підставі дозволу, що видається територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, на строк до одного року, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Дозвіл роботодавцю на застосування праці іноземця або особи без громадянства видається за умови, що в Україні (регіоні) відсутні кваліфіковані працівники, які спроможні виконувати відповідний вид роботи, або є достатнє обґрунтування доцільності застосування їх праці, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Порядок видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства регулюєтьсяЗаконом України «Про зайнятість населення» (частина третя статті 42) та Порядком затвердженим від 27. 05.2013 № 437.

Неформальне навчання – за робітничими професіями

Професійне навчання - набуття та удосконалення професійних знань, умінь та навичок особою відповідно до її покликання і здібностей, що забезпечує відповідний рівень професійної кваліфікації для професійної діяльності та конкурентоспроможності на ринку праці.

Підвищення конкурентоспроможності працівників на ринку праці відповідно до вимог сучасного виробництва та сфери послуг здійснюється шляхом забезпечення ефективного функціонування та розвитку системи професійного навчання працівників, сприяння у проведенні їх професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання.

Роботодавець має право укладати з працівниками або іншими особами, які не перебувають з ним у трудових відносинах, за їх згодою договори про направлення їх до навчальних закладів для професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Нормативна база: ч. 6 ст. 34, ч.5 ст. 35 Закону України «Про зайнятість населення»; Порядок підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями від15.05.2013 №340

Працевлаштування інвалідів

Правові принципи працевлаштування інвалідів закріплені у низці законодавчих актів, які зобов’язують роботодавця створити спеціальні робочі місця для інвалідів і сприяти їх працевлаштуванню з урахуванням обмежених фізичних можливостей.

Право інвалідів на працю закріплено, зокрема, у Конституції та законах України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21 березня 1991 р. № 875-XII (далі — Закон № 875) і «Про охорону праці» від 14 жовтня 1992 р. № 2694-ХІІ.

Згідно зі ст. 19 Закону № 875 для підприємств, установ, організацій, у тому числі й громадських організацій інвалідів, а також фізичних осіб, які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб — у кількості одного робочого місця.

Підприємства самостійно здійснюють розрахунок кількості робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого ч. 1 ст. 19 Закону № 875, і забезпечують працевлаштування інвалідів. Шукати ж інвалідів на вакантні місця кадрові служби підприємств можуть або власними силами, або звертатися із заявками до районних центрів зайнятості.

Нормативна база: Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII, Закон України «Про охорону праці» від 14.09 1992 № 2694-ХІІ. 

НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Нормативно-правові акти діяльності міського центру зайнятості

1.Кодекс законів про працю.

2. Закон України«Про зайнятість населення»від 05.07.2012 № 5067-VI.

3. Закон України«Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

4. Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»від 21.03.1991 № 875-XII.

5. Закон України«Про звернення громадян»від 02.10.1996 № 393/96-ВР.

6. Закон України«Про доступ до публічної інформації»від 13.01.2011 № 2939-VI.

7. Закон України«Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»від 15.04.2014 № 1207-VII.

8. Постанова КМУ від 13.03.2013 №153«Про затвердження Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»

9. Постанова КМУ від 20.03.2013 №175«Про затвердження Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру»

10. Постанова КМУ від 20.03.2013 №198«Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу»

11. Постанова КМУ від 20.03.2013 №207Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці

12. Наказ Міністерства праці та соціальної політики України від 21.02.2013 № 74«Про затвердження Порядку забезпечення надання територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, консультацій особам з питань організації та провадження підприємницької діяльності»

13. Наказ Міністерства праці та соціальної політики України від 13.02.2009 № 60/62« Про затвердження Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним »

14. Наказ Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 № 309«Про затвердження Порядку надання матеріальної допомоги по безробіттю, одноразової матеріальної допомоги безробітному та непрацездатним особам, які перебувають на його утриманні, допомоги на поховання у разі смерті безробітного або особи, яка перебувала на його утриманні»

15. Постанова Кабінету Міністрів України від 15.05.2014 № 340«Про затвердження Порядку підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями»

 

фото

Карантин не завадить роботі Костянтинівського МЦЗ

Дистанційний формат роботи і використання онлайн-сервісів під час карантину стали ефективними засобами обслуговування клієнтів Костянтинівського міського центру зайнятості.
Зокрема, фахівці з профорієнтації за допомогою Інтернет ресурсів і Skype- зв’язку спілкуються з випускниками вищих та професійно-технічних навчальних закладів з питань складання портфоліо кар’єрного просування та працевлаштування на перше робоче місце молодих фахівців.
Портфоліо стало завершальним етапом у створенні самопрезентацій випускників, які протягом навчального року приймали участь у тренінгах і зустрічах з профконтультантами та створили власні відеорезюме.
Профорієнтаційна робота з учнівською і студентською молоддю триває й надалі.

  

Служба зайнятості запускає сучасний освітній портал

У державній службі зайнятості стартував новий проект для успішного працевлаштування українців – Освітній портал державної служби зайнятості (http://skills.dcz.gov.ua/). 

«Новий сервіс допоможе безробітним розвивати власні навички, необхідні для вдалого працевлаштування, отримати нові компетенції та пройти професійне навчання», - коментує директор Державного центру зайнятості Ольга Макогон.

81461349 2405591659770746 3991392796996009984 n

 

Новий сервіс дозволить:

- розвивати особисті компетенції, затребувані на ринку праці;
- отримати актуальну інформацію щодо пошуку роботи та підбору персоналу;
- навчитися складати резюме сучасного формату;
- підготуватися до співбесіди з роботодавцем;
- обрати освітні курси та вебінари для безробітних, зокрема ті, які проводяться центрами професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.
«Портал допоможе реалізувати найважливіше для служби завдання - знайти достойну роботу кожному українцеві та кваліфікований персонал кожному роботодавцеві», - підкреслила О. Макогон.
На сайті будуть впроваджуватися нові освітні програми, розроблені спільно з роботодавцями, проводитимуться вебінари та дистанційне навчання. Більшість матеріалів буде розміщуватися у відеоформаті.
Завдяки новому сервісу зможуть також підвищувати свою кваліфікацію і працівники державної служби зайнятості. Це буде найбільша база можливостей.

 

В новий рік з новими ідеями

Перший у новому році тренінг з основ бізнес-планування пройшов 8 січня в Центрі розвитку підприємництва «ПровідНик» Костянтинівського МЦЗ за участю представників відділу економіки та податкової служби.

81475125 548798385671097 2115748735945277440 n

Зміни в оподаткуванні малого та середнього бізнесу, сплата ЄСВ та обчислення страхового стажу, діючі грантові програми на розвиток мікропідприємництва і соціальні показники на 2020 рік, - ці та багато інших питань були розглянуті в ході тренінгу.
Особливої уваги учасники заходу приділили електронним послугам, які спрощують взаємовідносини між контролюючими органами, службою зайнятості та суб’єктами господарювання, а також навчальним платформам, що дозволяють отримати нові знання в галузі управління, економіки і фінансів. Присутній на тренінгу підприємець Вадим Макоєд поділився з присутніми власним досвідом організації і ведення підприємницької діяльності.

 

 Клуб «Успішна кар’єра» продовжує свою роботу

Мотивацію і її вплив на успішність результатів пошуку роботи обговорювали в клубі «Успішна кар’єра» Костянтинівського МЦЗ 9 січня 2020 року.

IMG 0162

Учасники тренінгу розбиралися у своїх особистих досягненнях, в позитивних і негативних факторах, що впливають на успішність працевлаштування, дізналися про мотиватори і демотиватори у процесі пошуку роботи.
Також, безробітні виконали кілька вправ та визначилися з власними очікуваннями від майбутньої роботи, мотивами і пріоритетами, якими вони керуються при розгляді вакансій.

 

Кадровий Резерв України

Випускники Костянтинівського професійного будівельного ліцею прийняли участь в «Акції Випускник – 2020», яку 20 січня провела фахівець з профорієнтації Костянтинівського міського центру зайнятості.

4332032 n

Профконсультант ознайомила учнів із основними вимогами правильного складання резюме, як подавати інформацію про відсутність досвіду роботи, формуванням Кадрового Резерву України. Окрема увага була приділена такої форми презентації, як відео резюме та портфоліо кар’єрного радника.
Портфоліо кар’єрного радника є новою і креативною формою самопрезентації випускників навчальних закладів які працевлаштовуються вперше. Відео резюме – це короткий ролик, у якому шукач роботи стисло описує свою біографію та професійні навички. Ця онлайн технологія швидкого пошуку і підбору кадрів на запит роботодавців, дає можливість отримати роботу своєї мрії та скоротити шлях до працевлаштування.
Результатом спільної роботи сьогодні стали творчі і цікаві самопрезентації майбутніх фахівців, гарний настрій і підвищення самооцінки молоді. Впевнені, що портфоліо та відео ролики допоможуть нашим випускникам привернути увагу та збільшити свої шанси щодо працевлаштування.

 

Студентська молодь вчиться само презентації

Потрфоліо кар’єрного просування вчилися складати випускники Костянтинівського технікуму Луганського національного аграрного університету під час занять в Клубі «Успішна кар’єра» Костянтинівського МЦЗ 21 січня 2020 року.

54

В ході зустрічі студенти дізнались про різні форми само презентації, які можна вдало використовувати під час пошуку роботи, розглянули їх особливості, переваги і недоліки.
Основну увагу було приділено складанню відео резюме і Порт фоліо кар’єрного просування. Креативний підхід до пошуку роботи і сучасні можливості дають змогу продемонструвати власні можливості, здобутки і досягнення, показати сильні сторони своєї особистості, які в подальшому сприятимуть працевлаштуванню і побудові успішної кар’єри.

 

Успішне складання випускного іспиту

IMG 0450

З успішним складанням випускного іспиту можна привітати безробітних, які 4 лютого закінчили професійне навчання і отримали нову професію «Швачка» на базі Костянтинівського професійного будівельного ліцею за направленням Костянтинівського МЦЗ.

Швейне виробництво стає найбільш поширеним видом діяльності в регіоні, і потреба у кваліфікованих кадрах постійно зростає. Отримані знання і практичні навички роботи на сучасному промисловому обладнанні відкрили для випускників нові перспективи успішно працевлаштуватися та замислитися про започаткування власної справи.

 

Центр розвитку підприємництва «ПровідНик

IMG 0486

В Центрі розвитку підприємництва «ПровідНик» Костянтинівського МЦЗ продовжується проведення щотижневих інфомаційно-консультаційних та мотиваційних заходів з особами, зацікавленими у становленні і розвитку власного бізнесу.
Темою чергового бізнес-тренінгу, який відбувся за участю представників податкової служби, стали зміни у законодавстві для фізичних осіб-підприємців, ставки оподаткування, застосування реєстраторів розрахункових операцій, отримання і оподаткування фінансової підтримки сторонніх організацій, в тому числі грантів.
Учасники заходу обговорили особливості розробки бізнес-проектів, обчислення фінансової складової та презентації потенційним інвесторам або грандодавцям.

 

Новітні форми роботи служби зайнятості!

В рамках впровадження нового сервісу Державної служби зайнятості – «Консультант роботодавця» фахівець відділу взаємодії з роботодавцями Костянтинівського міського центру зайнятості Олена Шейко провела тренінг для роботодавців на тему: «Ефективна робота компанії - мета кожного роботодавця».
Під час тренінгу його учасники отримали практичні навички по спілкуванню з різними категоріями громадян, розгляду резюме шукачів роботи, проведення співбесіди та інтерв’ю з кандидатами на вакантні посади.
Мета тренінгу - не просто надати інформацію, а допомогти роботодавцю і працівнику встановити контакт. В арсеналі служби зайнятості є різні інструменти, які дозволять підвищити якість обслуговування та забезпечити ефективність вирішення кадрових проблем роботодавця.
Даний захід викликав велике зацікавлення серед учасників та бажання і у подальшому проводити подібні тренінги-навчання.

 

Робоча зустріч директора Костянтинівського міського центру зайнятості

Керівник міського центру зайнятості Світлана Марицька, провела робочу зустріч з в.о. директора «Навчального центру ЛНАУ» Олександром Черв’яком.
Цей навчальний центр є правонаступником Луганського державного обласного навчального центру підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації кадрів АПК, який започатковано з метою підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації робітничих кадрів, а також підвищення кваліфікації спеціалістів середньої ланки у галузі сільськогосподарського виробництва.
В результаті зустрічі домовлено про подальшу співпрацю між центром зайнятості та навчальним центром щодо забезпечення та підготовки якісного кадрового потенціалу з урахуванням нинішніх і перспективних потреб підприємств міста.

 

 

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua