Территориальный центр социального обслуживания

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м.Костянтинівки Донецької області

вул.Бєлоусова, 5, м.Костянтинівка, Донецька область, 85114, тел/факс (06272)4-12-88
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

РЕЖИМ РОБОТИ:
Понеділок – четвер з 8.00 до 17.00
П’ятниця з 8.00 до 16.00
Перерва з 12.00 до 12.48
Вихідний: субота, неділя

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м.Костянтинівки Донецької області надає соціальні послуги громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання, в умовах денного перебування.
До складу територіального центру входять такі структурні підрозділи:
Відділення соціальної допомоги вдома
Відділення денного перебування
Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги
Право на позачергове надання соціальних послуг структурними підрозділами мають одинокі ветерани війни, особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", жертви нацистських переслідувань, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до 1, 2 і 3 категорії, особи, депортовані за національною ознакою.
Надання структурними підрозділами соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам здійснюється невідкладно. Особова справа формується на підставі документа, що посвідчує особу, та довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи
Медичними протипоказаннями для соціального обслуговування у відділеннях соціальної допомоги вдома та денного перебування є наявність у громадян іфекційних захворювань, залежності від психоактивних речовин, алкоголю, психічних захворювань, що потребують перебування на спеціальному диспансерному обліку.
Для прийняття до структурних підрозділів територіального центру громадянин, який потребує надання соціальних послуг, подає письмову заяву до управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради, яке розташоване за адресою: вул. Громова, 14.
Відділення соціальної допомоги вдома, відповідно до Державного стандарту Догляд вдома надає соціальну послугу догляд вдома.
Основні заходи, що складають зміст соціальної послуги догляду вдома, передбачають: допомогу у самообслуговуванні (дотриманні особистої гігієни, рухового режиму, годування), у пересуванні в побутових умовах, у веденні домашнього господарства (закупівля продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, прання, прибирання житла, оплата комунальних платежів, дрібний ремонт одягу, взуття тощо), в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами (виклик лікаря, комунальних служб, транспортних служб тощо), навчання навичкам самообслуговування, допомогу у забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичкам користування ними; психологічну підтримку; надання інформації з питань соціального захисту населення; допомогу в отриманні безоплатної правової допомоги; допомогу в оформленні документів.
Відділення забезпечує безоплатне в обсягах визначених Державним стандартом Догляду вдома надання соціальних послуг:
- громадян похилого віку, інвалідів (крім інвалідів унаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які отримують соціальну допомогу на постійний сторонній догляд, побутове та спеціальне медичне обслуговування відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»), хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, або рідні є громадянами похилого віку, чи визнані інвалідами в установленому порядку.
Відділення може надавати платні соціальні послуги (в межах наявних можливостей), визначені постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2004 року № 12 «Про порядок надання платних соціальних послуг та затвердження їх переліку» (із змінами).
Платні соціальні послуги надаються:
- громадянам похилого віку, інвалідам, хворим (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці),
які не здатні до самообслуговування і мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу.
Обслуговування таких громадян здійснюється за плату відповідно до тарифів на платні соціальні послуги, встановлені територіальним центром відповідно до чинного законодавства.
Після отримання від управління соціального захисту населення пакету документів, соціальні працівники відділення виходом за місцем проживання отримувача послуг складають карту індивідуальних потреб громадянина, уточнюють їх обсяг, складають індивідуальний план надання соціальних послуг та укладають договір про надання соціальних послуг. Договір укладається в 2-х екземплярах, один з яких залишається у громадянина, другий – в особовій справі, яка зберігається у відділенні соціальної допомоги вдома.
Частота відвідування отримувачів соціальної послуги планується конкретно в залежності від потреб та з урахуванням стану здоров'я отримувача соціальної послуги, його віку, групи рухової активності, здатності до самообслуговування, місця та умов проживання, наявності транспортного сполучення, інших факторів, що можуть вплинути на надання соціальної послуги та її якість, та здійснюється не рідше 2 разів на тиждень.
Згідно Наказу Міністерства соціальної політики України від 26.12.2011 року № 568 «Про порядок організації мультидисциплінарного підходу з надання соціальних послуг у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» в Костянтинівському територіальному центрі створена і працює мультидисциплінарна команда.
Запровадження мультидисциплінарного підходу забезпечує доступність соціальних послуг, розширення їх спектру, охоплення більшої чисельності осіб, задоволення їх потреб.
Послуги надаються за згодою осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, а також в залежності від індивідуальних потреб та порядоку їх надання.
Працівники територіального центру докладають максимум зусиль, щоб підтримувати і здійснювати наближення комплексу різних видів послуг за місцем проживання тих, хто їх потребує.
До складу мультидисциплінарної команди входять:
- соціальний працівник;
- соціальний робітник;
- психолог;
- перукар;
- швачка;
- машиніст з прання білизни.
Відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), відповідно до Державного стандарту соціальної адаптації, надає послугу соціальної адаптації.
Основні заходи, що становлять зміст соціальної послуги соціальної адаптації передбачають:
- допомогу в аналізі життєвої ситуації, визначенні основних проблем, шляхів їх вирішення;
- залучення отримувача соціальної послуги до вирішення власних проблем, складання плану виходу із складної життєвої ситуації та допомога у його реалізації;
- надання інформації з питань соціального захисту населення;
- представництво інтересів;
- надання психологічної допомоги;
- корекцію психологічного стану та поведінки в повсякденному житті;
- навчання, формування та розвиток соціальних навичок, умінь, соціальної компетенції;
- участь в організації та діяльності груп самодопомоги;
- допомогу в зміцненні/відновленні родинних і суспільно корисних зв’язків;
- участь в клубах за інтересами, клубах активного довголіття, університетах третього віку, допомогу в організації денної зайнятості та дозвілля;
- сприяння зайнятості;
- сприяння ресоціалізації отримувача соціальної послуги, який звільнився з місця відбування покарання;
- сприяння в отриманні інших соціальних послуг і консультацій фахівців відповідно до виявлених потреб.
Крім того, відділення денного перебування може надавати такі соціальні послуги:
консультування;
представництво інтересів;
посередництво (медіація).
В відділенні денного перебування отримувачі соціальних послуг можуть отримати соціально- побутові послуги:
перукаря
швачки
Отримувачі соціальних послуг можуть скористатися послугами бібліотеки.
Також у відділенні для підтримки здоров’я людей похилого віку та громадян, які мають інвалідність, проводяться такі оздоровчі заходи:
електромасаж для ніг;
профілактика захворювань кістково-м’язової системи за допомогою аплікатора Ляпко, дошки Євмінова;
заняття в тренажерному залі;
іонізація повітря.
Перед початком оздоровчих заходів всім отримувачам послуг вимірюється артеріальний тиск.
Отримувачі соціальних послуг мають можливість займатися на тренажерах Орбітрек, Тоталджим, біговій доріжці, використовується різноманітний спортивний інвентар.
Для забезпечення безперешкодного доступу громадян, які мають інвалідність, вхід до приміщення (службовий) обладнано пандусом та поручнями з інформаційними вказівником про альтернативний вхід.
Кнопка виклику встановлена у місті доступному для людини на колісному кріслі та захищена від опадів.
Туалетна кімната облаштована поручнями для зручності осіб похилого віку та громадян, які мають інвалідність.
Для осіб, які мають вади зору нумерація кабінетів дублюється шрифтом Брайля.
Документи, які необхідні для отримання соціальної послуги соціальна адаптація:
- медичний висновок потенційного отримувача соціальної послугипро здатність до самообслуговування та потребу в наданні соціальних послуг та відсутності медичних протипоказань
- довідка про склад сім’ї
- копія довідки про встановлення групи інвалідності (за наявності)
- довідку про доходи за останні шість місяців, що передують місяцю звернення (за потреби).
Відповідно до меморандуму безперервної освіти Європейського Союзу у відділенні денного перебування впроваджується соціально-педагогічна послуга «Університет третього віку».
В «Університеті третього віку» організовані такі факультети:
Комунікаційні та інформаційні технології
Прикладне мистецтво
Після закінчення курсу навчання на факультеті «Комунікаційні та інформаційні технології» «студенти» вільно володіють комп’ютерною технікою (виходять в інтернет, спілкуються з друзями та членами родини по-скайпу, створюють власну сторінку) або удосконалюють свої знання комп’ютера.
Для зручності «студентів» формування груп для навчання проводиться згідно місця проживання громадян.
Навчання на факультеті «Прикладне мистецтво» допоможе відвідувачам відділення оволодіти або поглибити свої знання та вміння в’язання гачком, спицями, плетення макраме, вишивка хрестиком, бісером, основи швацької справи.
Навчання на всіх факультетах проводиться безкоштовно.
Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги територіального центру обслуговує громадян:
- похилого віку;
- інвалідів;
- хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці) у разі коли вони на своєму утриманні мають неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів;
- які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою, у разі коли вони мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів.
До громадян, які мають право на обслуговування відділенням адресної допомоги, належать громадяни, середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожиткового мінімуму для сім’ї.
Відділення адресної допомоги виходячи з можливостей, наявної фінансової та матеріально-технічної бази безоплатно забезпечує громадян одягом, взуттям, іншими предметами першої потреби, ліками, предметами медичного призначення, предметами побутової гігієни, продовольчими та промисловими товарами, гарячими обідами тощо; організовує надання швацьких, перукарських послуг та послуг з прання білизни, надання послуг з пункту прокату технічних та інших засобів реабілітації, а також доставки допомоги громадянам за місцем їх проживання (у разі необхідності).
Для поліпшення соціального захисту громадян похилого віку та інвалідів, громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах в територіальному центрі працює пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації.
Пункт прокату надає послуги згідно Положення про пункт прокату, затвердженого наказом директора терцентру від 31.12.2010р. №169.
Територіальний центр укладає з орендаторами угоди, в яких було передбачено строки використання технічних засобів та відповідальність за збереження та справність технічних засобів. Угоди укладаються сроком на 3 місяці, в подальшому вони можуть бути продовжені за згодою сторін.
В пункті прокату знаходяться такі технічні засоби, а саме:
Ходунки,
Палиці,
Милиці,
Інвалідне крісло.
Технічні засоби видаються безкоштовно для тимчасового користування одиноким громадянам, які знаходяться на обліку та обслуговуються у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.


Про роботу структурних відділень територіального центру

Відділення соціальної допомоги вдома
Станом на 01.01.2018 року у відділенні обслуговується 484 отримувача соціальних послуг.
43 соціальні робітники надають їм такі види послуг:
- виклик лікаря;
- закупівля та доставка медикаментів;
- супровід отримувачів послуг в лікарню, поліклініку;
- закупівля продуктів харчування;
- приготування їжі (за необхідності);
- миття посуду;
- годування (постільнохворих);
- прибирання приміщення;
- оплата платежів;
- допомога в послугах з особистої гігієни(за необхідності);
- прання білизни;
- інші послуги.
З загальної кількості отримувачів послуги догляд вдома - 475 осіб – одиноких громадян, які отримують послуги безкоштовно.
9 осіб отримують послуги на платній основі.
Частота відвідування отримувачів соціальної послуги не рідше 2 разів на тиждень.
Членами мультидисциплінарної команди протягом 2017 року було обслуговано 28 отримувачів соціальних послуг. Їм було надано більше 135 послуг.
Були виконані такі види соціально-побутових послуг:
- перукарські послуги (вдома);
- закупка та доставка продуктів харчування;
- допомога в послугах з особистої гігієни;
- прибирання приміщення (косметична, волога, генеральна);
- прання білизни (в приміщенні терцентру);
- оформлення документів для отримання субсидії;
- дрібний ремонт одягу (в приміщенні терцентру);
- та інші.
Соціальні працівники відділення соціальної допомоги вдома постійно займаються виявленням громадян, які потребують сторонньої допомоги, проводять роз'яснювальну роботу серед населення щодо роботи відділень терцентру.
Відділенням соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Костянтинівка Донецької області було проведена оцінка якості надання соціальної послуги догляд вдома.
Основними завданнями відділення соціальної допомоги вдома при проведенні внутрішнього моніторингу та оцінки якості соціальної послуги догляд вдома, є:
- підвищення рівня професійної компетенції персоналу;
- дотримання встановленого та підвищення рівня якості соціальної послуги догляд вдома;
- дотримання вимог до якості соціальної послуги встановлених Державним стандартом соціальної послуги догляд вдома;
- виявлення випадків порушень чи недотримання законодавчих та нормативно-правових актів, що регулюють надання соціальних послуг й вжиття відповідних заходів щодо їх усунення;
- виявлення негативних і позитивних тенденцій у процесі надання соціальних послуг, підготовці пропозицій щодо вдосконалення процесу надання соціальних послуг.
Методи оцінки якості соціальної послуги догляд вдома:
- опитування отримувачів соціальних послуг або їх законних представників;
- проведення супервізії персоналу;
- самооцінка персоналу, що безпосередньо надає послугу догляду вдома;
- вивчення документації, у тому числі звернень отримувачів соціальних послуг.
З метою вивчення зворотної думки отримувачів соціальних послуг у відділенні соціальної допомоги вдома проводиться один раз на рік моніторинг, що включає проведення опитування отримувачів соціальної послуги, їх законних представників, аналіз відгуків щодо організації та надання соціальної послуги.
Для вивчення думки щодо якості надання послуг, які надаються відділенням соціальної допомоги вдома, було організовано опитування отримувачів послуги. Опитувальник був розроблений працівниками відділення соцдопомоги вдома та містить 20 запитань, які стосуються якості обслуговування отримувачів соціальної послуги.
Станом на 01.11.2017року, послугу догляд вдома у відділенні соціальної допомоги вдома отримувало 504 особи. В опитуванні прийняло участь 487 осіб, що становило 96% від загальної кількості отримувачів послуги.
Проаналізувавши результати опитування можна зробити висновок, що переважна кількість опитаних позитивно оцінює роботу надавачів послуги догляд вдома. Були висловлені схвальні відгуки щодо роботи надавачів послуги догляд вдома. Надаючи послугу догляд вдома працівники відділення намагаються врахувати потреби кожного з отримувачів послуг.
Таким чином, в ході опрацювання опитувальників отримувачів послуги догляд вдома, виявлено позитивну тенденцію у процесі надання соціальної послуги, задоволення індивідуальних потреб отримувачів послуги, дотримання вимог й показників забезпечення якості, встановлених у Державному стандарті догляд вдома.

Станом на 01.01.2018 у відділенні денного перебування на обліку знаходиться 503 особи.
Навчання протягом усього життя особливо важливо для вирішення проблем людей старшого віку, покращення якості їх життя, збереження та формування їх активної життєвої позиції.
З початку впровадждення соціально-педагогічної послуги «Університет третього віку» на факультеті «Комунікаційні та інформаційні технології» безкоштовно пройшли навчання більше 170 осіб.
Цей проект допоможе людям літнього віку (громадянам, підготовлюваним до виходу на пенсію або що мають статус пенсіонера), громадянам, що мають інвалідність, адаптуватися до життя в сучасних умовах, набути упевненості у своїх силах, реалізувати себе як особу.
З лютого місяця 2017 року у відділенні денного перебування отримувачі соціальних послуг можуть отримати психологічну допомогу.
У відділенні денного перебування в поточному році з березня по жовтень включно проводилась оцінка якості надання соціальної послуги соціальної адаптації, що має на меті оцінку поточних результатів, виявлення труднощів, визначення проблем та надання рекомендацій для їх усунення.
З метою вивчення рівня задоволення отримувачів соціальних послуг працівниками відділення були розроблені опитувальники.
У відділенні з березня по жовтень включно було опитано 430 осіб, що складає 84 % від загальної кількості отримувачів.
Для проведення оцінки якості соціальних послуг застосовуються показники якості цих послуг, зокрема:
1. Кількісні показники:
- кількість скарг
За звітний період скарг від отримувачів соціальних послуг не надходило.
- кількість задоволених звернень
За звітний період за отриманням соціальної послуги соціальної адаптації звернулось 24 особи похилого віку та громадян, які мають інвалідність, 20 з яких отримали рішення щодо надання їм соціальної послуги соціальної адаптації. 4 громадянам були надані консультації з питання оформлення документів для подальшого отримання послуги соціальної адаптації.
- підвищення рівня кваліфікації
26 червня з метою підвищення рівня кваліфікації згідно наказу № 171 від 26.05.2017р. була проведена планова атестація соціального працівника відділення денного перебування.
- періодичність здійснення моніторингу якості надання соціальної послуги.
2. Якісні показники:
1. Адресність та індивідуальний підхід
Критерії оцінювання:
- наявність визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги;
- наявність індивідуального плану надання соціальної послуги, що відповідає визначеним потребам її отримувача;
- забезпечення перегляду індивідуального плану надання соціальної послуги відповідно до Державного стандарту.
2. Результативність
Критерії оцінювання:
- рівень задоволеності соціальною послугою (за оцінками отримувачів соціальної послуги);
- покращення емоційного, психологічного, фізичного стану отримувачів соціальної послуги, позитивні зміни в стані отримувача соціальної послуги в процесі надання порівняно з періодом коли соціальна послуга не надавалась (зі слів отримувачів соціальної послуги);
- проведення опитувань, збору відгуків, реагування на скарги отримувачів соціальної послуги і робота щодо надання роз'яснень отримувачам соціальної послуги;
- наявність системи заохочення надавачів соціальної послуги, роботу яких позитивно оцінюють отримувачі послуги соціальної адаптації.
3. Своєчасність
Критерії оцінювання:
- прийняття рішення щодо надання соціальної послуги, визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги, підготовка індивідуального плану надання соціальної послуги у встановлений строк;
- складення та підписання договору про надання соціальної послуги;
- відповідність строків і термінів надання соціальної послуги, зазначених в індивідуальному плані надання соціальної послуги.
4. Доступність та відкритість
Критерії оцінювання:
- наявність приміщень, що відповідають вимогам, визначеним Державним стандартом соціальної адаптації;
- наявність оформлених стендів з інформацією для отримувачів соціальної послуги про порядок надання, умови та зміст соціальної послуги;
- наявність копій довідника, буклетів та інших витратних матеріалів ( у тому числі на електроних носіях) щодо надання соціальної послуги.
5. Повага до гідності отримувача соціальної послуги
Критерії оцінювання:
- відгуки отримувачів соціальної послуги щодо ставлення до них надавачів соціальної послуги;
- повага до гідності отримувачів соціальної послуги та недопущення негуманних і дискримінаційних дій щодо них;
- наявність оформлених стендів з інформацією про правозахисні організації та порядок подання і розгляду скарг;
- наявність у договорі про надання соціальної послуги положень щодо дотримання принципу конфіденційності.
6. Професійність
Критерії оцінювання:
- штатний розпис сформовано відповідно до законодавства та з урахуванням спеціалізації суб'єкта,, що надає соціальну послугу;
- розроблена програма стажування для надавачів соціальної послуги;
- розроблені графіки проведення навчання, підвищення кваліфікації та атестації соціальних працівників;
- наявність документів про освіту (державного зразка) працівників суб'єкта, що надає соціальну послугу;
- наявність особистих медичних книжок надавачів соціальної послуги та проходження обов'язкових медичних оглядів;
- графік проведення робочих нарад з питань законодавства у сфері надання соціальних послуг;
- наявність обладнання, твердого та м'якого інвентарю, витратних матеріалів, транспорту для надання соціальної послуги;
- участь фахівців суб'екта, що надає соціальну послугу, в нарадах, конференціях з обміну досвідом, “круглих столах” тощо.
В даний час літні люди та інваліди є найбільш незахищеною категорією сучасного суспільства. Вирішення їх проблем – це основне завдання, яке стоїть перед відділенням денного перебування. Відвідувачі відділення не лише отримують соціальні послуги, відвідуючи відділення вони знаходять нових друзів, спілкуються, діляться життєвим досвідом, разом святкують релігійні та державні свята.

День Соборності України

Відповідно до плану роботи відділення денного перебування на січень 2017 року було заплановано з нагоди Дня Соборності України та 20.01.2017р. проведено годину Державності “Україна — це ми”
Працівники центральної міської публічної бібліотеки ім. О.Кошового нагадали всім присутнім про знаменні події 22 січня 1919 року — проголошення Акта возз'єднання Української народної республіки (УНР) та Західно-Української народної республіки (ЗУНР).


Завдяки сучасній комп'ютерній техніці отримувачі соціальних послуг змогли побачити події минулого століття — документальні кадри історичного підписання Акту злуки на Софіївській площі міста Києва.
Відвідувачі відділення згадали трагічні події трирічної давнини, коли прості громадяни нашої країни стали на захист європейських інтересів та майбутнього всієї батьківщини. Ці події яскраво були представлені в телевізійній виставі “Революція гідності — як це було” у виконанні акторів Чернігівського молодіжного аматорського театру.
Люди похилого віку пам'ятають молодих юнаків, які поклали своє життя за європейське майбутнє. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять трагічно загиблих активістів Євромайдану.
В кінці заходу люди похилого віку виконали українські народні та сучасні пісні (“Одна калина”, “Пісня про рушник”, “Чорнобривці”, “Ой на горі два дубки” та інші.)
Працівники територіального центру та відвідувачі відділення денного перебування були присутні на міському заході з нагоди відзначення Дня Соборності України “Благословенна будь, Соборна Україно!”, який відбувся в Костянтинівській школі мистецтв.

День українського добровольця

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України у відділенні денного перебування 13.03.2017 року було проведено тематичний захід, присвячений Дню українського добровольця.
Працівник центральної міської публічної бібліотеки ім. О.Кошового розповіла присутнім отримувачам соціальних послуг про історію створення Дня українського добровольця.
Відвідувачі відділення згадали трагічні події які відбулися восени 2013 року, та рішення про початок антитерористичної операції на сході України в березні 2014р.
Люди похилого віку вшанували пам”ять про загиблих воїнів, які поклали своє життя в боротьбі за суверенітет та територіальну цілісність нашої батьківщини.
В кінці заходу в виконанні відвідувачів відділення пролунали українські народні та сучасні пісні ( “Зелене жито”, “Червона калина”, “Пісня про рушник” та інші).

Міжнародний день визволення в'язнів фашистських таборів

11.04.2017 до Міжнародного дня визволення в'язнів фашистських таборів в відділенні денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м.Костянтинівки Донецької області відбувся тематичний захід “Це неможливо забути”.
Працівник центральної міської дитячої бібліотеки ім.О.Кошового розповіла отримувачам соціальних послуг про історію створення концентраційних таборів (від виправно — трудових таборів до таборів смерті),
Всі присутні були шоковані розповіддю про експерименти, які проводились над дорослими в'язнями, та особливо над дітьми (експерименти з гіпотерміей, маляріей, експерименти з близнюками та інші).
Люди похилого віку згадали своїх родичів та знайомих, які були в”язнями концтаборів за роки Другої світової війни та лише завдяки визволенню зберегли своє життя та змогли розповісти всім про ті жахіття, через які їм довелось пройти.
Присутні на заході люди похилого віку та громадяни з обмеженими можливостями мають надію, що в майбутньому ніколи не повторяться ті жахливі події та на Донецькій землі наступить мир.

День звільнення Донбасу від німецьких загарбників

З метою належного вшанування ветеранів війни та до Дня звільнення Донбасу від нацистських загарбників у відділенні денного перебування 04.09.2017 року відбувся вечір-спомин “Перемога в серцях поколінь”.
В ході проведення заходу працівники центральної міської публічної бібліотеки ім.Горького згадали тяжкі часи окупації рідного міста та визволення від німецьких загарбників.
Навіть в такі тяжкі роки війни не забували про мистецтво - вірші та пісні. В виконанні артистів художньої самодіяльності Українського товариства сліпих Г.Немченко та Є.Кулешової прозвучали пісні воєнних років.
Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам'ять загиблих воїнів.
Ми завжди будемо вдячні захисникам нашої вітчизни за мужність, волю та жагу до перемоги в самій жорстокій війні двадцятого століття.
04.09.2017 року відвідувачі відділення денного перебування приймали участь в покладанні квітів до пам'ятника воїнів визволителів до Дня звільнення міста від німецьких загарбників.

Міжнародний День людей похилого віку
- 28-29.09.2017 року, напередодні свята, в приміщенні територіального центру проводилась виставка рукоділля відвідувачів відділення денного перебування та волонтера Федорової В.В. – «Осіннє мереживо».
- 29.09.2017 року в актовому залі територіального центру для отримувачів соціальних послуг відділення денного перебування було проведено урочисті заходи.
Після концерту для літніх людей (45 осіб) було організовано чаювання з солодощами.
06.10.2017 – відвідувачі відділення денного перебування відвідали виставку картин міських художників «Пейзажі міста Костянтинівки», яка проходила в краєзнавчому музеї м.Костянтинівки.


День захисника України

Напередодні Дня захисника України у відділенні денного перебування було проведено тематичний захід “Історичні особистості визвольного руху України”.
Працівники центральної міської дитячої бібліотеки ім. О.Кошового розповіли присутнім про історію створення Запорізької Січі та видатних українських гетьманів — Байду Вишневецького, Богдана Хмельницького та інших.
В ході проведення заходу відвідувачам відділення був продемонстрований документальний фільм “Запорозька Січ”, в якому було показано історичні місцевості та традиції українських казаків.
11.10.2017р. отримувачі соціальних послуг прийняли участь у покладанні квітів до пам'ятника воїнів визволителів від фашистських загарбників. У заході взяв участь ветеран війни Дудкін І.Я.

73 річниця визволення України від фашистських загарбників

Напередодні 73 річниці визволення України від фашистських загарбників в актовому залі територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м.Костянтинівки для 30 отримувачів соціальної послуги соціальної адаптації відбувся тематичний захід — вечір-спомин “Пам'ятаємо твій подвиг, солдат” з нагоди зазначеної дати.
На заході був присутній ветеран війни — Кіріченко В.М.
Працівники центральної міської публічної бібліотеки ім. Горького в ході проведення заходу згадали про тяжкі сорокові роки минулого століття та пригадали ім'я героїв, які визволяли нашу батьківщину. За допомоги сучасної комп'ютерної техніки люди похилого віку побачили документальні кадри форсування Дніпра, фотографії невідомих фотографів. На цих фото можна побачити біль солдат, відвагу та впевненість у своїй праведній перемозі.
Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам'ять загиблих воїнів та мирних мешканців сіл та міст України.
Нікого не залишили байдужими у виконанні артистів художньої самодіяльності Українського товариства сліпих Г.Немченко та Є.Кулешової пісні воєнних років.
Попурі українських пісень “Козачка”, “Рідна земля”, “Не забудь” у виконанні працівників бібліотеки підспівували всі присутні.
Відвідувач відділення денного перебування Кіріченко В.М. розповів всім присутнім власний твір “Україна моя”, в якому Володимир Миколайович відобразив біль та смуток нашої батьківщини. Підтримали ініціативу інші отримувачі соціальної послуги — у виконанні Бледнової Т.Є. Та Степанової Р.В. Були виконані пісні та частівки воєнних років.
В кінці заходу прозвучала пісня “День перемоги” і кожна людина отримала надію на мир та спокій на нашій рідній землі.


День Гідності та Свободи

26 жовтня 2017року отримувачі соціальних послуг відділення денного перебування були присутні на відкритті виставки українського вишиття члена Української спілки митців Людмили Огнєвої “З нами Бог і Україна!”
Один із трьох розділів виставки був присвячений воїнам АТО. Після проведеної дослідницької роботи Людмили Родіонівни, люди похилого віку мали можливість ознайомитись з українськими воїнами та фрагментами вишивки їхнього одягу.
20 листопада 2017року в відділенні денного перебування було проведено тематичний захід “Історична довідка “Події, що змінили життя України”. Працівник центральної міської бібліотеки ім. О.Кошового розповіла всім присутнім історію подій, які розвивались в 2013 році.
За допомоги сучасної комп'ютерної техніки люди похилого віку мали можливість побачити відвагу простих українців при відстоюванні європейських інтересів, відчути їх біль, страждання та надію на світле майбутнє України.

Міжнародний день людей з інвалідністю

- 28.11.2017 - 04.12.2017 напередодні свята, в приміщенні територіального центру відбулася виставка вишивки та художніх робіт прикладного мистецтва громадян з обмеженими можливостями, які обслуговуються структурними підрозділами територіального центру.
- 04.12.2017р. в приміщенні територіального центру відбувся розважальний захід «Твори добро», саме під таким гаслом відбувся традиційний концерт, присвячений Міжнародному дню людей з інвалідністю підготовлений художніми колективами міського палацу культури «Жовтень», на якому були представлені найкращі концертні номери.
Почесним гостем і учасником заходу став міський поет Мілян М.Й., який в честь свята подарував територіальному центру збірку своїх нових віршів.
Багато теплих слів прозвучало в цей день на адресу людей з інвалідністю з побажанням міцного здоров’я та довголіття.

измерение давления

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.

У відділенні на обліку знаходиться 527 громадян, які отримують соціально-економічні послуги.
Протягом звітного періоду від населення міста для громадян, що обслуговуються відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги було отримано 2956 од. речей, що були вживані раніше, на суму 10052,00 грн.
430 осіб, що обслуговуються даним відділенням, отримали 2754 од. речей. На суму 8252,00 грн.
Протягом звітного періоду за кошти благодійників для даного відділення було закуплено 575 кг продуктів харчування (крупа, макарони) на суму 6368,75 грн., які були видані 459 особам.
Станом на 01.01.2018 року на обліку в пункті прокату знаходяться 26 одиниць технічних засобів, а саме:
Ходунки – 7 одиниць,
Палиці – 2 одиниці,
Милиці – 6 одиниць (3 пари),
Інвалідне крісло (колісне) – 11 одиниць,
За звітний період послугами пункту прокату скористувалися 24 особи, з них 7 осіб з обмеженими можливостями, які отримують послуги в територіальному центрі.
Територіальним центром у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги була проведена оцінка якості надання соціально-економічної послуги. Для проведення внутрішньої оцінки якості застосовувалися кількісні та якісні показники.

тренажер зал

За опитувальниками, розробленими працівниками терцентру, з березня по жовтень 2017 року проведено вибіркове опитування 180 отримувачів соціально-економічної послуги.
Оцінка кількісних показників соціально-економічної послуги:
- За звітний період скарг на роботу відділення від отримувачів соціально-економічної послуги не надходило;
- 100 відсотків громадян, що звернулися за отриманням соціально-економічної послуги, прийнятті на обслуговування до відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги;
- гуманітарну допомогу за звітний період отримали 420 громадян, що складає 80% від загальної чисельності отримувачів соціальної послуги;
- кваліфікацію соціальний працівник відділення не підвищував;
- внутрішній моніторинг якості надання соціальної послуги у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги проводиться один раз на рік, починаючи з 2014 року.

ГРАФІК 

Особистого прийому громадян та телефонного зв’язку з населенням міста  «Пряма лінія» керівництвом територіального центру соціального обслуговування  (надання соціальних послуг) м.Костянтинівки Донецької області на 2018рік

 

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua