• Головна
  • Соціально-економічний розвиток
  • Культура

Культура


ПЛАН РОБОТИ КЗК «ЦСПБ»

Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету

План виставково-експозиційної роботи краєзнавчого музею

БУДИНОК КУЛЬТУРИ ТА ДОЗВІЛЛЯ "ОКТЯБРЬ"

Річний план закупівель на 2014 рік
Міський комунальний заклад культури Палац культури та дозвілля «Октябрь», Донецька область, м. Костянтинівка, 33980812

Зразковий ансамбль спортивного бального танцю «Сучасні ритми»

Зразковий дитячий естрадно-хореографічний ансамбль «Барбарис»

Народний художньо-побліцистичний театр «Отражатель»

Зразковий дитячий цирковий колектив «Арена» ім. Валентини та Володимира Мак

Зразкова вокальна студія «Семинотка»

Народна вокальна студія «Ехо»

ПЛАН РОБОТИ

Школа мистецтв

БІБЛІОТЕКИ, МУЗЕЇ

ПЛАН РОБОТИ центральної міської бібліотеки ім. Горького 

Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року – визначна історична подія

1 грудня 1991 року в Україні відбувся Всеукраїнський референдум про незалежність України, на якому волевиявленням народу було підтверджено Акт про державну незалежність України. 70 % виборців проголосували за повну незалежність своєї країни. В зв'язку з державним переворотом в СРСР 19 серпня 1991 року та здійснюючи Декларацію про державний суверенітет України, 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки урочисто проголосила незалежність України та створення самостійної української держави - УКРАЇНИ. Тоді ж, 24 серпня було оголошено про проведення всеукраїнського референдуму, який мав би підтвердити добру волю всіх громадян країни про створення нової держави. На референдум було винесено одне питання - чи "Підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?". У голосуванні взяли участь 84,18 % що мають право голосу громадян Української РСР (31 891 742 людини). З них 28 804 071 (90,32 %) підтримали Акт проголошення незалежності України. Таким чином оголошення незалежності України було підтверджене всенародним голосуванням. Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року пройшов в один день з першими виборами президента України, ним став Леонід Кравчук.
В рамках відзначення цієї події у центральній міській публічні бібліотеці були проведені заходи. Історична доповідь «Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року – визначна історична подія» стала у нагоді для масових користувачів. На веб-сайті бібліотеки konstlib.netрозміщені інформаційні матеріали: список літератури «Референдум за Незалежність 1 грудня 1991 року» http://konstlib.net/node/13911та історична довідка «Цей день в історії України»http://konstlib.net/node/13910.

Провідний бібліотекар відділу обслуговування ЦМПБ                                 Бондаренко І.Л.

 

 

Референдум – 1991р. Як Україна обирала Незалежність

Довга дорога українців до незалежності набула свого завершення наприкінці ХХ ст. Цьому передували події в столиці СССР: 19 серпня 1991 року була здійснена спроба державного заколоту. І якщо реакція керівництва УРСР на події в Москві була стриманою, то опозиційні сили від самого початку заколоту зайняли принципову позицію. 19 серпня 1991 року Народний Рух України закликав співвітчизників не підкорятися волі заколотників, створювати структури активного опору, вдатися до всеукраїнського страйку. 20 серпня Народна Рада – організована опозиція в українському парламенті – засудила державний заколот. 19–22 серпня 1991 року масові мітинги–протести проти дій заколотників відбулися у Києві, Львові, Харкові, Донецьку, інших містах України.
Після цього в досить трагічних для країни обставинах Верховна Рада Української Соціалістичної Республіки 24 серпня прийняла Акт проголошення незалежності, в якому булапроголошена незалежність України та створення самостійної української держави. Документ був підтриманий більшістю Верховної Ради – 346 депутатами. Це був перший важливий крок. Однак, факт створення держави треба було узаконити. По-перше, такі доленосні рішення приймає народ. По-друге, референдум був потрібний для того, щоб Верховна Рада іншого скликання не відмінила попереднє рішення.
Тому 1 грудня 1991 року пройшов всеукраїнський референдум щодо проголошення незалежності України. На референдум було винесено одне питання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?»У референдумі брали участь 84,18% населення України. Акт проголошення незалежності України було підтримано в усіх адміністративних регіонах країни, тобто громадяни України висловились на підтримку незалежності – 90,32% від числа, що брали участь у референдумі. В Донецькій області 76,73% населення висловили свою думку, з них відповіли «Так» – 83,9%, «Ні» – 12,58%, «Недійсні бюлетені» – 3,52 %.
Референдум мав імперативний характер, його рішення були обов’язковими і не вимагали затвердження. 1 грудня УРСР фактично перестала існувати. А на геополітичній мапі з’явилась нова країна – Україна. Наслідки не забарились: якщо до референдуму незалежну Україну не визнала жодна країна, то тільки в грудні 1991 року вона була визнана 40 країнами світу.
Одночасно з референдумом проходили перші в історії нашої незалежної держави вибори Президента України.

Ст. науковий співробітник музею                                 Аренсбург А.Л.

 

 

 

 

 

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua