• Головна
  • Соціально-економічний розвиток
  • Відділ з фізичної культури і спорту

Відділ з фізичної культури і спорту

Інформація
про хід виконання Програми розвитку фізичної культури і спорту в місті
Костянтинівка на 2017-2021 роки

Рішенням міської ради від 30.03.2017 № 6/75-1350 була прийнята Програма розвитку фізичної культури і спорту в місті Костянтинівка на 2017-2021 роки.
Метою Програми є забезпечення умов для зміцнення здоров'я населення, розвиток інфраструктури фізичної культури і спорту, популяризації масового і професійного спорту та залучення різних категорій населення до регулярних занять фізичною культурою і спортом.
Програма включала в себе кілька напрямків:
- фізична культура у сфері освіти;
- спорт для всіх за місцем проживання та в місцях масового відпочинку населення;
- фізкультурно-оздоровча робота серед інвалідів;
- дитячо-юнацький спорт;
- матеріально-технічне забезпечення;
- будівництво, реконструкція, капітальний ремонт.
У своїй роботі відділ з фізичної культури і спорту тісно співпрацює з міським управлінням освіти, спортивними громадськими організаціями.
Протягом навчального року проводяться дві спортивні спартакіади, одна серед загальноосвітніх шкіл міста і друга серед закладів професійної та вищої освіти. В програму спартакіади входять змагання з баскетболу, волейболу, легкої атлетики, міні-футболу, настільного тенісу, естафета.
По закінченню спартакіади, підводяться підсумки за всіма видами спорту та команди - призери нагороджуються кубками, дипломами та цінними призами.
Для учнів молодших класів щорічно проводяться багатоступеневі змагання з міні-футболу, «Веселі старти», «Олімпійське лелеченя», «Срібна ракетка», «Мама, тато, я-спортивна сім'я».
Після проведення міських змагань, команди які посіли перші місця приймають участь у фіналі обласних змагань.
На стадіоні «Металург» протягом всього року проводяться фізкультурно-оздоровчі заходи, змагання присвячені пам'ятним датам, «Дні здоров'я», турніри з футболу. У заходах беруть участь команди студентів, викладачів та обслуговуючий персонал.
Щороку, в кінці травня місяця, на стадіоні організовується турнір з футболу, присвячений пам'яті Сачко І.К. У цьому турнірі беруть участь збірні команди шкіл міста та району. Усі команди які беруть участь у турнірі нагороджуються пам'ятними призами, а призери ще й дипломами, медалями та кубком.
Спорткомплекс дитячої юнацької спортивної школи (ДЮСШ), має гарну матеріально-спортивну базу для проведення навчально-тренувальних занять і спортивних змагань.
Діти які займаються у дитячій юнацькій спортивній школі і які показують гарні результати регулярно беруть участь у змаганнях вищих рівнів.
Міська федерація боксу та кікбоксінгу постійно приносить додаткові бали в рейтинг міста, так в жовтні, в м. Бровари проходив чемпіонат України з кікбоксингу WАКО серед юніорів, де в складі збірної Донецької області взяв участь Андрій Лакоза 2002р.н. (Тренер Харькін Денис Миколайович) і в ваговій категорії до 63,5 кг став переможцем, отримав звання КМСУ.
Велика кількість заходів проводиться, спільно з міським центром фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» за місцем проживання. Це щорічні турніри з футболу серед дитячих команд на приз клубу «Шкіряний м'яч» та осіньній турнір присвяченого пам'яті В. В. Лобановського, в кожному з яких беруть участь понад 250 дітей різного віку. Протягом усього року проводяться змагання з настільного тенісу, стріт-болу, шашок, шахів, міні-футболу, між командами дитячо-юнацьких спортивних клубів за місцем проживання та командами загальноосвітніх шкіл.
Вже стало традицією, проведення міських сімейних змагань «Мама, тато, я - спортивна сім'я».
У весняно – літній період організовуються масові вело-марафони по території міста та району. У місцях зупинок проводяться різні змагання та розважальні конкурси. У вело-марафонах приймають участь усі бажаючі, навіть з сусідніх міст, таких як Дружківка, Краматорськ, Слов'янськ.
В місті працює приватний спортивний клуб «Чемпіон». У цьому клубі є всі умови для бажаючих займатися такими видами спорту, як баскетбол, волейбол, міні-футбол, настільний теніс, бокс, аеробіка, шейпінг, східні танці, йога та інше. Всі послуги, які надає спортклуб платні, але існує гнучка система знижок. У спортивному залі клубу є можливість проведення міських спортивних заходів. В 2016 році, керівництвом спортивного клубу був придбаний і встановлений стаціонарний боксерський ринг.
Високі результати показує молодь, що займається східними єдиноборствами в клубі Традиційного карате-до «Хэдоді», у клубі займається біля 120 чол. На прикінці жовтня поточного року команда в складі 4 чоловік узяла участь в чемпіонаті Європи в Румунії та представила Україну і наше місто на європейській арені традиційного карате.

Свій внесок у популяризацію та розвиток фізичної культури і спорту в місті вносять керівники редакцій міських газет. Газета «Знам`я індустрії» є організатором традиційної міської легкоатлетичної естафети яка проводиться на території парку культури і відпочинку, у цих змаганнях беруть участь усі навчальні заклади міста. Переможці естафети та найактивніші вболівальники нагороджуються кубками, дипломами та подарунками.

У місті також проводяться змагання серед інвалідів різних нозологій, а саме дартцу, настільного тенісу, шахів, шашок та нард. Щорічно в грудні місяці проходять міські змагання серед інвалідів з боулінгу, присвячені Міжнародному Дню інвалідів. Для проведення цих змагань керівництво центру відпочинку «Імперія», надає безкоштовно дві доріжки на дві години. В останні два роки, стали активно брати участь у змаганнях інваліди з ураженням органів слуху. У цьому році в м. Бахмут команда нашого міста узяла участь у змаганнях з (баскетболу, волейболу, фут-залу) серед людей з ураженням органів слуху які проводив «Інваспорт».
За час дії Програми з початку року в місті було проведено близько 92 спортивно-масових заходи, в яких взяло участь близько 6824 чол.
В рамках реалізації проектів святкування 85-ї річниці Донецької області в місті було встановлено 7 майданчиків з тренажерним обладнанням, та завершено будівництво 2х майданчиків зі штучним покриттям. Третій - знаходиться в стадії будівництва яке планується встановити до кінця року. Також в цьому році було прийнято Програму розвитку масового футболу в місті Костянтинівці на 2017-2020 роки.
На сьогоднішній день у місті продовжують працювати 11 - спортивних громадських організації:
• федерація східних єдиноборств;
• спортивний клуб традиційного карате-до «Хэдоді»;
• федерація греко-римської боротьби;
• шахово-шашковий клуб «Костянтин»;
• фізкультурно-спортивний центр «Радуга»;
• федерація боротьби на поясах;
• федерація легкої атлетики;
• федерація «Хортінгу»;
• громадська організація «Вело-клуб 26 дюймів»;
• федерація боксу та кікбоксингу;
• «Клуб Південна зірка»

До матеріально - спортивної бази міста входить:
21 спортивний зал, з яких
15 - належать управлінню освіти,
5 – закладам професійної та вищої освіти,
1 - приватний спортивний зал (спортивний клуб «Чемпіон»);
Стадіон «Металург»,
Спорткомплекс ДЮСШ;
Футбольне поле (вул. Ціолковського);
7 – майданчиків з тренажерним обладнанням;
3 – майданчики зі штучним покриттям (не введені в експлуатацію).
Всі спортивно-масові заходи, що проводяться в місті, висвітлюються в місцевих засобах масової інформації та на сайті міської ради.

Начальник відділу з
фізичної культури і спорту Л. Є. Тарасовська

Узгоджено:
Заступник міського голови Т.С. Коваленко

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua