Безпека життєдіяльності

mini1

mini2

photo1645433316

photo1645433317

photo1645433315

 

 

контракт всу

 

 

РОЗ’ЯСНЕННЯ ЗАКОНУ УКРАЇНИ
« ПРО ОСНОВИ НАЦІОНАЛЬНОГО СПРОТИВУ»

З 1 січня 2022 року вводиться в дію Закон України «Про основи національного спротиву»,

Складовими національного спротиву є територіальна оборона, рух опору та підготовка громадян України до національного спротиву.

Метою національного спротиву є підвищення обороноздатності держави, надання обороні України всеохоплюючого характеру, сприяння забезпеченню готовності громадян України до національного спротиву.

Завданнями територіальної оборони є:
- своєчасне реагування та вжиття необхідних заходів щодо оборони території та захисту населення на визначеній місцевості до моменту розгортання в межах такої території угруповання військ (сил) або/чи угруповання об’єднаних сил, призначених для ведення воєнних (бойових) дій з відсічі збройної агресії проти України;
- участь у посиленні охорони та захисті державного кордону;
- участь у захисті населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, ліквідації наслідків ведення воєнних (бойових) дій;
- участь у підготовці громадян України до національного спротиву;
- участь у забезпеченні умов для безпечного функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування та органів військового управління;
- участь в охороні та обороні важливих об’єктів і комунікацій, інших критично важливих об’єктів інфраструктури, визначених Кабінетом Міністрів України, та об’єктів обласного, районного, сільського, селищного, міського значення, районного у містах рад, сільських, селищних, порушення функціонування та виведення з ладу яких становлять загрозу для життєдіяльності населення;
- забезпечення умов для стратегічного (оперативного) розгортання військ (сил) або їх перегрупування;
- участь у здійсненні заходів щодо тимчасової заборони або обмеження руху транспортних засобів і пішоходів поблизу та в межах зон/районів надзвичайних ситуацій та/або ведення воєнних (бойових) дій;
- участь у забезпеченні заходів громадської безпеки і порядку в населених пунктах;
- участь у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану в разі його введення на всій території України або в окремих її місцевостях;
- участь у боротьбі з диверсійно-розвідувальними силами, іншими збройними формуваннями агресора (противника) та не передбаченими законами України воєнізованими або збройними формуваннями;
- участь в інформаційних заходах, спрямованих на підвищення рівня обороноздатності держави та на протидію інформаційним операціям агресора (противника).

Завданнями руху опору є:
- формування осередків руху опору та набуття ними відповідних спроможностей;
- перешкоджання діям військ (сил) агресора (противника);
- участь у проведенні спеціальних (розвідувальних, інформаційно-психологічних тощо) операцій;
- участь у підготовці громадян України до руху опору.

Завданнями підготовки громадян України до національного спротиву є:
- сприяння набуттю громадянами України готовності та здатності виконання конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України;
- військово-патріотичне виховання громадян України;
- підготовка населення до умов життєдіяльності в районах ведення (воєнних) бойових дій.

В Законі України «Про основи національного спротиву» вказано про порядок зберігання і застосування зброї, бойової техніки та спеціальних засобів під час виконання завдань територіальної оборони.

Індивідуальна штатна зброя військовослужбовців Сил територіальної оборони Збройних Сил України, членів добровольчих формувань територіальних громад зберігається у визначених та спеціально обладнаних приміщеннях на території пунктів постійної дислокації або у визначених місцях зберігання у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Застосування зброї, бойової техніки та спеціальних засобів Збройними Силами України, іншими складовими сил безпеки та сил оборони під час виконання завдань територіальної оборони здійснюється відповідно до законодавства України.

Члени добровольчих формувань територіальних громад мають право застосовувати під час виконання завдань територіальної оборони особисту мисливську зброю та набої до неї у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

 

 

Основні правила поведінки на водних об’єктах у літній період

Відділ з питань надзвичайних ситуацій, оборонної та мобілізаційної роботи нагадує:
1. Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки в спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.
2. Не переоцінюйте своїх сил.
3. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.
4. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду за швидкості вітру до 10 м/сек, при температурі води – не нижчою за +18°С, t° повітря – не нижчою за +24°С.
5. Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.
6. У воді варто знаходитися не більше 15 хвилин.
7. Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.
8. Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м'язи в постійному напруженні, не гоніться за швидкістю просування на воді, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря й необхідних тренувань.

На воді забороняється:

1. Купатися в місцях, які не обладнані для купання людей.

2. Вилазити на попереджувальні знаки, буї, бакени (якщо такі є).
3. Стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень не призначених для цього.
4. Купатися наодинці.
5. Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.
6. Використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інші знаряддя, не передбачені для плавання.
7. Плавати на плавзасобах біля пляжів.
8. Вживати спиртні напої до та під час купання.
9. Забруднювати воду й берег, кидати пляшки, банки, побутове сміття тощо. 10. Підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання.
11. Допускати у воді небезпечні ігри, які пов'язані з обмеженням руху рук і ніг.
12. Подавати помилкові сигнали небезпеки, жартувати, пустувати.
13. Дітям, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж до пояса.
14. Купання дітей без супроводу дорослих.
Пам'ятайте, лише від вас залежить безпека вашого відпочинку! Відповідально ставтеся до свого життя та здоров'я і навчайте цьому своїх дітей!


Начальник відділу з питань НС, ОМР І.К. Московкіна

 

Правила поводження з вибухонебезпечними предметами

Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, що здатні за певних умов вибухати.

До вибухонебезпечних предметів належать:
Вибухові речовини — хімічні з'єднання або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удар, тертя, вибух іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення, що саморозповсюджується, з виділенням великої кількості енергії і утворенням газів.
Боєприпаси - вироби військової техніки одноразового вживання, призначені для враження живої сили супротивника. До боєприпасів належать: бойові частки ракет; авіаційні бомби; артилерійські боєприпаси (снаряди, міни); інженерні боєприпаси (протитанкові і протипіхотні міни); ручні гранати; стрілецькі боєприпаси (набої до пістолетів, карабінів, автоматів тощо);
Піротехнічні засоби: патрони (сигнальні, освітлювальні, імітаційні, спеціальні); вибухові пакети; петарди; ракети (освітлювальні, сигнальні); гранати; димові шашки.
Саморобні вибухові пристрої - пристрої, в яких застосований хоча б один елемент конструкції саморобного виготовлення: саморобні міни-пастки;
міни-сюрпризи, що імітують предмети домашнього побуту, дитячі іграшки або речі, що привертають увагу.
Зазвичай, при знаходженні серійних мін, снарядів, гранат дорослі негайно викликають фахівців, які огороджують район і знешкоджують небезпечні знахідки. Інша справа – діти. Природна цікавість спонукає їх до небезпечних експериментів. Діти підкладають боєприпаси у багаття, випробують їх на міцність ударами, намагаються розібрати, приносять додому, у двір, до школи. Тому так важливо пояснити наслідки подібних дій, навчити правилам поведінки у таких ситуаціях.
У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою ЗАБОРОНЕНО:
- наближатися до предмета;
- пересувати його або брати до рук;
- розряджати, кидати, вдаряти по ньому;
- розпалювати поряд багаття або кидати до нього предмет;
- приносити предмет додому, у двір, до школи.
Необхідно негайно повідомити поліцію, службу з надзвичайних ситуацій
про знахідку!

 

Шановні жителі Костянтинівської міської територіальної громади!

Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для Вас і Ваших дітей безпечним, весь час суворо дотримуйтеся порад рятувальників!
Не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань.
Правила поведінки на воді:
• не лізьте у воду в незнайомому для вас місці; уникайте води із швидкою течією;
• не заходьте у воду напідпитку;
• ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах;
• купаючись на «дикому пляжі» чи у незнайомому місці – не пірнайте з берега, гірки, дерева;
• у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою;
• купатися краще там, де є рятувальні служби;
• особливо слідкуйте за дітьми, їхня поведінка у воді не передбачена;
• утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків;
• на рівнинних річках є багато ям і вирів, вони підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.
Надання першої медичної допомоги потерпілим:
• витягніть потерпілого з води (не забувайте про власну небезпеку);
• очистіть порожнину рота;
• укладіть потерпілого животом на стегно рятувальника таким чином, щоб голова потерпілого звисала до землі, енергійно натискаючи на груди і спину, видаліть воду з шлунку і легенів; приступіть до виконання штучного дихання;
• для відновлення серцевої діяльності одночасно з штучним диханням робіть непрямий масаж серця; викличте швидку допомогу;
• продовжуйте реанімаційні заходи до прибуття лікарів або появи ознак смерті (трупні плями);
• при появі ознак життя – зігрійте потерпілого.
Відділ з питань надзвичайних ситуацій, оборонної та мобілізаційної роботи

 

 

УВАГА: ТОНКИЙ ЛІД!

20201208 зима

Тонкий лід є найпоширенішою небезпекою в осінньо-зимовий період. З настанням холодів щороку відбувається чимало трагедій, пов’язаних із загибеллю людей на водоймах, вкритих кригою. Діти і любителі зимової риболовлі – саме ця категорія населення найчастіше стикаються з цією небезпекою. Побачивши лід, дехто не може втриматися від спокуси дослідження і перевірки на міцність «твердої води». На жаль, досить часто це призводить до трагічних наслідків.
Це трапляється знову і знову, незважаючи на численні попередження, застороги і заборони рятувальників. Саме тому ми в черговий раз нагадуємо про заходи безпеки на льоду, яких слід суворо дотримуватися. Зайвим це точно не буде!
На початку зими льодове покриття на водоймах має ряд важливих особливостей, про які необхідно пам'ятати кожному та якими не можна зневажати. Перший тонкий лід досить гнучкий і, на відміну від пористого, крихкого льоду в кінці зими, може миттєво зруйнуватися, внаслідок чого людина опиняється в крижаній воді. Найкраще почекати, поки мороз зробить лід безпечним: для одного пішохода – товщиною не менше 7 сантиметрів, а для обладнання ковзанки – не менше 10-12 сантиметрів (для масового катання – 25 см).
Небезпека може підстерігати на ділянках водойми, де лід найбільш тонкий і ламкий:
- в місцях впадання у водойму приток, струмків, промислових стоків;
- поруч з кущами, очеретом, в місцях, де водорості вмерзли в кригу;
- на ділянках, вкритих товстим шаром снігу;
- в місцях, де б'ють джерела, та на ділянках з швидкою течією.
Виходити на такий лід вкрай небезпечно!
Батьки! Ви повинні знати, чим займаються Ваші діти і де проводять вільний від навчання час! Не дозволяйте їм самостійно відвідувати замерзлі річки, ставки, водосховища, затоплені кар’єри тощо.
Тим, хто є прихильником зимового підлідного лову риби, слід твердо пам’ятати, що таке дозвілля потребує особливо суворого дотримання правил безпеки – небезпеку їхнього ігнорування доводить гіркий досвід не самих щасливих рибалок:
- не можна просвердлювати багато лунок поряд одна з одною;
- не слід збиратися великими групами на одному місці;
- не ловіть рибу поруч з вимоїнами чи ополонками та дуже далеко від берега;
- завжди майте під рукою міцну мотузку довжиною 12-15 метрів;
- тримайте поруч з лункою дошку, велику гілку або навіть накачані автокамери.
Що робити, якщо ви все ж таки провалилися під кригу?
Слід широко розкинути руки по краях льодового пролому, намагаючись зачепитися за міцний край льоду та утримувати тіло у більш-менш горизонтальному положенні. Дійте рішуче і не лякайтеся. Пам'ятайте: паніка – не найкращий помічник.
Намагайтеся без різких рухів вибратися на лід, не обламувати краї ополонки, а наповзаючи грудьми на кригу і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Вибравшись з ополонки, відкотіться від неї, а потім, не встаючи, повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду вами вже перевірена. Незважаючи на те, що вода і холод будуть вас підштовхувати побігти, аби зігрітися, зберігайте обережність до самого берега, а тоді вже – хутко до теплого приміщення!
Якщо хтось на ваших очах провалився під лід, негайно повідомте його і оточуючих, що йдете йому на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них до пролому.
Наближатися до ополонки слід тільки повзком, широко розставивши при цьому руки. Не підповзайте до самого краю ополонки, інакше у воді опиняться вже двоє. Необхідно за 3-4 метра кинути людині, що провалилися, мотузку, шарф, ремінь або подати дошку, міцну жердину.
Якщо ви не один, візьміть один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і обережно рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко – людина у крижаній воді з кожною хвилиною втрачає силу і здатність триматися на поверхні.
Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть разом з ним з небезпечної зони, утримуючи його від бажання підвестися і бігти. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, зніміть мокрий одяг, розітріть тіло, перевдягніть в сухий одяг і дайте гарячого чаю.
ПАМ'ЯТАЙТЕ: відправлятися на замерзлу водойму поодинці вкрай небезпечно!
Боятися льоду не треба – необхідно лише розумно поводити себе на льоду. Ваша безпека – в обачності і обережності.

 

 

Під час перебування в КПВП особам забороняється:

- Самостійно, без дозволу уповноважених службових осіб ДПСУ та ДФС, залишати транспортні засоби чи здійснювати у них посадку;
- Здійснювати перевантаження товарів (вантажів) з одних транспортних засобів в інші;
- Без дозволу уповноважених службових осіб ДПСУ залишати територію КПВВ;
- Під час проходження контролю в'їзду-виїзду вживати алкогольні напої, смітити, палити в не відведених місцях, порушувати санітарні норми;
- Проводити аудіо-, відео-, фото-, відео –фіксацію з використанням технічних засобів;
- Залишати у включеному стані, користуватись у режимі запису інформації відео-реєстраторами, екшн-камерами;
- Користуватися терміналами мобільного (стільникового) зв'язку;
- Своїми діями та розміщенням транспортних засобів, товару (вантажу) створювати перешкоди для здійснення контролю в'їзду-виїзду;
- Пошкоджувати та виводити з ладу елементи огорожі КПВВ, технічні засоби та обладнання, інженерні та фортифікаційні споруди, інші елементи інфраструктури КПВВ;
- Порушувати рядність руху, самостійно змінювати напрям руху, порушувати обмеження швидкості руху, здійснювати проїзд через територію КПВВ без зупинки у визначених місцях, зупиняти транспортні засоби в невизначених місцях;
- Порушувати громадський порядок та провокувати його порушення іншими особами;
- Перебувати без документів;
- Починати рух транспортного засобу без дозволу уповноважених службових осіб ДПСУ;
- Пересуватися на технічно несправних транспортних засобах без розпізнавальних знаків реєстрації;
- Використання радіостанцій, крім установлених на спеціальній техніці та транспортних засобах спеціалізованого призначення (або зареєстрованих у встановленому порядку).

 

Роз’яснення щодо нових обмежувальних заходів на період карантину

Прийняті постановою №211 нові норми обмежувальних заходів викликали в українців безліч запитань. Тому надаємо роз’яснення щодо найбільш поширених запитань.
• Чому запровадили правило носити з собою документи, що посвідчують особу?
Наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції, або в обсервації. А також це дасть можливість органам правопорядку застосовувати адміністративну відповідальність для порушників правил карантину.
• Чи можна ходити по вулиці без маски?
В постанові №211 сказано, що в усіх громадських місцях ви маєте бути в масці чи респіраторі.
Громадське місце - частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату (під'їзди, підземні переходи, стадіони; парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше).
Але! Перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади. Наприклад, у деяких містах до громадських місць відносяться також зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них; церкви та 50-метрова зона навколо них; заклади торгівлі закритого і відкритого типів, зокрема торгові ряди та ринки; кінотеатри та прилегла до них територія тощо.
Тому ми наполегливо рекомендуємо перебувати на вулиці в масці, оскільки у будь-який момент можете опинитись на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».
• Навіщо запроваджується обов’язковий масковий режим?
Це потрібно заради безпеки всіх нас. Враховуючи темпи розповсюдження коронавірусної хвороби, всі люди розглядаються як потенційно інфіковані. Ви можете не знати, що є переносником вірусу, проте можете наражати на небезпеку інших. Маска запобігає можливому інфікуванню оточуючих. Коли маска на обличчі, тоді виділення біологічного матеріалу, який може містити збудник, зменшується.

• Яка відповідальність за порушення правил карантину? Чи можуть мене оштрафувати за похід в парк чи відсутність маски?
Можуть. За порушення правил карантину – штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн. А якщо ви порушуєте санітарні правила та норми щодо запобігання інфекційним захворюванням, може бути й кримінальна відповідальність.
• Чи закривають церкви на період карантину?
Уряд не закриває церкви, проте масові та релігійні заходи заборонені. Ми закликаємо всіх українців залишатися вдома на період карантину.

• Хто контролюватиме дотримання заходів карантину? Чи буде поліція стояти на входах в парки?
Контроль за дотриманням правил карантину в публічних місцях буде здійснювати МВС та Нацгвардія.
• Чи можна ходити по вулиці втрьох?
Вулицею можна пересуватися лише вдвох. Виняток – супроводження дітей незалежно від їх кількості.
• В якому випадку людям старше 60 років можна тепер виходити на вулицю?
Люди старше 60 років поки що мають сидіти вдома. Вони відносяться до групи підвищеного ризику, відтак - потребують самоізоляції. Що це означає? По-перше, вони мають перебувати у визначеному ними місці самоізоляції. По-друге, утримуватися від контакту з іншими особами – крім тих, з якими вони спільно проживають.

• А якщо вони не мають близьких людей молодшого віку, які можуть про них піклуватися?
Людям, що знаходяться на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше, ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Ці люди мають дотримуватися масочного режиму.
Окрім того, Уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб та осіб, які одиноко проживають, серед громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід.
• Чи можна буде гуляти навколо будинку?
Це не заборонено, але діють інші обмеження: не можна пересуватися групами більше двох осіб та ходити в парки/сквери, зони відпочинку тощо.
• Чи дозволено виходити на вулицю з дітьми? Чи можна дітям молодше 14 років виходити самим на вулицю?
Діти до 14 років рекомендовано виходити на вулицю тільки у супроводі батьків чи опікунів. В постанові №211 вказано, що дітям не дозволено перебувати без супроводу тільки в громадських місцях. Але! Як сказано вище, навіть під’їзд та територія навколо вашого будинку можуть підпадати під визначення громадського місця. Тому рекомендуємо дітям не покидати домівку без супроводу дорослих.
• Чи можна ходити в парк чи сквер?
Ні, відтепер – не можна. Відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон забороняється. Це дозволяється лише у випадку, якщо вам потрібно вигуляти домашню тварину, або через службову необхідність.
• Як тепер вигулювати домашніх тварин?
Як і раніше, ви можете вигулювати домашніх тварин, проте не більше, ніж вдвох. Вигул домашніх тварин в парках та скверах дозволяється лише однією людиною.
• Коли діти знову підуть у школу?
Заходи карантину наразі діють до 24 квітня, а тому всі освітні заклади переведені в он-лайн. За ініціативи Президента починає працювати проект «Всеукраїнська школа он-лайн».
• Чи правда, що магазини, банки та аптеки мають забезпечувати відвідувачів масками або респіраторами?
Ні, це неправда. Установи та магазини, робота яких дозволена у період карантину, мають лише контролювати, щоб відвідувачі перебували у будівлях та на території закладів виключно в масках та респіраторах. Обов’язок забезпечення себе масками покладається на відвідувачів.
Дотримуйтесь рекомендацій та будьте здорові!

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

Рекомендації для підприємств та роботодавців для запобігання поширенню COVID-19
Активно заохочуйте працівників з ознаками захворювання залишатися вдома:
● Працівникам, які мають симптоми гострих респіраторних захворювань (ГРЗ), потрібно залишатися вдома і не приходити на роботу, доки у них не мине лихоманка (>37.7°C та вище) та будуть відсутні будь-які інші симптоми ГРЗ (наприклад, кашель, задишка) щонайменше протягом 24 годин за умови незастосування засобів симптоматичної терапії (наприклад, засоби від кашлю, жарознижуючі).
● Забезпечте гнучкість політики надання відпусток для гарантування самоізоляції співробітників, які мають симптоми ГРЗ, а також для догляду за хворими членами сім`ї. Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)” визначено, що у разі встановлення Кабінетом Міністрів України карантину, відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати не включається у загальний строк, встановлений статтею 84 Кодексу законів про працю України та статтею 26 Закону України «Про відпустки».
● За можливості необхідно перевести працівників на виконання роботи дистанційно. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» роботодавець може доручити працівникові, у тому числі державному службовцю, службовцю органу місцевого самоврядування, виконувати протягом певного періоду роботу, визначену трудовим договором вдома, а також надавати працівнику, у тому числі державному службовцю, службовцю органу місцевого самоврядування, за його згодою відпустку. В першу чергу необхідно зменшити ймовірність зараження осіб з підвищеним ризиком, до яких належать люди похилого віку та люди з хронічними захворюваннями (захворювання серця, легень, цукровий діабет), що піддаються більшому ризику розвитку серйозних ускладнень, спричинених COVID-19.
Не допускайте перебування хворих працівників разом з іншим персоналом:
● Співробітники, у яких після прибуття на роботу або протягом дня виявляються симптоми гострого респіраторного захворювання (кашель, підвищення температури тіла), повинні бути негайно відправлені додому та повідомити сімейного лікаря, а при розвитку невідкладних станів (задишка, стійкий біль у грудній клітці) - звернутися за екстреною медичною допомогою за номером 103.
● Під час транспортування хворий працівник має перебувати у захисній масці. Необхідно уникати громадського транспорту при переміщенні додому на самоізоляцію. Транспортувати особу можна на приватному транспортному засобі, при цьому рекомендується відкрити вікна. соба, яка перевозить хворого, повинна використовувати засоби індивідуального захисту (респіратор, окуляри, рукавички).
Підкресліть необхідність перебування вдома під час хвороби, дотримання правил гігієни:
● Розмістіть на видному місці в офісах плакати, які заохочують працівників залишатися вдома, якщо вони мають ознаки захворювання, дотримуватись респіраторної гігієни й етикету кашлю та чхання, та дотримуватися правил гігієни. Плакати доступні для завантаження на веб-сторінках: https://drive.google.com/drive/folders/1_zhh97mtj2Y7I7238fQim0Uc4p1Kx_KN https://covid19.com.ua.
● Забезпечте наявність у санвузлах на робочому місці мила, води, одноразових рушників та дезінфікуючих засобів для рук, що містять не менше 60 % спирту. Розмістіть дезінфікуючі засоби в різних місцях та конференц-залах, щоб заохотити дотримання правил гігієни.
● Забезпечте наявність смітників, до яких не потрібно торкатися руками (наприклад, смітники з педаллю).
Організуйте регулярне прибирання приміщень:
● Забезпечте протирання поверхонь, до яких часто торкаються (робочі столи, кухонні стільниці та дверні ручки).
● Забезпечте наявність одноразових серветок, які зможуть використовувати працівники для протирання клавіатури, робочих столів тощо.
Проконсультуйте працівників перед відрядженням:
● Необхідно максимально обмежити відрядження працівників.
● Порадьте співробітникам перевірити себе на наявність симптомів гострих респіраторних захворювань перед початком подорожі, а у разі їх виявлення - повідомити свого керівника та залишитись вдома і за необхідності негайно звернутись за консультацією до сімейного лікаря.
У разі виявлення особи з COVID-19:
● У разі виявлення COVID-19 у співробітника чи члена його сім'ї, він зобов’язаний повідомити про це роботодавця з метою інформування інших співробітників та попередження розповсюдження хвороби.
● Якщо співробітник контактував з особами, у яких було виявлено COVID-19, він повинен повідомити свого керівника, залишитись у самоізоляції (рекомендації щодо самоізоляції додаються) та повідомити сімейного лікаря для прийняття рішення щодо подальших дій.
Планування роботи під час епідемії COVID-19 в Україні
Усі роботодавці повинні вжити заходів для зменшення поширення COVID-19 на підприємства, установах, організаціях. Вони включають одну або декілька опцій: зниження рівня передачі COVID-19 серед персоналу, захист людей, які мають більш високий ризик виникнення важких ускладнень захворювання, мінімізація несприятливих наслідків для інших суб'єктів господарювання. Зокрема, при прийнятті рішень можна враховувати такі чинники:
● Вплив хвороби на працівників, що мають підвищений ризик. Поінформуйте таких працівників, що вони можуть піддаватися більшому ризику важкого перебігу захворювання.
● Підготуйтеся до можливого збільшення кількості відсутніх працівників на робочих місцях через їхню хворобу, або хворобу членів їхніх сімей, карантин у дитячих садочках та школах, введення додаткових карантинних обмежень місцевими органами влади:
✔ Реалізуйте плани продовження функціонування підприємства(організації)у випадку, коли значна кількість працівників відсутня через непрацездатність.
✔ Навчайте персонал виконувати основні функції таким чином, щоб робота продовжувалася навіть якщо ключові співробітники відсутні.
✔ Оцініть свої основні функції та наскільки інші люди або суспільство розраховують на Ваші товари та послуги. Будьте готові змінити свою ділову практику, якщо це потрібно для підтримання критичних операцій (наприклад, визначте альтернативних постачальників, визначте пріоритетність постачальників, тимчасово призупиніть деякі ваші операції, якщо це необхідно).
✔ Роботодавцям, підприємство(організація) яких розташовані у декількох місцях/місцевостях, рекомендується надати місцевим керівникам повноваження вживати відповідних заходів, викладених у їхньому плані реагування на інфекційні захворювання, з урахуванням умов в кожній місцевості.
✔ Для всіх підприємств (організацій) наполегливо рекомендується координація з представниками державних або місцевих органів влади та службовими особами охорони здоров’я, щоб отримувати своєчасну та точну інформацію, яка допоможе вжити необхідні заходи у кожній місцевості, де підприємства (організації) ведуть свою діяльність. Оскільки інтенсивність спалаху може відрізнятися залежно від географічного положення, місцеві органи охорони здоров’я видаватимуть рекомендації, характерні для їхньої місцевості.
Рекомендації роботодавцям:
● Залучайте своїх працівників до розробки та внесення змін до вашого плану реагування на інфекційні спалахи.
● Проведіть моделювання введення в дію розробленого плану, щоб заздалегідь з’ясувати, чи є в плані прогалини або проблеми, які потрібно виправити.
● Поділіться своїм планом із працівниками та детально поясніть політику щодо кадрових ресурсів, робочого місця та забезпечення гнучкості щодо відпусток..
● Діліться кращими практиками з іншими підприємствами (організаціями) у своїй місцевості (особливо тими, що знаходяться у Вашому ланцюгу постачальників), асоціаціями, щоб покращити зусилля щодо реагування.
Рекомендації щодо плану реагування на спалах інфекційних захворювань:
● Перегляньте політику щодо кадрових ресурсів та переконайтеся, що вона відповідає рекомендаціям у галузі охорони здоров’я, чинному законодавству про працю та Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)”.
● За можливості необхідно запровадити практику дотримання дистанції між працівниками, а також між працівниками та іншими особами (клієнтами, відвідувачами тощо). Наприклад, організувати дистанційну роботу або гнучкі робочі години (позмінно). Для працівників, які здатні працювати через засоби телекомунікацій, керівники повинні заохочувати дистанційну роботу замість того, щоб приходити на робоче місце. Переконайтеся, що у вас є інформаційні технології та інфраструктура, необхідні для підтримки певної кількості працівників, які можуть працювати вдома.
● Мінімізуйте ризики взаємодії між працівниками, а також між працівниками та іншими людьми. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» власником підприємства, установи, організації або уповноваженим органом може змінюватися режими роботи органів, закладів, підприємств, установ, організацій, зокрема, щодо прийому та обслуговування фізичних та юридичних осіб. Інформація про такі зміни повинна доводитись до відома населення з використанням веб-сайтів та інших комунікаційних засобів.
● Зверніться до місцевих органів охорони здоров’я для підтвердження каналів зв'язку та методів розповсюдження інформації про місцевий спалах.

 

Рекомендації для осіб, з підозрою або COVID-19, які перебувають вдома у самоізоляції

Залишайтеся вдома, окрім ситуацій, коли потребуєте медичної допомоги
Ви повинні обмежувати діяльність поза своїм будинком/квартирою, за винятком отримання медичної допомоги. Не ходіть на роботу, до навчальних закладів та в інші місця громадського користування. Не користуйтесь громадським транспортом або таксі.
Ізолюйте себе від інших людей і тварин у своєму будинку/квартирі
Люди: Наскільки це можливо, ви повинні залишитися в окремій кімнаті і витримувати дистанцію понад 1,5 метра від інших членів сім’ї/або сусідів у вашому домі. Також слід використовувати окремий санвузол, якщо він є. Особливо уважно дотримуйтесь цих рекомендацій, якщо у вашій сім’ї є особи, що належать до групи ризику (літній вік, хронічні захворювання легень, серцево-судинні хвороби, цукровий діабет тощо)
Тварини: Не контактуйте з домашніми чи іншими тваринами.
Заздалегідь зателефонуйте і попередьте сімейного лікаря
Якщо ви потребуєте медичної допомоги, зателефонуйте сімейному лікарю і повідомте, що у вас підозрюється або підтверджений COVID-19. Це допоможе медичному персоналу вжити заходів, аби вберегти інших люди від зараження чи впливу. Одягніть захисну маску перед контактом з медичними працівниками. Ці кроки допоможуть обмежити поширення інфекції.
Носіть захисну маску
Потрібно носити захисну маску, коли ви знаходитесь поряд з іншими людьми (наприклад, спільне використання кімнати чи транспортного засобу) або домашніми тваринами, перед відвідуванням закладу охорони здоров’я, або приїздом бригади екстреної медичної допомоги. Якщо ви не можете носити захисну маску (наприклад, тому що це спричиняє проблеми з диханням), люди, які живуть з вами, не повинні залишатися в одній кімнаті з вами або, якщо це неможливо, мусять носити захисні маски.
Дотримуйтесь правил гігієни під час кашлю чи чхання
Прикривайте рот і ніс тканиною чи серветкою під час кашлю чи чхання. Викидайте використані засоби в окремий контейнер для сміття. Після цього помийте руки з милом протягом щонайменше 20 секунд і/або обробіть руки дезінфікуючим засобом, що містить щонайменше 60% спирт, втираючи достатню кількість у всю поверхню до їх висихання. Мило обов’язково використовувати у разі помітного забруднення рук.

Часто мийте руки
Часто мийте руки з милом принаймні 20 секунд. Якщо немає можливості помити руки, їх потрібно обробити дезінфікуючими засобами на основі 60-95% спирту , втираючи достатню кількість у всю поверхню до їх висихання. У разі помітного забруднення рук обов’язково мийте руки з милом. Не торкайтеся очей, носа і рота брудними руками.
Використовуйте індивідуальні предмети домашнього вжитку
Не можна користуватися посудом, чашками, рушниками, постільною білизною та іншими предметами домашнього вжитку спільно з іншими людьми або домашніми тваринами. Після використання цих предметів їх слід ретельно обробити/помити мийними засобами.
Дезінфекція предметів/поверхонь
Потрібно щодня періодично дезінфікувати всі предмети/поверхні, до яких часто торкаються. До них належать: стійки, столи, дверні ручки, вимикачі, змішувачі, раковини, унітази, телефони, клавіатури, планшети, тумбочки тощо та будь-які поверхні, де можуть знаходитися біологічні рідини. З метою дезінфекції необхідно використовувати побутові мийні засоби або серветки. Під час їх застосування потрібно дотримуватись інструкцій виробника.
Моніторинг стану здоров’я
Якщо ви знаходитеся вдома на карантині (у самоізоляції) потрібно уважно слідкувати за станом здоров’я. Двічі на день вимірюйте температуру тіла.
Негайно зверніться до свого лікаря або телефонуйте за номером 103, якщо з’явився один або декілька перелічених симптомів: зросла температура тіла (понад 380 С) або з’явився озноб чи лихоманка; утруднене дихання, задишка; постійний кашель; стійкий постійний біль у грудній клітці.
Припинення самоізоляції
Рішення про припинення самоізоляції та запобіжних заходів приймається у кожному випадку окремо та після консультації з медичними працівниками відповідно до правил, встановлених місцевими органами охорони здоров’я.

 

 

 В Україні зафіксовано перший випадок коронавірусу в Чернівцях. Вже зараз медики працюють з людьми, які потенційно контактували з хворим.

Щодо порад - зберігайте спокій, допомагайте одне одному та поширюйте здоровий глузд.

Читайте та поширюйте інформацію ЛИШЕ з перевірених джерел:
➡ Оперативну ситуацію та поради щодо запобігання знайдете на сторінці Центр громадського здоров’я України

➡ На сторінці Міністерство охорони здоров'я України

➡ World Health Organization (WHO) та на сайті: https://www.who.int/

➡ World Health Organization Ukraine


Пам’ятайте про свій захист і людей навколо:

▪ Часто і ретельно мийте руки водою і милом. Щонайменше 20-30 секунд. http://bit.ly/2I6xnOd

▪ Якщо немає можливості помити руки з водою і милом, варто використовувати спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60–80% або із 2% хлоргексидину. Антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук, обробляти руки треба щонайменше 30 секунд і особливу увагу приділити нігтям (тут накопичується найбільше бруду). http://bit.ly/2VDdSVg За першої ж нагоди помийте руки милом і водою.

▪ Не торкайтеся брудними руками очей, носа чи рота.

▪ Уникайте тісного контакту з хворими людьми та натовпу.

Якщо у вас є симптоми гострої респіраторної інфекції, аби запобігти зараженню інших:

▪ Залишайтеся вдома, якщо захворіли.

▪ Уникайте тісного контакту з іншими людьми.

▪ Прикривайте рот і ніс серветкою під час кашлю і чхання, а опісля ретельно мийте руки.

▪ Регулярно провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні.

▪ Будьте на зв’язку зі своїм сімейним лікарем.

Тут всі дописи про коронавірус. Знайдіть час, аби перечитати:

▪ Як зменшити ризики захворіти: http://bit.ly/2SXRl3L

▪ База знань про СОVID-19 з достовірними джерелами і візуальною інформацією: http://bit.ly/39rwXO7

▪ Про фейковий захист від коронавірусу: http://bit.ly/36P9vZu

▪ Що варто знати про вірус: http://bit.ly/2RkJnRK

▪ Про дезінформацію і коронавірус: http://bit.ly/2V27pmP

▪ Про коронавірус і грип: http://bit.ly/3b46O9s

▪ Як спрямувати занепокоєння у продуктивному напрямку: http://bit.ly/2vddHpb

▪ Поради для медичних працівників, які працюють з людьми, які мають підозру чи підтверджений коронавірус: http://bit.ly/2HUdeL4


Начальник відділу з питань цивільного захисту,
оборонної та мобілізаційної роботи Московкіна І.К.

  

Безымянный1

Безымянный

 

 

Пам’ятка для населення щодо правил в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї

Відповідно до Закону України «Про особливості державної політики забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» від 18 січня 2018 року кожен громадянин України за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, може вільно і безперешкодно в’їжджати на тимчасово окуповану територію України та виїжджати з неї виключно через контрольні пункти в’їзду – виїзду, а саме:

• Дорожній коридор «Стаханов-Золоте-Гірське-Лисичанськ» - КПВ «Золоте»;
• Дорожній коридор «Горлівка-Бахмут» - КПВ «Майорське»;
• Дорожній коридор «Донецьк - Курахове» - КПВ «Мар’їнка»;
• Дорожній коридор «Донецьк - Маріуполь (через Волноваху» - КПВ «Новотроїцьке»;
• Дорожній коридор «Новоазовськ – Покровськ – Талаківка - Маріуполь» - КПВ «Гнутове» (с. Пищевик);
• Дорожній коридор «Станиця Луганська – Шастя - Новойдар» - КПВ «Станиця Луганська».

Тимчасово окупованими територіями у Донецькій та Луганській областях визнано частини території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль.
Конкретний Перелік районів, міст і сіл, частин їх територій тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях затверджений Указом Президента України від 07.02.2019 року № 32/2019.
Проїзд на основну територію України з Росії через території ДНР - ЛНР неможливий, тому що згідно Закону України «Про прикордонний контроль» перетин кордону РФ з ДНР і ЛНР розглядається Україною як нелегальний. За порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповані території України та виїзду з неї передбачена адміністративна відповідальність відповідно до статті 204-2 КУпАП (штраф від 1700 до 8500 грн.).

Виїзд із тимчасово окупованої території України громадянина України, який не досяг 16-річного віку, здійснюють через контрольні пункти, якщо дитина пред'являть паспорт громадянина України, або паспорт громадянина України для виїзду за кордон, або проїзний документ дитини у супроводі одного з дорослих (батьків, усиновлювачів тощо).
Для оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, дитина може виїхати із тимчасово окупованої території України і без перелічених документів. Їй нададуть дозвіл це зробити на підставі її свідоцтва про народження, а також паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон особи, в супроводі якої вона виїздить.
Якщо ж така дитина бажає виїхати із тимчасово окупованої території України без супроводу дорослих, уповноважені службові особи підрозділу охорони державного кордону теж нададуть такій особі дозвіл на виїзд з тимчасово окупованої території України. Але при цьому вони невідкладно (протягом доби) повідомлять про таку дитину органам Національної поліції та забезпечать передачу дитини органу опіки та піклування за місцем її виявлення для забезпечення її соцзахисту.

 

ПАМ’ЯТКА 

щодо правил поведінки (порядку дій) населення у випадку

виявлення вибухонебезпечного предмета або підозрілого предмету, схожого на вибухонебезпечний.


ДІЇ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ПІДОЗРІЛОГО ПРЕДМЕТА

• по можливості ПОПЕРЕДИТИ про знахідку інших осіб, які знаходяться поруч;
• швидко ВІДВЕСТИ на максимальну безпечну відстань (не менше 100 метрів) усіх людей, які знаходяться поблизу, при цьому рухатись назад необхідно по своїх слідах;
• у разі залишення підозрілого предмета невідомою особою, свідком чого ви стали, необхідно ЗАПАМ’ЯТАТИ її зовнішність, одяг, автотранспорт та його номерні знаки;
• ПОЗНАЧИТИ місцезнаходження предмета, по можливості огородити його (для огорожі можна використовувати різні підручні матеріали: дошки, жердини, гілки, мотузки, шматки яскравої матерії тощо);
• по можливості у разі наявності фотозасобів здійснити фотофіксацію предмета та місце його розташування;
• зберігайте спокій та НЕ ПАНІКУЙТЕ, при цьому надавайте допомогу літнім, важкохворим людям і дітям;
• негайно ПОВІДОМТЕ оперативні служби, надавши інформацію про характерні ознаки предмета (місце його розташування, дату і час виявлення та особу, яка його виявила), за телефонами:
102 – У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ПІДОЗРІЛОГО ОБ’ЄКТА;
101 – У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ БОЄПРИПАСІВ;

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

• підходити, торкатися предмета та пересувати його;
• знаходячись поблизу нього, палити, користуватися засобами
радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати
вибух);
• заливати його рідинами, засипати ґрунтом або намагатися чимось його накривати;
• намагатися самостійно знешкодити предмет;
• здійснювати на нього будь-які самостійні дії: звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, тому що вибухові речовини, отруйні та чутливі до механічних впливів і нагрівання.
• не допускайте до небезпечної зони інших людей та, знаходячись як найдалі від місця виявлення або за будь-яким захисним укриттям, обов’язково дочекайтеся представників правоохоронних органів або ДСНС України;
• у разі загрози виникнення вибуху негайно лягайте на землю у найближче заглиблене місце (канави, ями, ритвини тощо), ногами до епіцентру вибуху, обличчям вниз та прикрийте голову якимись речами або руками, при цьому долонями щільно закриваючи вуха та відкривши рот для урівноваження тиску. Звуковий (акустичний удар) може призвести до розривів судин та барабанних перетинок.
ST

Відділ з питань надзвичайних ситуацій, оборонної та мобілізаційної роботи Костянтинівської міської ради.

 

Як уберегтись від грипу

Фахівці МОЗ підготували пам'ятку про ГРИП: симптоми, що робити, щоб не захворіти, і як поводитись, якщо зараза вже схопила вас у свої міцні обійми.

Отже, грип – це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Його симптоми схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями, але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги.
Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, попереджають у МОЗ. Іноді вона може лише за 4-5 днів призвести до смерті. Також внаслідок ускладнень грипу нерідко розвивається серцева недостатність.
Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом – коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі в радіусі 2 метрів навколо хворого.
Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів – це, в середньому, 7 днів.
Симптоми, що вимагають лікування вдома
При появі перших симптомів грипу ви обов'язково повинні залишитися вдома – щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку, смертельну для деяких із них.
Такими симптомами є: підвищена температура тіла, біль у горлі, кашель, нежить та біль у м'язах.
З будь-якими з цих симптомів не варто виходити з дому навіть заради візиту до лікаря – його слід викликати додому. Призначене лікарем симптоматичне лікування у домашніх умовах може бути достатнім для одужання.
Якщо стан хворого не погіршується, необхідно продовжувати лікування вдома до повного зникнення симптомів.
Симптоми, що вимагають термінової госпіталізації
Якщо стан хворої людини погіршується, не зволікайте з госпіталізацією, адже тепер під загрозою життя.
Викликайте "швидку" чи терміново звертайтеся безпосередньо до лікарні, якщо присутні наступні симптоми: сильна блідість або посиніння обличчя, затруднення дихання, висока температура тіла, що довго не знижується, багаторазове блювання та випорожнення, порушення свідомості – надмірна сонливість чи збудженість, болі у грудній клітці, домішки крові у мокроті, падіння артеріального тиску.
Продовжувати лікування вдома за наявності цих симптомів – небезпечно. Затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого.
Інфекційний контроль: прості речі рятують життя
Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна легко уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей.
Навіть якщо ознак хвороби немає, уникайте скупчень людей – аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів. Особливо актуально під час сезону грипу та епідемій.
Користуйтеся одноразовими масками при необхідності – щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. Маскою слід користуватися при догляді за інфекційним хворим чи просто спілкуванні з ним.
Зверніть увагу! Хвора людина повинна використовувати маску лише в одному випадку – якщо їй доводиться перебувати серед здорових людей, не захищених масками.
Маска ефективна, тільки якщо вона прикриває рот і ніс. Важливо пам'ятати, що у будь-якому випадку маску потрібно замінити, як тільки вона стане вологою чи забрудниться.
Найкраще користуватися стандартними хірургічними масками, що мають вологостійку поверхню і довго залишаються ефективними. Економити чи лінитися вчасно замінити маску немає сенсу – волога маска не діє.
Використані маски ні в якому разі не можна розкладати по кишенях чи сумках – їх потрібно одразу викидати у смітник.
Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання – як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж годин після перебування у приміщенні хворої людини.
Повноцінно харчуйтесь, висипайтесь, уникайте перевтоми – для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить ваші шанси запобігти як зараженню, так і важким формам хвороби та її ускладненням.
Операція "Чисті руки"
Пам'ятайте, ваші руки мають бути чистими, адже інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками.
Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей.
Тому не забувайте часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.
Користуйтеся тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками – як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті. Використані серветки необхідно одразу викидати у смітник, оскільки вони також можуть стати джерелом зараження.
Багаторазові серветки та рушники, особливо у громадських місцях, суттєво підвищують ризик зараження і розповсюдження інфекції. Тому за відсутності одноразових серветок можна скористатися туалетним папером.
Ви захворіли...
При перших ознаках хвороби лишіться вдома – не йдіть на роботу або, якщо захворіла дитина, не ведіть її до школи чи дитячого садочка, щоб не провокувати погіршення стану і не наражати оточуючих на небезпеку.
Не бігайте до лікаря з найменшого приводу – так ви ризикуєте погіршити свій стан, адже під час грипозного сезону лікарня чи поліклініка стають місцем високої вірогідності заразитися. Краще викличте лікаря додому.
Вдома хворого необхідно ізолювати – виділити окрему кімнату і посуд, визначити одну людину, яка доглядатиме за нею, і по можливості триматися на відстані 2 метри.
Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс, бажано за допомогою одноразових серветок, які після використання слід одразу викинути у смітник. Якщо ж ви прикрили рот руками, вимийте їх з милом чи обробіть дезінфікуючим гелем, інакше усі ваші наступні дотики становитимуть небезпеку для інших.
Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує ваші шанси уникнути небезпечного захворювання і здатне зберегти життя вам і людям, що знаходяться поруч з вами.
Вакцинація: найефективніший засіб захисту
Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.
Що лікує грип
Лікувати грип можна за допомогою препаратів з доведеною активністю проти вірусу грипу – лише вони здатні вплинути на вірус грипу: припинити його розмноження в організмі.
Вчасне використання противірусних препаратів за призначенням лікаря здатне скоротити період хвороби, полегшити її перебіг та запобігти розвитку ускладнень.
Також у нагоді стануть препарати, що пом'якшують симптоми, – вони не діють на вірус грипу, але полегшують стан хворого, пом'якшуючи симптоми – жар, нежить, біль у горлі, кашель, головний біль та біль у м'язах.
За умови легкого перебігу хвороби симптоматичне лікування у домашніх умовах може виявитися достатнім для повного одужання. Однак зловживати цими препаратами і застосовувати їх без призначення лікаря не слід: передозування може завдати серйозної шкоди організму.
Народні засоби для пом'якшення симптомів та загальної підтримки організму – наприклад, розтирання горілкою, споживання цибулі з часником чи ехінацеї – неефективні проти грипу самостійно, але можуть використовуватись як допоміжні. Втім, зловживати ними також не слід.
Важливо враховувати, що тимчасове пом'якшення чи відчуття відсутності симптомів не є ознакою одужання хворого: необхідно продовжувати утримання від контактів зі здоровими людьми та лікування – аж до постійної відсутності симптомів.
Дітям до 18 років та вагітним жінкам не рекомендовано вживати аспірин – подолати жар можна за допомогою парацетамолу.
Не забувайте під час грипу пити багато рідини. Їжа повинна бути легкою і нежирною, однак примушувати хворого їсти не потрібно.
Що не лікує грип
Важливо знати, що грип не лікується за допомогою антибіотиків – вони не створюють жодної протидії вірусам, оскільки призначені виключно для боротьби з бактеріальними інфекціями.
Вживання антибіотиків не за призначенням не лікує хворобу і лише ускладнить боротьбу з хворобами у майбутньому.
Антибіотики можуть використовуватися тільки за призначенням лікаря для лікування таких ускладнень грипу, як пневмонія й бронхіт, тощо.
Також грип не лікується гомеопатичними препаратами – немає жодних науково обґрунтованих доказів їхньої ефективності проти вірусу грипу, тому в усьому світі вони не рекомендовані для лікування будь-яких небезпечних для життя інфекцій, в тому числі й грипу.
Використання препаратів з недоведеною ефективністю в таких умовах вважається ознакою безвідповідального ставлення до життя хворих.
Не можна покладатися і виключно на імуностимулятори та імуномодулятори – немає жодних науково обґрунтованих доказів їхньої ефективності проти вірусу грипу. Водночас їхня дія під час хвороби може за певних умов, навіть, виявитися шкідливою.
І, наостанок, застереження МОЗ щодо народних засобів: лікування виключно народними засобами є неефективним і небезпечним, оскільки ніякі трав'яні відвари, чаї та настоянки на вірус грипу не діють.
Однак, народні засоби можуть згодитися для пом'якшення симптомів грипу – за умов грамотного використання без зловживань.


Інформацію підготув:
Відділ з питань надзвичайних ситуацій, оборонної та мобілізаційної роботи Костянтинівської міської ради.

  

ПАМ'ЯТКА З ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКИ

ЩОБ УНИКНУТИ СМЕРТЕЛЬНИХ ЕЛЕКТРОТРАВМ, КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
 наближатись до обірваних проводів ближче 8 метрів;
 залазити на опори повітряних ліній електропередач, тим більше намагатись зняти електропровід;
 відчиняти двері та проникати в трансформаторні підстанції;
 дозволяти дітям залазити на дерева, що ростуть під проводами ліній електропередавання;
 зводити будь-які будови, складати дрова, солому тощо, розпалювати багаття під проводами електроліній і повітряними вводами будинків;
 кидати дріт або будь-які інші предмети на проводи повітряних ліній електропередач;
 встановлювати металеві стоянки для телевізійних антен поблизу ліній електропередач;
 розташовувати ігрові майданчики, а також проводити ігри під повітряними лініями, запускати повітряних зміїв поблизу повітряних ліній та гратися біля електричних установок.
ПАМ'ЯТАЙТЕ!
Якщо людина потрапила під напругу, необхідно негайно вимкнути електроприлад чи електроустановку та невідкладно викликати лікаря.
У разі неможливості швидкого вимкнення електроустановки необхідно вжити заходів до відділення потерпілого від струмоведучих частин, до яких він торкається. При цьому в будь-яких випадках той, хто надає допомогу, не повинен доторкатися до потерпілого та до струмоведучих частин без належних засобів безпеки. Він повинен слідкувати за тим, щоб не потрапити під напругу кроку.
ПАМ'ЯТАЙТЕ!
При звільненні від дії електричного струму і наданні першої допомоги потерпілому дорога кожна хвилина.
БУДЬТЕ УВАЖНІ – БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЖИТТЯ!
Щоб уникнути випадків електротравматизму необхідно знати наступні правила безпеки і дотримуватись їх:
 переносячи електроприлади, не торкатись будь-яких заземлених частин в помешканні (труб, батарей опалення) – це небезпечно для життя;
 користуватись у вологих приміщеннях переносними лампами і електроприладами напругою не вище 36 В;
 не заповнювати водою з водопровідного крану ввімкнені в електромережу чайники, кавоварки, каструлі, оскільки при одночасному дотику до увімкненого приладу і водопровідного крану людина може бути уражена електрострумом;
 не замінювати електролампи без їх вимкнення, не витирати вологою ганчіркою електричні проводи, штепсельні розетки, вимикачі, інші електроприлади, увімкнені в електромережу;
 не виносити на подвір'я увімкнені електричні прилади, тому що у разі пошкодження ізоляції людина, яка стоїть на землі і торкається будь-якої металевої частини такого приладу може отримати електротравму;
 не защемляти електропроводи дверима, віконними рамами, не закріплювати їх на цвяхах, не замальовувати і не забілювати, щоб уникнути пошкодження і передчасного висихання ізоляції електропроводів. Це призводить до пожеж, а при контакті з людьми – до нещасних випадків;
 не давати дітям бавитись із штепсельними розетками – це смертельно небезпечно;
 не підвішувати речі на проводи, вимикачі та розетки;
 потрібно знати, що побутові електроприлади (чайники, праски, електроплитки тощо), а також переносні світильники (торшери, настільні лампи) напругою 220 В, призначені для користування в приміщеннях з непровідними для електроструму підлогами;
 використання з пошкодженою ізоляцією увімкнених в електромережу електроламп, електроприладів, теле-, радіо- апаратури на відкритому повітрі може стати причиною електротравми, тому що ЗЕМЛЯ – ПРОВІДНИК ЕЛЕКТРИЧНОГО СТРУМУ.

НЕСПРАВНОСТІ В ЕЛЕКТРОПРОВОДКАХ І ЕЛЕКТРИЧНИХ ПРИЛАДАХ МОЖЕ УСУНУТИ ЛИШЕ СПЕЦІАЛІСТ – ЕЛЕКТРИК.


Інформацію підготув:
Відділ з питань надзвичайних ситуацій, оборонної та мобілізаційної роботи Костянтинівської міської ради.

 

Правила пожежної безпеки при опалюванні будинку чи квартири

За статистикою, осінньо-зимовий період різко збільшує кількість пожеж – опалювальний сезон створює реальну пожежну небезпеку внаслідок використання різних опалювальних приладів.
• опалювальні установки повинні відповідати протипожежним вимогам стандартів, будівельних норм та інших нормативних актів;
• повітронагрівальні та опалювальні прилади повинні розміщуватися так, щоб до них був забезпечений вільний доступ для огляду й очищення;
• очищення димоходів та печей від сажі потрібно проводити перед початком, а також протягом всього опалювального сезону – не рідше одного разу на три місяці;
• печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій відповідно до вимог будівельних норм не менше 38 см від дерев’яних конструкцій перекриття горища;
• відстань від печі до товарів, стелажів, шаф та іншого обладнання повинна бути не менше 0,7 м, а від топкових отворів – не менше 1,25 м;
• біля кожної печі перед топковим отвором на підлозі повинен бути металевий притопочний лист розміром не менш 0,5х0,7 м;
• на горищах усі димові труби й стіни, в яких проходять димові канали, мають бути оштукатурені та побілені.
Під час експлуатації пічного опалення не допускається:
• залишати печі, які топляться, без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;
• користуватися печами й осередками вогню, які мають тріщини;
• розміщати паливо й інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
• зберігати не загашені вуглини та золу в металевому посуді, встановленому на дерев'яній підлозі або горючій підставці;
• сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
• застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті рідини; топити вугіллям, коксом і газом печі, не пристосовані для цієї мети;
• використовувати для опалення дрова, довжина яких перевищує розміри топки;
• здійснювати топлення печей з відкритими дверцятами топки;
• використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи;
• прокладати димоходи опалювальних печей поверхнею горючих основ;
• здійснювати топку печей під час проведення у приміщеннях масових заходів;
• закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;
• зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу;
• використовувати для димових труб азбестоцементні й металеві труби, влаштовувати глиноплетені та дерев'яні димоходи.
Під час експлуатації електронагрівальних приладів слід пам’ятати, що:
• електронагрівачі повинні вмикатися в електромережу тільки за допомогою справних штепсельних з'єднань та електророзеток заводського виготовлення з заземленими контактами;
• електронагрівальні прилади повинні встановлюватись на негорючій основі;
• температура зовнішньої поверхні у найбільш нагрітому місці, в нормальному режимі роботи, не повинна перевищувати 85°С (терморегулятор повинен бути відрегульований);
• відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів має становити не менше 0,25 м.
• встановлювати електронагрівальні прилади безпосередньо під розеткою,
• а також на шляхах евакуації людей;
• встановлювати саморобні плавкі вставки «жучки» в апаратах захисту (запобіжниках), від коротких замикань;
• використовувати електронагрівальний прилад для сушки одягу та інших матеріалів;
• накривати горючим матеріалом електронагрівальний прилад;
• використовувати електронагрівальні прилади в місцях, де їх застосування не передбачено нормативними документами чи власником підприємства;
• залишати без догляду при виході з приміщення увімкнені в електромережу електронагрівальні прилади.
Шановні громадяни будьте обачливими та пам’ятайте, що від цих порад, їх дотримання та виконання залежить Ваше життя та життя Ваших близьких людей, родичів та сусідів!


Інформацію підготув:
Відділ з питань надзвичайних ситуацій, оборонної та мобілізаційної роботи Костянтинівської міської ради.

 

 

Пам'ятка (інструкція)

для населення щодо профілактики витоку газу


Як виявити витік газу? Існує кілька способів:
1. На око. Можна застосувати мильний розчин. Його наносять на поверхню газових труб. Місце, де мильний міхур починає збільшуватися в розмірах, і є джерелом витоку газу.
2. На слух. У разі сильного витоку газ виривається зі свистом.
3. По запаху. Характерний запах, який виділяє газ, стає сильнішим поблизу місця витоку.
Ніколи не шукайте місце витоку газу за допомогою відкритого полум'я!
При виявленні запаху газу в підвалі, під'їзді, на подвір'ї, на вулиці Ви повинні:
• попередити оточуючих про запобіжні заходи;
• повідомити в аварійну газову службу за телефоном «104» з незагазованого місця;
• вжити заходи щодо виведення людей із зони загазованості;
• запобігти включення і вимикання електроосвітлення, появі відкритого вогню та іскри;
• до прибуття аварійної бригади організувати провітрювання приміщення.

При появі в приміщенні квартири запаху газу Ви зобов'язані:
• негайно припинити користування газовим приладом;
• перекрити кран до приладу і на приладі;
• відчинити вікна або кватирки для провітрювання приміщення;
• викликати аварійну службу газового господарства за телефоном «104» (викликати поза загазованого приміщення);
• не запалювати вогню, не курити;
• не вмикати і не вимикати електроосвітлення і електроприлади;
• не користуватися электродзвонком.

Якщо стався витік з балона зі стиснутим газом, то:
негайно викличте аварійну газову службу за телефоном «104» і разом з сусідами винесіть балон на вулицю, оберігаючи його від ударів. Не підпускайте до балона дітей і накрийте його мокрою щільною тканиною;
як правило, витік виникає на місці з'єднання балона з гнучким шлангом. Якщо не можна винести балон на вулицю, можна тимчасово перекрити витік мокрою ганчіркою. Провітрюйте кухню, не користуйтеся освітленням і електроприладами.

Якщо з'явився вогонь на балоні з газом, то:
• попросіть домашніх або сусідів негайно викликати пожежну службу за телефоном «101» та аварійну газову службу за телефоном «104», видалите всіх з квартири;
• спробуйте закрити кран на балоні, обернувши руки мокрою ганчіркою. Якщо це неможливо (вогонь на прокладці, кран деформований в результаті нагрівання тощо), не задуває полум'я – можливий вибух;
• не намагайтеся виносити або переставляти куди-небудь балон зі стисненим газом, поки він не остудився: від найменшого поштовху він може вибухнути.

Якщо загорівся газ в місці витоку, то:
• негайно видаліть всіх людей з квартири і від сусідів викличте аварійну газову службу за телефоном «104» та пожежну службу за телефоном «101»;
• поки газ горить, небезпеки вибуху немає. Тому ніколи не намагайтеся загасити полум'я, оскільки це призведе до катастрофи: газ і повітря разом утворюють вибухову суміш і при наявності джерела вогню (перегрітий метал, гарячі вуглики, іскри, електродуги) неминучий вибух;
• постарайтеся перекрити подачу газу, стежте за тим, щоб не загорілися розташовані близько від вогню предмети (фіранки, рушник тощо).

Якщо полум'я в пальнику згасло, то:
• не намагайтеся знову запалити його – це призведе до вибуху накопиченого газу. Перекрийте кран подачі газу, відкрийте вікна і провітріть кухню;
• зачекайте, поки пальник охолоне (при необхідності очистіть цого від залишків їжі та жиру, продуйте отвори подачі газу), і потім знову запаліть газ, попередньо закривши вікна і ліквідувавши протяг;
• якщо на кухні накопичилося багато газу, щоб уникнути отруєння намочіть водою хустку, притисніть до обличчя. Дихаючи через неї, увійдіть на кухню і перекрийте кран подачі газу. Якщо це зробити не вдається, негайно евакуюйте всіх сусідів по сходовому майданчику і викличте аварійну газову службу за телефоном «104» та пожежну службу за телефоном «101»;
• надайте допомогу постраждалим від отруєння газом.


Інформацію підготув:
Відділ з питань надзвичайних ситуацій, оборонної та мобілізаційної роботи Костянтинівської міської ради.