• Головна
  • Матеріали служби з питань праці

Матеріали служби з питань праці

Увага! Ризики потрапляння у ситуацію торгівлі людьми!


Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці попереджає про ризики потрапляння у ситуацію торгівлі людьми.

Відмовляйтеся від роботи, якщо мають місце:
• психологічний тиск і маніпуляції;
• переказ коштів авансом за надання послуг із працевлаштування;
• неофіційне працевлаштування;
• постійний нагляд, контроль із боку роботодавця;
• відмова показати реєстраційні документи;
• стислий строк надання згоди на роботу;
• завищена обіцяна заробітна плата;
• зміна умов праці в останній момент;
• вимога віддати комусь паспорт;
• договір із незрозумілими умовами праці;
• компенсація «понесених» роботодавцем витрат із першої заробітної платні.

Дотримуйтеся правил, щоб мінімізувати ризики примусової праці:
• тримайтеся групами;
• не сідайте до незнайомих автомобілів поодинці;
• запишіть номерні знаки авто, котрим їдете, і перешліть знайомим;
• не віддавайте документи посереднику з працевлаштування, роботодавцю, іншим невідомим особам;
• зробіть копії важливих документів. Відправте близьким разом із нещодавно зробленою фотокарткою;
• не погоджуйся на неофіційну роботу;
• переконайтеся, що вам зрозумілі умови працевлаштування: обов’язки, робочий графік, розмір заробітної плати, медичне й соціальне страхування, відпустка й вихідні;
• перед підписанням угоди проконсультуйтеся з юристом;
• залиште рідним докладну інформацію про місцеперебування та розкажіть про подробиці роботи. Підтримуйте постійний зв’язок із ними, відразу повідомляйте про зміну місцеперебування;
• у підозрілих ситуаціях зверніться до поліції.

Звертайтеся за консультацією до Національної гарячої лінії з консультування мігрантів та протидії торгівлі людьми: 0 800 505 501 (Безкоштовно та конфіденційно. Щодня з 8.00 до 20.00).
Безкоштовну професійну консультативну допомогу в сфері повноважень Державної служби України з питань праці можливо отримати на інформаційному порталі pratsia.in.ua.

Примусова праця: як розпізнати та уникнути

 

 

 

IMG 20230324 102507 025

21 березня 2023 року головний спеціаліст відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області Сергій Кондратенко провів зустріч з відповідальними особами за охорону праці у виконавчих органах Костянтинівської міської ради.

 Під час зустрічі були обговорені питання щодо спільного проведення роботи з профілактики нещасних випадків на підприємствах Костянтинівської міської територіальної громади в умовах воєнного стану.

 

 

1IMG 20230322 094315 563

14 березня 2023 року головний спеціаліст відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області Сергій Кондратенко спільно з
начальником служби з питань праці управління з питань цивільної безпеки та охорони праці Костянтинівської міської ради Носовою Іриною
провів нараду в АТ "ДТЕК ДОНЕЦЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ".

В ході заходу були розглянуті наступні питання:
– попередження випадків прихованого травматизму;
– особливості проведення розслідувань нещасних випадків та аварій на виробництві під час військового часу, відповідно до вимог ПКМУ №337 від 17.04.2019 «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві».

 

 

IMG 20230322 094142 192

09 березня 2023 року головний спеціаліст відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області Сергій Кондратенко спільно з
начальником служби з питань праці управління з питань цивільної безпеки та охорони праці Костянтинівської міської ради Носовою Іриною
провів нараду в Костянтинiвському управлiнні по газопостачанню та газифiкацiї.

Під час заходу було обговорено питання: щодо попередження випадків прихованого травматизму, щодо дотримання вимог з безпеки праці.
Особливу увагу було привернуто на дотримання вимог безпеки в умовах воєнних (бойових) дій, направлених на збереження життя та здоров’я працівників.

 

Посадовець управління нагляду в промисловості провів нараду з начальником служби з питань праці управління з питань цивільної безпеки та охорони праці Костянтинівської міської ради

 

Головним державним інспектором відділу нагляду з питань безпеки праці західного напрямку управління інспекційної діяльності у Донецькій області Андреєвим Сергієм спільно з начальником служби з питань праці управління з питань цивільної безпеки та охорони праці Костянтинівської міської ради Носовою Іриною у Структурному підрозділі «Лиманське вагонне депо» регіональної філії «Донецька залізниця» АТ «Укрзалізниця» був проведений превентивний захід з питань охорони праці щодо додержання вимог законодавства та нормативно-правових актів з питань охорони праці, безпечного виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації машин механізмів та устаткування підвищеної небезпеки в умовах воєнного стану. Були розглянути зміни в законодавстві з охорони праці у зв’язку з введенням воєнного стану, а також обговорені питання профілактики виробничого травматизму, організації та проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо запобігання настанню нещасних випадків.
Під час проведення заходу головний державний інспектор ознайомив працівників підприємств з положеннями Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року, № 337 (далі – Порядок), та внесеними до нього змінами постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 2023 року, № 59, щодо організації та проведення розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку.
Також були обговорені питання щодо забезпечення проведення навчання (в тому числі спеціального) та інструктажів з питань охорони праці, дотримання вимог безпеки при пересуванні робітників на території підприємства та на робочих місцях, а також навчання до дій, направлених на збереження життя та здоров’я під час виконання працівниками своїх професійних обов’язків в умовах воєнного стану.
Крім того, головним державним інспектором була надана інформація про проект Держпраці щодо отримання безкоштовної професійної консультаційної підтримки допомоги на сайті Держпраці та на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua/».
В ході спілкування головний державний інспектор відділу та начальник служби з питань праці відповіли на питання, що цікавили працівників підприємства.

20230207

 

Як розслідувати нещасні випадки на виробництві під час війни

Із консультації дізнаєтеся, як проводити розслідування нещасних випадків в умовах, коли неможливо ухвалити рішення про створення комісії, і як визначити вид події і причину, що призвели до нещасного випадку
Нещасні випадки, які сталися з працівниками під час виконання трудових обов’язків унаслідок бойових дій, незалежно від наявності впливу небезпечних, шкідливих або інших виробничих чинників, підлягають розслідуванню.

Як проводити
Розслідування проводьте відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 № 337 (далі — Порядок № 337).
Порядок № 337 визначає процедуру проведення розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, що сталися з особами, визначеними частиною першою статті 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV.
Класифікатор видів подій, причин, обладнання, устатковання, машин, механізмів, транспортних засобів, що призвели до настання нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння), аварії, наведений у додатку 9 до Порядку № 337, передбачає поміж причин нещасного випадку події суспільного життя і соціальний конфлікт:
• страйк;
• оголошена та неоголошена війна;
• терористичний акт;
• блокада;
• революція, заколот, повстання, масові заворушення;
• протиправні дії третіх осіб тощо.

Думка - Роз’яснення Держпраці
Нещасні випадки, які трапляються з працівниками під час виконання ними трудових (посадових) обов’язків внаслідок вищезазначених подій, підлягають розслідуванню згідно з вимогами Порядку № 337, незалежно від наявності при цьому впливу небезпечних, шкідливих або інших виробничих факторів.

Як діяти, якщо неможливо провести розслідування
Процедура розслідування нещасних випадків, що сталися з працівниками внаслідок отримання поранень під час ведення бойових дій, така сама, як і для всіх інших видів нещасних випадків.

Якщо є небезпека
Через воєнний стан і реальну небезпеку ухвалюйте рішення про створення комісії (спеціальної комісії) та проведення розслідування в кожному конкретному нещасному випадку.

Увага
Зважайте на міркування безпеки для членів комісії і саму можливість провести розслідування
Якщо провести розслідування неможливо через загрозу життю і здоров’ю членів комісії, максимально фіксуйте, збирайте та документуйте інформацію про нещасні випадки на виробництві, щоб надалі розслідувати їх після нормалізації ситуації. Це може бути фото, відео, інформація про потерпілих, обставини нещасного випадку, пояснення свідків тощо, які будуть використовуватись при розслідуванні нещасного випадку у майбутньому.
Уже розпочаті та незавершені через бойові дії розслідування нещасних випадків допустимо продовжити до створення безпечних і належних умов, щоб завершити їх.

Як надати повідомлення
Якщо тимчасово неможливо визначити кандидатури представників підприємства до складу комісії з розслідування нещасного випадку зі смертельним або тяжким наслідком:
• надайте повідомлення, у якому заповнені всі дані, окрім кандидатур представників підприємства;
• зазначте пояснення у відповідній графі.
За першої ж нагоди визначити кандидатури представників підприємства до складу комісії надішліть необхідну інформацію територіальному органу Держпраці.

Порада
На період воєнного стану припинено планові та позапланові заходи державного нагляду (контролю). Підстава — пункт 1 постанови КМУ «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» від 13.03.2022 № 303.

Як установити осіб, винних у нещасному випадку
Як діяти, якщо неможливо встановити осіб, які припустилися порушень вимог НПАОП, що призвели до нещасного випадку?
Комісії з розслідування нещасного випадку слід зазначити, що такі особи не встановлені через відсутність відповідного нормативно-правового акта з охорони та гігієни праці, який регулює це питання. Або ж комісія може вказувати як порушників «Збройні сили рф», якщо такий факт достеменно відомий їй.

Як визначити вид і причину події
Щоб визначити вид події і причину, що призвели до нещасного випадку з працівником під час виконання трудових обов’язків унаслідок бойових дій, комісії з розслідування слід застосовувати коди, як-от:
• код події — 23;
• код причини — 42.
Підстава — Класифікатор видів подій, причин, обладнання, устатковання, машин, механізмів, транспортних засобів, що призвели до настання нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння), аварії, наведений у додатку 9 до Порядку № 337.

Світлана Пількевич, експерт із питань охорони праці, Київ
Публікація Системи «Expertus: Охорона праці»

 

 

Як безпечно використовувати генератори

У зв’язку з перебоями електропостачання біля входу практично до кожного підприємства різних видів діяльності, розміщено генератори —автономні електростанції. Вони забезпечують необхідні нам світло та електричну енергію.
Генератор — обладнання підвищеної небезпеки. І якщо не дотримуватись необхідних вимог законодавства з охорони праці, експлуатація подібних автономних електростанцій може призвести до аварій та нещасних випадків.
Згідно із «Правилами технічної експлуатації електроустановок споживачів»:
• Автономні електростанції повинні екусплуатуватись відповідно до іннструкцій з експлуатації підприємства – виробника. Схеми їх підключення до електромережі споживачів також повинні унеможливлювати подачу напруги в електромережу електропередавальної організації.
• До експлуатації допускаються автономні електростанції, на яких повністю змонтовані, перевірені і випробувані в необхідному обсязі електроообладнання, пристрої захисту та автоматики, контрольно-виміровальні прилади і сигналізація, засоби захисту.
• Підключення автономної електростанції до електромережі споживачів вручну допускається тільки за наявності блокувань між комутаційними аппаратами, що унеможливлюють одночасну подачу напруги в мережу споживача і в мережу електропередавальної організації.
• Перед уведенням в експлуатацію автономної електростанції споживач повинен розробити та узгодити з електропередавальною організацією інструкцію про порядок включення її в роботу та положення про взаємовідносини з електропередавальною організацією, що включатиме розділ „оперативне керування”.
Інструкція про порядок включення в роботу автономної електростанції обов’язково повинна містити:
• список осіб споживача, які мають право оперативних переговорів з оперативними працівниками електропередавальної організації та право оперативних перемикань;
• наказ про призначення особи, відповідальної за технічний стан і експлуатацію аавтономної електростанції;
• номери телефонів диспетчерського зв’язку електропередавальної організації;
• узгоджену електропередавальною організацією електричну схему приєднання автономної електростанції до мережі електропередавальної організації.
Для обслуговування автономної електростанції та забезпечення її справного технічного стану повинні бути призначені працівники, підготовлені згідно з вимогами «Правилам технічної експлуатації електроустановок споживачів» і такі, що мають відповідну групу з електробезпеки. Працівники, які обслуговують автономні електростанції, у своїх діях повинні керуватися вимогами підприємства-виробника електростанції, інструкції щодо її обслуговуввання й експлуатації та «Правилам технічної експлуатації електроустановок споживачів».
Що повинен включати в себе регламент технічного обслуговування?
На кожну автономну електростанцію повинні бути встановлені регламент технічного обслуговування її обладнання, технологія і періодичність регламентних робіт.
Регламент технічного обслуговування повинен передбачати:
• візуальний огляд обладнання;
• контроль кріплення обладнання і вузлів;
• перевірку справності систем автоматики, захистів і діагностики (у тому числі тестування);
• проведення спеціальних вимірів, перевірок, регулювання і змащення вузлів, облік окремих деталей, що вичерпали ресурс;
• заміну масла, деталей чи вузлів, зношених у процесі експлуатації;
• відновлення лакофарбових покриттів у разі їхнього пошкодження;
• перевірку й випробування електрообладнання.
Автономна електростанція повинна бути негайно зупинена дією захистів або відключена оперативними працівниками за умов:
• витікання масла;
• перевантаження генератора потужністю понад допустимі значення;
• підвищення частоти обертання ротора понад допустиме значення;
• швидкорсті вітру, яка перевищує значення швидкості, установлене підприємством-виробником тощо.
Випробування генераторів проводиться згідно з СОУ-Н ЕЕ 20.302:2020 «Норми випробування електрообладнання» та вимогами підприємства-виробника.

Публікація Системи «Expertus: Охорона праці»
https://1op-vip.expertus.ua
Дата копіювання: 13.01.2023

 

 

Головне управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області (далі – Головне управління) інформує про те, що з 01.01.2023 набрав чинності Закон України від 21.09.2022 № 2620-IX «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»» (далі – Закон № 2620).
Законом передбачено припинити Фонд соціального страхування України та управління виконавчої дирекції Фонду, реорганізувавши їх шляхом приєднання до Пенсійного фонду України з 01.01.2023.
Зокрема статтею 5 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», викладеного в новій редакції, на Пенсійний фонд України та його територіальні органи покладені завдання щодо проведення розслідування страхових випадків.
Відповідні зміни щодо участі органів Пенсійного фонду України в розслідуванні страхових випадків внесені до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337.
Враховуючи означене, повідомлення про факти нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві просимо надсилати до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. та на тимчасову адресу для листування: 49008 м. Дніпро, вул. Надії Алексєєнко, 106.
Згідно із вимогами п.8 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337, у разі отримання інформації про нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) від безпосереднього керівника робіт, повідомлення від закладу охорони здоров’я, заяви потерпілого, членів його сім’ї чи уповноваженої ним особи тощо роботодавець зобов’язаний протягом двох годин повідомити підприємствам (установам, організаціям), зазначеним в абзацах четвертому - дев’ятому цього пункту, з використанням засобів зв’язку та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії повідомлення.
Повідомлення з використанням засобів зв’язку підприємствам та установам, розташованим на території Костянтинівської територіальної громади, надавати територіальному органові Пенсійного фонду України за телефоном – 0953811665.

GTL Infographic 1 2022 page 0001

GTL Infographic 2 2022 page 0001

GTL Infographic 4 2022 page 0001

GTL Infographic 5 2022 page 0001

GTL Infographic 8 2022 page 0001

GTL Infographic 9 2022 page 0001

GTL Infographic 6 2022 page 0001

Подолання незадекларованої праці
Дізнайтеся більше про незадекларовану працю

 

 

ПАМ’ЯТКА БЕЗПЕЧНОГО КОРИСТУВАННЯ ГАЗОМ В ПОБУТІ

Користування газовими приладами при дотриманні правил і інструкцій безпечне та зручне. Проте неправильна їх експлуатація, поганий догляд може призвести не лише до вибухів і пожеж, але й до нещасних випадків.
Як засвідчують фахівці, причиною трагедій найчастіше стає халатність господарів. Самовільне втручання в цілісність газових приладів і внутрішньобудинкових газопроводів, використання газових приладів не за призначенням, нехтування перевіркою тяги та недотримання в належному стані систем димовідведення та вентиляції, користування несправним і застарілим газообладнанням – це основні порушення, яких припускаються споживачі.

Правила користування газовими приладами:
– переконайтесь у відсутності запаху газу і тільки тоді запалюйте газ;
– витік газу може бути на з’єднаннях і кранах газопроводу, а також на кранах газових приладів. Герметичність газового обладнання під робочим тиском газу перевіряється винятково із застосування газошукача або мильної емульсії;
– перед початком користування газом треба пересвідчитися, що всі крани перекриті;
– щоб увімкнути газовий прилад спочатку відкрийте кран на газовій трубі, запаліть сірник (запальничку) і тільки після цього поверніть відповідний кран на приладі;
– під час роботи газового обладнання кватирки або фрамуги повинні бути відчинені – в газифікованих приміщеннях вентиляційні отвори мають бути постійно відкриті;
– двері в приміщення, де встановлені газові прилади з відводом продуктів згоряння в димохід, повинні мати в нижній частині щілину або круглі отвори для притоку свіжого повітря.

Перевіряйте наявність тяги перед розпалюванням і під час роботи газових приладів:
– для перевірки наявності тяги в газових проточних водонагрівачах або в котлах опалення необхідно піднести листок легкого паперу під ковпак тягопереривача. Якщо листок відхиляється всередину тягопереривача – тяга є;
– щоб перевірити наявність тяги в опалювальній печі необхідно піднести листок легкого паперу в топку. Якщо папір відхиляється у бік топки – тяга є.

Закінчивши користуватися газом перекрийте крани на опусках до газових приладів.
Не користуйтеся газовими приладами при несправних димоходах та вентиляційних каналах.
Вимагайте від житлово-експлуатаційних дільниць власників житлового фонду систематичної перевірки та очищення димоходів та вентиляційних каналів, що затверджується відповідним актом.

При виявленні запаху газу в підвалі, під’їзді, у дворі, на вулиці необхідно:
– повідомити в аварійну газову службу за телефоном: «104»;
– вжити заходів по виводу людей із загазованого середовища, запобіганню включення і вимикання електроосвітлення, появи відкритого вогню й іскри;
– до прибуття аварійної бригади організувати провітрювання приміщення

Категорично забороняється:
– допускати до користування газовими приладами дітей дошкільного віку, а також осіб, які не пройшли інструктажу і не знають правил користування газовими приладами;
– самовільно ремонтувати, замінювати, вносити зміни в конструкцію, переносити газові прилади, а також здійснювати реконструкцію приміщень, де встановлені газові прилади;
– відключати автоматику безпеки та проводити її регулювання;
– користуватися газом при несправності газових приладів, автоматики, запірної арматури і газових балонів;
– користуватися газовими приладами при відсутності тяги або наявності зворотної тяги в димоході та вентканалі;
– встановлювати в приміщенні, де є газові прилади з відведенням продуктів згоряння в димові канали, примусову витяжну вентиляцію;
– користуватися газом при порушенні щільності кладки, штукатурки газифікованих печей та димоходів;
– користуватися електроприладами при виявленні запаху газу;
– застосовувати вогонь для виявлення витоку газу;
– залишати працюючі газові прилади без нагляду;
– прив’язувати до газопроводів мотузки та навантажувати газопроводи;
– використовувати газ та газові прилади не за призначенням;
– користуватися газовими плитами для опалювання приміщень;
– використовувати для сну і відпочинку приміщення, де встановлені газові прилади;
– захаращувати приміщення в яких є газові прилади.
Порушення вищезазначених правил безпеки або самовільне використання газу, тягне за собою відключення від газопостачання.
Всі роботи, пов’язані з заміною, додатковим встановленням газових приладів або зміною в газових мережах, виконуються тільки з відома міськгаза.
При виявленні витоків газу, несправності газових приладів необхідно викликати слюсаря газового господарства. Заявки на аварійний ремонт приймаються за номером: «104».
Своєчасно не звернувшись до газового господарства ви наражаєте себе і оточуючих
на небезпеку і відповідальність за можливі наслідки лягає на вас!

 

12.08.2021 спеціалісти служби з питань праці провели превентивні заходи в Марківському старостинському окрузі із юридичними особами та фізичними особами-підприємцями щодо ознайомлення із вимогами законодавства в частині належного оформлення трудових відносин, особливостей працевлаштування працівників, дотримання строків виплати заробітної плати та мінімальних державних гарантій в оплаті праці. Також було обговорено основні вимоги додержання законодавства з охорони праці та організацію роботи з охорони праці. 

 

   05.08.2021 спеціалісти служби з питань праці провели превентивні заходи в Предтечинському старостинському окрузі із юридичними особами та фізичними особами-підприємцями щодо ознайомлення із вимогами законодавства в частині належного оформлення трудових відносин, особливостей працевлаштування працівників, дотримання строків виплати заробітної плати та мінімальних державних гарантій в оплаті праці. Також було обговорено основні вимоги додержання законодавства з охорони праці та організацію роботи з охорони праці.

IMG 6d76b9f5135613572e03fc0a6f15e90b V

 

 

Інформаційно-роз`яснювальна робота

«20.03.2021 спеціалісти служби з питань праці провели інформаційно-роз`яснювальну роботу у центрі комплексної реабілітації дітей з інвалідністю Костянтинівської міської ради.
В ході зустрічі надано методичні рекомендації та практичну допомогу з питань додержання вимог законодавства з питань праці та охорони праці.»

2021 07 22 ОТ1 2021 07 22 ОТ2

 

Превентивні заходи для суб’єктів господарювання

    15.07.2021 спеціалісти служби з питань праці провели в Білокузьминівському старостинському окрузі зустріч із суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність в сфері роздрібної торгівлі, організації харчування.

Роботодавців ознайомлено із вимогами законодавства в частині належного оформлення трудових відносин, особливостей працевлаштування сезонних працівників, дотримання строків виплати заробітної плати та мінімальних державних гарантій в оплаті праці.
Також було обговорено основні вимоги законодавства з охорони праці та організацію роботи з охорони праці.

2021 07 16 ОТ

 

5fb807f7 e54b 4c92 abae 5eb1ad884a0b

 

Круглий стіл «Безпечна експлуатація атракціонної техніки»

 17.06.2021 в приміщенні міської ради відбулось засідання круглого столу на тему «Безпечна експлуатація атракціонної техніки».В засіданні взяли участь керівництво комунального підприємства «Об’єднання парків та кінотеатрів Костянтинівської міської ради», фізичні особи-підприємці, які експлуатують атракціони на території парків.

20210617 atr

Головні державні інспектори управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці Шевченко Наталія Анатоліївна (відділ нагляду північного напрямку) та Чалий Сергій Вікторович (відділ нагляду північно-західного напрямку)
закликали суб’єктів господарювання дотримуватися нормативних вимог і не ризикувати здоров’ям і життям людей. Присутнім були доведені вимоги до будови, виготовлення, установлення, монтажу, безпечної експлуатації, ремонту та реконструкції атракціонної техніки, вимоги безпеки до електричного обладнання, освітлення та ілюмінації, а також звернуто їх увагу на виконання заходів, направлених на недопущення аварій та нещасних випадків.

20210617 1atr

Страховий експерт з охорони праці Костянтинівського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Донецькій області Кондратенко Сергій Вікторович розповів про профілактику виробничого травматизму.

 

 

 

 Превентивні заходи для суб’єктів господарювання

1623746473440

 

15.06.2021 згідно з планом роботи спеціалісти служби з питань праці провели в Новодмитрівському старостинському окрузі інформаційно-роз’яснювальні заходи з питань легалізації трудових відносин з найманими працівниками та дотримання вимог законодавства про працю для суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність в сфері роздрібної торгівлі, організації харчування, сільського господарства.

Роботодавців ознайомлено із вимогами законодавства в частині належного оформлення трудових відносин,особливостей працевлаштування сезонних працівників, дотримання строків виплати заробітної плати та мінімальних державних гарантій в оплаті праці, а також проінформовано про види та розмір відповідальності за порушення таких вимог.
Також було обговорено основні вимоги законодавства з охорони праці та організацію роботи з охорони праці, порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, організацію проведення інструктажів з питань охорони праці. Особливу увагу було звернуто на профілактику травматизму на виробництві, заходи спрямовані на запобігання нещасним випадкам, усунення загрози здоров’ю працівників, викликаної умовами праці, процедуру проведення розслідування нещасних випадків.

 

День охорони праці-2021 : 
«Передбачати, готуватися і реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки і здоров’я на роботі»

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначається День охорони праці. Цей день запровадили, щоб привернути увагу суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці; запобігти нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням.

Пандемія COVID-19 зумовила вибір теми Всесвітнього дня охорони праці в 2021 році. 
Через пандемію COVID-19 уряди країн, роботодавці, працівники та населення в цілому стикнулися з 
Безпрецедентними викликами, пов’язаними з вірусом SARS-CoV-2, та численними наслідками, які він спричинив у сфері праці. Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі буде присвячений стратегіям зміцнення національних систем безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), спрямованим на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням внесених уроків і набутого досвіду в сфері праці. 

З того часу, як на початку 2020 року пандемія COVID-19 перетворилася на кризу світового масштабу, вона спричинила глибокий вплив на всі сфери життя. Пандемія торкнулася майже кожного аспекту світу праці – від ризику передачі вірусу на робочих місцях до ризику щодо безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), що виникли внаслідок ужиття заходів з ослаблення поширення вірусу. Зміцнення в бік нових форм організації праці, зокрема масштабний перехід на дистанційну роботу, наприклад, створило багато можливостей для працівників, але викликало потенційні ризики щодо БЗР, зокрема психосоціальні ризики та ризики насильства.

У 2021 році Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі присвячений залученню потенціалу елементів системи БЗР, визначених у Конвенції 2006 року про основи, що сприяють безпеці та здоров’я на роботі (№ 187). У доповіді до Всесвітнього дня висвітлено питання про те, як нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР, включно зі службами безпеки та охорони здоров’я на роботі, як на національному рівні, так і на рівні підприємств.

МОП скористається цією можливістю для покращення обізнаності та стимулювання діалогу щодо важливості створення стійких систем БЗР та інвестування коштів у них, для чого будуть висвітлені як регіональні, так і національні приклади зменшення і попередження поширення COVID-19 на робочому місці.

План заходів із відзначення Дня охорони праці в Україні у 2021 році
https://dsp.gov.ua/u-2021-rotsi-ukraina-vidznachatyme-den-okhorony-pratsi-pid-devizom-peredbachaty-hotuvatysia-ta-reahuvaty-na-kryzy-investuimo-zaraz-u-stiiki-systemy-bzr/

 

 poster 2021 1 compressed 1

Заходи контролю за додержанням законодавства про працю юридичними особами (зокрема їх структурними та відокремленими підрозділами, які не є юридичними особами) та фізичними особами, які використовують найману працю здійснюються інспекторами праці виконавчих органів міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад (з питань своєчасності та у повному обсязі оплати праці, дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин) за Постановою Кабінету Міністрів від 21 серпня 2019 року № 823 (в редакції від 04.12.2019 року № 1132) «Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю» та статтею 34 Закону України «Про місцеве самоврядування».

Юридична адреса: вул. Олекси Тихого, 260
м. Костянтинівка
Донецька область
85114
тел.(06272) 4-31-55
E-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Служба з питань праці
кабінет № 217

Графік роботи: понеділок – четвер
08.00 -- 17.00
п’ятниця 08.00 – 15.45
перерва 12.00 – 12.48

Головний спеціаліст
Служби з питань праці І.А. Кочергіна

 

 

Подолання незадекларованої праці 

Дізнайтеся більше про незадекларовану працю

ЯКІ Є ФОРМИ НЕЗАДЕКЛАРОВАНОЇ ПРАЦІ В УКРАЇНІ?

КОНТРОЛЬНИЙ СПИСОК ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН

НАСЛІДКИ НЕЗАДЕКЛАРОВАНОЇ ПРАЦІ

ОФОРМЛЮЙТЕ ПРАЦІВНИКІВ ЗА 3 КРОКИ

ПЕРЕВАГИ ЗАДЕКЛАРОВАНОЇ ПРАЦІ ДЛЯ ВАШОГО БІЗНЕСУ

ЗАДЕКЛАРОВАНА ПРАЦЯ = ТРУДОВІ ПРАВА І СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ ДЛЯ НАЙМАНИХ ПРАЦІВНИКІВ*

ШТРАФИ ЗА ВИКОРИСТАННЯ НЕЗАДЕКЛАРОВАНОЇ ПРАЦІ