Ця дата переступить віки

З нагоди відзначення Дня скорботи і вшанування пам`яті жертв війни в Україні у Центральній міській дитячій бібліотеці м.Костянтинівка відбувся круглий стіл за участю поліції та учасників «Ліги майбутніх поліцейських» за темою: «Вони зробили крок у безсмертя». 

Ліговців гостинно зустріла працівник бібліотеки Кретова Олена, яка зазначила, що у бібліотеці підготовлено тематичну виставку «Ця дата переступить віки». «Історію найжорстокішої в історії людства Другої світової війни 1939-1945 років зафіксовано у наукових працях, архівних і музейних документах, фотографіях, плакатах воєнного і повоєнного часів, а також відтворено у художніх творах, кінострічках,» - зазначила спеціаліст бібліотеки Олена Іванівна та запропонувала ліговцям висловитися. У своїх доповідях ліговці розповіли документальні факти або художні твори, які вразили їх, як то кажуть, до глибини душі.
«Я хочу розказати документальну історію, яку я почула по телебаченню у дитинстві, і яка мені запам’яталася на все життя, бо цією історію хочеться вклонитися подвигу всіх матерів, які не дочекалися своїх дітей з війни. Це - історія про жінку Єпістинію Федорівну Степанову. Вона народилася у 1874 році в Україні. Вже дорослу, доля її закинула на Кубань, де вона вийшла заміж, народила та виховала 9 синів. Коли почалася Велика Вітчизняна війна, то всіх її синів було призвано на фронт. Але з війни не повернувся жоден з її синів, вони загинули, захищаючи свою Батьківщину від ворога»,- таку документальну історію розповіла присутнім учасниця Ліги майбутніх поліцейських Ткаченко Марія.
«Мій доклад буде присвячений подвигам наших земляків з Костянтинівки та з Костянтинівського району, а саме подвигам Миколи Васильовича Носулі та Анатолія Кузьмича Мирошниченко, - почав свою доповідь ліговець Звягінцев Ростислав. - Микола Носуля був під час війни командиром відділення стрілецького полку. Він героїчно загинув на польській землі під час атаки, закривши своїм тілом амбразуру ворожого дзоту. Щемлячим для серця є те, що загинув він напередодні Великої Перемоги. А костянтинівець Анатолій Кузьмич Мірошниченко, який був командиром окремої гарматної бригади, успішно форсував Дніпро під сильним ворожим бомбардуванням, отримав важке поранення. За ці героїчні вчинки Микола Носуля та Анатолій Мірошниченко були нагороджені /посмертно/ званнями Героїв. В нашому місті Костянтинівка є вулиці, які носять ім’я цих героїв,» - зазначив Ростислав.
«А мене дуже вразив художній фільм «Летять журавлі». Ця стрічка і про війну, і про кохання, і про зраду. Все переплелося у цій кінострічці, і від цього розумієш, яке жахливе слово «війна», бо вона всім поламала долі. Образ журавлів у цій стрічці є образом такого жаданого мирного життя,» - поділилася своїми враженнями від улюбленого кінофільму учасниця Ліги Аннамурадова Марія.
Наступними виступаючими з доповіддю були Валерія Магера та Аліна Магера. Вони зазначили: «Нас дуже вразила така історія. Декілька років тому в Києві у Маріїнському парку було відкрито скульптуру, якою увічнили почуття двох людей: італійця Луїджі Педутто та українки Мокрини Юрзук, яких розлучила війна і які через 60 років зустрілися завдяки програмі "Жди меня". Вони познайомилися 1943 року в австрійському таборі для полонених, покохали один одного. Розлучившись 1945-го, вони знову зустрілися лише 2004-го. Після того, як Луїджі і Мокрина знайшли один одного, вони зустрічаються щороку. Мокрина їздила в гості до Луїджі в Італію. Луїджі вже п'ять разів приїжджав до неї в гості в її українське село на околиці Кривого Рогу. Ось така історія з воєнними переплетіннями торкнула наших сердець,» - зазначили Аліна та Валерія.
Інспектор поліції Олена Дужак зачитала вірш «Мальчикам, играющим в войну» та зазначила: «На жаль, страшне слово „війна" нещодавно увірвалося в життя українців. Але ми всі хочемо миру, ми хочемо, щоб наші співвітчизники були щасливими та щоб діти росли під мирним небом».

22.06.2016р.