• Головна
  • Новини
  • Порядок функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб

Порядок функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб

1 вересня 2023 року Кабінет Міністрів ухвалив постанову № 930, якою затвердив Порядок функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. Цей Порядок визначає особливості функціонування та обслуговування місць тимчасового проживання, а також мінімально необхідні вимоги у таких місцях для життєзабезпечення мешканців.
Мають право на проживання у місцях тимчасового проживання:
- внутрішньо переміщені особи (ВПО)
- особи, які перемістилися з територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції. (далі - ВПО)
У місцях тимчасового проживання не можуть проживати особи, які:
1) розквартировані та є військовослужбовцями розміщених військових частин, підрозділів і установ;
2) проживають у гуртожитках у зв’язку з роботою (службою) за контрактом, навчанням, підвищенням кваліфікації;
3) перебувають в будинку дитини, дитячому будинку, дитячому будинку-інтернаті, психоневрологічному інтернаті, будинку-інтернаті для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, спеціальному будинку-інтернаті системи соціального захисту населення;
4) мешкають у спеціальних гуртожитках, призначених для осіб, які відбували покарання у виді обмеження чи позбавлення волі і потребують поліпшення житлових умов або житлова площа яких тимчасово заселена, або яким немає можливості повернути колишнє житлове приміщення;
5) мають у власності житлове приміщення або його частину (площею не менш як 13,65 кв. метра на одного члена сім’ї), що розташоване на територіях, включених до Переліку (крім житлових приміщень, які непридатні для проживання, що підтверджується рішенням органу місцевого самоврядування або інформацією, внесеною до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України).
Право користування ВПО приміщеннями у місцях тимчасового проживання виникає на підставі договору (Обов’язково містить: підстави, умови та строки для виселення ВПО. Строк для виселення становить 15 календарних днів з дня припинення права користування, якщо більший строк не передбачений договором.).
Договір укладається перед вселенням у надане приміщення місця тимчасового проживання або протягом 30 днів з дня вселення, строком на 6 місяців з можливістю продовження його дії на наступний строк. Для укладення договору внутрішньо переміщена особа подає
- заяву,
- пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (для громадян України), паспортний документ іноземця та документ, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземців та осіб без громадянства) (за наявності),
- довідку про взяття на облік ВПО(за наявності) – у паперовому вигляді або у за стосунку Дія (без пред’явлення довідки про взяття на облік ВПО),
- документ, що підтверджує статус особи на право першочергового вселення (за наявності),
- унікальний номер запису реєстру в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності),
- документи, що посвідчують особу всіх членів сім’ї, що вселяються (за наявності).
У разі відсутності зазначених документів внутрішньо переміщена особа або члени її сім’ї пред’являють єДокумент, який є документом, що посвідчує особу в період воєнного стану.
Документи, які підтверджують право осіб на першочергове вселення до місця тимчасового проживання, надаються під час укладання договору.
Право на першочергове вселення та продовження строку дії договору мають багатодітні сім’ї, сім’ї з дітьми, сім’ї з маломобільних груп населення, сім’ї, один з членів якої бере (брав) участь у бойових діях, сім’ї, один з членів якої є ветераном війни, сім’ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, особи похилого віку, вагітні жінки, особи, які втратили працездатність, особи з інвалідністю, а також ВПО, житло яких було пошкоджено або знищено внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.
Наразі в Костянтинівській міській територіальній громаді функціонує місце тимчасового проживання розташоване за адресою: м. Костянтинівка, вул. Трудова, 479.
У разі виникнення питань щодо розміщення, ВПО можуть звернутися особисто за вищезазначеною адресою або за телефоном (06272) 4-34-81. Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.