Звертаємо увагу громадян на профілактику та недопущення зараження домашніх тварин на сказ
В час інформаційних технологій та інтернетизації майже кожен власник домашньої тварини черпає безліч інформації з мережі Інтернет і, власне, дійсно розуміється в питаннях утримання свого улюбленця. Незважаючи на таку високу обізнаність, у власників можуть виникати нові питання щодо утримання улюбленців або профілактики інфекційних захворювань на які треба знову шукати відповіді. Тому вкотре звертаємо увагу громадян на профілактику та недопущення зараження домашніх тварин на сказ.
Сказ – це вірусне захворювання, яке вражає центральну нервову систему всіх теплокровних тварин та людини.
Основним джерелом хвороби є безпритульні (собаки, коти) та дикі (лисиці, вовки) тварини, які і є резервуаром вірусу в природі.
Найчастіше зараження сказом відбувається під час укусу, а також коли слина (з вірусом) від хворої тварини потрапляє на пошкоджені ділянки шкіри чи слизові оболонки.
Головна ознака хворих на сказ тварин – зміна поведінки, але іноді перші симптоми можуть бути неспецифічними (може спостерігатися млявість, лихоманка, блювота). Через декілька днів (іноді тижнів) ознаки можуть прогресувати до нервових розладів, порушень координації, слабкості та паралічу, утрудненого дихання та ковтання, надмірного слиновиділення, агресивності та/або самокалічення.
Домашні тварини зазвичай відмовляються від їжі, проявляють знервованість, агресивність, не спровоковано кидаються на тварин та людей.
Дикі тварини втрачають обережність, з’являються у населених пунктах або інших місцях, можуть нападати на людей і тварин.
Будь-який укус твариною, без отримання кваліфікованої ветеринарної (для тварин) або медичної (для людей) допомоги, може привести до смерті.
ВАЖЛИВО! Єдиним ефективним методом профілактики захворювання являється своєчасна та щорічна вакцинація (щеплення) тварин проти сказу.
Необхідно запам’ятати:
1) Вакцинувати проти сказу всіх домашніх тварин, незалежно від того відвідують вони вулицю чи ні.
2) Робити щорічне щеплення проти сказу своїм улюбленцям із 3 міс. віку.
3) Вакцинацію проти сказу має робити тільки ветеринарний лікар.
Фахівцями районної лікарні ветеринарної медицини щеплення домашніх тварин проти сказу проводиться безкоштовно.
Відповідальне відношення до домашніх тварин збереже Ваше здоров’я та життя!
Краматорське районне управління
ГУ ДПСС в Донецькій області