Кому з платників єдиного податку можна працювати без РРО/ПРРО та без обліку товарних запасів


Костянтинівські податківці нагадують:
- не зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО та вести облік товарних запасів фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку І групи.
- зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО, але не зобов’язані вести облік товарних запасів фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку ІІ – ІV груп, крім тих, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, та напівдорогоцінного каміння, або є платниками ПДВ.

Чи скасовувати реєстрацію РРО, якщо підприємець хоче його замінити на ПРРО


Костянтинівські податківці пояснили, якщо суб’єкт господарювання приймає рішення замість реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) використовувати програмний РРО (далі – ПРРО), то реєстрація РРО скасовується.
Відповідно до п. 1 глави 4 розд. II Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547, реєстрація РРО діє до дати скасування реєстрації РРО, що відбувається у випадках, коли, зокрема, суб’єкт господарювання у зв’язку із застосовуванням ПРРО вирішив відмовитись від застосування РРО, строк служби якого не закінчився.
Таким чином, якщо суб’єкт господарювання приймає рішення замість РРО використовувати ПРРО, то при переході на ПРРО скасовується реєстрація РРО.

Фізичні особи можуть отримати податкову знижку за благодійність


Костянтинівські податківці пояснюють, громадяни, які роблять пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям, можуть скористатися податковою знижкою. Тобто повернути частину податку на доходи фізичних осіб, утриманого з їх заробітної плати.
Але є певні умови:
Неприбуткові організації мають бути зареєстрованими в Україні та внесеними до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату передачі таких коштів та майна,
сума внесків не має перевищувати 4 відс. суми загального оподатковуваного доходу платника за звітний рік.
витрати, мають бути підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача));
має бути укладений договір про пожертву
Для отримання податкової знижки громадянин має подати податкову декларацію про майновий стан та доходи. До декларації додаються копії підтвердних документів, а їх оригінали підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого ПКУ (п.п. 166.2.2 п. 166.2 ст. 166 ПКУ).
У разі якщо відповідні витрати підтверджені електронним розрахунковим документом, платник податків зазначає в Декларації лише реквізити електронного розрахункового документа.
Декларацію про майновий стан та доходи з метою отримання податкової знижки можна подавати впродовж всього звітного року за минулий рік. Наприклад в 2022 році можна задекларувати доходи та витрати за 2021 рік.

Нерухомість у спільній сумісній власності – кому подавати одноразову спецдекларацію?


Костянтинівські податківці пояснили, хто із співвласників є декларантом об’єкта житлової нерухомості, який належить декільком фізичним особам на праві спільної сумісної власності без поділу на частки, якщо загальна площа такого об’єкта перевищує площу активів, що не декларуються.
Кожен із співвласників має право на декларування своєї частини об’єкта житлового нерухомого майна, придбаного за рахунок доходів, з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори, з урахуванням норм Цивільного кодексу України.
Згідно з п.п. «б» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової і нежитлової нерухомості), що належить декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходиться (зареєстроване, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
Відповідно до частини першої ст. 368 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV із змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю.
Частиною другою ст. 370 ЦКУ визначено, що у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.
Отже, кожен із співвласників має право на декларування своєї частини об’єкта житлового нерухомого майна, придбаного за рахунок доходів, з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори, з урахуванням норм ЦКУ.

Мешканці Донецької області можуть скаржитись на порушення законодавства через мобільний додаток


Костянтинівські податківці нагадують, роботодавці, які укладають трудові договори чи гіг-контракти мають подати Повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладання гіг-контракту до податкової служби за місцем обліку їх як платника ЄСВ до початку роботи працівника.
Легальне та правильне оформлення відносин між роботодавцем та працівником – запорука отримання соціальних державних гарантій працівником та відсутність штрафних санкцій за порушення законодавства про працю у працедавця.
Нагадуємо, що мешканці Донецької області можуть поскаржитись на порушення законодавства про працю працедавцемчерез мобільний додаток#Legal_ZrPlat. Відкривши відповідні вкладки, можна викласти суть скарги, вказавши назву компанії і особисті дані, або поскаржитися анонімно. Всі отримані повідомлення будуть розглянуті з дотриманням вимог чинного законодавства та нормативних документів.
Завантажити безкоштовний додаток уPlayMarket (https://play.google.com/store/apps/details...) або AppStore (https://apps.apple.com/us/app/legal-zrplat/id1490703512?ls=1).
За допомогою цього мобільного додатку можна також поскаржитися порушення у сфері легалізації підакцизної групи товарів тавипадки невидачі фіскального чеку встановленого зразку.