Костянтинівські податківці пояснили, хто із співвласників є декларантом об’єкта житлової нерухомості, який належить декільком фізичним особам на праві спільної сумісної власності без поділу на частки, якщо загальна площа такого об’єкта перевищує площу активів, що не декларуються.
Кожен із співвласників має право на декларування своєї частини об’єкта житлового нерухомого майна, придбаного за рахунок доходів, з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори, з урахуванням норм Цивільного кодексу України.
Згідно з п.п. «б» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової і нежитлової нерухомості), що належить декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходиться (зареєстроване, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
Відповідно до частини першої ст. 368 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV із змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю.
Частиною другою ст. 370 ЦКУ визначено, що у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.
Отже, кожен із співвласників має право на декларування своєї частини об’єкта житлового нерухомого майна, придбаного за рахунок доходів, з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори, з урахуванням норм ЦКУ.
Костянтинівські податківці нагадують, роботодавці, які укладають трудові договори чи гіг-контракти мають подати Повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладання гіг-контракту до податкової служби за місцем обліку їх як платника ЄСВ до початку роботи працівника.
Легальне та правильне оформлення відносин між роботодавцем та працівником – запорука отримання соціальних державних гарантій працівником та відсутність штрафних санкцій за порушення законодавства про працю у працедавця.
Нагадуємо, що мешканці Донецької області можуть поскаржитись на порушення законодавства про працю працедавцемчерез мобільний додаток#Legal_ZrPlat. Відкривши відповідні вкладки, можна викласти суть скарги, вказавши назву компанії і особисті дані, або поскаржитися анонімно. Всі отримані повідомлення будуть розглянуті з дотриманням вимог чинного законодавства та нормативних документів.
Завантажити безкоштовний додаток уPlayMarket (https://play.google.com/store/apps/details...) або AppStore (https://apps.apple.com/us/app/legal-zrplat/id1490703512?ls=1).
За допомогою цього мобільного додатку можна також поскаржитися порушення у сфері легалізації підакцизної групи товарів тавипадки невидачі фіскального чеку встановленого зразку.