Нерухомість у спільній сумісній власності – кому подавати одноразову спецдекларацію?


Костянтинівські податківці пояснили, хто із співвласників є декларантом об’єкта житлової нерухомості, який належить декільком фізичним особам на праві спільної сумісної власності без поділу на частки, якщо загальна площа такого об’єкта перевищує площу активів, що не декларуються.
Кожен із співвласників має право на декларування своєї частини об’єкта житлового нерухомого майна, придбаного за рахунок доходів, з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори, з урахуванням норм Цивільного кодексу України.
Згідно з п.п. «б» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової і нежитлової нерухомості), що належить декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходиться (зареєстроване, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
Відповідно до частини першої ст. 368 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV із змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю.
Частиною другою ст. 370 ЦКУ визначено, що у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.
Отже, кожен із співвласників має право на декларування своєї частини об’єкта житлового нерухомого майна, придбаного за рахунок доходів, з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори, з урахуванням норм ЦКУ.

Мешканці Донецької області можуть скаржитись на порушення законодавства через мобільний додаток


Костянтинівські податківці нагадують, роботодавці, які укладають трудові договори чи гіг-контракти мають подати Повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладання гіг-контракту до податкової служби за місцем обліку їх як платника ЄСВ до початку роботи працівника.
Легальне та правильне оформлення відносин між роботодавцем та працівником – запорука отримання соціальних державних гарантій працівником та відсутність штрафних санкцій за порушення законодавства про працю у працедавця.
Нагадуємо, що мешканці Донецької області можуть поскаржитись на порушення законодавства про працю працедавцемчерез мобільний додаток#Legal_ZrPlat. Відкривши відповідні вкладки, можна викласти суть скарги, вказавши назву компанії і особисті дані, або поскаржитися анонімно. Всі отримані повідомлення будуть розглянуті з дотриманням вимог чинного законодавства та нормативних документів.
Завантажити безкоштовний додаток уPlayMarket (https://play.google.com/store/apps/details...) або AppStore (https://apps.apple.com/us/app/legal-zrplat/id1490703512?ls=1).
За допомогою цього мобільного додатку можна також поскаржитися порушення у сфері легалізації підакцизної групи товарів тавипадки невидачі фіскального чеку встановленого зразку.

ФОПи ведуть облік товарних запасів на підставі первинних документів


Костянтинівські податківці пояснюють. Фізичні особи підприємці, які зобов’язані вести облік товарних запасів за місцем реалізації, мають здійснювати облік всіх товарів, які знаходяться в реалізації, а не лише визначених п. 61 підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового кодексу України.
Облік товарних запасів здійснюється ФОП шляхом постійного внесення до Форми обліку інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів, які є невід'ємною частиною такого обліку.
Первинні документи, на підставі яких внесено записи до Форми обліку, є обов'язковими додатками до такої форми. Внесення даних до Форми обліку щодо надходження товарів на підставі первинних документів здійснюється до початку їх реалізації.
Форма обліку ведеться за вибором ФОП у паперовій або в електронній формі.
Форма обліку має містити зазначені в довільному порядку дані ФОП:
- прізвище, ім'я та по батькові (за наявності),
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) або серія та номер паспорта/номер ID картки для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття РНОКПП та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відповідну відмітку в паспорті,
- податкову адресу,
- назву та адресу місця продажу (господарського об'єкта) або місця зберігання, в межах якого ведеться облік.
Для паперової форми обліку зазначені дані мають міститися на титульному аркуші.
Ці норми визначено Порядком ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб підприємців, у тому числі платників єдиного податку, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496.

Костянтинівські податківці запрошують громадян задекларувати минулорічні доходи


Щороку декларувати свої минулорічні доходи - Конституційний обов’язок громадян за частиною 2 статті 67 Конституції України.
З початком 2022 року розпочалася кампанія декларування доходів громадянами за 2021 рік, яка триватиме до 1 травня 2022 року.
Обов’язок щодо подання декларації у платників податків, здебільшого,виникає разі отримання доходів не від податкових агентів.Тобто, коли доходи отримано не від підприємців, підприємств, організацій, а від інших фізичних осіб.
Наприклад, до таких доходів відносяться:
- доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам;
- успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення;
- продаж рухомого та нерухомого майна;
- доходи від обробки земельних ділянок (паїв), тощо.
Але є доходи, отримані від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але звільнені від оподаткування. Тому громадянин має сам їх задекларувати та сплатити податкові зобов’язання.
Наприклад, до таких доходів відносять:
- операції з інвестиційними активами;
- іноземні доходи;
- отримання у власність майна за рішенням суду;
- списана заборгованість за комунальні платежі, тощо..
Обов’язок щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкову декларацію платник не подає, якщо отримував доходи:
- від податкових агентів, крім випадків, прямо передбачених розділом ІV Податкового кодексу України (ПКУ);
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до розділу IV ПКУ не оподатковуються, чи оподатковуються за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів сплачено податок;
- у вигляді об’єктів спадщини (дарування), які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до ПКУ.
За вибором платника декларацію можна подати за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або в електронному вигляді.
Центр обслуговування платників Костянтинівської ДПІ знаходиться за адресою: м.Костянтинівка, пр-т Ломоносова,125, 1 поверх. Телефон для довідок: (06272) 6-12-30. Графік роботи: пн-чт з 8-00 до 17-00, пт з 8-00 до 15-45, перерва з 12-00 до 12-45, сб-нд вихідні дні.

Одноразове декларування: як подати декларацію



Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що згідно з Законом України від 15 червня 2021 року № 1539-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» у період з 01 вересня 2021 року до 01 вересня 2022 року проводиться одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів фізичних осіб.
Одноразова (спеціальна) добровільна декларація (далі – Декларація) подається в електронному вигляді через приватну частину Електронного кабінету.
Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС після електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг або через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID).
Для заповнення та подання Декларації користувачу необхідно в меню «ЕК для громадян» приватної частини Електронного кабінету перейти у розділ «Одноразова (спеціальна) добровільна декларація».
Ознайомитись з формою декларації, зразком її заповнення та покроковою інструкцією щодо її подання можна на офіційному вебпорталі ДПС України у банері «Одноразове добровільне декларування», розділ «Декларація» за посиланням:https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya/deklaratsiya/.