Символіка міста

ОПИС ГЕРБА
міста Костянтинівка Донецької області

У щиті, розділеному тричастинно - вилоподібно лазуровим, червоним і зеленим кольорами, поверх всього - двоповерховий кришталевий фонтан з декоративними орнаментами, з верхньою частиною у вигляді колосків злаку і струменями води, що бризкають з них, і струменями води, що стікають з отворів під верхньої меншою чашею.

ЗОВНІШНІ ПРИКРАСИ

Щит прикрашений золотою тризубчатою міською короною, мурованою чорними швами. По боках щит обрамлений зеленими гілками: справа - вишневою з червоними плодами, зліва - березовою з зеленими сережками. Гілки оповиті знизу стрічкою блакитного кольору з написом золотими літерами "Костянтинівка".

СИМВОЛІКА

Лазуровий колір щита символізує красу, працьовитість городян, ясне небо. Червоний колір підкреслює хоробрість, мужність і любов до рідного краю, а також великодушність жителів міста. Крім того, червоний колір - це колір розпеченого металу, виплавленого металургами міста. Зелений колір відображає достаток, свободу і надію на краще майбутнє, а також вічність життя і достаток рослинності в місті.

Розподіл щита на три частини у вигляді вилоподібного хреста обумовлюється також тим, що місто є залізничним вузлом, звідки залізниця розходиться на дві гілки.
Кришталевий фонтан відображає історичну подію, коли в 1939 році в місті був виготовлений (спільно з працівниками Петровського заводу) унікальний фонтан для радянського павільйону на Всесвітній виставці в Нью-Йорку. Ця фігура є гарним символом міста, оскільки підкреслює талановитість і спрямованість трудівників міста, здатність до великої творчості. Крім того, цей фонтан символізує розвинену скляну промисловість міста, яка в минулому повністю забезпечувала даним продуктом колись величезну країну.
Прикраси за щитом у вигляді гілок вишні і берези показують достаток плодових і декоративних рослин в місті й навколо нього.

gerb

 

 

 

ОПИС ПРАПОРА МІСТА

Прапор міста Костянтинівка складається з 3-х кольорів: лазурного, червоного і зеленого.
Лазурний колір прапора символізує красу, працьовитість городян, ясне небо. Червоний - підкреслює хоробрість, мужність і любов до рідного краю, великодушність його жителів, це колір розпеченого металу, виплавленого металургами міста. Зелений колір відображає свободу і надію на краще майбутнє, вічність життя і достаток рослинності в місті.
Розподіл прапора на три частини, у вигляді вилоподібного хреста, обумовлюється тим, що місто є залізничним вузлом, звідки залізниця розходиться на дві гілки.
У лівому верхньому куті прапора розташований двох'ярусний кришталевий фонтан, який був виготовлений в 1939 році для радянського павільйону на Всесвітній виставці в Нью-Йорку. Фонтан символізує розвинену скляну промисловість міста і підкреслює талановитість і цілеспрямованість трудівників міста, їх здатність до великої творчості. Верхня частина фонтану представлена у вигляді колосків злаку, з яких бризкають струмені води. Обидві чаші, колосся і стійки прикрашені орнаментом.
Розмір прапора 2 м х 1,5 м.

oeaa e10