«Донеччина зустрічає своїх захисників»

5 липня міста північної Донеччини відзначили четверту річницю звільнення від проросійських окупантів. В ті спекотні дні липня, чотири роки тому, завдяки успішним діям військовослужбовців – учасників Антитерористичної операції, протягом 5-6 липня міста Слов’янськ, Краматорськ, Бахмут, Дружківка та Костянтинівка повернулися під контроль української влади.
Сьогодні костянтинівці долучилися до відзначення Дня звільнення північних міст Донецької області від проросійських терористів. Всеукраїнська акція «Донеччина зустрічає своїх захисників» проводиться з метою об’єднання ветеранів АТО з усієї України, військовослужбовців Об’єднаних сил, громадських діячів та активістів, військових психологів, представників влади та громади для відзначення нового для Донеччини свята, що покликане створити новітню традицію та поєднати усіх людей, які боролись за територіальну цілісність та суверенітет України та прагнуть розвивати та оновлювати Донеччину в місті проведено низку заходів.
Центральна міська публічна бібліотека зустріла учасників Всеукраїнської акції «Донеччина зустрічає своїх захисників» із хлібом – сіллю, та радо запросила прийняти участь в патріотичній годині пам’яті «Герої нашого часу». До цього заходу долучилися представники виконавчого комітету Костянтинівської міської ради, члени громадської ради при виконкомі Костянтинівської міської ради, представники Костянтинівського відділу поліції Бахмутського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області, Костянтинівського міського центру зайнятості, члени громадської організації «Гайдамаки» на чолі з Дмитром Яригіним - колишнім бійцем «Дніпро - 1», члени міської спілки «Інваліди Чорнобиля», члени міської громадської організації «Союз «Інтернаціоналіст», місцеві поети, члени літературного об’єднання «Дзеркало», військовослужбовці 90 – го окремого аеромобільно-десантного батальйону ім. Героя України старшого лейтенанта Івана Зубкова 81-ї окремої аеромобільної бригади, користувачі центральної міської публічної бібліотеки. Присутніх зі святом привітали начальник відділу у справах сім’ї і молоді Костянтинівської міської ради Світлана Ткаченко та голова громадської організації «Гайдамаки» Дмитро Яригін привітали всіх із святом. А далі були згадки тих страшних часів для міста…. демонстрація відеоматеріалів «Привітання Президента України Петра Порошенка жителів міста з визволенням Костянтинівки, Слов’янська, Дружківки, Краматорська, Бахмута», «Обстріл телевежі у Костянтинівці у 2014 році» , «Повертайся живим»….. Згадали славетних синів українського народу - велетнів слави і духу Тараса Шевченка, Богдана Хмельницького, Михайла Грушевського, які завжди пам’ятали, що вони – українці. Присутні декламували вірші стосовно подій, що відбуваються на Донбасі, сучасних українських поетів та власні.

IMG 0445

Надалі всі учасники заходу мали можливість долучитися до церемонії покладання квітів до пам’ятного знаку загиблим учасника АТО, що знаходиться на території 90 – го окремого аеромобільно-десантного батальйону ім. Героя України старшого лейтенанта Івана Зубкова 81-ї окремої аеромобільної бригади. В церемонії покладання квітів прийняв участь заступник міського голови В.Василенко. В своїй промові він подякував всім учасникам АТО, які з перших днів стали на захист Батьківщини, тим воїнам, хто приймав участь в успішній операції по звільненню північної частини Донеччини, зокрема нашого рідного міста. Пам'ять за загиблими було вшановано хвилиною мовчання та покладено квіти до пам’ятного знаку.

5

Надалі делегація відвідала міський краєзнавчий музей. Почесні гості мали змогу познайомитися з історією Костянтинівки від заснування перших поселень на території міста, виникненням і розвитком промислових підприємств. Відвідали виставку, присвячену подіям у Костянтинівці в період окупації та під час проведення АТО, переглянули світлини тих буремних днів коли збройні формування намагалися встановити свій правлячий режим, тих перших днів, коли в місто увійшли військовослужбовці АТО. Переглянуто експонати, надані військовою частиною 90-го окремого аеромобільно-десантного батальйону ім. Героя України старшого лейтенанта Івана Зубкова 81-ї окремої аеромобільної бригади, громадською організацією «Учасників бойових дій та волонтерів АТО». Особливе місце в цій залі займають світлини костянтинівських хлопців Сергія Ісаєва, Олександра Пономарьова, Андрія Костіна, які загинули боронячи територіальну цілісність України, захищаючи права та свободи її громадян. Пам'ять за загиблими учасниками АТО було вшановано хвилиною мовчання.

DSCN1035

 

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua