Нарада

14.03.2019 року було проведено нараду представниками бізнесу міста, органів місцевого самоврядування , Костянтинівського міського відділення Фонду соціального страхування України у Донецькій області з питань:
1. Легалізація виплати заробітної плати та зайнятості населення.

IMG 20190314 111655 3

Інформаційно - роз’яснювальна робота щодо детінізації ринку праці про недопустимість відсутності оформлення трудових відносин продовжується.
Роз’яснюємо щодо мінімальних державних гарантій в оплаті праці в частині статті.117 КЗпП. Заходи, встановлені цією статтею визначаються, як відповідальність роботодавця перед працівником за затримку розрахунку при звільнені, роботодавець несе матеріальну відповідальність у розмірі компенсаційних виплат працівнику. Також щодо ведення кадрової документаціїї по відношенню до найманих працівників суб’єктами господарської діяльності.
21.01.2019 року між Міністерством юстиції України та Державною службою України з питань праці підписано Меморандум про співробітництво між Державною службою
України з питань праці та Міністерством юстиції України. Предметом Меморандуму є взаємодія сторін у напрямі організації та проведення спільних заходів, спрямованих на
детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками, зокрема особами, які мають майнові зобов’язання за рішеннями суду, в тому числі заборгованість зі сплати аліментів, та стосовно яких відкрито виконавче впровадження в органах державної виконавчої служби.
2.Рекомендації суб’єктам господарювання щодо організації роботи та ведення необхідної документації з охорони праці згідно вимог Закону України «Про охорону праці».
Для реалізації конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров'я в процесі трудової діяльності, для створення безпечних і нешкідливих умов праці роботодавець зобов'язаний:
- створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити дотримання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.
(ст. 13 Закону України «Про охорону праці»)
- проінформувати працівника про умови праці та про наявність на його робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, можливі наслідки їх впливу на здоров'я та про права працівника на пільги і компенсації за роботу в таких умовах.
(ст. 5 Закону України «Про охорону праці»)
- забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього і періодичних медичних оглядів.
(ст. 17 Закону України «Про охорону праці»)
- організовувати інструктаж, навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварії.
(ст. 18 Закону України «Про охорону праці»)
- забезпечити працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними засобами.
(ст. 8 Закону України «Про охорону праці»)
- у разі нещасного випадку, аварій або профзахворювань на виробництві передати протягом однієї години з використанням засобів зв’язку та протягом доби на паперовому носії повідомлення до Фонду соціального страхування, організувати розслідування та вести облік нещасних випадків, професійних захворювань або аварій.
(ст. 22 Закону України «Про охорону праці», Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, Кодекс про адміністративні правопорушення.)
Роботодавець за порушення законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці, за створення перешкоди в діяльності посадових осіб органів державного нагляду за охороною праці притягуються до дисциплінарної, адміністративної, матеріальної, кримінальної відповідальності згідно із законом.
3. Про діяльність та функції Фонду соціального страхування України у Донецькій області.

Присутні: 31 чол.

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua