• Головна
  • Новини
  • Музейна лабораторія «MuseumArtLab» на березі Сіверського Донця

Музейна лабораторія «MuseumArtLab» на березі Сіверського Донця

На початку серпня у Святогірську для музейних працівників Донецької та Луганської областей відбувся чотириденний культурно-просвітницький захід музейна лабораторія «MuseumArtLab», організований управлінням культури і туризму Донецької облдержадміністрації. На відкритті заходу з вітальним словом і побажанням плідної праці до присутніх звернулась начальник управління культури і туризму Певна Аліна Валентинівна.

IMG ba6f8ebc1e4e5893f39abe2fe05b4fc7 V

Перші два дні були дуже насичені. Модераторами дискусій та лекцій на найважливіші для музейників теми, такі як проблеми обліку та збереження культурної спадщини у надзвичайних ситуаціях, особливості фондово-облікової роботи з військовими предметами, виступили спеціально запрошені професіонали: Леся Миколаївна Клименко – головний спеціаліствідділу з питань музейної справи Міністерства культури України; Ігор Володимирович Пошивайло – етнолог, кандидат історичних наук, генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – музею Революції Гідності; Ірина Василівна Єрмолаєва – завідуюча відділом фондово-облікової роботи Національного музею історії України у Другій світовій війні - Меморіальний комплекс.
Тренери ГО«Інша освіта»РевазТатеішвілі та Запішня Наталя провели навчання з основ проектного менеджменту та написання проектних заявок. Разом з музейними працівниками в ігровій формі виконували цікаві завдання, визначали ціліпроектів, формували дерева проблем та вчились їх розв’язувати.
Дмитро Білько, вчений секретар Донецького обласного краєзнавчого музею,поділивсявласним досвідомроботи з розробки та реалізації грантового проекту «Людина у просторі степу. Доба каменю. Доба бронзи» в рамках програми Українського культурного фонду у співпраці з Андрієм Качурою, власником компанії «AMUSEUM», яка займається втіленням проекту в експозицію ДОКМ.
3 серпня на набережній Сіверського Донця навпроти Святогірської Лаври відбулась найцікавіша комунікативно-виставкова частина заходу – створення візитівок музеїв. Намети розгорнули шістнадцять музеїв різного статусу та підпорядкування Донецької та Луганської областей в яких представили історію сіл, міст, районів та найцінніші експонати своїх закладів. Для дітей та дорослих організували різноманітні майстер-класи.
Костянтинівський міський краєзнавчий музей своєю міні-експозицією розповів про створення іноземними підприємцями потужного скляного виробництва в краї та виникнення міста Костянтинівка. На фото були відображені експозиційні та виставкові зали музею,експонати зі скла. Любителям старовини був представлений макет ванної печі – «серця скляних та пляшкових заводів» для варки скломаси та інструменти для виготовлення пляшок ручним способом. Справжні предмети кінця ХІХ - початку ХХ ст. – декоративні скляні шари прес-папьє,циліндри та чорнильниці, які, можливо, стояли на робочому столі у директора пляшкового заводу,фігурні пляшки у вигляді ведмедів, виконані у 1987 році на замовлення ГДР до 750-річчя Берліну та інш.
Численним відвідувачам співробітниками музею був запропонований цікавий інтер-актив «Відчуй себе склодувом», де кожен бажаючий зміг протестувати свої легені на силу та міць і попрацювати з головним інструментом для виготовлення пляшок – набірною трубкою і … видути собі повітряну кульку!
Особливим попитом серед дітей користувався музейний інформаційний майстер-клас «Чарівна бусина», де діти під керівництвом музейного співробітника виготовляли собі зі скляних бус прикраси на зап’ястки і слухали цікаві легенди про виникнення першого скла.
Захід виявився цікавим, інформативно насиченим, різноманітним і довів, що музеї не тільки зберігають предмети старовини, а й розвивають історію міста, Донеччини й України.

За інформацією міського відділу культури

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua