• Головна
  • Новини
  • Засідання-семінар з представниками підприємств транспортної галузі

Засідання-семінар з представниками підприємств транспортної галузі

21.11.2019 року органами місцевого самоврядування, Костянтинівським міським відділенням Фонду соціального страхування України у Донецькій області було проведено нараду-семінар з представниками підприємств транспортної галузі, фізичними особами-підприємцями з питань:
1.Роз’яснення нової редакції Порядка розслідування та обліку нещасних випадків професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року № 337.
Нова редакція Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві була затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337 та набула чинності 01.07.2019 року.

IMG 20191121 101538

Дія документу розширена на всіх застрахованих (офіційно працевлаштованих) осіб, фізичних осіб-підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, членів фермерських господарств, осіб, які працюють на умовах цивільно-правового договору та ін.
Відповідно до нового Порядку рішення щодо визнання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) пов’язаними чи не пов’язаними з виробництвом приймається комісією (спеціальною комісією) шляхом голосування простою більшістю голосів. У разі рівної кількості голосів членів комісії голос голови комісії є вирішальним.
Строк давності для розслідування нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, який становитиме три роки з дня їх настання. Водночас, у разі встановлення факту нещасного випадку рішенням суду, розслідування проводиться незалежно від дати їх настання.
Крім того, документом подовжено строки проведення розслідування нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) до 5 робочих днів (проти 3 днів у попередній редакції), спеціального розслідування – до 15 робочих днів (проти 10 днів).
Зменшено кількість документів, які оформлюються за результатами роботи комісії з розслідування: складається акт за формою Н¬ 1/П (якщо нещасний випадок пов'язаний із виробництвом) або Н-1/НП (якщо не пов'язаний), акт за формою Н-5 скасовано.
2. Профілактика виробничого травматизму.
3.Контроль за своєчасністю та об’єктивністю проведення розслідування нещасних випадків та гострих професійних захворювань ГУ Держпраці.
4.Заходи контролю за додержанням законодавства про працю.
Присутні: 18 осіб.

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua