• Головна
  • Новини
  • У місті Костянтинівка 31.01.2020 відбувся семінар- нарада з питань дотримання законодавства щодо захисту прав споживачів

У місті Костянтинівка 31.01.2020 відбувся семінар- нарада з питань дотримання законодавства щодо захисту прав споживачів

З метою забезпечення виконання пункту 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 983-р «Про затвердження плану заходів з реалізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року» (далі-План заходів концепції) та в рамках виконання затвердженого Плану заходів на 2020 рік з реалізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області (далі-План, Головне управління) та на виконання Доручення заступника Міністра розвитку економіки торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького щодо посилення роз’яснювальної роботи з громадськістю з питань, які відносяться до компетенції Держпродспоживслужби, 31.01.2020, у приміщенні виконавчого комітету Костянтинівської міської ради, під головуванням заступника міського голови Тетяни Коваленко проведено семінар – нараду із обговорення проблемних питань у сфері захисту прав споживачів, реклами, антитютюнового законодавства, ринкового та метрологічного нагляду та шляхів їх вирішення, зокрема за рекомендованою Держпродспоживслужбою тематикою.

IMG 20200131 1102351

У заході взяли участь 40 суб’єктів господарювання міста та їх представники, які працюють у сферах: торгівлі продовольчими товарами (20), торгівлі непродовольчими товарами (7), ресторанного господарства (6), надають побутові послуги (7).
Захід організували і провели фахівці управління захисту споживачів та Костянтинівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області; фахівці органу місцевого самоврядування: сектору торгівлі та захисту прав споживачів відділу економіки і торгівлі та фахівці апарату міської ради та її виконавчого комітету із функціями інспектора з праці та функціями інспектора з охорони праці виконавчого комітету Костянтинівської міської ради.

IMG 20200131 1103061

Під час заходу обговорювалися питання у сфері охорони праці. Розглядалися питання про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення з ними трудових відносин.
В ході проведення семінару, фахівець управління захисту споживачів роз’яснила присутнім вимоги Законів України «Про захист прав споживачів», «Про рекламу», «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення», «Про метрологію та метрологічну діяльність», «Про державний ринковий нагляд та контроль нехарчової продукції» та внесенні зміни до цього закону, які наберуть чинності з 26 березня 2020 року.
Окремо розглянуті вимоги Закону України «Про захист прав споживачів», а саме:
- забезпечення прав споживача у разі порушення умов договору про виконання робіт (надання послуг) (стаття 10 Закону України «Про захист прав споживачів»);
- забезпечення прав споживача на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого та компетентного вибору (стаття 15 Закону України «Про захист прав споживачів»).

Теми, які розглядались, визвали жваву дискусію серед присутніх . Запитання суб’єктів господарювання та присутніх осіб показали високу зацікавленість у питаннях, які обговорювались та необхідність таких зустрічей в майбутньому.

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua