• Головна
  • Новини
  • Нарада-семінар під головуванням заступника міського голови Штагера Д.О.

Нарада-семінар під головуванням заступника міського голови Штагера Д.О.

29.07.2020 року у малому залі виконавчого комітету міської ради було проведено нараду-семінар під головуванням заступника міського голови Штагера Д.О., за участі головних спеціалістів апарату міської ради та її виконавчого комітету (функції інспектора праці), (функції з охорони праці), Костянтинівського центру зайнятості, за інформацією Костянтинівсько -Дружківського управління ГУ ДПС у Донецькій області за КВЕД «Сільське господарство» з питань:

1.Щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.
Використання праці неоформлених працівників - завдяки можливості недотримання вимог існуючого законодавства, певні роботодавці використовують працю неоформлених працівників. При цьому їх витрати на оплату праці мінімальні, як і задекларований офіційний дохід, з якого сплачують мінімальні податки, а власний «тіньовий» прибуток за рахунок ухилення від оподаткування – фактично значно більший, ніж у документах. З метою працевлаштування в умовах відсутності вакансій робітники погоджуються на будь які, запропоновані роботодавцями умови, погоджуючись працювати без належного оформлення та трудової угоди. В такому випадку при виникненні спірних питань вони не мають жодних прав, бо по відношенню до них не діють передбачені законодавством державні гарантії ні сьогодні, ні в майбутньому.
2. Надання інформації про отримання допомоги по частковому безробіттю.
На період карантину регламентується Порядком, з яким можна ознайомитися на ДСЗ www.gov.ua у рубриці «Роботодавцям», розділі «Допомога по частковому безробіттю на період карантину». Зазначена допомога надається роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприемництва на строк зупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину та у разі сплати ним единого внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності.
3. Рекомендації суб’єктам господарювання щодо організації роботи та ведення необхідної документації з охорони праці згідно вимог Закону України «Про охорону праці».
4. Рекомендації для підприємств та роботодавців для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (додаток до листа МОЗ на виконання доручення Прем’єр-міністра України від 23.03.2020 № 11814/1/1-20).

20200730 семинар

Роботодавець зобов’язаний створити безпечні умови праці для працівників, зокрема ознайомити їх із загальнодержавними профілактичними заходами, щоб запобігти захворюванню на COVID-19. Ці заходи довести до відома працівників розпорядчим документом (інструкція під час роботи на підприємстві в умовах карантину, інструкція з охорони праці під час дистанційної (надомної) роботи в умовах карантину).

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua