Нарада

22.02.2018 року 10 година було проведено нараду представників бізнесу, підприємств та установ міста, представників органів прокуратури, ГУ Держпраці України у Донецькій області, Костянтинівського відділення Фонду соціального страхування України у Донецькій області, управління соціального захисту населення з питань:
1 .Про додержання мінімальних гарантій в оплаті праці.

DSC 0016 4

У об’єднаних територіальних громадах і містах обласного підпорядкування з’явилися нові повноваження, згідно з якими вони мають право контролю за дотриманням законодавства про працю,а також мають право здійснювати перевірку як юридичних,так і фізичних осіб- підприємців,які використовують найману працю(Постанова Кабінету Міністрів від 26 квітня 2017 року».Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статі 34 Закону України про місцеве самоврядування». Це проведення інспекційних відвідувань та організація невиїзних інспектувань. Більше того, в разі виявлення порушень законодавства вони мають право накладати на порушників суттєві штрафи.
Відповідно до статті 95 Кодексу законів про працю України мінімальна заробітна плата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують найману працю,за будь - якої системою оплати праці.
За недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці передбачено застосування щодо суб’єкта господарювання штрафної санкції у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого вчинено порушення.
2. Регулювання охорони праці у колективному договорі.
У колективному договорі, угоді сторони передбачають забезпечення працівникам соціальних гарантій у галузі охорони праці на рівні, не нижчому за передбачений законодавством, їх обов'язки, а також комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійного захворювання, аваріям і пожежам. Рекомендаціі про зміну статті в оплаті праці в зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати.
3. Про стан та профілактику виробничого травматизму в місті.
4.Вимоги Закону України «Про охорону праці». Дотримання працівниками вимог нормативних документів з охорони праці.
5.Контроль зі сторони керівників підприємств за дотриманням робітниками вимог до інструкцій з охорони праці, виробничої та трудової дисципліни.
Присутні: 14 чол.

© 2016 Костянтинівська міська рада.
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.
logo gray small
logo footer
85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260
Тел./факс приймальні: +38 062 724-36-10
Для відправлення запиту на отримання публічної інформації:
тел./факс: +38 062 724-03-93 E-mail: publ@konstrada.gov.ua  
Для офіційної кореспонденції:
E-mail: kon.v@dn.gov.ua